Dakloos orkest schaft chalet aan PZC PZC Eiken stronken vervangen teerpalen Pomp betaalt mee aan herstel straat zeeland 15 Hengstdijker moet cel in voor wapenbezit jeugdgroep The Young Ones is zwerftocht in Hulst zat Computers weg lit garagebedrijf ferneuzenaar laar de cel voor ïitkeringsfraude Baart opent al roeiend infopunt gezondheid in bibliotheek Nieuw vlasmonument Koewacht Boete voor schelden op politie Kernstroom op energienota Axelse bestraft voor slaan kind Twee gewonden bij aanrijding TOLLENAAR Boete voor bedreiging en klap in wijkconflict ilAR-M zaterdag 15 april 2000 Hoor Aector Dooms TERNEUZEN - De vondst van een mijn in het tuinhuisje van een 50-jarige inwoner uit Hengstdijk deed twee jaar te rug veel stof opwaaien in de kleine dorpsgemeenschap. Daarnaast trof de politie een automatisch pistool in de auto van de man aan. De verdachte zei vrijdag van niets te weten: „Ze hebben mij een streek gele verd", hield hij vol. De man stond gisteren terecht voor de Terneuzense politie rechter voor bezit van een anti- persoonsmijn, zoals het in de dagvaarding is omschreven, en het pistool. „Dit zijn geen mis selijke wapens", vond de poli tierechter. Officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello deelde mee dat de straf normaal ge sproken zes maanden cel be draagt, maar omdat de over treding al langer geleden plaatsvond eiste hij vier maan den gevangenisstraf. De verdachte vertelde dat hij tijdens zijn werk in Antwerpen ruzie had gekregen met Alba nezen en Joegoslaven. Volgens raadsman A Rijkse wilden zij zijn cliënt een oor aannaaien. „De schijn is tegen hem. Hij was nog maar net terug van va kantie in Joegoslavië toen de politie huiszoeking deed. Hij heeft een telefoontje gekregen waarin werd gevraagd of hij het pakket al had ontvangen. Ze hebben hem een loer willen draaien", gaf de strafpleiter te kennen. Maar politierechter J. Janse de Jonge liet zich niet overtuigen. Hij vond een telefoontap, waarbij de verdachte sprak over het bestellen van blaffers, doorslaggevend. De verdachte kreeg drie maanden gevange nisstraf opgelegd. aorRené Hoonhorst IULST - Het Hulster jeugdor- ;ist The Young Ones kan deze omer een nieuw clubgebouw jnex oefenruimte in gebruik jnien. Het muziekgezelschap ieeft vrijdag een demontabel ialet gekocht dat over twee, lieraaanden aan de Koolstraat lij de televisiemast) of de Ta- ikstraat (bij het atletiekter- in) wordt opgetrokken. iet bestuur bespreekt maandag april met de gemeente Hulst relke locatie het meest geschikt voor plaatsing van het semi- emanente gebouwtje. The ,ung Ones zoeken al vijftien landen naar een goede oefen opslagruimte. Ze moesten egin vorig jaar hun vaste plek 5 basisschool De Nobelhorst daten. Tijdelijke oefenruim- in gemeenschapscentrum )en Dullaert en het Reynaert- ollege (Tivoliweg), waartussen musici heen en weer worden islingerd, voldoen niet echt. üet alleen omdat de instru- lenten niet op een vaste plaats unnen worden opgeborgen, naar in het geval van het choolgebouw ook omdat de be- tbikbare ruimte veel te klein is ïor een orkest met zestig spe- aide leden. brect bij het vertrek uit de No- slhorst beloofden burgemees- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERIMEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl ter en wethouders van Hulst hun uiterste best te doen The Young Ones snel weer onderdak te brengen. Het afgelopen jaar passeerden vele mogelijke (tij delijke) oefenruimtes de revue. Geen enkele suggestie bleek echter haalbaar en daarnaast vond het bestuur van het jeugd orkest ook geen van de genoem de lokalen echt geschikt als permanent onderkomen. Toen onlangs opnieuw enkele moge lijke ruimten en locaties afvie len, was de maat vol voor het bestuur van The Young Ones. De bestuursleden wilden de kans om een voormalige direc tiekeet aan te kopen voor een re delijk bedrag niet voorbij laten gaan. Met 180 vierkante meter vloeroppervlakte is het muziek gezelschap voorlopig uit de brand. Het dagelijks bestuur van de gemeente kon in eerste instantie echter nergens een plek vinden waar de keet zonder planologische of praktische be zwaren kan worden neergezet. The Young Ones moest gisteren echter definitief beslissen of het de keet wilde aankopen of niet en het bestuur stelde B en W daarom een