Bosman-arrest blijft bestaan acompetitie moet spannender worden Pech achtervolgt Zeeuwse coureurs Nieuwe Belgische aanwinst voor Hoek Zaalvoetbaltitels naar superieure Zeeuws-Vlamingen Succes voor turnsters Hanssens en Meesters Europese Commissie wil gedupeerde clubs tegemoetkomen Pioline wint tussen buien door door Frits Bakker HOEK - Zaterdag-hoofdklas ser Hoek heeft na Barry van der J'ijHooft een tweede aanvaller vastgelegd voor volgend sei zoen. De 29-jarige Belg Frank de Wispelaere is na wekenlan- onderhandelingen tot een n"i akkoord gekomen over een overgang. Frank de Wispelaere is een linksvoetige voetballer, die heeft gespeeld bij FC Eeklo, Maldegem en Harame. Hij stond al eens eerder in de be langstelling bij Hoek, maar was in die tijd zo blessurege- voelig dat Hoek een transfer niet aandurfde. Technische man Kees de Feyter bevestigde gisteravond de overgang. Hoek spreekt in de komende twee weken met de spelers van de eigen selectie. Bekend is on der meer dat Belgische interes se bestaat voor keepers Glenn van Wijnsberghe en Kristof Verbiest. Verbiest vertrekt vrij wel zeker. Ook Daan Boydens is met een Belgische club bezig. Kees de Feyter heeft deze week nog een tweede onderhoud met Mare Minnaert. De rechter spits kwam al eerder uit voor Hoek, vertrok voor één jaar naar NAC en speelt nu alweer twee jaar bij Maldegem. „Er is een goede kans dat hij terug komt", aldus De Feyter. Shan non Braafhart keert terug bij Goes. Braafhart speelde de af gelopen twee seizoenen bij VC Vlissingen, evenals Goes een zondag-derdeklasser. «jurkse politie oet spelers schermen -^[ANBUL - Een speciale anti- rcureenheid van de Turkse itie beschermt de selectie 2s)Galatasaray tijdens de reis ijr en het verblijf in Leeds, team bestaat uit elf bcwa- jAlide lijfwachten. dienen de spelers van de :kse ploeg te behoeden voor velddadigheden door Engel hooligans. De Turkse club, ii donderdag tegen Leeds Uni- speelt voor de Uefa Cup, had °ce f om begeleiding gevraagd il:' irhet elitekorps. Bij dethuis- lff< jstrijd van Galatasaray wer- twee Britse supporters ^gestoken. SID/RTR ^spoort Audina eJBECHT - De van oorsprong ig|onesische badmintonster Audina heeft een Neder- p ds paspoort gekregen. Hier- >er ezijn haar kansen op deelna- aan de Olympische Spelen ir Nederland toegenomen, is nu alleen nog afhankelijk de toestemming van het na- P« iaal olympisch comité in In- ïesië. Audina, in Atlanta "u mares van het zilver, kwam ig jaar wegens een huwelijk een Nederlander naar Ne land toe. ANP luivert weer selectie BARCELONA - Aanvaller Pa le Kluivert is teruggekeerd in selectie van Barcelona, dat iavond in de Champions igue aantreedt tegen Chel- Trainer Louis van Gaal hem de kritische uitlatin- aan zijn adres vergeven. Gaal gaat er bovendien ^uit dat Kluivert door de nianse media niet helemaal W ver is geciteerd. De spits zou ige week hebben gezegd dat relatie tussen Van Gaal en de eitlers niet optimaal was. De iz ch van Barcelona zette Klui ft daarop uit de selectie. ANP van onze sportredactie BRUSSEL - De Europese Com missie wil oplossingen zoeken voor de negatieve gevolgen van het Bosman-arrest over het vrije verkeer van sporters. Dat zei de voor sport verantwoorde lijke eurocommissaris Viviane Reding gisteren na een vergade ring met ongeveer vijftig Euro pese sportbonden. Een voorstel van Uefa-voorzit- ter Johansson het aantal bui tenlandse voetballers dat clubs kunnen opstellen te beperken tot vijf, werd verworpen. Re ding maakte de bonden duide lijk dat de klok na het Bosman arrest niet kan worden terugge draaid. „Wat we zagen was dat mensen de realiteit van het Bosman-ar rest accepteerden, en dat geldt ook voor de Uefa", aldus Re- ding. De Belgische voetballer Jean- Marc Bosman dwong eind 1995 voor het Europees Hof af dat het transfersysteem werd afge schaft. Daardoor zijn sporters na afloop van hun verbintenis vrij te gaan en staan waar ze willen. Uitvloeisel