Krezip: dromen komen uit Voedsel voor de dansvloer Het is gezelliger zonder alcohol Nooit een tuinbroek Mega top 100 Zanger Fred Durst wordt regisseur 11 ill®; Drankverbod 0 1. Bomfunk Mc's - Freestyler (1 2. Santana - Maria Maria 12) 3. Melanie C Ft. Lisa Lopes - Ne ver Be The Same(5) 4. Sisqo - Thong Song (3) 5. Dj Jean - Love Come Home (6) 6. Anton Ft. Dj Otzi - Anton Aus Ti rol (4) 7. Toni Braxton - He Wasn't Man Enough (21) 8 Abel - Onderweg 7 9. Scoop - Rock The House 117) 10. S Club 7 - Bring It All Back 111 11. Tom Jones And Mousse T. - Sex Bomb 13) 12. Destiny's Child - Say My Name 13. donderdag 20 april 2000 Dj Jurgen - Higher Higher 112) 14. Vengaboys - Shalala Lala 110) 15. Madonna - American Pie 114) 16. Jessica Simpson -1 Wanna Lo ve You. .116) 17. Doe Maar - Watje 19) 18. Gabrielle - Rise 120) 19. Linda - No Goodbyes 119) 20. Dr. Dre - Forget About Dre/Still D.R.E. 123) 21. Pink - There You Go I-) 22. Pia Douwes - Mijn Leven Is Van Mij 115) 23. Wolter Kroes - Ik Heb De Hele Nacht.. 118) 24. Blof - Dansen Aan Zee (-) 25. Metallica - Nothing Else Mat ters 124) 26. The Sunclub - Movin'On 125) 27. Rollergirl - Luv U More (26) 28. TQ- Daily (37) 29. Sting Ft. Cheb Mami - Desert Rose 132) 30. Superfunk Ft. R. Carroll - Lucky Star!28) 31. Chicane Bryan Adams - Don't Give Up 1301 32. Limp Bizkit - N 2 Gether Now- /Break Stuff (35) 33. Zware Jongens - Anton Aus Ti- roH34) 34. 'Nsync - Bye,Bye,Bye 129) 35. No Doubt - Ex-Girlfriend (38) 36. Montell Jordan - Get It On Toni- re 131) 37. Doe Maar - Als Niet Als 122) 38. The Artful Dodger - Re-Rewind (27) 39. Ricky Martin - Private Emotion 145) 40. Hanson -If Only 143) 41Klubbheads - Turn Up The Bass 142) 42. Blink 182-All The Small Things 141) 43. Shania Twain - Don't Be Stupid 140) 44. S Club 7 - S Club Party 189) 45. Rank 1 - Airwave 144) 46. All Saints - Pure Shores (33) 47. Herman Berkien - Utereg Me Stadje (39) 48. De Kast - Het Duister (36) 49. Frans Bauer - Jouw Ogen Stra len Als De Zon I-) 50. Red Hot Chili Peppers - Other- side 146) 51. Live - Run To The Water 150) 52. Puff Daddy - Best Friend 156) 53. Lizzy - Nevermind (59) 54. Five - Don't Wanna Let You Go 147) 55. Van Dik Hout - Dromendiefl54) 56. Metallica - No Leaf Clover (-) 57. Scoop - Drop It 148) 58. Jamelia Feat. Beenie Man - Mo ney (52) 59. Moloko - The Time Is Now 163) 60. Zombie Nation - Kemkraft 400 (-) 61. Dj Jose Vs G-Spott - House Of Justice (SI) 62. Dj Madman - Sex In De Bus (-) 63. M2M - Don't Say You Love Me (49) 64. Westlife - Fool Again (-) 65. The Artful Dodger - Movin Too Fast (57) 66. Da Boy Tommy - Candymanl75 67. Brian Mcknight - Back At One 151) 68. Lene Martin - Sitting Down He re 162) 69. Sash Ft. Tina Cousins - Just Around The Hill 160) 70. Krezip- Won't Cry 66) 71. Wisdome - Off The Wall (58) 72. Marc Anthony - You Sang To Me (88) 73. Jennifer Lopez - Feelin' So Good 153) 74. Rich Wyman - Little Things (78) 75. G. Moroder Vs Jam Spoon - The ChJse 168) 76. Cypress Hill - (Rap) Superstar (94) 77. Enrique Iglesias - Be With You 172) 78. A-Ha - Summer Moved On 174) 79. Titelmuziek De Bus - Miles Away From Nowhere (85) 80. IMX - Stay The Night (55) 81. Racoon - Feel Like Flying 169) 82. Backstreet Boys - Show Me The Meaning., 170) 83. Anouk - The Dark 167) 84. The Corrs - Radio (76) 85. The Lawyer -1 Wanna Mmm 165 86. Ben Liebrand - Mmimix 1 (-) 87. Alex - Een Bossie Rooie Rozen (-) 88. Deante - Do What You Wanna Do(-) 89. Ruth Jacott - Waar Ben Je Nou ?