,?zc I Chevrolet Tahoe is heel veel auto V Motorscooter Yamaha lijkt op bromscooter Twee speciale Buells Comfortabel tegen helling opklimmen auto motorfiets Praktische postbodetas geknipt voor fietser kort autonieuws Abonnement op klassieker Nieuwe Yokohama-band Audi occasionshow Sportieve Carisma Tino is voor jong gezin Michelingids op Internet Sinds Buell onderdeel is van het Amerikaanse Harley- Davidson vertoont het merk in toenemende mate dezelfde trek jes als het grote voorbeeld. Waar Harley regelmatig in het nieuws komt met speciale uitvoeringen, heeft Buell besloten dezelfde strategie te volgen. In 1999 leid de dat tot de komst van de XI Racing Stripe, die in een vloek en een zucht was uitverkocht. Zodat de komst van een tweetal nieuwe, in zeer beperkte oplage leverbare tweewielers eigenlijk geen verrassing is. Toch zijn de Buell XI 2000 Ra cing Stripe en de Millennium X1 door hun kleurstelling (racing rood en zilver) heel apart. Beide motoren zijn uitgerust met een nieuwe injectiemodule, een aan gepaste uitlaat en een verbeter de oliecirculatie. De lucht- gekoelde viertakt V-motoren le veren daardoor 71 kW/95 pk bij 6.200 tpm, terwijl het motor koppel 116 Nm bij 5.600 tpm bedraagt. Tot de uiterlijke kenmerken be horen verder genummerde tankdoppen en racesteps. De XI 2000 Racing Stripe kost ƒ26.995, de Millennium XI is duizend gulden duurder. Maar die heeft dan ook aluminium velgen met gepolijste randen. Ruud Vos zaterdag 15 april 2000 >o: Een grote tas is pas praktisch als die handig te dragen is. Fiets tassen die aan bagagedragers vastklikken, zijn daar niet voor bedoeld. Tassen die je onder snel binders moet frommelen, komen evenmin in aanmerking. Het mo del postbodetas is wél een schot in de roos. AGU introduceert de Postman- bag, een schoudertas met enorme bergruimte. Er zit een hoofdvak in en meerdere bijvakken, zoals aan pennenruimte, een flessenvak en een vak voor de mobiele telefoon. Een verstelbare schouderband zorgt ervoor dat de tas voor groot en klein passend is te maken. In houd 25 liter, prijs 105,50 gulden. De postbodetas hoort thuis is een nieuwe serie tassen van AGU, de Sportables, bedoeld voor op reis of zomaar een dagje uit. De serie be staat uit de schoudertas, twee rug zakken, twee heuptassen, twee houders voor een mobiele telefoon en drie portemonnees. De Sporta bles zijn gemaakt van Twill, sterk polyester, dat zacht aanvoelt. De kleuren zijn donker alggroen en licht olijfgroen. De Air-Bike-Bag uit de serie is een rugzak die speciaal bedoeld is voor racefietsers en mountainbi- kers. Er zit een ventilatiesysteem in dat bezwete ruggen moet voor komen. Praktisch zijn een apart vak voor een fietshelm, vakken voor twee bidons en en ingebouw de regenhoes. Inhoud 20,5 liter, prijs 135,75 gulden. Heuptas De heuptas Skeelerpack is van zelfsprekend speciaal bedoeld voor skeeleraars, maar net zo goed geschikt voor de wandelaar die weinig bagage mee wil nemen. De heuptas heeft een stevige verstel bare riem voor om het middel met een ruimte voor portemonnee of walkman en een bidonvak. Prijs 33,50 gulden. Naast de Sportables heeft AGU nog meer soorten rugzakken en een uitgebreide reeks zadel-, stuur- en fietstassen die met speci ale bevestigingen aan frame of dragers vastklikken. Al deze pro ducten zijn verkrijgbaar in goed gesorteerde fiets- en sportzaken. Theo van der Kaaij Mitsubishi brengt aan de vooravond van de start van het nationale autosportseizoen een extra-sportieve versie van de Carisma op de markt. Het model heet GDI-Motion en appelleert aan de successen van Mitsubishi in het Dutch Touringcar Championship (DTCC). De Carisma GDI-Motion onderscheidt zich door sportieve accenten. Zo heeft het nieuwe model dezelfde achterspoiler als de auto die in het DTCC deelneemt. Daarnaast is het model uitgerust met 205/50 banden op 16 inch lichtmetalen wielen, zilvergrijze of donkerblauwe metallic lak en breedstralers. In het interieur is de auto verfraaid met een met leer beklede pookknop, een aluminium paneel op de middenconsole en veel luxe accessoires. Op het technische vlak is de auto aangepast door een verlaagd onderstel en schijfremmen voor en achter. Vanaf eind april is de GDI-Motion verkrijgbaar voor 49.995 gulden. A539 is de aanduiding voor een nieuwe generatie banden van Yoko hama. waarin het Japanse merk heeft gepoogd sportiviteit en com fort te laten samen gaan. De nieuwe'bandengeneratie volgt de A509- reeks op. De A539 