Autobedrijf wijkt voor woningen Werkgevers verdeeld over tol bij Sluiskil Bouw van scholen in Scherpenisse begint na zomervakantie Veilig verkeer mag ten koste gaan van onderhoud wegen Kinderen vieren heropening 't Ruil-'uus zeeland donderdag 20 april 2000 b 1 5 flati voor herenhuizen en luxe appartementen in Goese binnenstad Paaspret Heinkenszand Keukenhof Inbreker achter de tralies MIDDELBURG - Een 33-jarige Goesenaar gaat voor negen maanden achter de tralies, omdat hij in februari dit jaar heeft ingebroken in een woning in zijn woonplaats en daarnaast en kele saunakaarten heeft gestolen. De Middelburgse recht bank achtte bewezen dat de Goesenaar deze misdrijven had gepleegd. De man moet bovendien een schadevergoeding van ruim tweeduizend gulden betalen aan het slachtoffer van de inbraak. Tien maanden cel voor oplichting MIDDELBURG - De 32-jarige Vlissinger die als manager van een Middelburgs uitzendbureau zijn werkgever voor tiendui zenden guldens heeft opgelicht, moet daarvoor tien maanden de cel in. Daarnaast heeft de rechtbank in Middelburg de man een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden opge legd. Bovendien moet hij zijn voormalige werkgever een schadevergoeding van ruim 60.000 gulden betalen. De officier van justitie had twee weken geleden een milder vonnis in gedachten: hij eiste toen een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijk. De 25-jarige ex-chauffeur van het bedrijf, die de Vlissinger had geholpen door zijn sofinummer beschikbaar te stellen, kreeg een werkstraf van 180 uur plus een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Bovendien moet de man 14.000 gulden aan het uitzendbureau betalen. Tegen de ex-chauffeur had de officier een werkstraf van 240 uur geëist. Ouderen genieten van dagje uit TERNEUZEN - Met honderden waren ze en ze genoten een dag lang met volle teugen van het mooie weer, een rimpelloze Westerschelde, de sluizen van Terneuzen en de bloeiende Zak van Zuid-Beveland. Ruim vierhonderd ouderen, lid van de Katholieke Bond van Ouderen in Zeeland, waren woensdag een dagje uit. 's Morgens in alle vroegte vertrokken een kleine driehonderd ouderen uit Zeeuws-Vlaanderen met de rond vaartboten Stad Terneuzen en Diana S. richting Hoedekens- kerke, een nostalgische tocht via de route van de vroegere veerboot ('het bootje'). Later op de ochtend scheepten zo'n honderdvij ftig Beveland- se ouderen in voor een reisje naar Terneuzen. Op Zuid-Beve land werd onder meer een wijnmakerij bezocht, in Terneuzen stond een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen, het Tunnel centrum en het Schoolmuseum centraal. Dick Dijkgraaf van KBO-Zeeland: „Het was de eerste keer dat we zo'n groots op gezette dag hielden en ik weet absoluut zeker dat dit voor her haling vatbaar is." Vlissinger twee maanden cel in MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft woensdag een 37-jarige man uit Vlissingen conform de eis veroordeeld tot twee maanden cel. De Vlissinger was binnen zijn proeftijd opnieuw strafrechterlijk in de fout gegaan. De officier van justitie vroeg de tenuitvoerlegging van twee maanden voorwaardelijk, waartoe hij in februari dit jaar was veroordeeld. Aan dat verzoek gaf de politierechter gehoor. Verdachte moet in therapie MIDDELBURG - Vanwege sterk verminderde toerekenings vatbaarheid heeft de Middelburgse rechtbank een 25-jarige man uit Terneuzen niet strafbaar bevonden en dus ontslagen van rechtsvervolging. De man had zijn moeder en stiefvader bedreigd en een medewerker van een jeugdcentrum mishan deld. De rechtbank veroordeelde hem wel tot een jaar ver plichte opname in een psychiatrische inrichting. De officier van justitie had twee weken geleden een celstraf van zes maanden geëist. toor Rolf Bosboom GOES - Autobedrijf De Groene 3 Goes maakt plaats voor 37 soningen