Endrio Leoni verrast elite Krajicek na een partij in topvorm 3B-SD wacht op ontknoping soap Rasverteller Ros valt in herhaling Leegloop dreigt bij Vlissingen Onbekende Italiaan maakt eind aan Nederlandse zegereeks in Scheldeprijs Nederlaag ijshockers in laatste seconde uitslagen Volleyballers Mevo in finale districtsbeker agenda door Eldridqe Pentury VLISSINGEN - De voet balvereniging Vlissingen wordt bedreigd met een leegloop van spelers. Van maar liefst acht eerste-se- lectiespelers is al zeker dat ze de club zullen ver laten. De rest van het team twijfelt nog tussen door gaan en stoppen. De meeste voetballers van VC Vlissingen 1 hebben geen zin om te wachten op de vergadering van 8 mei, waarop duidelijk wordt of de club blijft voortbe staan. ,.Ik voetbal nu tien jaar in het eerste elftal van Vlissingen, maar de rek is er voormij een beetje uit", zegt de 30-jarige speler Jacques Blijlevens. Hoe droevig het momen teel met de club gesteld is, bleek afgelopen zondag. Zonder bestuur en grens rechter ging de veertien- koppige selectie van Vlissingen op visite bij Moerse Boys, waarvan het met 5-0 verloor. Blijle vens: „Daarvan kreeg ik tranen in mijn ogen. Wat er allemaal met de club gebeurt, gaat me aan 't hart." Maar omdat er zo veel twijfel heerst, gaat één van de meeste doorge winterde Vlissingers toch weg. Blijlevens: „Er is on zekerheid over het be stuur, de trainer, noem maar op. Het is triest." Blijlevens heeft al gespro ken met Veere-trainer Hans de Nooijer en gaat nog praten met Middel burg-trainer Huib Meer man. Net als Blijlevens gaan zeker weg: Shannon Braafhart (Goes), Ray mond Gaari (RCS), Rena- to Dijkstra (waarschijn lijk Veere), Paul Nova (waarschijnlijk RCS), doelman Peter Brussé (nog niet bekend) en Lio nel Lord (n.n.b). Abdoe Ben Khedda, die afgelo pen jaar trainer was van VCV, vertrekt ook. Waar naar toe, is nog onbekend. Hij heeft een oriënterend gesprek gevoerd met Wal cheren waar hij graag spe ler/trainer wil worden. van onze sportredactie SCHOTEN - De laatste twee edities was de Scheldeprijs het domein van de Nederlanders. Woensdag werd de winnaar van twee jaar geleden, Servais Kna- ven, vijftig meter voor de finish voorbij gereden door het sprin tende peloton. Daarin moesten Jeroen Blijlevens. vorig jaar ze gevierend in Schoten, en Leon van Bon net buigen voor de Ita liaan Endrio Leoni. De sprinter van Alessio-Banca SGM was zelf nog het minst ver baasd over zijn zege. „Ik heb in Italië enkele keren Mario Cipol- lini geklopt", pochte hij na zijn twmtigste zege als professio neel coureur. Twee jaar uit zijn in 1990 gestarte prof carrière kunnen worden weggestreept. Na een botsing met voormalig brokkenpiloot en rassprinter Abdoesjaparov was Leoni lange tijd met rugklachten uitgescha keld. De koers, qua UCI-waardering van het niveau Omloop Het Volk maar zonder die uitstraling, werd beheerst door een lange vlucht van zes renners met on der anderen Andreas Klier, de Duitser van Farm Frites. Met nog een kleine twintig kilome ter te gaan lieten de Zuid-Afri kaan Robert Hunter en de Belg Wim Omloop, rijdend voor het Nederlandse Bankgiroloterij, hun vier medevluchters achter zich. Het peloton, met de complete Mapei-ploeg op kop, liet het tweetal tot vijf kilometer voor