van het arrest is dat clubs worden overspoeld met buitenlandse spelers en dat de minder rijke clubs schade lij den. Ze leiden spelers op, die daarna naar topclubs doorstro men zonder dat zij er een ver goeding voor krijgen. Veel clubs trekken in plaats daarvan liever buitenlandse spelers aan. Schadevergoeding Reding wil de gedupeerde clubs tegemoetkomen. Ze denkt aan trainingscontracten tussen een club en een sporter. Dat zou een speler verplichten na zijn oplei ding langere tijd bij de club te blijven of bij een voortijdig ver trek een schadevergoeding te betalen. Een uitzondering op het EU- verdragdat vrij verkeer van on derdanen van lidstaten regelt, is niet mogelijk. Volgens Reding is daarvoor onder de lidstaten geen meerderheid te vinden. De Europese Commissie is verder bereid met de topclubs in het voetbal nieuwe transferregels uit te werken. RTR/DPA MONTE CARLO - Cedric Pioline was gisteren een van de weini ge tennissers die in actie kwam tijdens de verregende openings dag van het toernooi in Monte Carlo, onderdeel van de Masters. De Fransman versloeg Larsson met 6-2 6-2. Mark Philippoussis ging onderuit tegen Wayne Ferreira (4-6 5-7), Greg Rusedski te gen Slava Dosedel (4-6 7-6 1-6). foto Pascal Guyot/AFP Afscheidsduel Kole en Pijnenburg NIJKERK - Kloetinge-doelman Jaap Pijnenburg en speler John Kole krijgen zaterdag 27 mei een afscheidswedstrijd aangeboden van Kloetinge. Pijnenburg stopt aan het einde van het seizoen. Verdediger John Kole werd aan het begin van het seizoen in het bekerduel met NAC getroffen door een hart stilstand en heeft daarom een punt achter zijn carrière gezet. Kloetinge biedt het tweetal eind volgende maand een wed strijd aan tussen de huidige selectie en een selectie van hoofd klassespelers, Van Hoek zijn Angelo Nijskens, Geert Bos- schaart, John Bentschap Knook, Geert de Poorter en Franky Standaert uitgenodigd. Goede start jongens TV Kapelle OISTERWIJK - TV Kapelle, het enige Zeeuwse jongensteam dat dit jaar uitkomt in de eerste klasse van de landelijke ten- niscompetitie, is het seizoen goed begonnen. In Oisterwijk werd Teco met 5-1 verslagen. Menno Kole, Remco Paauwe, Emiel Gideonse en Thomas Smits waren allen succesvol in hun enkelpartij. Kole en Paauwe brachten Kapelle na hun dubbel zelfs op een 5-0-voorsprong. Gideonse en Smits verlo ren de laatste partij in de tiebreak van de derde set. Tweede nederlaag rugbyjeugd AUXERRE - Ook de tweede wedstrijd bij het WK rugby voor jeugd heeft in Frankrijk een nederlaag opgeleverd voor de Nederlandse ploeg. In Auxerre verloor Oranje, met Middel burger Govert van Hoek in de gelederen, met 20-10 van Litouwen. Daardoor kan het team niet hoger eindigen dan de 25e plaats. Morgen treedt het Nederlands team aan tegen Ma rokko. Jos Krijger snel in autocross VALKENSWAARD - Jos Krijger is in de 2CV-cross van Val- kenswaard tweede geworden. De crosser uit Wolphaartsdijk dankte die notering aan zijn eerste, tweede en negende plaats in de drie verreden manches. Winnaar werd Paul-Frank Moerman uit Bergschenhoek. Pascal de Regt uit Goes won een manche en werd vierde in de eindstand. Martein Risseeuw uit Zaamslag werd negende, Ard-Jan Logmans uit Wolphaarts dijk tiende en Michiel Corstanje uit Axel zestiende. Tweede plaats judoka De Bruin GOIRLE - Kelly de Bruin is in Goirle tweede geworden bij het Zuid-Nederlands kampioenschap. De Souburgse, lid van Ju do Ryu Van Schaik, mag door haar prestatie in de klasse tot 63 kilogram naar het NK in Beverwijk. Haar clubgenoot Jaimy de Nooijer uit Vlissingen werd derde in de klasse tot 73 kilo gram. De judoka veroverde de bronzen plaats ondanks een sleutelbeenbreuk in de laatste partij. In het Belgische Eupen zorgden jeugdige judoka's van sportschool Geelhoed voor goede prestaties in een internationaal veld. Sam van 't Wes- tende (tot 28 kilogram), Robbin van de Bor (tot 34 kilogram) en Luuk Smit (tot 34 kilogram) werden