Overleg Vitrite verloopt goed Wij winnen want wij hebben Pim PZC zeeland donderdag 20 april 2000 w 1 5 Korte metten met lastige abeel PZC Strenge vader doet vergeefs beroep op verschil in cultuur pttden positief over besprekingen t Tien maanden cel voor oplichting Middelburger zegeviert in beroepen wedstrijd Keukenhof MIDDELBURG - De 32-jarige Vlissinger die als manager van een Middelburgs uitzendbureau zij n werkgever voor tiendui zenden guldens heeft opgelicht, moet daarvoor tien maanden de cel in. Daarnaast heeft de rechtbank in Middelburg de man een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden opge legd. Bovendien moet hij zijn voormalige werkgever een schadevergoeding van ruim 60.000 gulden betalen. De officier van justitie had twee weken geleden een milder vonnis in gedachten: hij eiste toen een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijk. De 25-jarige ex-chauffeur van het bedrijf, die de Vlissinger had geholpen door zijn sofinummer beschikbaar te stellen, kreeg een werkstraf van 180 uur plus een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Bovendien moet de man 14.000 gulden aan het uitzendbureau betalen. Tegen de ex-chauffeur had de officier een werkstraf van 240 uur geëist. Inbreker achter de tralies MIDDELBURG - Een 33-jarige Goesenaar gaat voor negen maanden achter de tralies, omdat hij in februari dit j aar heeft ingebroken in een woning in zijn woonplaats en daarnaast en kele saunakaarten heeft gestolen. De Middelburgse recht bank achtte bewezen dat de Goesenaar deze misdrijven had gepleegd. De man moet bovendien een schadevergoeding van ruim tweeduizend gulden betalen aan het slachtoffer van de inbraak. Ouderen genieten van dagje uit TERNEUZEN - Met honderden waren ze en ze genoten een dag lang met volle teugen van het mooie weer, een rimpelloze Westerschelde, de sluizen van Terneuzen en de bloeiende Zak van Zuid-Beveland. Ruim vierhonderd ouderen, lid van de Katholieke Bond van Ouderen in Zeeland, waren woensdag een dagje uit. 's Morgens in alle vroegte vertrokken een kleine driehonderd ouderen uit Zeeuws-Vlaanderen met de rond vaartboten Stad Terneuzen en Diana S. richting Hoedekens- kerke, een nostalgische tocht via de route van de vroegere veerboot ('het bootje'). Later op de ochtend scheepten zo'n honderdvijftig Beveland- se ouderen in voor een reisje naar Terneuzen. Op Zuid-Beve land werd onder meer een wijnmakerij bezocht, in Terneuzen stond een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen, het Tunnel centrum en het Schoolmuseum centraal. Dick Dijkgraaf van KBO-Zeeland: „Het was de eerste keer dat we zo'n groots op gezette dag hielden en ik weet absoluut zeker dat dit voor her haling vatbaar is." Vlissinger twee maanden cel in MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft woensdag een 37-jarige man uit Vlissingen conform de eis veroordeeld tot twee maanden cel. De Vlissinger was binnen zijn proeftijd opnieuw strafrechterlijk in de fout gegaan. De officier van justitie vroeg de tenuitvoerlegging van twee maanden voorwaardelijk, waartoe hij in februari dit jaar was veroordeeld. Aan dat verzoek gaf de politierechter gehoor. Verdachte moet in therapie MIDDELBURG - Vanwege sterk verminderde toerekenings vatbaarheid heeft de Middelburgse rechtbank een 25-jarige man uit Terneuzen niet strafbaar bevonden en dus ontslagen van rechtsvervolging. De man had zijn moeder en stiefvader bedreigd en een medewerker van een jeugdcentrum mishan deld. De rechtbank veroordeelde hem wel tot een jaar ver plichte opname in een psychiatrische inrichting. De officier van justitie had twee weken geleden een celstraf van zes maanden geëist. jnorNadia Berkelder jflpDELBURG - De onderhan- jelingen over het verdwijnen PD negentig arbeidsplaatsen jjj Philips-fabriek Vitrite in yiddelburg verlopen voorspoe dig. Directie en bonden voerden itocnsdag voor de tweede keer «n gesprek. De bonden ver sachten tijdens een volgend overleg op 16 mei met de directie tot overeenstemming te kunnen komen. Bij Vitrite