de streep zwemmen om ze in de laatste plaatselijke omloop als nog in te rekenen. Behekst Het vele werk brak Mapei in de sprint alsnog op. Nadat Knaven - in de slotkilometer plots alleen op kop - op vijftig meter voor de streep werd achterhaald, was Tom Steels, noch wereldkampi oen Oscar Freire in de buurt om de klus te klaren. Steels, pas drie keer winnaar dit jaar, was met zijn negende plaats het meest ontgoocheld. „Deze koers lijkt wel behekst voor mij", klaagde hij. Het ge brek aan steun van andere ploe gen, wat Rabobank dit voorjaar al zo vaak meemaakte, had Steels gestoord: „Als wij hier niet rijden dan wordt 't een Zuid-Afrikaan of een kermis- coureur die hier wint." Geen verrassing Nu was het een Italiaan, voor het grote publiek een onbeken de. „Voor mij geen verrassing", zei Jeroen Blijlevens, nadat de irritatie over zijn sprintneder laag enigszins was weggetrok ken. De Brabander in Italiaanse dienst had een groot deel van de wedstrijd zonder ploeggenoten gereden. ,We hadden niemand mee in een vroege ontsnapping waarin Ma pei goed vertegenwoordigd was. Nadat we dat gat hadden dicht- gereden, bleef alleen Voskamp nog over, maar die moest later ook lossen." Blijlevens moest zodoende veel werk verrichten om in de slotki- lometers een plaatsje tussen de sprintelite te veroveren. Om vervolgens te worden geklopt door een sluwe Italiaan: Endrio Leoni, 31 jaar, afkomstig uit de buurt van Venetië, in 1997 rit winnaar in de Ronde van Neder- land en naar eigen zeggen in de bloei van zijn leven: „Zonder fy sieke ongemakken ben ik mis schien wel de snelste sprinter van Italië." ANP van onze sportredactie KATOWICE - Het Nederlands ijshockeyteam heeft woensdag op het WK voor B-landen in Katowice met 5-4 verloren van Est land. Het beslissende doelpunt viel in de allerlaatste seconde van de wedstrijd. Estland profiteerde in het duel vooral van de straf- minuten waarmee Nederland zichzelf opzadelde. Drie van de vijf doelpunten werden gescoord in een overtalsituatie voor de Oost-Europeanen. Voor Nederland scoorden Kroon, Van Laar hoven, Hartogs en Landman. Verschillende spelers, waaronder Mark Bultge (links) waren dicht bij de vijfde treffer. Oranje wist op het WK in Katowice nog geen enkele keer te win nen. Twee keer werd gelijkgespeeld: tegen Denemarken en Slo venië. Vrij dag speelt Nederland zijn laatste wedstrijd. Thuisland Polen is dan de tegenstander. foto Pawel Kopczynski/Reuters van orize sportredactie ZEERIKZEE - In poule 8 van de derde divisie van de nationale driebandencompetitie is sprake van bizarre situatie. Een con flict tussen de Rotterdamse clubs L.M. en Biljarta Bizarra zorgt voor een soap-achtig ver volgverhaal, waar bij titelpre- tendent 3B-SD Meubelrama uit Zierikzee ook belangen heeft. Beide clubs konden op 12 de cember geen compleet team op de been brengen en zochten naar een vervangende datum. Door hun onderlinge rivaliteit lukte dit echter niet, dus bleef de datum gehandhaafd. Het thuis- spelende Biljarta verscheen met slechts drie spelers en stond daardoor bij aanvang op papier al met 2-0 achter. L.M. verscheen echter met slechts twee spelers. Door een misverstand bleven de andere twee spelers thuis, maar de teamleider probeerde in de bil jartzaal deze spelers te