ultimatum. Als vrij dagmiddag niet duidelijk was waar The Young Ones binnen kort onderdak kunnen vinden, zou het orkest de bouwkeet aan kopen en de gemeente verplich ten voor een plek te zorgen om het gebouw neer te zetten. Wethouder P. Weemaes (cultuur) had tenslotte al vaker beloofd dat alles snel op zijn pootjes terecht zou komen en burgemeester A Kessen sprak onlangs nog van een 'inspan ningsverplichting' van de ge meente, stelden de bestuursle den Hoewel het orkest juridisch gezien waarschijnlijk weinig kans zou maken, bleek het colle ge bereid om 'met de hand over het hart te strijken', zei wethou der Weemaes vrijdagmiddag. Planologisch zijn er weliswaar in heel Hulst geen mogelijkhe den om binnen afzienbare tijd een permanent onderkomen voor The Young Ones neer te zetten. Maar met hulp van een artikel 17 procedure mag aan Koolstraat of Tabakstraat tij delijk (voor maximaal vijf jaar) een gebouw worden neergezet. Voorzitter A Kramers van The Young Ones keek vrijdag nog niet zover vooruit, maar was al leen blij dat de huisvestingsel lende binnenkort is bëeindigd. We hebben een prachtig chalet, zoals wij het noemen, en ver wachten dat we binnen drie maanden van het gebouw ge bruik kunnen maken." ÏRNEUZEN - Inbrekers heb- m in de nacht van donderdag pvrijdag ingebroken in een ga mebedrijf in Terneuzen. Zij ebben computers met een -aarde van enige duizenden ildens meegenomen. IERNEUZEN - De Terneuzense olitierechter J. Janse de Jonge vrijdag een 36-jarige man at Terneuzen voor bijstands- iaude veroordeeld tot acht we- sra cel. )eTerneuzenaar had in '98 in krasten van een uitzendbureau aet opgegeven aan de sociale aenst, terwijl hij een uitkering jenoot. Daardoor incasseerde ij onterecht veertienduizend alden. De verdachte had drie aar eerder ook al bijstands- laude gepleegd. Hij had ver- daarde de inkomsten niet te sbben opgegeven in verband :et zijn schulden, ien 42-j arige vrouw uit Temeu- ai werd veroordeeld tot veer- :en weken gevangenisstraf. Zij srbleef sinds 1 april '97 niet y.er in haar woning. Ze zit van- die tijd aan boord van het chip van haar broer. verdachte had zodoende neer dan twee jaar (tot juni vo- jaar) onterecht een bij- landsuitkering ontvangen. Ze ioet de sociale dienst van Ter- :euzen veertigduizend gulden ïrug betalen. Creosootpalen als strandhoofden zijn te milieuvervuilend en moeten wijken voor minder schadelijke alternatieven. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti CADZAND - Strandbezoekers zullen misschien vreemd opkijken. De vertrouwde zwart geteerde strandhoofden aan de kust tussen Cadzand en 't Zwin worden vanaf volgende week vervangen door, voor sommige mensen, minder fraaie exemplaren. Water schap Zeeuws-Vlaanderen begint maandag met het uitgraven van de gecreosoteerde palen. Daan-oor in de plaats komen vier- tot vijfhonderd ongeschilde boomstronken. De teerachtige substantie die onder hoge druk op de zogenaamde gecreosoteerde palen wordt geperst, is sinds vorig jaar verboden. Waterschappen en andere kustbeheerders hoeven de palen niet direct te verwijderen, maar moeten bij de vervanging van versleten strandhoofden op zoek naar alternatieven. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen begint een proef met onbehandelde, ongeschilde eiken, afkomstig uit het Duitse Moeselgebieddie én goedkoper zijn én van be tere kwaliteit zijn, omdat ze minder scheuren verto nen dan de van bast ontdane palen. Volgens hoofd wa terkering E van der Meer van het waterschap is de toepassing van stammen mét schors uniek. In andere delen van Nederland wordt nog volop geëxperimen teerd met de geschilde versie. Omdat de ervaring ontbreekt, is niet bekend hoe lang de gebruiksduur van deze strandhoofden is. De ver wachting is dat ze hooguit vijftien tot twintig jaar meegaan; heel wat minder lang dan de gecreosoteerde palen die het zestig jaar uithielden. Hun levensduur wordt niet zozeer bedreigd door weersinvloeden en het zeewater - al zullen ze hierdoor op den duur wel hun schors verliezen - maar vooral door de aanwezig heid van de paalworm. Dit beestje baant zich een weg door het hout en sluit daarbij de ingangen af, waar door bestrijding praktisch onmogelijk is. Daarom begint het waterschap binnenkort ook een experiment met tropisch hardhout. Een eerdere