<-) 90. Richard Ashcroft - A Song For The Lovers (-) 91. The Kelly Family -1 Wanna Kiss You 164) 92. Alanis Morissette - King Of Pain (95) 93. Donell Jones - U Know What's Up 173) 94. Bloodhound Gang - The Ballad Of C. Lain (71) 95. Slipknot - Wait And Bleed 199) 96. D'Angelo - Untitled (How Does It Feel?) (98) 97. Band Zonder Banaan - De Bank zitter (79) 98. Deierium - Silence (-) 99. Def Rhymz - Ziek (-) 100. Sasha - Let Me Be The One (-) Gemiddeld zo'n zeventien jaar oud en nu al een con tract bij een grote platenmaat schappij. De Tilburgse band Krezip verrast de Nederlandse muziekwereld momenteel met zijn single Won't Cry. We hou den een e-mail interview met Krezip's bijna achttienjarige zangeres en liedjesschrijver: Jacqueline Govaert. Vertel eens over die keer dat je dacht: dit wil ik ook! Het ging zo: ik keek naar het verslag van Pinkpop en vond het echt super, al dat publiek! Toen zag ik ineens K's Choice, dat was de eerste keer. Het was ook het eerste eigen cd'tje dat ik kocht en helemaal grijs draaide. Toen Joost (bas) en Annelies (zang, gitaar) vertelden dat ze een bandje wilden beginnen, sprong ik er meteen boven opik wil ook meedoen. Jullie stonden al op grote festi vals en hebben veel optredens. Droomde je daar vroeger van? De eerste keer dat we op Joost z'n kamer met twee ouwe akoes tische gitaartjes en een djembee een beetje hadden zitten spelen, reed ik naar huis en zag het al helemaal voor me: Pinkpop, Lowlands. Ik heb er dus wel van gedroomd, maar had nooit dur ven dromen dat het ook echt zou gaan gebeuren. Wat als je vanwege jullie succes binnenkort moet kiezen tussen school en Krezip leen niet als druk te zien, want dat zou zonde zijn. Wat heeft bij jou de grootste in druk achtergelaten? Waar ik verbaasd over ben, zijn alle e-mailtjes en brieven waar in mensen schrijven dat ze in een bepaalde periode zoveel aan een nummer hebben gehad. Ik zit ze soms echt met tranen in m'n ogen te lezen. Ook het optreden op Lowlands was een ongelofe lijke ervaring. Alleen jij De jonge band Krezip. Ik wil heel graag de Rockacade mie afmaken en de rest wil ook nog gewoon naar school anders wordt alles zo hectisch. Dus we hoeven eigenlijk niet te kiezen, we doen het gewoon allebei. Door de week naar school en in het weekend Krezip. Favorieten Zijn alle klasgenoten ook me teen Krezip-fan? Nee, die kenden ons natuurlijk gewoon al en vinden ons nu niet opeens heel bijzonder. Sommi gen vinden het wel leuke muziek en anderen niet echt speciaal. Wie zijn verder jouw favorieten in de muziek? Nu echt heel veel. Ik vind de nieuwe van Anouk heel erg goed, maar ook Lauryn Hill, El- vis Costello, Erykah Badu, The Beatles. Ik probeer overal wat vandaan te halen. Kun je iets vertellen over thuis en de rol van muziek? M'n broer drumt, m'n zus Anne foto George Verberne is onze gitarist. M'n ouders hou den heel erg van muziek, maar maken het zelf niet. Mijn vader en de vader van Annelies zijn onze managers geworden toen er op een gegeven moment heel veel op ons afkwam en wij nog nergens wat van af wisten. Word je wel eens zenuwachtig van alle hoge verwachtingen Soms denk ik natuurlijk wel van 'als we dat maar waar kunnen maken', want dat weet je ge woon niet. We proberen het al- De teksten zijn in het Engels. Ooit