kampioen in hun eigen gewichtsklasse, waarbij ze allen hun wedstrijden met een vol punt wonnen. Judoka Tess van 't Westende werd tweede op het Stigter Breedte-toernooi in Wassenaar. Van Wezel verliest titelgevecht ZWOLLE - Frans van Wezel uit Middelburg heeft in Zwolle naast de wereldtitel Muij-thaiboksen van de IFHA (Interna tional Freefight Holland Association) gegrepen. Hij begon het gevecht tegen de Marokkaan Hamid el Kaïd goed, maar liep in de tweede ronde tegen een trap op de lever aan. Van We zel vocht terug, kreeg zelfs voordeel maar moest genoegen ne men met een nederlaag op punten. voetbalbond goochelt met systemen in promotie-Zdegradatiestrijd prRudy Boogert ISSINGEN - De nacompeti- 11-sin het amateurvoetbal wor- dit seizoen gedeeltelijk vol- s een nieuwe procedure ewerkt. Het aangepaste sys- verhoogt volgens de Ne- ci landse voetbalbond (KNVB) C spanning in de promotie-/de- datietombola. <j bijkomend voordeel van de ir uwe regeling is dat de wed- jhjdenserie, met uitzondering u-1 de zondag-vierdeklasse, in ie' weken wordt afgewerkt. ige jaargangen vielen de be- singen pas na zes weken. 'n nneer er sprake is van een ex tern nat seizoen, zoals vorig t. kan die ene week winst de ÏVB goed van pas komen, opvallendste verandering is de periodekampioenen van klasse niet meer onderling maken wie de volgende ron- haalt. Een voorbeeld: vorig zoen speelden Kapelle, V'65 en Terneuzense Boys (de e periodekampioenen van de :ede klasse E) een halve com- itie tegen elkaar. Terneuzen- Boys won en ging door naar tweede driekamp met LRC riodewinnaar tweede klasse ai Groote Lindt (nummer 10 ste klasse C). LRC won en imoveerde naar de eerste isse. nieuwe situatie: de drie pe- dekampioenen van de twee klasse E (Tholense Boys, V'65 en Kapelle/Yerseke) den elk een uit- en thuiswed- ijd tegen een van de drie pe- dekampioenen uit de tweede sse F (Oranje Wit, GJS en swijkse Boys). De winnaar één van deze wedstrijden «lt een uit- en thuiswedstrijd en de nummer tien uit de eer klasse (SSC'55) en de andere ee winnaars van die eerste ide spelen tegen elkaar. De maars van die twee duels den één wedstrijd tegen el- ir op neutraal terrein om één ats in de eerste klasse. Er ijden dus zeven ploegen om plaats in de eerste klasse, nieuwe regels worden toege- st in de tweede en derde klas zaterdag en de derde klasse idag. In de overige klassen jft alles bij het oude, omdat in :e nacompetities een oneven ital clubs overblijft. iterdagvoetbal 'ste klasse C (oude systeem): iteloord en LRC spelen ko- nde zaterdag de eerste wed- ij d in de driekamp. Als LRC wint of gelijkspeelt, wordt de zaterdag daarop (29 april) het duel Oostkapelle-Dinteloord afgewerkt en weer een week la ter LRC-Oostkapelle. Wint Din- teloord de eerste wedstrijd, dan begint Oostkapelle met een uit wedstrijd tegen LRC in Leer dam. De laatste wedstrijd is dan Oostkapelle-Dinteloord. De winnaar van deze nacompe- titie speelt tegen één van de vier andere periodekampioenen van de eerste klasse of tegen één van de drie nummers tien uit de hoofdklassen. Tweede klasse E (nieuwe sys teem): SSV'65 en Tholense Boys zijn al zeker van de nacompeti- tie. De derde plaats wordt inge nomen door Kapelle of Yerseke. Dat hangt af van het beslis singsduel voor de derdeperiode- titel: SSV'65-Kapelle. Voor de Goese club heeft de wedstrijd weinig belang, omdat het so wieso een periode wint (bij winst op Kapelle de derde, bij verlies neemt het de eerste periode van kampioen Seolto over). Als Kapelle zaterdag wint, grijpt het de derde perio de. Als Kapelle verliest, wint SSV'65 de derde periode en neemt Yerseke de eerste periode van kampioen Seolto over. De drie periodekampioenen van 2E spelen een uit- en thuiswed strijd tegen de drie periodekam pioenen van 2F. Tholense Boys begint zaterdag al met een uit wedstrijd bij Rijswijkse Boys. Een week later beginnen SSV'65 en Yerseke/Kapelle met een thuis wedstrij d tegen Oranj