proef waarbij gerecycled plastic werd gebruikt, heeft geen vervolg gekregen. „Het materiaal bleek niet sterk ge noeg. Bij het plaatsen zelf was er al uitval, omdat het kunststof afknapte." Van het tropisch hardhout acaquara uit een duurzaam beheerd bos in Brazilië verwacht Van der Meer meer. „Het is duurder, maar het zal waarschijnlijk ook langer meegaan." TERNEUZEN - Op sportieve wijze opende wethouder J. Baart vrijdagmiddag in de bi bliotheek van Terneuzen de Ge zondheidswijzen Na een ferme honderd meter roeien op een fit nesstoestel was het eerste .Zeeuws-Vlaamse informatie punt voor mensen met gezond- heidsvragen een feit. „Het viel best mee", verklaarde de buikige en bebrilde wethou der achteraf. „Ik doe op het mo ment niet aan sport vanwege tijdgebrek, maar ik heb 25 jaar fanatiek gesport, dus het ging nog best. Zonder gekheid: het is erg nuttig dat zo'n instelling be staat, gewoon omdat er veel be hoefte aan is.", aldus Baart. Mensen kunnen voortaan met allerlei vragen op het gebied van gezondheid terecht op de eerste verdieping van de bibliotheek. Er zijn folders verkrijgbaar over onderwerpen, die variëren van hoofdpijn tot hersenletsel. Daarnaast kunnen gebruikers op de computers informatie vin den over instellingen en litera tuur. De Gezondheidswijzer heeft vooral een verwijzend ka rakter. In Vlissingen bestaat al een dergelijk informatiepunt, Terneuzen is het tweede in Zee land. door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Een oplos sing voor de verkeersonveilige situatie op de Paardenvest in Sas van Gent lijkt in zicht. De gemeente en het benzinestation Avia-Sakko zijn het eens ge worden over het herstel van een stuk wegdek, grenzend aan de pas aangelegde vloeistofdichte vloer. Eigenaar Sakko bv uit Bergen op Zoom is bereid de helft van de geraamde kosten, in totaal zestienduizend gulden, voor zijn rekening te nemen. Bij de sanering van het benzinestation aan de Paardenvest werd enkele maanden geleden een vloerstof- dichte vloer geplaatst, die ge deeltelijk het wegdek overlapt. De vloer kwam hoger te liggen dan het straatoppervlak, een moeilijk parcours voor fietsers. Een levensgevaarlijke situatie, vonden de bewoners aan de Paardenvest. Ze trokken aan de bel bij de gemeente, maar von den naar hun idee daar geen be- gi-ip. „Pas toen we naar PvdA-frac- tievoorzitter Ron de Meyer toe- stapten hadden we het idee dat er iemand naar ons wilde luiste ren", zegt F. Pijcke, woordvoer der van de bewoners. „Hij bracht onze klachten onder de aandacht van de gemeenteraad, maar zelfs daar hadden we het idee dat de politiek zich er niet warm voor maakte." De gemeente Sas van Gent wil de in eerste instantie niet voor de kosten opdraaien. „Als na de oplevering blijkt dat de onveili ge situatie is ontstaan door de sanering, dan zijn de kosten voor Avia-Sakko", deelde bur gemeester J. Lonink in februari nog mee. Nu zowel Sakko als de gemeente bereid zijn mee te be talen, kunnen de problemen snel zijn opgelost. Wethouder R. Noët van ruimtelijke ordening wil met twee of drie voorstellen komen, die hij binnen nu en twee weken met de bewoners wil bespreken. KOEWACHT - Voor het nieuwe vlasseizoen aanbreekt, heeft Koewacht een nieuw vlasmonument op het pleintje aan het begin van de Emmabaan. Wethouder J. van Schaik onthult het nieuwe, door de Wals- oordense kunstenaar LInhgels gemaakte beeld tij dens de ze ventiende intenationale meikermismarkt op zondag 7 mei. Diezelfde dag wordt het houten beeld De Vlasser van de Bres- siaanse kunstenaar O. Gielliet gëinstalleerd in gemeen schapshuis de Vlaschaard. Het beeld van Gielliet prijkte jaren op het pleintje, maar dreigde te bezwijken onder weer en wind. Na een opknap beurt moet het beeld onder dak weer jaren meekunnen. TERNEUZEN - Een 60-jarige man uit Bad Ems (Duitsland) is vrijdag door de Terneuzense politierechter veroordeeld tot vierhonderd gulden boete voor belediging van politieagen ten. De verdachte viel 15 mei vorig j aar in de j achthaven van Bres- kens continu mensen lastig. Toen de politie er iets van zeikre gen de agenten scheldwoorden als 'verdammte nazi's, fascis ten' en 'heil Hitier' naar hun hoofd geslingerd. Ook bracht de man de Hitlergroet. Toen de Duitser zijn roes op het politiebu reau had uitgeslapen, wist hij zich niets