Real helpt United uit de droom Verdwaasd Ajax zet zichzelf te kijk PZC NOCNSF om tafel met honkbalbond Bayern in zinderend slot voorbij FC Porto sport donderdag 20 april 2000 39 Voetballers Galatasaray met de dood bedreigd Volleyballers VVS'92 niet in tweede divisie Spanjaarden heersen op Old Trafford van onze sportredactie ISTANBUL - Spelers van Gala tasaray zijn aan de vooravond van de returnwedstrijd om de Uefa Cup tegen Leeds United met de dood bedreigd. Per fax en e-mail is de voetbal lers te verstaan gegeven maar beter niet naar Engeland af te reizen. Dat zei Gheorghe Popes- cu, oud-speler van PSV en te genwoordig voor Galatasaray uitkomend, woensdag in de Roemeense sportkrant Pro- Sport. „Er wordt alleen nog maar over onze veiligheid gesproken, niet meer over de wedstrijd. Onze gezinnen maken zich grote zor gen", aldus Popescu. Dammer Heusdens blijft koploper NK HENGELO - Kon Heusdens blijft de strijd om de nationale damtitel aanvoeren. Woensdag, in de vierde ronde, remiseerde hij met de zwarte schijven tegen Gerard Jansen. Heusdens heeft een vol punt voorsprong op Arjan van Leeu wen. Deze dammer tekende in de vierde ronde tijdens de partij tegen Mari van Ballegooijen voor de enige overwinning van de middag. Van Leeuwen bezet de tweede plaats met vijf pun ten. Negen dammers delen met vier punten de derde plaats. ANP Uit voorzorg werd al besloten geen Turkse fans toe te laten bij de wedstrijd op donderdag. Daarin verdedigt Galatasaray een 2-0-voorsprong die het twee weken geleden in de thuiswed strijd in Istanbul tegen Leeds behaalde. SID Nieuwe regel voor keepers bij EK voetbal ZEIST - Keepers zullen bij het EK voetbal dat 10 juni in Nederland en Bel gië start een bal maar zes tellen mogen vasthouden. Daarna moeten ze hem naar een medespeler gooi en of uit de handen weg trappen. De zes secondenregel komt in de plaats van de huidige bepaling dat een keeper maar vier stappen mag doen met een bal in zijn handen. De Uefa wil met de nieuwe regel meer snelheid in het spel krij gen. Formeel moet de Fifa het plan nog goedkeuren. Omdat de Fifa dat zou doen rond 1 juli, als het EK loopt, is besloten de nieuwe regel al voor Euro 2000 door te voeren. GPD Richard Knopper bezorgt Amsterdammers punt in duel met Den Bosch Ook De Sanders verlaat Oranje ZEIST - In navolging van Rob Ouderland is ook fysiothera peut De Sanders opgestapt uit de medische staf van het Ne derlands elftal. Beiden kunnen zich niet vinden in de benoe ming van Leo Echteld, die tijdens het EK aan de staf wordt toegevoegd. Ouderland en De Sanders hebben geen ontslag genomen bij de KNVB. Zij zullen alleen tot en met het EK niet werken voor Oranje.ANP Rik Smits overweegt te stoppen INDIANAPOLIS - Rik Smits overweegt zijn loopbaan te be ëindigen. De basketballer van de Indiana Pacers denkt dat hij het lichamelijk niet meer kan opbrengen op topniveau in de NBA te spelen. Zijn contract loopt aan het einde van het lo pende seizoen af. Vorig jaar kondigde Smits ook al aan te stoppen. DeBrabander, die in augustus 34 wordt, kampte lan ge tijd met pijn aan de voeten. Na een operatie en intensieve behandeling door een fysiotherapeut verdwenen de klachten en besloot hij, met een jaarsalaris van 12 miljoen dollar, door te gaan. Hij heeft nu echter last van andere fysieke problemen en vindt dat hij hierdoor verder onder zijn niveau speelt. Smits staat al twaalf jaar onder contract bij de formatie uit Indianapolis. Smits heeft dit seizoen een gemiddelde van 12,9 punt per duel. Dit is het laagst sinds 1990-'91 Staelens kondigt afscheid aan BRUSSEL - De Belg Lorenzo Staelens beëindigt na het EK in Nederland en België deze zomer zijn interlandloopbaan. De speler van Anderlecht heeft dat bondscoach Robert Waseige laten weten. Staelens, die op 30 april zijn 3 6e verjaardag viert, maakte zijn debuut als international op 26 mei 1990 in een vriendschappelijke wedstrijd tegenRoemenië. Hij speelde tot nu toe 65 interlands. ANP