e Wit (Dordrecht) of GJS (Gorin- chem). De returns van deze duels zijn op zaterdag 6 mei. De drie winnaars, aangevuld met SSC'55 (nummer tien eerste klasse C), spelen in twee 'halve finales' (uit- en thuiswedstrijd) en de winnaars daarvan spelen op neutraal terrein tegen elkaar om één plaats in de eerste klasse. Derde klasse A en B (nieuwe Carlo de Deckere, de doelman van Première/Zaman Sport, stuit een aanval van Domburg, door Aector Doorns TERNEUZEN - De Zeeuwse titels in het zaalvoetbal gingen gisteravond in Terneuzen naar de Zceuws-Vlaamse ploegen Première/Zaman Sport en Smile Services. De Hulstena ren waren te sterk voor de ove rige regiokampioenen, terwijl Smile Services oppermachtig was in de strijd om de Zeeuwse beker. ITet duel tussen Bloemist Wis se en Première/Zaman Sport was van cruciaal belang. De Goese ploeg had zijn eerste twee wedstrijden tegen Dom burg en WIK gewonnen, ter- wijl de Zeeuws-Vlamingen weliswaar een 3-1-overwin- ning tegen Domburg boekten, maar ook met 3-3 gelijkspeel den tegen WIK. De ploeg van coach Angelo Verbraeken ken de maar één opdracht: winnen. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. De Goesenai-en kwa men dankzij Ernest Sélim en Allan Braamse met 2-0 voor, maar Zaman Sport toonde veerkracht. Eerst bracht Evert Verwer de spanning terug, waarna Tris tan van Acker uit een overtal- situatie voor de gelijkmaker zorgde. Een hoogstandje van Van Acker, die zijn tegenstan ders dolde, was goed voor 3-2. foto Charles Strijd In de slotseconden nam Nor- bert Baart met een prachtige vrije trap alle twijfels weg: 4- 2. Smile Services verscheen in het bekertoernooi nagenoeg in zijn sterkste opstelling met on der anderen topscorer Mike van Rossem en Hubert van den Hemel. Café Storm liet verstek gaan. Schelde/Leugenboom vexwing de ploeg uit Bruinisse. Het Hoekse team maakte het Smile Service meteen al lastig in het eei-ste duel. De Terneu- zenaren trokken met 3-2 nipt aan het langste eind. Daarna had de ploeg van Jan de Wolf minder problemen met Enxer- go (3-1) en Het Veerhuis (5-0). systeem): Volgens hetzelfde pro cédé als in de tweede klasse wox'den komende zaterdag ge speeld: Kruiningen-Baronie, Nieuwdorp-Papendrecht en Zwaluwe-AZW. De drie win naars spelen, aangevuld met de verliezer van de beslissings wedstrijd tussen Kogelvangex-s (nummer tien 2E) en Good Luck (nummer tien 2F), een soort 'halve finale' (uit- en thuiswed strijd) en de winnaars treffen el kaar op neutraal terrein voor één plaats in de tweede klasse. Vierde klasse A en B (oude sys teem): Spui en ZSC'62 trappen de 'ouderwetse' nacompetitie in 4A af. Wolfaartsdijk is de derde ploeg. Smerdiek opent zaterdag in 4B met een uitwedstrijd bij ZPR. Krabbendijke is de derde ploeg. Op 20 mei start de tweede ronde van de nacompetitie met een halve competitie tussen de klasseperiodekampioenen van 4A, 4B, 4C en de verliezer van de beslissingswedstrijd tussen de nummers tien van 3A (Bevelan ders) en 3B (WIK'57), die waar schijnlijk op 6 mei wordt ge speeld. De nummers één en twee gaan naar de derde klasse. Zondagvoetbal Derde klasse A (nieuwe systeem HVV'24 (nummer tien 2E) speelt in de tweede ronde van de nacompetitie tegen Moerse Boys, Dosko of Wilhelmina (pe riodekampioenen uit 3 A en 3B). De winnaar van dit duel (uit en thuis) speelt zondag 21 mei op neutraal terrein voor één plaats in de tweede klasse tegen WR, Willem II, Terheijden, Internos of Dosko. Vierde klasse A (oude systeem): Steen begint zondag thuis tegen Middelbui-g. Luctor'88 is de derde ploeg in deze traditionele nacompetitie. De winnaar speelt een halve competitie met de nummers tien uit de derde klasse A (Rood Wit) en B (Made- se Boys) en periodewinnaars uit de vierde Masse A, B en C. De winnaar promoveert. Vijfde klasse A (oude systeem): Alleen Walcheren is zeker van een plaats in de nacompetitie. Uit het trio Philippine, Zeeland Sport en Domburg moeten twee deelnemers