meer van het incident te herinneren. DEN HAAG - Minister A Jorritsma van Economische Zaken gaat distributiebedrijven van elektriciteit, waaronder Delta Nutsbedrijven, niet verplichten het aandeel kernenergie op alle individuele elektriciteitsrekeningen te melden. De Twee de Kamer nam daarover onlangs een motie van GroenLinks aan. De klanten moeten weten hoeveel elektriciteit uit kernener gie zij krijgen, aldus de motie. Jorritsma vindt dat ook. Maar dat moet, aldus de minister, vanuit de klanten zelf komenniet van de overheid. TERNEUZEN - Een 32-jarige vrouw uit Axel bleef vrijdag op de zitting van de Terneuzense politierechter ontkennen dat ze vorig jaar april een kind met een bezemsteel heeft geslagen. Getuigen hadden echter gezien dat de Axelse het tienjarige meisje wel degelijk met een bezem in het gezicht had geraakt. Dat bleek ook uit de verwonding (gezwollen gezicht) van het slachtoffer. De aanleiding zou een ruzie tussen het geslagen meisje en het dochtertje van de verdachte zijn geweest. De officier van jus titie eiste vijfhonderd gulden boete en twee weken voorwaar- delij ke gevangenisstraf. Maar de politierechter vond een ern stige waarschuwing genoeg en beperkte zich tot een geheel voorwaardelijke straf van vijfhonderd gulden boete en twee weken cel. KORTGENE - Een 79-jarige Noord-Bevelandse en haar tien jaar oudere passagiere uit dezelfde gemeente zijn vrijdagoch tend ernstig gewond geraakt bij een botsing op de Deltaweg ter hoogte van Kortgene. De vrouw haalde, rijdend uit de richting Zierikzee, een auto in om weer terug op de rechter baan tot de ontdekking te komen dat er een file stond. Ze bots te tegen de achterste auto, bestuurd door een 53-jarige man uit Zwijndrecht. De Noord-Bevelandse vrouwen moesten per ambulance naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes worden vervoerd. Over de aard van de verwondingen is niets bekend. Evenmin is dui delijk hoe groot de schade is aan beide auto's. Advertentie Wij bevelen ons beleefd aan voor een persoonlijke, correcte en stijlvolle begrafenis. Voor alle gezindten in heel Zeeuws-Vlaanderen. Al uw persoonlijke wensen bespreekbaar. BEGRAFENISVERZORGING Van Swindenstraat 25; 4532 KC Terneuzen Tel. 0115-612554, b.g.g. 06-51892382 Dag en nacht bereikbaar. Informeer vrijblijvend. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een 29-jarige man uit Terneuzen moest zich vrijdag op de zitting van de Ter neuzense politierechter verant woorden voor bedreiging met een mes en mishandeling van een plaatsgenoot. Politierechter J. Janse de Jonge veroordeelde de Terneuzenaar tot duizend gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf. Een slepend conflict in de wijk Triniteit lag ten grondslag aan het incident dat zich 28 juni vo rig jaar in de Terneuzense buurt afspeelde. Het slachtoffer zou de verdachte 'mottig' hebben aangekeken, waarna de man een stanley-mes tegen zijn keel zette. Vervolgens had hij hem een vuistslag gegeven. Dat be vestigde de dader gisteren op zitting, maar hij gaf ook een ver klaring. „Hij heeft langdurig mijn vriendin en familie be dreigd. Ik heb hem gewaar schuwd dat hij ze met rust moet laten. Ik realiseer me dat ik daarin te ver ben gegaan." Officier van justitie M. Kappey- ne van de Coppello vond vooral de de actie met het mes gevaar lijk en eiste twee maanden ge vangenisstraf. Raadsman J. Dietvorst wees op de terreurac ties, vetes en knokpartijen, waarmee een groep jongeren, waartoe het slachtoffer behoor de, de buurtbewoners van de Tr initeit het leven zuur maakte, terwijl de politie er niets aan deed. Dat besef kwam veel later. „De eis staat tot geen enkele verhouding tot het incident", vond de strafpleiter. De politie rechter liet in de uitspraak mee wegen dat de rust in de Triniteit met name tussen de verdachte en het slachtoffer, is wederge keerd. fae Hief ?n<TM MM'. NATMmkivcu ik mer hay yxM/W.-- -reurrenMuziek vcoc Meuten ere WN Mwufec&f/s cnnceNneM COR DE JONGE \fau.& Hitje mc keet uit! /k v. hoe /wmm fchauko z/alf Mozcrce VArzrmeH .fieHeceB&iTeimsaMe1 ...2ssNiktovuronswesrezmu/ewahtma/f' s/Mteie HeznYeuM ..MvccfeieiMYiIvxr ■xtv7TeHfou.Gn>2q/\fet> nea&iMP /Sberausk nlf-viTi6MEio It twteYeskzxrt N/er were*; u lAcznz- -Tff.serm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 61