is herkenbaar aan het asymmetrische profiel, hetgeen voor een goede stabiliteit in bochten zorgt. De rubbersamenstelling met onder meereen nieuwe verwerkingsmethode van silica biedt een prima tractie op een nat wegdek. De Yokohama A539 is er in een groot aantal maten van 12 tot en met 17 inch. Mario Vos Veel van alles is een bekend Amerikaans recept bi] het ontwikkelen van auto's. Als er één type auto is waarop die formule zonder enige schroom I wordt toegepast, dan zijn het de sports utility vehicles, ook wel kortweg SUV's genaamd: die terreinauto-achtige voertuigen waarmee de auto industrie ons graag de vrije tijd ziet doorbrengen. Het kan echter nog een slagje groter, zoals de recent vernieuwde Chevrolet Tahoe laat zien. Deze achtpersoons mastodont komt nu ook naar ons land. Aan de andere kant van de grote plas lijkt zo'n beetje de halve bevolking zich te verplaatsen in SUV's en pickup's. Hun aandeel in de totale autoverkoop is ook zo'n beetje de helft. Dat is een gans an- der aantal dan die paar duizend terreinauto-achtige voertuigen die met moeite in ons land aan de man worden gebracht. En als een Nederlander kan worden overge haald tot het aanschaffen van een SUV, dan is het er meestal één van het kaliber Land Rover Freelan- der of Subaru Forester: nog rede lijk compact dus. L' Van die eigenschap kun je de Che vrolet Tahoe niet beschuldigen. Hij laat met zijn lengte van 5,05 meter en een breedte van 2,07 me ter zelfs een Range Rover zo'n beetje als een schaalmodel over komen. Om iets vergelijkbaars te vinden moet je in het programma van de landgenoten van Chevrolet zoeken. Lincoln heeft bijvoor beeld de Navigator (sinds kort ook via Hessing in ons land geïmpor teerd) en Dodge (onderdeel van Chrysler) biedt de Durango aan |(niet leverbaar in ons land). Het zal niemand verbazen dat je met zulke afmetingen ook veel binnenruimte hebt. Je kunt bijna met je armen om je heen slaan zon der medepassagiers te raken, zo ruim is de Tahoe. Met een beetje goede wil kunnen er acht mensen aan boord, als je tenminste de op tionele derde zitbank hebt ge kocht. Het is trouwens knap lastig om daar te geraken, want een goed De Tahoe weert zich ook kranig in het terrein. wegklapmechanisme heeft de tweede zitrij niet. Achter de derde zitrij is altijd nog 460 liter bagageruimte. Koop je die derde zitbank niet, dan heb je 1.895 liter bagageruimte, en be sluit je om de tweede bank neer te klappen, dan is er zelfs 3.348 liter laadvolume voorhanden. Een be stelwagen van formaat dus eigen lijk. Motor Er is ook veel inhoud te vinden on der de motorkap, want daar staat een 5,3 liter V8-motor. Het is een nieuwe krachtbron die is afgeleid van de 5,7 liter motor uit de Che vrolet Corvette. Er komen 273 paardenkrachten uit en dat is meer dan genoeg om de niet be paald gunstig gestroomlijnde Tahoe door de wind te jagen. Maximaal 170 kilometer per uur moet volgens de fabriek mogelijk zijn. Accelereren doet de Tahoe on danks zijn gewicht van bijna 2,5 ton heel vlot. En zo maakt de auto in het dagelijks gebruik toch nog een redelijk lichtvoetige indruk. Wie het acceleratievermogen wat vaker aanspreekt, moet daarvoor aan de pomp letterlijk betalen. Een gemiddelde van 1 op 6,5 is met een subtiele rechtervoet haalbaar, maar het kan ook zomaar 1 op 5 worden. Zeker als je de laadcapa- citeit benut. Overigens mag de Tahoe een aanhanger van 3.500 kilo achter zich aan sleuren. Onder normale omstandigheden rijdt de Chevy Tahoe met achter wielaandrijving, maar een slim systeem, Autotrac genaamd, schakelt de voorwielen erbij als de omstandigheden dat noodzakelijk maken. Daarnaast is het mogelijk de aandrijving zelf in vierwiel- aandrijving te zetten en je kunt kiezen voor een lage overbren ging- Accessoires Daarmee is de Tahoe ook uitste kend geschikt voor het terrein. Hij klimt met zijn krachtige V8-motor probleemloos tegen een steile hel ling en is daarbij zelfs nog knap comfortabel. Dat is ook de voor naamste kwaliteit op de gewone weg. De soepele vering slikt nage noeg alle oneffenheden en in het interieur word je verwend door een hele waslijst aan luxe acces soires. Daarvan noemen we de meest bijzondere, zoals een actief schokbrekersysteem met niveau regeling, de gescheiden aircondi tioning voor en achter, elektrisch verstelbare stoelen en de zelfdim- mende achteruitkijkspiegels. Rechtuit rijden is niet de sterkste eigenschap van de Tahoe. Mede vanwege het grove bandenprofiel zit je