HJ( Drieweg weer open voor verkeer PZC Terneuzen blijft lonken naar grote winkels Schouwen past oude gegevens onderzoek woningmarkt aan Nooit meer amandelen knippen Celstraffen voor uitkeringsfraude zeeland zaterdag 15 april 2000 b 16 OBSE B.v. Omroep Zeeland laat NOS wel op zender toe Mega Dance Party flopt in Middelburg Rotonde garandeert duurzaam veilige aansluiting nieuwe wijk Heinkenszand Axelse bestraft voor slaan kind met bezemsteel Boete voor bedreiging en klap in wijkconflict Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 - 216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke door Aector Dooms TERNEUZEN - De Terneu- zense politierechter J. Janse de Jonge heeft vrijdag een 36-jarige man uit Terneuzen voor bijstandsfraude veroor deeld tot acht weken cel. De Terneuzenaar had in '98 inkomsten van een uitzend bureau niet opgegeven aan de sociale dienst, terwijl hij een uitkering genoot. Daar door incasseerde hij onte recht veertien duizend gul den. De verdachte had drie jaar eerder ook al bijstands fraude gepleegd. Hij had ver klaarde de inkomsten niet te hebben opgegeven in ver band met zijn schulden. Een 42-jarige vrouw uit Ter- neuzen werd veroordeeld tot veertien weken gevangenis straf. Zij verbleef sinds 1 april '97 niet meer in haar woning maar aan boord van het schip van haar broer. De verdachte had zodoende meer dan twee jaar onterecht een bijstandsuitkering ont vangen. Ze moet de sociale dienst veertigduizend gul den terug betalen. Begrafenisonderneming Dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Maria van Bourgondiestraat 1 4386 CV Vlissingen 0118-462205 Uitvaartverzorgers: L. F. Jobse Leeuwerikstraat 8,4335 CH Middelburg, 0118-6 O. M. Donker Noorderbaan 42, 4386 CA Vlissingen, 0118-478711 P. A. Blanker, 0118-635871 Bouwcentra beschikbaar in: v Middelburg, Buitenhoveiaan 1 Vlissingen, Industrieweg 20 door Willem van Dam VLISSINGEN - Omroep Zee land staat positief tegenover plannen om de NOS zendtijd te geven op regionale tv-zenders. Een aantal andere regionale omroepen wil daarvan echter niets weten. De Raad van Toezicht van de NOS is inmiddels akkoord ge- gaan met het plan voor een Re gio Plus Kanaal. De NOS wil 's avonds tussen acht en elf uur eigen programma's uitzenden op de regionale kanalen. Het gaat daarbij onder meer om ge actualiseerde journaals. Volgens directeur/hoofdredac teur E Feij van Omroep Zee land is over de plannen nog geen definitieve overeenstem ming bereikt. Vier (Friesland, Gelderland, Brabant en Lim burg) van de dertien regionale omroepen staan er, aldus Feij, ronduit afwijzend tegenover. „Die redeneren: ons kanaal is ons kanaal, daar komt verder niemand aan." Bij Omroep Zeeland wordt daar anders tegenaan gekeken. Feij spreekt van een 'verrij king'. ..Wij denken dat we onze kijkers er een groot plezier mee doen." In de praktijk zou het betekenen, dat de NOS in de avonduren 'inbreekt' in de zendtijd van - onder meer - Omroep Zeeland. De Zeeuwse regionale omroep zendt op de beoogde tijdstippen uitslui tend herhalingen uit. Feij: „Die herhalingen zijn wel leuk, maar wij merken dat we de meeste kijkers trekken op het moment dat we voor het eerst uitzenden." Feij gaat ervan uit dat het nog tot begin volgend jaar zal du ren voordat de NOS met eigen uitzendingen op het kanaal van Omroep Zeeland kan be ginnen. Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad Gh'E door Sheila van Doorselaer TERNEUZEN - Het terrein aan de Kennedylaan in Terneuzen wordt alsnog bestemd voor grootschalige detailhandel. Het gemeentebestuur laat zich niet uit het veld slaan door het afwijzen van de plannen voor een factory outletcentrum en gaat verder met de planontwik keling voor het terrein. Volgens de Terneuzense burgemeester R Barbé zijn er nog geen concrete plannen geopperd. „Vast staat dat er grootschalige detailhan del moet komen, die moet aan sluiten bij de bedrijven die al aan de Kennedylaan zijn geves tigd, zoals Leen Bakker, Gam ma en Naeye Verstraten. We zijn nog niet in gesprek met potenti ële nieuwkomers." De gemeente heeft nog geen partner in de arm genomen die de gemeente helpt de plannen te ontwikkelen. Barbé: „Het wachten is tot er ontwikkelaars bij ons aankloppen die plannen hebben waarmee we uit de voe ten kunnen. Dat is nog niet ge beurd, maar het kan wel snel gaan. Wellicht zijn we er over een paar maanden al uit." Kans Het gemeentebestuur had voor de ontwikkeling van de fabriekswinkel projectontwik kelingsbureau Stable Interna tional ingehuurd. Deze project ontwikkelaar is al eerder betrokken geweest bij het ont werp van een outlet, maar is ook ingevoerd in de ontwikkeling van winkelcentra. Toch wil Ter neuzen ook andere ontwikke laars de kans geven schetsen in te dienen. door Johannis Kosten MIDDELBURG - Deante, Ke- shaw, Re-Play. Normaal gespro ken zijn deze bekende popbands bijna een garantie voor veel pu bliek. Niets bleek minder waar, vrijdagavond tijdens de Mega Music School Dance Party. Het evenement, dat om acht uur van start zou gaan, begon uiteinde lijk om negen uur in de sporthal aan de Kruitmolenlaan in Mid delburg. Rond die tijd stond de teller bij de kaartverkoop op een vijftigtal betalende bezoekers. Anna Rodriquez, de 19-jarige promotie-coördinator, zegt dat de organisatie „gewoon een in schattingsfout" heeft gemaakt. „We hebben misschien niet de ervaring die voor de organisatie van iets grootschaligs als dit no dig is. Middelburg is de vijfde stad die we aandoen in Neder land. In Alkmaar liep het niet storm en in Leeuwarden, Gro ningen en Rotterdam hebben we het afgelast bij gebrek aan be langstelling. Je moet het evene ment de tijd geven om te groei en. Veel mensen vergeten dat he een initiatief is van twee noj jonge mensen, Slijngaard ei Pleisner van de v.o.f Mega Music School Fundraising." De Mega Music School Dancc Party, een grootschalig muziek evenement met bekende Neder landse artiesten, is bedoeld on geld in te zamelen voor een goe< doel. Jongeren tussen de 12 ei 18 jaar kunnen zich aanmeldei voor een talentenjacht die aai het evenement is gekoppeld. Di deelnemers aan de talenten jacht kunnen een gratis school feest met een bekende artiest o groep winnen. „Je zou het nie zeggen, maar we hebben veel in schrijvingen van scholieren ge had", aldus Rodriquez. „Dat d< scholieren deze unieke kans nie grijpen, is niet de schuld van d< organisatie." Ondanks de tegenvallende be zoekersaantallen trekt de kara vaan van de Mega Music Schoo Dance Party nog door het hek land, tot de finale van de talen tenjacht op 27 mei in de Beur van Berlage in Amsterdam. Uitvaartverzorging door Marqreet van den Broek ZJERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland past de uitkomsten van het woning marktonderzoek aan aan de ac tuele situatie. Het onderzoeks resultaat komt acht maanden later dan gepland en daarom zijn de oorspronkelijke gege vens niet meer volledig be trouwbaar. De gemeente Schouwen-Duive land heeft lange tijd met spanning op de vertraagde re sultaten gewacht. Het gemeen tebestuur hoopt er uiteindelijk een goede onderbouwing voor volkshuisvestingsplannen en subsidieaanvragen mee in han den te hebben. Het landelijke onderzoek werd vanaf 1998 in opdracht van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu uitgevoerd, gedeeltelijk door het Rijk en het CBS. De uitkomst lieten tot gro te ergernis van het gemeentebe stuur echter meer dan acht maanden op zich wachten. Ge vreesd werd dat de gegevens al verouderd zouden zijn tegen de tijd dat het rapport gepresen teerd zou worden Inmiddels is het grootste gedeelte van de cijfers gearri veerd. Volgens wethouder C.W. Veerhoek valt de schade mee. „Door bepaalde rekentechnie ken kunnen we de gegevens aanpassen aan de situatie van begin 2000." Over twee weken moet het uiteindelijke rapport gereed zijn. Veerhoek hoopt met de