verdwijnen de ko mende drie jaar negentig arbeidsplaatsen door een reor ganisatie van het productiepro ces. Een deel van de fabriek ver huist naar Polen. N. Boogaard van de CNV bedrij - venbond noemde het gesprek toorNadia Berkelder iflDDELBURG - Stefan Mors at Middelburg heeft woensdag fe eerste plaats behaald bij de ale beroepen wedstrijd elektrotechniek. Hij gaat samen 3et de winnaars van de tweede aderde plaats naar de landelij- ieberoepenwedstrijd die op 25 a 26 mei in Roermond gehou den wordt. Mie deelnemers kregen een oor sonde. De winnaars van de eer ste, tweede en derde pri j s kregen daarnaast een beker en CD- tonnen. De wedstrijd is in het leven geroepen door de Stich ting Beroepenmanifestatie Ne derland met als doel de techniek tepromoten. Naast de wedstrijd elektrotechniek, zijn er wed strijden installatietechniek en touwkunde. De werkstukken ijjn beoordeeld door vertegen- ïoordigers uit het bedrijfsle- Opdracht Deleerlingen die meededen vol- sn de tweejarige opleiding L'onteur Sterkstroom Installa- :es (MSI). Om half negen kre- snze een opdracht die bestond deen tekening van een instal latie. Volgens S. de Nooijer, do- rat aan de opleiding, is het een soeilijke opdracht omdat er ine technieken in één installa- bverwerkt moeten worden. De twee deelnemers uit Zee land, Patrick Fokker (17) uit Zonnemaire en Stefan Mors (18) uit Middelburg, hadden in fe bruari de wedstrijd van het ROC in Middelburg gewonnen. Zij namen het woensdag op tegen vier leerlingen uit Breda en Santpoort. Aanvankelijk zou er ook nog een team uit Rotterdam meedoen, maar dat kwam niet opdagen. Stefan en Patrick vonden, in te genstelling tot de docent, de op dracht helemaal niet moeilijk. „We moeten een schakeling in elkaar flansen", zei de latere winnaar nonchalant. „Dat valt wel mee, maar op sommige stukjes van de installatie moet je echt puzzelen, want de teke ning klopt niet." Of dat een valstrik van de wed strijdleiding was, durfde hij niet te zeggen. De twee probeerden er door improvisatie nog wat van te maken. Ze waren 's och tends begonnen met een kaal bord, waarop eerst een soort plattegrond van de installatie moest worden getekend. „We moeten alles van begin tot eind zelf doen." De Nooijer vertelde dat er enor me vraag is naar goede mon teurs. Hij wordt regelmatig door bedrijven gebeld met de vraag of hij iemand weet. „Leerlingen krijgen vaak tij dens een stage al een baan aan geboden." De opleiding MSI in Middelburg telt in totaal 36 leerlingen. door Jeroen Vliegenberg MIDDELBURG - Even een boom uit de tuin halen. Bijna vier uur duurde het gisteren in de Burggang om een abeel (een witte popu lier) uit de grond te krijgen. Groenbedrijf Walcheren, die de kapvergunning had, kreeg die opdracht van Woongoed Middel burg, omdat de boom tegen het dak van een woning dreigde te groeien. Kraanverhuur Zierikzee werd ingezet om de boom achter het huis in delen over het dak van het huis te tillenDat kon niet in één keer. omdat de kraan anders zou kantelen. Een rooimachine van Groenverzorging Van der Velde uit Zonnemaire zorgde ervoor dat de boom aan de voorkant van het huis in mootjes werd gehakt. Omdat medewerkers van het Zierikzeese kraanbedrijf in een hijsbak over het dak werden getild, moesten portofoons als communicatiemiddel wor den gebruikt. Eén portofoon bleek het niet te doen, waardoor het werk anderhalf uur stil kwam te liggen. Nadat er weer veilig kon worden gecommuniceerd werd de klus snel afgerond. Ook vandaag, donderdag, zijn medewerkers van Groenbedrijf Walcheren op het Prinses Marijkeplein in Middelburg aan het werk om een aantal flinke populie ren te verwij deren. foto Dirk-Jan Gjeltema dat woensdag plaatsvond posi tief. Hij heeft de wensen van de leden van het CNV voorgelegd aan de directie. Het CNV wil ga ranties dat mensen 'van werk naar werk gaan' en niet aan het einde van het traject alsnog in de WW belanden. De bonden hebben met de directie onder andere gesproken over een bij en omscholingstraject. Het CNV weet niet of de wensen gehono reerd