gedacht aan een Neder landse tekst? Ik heb wel eens geprobeerd om iets in het Nederlands te schrij ven, maar ik kan het echt niet. M'n allereerste liedje wat ik schreef heette trouwens wel 'Al leen jij maar dat laat ik denk ik niet meer aan iemand horen. De muziekwereld is best hard. Hoe gaan jullie daarmee om? We hebben steeds gezegd: jon gens, nu is het allemaal leuk, maar straks is het misschien in eens voorbij. Maar als we dan een rotrecensie hebben, voel je dat toch een beetje in je maag. Je moet daar gewoon mee leren omgaan. Naar welk concert ben je voor het laatst geweest? Niet schrikken: Marco Borsato. Ik ging voor school de geluids man interviewen en ik was ook wel eensbeniewd naar een show van hem. Kyra Goede DJ Food ging ooit van start als een project van het Brit se dansduo Coldcut, waarmee ze het startschot gaven voor de triphop. Intussen hebben die twee heren er niets meer mee te maken. Wel verschijnt ook Ka leidoscope weer op Coldcuts ei gen label Ninja Tune. Een ge sprek met Strickty Kev en Patrick 'PC' Carpenter, degenen die DJ Food overnamen. De titel zegt het al. Kaleidosco pe is een buitengewoon kleurrij - ke plaat, vol fraai toegepaste samples, even luie als opwin dende ritmes en knap program- meerwerk. Er vallen opmerke lijke parallellen te horen met de jazzrock van de jaren zeventig, Miles Davis vooral. Muziek die lange tijd een slechte reputatie had. Kev: „Veel jazzfans snap ten die muziek destijds niet. Net als met Bob Dylan, toen die elektrisch ging spelen: zijn fans vonden het te hard! Pas nu zien veel mensen in hoe belangrijk die muziek eigenlijk is." De plaat kent meer referenties aan de jaren zestig en zeventig. Gekke samples van vreemde platen als 'How to speak hip', een gastoptreden van de ooit be roemde beatdichter Ken Nordi- ne en meer van die grappen. Kev: „Ik heb een zwak voor dat tijdperk. Niet die voor de hand liggende hippieshit, maar juist de cool van die dagen, de mainstream." met het Coldcutduo in aanra king gekomen. Kev: „We waren altijd al fans van Coldcut. Wis ten wij veel dat we ooit met hun zouden gaan werken!" Ze gin gen ook bezig met het DJ Food- project: de platen en de DJ- klussen. Toen het hele Coldcut- circus op tournee ging, werden zij DJ Food: „Jonathan en Matt wilden niet twee keer op dezelf de avond onder verschillende namen DJ-en. Zo namen wij de tent over." Nu hadden Kev en Patrick wel een andere naam kunnen kiezen, maar ze zien hun huidige activiteiten echt wel in het verlengde liggen van wat hun broodheren in het ver leden uithaalden. Patrick: „Die naam deugt. Er is eigenlijk hele maal geen DJ Food, althans niet één persoon die zo heet. Wij heb ben deze identiteit eigenlijk ge stolen Ik mag dat weldat vloei - ende spel met identiteiten in de dansscène. DJ Food was er al toen wij aankwamen en zal er nog steeds zijn als wij iets an ders gaan doen." B-boy Beiden hebben een verleden als b-boy, ofwel hiphopfan. Die mentaliteit speelt nog altijd een rol in hun muziek, die tenslotte gedeeltelijk tot stand komt door samples van andermans muziek te bewerken en die op slimme Hiphop Kev en Patrick namen de DJ Foodtoorts over van Jonathan More en Matt Black, het duo dat beroemd geworden is als Cold cut. Toen die twee wegens pro blemen met de platenmaat schappij tijdelijk die naam niet meer mochten gebruiken, gin gen ze als DJ Food aan de slag. Hun platen onder die vlag, voor al de vijfdelige serie 'Jazz bra kes', kunnen we zien als het startpunt voor de hiphop. Intussen waren Kev en Patrick Steffanie, Marlies en Michiel: „Beter een drankverbod op straat dan een stuk glas in je nek." foto Marijke Folkertsma Middelburg Vrijdagavond vindt in Middelburg de Bluesroute plaats met live-optre dens in achttien cafés in de binnen stad. 