en appartementen, [angs de Oostsingel en de Anje- ijerstraat komen royale huizen set tuinen; op de hoek Oostsin- jel-Magnoliastraat en langs de Injelierstraat zijn twee appar- lementencomplexen voorzien. Het streven is eind 2001met de serkzaamheden te beginnen. Oe Groene, dealer van Daf- trucks en Volvo-personenau- los, verhuist van de huidige lo catie in de binnenstad naar be drijventerrein De Poel II. Het bedrijf heeft daar 25.000 vier- jante meter grond gekocht ;angs de A58, vlakbij de diverse andere autodealers die zich daarde afgelopen tijd al hebben gevestigd. De Groene wil eind dit jaar in De Poel aan de slag gaan. Over de toekomstige invulling van de huidige locatie tussen de Oostsingel en de Anjelierstraat wordt al geruime tijd met de ge meente gesproken. Aanvanke lijk ging de gedachte uit naar een parkeergarage op die plaats. Die mogelijkheid bleek begin 1998 niet haalbaar te zijn. De gemeente Goes verwachtte leveel geld op de exploitatie toe temoeten leggen. Rustiger Nieuw overleg tussen de ge meente en De Groene heeft ge leid tot een ander plan, waar over onlangs overeenstemming is bereikt. Beide partijen spre ien van een veel 'rustigere' in vulling van het gebied, die ook beter past in de omgeving. Daarom is er, zowel aan de Oost angel als aan de Anjelierstraat, gekozen voor 'herenhuisachti- ve'woningen met tuinen. Vooral san de Oostsingel geldt de strik- [nloopochtend whiplash vervalt BERGEN OP ZOOM - De whip lash inloopochtend van woens dag 3 mei in ziekenhuis De Lie- vensberg in Bergen op Zoom vervalt. De volgende inloopoch tend is op woensdag 7 juni van 10.00 tot 12.00 uur. te eis dat de huizen wat hoogte en stijl betreft, moeten passen bij de bestaande woningen. De eerste tekeningen gaan uit van een tiental woningen. Op de hoek bij de Magnolia straat komt een complex met luxe appartementen, voorna melijk bestemd voor senioren. Daarvoor moet de bungalow op de kop van de Oostsingel, eigen dom van de familie De Groene, wijken. Tussen de toekomstige huizen aan de Anjelierstraat komt ook een appartementen- blok. Beide complexen, samen een kleine dertig appartemen ten, worden met vier bouwlagen één verdieping hoger dan de omliggende bebouwing. Op de begane grond van het complex op de hoek is een com merciële ruimte van bijna vijf honderd vierkante meter gedacht. Daar zouden bijvoor beeld kantoren in kunnen ko men. Een winkelinvulling is niet de bedoeling. „Daar denken wij in eerste instantie niet aan", al dus wethouder M. L. 'tHart.Het woninggedeelte naast de show room van De Groene, met een opmerkelijke architectuur, is het enige deel van het autobe drijf dat overeind blijft. Het parkeren wordt zoveel mo gelijk op eigen terrein gesitu eerd, aan de binnenkant van het gebied. Voor het appartemen tencomplex op de hoek wordt bekeken of een kleine parkeer kelder financieel haalbaar is. De ontwikkelaar van het gebied is Maasstede Vastgoed uit Rot terdam. Die onderneming is ei gendom van M. de Groene, broer van W. A de Groene, de direc teur van het Goese autobedrijf. Wethouder 't Hart is ingenomen met de plannen voor het gebied, vooral omdat deze goed passen bij de schaal van de omgeving. „We hebben liever woningen op die locatie dan een garage. Ook zijn wij blij dat het bedrijf De Groene niet uit Goes weggaat." Omwonenden zijn woensdag via een brief in grote lijnen op de hoogte gesteld van de ontwik kelingen die op stapel staan. Maandag 22 mei wordt er voor hen een informatiebijeenkomst gehouden. Daarna kunnen de plannen worden uitgewerkt en de procedures in gang worden gezet. Als er geen obstakels zijn, kan de ontwikkeling van het ge bied eind 2001 beginnen. Autobedrijf De Groene verhuist naar bedrijventerrein De Poel II. foto Willem Mieras door Joost Bosman TERNEUZEN - Het financiële plan dat Gedeputeerde Staten dinsdag voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil presenteer den, is in kringen van werkge vers heel verschillend gevallen. GS stellen voor dat onder meer de provincie, de Zeeuws- Vlaamse gemeenten en de NV Westerscheldetunnel bij elkaar ruim 300 miljoen gulden op tafel leggen. De overige 200 miljoen gulden moeten worden opge bracht door tolheffing. Voorzitter L. van Gelder van de Zeeuwse Kamer van Koophan del zegt dat zijn organisatie 'ui terst positief' staat tegenover het financieringsplan van GS. De voorwaarde dat er wel tol ge heven moet worden op de tun nel, vindt Van Gelder een punt van nader onderzoek. „Tolhef fing roept altijd een angstreac tie op, maar als Den Haag ons dwingt tot deze stap, zit er niets anders op. Het gaat er wel om dat een investering in de tunnel terugverdiend moet worden", aldus Van Gelder. Hij doelt daarmee op het feit dat minister Netelenbos van Verkeer en Wa terstaat niet wil meebetalen aan de tunnel bij Sluiskil. Positief G. Blanckaert, bedrijfsleider afvallogistiek bij transportbe drijf Verstraeten Verbrugge in Terneuzen staat in eerste in stantie positief tegenover de provincie-voorstellen. Hij schetst de problemen die zijn bedrijf nu nog heeft bij de brug van Sluiskil. „Wij moeten alles naar de stortplaats in de Koegorspolder brengen, aan de oostkant van het kanaal. Ook het afval uit Zeeuws-Vlaande ren. Daarnaast bevindt zich de CVI-afscheiding zich eveens in die omgeving. Alles bij elkaar staan onze vrachtwagens heel wat keren te wachten bij die brug. "De tolheffing is voor Ver straeten Verbrugge geen pro bleem. „Eén euro per doorgang is zo terug verdiend", verklaart Blanckaert. Een eventuele bij drage van het bedrijfsleven aan de aanleg van de tunnel, zoals gedeputeerde J. Hennekeij als nog wil, is voor Verstraeten Ver brugge 'bespreekbaar'. Voorzitter M. van Nunen van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers (BZW) toont zich geen voor stander van een toltunnel. „De provincie probeert het kosten- probleem dat de werkgevers nu hebben door de brug bij Sluiskil op te lossen door hen met andere kosten op te zadelen. En of die opwegen tegen de baten die we van een tunnel hebben, weet ik nog niet."Hij wijst ook op de suggestie in de rapporten dat er omleidingen moeten komen, om genoeg 'klandizie' voor de tun nel te creëren. „Dan zouden be drijven naast de tol nog eens ex tra kosten moeten maken voor het aantal kilometers dat ze om rijden. Dat is het paard achter de wagen spannen." De BZW blijft bij het standpunt dat de overheid voor de tunnel- kosten moet opdraaien. Als dat niet gebeurt, dan komen we in een rare positie terecht, en doet de regio af als vestigings plaats voor bedrijven." Voorzitter J. Duerloo van de Kring van Werkgevers in de Ka naalzone Zeeuws-Vlaanderen sluit zich aan bij het BZW- standpunt. doorEsme Soesman SCHERPENISSE - Als de pro cedure vlotjes verloopt, kan na de zomervakantie een begin worden gemaakt met de bouw van twee nieuwe scholen en een peuterspeelzaal in Scherpenis se. Het ontwerp van Marius de Reus van Architectenburo Roos en Ros uit Nieuw-Beijerland is onlangs aan inwoners van het dorp gepresenteerd. I Eind maart volgend j aar kan het 'nieuwe scholencomplex klaar zijn. De bouwaanvraag is in- I middels in gang gezet. Het ter- jrein, gelegen langs de Provinci- jaleweg in Scherpenisse, wordt jop dit moment gesaneerd. De plaats waar ooit de gemeente werkplaats was gevestigd, bleek - door eerdere gebruikers van de grond - sterk vervuild te zijn. Het schoonmaken van de grond moet echter na de zomer zijn afgerond. Gekozen is voor het volledig reinigen van de grond, met het oog op de toe- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M. Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl komstige jeugdige gebruiker- tjes. De Groen van Prinstererschool en de Oosterscheldeschool krij gen beide een plek op het nieuwe terrein. De twee gebouwen wor den in eikaars verlengde neer gezet, evenwijdig aan de Pro- vincialeweg. Het schoolplein is aan de kant van het dorp gesitueerd. De indeling van de gebouwen is dusdanig dat kleu terlokalen en personeelsvoor zieningen aan het schoolplein grenzen, om overlast tijdens speelpauzes te voorkomen. In het midden van de gebouwen ligt de centrale hal, waarvan het dak hoger ligt dan de rest van het pand. Het daardoor binnen- gevoerde bovenlicht zorgt voor een licht middengedeelte, dat multifunctioneel gebruikt kan worden. Slingerpad Op het terrein wordt verder een onderkomen voor peuterspeel zaal de Scarpejaantjes gereali seerd. Dit gebouw kenmerkt zich door veel glas aan de plein kant en een wat geslotener ka rakter aan de dijkzijde. Vanaf de Laban Deuiioostraat is het terrein via een slingerpad be reikbaar. In zijn ontwerp heeft De Reus alvast rekening gehou den met de toekomstige bouw van een gymzaal op hetzelfde terrein. De huidige gymzaal voldoet nog steeds en wordt voorlopig in gebruik gehouden, Als de zaal verouderd is, kan worden uitgeweken naar de voormalige gemeentewerk plaats. Oranjebraderie in Gasthuis GOES - Zorgcentrum het Gast huis in Goes houdt van 28 april tot 4 mei een oranjebevrijdings- week voor haar bewoners. Op 28 april is er een oranjebra derie met onder andere een rom melmarkt, knutselkramen, wa fels bakken, haring verkoop en het maken van bloemstukken. De braderie is voor iedereen toegankelijk. De rest van de week bestaat uit tal van activiteiten voor bewo ners van het Gasthuis. Zij krij gen onder andere een koninklij ke maaltijd voorgeschoteld, een koninklijke filmavond aange boden en ze maken een reis langs versierde dorpen. HEINKENSZAND - Op het plein voor de Rabobank in Heikenszand komt zaterdag 22 april om 14.00 uur een groot paasei uit. Deze ge beurtenis is het startsein voor kinderen om rondom het plein naar paaseieren te zoeken. Het paaskuiken verrast niet alleen jeugdige bezoekers. Auto's die op een correcte manier in de vakken met een P parkeren, worden door het kuiken met een presentje vereerd. Tweede paasdag, 24 april, wordt voor de eerste keer de Koe-Bel 11 Kroegentocht voor fietsers gehouden. Er kan uit twee tochten van 100 en 35 kilometer, worden ge kozen. De Stenge Start en eindpunt zijn bij De Stenge in Heikenszand. Deelnemers aan de tocht van 100 kilometer kunnen zich tussen 08.00 en 10.00 uur bij de Stenge inschrijven. In schrijving voor de tocht van 35 kilometer kan tussen 10.00 en 12.00 uur. door Rolf Bosboom GOES - Verkeersveiligheid weegt voor de Goese politiek zwaarder dan wegenonder- houd. Het gemeentebestuur gaat daarom bekijken of er nog verder op het onderhoud kan worden beknibbeld, zodat er meer geld vrijkomt voor maat regelen die het verkeer veiliger maken. Tot die conclusie kwamen de le den van de verschillende frac ties woensdagavond tijdens een discussiebijeenkomst over vei lig verkeer en de inspanningen van de gemeente om het aantal verkeersslachtoffers omlaag te brengen. Sinds 1999 investeert Goes daar al een half miljoen gulden per jaar extra in, wat ten koste gaat van het onderhoud. De raadsleden kwamen tot de conclusie dat de verbetering van de veiligheid momenteel het allerhoogste belang heeft. Wet houder M. L. 'tHart wil daar het liefst binnen het verkeersbud- get invulling aan geven. Aange zien niemand de indruk had dat de staat van de Goese wegen nu onaanvaardbaar is, wil 't Hart proberen een nog groter deel van het budget voor veiligheid in te zetten. „Het is mijn bedoeling te kijken waar de grens ligt. Die is, zo heb ik beluisterd, nog niet over schreden." Knelpunten De komende tijd wordt al be hoorlijk geïnvesteerd in het aanpakken van knelpunten. Zo worden binnenkort de aanleg van de rotonde op d.e kruising Ringbaan-Van Hogendorplaan en de reconstructie van de krui sing Middelburgsestraat-Rave lijn de Groene Jager uitgevoerd. Verder staat een groot aantal maatregelen op stapel in het ka dervan de inrichting van 30-ki- lometerzones, waarbij plateaus, drempels, poorten en inritcon structies worden aangelegd. 