Van den Brom komt weg met boete ARNHEM - John van den Brom wordt niet geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart tijdens de wedstrijd tegen FC Twente. De speler van Vitesse is akkoord gegaan met het schikkingsvoorstel, een boete van vijfhonderd gulden. De middenvelder werd afgelopen zaterdag weggestuurd door scheidsrechter Dick Jol, terwijl hij zich aan het voorbereiden was op zijn geplande invalbeurt. Van den Brom zou de assis tent-scheidsrechter ernstig hebben beledigd. GPD PSV aast op Barry van Galen ALKMAAR - PSV heeft zijn zinnen gezet op Barry van Galen, de 30-jarige middenvelder van AZ. De leiding van PSV heeft inmiddels gesproken met Van Galens zaakwaarnemer Kees Ploegsma, de voormalige manager en bestuurder van PSV. Van Galen, die vijf milj oen gulden moet kosten, verlengde on langs zijn contract in Alkmaar tot 2004maar liet wel een geli miteerd bedrag in de nieuwe verbintenis opnemen. GPD Hasselbaink mist duel met Bar§a MADRID - Jerrel Hasselbaink moet de halve finalewedstrijd om de Spaanse beker tegen Barcelona volgende week missen. De topscorer van Atletico Madrid (23 doelpunten) werd voor twee duels geschorst wegens de rode kaart die hij zondag te gen Malaga opliep. Hasselbaink werd van het veld gestuurd na een wraakactie tegen een speler van Malaga. De Spaanse bond legde hem aanvankelijk een schorsing van drie wed strijden op, maar besloot woensdagavond die straf met een duel te verminderen. Door de schorsing mist Hasselbaink naast het duel met Barcelona nog een competitiewedstrijd van Atletico Madrid, dat vecht tegen degradatie uit de Prime- ra Division. RTR door Koen de Vries VLISSINGEN - Volleybalclub WS'92 maakt geen gebruik van bet recht om te promoveren naar de tweede divisie. De Vlissin- gers die twee weken geleden kampioen werden in de derde divisie beslissen op korte ter mijn of ze opnieuw in de derde divisie willen uitkomen of dat ze genoegen nemen met de compe titie in de promotieklasse. Reden voor de teruggang is het rallypointsysteem, dat komend seizoen in alle landelijke klas sen en ook in de regio's wordt in gevoerd. Bij dat systeem telt el ke rally, onafhankelijk van de partij die serveert. Trainer/ coach Joop Dees ziet niets in die nieuwe speelwijze, net als de spelers Ruurd Wagenaar en Bob Jansen. Zij houden het voor ge zien. Omdat er ook nog twee WS'ers om andere redenen afhaken is er geen basis voor een team dat in de tweede divisie kan meedraai en. Ander spelletje „Het rallypointsysteem trekt absoluut niet", zegt Joop Dees. „Ik ga daar mijn vrijetijd aan besteden. Het is inge voor de absolute top, zeg voor 0,01 procent van alle Voor de rest is het Volleybal is een heel ander spelletje geworden. Zeker voor ons is het dodelijk. WS is een slow-starter. En achterstanden kan je bijna niet goedmaken." Peter Verburg, eerste-teamspe- !er, tevens voorzitter van VVS, ziet het ook zo, „Je gaat niet twee uur in de auto zitten voor zén uurtje volleybal." Desondanks overweegt hij ook volgend jaar te spelen, samen met de overblijvende spelers Hans Oomes, Richard Assche- man en Michiel Schaap. Zij met spelers van het tweede een nieuwe formatie Nivellering „Dit betekent een nivellering het volleybal in Neder meent Verburg. Het gaat zig veel leden kostenIk weet nu al dat diverse landelijke teams terugtrekken. Op termijn zullen er meer teams afhaken amdat men er achter komt dat lit niet aantrekkelijk is." Df Joop Dees ook zijn trainer- schap bij WS zal neerleggen wet hij nog niet. Dat hangt on- lermeer af van de sterkte van iet team dat volgend seizoen op le been gebracht kan worden. door Henk Hoijtink DEN BOSCH - Met een mira culeuze vliegende volley plantte Richard Knopper gis teravond in het stadion van FC Den Bosch een roos in de woes tijn. In de laatste minuut van de dorre wedstrijd beroofde de middenvelder van Ajax de Brabantse degradatiekandi daat van twee punten (1-1) met een doelpunt dat de gevoelens aan beide zijden ten