't Beest In 't Beest in Goes treedt zaterdag Sawt El Atlas op: een mix van Oriën taalse muziek, raï, reggae, funk en latino beats. Aanvang 21.30 uur. Brogum In Brogum, Zierikzee, geeft Aly N'Diaye Rose Orchestra een con cert, samen met vijf leden van slag werkgroep Anumadutchi (met zang uit Senegal). Aanvang 22 uur. Ledeltheater Les Prophetes (swingende Afro-La- tino en Caribische muziek) treden zaterdag op in het Ledeltheater Oostburg. Aanvang 20 uur. The INlighttrain Zondag (Eerste Paasdag) vindt in discotheek The Nighttrain in Mid delburg tussen 10 en 5 uur een Tat too Conventie plaats. In het Schut tershoftheater worden dezelfde dag Tattoo-films vertoond: om 14 en 20.30 uur. In de straten van Renesse geldt vanaf 31 mei weer een verbod op het gebruik van alcohol. Cafégangers die na acht uur 's avonds met een glas bier de straat opgaan, riskeren een boete. Doel van deze maatregel is de overlast van vooral dronken jongeren tegen te gaan. Marlies de Feiter (14), Steffanie Merema (14) en Michiel Stadhouders (15), vwo3- leerlingen van de Pontes Scholenge meenschap in Zierikzee pikken in de zomer regelmatig een ter rasje in Renesse. Zij vinden veiligheid op straat wel belangrijk maar twijfelen aan het effect van een drankverbod. Michiel: „Het maakt niets uit of de jongeren zich in het café volg- ooien of daarbuiten. Als ze eenmaal dronken zijn, gaan ze toch wel de straat op. En dan zit je met hetzelfde probleem. Een betere oplossing is in de zomerperiode helemaal geen alcohol te schen ken. Marlies:,Dat is waarschijnlijk niet haalbaar en bovendien is uitgaan niet denkbaar zonder alcohol. Als er in het café niet meer getapt wordt, gaan de mensen wel naar de supermarkt voor een kratbier." Steffanie denkt dat het alcoholverbod de veiligheid op straat zal bevorderen. „Er wordt vaak met glazen gesmeten buiten de ca fés. Afgelopen weekend is er in Renesse een man met een stuk glas in zijn nek gestoken. Zulke taferelen moeten voorkomen worden met deze maatregel." Michiel is het daar wel mee eens, maar hij vindt dat de veiligheid beter kan worden nagestreefd met meer 'blauw' op straat. „Bepaalde discotheken staan er om bekend dat er vaak gevochten wordt. Daar zou de politie meer moeten controleren op drugs en wapens." Elke zomer wordt er in Renesse een drankverbod afgekondigd, maar dit jaar is het een maand eerder vanwege het EK 2000. Tij dens een spannende voetbalwedstrijd duikt iedereen gezellig het café in. Marlies: „Als ik in Renesse uitga, merk ik niet zoveel van dronkaards op straat maar ik begrijp heel goed dat het onveiliger wordt naarmate het drukker is in het uitgaanscentrum. Het is dus wel verstandig dat ze de maatregel al tijdens het EK laten gelden." Het drankverbod is een onderdeel van het lik-op-stukbeleid dat in Renesse wordt gevoerd. Een overtreding als wildplassen of wapenbezit wordt a la minute bestraft en zwaardere delicten gaan direct in behandeling bij justitie. De leerlingen zijn het er over eens dat dit beleid