bereiken terwijl de eerste twee partijen gespeeld werden. Beide teams wonnen één partij, waardoor het 4-2 voor L.M. was. Clubtenue Pas na anderhalf uur kwam de derde spelers van L.M. opdra ven. Echter niet in officieel clubtenue. Volgens Biljarta- -teamleider Phielix wilde zijn ploeg niet verder spelen „omdat een clubtenue nu eenmaal ver plicht is en er zolang moest wor den gewacht." Teamleider Voogt van L.M. stelt echter: „De betreffende speler wilde het te nue van een clublid aantrekken, Volleyballers treffen Taiwan WOERDEN - De Nederlandse volleyballers beginnen het olympisch kwalificatietoernooi tegen Taiwan. De ploeg van Toon Gerbrands moet daarna aantreden tegen Canada. De laatste wedstrijd is tegen gastland Frankrijk. Oranje krijgt van 25 tot 27 juli in Castelnau-le-Lez de laatste kans zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Alleen de winnaar gaat naar Sydney. ANP maar de tegenstander wendde voor ziek te zijn en wilde niet meer spelen." Daarop werd het duel gestaakt en gingen de L.M. 'ers naar huis Biljarta vulde op het wedstrijd- formulier een 8-0-overwinning in. L.M. ging hiertegen in pro- test, hetgeen acht weken latei" werd toegewezen. Daarop ging Biljarta in beroep. Dat werd dinsdagavond in de Technische Commissie besproken en werd met negatief advies doorgezon den naar de strafkamer. Die buigt zich in de loop van volgen- de week over deze kwestie en doet schriftelijk uitspraak. Dan nog is het niet zeker of deze zaak ut de wereld is, want ook tegen die uitspraak is beroep moge lijk. Titelstrijd Voor het Zierikzeese 3B-SD schuilt hierin een probleem. Bil jarta en 3B-SD strijden om de titel. De clubs hebben met nog één ronde te gaan punten even veel punten, maar Biljarta zou ook nog punten kunnen halen uit het gestaakte duel met L.M. Zolang hierover geen duidelijk heid is, is niet bekend wie kam pioen is, en kan niet worden be gonnen met de play-offs voor een plaats in de tweede divisie. 1 Clubs boos op tafeltennisbond DEN HAAG - Het bestuur van j de belangenvereniging van ere- divisie-tafeltennisclubs (BVE) is verontwaardigd over de lakse houding van de bond (NTTB) te genover de belangen van de clubs. „Het door het BVE opgestelde beleidsplan wordt binnen het hoofdbestuur niet eens bespro ken. Wij vinden dat onaccepta bel. Er wordt ons gevraagd om een uitgewerkte notitie. Die hebben ze al geruime tijd in be zit. We kregen een briefj e dat het bestuur er niet aan toegekomen is. Dat is zeer teleurstellend", liet woordvoerder Olaf Diels weten. Op de vergadering op 11 mei be raadt de BVE zich over stappen. Vanuit het bestuur zal de vraag worden voorgelegd of de clubs bereid zijn zelf een competitie te' organiseren. ANP Zaalvoetballers Apollo winnen Zwake-toernooi s-GRAVENPOLDER - Het Zwake-zaalvoetbaltoernooi is gewonnen door Apollo. Het toernooi gold als afsluiting van het zaalvoetbalseizoen van ZW de Bevelanden. Voor de finaleavond hadden zich FC Bonaparte. VCG Delta Nuts. VCG Speedy en VCG Bloemisterij Wisse 2 geplaatst. Apollo Snackbar Grote Markt verving café 't Veerhuis, dat in Terneuzen voor het ZK voor be kerwinnaars streed. VCG Bloe misterij Wisse 1 verdedigde daar als regiokampioen de be langen van ZW de Bevelanden. Verliezend bekerfinalist Apollo Snackbar