zeerste verwarde. Zo vreedzaam en lijdzaam als de supporters zich opstelden in het serene DenBosch, zo loom, lusteloos en zelfs verdwaasd hadden de spelers van Ajax zich gedragen. Ze plezierden daarmee tot de domper van de laatste minuut de plaatselijke FC en ze griefden Hans Wester hof, de enige Ajacied die zich gisteravond met ziel en zalig heid in de strijd wierp. De ongedachte ontsnapping weerhield Westerhof niet van een streng oordeel. „Het was Ajax onwaardig, zoals we hier voetbalden." De interim coach had kort voor de pauze ge toond hoezeer hij door zijn spelers tot razernij en wan hoop was gedreven. Hij nam een zeker in zijn geval onge kende pose aan. Westerhof ontnam zijn verdediger Mo- koena de bal en stuiterde die woest tegen de grond. Daarna beende hij - tegen de regels in, doch ongestraft - tierend het veld in. Terug bij zijn dug-out, liet hij al zijn wisselspelers warmlopen. Zelfrelativering Wat het huidige Ajax al niet met een mens kan doen, zelfs met de immer zo evenwichtige Westerhof. „Natuurlijk was mijn actie overdreven, maar het kwam recht uit het hart. Ik had vandaag héél graag zelf er alles aan, maar ik vind het onvoldoende." Spits Shota Ar- veladze had volgens zijn trai ner zelfs 'als een juffertje' ge speeld. Uitgerekend Van der Vaart was in Westerhofs ogen de enige Ajacied die voor rust niet voor vervanging in aanmerking kwam. De tiener hield zich staande, meer mocht van hem in deze treurige omgeving niet worden verwacht. Westerhof liet het bij de dreiging om na 'Yakubu nog meer jongelingen te laten invallen. De zwakste Ajacied, Mokoena, mocht blij ven staan. Hij wist in de eer ste helft, wijgelaten door het pientere Den Bosch, wijwei geen bal bij een ploegmakker te bezorgen. Genoegen De Bossche trainer Mark Wot- te zag het met genoegen aan. Zijn strijdplan klopte en zijn dertigers zetten zich schrap, gesterkt door de vroege kop- treffer van de onbewaakte Pe ter Uneken (1-0). Na een kwar tier had het zelfs 3-0 kunnen staan (Mourad schoof de bal naast, Arveladze redde later op de doellijn) en in de laatste mi nuut miste invaller Rafael Losada een uitgelezen kans op 2-0. Ajax creëerde geen enkele kans tot het zondagsschot ('op woensdag', sprak Wotte bitter) van Knopper (1-1). FC Den Bosch - Ajax 1-1 (1-0). 2. Uneken 1-0, 90. Knopper 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Gele kaart: Van der Hoorn (Den Bosch). Aantal toeschouwers: 5100 FC Den Bosch: Aerts; Wielaert, Uneken, Schenning en Graff; Mourad (79. Losada), Van der Hoorn, Van der Laan (60. Jones) en Deckers; Van der Gun en Vos (84. Bociek). Ajax: Grim; Mokoena, Winter, Van Halst en Chivu; Nieuwenburg (42. Yakubu), Knopper en Van der Vaart; Wamberto, Arveladze en Gronkjaer. GPD van onze sportredactie MÜNCHEN - Een slechte wed strijd met een zinderend slot beeft Bayern Miinchen in de halve finale van de Champions League gebracht. Een kopbal van Thomas Linke in de slotse conden van de wedstrijd tegen FC Porto bleek de gouden goal: 2-1. Bayern treft nu Real Ma drid als volgende tegenstander. Iedereen in het Olympia-stadi- on had zich al neergelegd bij een verlenging nadat Jardel vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd FC Porto naast Miinchen bracht. De laatste Duitse aanval bespaar de het publiek twee maal een kwartier extra speeltijd, want fraai was het duel niet. De thuisclub hoefde niet zono dig, na de 1-1 van twee weken geleden in Portugal. Deson danks had het in de eerste helft wel een overwicht en de beste kansen. Porto kwam tot slechts een noemenswaardige kans, een kopbal van Jardel. Namens Miinchen testte Scholl keeper Hilario al na twee mi nuten met een gevaarlijke wije trap. Daarna zorgde een com binatie tussen Tarnat en Paulo Sergio voor de 1-0 in de veer tiende minuut. De laatste tikte een voorzet vanaf links binnen en had daarbij het geluk dat de bal iets van richting werd ver anderd via de schoen van Por to-speler Esquerdinha. Het werd van kwaad tot erger met het niveau van de wed strijd in de tweede helft. Bay ern teerde op de kleine voor sprong, FC Porto geloofde zelfs niet in het maken van één doel punt. Het doelpunt viel toch maar al snel zette Miinchen de zaken via Linke recht. Bayern Miinchen - FC Porto 2-1 (1- 0). 