cijfers inzicht in de woonbehoefte op Schouwen-Duiveland te krij gen. Hij is zich er echter van be wust dat de cijfers hem nooit een wapen in handen zullen geven om bij de provincie extra wo ningbouw voor de dorpen los te krijgen. „Ik weet dat de provin cie zich moet verantwoorden naar het Rijk. We mogen blij zijn dat gedeputeerde Van Zwieten in het verleden ervoor heeft ge zorgd dat we eenmalig een ge deelte van het wooncontingent van Zierikzee voor de dopren mochten gebruiken." Veerhoek kan zich wel voorstel len dat op basis van het woning marktonderzoek geschoven zal worden tussen dorpen onder ling. Als blijkt dat in Burgh- Haamstede een gebrek is aan woningen en ergens anders min der behoefte aan nieuwbouw, dan liggen daar misschien mo gelijkheden." Ook hoopt de wethouder dat er van het contingent voor Zierik zee toch een marge overblij ft om te gebruiken voor bijvoorbeeld de seniorenhuisvesting in Re- nesse en Scharend ij ke. „Als ik daar een beetje lucht voor krijg, zou ik dat wel bijzonder vin den." Veerhoek kondigt aan daar bij de provincie zeker voor te zullen pleiten. TERNEUZEN - Een 32-jarige vrouw uit Axel bleef vrijdag op de zitting van de Terneuzense politierechter ontkennen dat ze vorig jaar april een kind met een bezemsteel heeft geslagen. Getuigen hadden echter gezien dat de Axelse het tienjarige meisje wel degelijk met een be zem in het gezicht had geraakt. Dat bleek ook uit de verwon ding (opgezwollen gezicht) vai het slachtoffer. De aanleidinj zou een ruzie tussen het gesla gen meisje en het dochtertje vai de vex'dachte zijn geweest. Di officier van justitie eiste vijf honderd gulden boete en twei weken voorwaardelijke gevan genisstraf. De politierechter beperkte zich tot een voorwaar delijke straf van vijfhonden gulden boete en twee weken cel door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Een week eerder dan gepland, is de Drie weg langs Heinkenszand weer open voor het verkeer. Wegen bouwer Hoondert uit 's Heeren- hoek is klaar met de rotonde, die een duurzaam veilige aanslui ting van de nieuwe wijk Over de Dijk in Heinkenszand op de Drieweg moet garanderen. De Stenevate, waarlangs die aan sluiting tot stand moet komen, is voorlopig nog voor het auto verkeer gesloten. Volgens A Fokke van de ge meente Borsele duurt het nog vijf weken voordat het verkeer vanuit het zuidoosten van Hein kenszand via de Stenevate op de Drieweg kan komen. „Eerst moet Het fietspad klaar. We hou den de Stenevate voor het auto verkeer gesloten totdat het vrij- liggende fietspad gereed is, zodat de fietsers veilig bij het fietstunneltje onder de Drieweg kunnen komen." Dagelijks fiet sen tientallen schoolkinderen langs de nieuwe ontsluitings route naar Goes en terug. In de komende weken moet ook het kruispunt voor het gemeen tehuis aan de Stenevate worden aangepast aan de nieuwe ver keersafwikkeling. Het stuk Stenevate tussen het politiebu reau en het gemeentehuis wordt alleen toegankelijk voor fietsers en wandelaars. Wie met de auto naar het gemeentehuis wil, moet via de Kraaiendijk of van uit de nieuwe rotonde komen. Als de reconstructie van het kruispunt en het fietspad gereed zijn, komt er op de hele Steneva te een nieuwe asfaltlaag. Vol gens Fokke zal het autoverkeer dan een kleine week moeten om rijden. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een 29-jarige man uit Terneuzen moest zich vrijdag op de zitting van de Ter neuzense politierechter verant woorden voor bedreiging met een mes en mishandeling van een plaatsgenoot. Politierechter J. Janse de Jonge veroordeelde de Terneuzenaar tot duizend gulden boete en twee weken voorwaardelijke celstraf. Een slepend conflict in de wijk Triniteit lag ten grondslag aan het incident dat zich 28 juni vo rig jaar in Terneuzen afspeelde. Het slachtoffer zou de verdach te 'mottig' hebben aangekeken, waarna de man een stanley-mes tegen zijn keel zette. Vervolgens had hij hem een