Grote Markt maakte de favorietenrol waar door drie overwinningen op rij te behalen. De afsluitende partij tegen VCG Speedy eindigde in 2-2. VCG Bloemisterij Wisse 2 werd twee de, VCG Speedy derde, VCG Delta Nuts vierde en FC Bona parte vijfde. Kinkladze verkocht .AMSTERDAM - Ajax heeft aanvaller Georgi Kinkladze verkocht aan Derby County. De Georgiër speelde al sinds no vember vorig jaar op huurbasis voor de Engelse club. Kinkladze kwam in mei 1998 van Man chester City over naar Amster dam. Ajax betaalde voor hem 15 miljoen gulden, voor de club destijds een recordbedrag. Kinkladze kwam bij Ajax nau welijks aan spelen toe. Het con tract van de speler liep nog door tot medio 2003. ANP van onze sportredactie MONTE CARLO - Drie maanden op non-actief en na één partij al in top vorm. Richard Krajicek sloeg zich woensdagmorgen op superieure wijze langs de Zweed Thomas Enqvist naar de derde ronde in Monte Carlo. Met de zelfde cijfers als dinsdag in de eerste ronde van de Spanjaard Fernando Vi cente won hij van de zesde geplaatste Enqvist: 7-5 6-1. Sjeng Schalken ver sloeg later op de dag de Spanjaard Car los Moya, de winnaar van Monte Carlo in 1998, in drie sets: 6-4 4-6 6-1. Schalken speelde vijf keer eerder tegen Moya, verloor daarvan de laatste vier keer. Dinsdag na zijn winst op de Zweed Jonas Bjorkman kondigde hij aan in de tweede ronde Moya op gravel onderuit te schoffelen. Zijn gewaagde prognose kwam uit. Krajicek sloeg tegen Enqvist in de eerste set vijftien aces en in de tweede vier. Enqvist had amper ver weer tegen de ontketende Nederlander, die zelf ook verbaasd was van zijn hoge tennisniveau. „Ik had niet verwacht dat de topvorm zo snel zou komen", zei hij in een eerste reactie op de baan. Kra jicek speelt vandaag in de derde ronde tegen de Spanjaard Albert Costa, inwo ner van Monte Carlo en gravelspecia- list. Beslissingen Op zijn laatst eind volgende week. na afloop van het Barcelona Open, neemt Krajicek twee belangrijke beslissingen over het Nederlandse tennis. Ja of nee tegen de Daviscup in Oezbekistan en ja of nee tegen de Olympische Spelen in Sydney. „Ik verpak twee besluiten in één", deel de een buitengewoon opgewekte Kraji cek gisteren mee. Over de Olympische Richard Krajicek toont na een langdurige knieblessure meteen zijn vorm in Monaco. Spelen uitte hij zich woensdag minder uitgebreid dan over het uitduel van Ne derland in de promotie-degradatie van de Daviscup. Hij zei niet afwijzend te staan tegenover de lange reis en de wed strijd in een land dat hij niet kent. Hij zag de Daviscup zelfs positief. Over de Olympische Spelen zei hij vorig jaar in principe wel te willen spelen maar later zwakte hij die belofte af. Krajicek koestert namelijk totaal geen olympische gevoelens, zoals atleten of roeiers. Hij zei dat ook hardop. Voor hem tellen de grand slams veel meer als de hoogtepunten in zijn loopbaan. Woensdag herhaalde hij dat Wimble don en de US Open zijn hoofddoelen zijn voor dit jaar, dat voor hem amper is foto Lionel Cironneau/AP begonnen door de knieoperatie eind ja nuari. De Olympische Spelen in Sydney beginnen direct na de US Open in New York. Met zijn kwartfinaleplaats in Indian Wells kwalificeerde ook Sjeng Schal ken zich voor de Olympische Spelen. Of hij