weliswaar overdreven in de oren klinkt maar dat het wel een goede oplossing is voor de overlast op straat. Steffanie: ,,Het einde is zoek als iedereen zomaar op straat gaat plassen. Een halve maatregel is dan niet:genoeg." In Zierikzee gaat op enkele plaatsen een drankverbod gelden, onder meer bij jongerenhangplek De Beuze. Michiel: „Oudere mensen lopen met een grote boog om het groepje drinkende jon geren heen. Ze voelen zich duidelijk niet veilig. Het drankverbod kan daar misschien iets aan veranderen. Eunice van Stuijvenberg Paula Bouterse: „Ik vind het leuk om iets aparts te dragen." foto Dirk-Jan Gjeltema Paula Bouterse (16): ritmes te zetten. Toch staan er op Kaleidoscope ook nummers waaraan geen hoorbaar ritme te pas komt. Kev: „De dansvloer had deze keer niet de eerste prioriteit. Wel ironisch, als je bedenkt dat de naam DJ Food voortkomt uit het idee dat je platen maakt als voedsel voor de djte verteren op de dansvloer." Jacob Haagsma Mijn kledingkast is zo groot, dat het lijkt of ik heel wei nig kleren heb! Ik verspreid al les maar, zodat het nog wat lijkt. Ik draag meestal een trui en een spijkerbroek, soms ook dingen die je niet zo vaak ziet zoals een jaren-zestig broek. Ik doe nooit veel aan mode, ik vind het juist leuk om iets aparts te dragen. Als ik met iets geks aan kom op school, vinden ze dat meestal wel leuk. Ik heb wel eens gedacht aan een eigen kledingwinkeltje, maar dan moest ik veel te lang op school zitten, dus dat doe ik maar niet. Ik heb geen kleed geld, als ik de stad in ga met vriendinnen krijg ik meestal geld mee. We kopen bij V&D, bij minder bekende winkeltjes of bij de C&A in Goes, daar hebben ze een grote jongerenafdeling. Met één vriendin heb ik dezelfde smaak, we kopen ook dezelfde dingen. Ik vind dat wel leuk, zelfs op mijn verjaardag hadden we hetzelfde aan. Het merk van de kleding maakt me op zich niet zo veel uit, al moet ik wel eens zeuren om een spijkerbroek van Levi's te ko pen. Die kosten 120 gulden en mijn ouders zeggen 'koop dan een goedkopere, want daarzie je toch geen verschil tussen', maar ik zie het wel! Ze zitten beter, het zijn andere kleuren en bete re stoffen. Wat ik nooit zal dra gen is een tuinbroek. Ik vind ze zo raar zitten, al staat het bij an deren wel leuk. Ik heb ook eens een miskoop gedaan, dat was een trui die liggend moest dro gen en dat had ik niet gezien. Dus ik had 'm opgehangen en die mouwen waren wel tien keer zo lang gewordenIk ga niet met mouwen lopen die over de grond slepen, dus die heb ik nooit meer aan gehad." Petra de Bil Zanger Fred Durst van Limp Bizkit gaat naast muziek ook een andere carrière begin nen. Durst, de drager van base- ball-petjes, zal over een tijdje namelijk de regiekamer indui ken voor de film Runt. Het ver haal gaat over een gepeste scho lier die terugslaat. Dursts nieuwe stap is niet hele maal onverwacht met de beken de régisseur David Fincher (o.a. Seven, Fight Club) als goede vriend, die Durst zal bijstaan tijdens de opnames. Fred Durst is zelf ook niet helemaal onbe kend met het vak, want hij re gisseerde zelf al zijn videoclips voor de hits Re-Arranged en N 2 Gether Now. Over enkele weken zal Limp Bizkit overigens te horen zijn op de soundtrack van de film Mis sion Impossible 2. Of Durst zijn band ook zal wagen voor de filmmuziek van Runt is nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 11