't Hart wees op het grote dilem ma waarmee de gemeente voortdurend kampt: de aanleg van een drempel roept altijd be zwaren bij anderen op. Omwo nenden vrezen bijvoorbeeld ge- luids- en trillingshinder en hulpdiensten eisen dat de ver keersremmer hen niet te veel hindert. Het onlangs aangelegde plateau op de kruising Kloetingseweg- Lindenstraat is om die reden zo flauw uitgevallen, dat het nau welijks effect sorteert en dus weggegooid geld lijkt. „Ik moet een keuze maken en dan doe je het altijd verkeerd", aldus 't Hart. „Je wordt of door de hond of door de kat gebeten." De wethouder wees ook op de si tuatie op de Laan der Verenigde Naties in de Goese Polder, waar onlangs verkeersremmers zijn aangelegd. Dat gebeurde op verzoek van de omwonenden, teiwijl de wijk nu steen en been klaagt over de maatregelen. Uitritconstructie H. W. Hoogerland (PvdA) vond dat de zogeheten uitritcon structies nog altijd voor grote onduidelijkheid zorgen. Als voorbeelden noemde hij de kruisingen Voorstad-Oostsin gel en de bocht van de Westha- vendijk in Wilhel minadorp Verkeer dat op die plaatsen van rechts komt, heeft geen voor rang omdat er sprake is van een. uitritconstructie. Volgens de raadsleden is dat vooral een kwestie van onbe kendheid met de verkeersregel. Dat betekent dat er meer voor lichting over moet worden gege ven en in een later stadium ook meer politiecontrole nodig is. „Je moet de mensen blijven in formeren", aldus CDA'er P. Fa- vier. S. de Putter (SGP/GPV/RPF) hamerde in het algemeen op het belang van meer verkeerscon troles door de politie, die voir gens hem haar aandacht ook be ter zou moeten verdelen. „Daar moeten we de politie op aanspreken. Zonder een goede handhaving zijn verkeersmaat regelen zinloos. Handhaven doe je via de poi'temonnee." Quad uit schuur gestolen OOSTERLAND - Aan de Hoge Zandweg in Oosterland is in de nacht van dinsdag op woensdag een rode Quad gestolen. Het vierwielig motorvoertuig van het merk Yamaha stond in de schuur van de eigenaar ge stald, waaruit hij nu is verdwe nen. De waarde van de Quad bedraagt enkele duizenden gul dens. De speel-o-theek in Wemeldinge is na de brand begin dit jaar weer helemaal opgeknapt. foto Wil lem Mieras door Michelle Koek WEMELDINGE - Speel-o-theek 't Ruil- 'uus in Wemeldinge is woensdagmiddag heropend. Een brand op 1 januari van dit jaar verwoestte bijna al het speelgoed en ook het interieur was er slecht aan toe. Na drie maanden is de speel-o-theek weer in ere hersteld en dat werd gevierd. Ruim tweehonderd kinderen, ouders en grootouders waren bij de heropening aan wezig. Voor de kinderen werden tal van ac tiviteiten georganiseerd en ouders werden met een hapje en drankje ontvangen. Suus Bisschop, medewerkster van 't Ruil-'uus: „De heropening was een groot succes. De dag leverde ons zelfs enkele nieuwe leden op." Drie maanden lang hebben elf medewer kers van 't Ruil-'uus aan de herinrichting van de speel-o-theek gewerkt. Na een helse schoonmaakklus kwamen er nieuwe kasten en een nieuw plafond in 't Ruil-'uus. Ook kregen alle muren een likje verf. Daarna kon er nieuw speelgoed aangekocht wor den. „De speel-o-theek is klaar voor een frisse start", zegt Bisschop. Vanaf woensdag 26 april kan van 13.30 uur tot 14.30 weer speelgoed geleend worden. (Advertentie) *t Was zo prachtig we waren er stil van- -kan je het je voorstellen - wij stil? Open: dagelijks t/m 21 mei. Van S.00 tot 19.30 uur. Kassa's lot 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41