gaat, is twijfelachtig. De Davis Cup speelt hij zeker. ANP Biljarten doorSven Remijnsen De uitgeverijen Aspekt en De Prom moeten niet alleen haast, maar ook een vooruit ziende blik hebben gehad toen ze deze maand Martin Ros' boek De wonderlijke Tour op de markt brachten. De Tour de France start immers pas in juli. Precies genoeg tijd om het boek nogmaals, en nu fatsoenlijk, te redigeren. Vooropgesteld: Martin Ros kan fascinerend vertellen over de sport die hij zo liefheeft. Vorig jaar, aan de vooravond van de Delta Profronde, boeide hij tij dens een literaire avond in het Middelburgse stadhuis het pu bliek nog met prachtige verha len over de wielerhelden uit zijn jeugd. Die verhalen had hij in 1987 ge bundeld in Heldenlevens, een boek over Bartali, Bobet en an dere naoorlogse grootheden. Later volgden nog met vuur ge schreven biografieën van Fau- sto Coppi en Gerrit Schulte. Wie die boeken gelezen heeft, kan De wonderlijke Tour met een gerust hart links laten liggen. Ros' nieuwste boek is slechts een herhaling van zetten. Het eerste deel van De wonder lijke Tour bestaat uit een verza meling columns die Ros tijdens de Tour van 1998 schreef voor de VNU-dagbladen. Het tweede deel beslaat een weergave van de televisiereportages die hij vorig jaar tijdens de Ronde van Frankrijk maakte voor RTL5. En daarin blijkt Ros rijk te heb ben geput uit de een jaar eerder verschenen columns. „Een enkele keer is van een niet te vermijden doublure sprake", waarschuwt Ros in de inleiding. Dat is zacht uitgedrukt. De ver halen in het tweede deel over Bartali, Darrigade, Rivière, Den Hertog, Walkowiak, Agostinho, Zaaf, Ocana, Bobet, Gaul en Coppi zijn - het ene wat meer dan het andere - regelrecht ge kopieerd uit het eerste deel. Ros lijkt zich daarvan bewust te zijn, want als hij voor de tweede keer wil uitpakken over Loui- son Bobet begint hij veront schuldigend: „Ik kan niet nala ten nogmaals van hem te memoreren." Nog storender dan de veelvoud aan herhalingen zijn de feitelij ke onjuistheden in het boek. Rasverteller Ros is op zijn zachtst gezegd niet bijster be dreven in het onthouden van jaartallen. Een greep uit de ge maakte fouten; - Lemond werd wereldkampi oen in 1982 (moet zijn: 1983); - Darrigade versloeg Coppi in de Ronde van Lombardije van 1957 (moet zijn: 1956); - Zülle werd tweede in de Tour van 1993 (moet zijn: 1995 en 1999); - Steels won de zesde rit in de Tour van 1999 (moet zijn: Cipol- lrni); - Julich werd derde in de Tour van 1997 (moet zijn: 1998); - Dos Reis won de beroemde rit in de Tour van 1950 waarin de Algerijn Zaaf dronken in slaap viel tegen een boom (die etappe werd gewonnen door Molines); - Ocana won de Tour van 1972 (moet zijn: 1973); -Armstrong reed in 1996 bij Co- fidis (moet zijn: 1997). Ros zet sommige onjuiste bewe ringen gaandeweg het boek weliswaar recht, maai- daar staan dan weer nieuwe fouten tegenover. Bij een verslag van een door Cipollini gewonnen etappe wordt doodleuk een foto van Steels met bloemen ge plaatst. Dat riekt naar minach ting van de lezer. Lichtpuntjes zijn spaarzaam. Ros heeft de verhalen al eens be ter en uitvoeriger beschreven. Soms komt de gepassioneerde wielerfanaat in hem even bo vendrijven, bijvoorbeeld als hij schrijft over Robic ('deze knoes