worden, maar zowel het CNV als de FNV hebben goede verwachtingen over de uit komst van het gesprek. „Ik heb heel sterk het idee dat we een open oor hadden. Ik ver wacht dat we een verdedigbaar resultaat behalen. Het is na tuurlijk treurig dat er weer ar beidsplaatsen verdwijnen, maar ik heb goede ervaringen met Vitrite", zei Boogaard. J. Cuperus van FNV-bondgeno- ten benadrukte dat gedwongen ontslagen vermeden moeten worden. „Vitrite heeft drie jaar uitgetrokken voor de hele ope ratie, dat zou genoeg moeten zijn om voor iedereen een oplos sing te vinden. De tijd is nu onze bondgenoot", zei hij. Contructief H. Dijkstra, vestigingsmanager van Vitrite, liet via een woord voerder weten dat hij het over leg 'constructief' vond. Vitrite hoopt dat bij het volgende gesprek concrete afspraken kunnen worden gemaakt. De di rectie wilde woensdag niet in houdelijk ingaan op de onder handelingen. Met groot materieel werd urenlang gewerkt aan het verwijderen van de abeel uit de tuin aan de Burg gang. foto Dirk-Jan Gjeltema Snuffelen op Oranjebraderie in Gasthuis Goes GOES - Zorgcentrum het Gast- huis in Goes houdt van 28 april lot4 mei een oranjebevrijdings- voor haar bewoners. 28 april is er een oranjebra- met onder andere een rom knutselkramen, wa bakken, haring verkoop en maken van bloemstukken. braderie is voor iedereen rest van de week bestaat uit van activiteiten voor bewo- van het Gasthuis. Zij krij- jen onder andere een koninklij - re maaltijd voorgeschoteld, een roninklijke filmavond aange- aden en ze maken een reis ings versierde dorpen. Vesper in de Sieuwe Kerk de Nieuwe Kerk in Middel- urg vindt op 4 mei de traditio- ele Vesper plaats. is de Middelbrugse van kerken. De Vesper be- intom 18.45 uur, en gaat vooraf an de Dodenherdenking op het Voorganger is ds. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I.Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Nadia Berkelder door Aector Dooms MIDDELBURG - De 52-jarige man uit Vlissingen die woens dag voor de Middelburgse poli tierechter stond, gaf volmondig toe zijn kinderen vorig jaar stel selmatig te hebben mishandeld. „Het slaan is onze traditie", was zijn eerste reactie. Het had vol gens de verdachte te maken met zijn cultuur, want in Marokko zou zijn gedrag normaal zijn. Dat hij zijn vrouw met een mes zou hebben bedreigd, ontkende de verdachte. Dat gold ook voor de bedreigingen die hij zou heb ben geuit. Zo zou hij tegen zijn vrouw hebben gezegd dat ie mand zijn dochter in stukken had gesneden, omdat zij niet had willen luisteren. Hij zou hetzelfde met haar doen. Ook had hij haar verzekerd dat hij het huis in brand zou steken door een brandbom naar binnen te gooien, zodat zijn vrouw en de kinderen zouden verbranden. Politierechter W. ter Berg achtte de aantijgingen desondanks be wezen en vond drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf op zijn plaats. Ter Berg begreep best dat de cul turele achtergrond in het gezin een rol speelde, maar hij stelde tevens vast dat dergelijke mis handelingen, „als je zo vaak ie mand slaat en zelfs met een stok", ook niet gerechtvaardigd zouden zijn in de Marokkaanse cultuur. Ook officier van justitie J. Groen meende dat de ver dachte meer dan corrigerende tikken had uitgedeeld aan zijn kinderen. „Als een dochter in de stad liep met een jongen, werd ze geslagen." De officier hield rekening met het reclasserings- rapport en eiste voor een groot deel voorwaardelijk: drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk. Raadsman M. van der Want stel de dat zijn cliënt in de afgelopen twintig jaar zijn vrouw nooit eerder had geslagen. Hij ging in op de gezinsproblemen. „Zijn kinderen geeft hij een opvoe ding als moslim naar de normen en waarden van de Marokkaan se traditie. Maar ze spijbelen op school, gebruiken drugs en al cohol en gaan tot laat stappen. Als een man dan niet corrigeert wordt hij erop aangesproken door de Marokkaanse gemeen schap." Van der Want vond het het be langrijkste dat ze zich weer wil len verzoenen en vroeg om een