14. Paulo Sergio 1-0, 90. Jardel 1-1, 90. Linke 2-1. Scheidsrechter Dallas (Sch). Gele kaart. Aloisio, Deco, Hilario, Santos (FC Porto). Aantal toeschouwers: 50.000. Bayern München: Kahn; Babbel, Andersson, Tarnat (81. Kuffour) en Linke; Jeremies, Fink, Scholl en Sergio; Santa Cruz (68. Salihajnid- zic) en Eiber (90. Jancker). FC Porto: Hilario; Nelson, Costa, Aloisio en Esquerdinha; Deco (60. Clayton), Chainho (44. Rui Bar ros/77. DomingosPaidhino San tos en Drulovic; Capucho en Jardel. ANP meegedaan." De Achterhoeker kwam weer tot zichzelf met een gekend staaltje van zelfre lativering. „Kennelijk heb ik de spelers vooraf niet kunnen raken." En zijn toneelstukje bracht ook nauwelijks iets te weeg. „Duidelijker dan op de ze manier kunnen we niet met de neus op de feiten worden ge drukt", erkende Westerhof. Ajax verstevigde, hoe raar het ook klinkt, met het gelijkspel zijn derde positie op de rang lijst. Die plaats biedt aan het einde van de slepende rit toe gang tot de kwalificatieronde van de Champions League. Maar Westerhof en zijn ver twijfelde manschappen dienen zich op te maken voor twee zware uitduels, zondag bij Feyenoord en een week later bij Vitesse. Het zelfvertrouwen is nihil. „Als je Champions League wilt spelen, kun je niet zo voor de dag komen als van daag". wist Westerhof. Vervangen De trainer moest na de 4-1-ze- ge van afgelopen zondag op AZ vier spelers vervangen. Verlaat en Witschge waren geschorst. Laudrup ondervond te veel hinder van zijn achillespees en de Amerikaan O'Brien ont brak vanwege een interland. Westerhof was zo wijs het niet als excuus aan te voeren na de wanvertoning tegen het met overgave strijdende Den Bosch, dat is opgebouwd uit dertigers, huurlingen en enke le spelers met minimale eredi visie-ervaring. Ajax trad deze ploeg tegemoet in een formatie met het stem pel van de directeur opleidin gen, het ambt dat Westerhof in Amsterdam ook nog steeds vervult. De 17-jarige Rafael van der Vaart, een Al-junior, debuteerde links op het mid denveld. Er zaten nog twee A- junioren op de bank, Kiran Be- chan en Abubakari Yakubu. De laatste, een 18-jarige Gha- nees die al naai' het tweede team was overgeheveld, werd gisteren na de woede-uitval van Westerhof opgeroepen als vervanger van de apathische John Nieuwenburg. De jonge Ajacieden konden gisteren (zoals al zo vaak dit seizoen) niet rekenen op him gelouterde ploeggenoten, niet op Jan van Halst en zeker niet op aanvoerder Aron Winter. Westerhof draaide er niet om heen. „In hun beleving doen ze Ajax-coach Hans Westerhof kan zijn geluk niet op als Ajax op gelijke hoogte is gekomen met Den Bosch. foto Cor Mulder/ANP Fernando Redondo, de uitblinker aan Madrileense zijde, troeft United-aanvoerder Roy Keane (links) af. foto Ian Hodgson/Reuters va'n onze sportredactie ARNHEM - NOCNSF gaat bin nenkort met het nieuwe bestuur van de honk- en softbalbond praten over het olympische voorbereidingsprogramma van de honkballers. De nationale sportkoepel kortte de honkbal lers onlangs op him subsidie, omdat hij het programma on voldoende vond. Volgens technisch directeur Joop Alberda valt er best weer te praten over financiële steun als de honkbalbond met betere plannen komt. „Ambitie telt, we zien graag iets extra's", aldus Alberda. „Onze eerste taak is de hobbels bij NOCNSF weg te nemen. We moeten ons uitsloven om zo snel mogelijk te voldoen aan redelij ke voorwaarden", zei Theo Reitsma dinsdagavond nadat hij was teruggekeerd als voor zitter van de honk- en softbal bond (KNBSB). Het probleem is dat de honkbal competitie, de play-offs en de Holland Series tot ver in de zo mer duren. De internationals dreigen zodoende vermoeid naar