tige dwerg'), Den Hertog ('de laatste pilaarheilige van de wie lersport') enEscartin ('eerlijken trouw als koekenbrood'). Volgens de schrijver is met de dood van Coppi in 1960 ook de wielersport gestorven. „Som mige profs doen op twee januari de ogen open en hebben voor dat jaar al een half miljoen binnen alvorens één trap te hebben ge daan. De grote koersen zijn ver gemakkelijkt. Lekke banden gooien je niet meer weg uit de top. De bergritten zijn veel kor ter. Alle wegen zijn geasfal teerd. Het sneeuwt en vriest vrijwel nooit meer. Over de ver edelde macadamwegen verza melt men miljoenen." Miljoenen zullen Aspekt en De Prom niet verdienen aan De wonderlijke Tour, maar de naam Martin Ros zal de boek verkoop ongetwijfeld de hoogte injagen. Dat is jammer, want slordiger worden boeken zelden op de markt gebracht. Hopelijk ziet de tweede druk er beter uit. Martin Ros: De wonderlijke Tour - 184 pag./f 24,95 - Aspekt, Soester- berg/De Prom, Baarn. Sheffield. WK snooker profs. Eerste ron de: Davis (Eng) - Dott (Sch) 10-6, Lee (Eng - Helgason (IJs) 10-3. Dammen Hengelo. NK. Vierde ronde: Meijer - Stok- kel 1-1, Oudshoorn - Kemperman 1-1, Ballegooijen - Van Leeuwen 0-2, Drent - Scholma 1-1, Gerard Jansen - Heusdens 1-1, Van den Akker - Dolfing 1-1, Clerc - Hans Jansen 1-1. Klassement: 1. Heus dens 6,2. Van Leeuwen 5,3. Van den Ak ker, Clerc, Dolfing, Hans Jansen, Gerard Jansen, Kemperman, Meijer, Ouds hoorn, Stokkel 4, 12. Van Ballegooijen, Drent, Scholma 3. Sportprijsvragen Lucky Day, trekking woensdag 19 april: 8 -10-11-14-16-22-29-34-36-40-49-50 -51-52-53-54-55-58-65-73. (onder voorbehoud) Tennis Monte Carlo. Masters Series, mannen, 6,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Kraji cek (Ned) - Enqvist (Zwe/6) 7-5 6-1Schal ken (Ned) - Moya (Spa) 6-4 4-6 6-1Hrbaty (Slw) - Kafelnikov (Rus) 6-3 5-7 6-4, Chela (Arg) - Henman (GBr/7) 6-2 4-6 6-3, Alami (Mar) - Norman (Zwe/3) 6-3 3-6 6-1, Pioli- ne (Fra/8) - Novak (Tsj) 6-4 6-3, Corretja (Spa/9) - Santoro (Fra) 6-0 6-4, Costa (Spa/12) - Golmard (Fra) 2-6 6-4 6-2, Fer- rero (Spa) - Arazi (Mar) 6-0 6-3, Ruud (Noo) - Ferreira (ZAf) 5-7 6-4 6-3, Squillari (Arg) - Meligeni (Bra) 6-3 6-4, Dosedel (Tsj) - Escude (Fra) 6-0 6-2, Gaudio (Arg) - Mantilla (Spa) 6-3 7-5, Clement (Fra) - Za- baleta (Arg/15) 6-7 6-0 7-5, Boutter (Fra) - Sargsian (Arm) 6-2 6-3, Kucera (Slw) - Medvedev (Oek) 7-6 6-4. Programma derde ronde: Krajicek - Costa, Schalken - Kucera, Hrbaty - Clement, Corretja - Che la, Squillari - Ferrero, Boutter - Gaudio, Ruud - Alami, Pioline - Dosedel. Hilton Head. Vrouwen, 2,4 miljoen gul den. Eerste ronde: Majoli (Kro) - Shaughnessy (VSt) 1-6 7-6 7-5, Myskina (Rus) - Stevenson (VSt) 6-4 6-3, Jidkova (Rus) - Kruger (ZAf) 3-6 6-2 7-5, Rippner (VSt) - Panova (Rus) 6-4 4-6 6-1, Dokic (Aus) - Horn (ZAf) 6-4 6-2, Nejedly (Can) - Weingartner (Dui) 6-2 7-5, Pratt (Aus) - Kremer (Lux/16) 6-4 6-2. Tweede ronde: Seles (VSt/3) - De Lone (VSt) 6-0 6-0, Koernikova (Rus/6) - Snyder (VSt) 4-6 6-2 BREDA - De volleyballers van Wea/Mevo'80 verzekerden zich gisteren van een plaats in de fi nale om de districtsbeker. De Schouwse formatie versloeg in Breda het team van De Burgst met 0-3. De Zeeuwse derde divisionist was een maatje te groot voor de thuisploeg, die vorige week kampioen van de eerste klasse D werd. Het klasseverschil werd in grote cijfers uitgedrukt. Wea/Mevo'80 zette De Burgst met een goede opslag onder druk en nam meteen het initia tief. Vanuit een goede pass mocht de Zierikzeese ploeg zich in aanvallend opzicht uitleven. Dat resulteerde uiteindelijk drie keer op rij in vlot verkregen setzeges. 