geheel voorwaardelijke straf. De politierechter ging mee met het voorstel van de advocaat. Het gezin staat op het punt her enigd te worden. „Ik zal mijn kinderen nooit meer slaan", zwoer hij gisteren met twee vin gers in de hoogte. Paasdienst VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen wordt op eerste paasdag 23 april om tien uur een muzikale dienst gehou den. Sopraan Nel van den Broe- ke-Lensen en trompettist John Prevoo verlenen hun medewer king. Het oi'gel wordt bespeeld door Jos Vogel. Voorganger is ds. Ad Baas. VLISSINGEN - 48 schoolvoel- balteams speelden woensdag middag de finales van het Halt voetbaltoernooi. De scholieren van de Walcherse basisscholen verdedigden fanatiek de eer van de school. De winnaars spelen volgende week om het Zeeuws kampioenschap. Het elftal van De Tweemaster uit Oost-Souburg speelde in een heuse dorpsderby tegen 't Mozaïek. Vooraf liepen de meningen van de spelers over de kansen uiteen. „We gaan niet winnen", sombert Stefan. „We zijn helemaal niet goed. In de voorrondes hebben we maz zel gehad, de tegenstanders zijn veel beter dan wijAngelo is het niet met hem eens: „We gaan wel winnen, want wij hebben Pim! Die staat voor en hij is hartstikke goed." Pim is de kleinste speler van het team. Hij zit nog maar in groep vijf en hoewel het team eigenlijk uit leerlingen van groep zeven en acht zou moe ten bestaan, mag hij toch mee doen van de meester. Pim kan geen voorspellingen doen: „Ik weet niet hoeveel doelpunten ik ga scoren", spreekt hij voor de wedstrijd, alsof hij net een mediatraining achter de rug heeft. Zijn favoriete voetballer is Edgar Davids en net als zijn held, kan Pim ook een aantal trucjes. Hij geeft een demon stratie: hij wipt met zijn hak, achter het standbeen langs, de bal omhoog. Hij wil later best profvoetballer worden en dan het liefst bij Ajax, want dat is zijn favoriete club. Hij zal in ieder geval niet de eerste oud- RCS-speler zijn die in de Arena speelt. Knietje Tijdens de wedstrijd blijkt al snel dat de tegenstanders tac tisch en technisch beter zijn. In de eerste helft krijgt Christian een knietje op een delicaat plekje, zodat hij langs de kant even moet bijkomen. In de tweede helft komt 't Mozaïek op voorsprong. Het wordt 2-0 doordat keeper Chris de bal uit zijn handen laat glippen. Sup porters langs de kant hebben commentaar: „Dat was een makkelijke bal, die had ie moe ten hebben!roept een fan, die zelf in de voorrondes van het toernooi is uitgeschakeld. De coach spreekt na de eerste nederlaag de keeper moed in: „Het kan gebeuren en voor de De St. Jozefschool in sportieve strijd met De Tweemaster. - foto Lex de Meester uitslag maakt het niet uit. Jul lie hebben het goed gedaan." Chris reageert nonchalant op zijn plagende ploeggenoten. „Ik kan er wel tegen als ze me pesten, dat geeft niks.Het ziet er even naar uit dat hij gewis seld zal worden, maar de vol gende wedstrijd doet hij weer gewoon mee. Het team komt op krachten door sportdrankjes te drinken. Pim is als eerste op het oefen- veld om zich voor te bereiden op de tweede wedstrijd tegen de St.. Jozefschool. Die kent hetzelfde verloop als de eerste: 2-0 verlies en weer een blessure voor Christian. De keeper kon er deze keer niets aan doen. De Tweemaster eindigt als zeven de in een deelnemersveld van acht teams. De bekers voor de eerste plaats gingen naar: De Pauwenburg- school bij de jongenselftallen; de Ravensteinschoolbij de jon gens zeventallen van groep ze ven en acht; Het Kompas bij de jongens zeventallen van groep vijf en zes; De Burcht/Riet- heim bij de meisjes van groep zeven en acht en Het Vlot bij de meisjes van groep vijf en zes. De winnaars spelen op 26 april om het kampioenschap van Zeeland. Via de districtskam pioenschappen maken de kin deren kans op deelname aan de landelijke finale in Zeist. Advertentie 't Was zo prachtig we waren er stil van... ...kan je het je voorstellen - wij stil? Open dagelijks I'm 21 mei Van 8 00 tol 19 30 uur Kassa's tot 18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15