komen. Uiteinde- lij k spelen drie ploegen voor één plaats in de vierde Masse. Zesde klasse A (oude systeem): De drie periodekampioenen, die vanavond bekend wox-den, spe len een driekamp. De winnaar speelt vexvolgens een thuis- en uitwedstrijd tegen de periode winnaar van de zesde Masse B (SVC, Val Aan of NVS). door Henk de Winter VALKENSWAARD - Veel Zeeuwse autocoureurs kregen tijdens de openingsrace van het NK rallyracing in Valkens- waard met mechanische pech te maken. Ko Kasse was de eerste die uitviel, daarna volgden Dick Krijger en Jos Alewijnse. Alleen Tineke de Poorter bleef met haar Fiat Coupé verschoond van problemen. Nieuwdorper Ko Kasse kreeg kort na de trainingen te maken met de oliedruk in zijn Citroen Saxo. Kasse gokte erop dat zijn raceauto het minimaal twee van de drie te rijden heats uit zou houden en snel genoeg zou zijn om zich van een finaleplaats te verzekeren. Op die manier wa ren er voor de Nieuwdoiper toch nog NK-punten te pakken. Zijn opzet lukte, maar het was op het nippertje. Kasse werd vijftiende en laatste in het algemeen Mas- sement en kreeg twee NK-pun ten. Dick Krijger uit Wolphaartsdijk kwam in de derde heat na een aanrijding dwars op het circuit stil te staan. Krijger probeerde zijn auto te herstarten maar dat mislukte. Hij stapte uit en stap te even later weer in om te pro beren zijn raceauto weg te krij gen. Krijger werd voor het opnieuw instappen tijdens de race bestraft met uitsluiting. Hij plaatste zich wel voor de B- finale in de Euro2000-klasse, waarin hij de overwinning leek te pakken. Juist op het moment dat de coureur uit Wolphaarts dijk de kop wilde overnemen, liet zijn Opel Corsa hem in de steek. Supercars Grijpskerkenaar Jos Alewijnse plaatste zich met zijn nieuwe Ford Escort bij de snelste acht coureurs van zijn klasse, de Supercars tweewiel aangedre ven. Toen hij zijn auto wilden starten voor de finalerace M-eeg hij hem niet meer aan de praat. In het eindMassement werd hij negende. Tineke de Poorter uit Terneuzen miste op een haar na de A-finale van de Supercars, de Masse voor vierwiel aangedi'even au to's. De Poorter kreeg zeven punten toebedeeld in het NK i'allyracing. van onze sportredactie PRINSENBEEK - De turnsters Masja Hanssens en Jai Meesters hebben in Prinsenbeek hun visi tekaartje afgegeven tijdens de kwartfinale van de nationale wedstrijdsport (NWS). Hans sens won bij de meisjes, Mees ters zegevierde bij de junioren. Beiden zijn daardoor geplaatst voor de halve finale. Meesters, lid van MTV'69/Turn- school Zeeland, behaalde een puntentotaal van 35.85, een vol punt meer dan haar naaste con currente Felicia Ronodihai-djo uit Alphen aan den Rijn. Eva Hanssens van GV Koudeker- ke/TCKB werd negende en Bi- anca Willemse van MTV'69/Turnschool Zeeland dertiende. Ookzij plaatsten zich voor de halve finale. Stefanie de Krijger van EMM/Terneuzen werd 22e plaats en liep de halve finale mis. In de seniorenMasse scoorde Wendy Huizen van MTV'69 31.300 punten en werd tiende. Die prestatie was goed voor de halve finale. In de jeugdcategorie verschafte Mar leen Humme van MTV'69/Turn- school Zeeland zich toegang tot de halve finale door met 31.800 punten achtste te worden. Club genote Jill Mes werd dertigste en werd uitgeschakeld voor de halve finaleop zondag 21 mei in het Zuid-Hollandse Hippoly- txishoef. Masja Hanssens was in de in- stapMasse de onbetwiste num mer één bij de meisjes. Haar puntentotaal van 35.900 mocht er zijn, maar dat gold ook voor de prestatie van Jessica van Bel- zen die tweede werd met 35.775 punten. Kelly du Pon eindigde als elfde, ook goed genoeg voor de halve finale. Huson In Rotterdam won Dineke Hu son de landelijke toestelfinale die voor het laatst volgens de re gels van de voormalige KNCGV werd gehouden. De turnster van het Souburgse Dios legde bij de balkoefening beslag op de eex- ste plaats met een 8.03 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21