6-1, Pierce (Fra/1) - Garcia (Spa) 6-1 6-1, Sanchez (Spa/4) - Suarez (Arg) 6-3 7-5, Frazier (VSt/7) - Rippner (VSt) 7-6 7-5, Lik-' hovtseva (Rus) Parkinson (VSt) 6-0 6-0, Boedapest. Vrouwen, 200.000 gulden, Derde ronde: Pitkowski (Fra) - Hopmans (Ned) 6-3 6-1, Barabansjikova (WRu) - Habsudova (Slw) 6-2 opgave, Sanchez- Lorenzo (Spa) - Nacuk (Joe) 6-2 1-6 6-1, Garbin (Ita) - Molik (Aus) 3-6 6-3 6-1 Voetbal Champions league. Kwartfinales: Man United - R. Madrid 2-3, Bayern M. - Porto 2-1. Halve finales: Valencia - Barcelona, Real Madrid - Bayern München. KPN-telecompetïtïe:Den Bosch - Ajax 1- 1. Stand: PSV 30 23 3 4 72 91-22 Heerenveen 30 19 3 8 60 56-33 Ajax 30 17 6 7 57 69-44 Vitesse 30 16 8 6 56 61-40 Feyenoord 30 16 8 6 56 57-37 FCTwente 30 15 11 4 56 49-30 AZ 30 16 4 10 52 62-50 RodaJC 30 13 7 10 46 53-43 Willemll 30 12 7 11 43 47-56 FCUtrecht 30 13 3 14 42 51-54 RKC 30 11 5 14 38 39-57' Sparta 30 10 4 16 34 44-62 De Graafschap 30 8 8 14 32 35-47 FortunaS. 30 8 7 15 31 39-50 NEC 30 6 6 18 24 34-56 MVV 30 5 6 1 9 21 35-64' DenBosch 30 3 9 18 18 27-70 CambuurL. 30 3 7 20 16 27-61 Engeland, competitie: Leicester-Totten- ham 0-1. Schotland, competitie: Motherwell - Dundee Utd 1-3. Wielrennen Schoten. Scheldeprijs. 1. Leoni (Ita) 200,4 km in 4.24.00 (45,540 km/u), 2. Blij levens (Ned), 3. Van Bon (Ned), 4. Assez (Bel), 5. Fagnini (Ita), 6. Michaelsen (Den 7. Zabel (Dui), 8. Bossoni (Ita), 9. Steels (Bel), 10. Gilmore (Bel), 15. Knaven, 16.! Löwik, 20. Jansen, 22. Berry Hoedema- kers, 34. Van der Ven, 39. Van Schalen, 44. Vierhouten, 58. Pronk, 67. Boerman, 80. De Jongh. Bad Pyrmont. Ronde van Nedersaksen, Negende etappe. Wolfsburg - Bad Pyr mont: 1. Hulsmann (Bel) 153,6 km in 3.33.24, 2. Heule ((Zwi), 3. Liese (Dui), 4. Kalfack (Dui), 5. Broutt (Rus), 6. Rodri guez (Vst), 7. Zaradny (Pol), 8. Dietz (Dui). Algemeen klassement: 1. Schmidt (Dui) 37.43.30, 2. Rodriguez (Vst) 0.26, 3. Grabsch (Dui) 0.29, 4. Pollack (Dui) 0.41, 5. Gaute Holtestol (Noo) 0.52, 6. Dietz (Dui) 1.12,7. Schweda (Dui) 1.18,8. Bilek (Tsj) 1.21. IJshockey Katowice. WK B-landen. Zesde ronde: Nederland - Estland 4-5 (1-1 1-2 2-2), Duitsland - Denemarken 3-2 (2-0 1-2 0-0), Groot Brittanië - Kazachstan 3-1 (1-0 1-0 1-1), Polen - Slovenië 3-1 (2-0 0-0 1-1). Stand: 1. Duitsland 6-10, 2. Groot-Britta- j nië 6-9,3. Kazachtstan 6-8,4. Polen 6-7,5. Denemarken 6-6,6. Estland 6-4,7. Slove nië 6-2,8. Nederland 6-2. Zaalvoetbal 's-Gravenpoider. Zwake-toernooi. Eind stand: 1Apollo Snackbar Grote Markt 10 punten, 2. VCG Bloemisterij Wisse 2 7,3. VCG Speedy 6,4. VCG Delta Nuts 3,5. Fc Bonaparte 1. donderdag— Biljarten Driebandentoernooi Colijnsplaat 402. Derde ronde. Locatie: Café Juliana, Co lijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Micha-toernooi. Finales. Locatie: Snack bar Micha, Wemeldinge. Aanvang: 19.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 54