Sydney te gaan en kunnen weinig samen trainen. Ze zijn alleen tijdens een stage op Pa pendal en de Haarlemse Honk- balweek bij elkaar. Reitsma denkt een oplossing te hebben, maar wilde die nog niet kwijt. „Eerst met de verenigingen overleggen", zei hij. ANP ,an onze sportredactie MANCHESTER - De Cham pions League lijkt in de beslis- iende fase veel op de Spaanse lompetitie. Na Barcelona en Va lencia schaarde woensdag ook Heal Madrid zich bij de beste lier van Europa. De Spanjaar den waren via een 3-2-zege op Old Trafford verantwoordelijk mor de uitschakeling van titel houder Manchester United. De einduitslag camoufleerde de merkelijke krachtsverschillen lessen beide clubs. Na de 0-0 in Je eerste wedstrijd van de kwartfinale domineerde Real Madrid een uur lang de wed strijd. Eenmaal op een 0-3-ach- leistand kreeg Manchester Uni ted de gelegenheid via twee late treffers iets terug te doen. Real Madrid moet het in de halve fi nale opnemen tegen Bayern Jlünchen. De uitschakeling was een enor me tegenvaller voor Manchester United. De winnaar van de laat ste editie van de Champions League steekt al maanden in jootse vorm en kan komend reekeinde de zesde landstitel in acht jaar in de wacht slepen. Voorspoedig Ook in de Champions League verliep tot de thuiswedstrijd te- jenReal Madrid alles voorspoe dig Na de 0-0 in de eerste wed- nrijd bij Real Madrid waanden rezich op Old Trafford al nage noeg in de halve finale van het lucratieve toernooi. Trainer ilex Ferguson rekende zich vooraf alrijk. „Als je naar de ge schiedenis van de Europacup [sijkt, zie je dat alleen de legen darische teams de beker achter- den wonnen", zei de succesvolle coach. „Dit zou wel eens de suc cesvolle periode van Manches ter United kunnen worden", al dus Ferguson. Tij dens het duel met de Madrile- nen werd de oefenmeester van de rijkste club van de wereld al na 21 minuten uit zijn droom ge haald. Rechtsback Salgado haalde knap de achterlijn en had geluk dat middenvelder Keane, die onlangs zijn contract voor een weeksalaris van 170.000 gulden met vier jaar verlengde, van Manchester Uni ted de bal achter zijn doelman Raimond van der Gouw werkte. De Nederlandse vervanger van de geblesseerde Bosnich trof geen enkele blaam. De voorsprong van Real Madrid was terecht. De Spanjaarden heersten dankzij de Argentijnse uitblinker Redondo op het mid denveld. Manchester United had ook geen antwoord op beide vleugelverdigers van Real Ma drid. Salgado en Carlos speel den Bekcham en Giggs uit de wedstrijd en hadden een groot aandeel in het Spaanse aanvals- spel. Manchester kreeg voor rust twee kleine mogelijkheden. Keane en Beckham stuitten echter op doelman Casillas. Routinier Na de hervatting besliste Raul binnen acht minuten de wed strijd. De 22-jarige routinier van Real Madrid krulde in de vijftigste minuut de bal schitte rend langs de kansloze Van der Gouw en kende drie minuten later weinig moeite om een schitterende actie van Redondo (hij omspeelde United-verdedi- ger Berg met een weergaloze hakbal) af te ronden: 0-3. Ferguson bracht met Solskjaer en Sheringham twee extra aan vallers in de ploeg. Doelpunten van Beckham en Scholes (straf schop) camoufleerden in de slotfase het krachtsverschil. Ferguson was teleurgesteld. „Een schok, maar het was nou eenmaal niet onze avond." Manchesier United - Real Madrid 2- 3 (0-1). 21. Keane 0-1 (eigen doel punt), 50. Raul 0-2, 53. Raul 0-3, 65. Beckham 1-3, 89. Scholes 2-3. Scheidsrechter: Collina (Ita) Gele kaart. Scholes (Manchester United). Redondo (Real Madrid). Aantal toe- schouivers: 60.000. Manchester United: Van der Gouw; Gary Neville, Stam, Berg (63. She ringham) en Irwin (46. Silvestre); Beckham, Keane, Scholes en Giggs; Yorlce en Cole (63. Solskjaer). Real Madrid: Casillas; Salgado, Campo, Karanka en Carlos; McMa- naman (90. Cesar), Redondo, Hel- guera en Savio (66. Gerimi); Raul en Morientes (73. Anellca). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39