vuistslag gege ven. Dat bevestigde de dader giste ren op zitting, maar hij gaf ook een verklaring. „Hij heeft lang durig mijn vriendin en familie bedreigd. Ik heb hem gewaar schuwd dat hij ze met rust moet laten. Ik realiseer me dat ik daarin te ver ben gegaan." Officier van justitie M. Kappey- ne van de Coppello vond vooral de de actie met het mes gevaar lijk en eiste twee maanden ge vangenisstraf. Raadsman J. Dietvorst wees op de terreurac ties, vetes en knokpartijen, waarmee een groep jongeren, waartoe het slachtoffer behoor de, de buurtbewoners van de Tr initeit het leven zuur maakte, terwijl de politie er niets aan deed. Dat besef kwam veel later. „De eis staat tot geen enkele verhouding tot het incident", vond de strafpleiter. nieuw ingerichte Dorpsstraat van Heinkenszand zou worden belast. Volgens Fokke hebben zich geen problemen voorge daan. „Er zijn geen klachten binnengekomen. Er wonen foto Willem Mieras maar heel weinig mensen langs de omleidingsroute en het was bovendien maar tijdelijk." Goese KNO-arts Nooren gaat met pensioen door Michelle Koek De omleiding voor de bouw van de rotonde in de Drieweg heeft een maand geduurd. De auto's werden over de dijken ten oos ten van de Drieweg gestuurd om te voorkomen dat de pas op GOES - Na een werkleven van 28 jaar gaat keel-, neus- en oor- arts L. J. M. Nooren uit Goes met pensioen. Begin april heeft hij zijn werk in de Oosterschel- deziekenhuizen in Goes en Zie rikzee neergelegd. Donderdag 20 april wordt in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes een afscheidsreceptie gehouden. Het was de afgelopen 28 jaar be hoorlijk aanpoten in de Ooster- scheldeziekenhuizen. Toen Nooren midden jaren zeventig aantrad, versterkte hij een 'een- mansteam' en nog steeds is het aantal beschikbare KNO-art- sen dun gezaaid. Een plaatsver vanger voor Nooren is er niet. Hoewel hij het bever anders ziet, voelt Nooren zich niet schuldig over de lege plek die hij achterlaat. Het KNO-artsente- kort is volgens de 64-jarige arts een structureel probleem. Wel iswaar is het aantal opleidings plaatsen onlangs verhoogd, pas over vier tot zeven jaar zijn vol doende KNO-artsen beschik baar. „Bij de gedachte dat ik tot mijn 68e moet doorwerken voor een opvolger zich aandient, ver bleekt het schuldgevoel al snel", zegt Nooren. Missen Of hij zijn werk erg gaat missen kan hij nu nog met beoordelen. „Ik verdwijn niet achter de ka nariepiet, als je dat bedoelt", lacht Nooren. De speciale band die hij met een groot aantal pati ënten opbouwde, zal hij wel missen. „Een dwarsdoorsnede van de Zeeuwse bevolking wan delde mijn behandelkamer bin nen, van pasgeborenen tot oud. Ik wil graag weten hoe het ver der met hen gaat en dat kan nu niet meer." De nieuwe rotonde bij Heinkenszand is klaar. Hoogtepunten uit Noorens car rière waren het opzetten van De Kring, een school voor slechtho rende en spraakgebrekkige kin deren in Goes, en een ge- hoorscreening voor baby's. Beide kwamen van de grond om kinderen met gehoorproblemen zo snel mogelijk te helpen. Voor al de hoortest voor baby's bleek erg nuttig. „Vroeger werden dergelijke tests pas rond het zes de levensjaar uitgevoerd", zegt Nooren. „Voor elk probleem geldt: hoe sneller je bij de oor zaak bent, hoe groter de kans op genezing. Door de screening worden nu veel minder kinde ren in hun ontwikkeling belem merd." Voor Nooren bestaat het leven niet meer uit het knippen van neus- of keelamandelen, het doorprikken van oren, het ver helpen eczeem, het verwijderen van poliepen of, nog erger, het constateren van kanker. Nu is het tijd om te genieten; eindebjk die reis rond de Middellandse Zee en heel veel boeken lezen. KNO-arts Nooren: „Een dwarsdoorsnede van de Zeeuwse bevolking wandelde mijn behandelkamer binnen, van pasgeborenen tot oud. Ik wil graag weten hoe het verder met hen gaat en dat kan nu niet meer." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50