steeds een beetje te sturen om hem mooi rechtdoor te laten rij den. In bochten is de auto redelijk handzaam, al voel je dan wel het hoge gewicht. Over de verkoopkansen maakt de Nederlandse importeur zich niet veel illusies. Teus de Jong, bij Opel Nederland verantwoordelijk voor de 'Amerikanen'is al dik tevreden als het er vijftig in een jaar wor den. Niet vreemd als je de aan schafprijs van 126.500 gulden te horen krijgt. Maar voor dat geld krijg je wel letterlijk heel veel au to. Mario Vos Menig autoliefhebber droomt ervan om af en toe in een klassiek model te kunnen rondtoeren. Maar het bezit, het onderhoud en de stalling van zo'n oud beestje kan aardig in de papieren lopen. Verhuur bedrijf Chrome in Den Haag biedt een alternatief in de vorm van het ver huren van klassieke auto's. Verhuren is eigenlijk niet het juiste woord, want wie mee wil doen dient een soort abonnement te nemen en daar voor éénmalig per jaar te betalen. De abonnee kan daarvoorop afroep of per reservering beschikken over één van de auto's. Voor een vakantie, een lang weekend, om een dagje te toeren of in stijl naar een evenement te gaan. Tot het wagenpark van Chrome behoren onder meer een Alfa Romeo Duetto Spider, een Porsche 911T, een Jaguar S-type en een Peu geot 504 CabrioletMeer informatie is te verkrijgen via telefoonnummer 070-338.7272. Van 20 tot en met 24 april, houdt de Nederlandse Audi-importeur in samenwerking met de dealers een occasionshow in Leusden, de A- Selectie Show. In 1998 begon Audi bij wijze van proef met 17 dealers met dit evenement en eind dit jaar wordt verwacht dat de 60e dealer tot het A-Selectie netwerk zal toetreden. De occasionshow wordt dit jaar gehouden in het Koopmanshuis op het terrein van Pon's Automobielhandel in Leusden. De show is op donder dag 20 en vrijdag 21 april open van 12 tot 21 uur, op zaterdag 22 april van 10 tot 18 uur en op maandag 24 april van 12 tot 18 uur. De motorscooter biedt een uitstekend file-alternatief, maar de markt voor lichte motorscooters wil nog steeds niet goed van de grond komen. De reden daarvoor is bekend: in de ons om- ringende landen mogen automobilisten zich zonder motorrijbewijs op j dergelijke tweewielers verplaatsen, in j ons land niet. Toch verwacht Yamaha dat die situatie zich op termijn ook in ons land zal voordoen. Om daarop alvast voorbereid te zijn, werd be sloten het palet motorscooters uit te breiden met de Aerox 100. De luchtgekoelde '100' is de lichtste en goedkoopste motorscooter van het merk met de 'gekruiste stem vorken'. Vergeleken met vloeistof- gekoelde exemplaren als de Ya maha Majesty 125 (8,8 kW, ƒ7.990,-) of Yamaha YP 250 D Ma jesty (15,5 kW, ƒ12.990,-) moet de volautomaat genoegen nemen met minder motorvermogen: 5,5 kW bij 6.800 tpm en een topsnelheid van rond de 100 km/u. Maar het model is met een consumenten prijs van 5.990,- wel de goed koopste Yamaha. Gemikt wordt op een consumen tengroep die randstedelijk ver voer wil koppelen aan een hoog plezier-gehalte. Gelet op het ge bruiksgemak en de randstedelijke snelheidsbeperkingen, lijkt Ya maha hiermee aan een belangrijke voorwaarde te voldoen. De Aerox 100 zal gevoerd worden naast de Aerox 50, een brom scooter. Beide modellen lijken als twee druppels water op elkaar. Daardoor kan er mogelijk ver warring ontstaan bij automobilis ten omdat niet direct duidelijk is of die nu te maken hebben met een motor- of met een brom scooter. Ruud Vos Nissan heeft moeders een belangrijke stem gegeven bij het ontwerp van de Almera Tino, de nieuwe middenklasse ruimteauto van het Japanse merk. Een aantal van hen is met de kinderen naar het Britse ontwikkelingscentrum van Nissan geweest om de auto te testen en te be oordelen en commentaar te leveren. Dat heeft een schat aan informatie opgeleverd, die volgens Nissan zijn vertaald in verbeteringen van het ontwerp. Nog deze zomer komt de Almera Tino in Europa op de markt. Tijdens de testsessie simuleerden de ingenieurs talrijke praktijksitua ties, zoals het van school halen van kinderen, winkelen en op vakantie gaan. Eén van de aanpassingen is dat de ruimte tussen de twee voorstoe- len is vergroot omdat moeders hun kroost in de gaten willen houden. Bo vendien voelen kinderen zich daardoor minder opgesloten. Om de verjaardag van de rode Michelingids luister bij te zetten, heeft Michelin besloten de informatie in het boekje enige tijd gratis op In ternet te zetten. Via de site www.michelin-travel.com is alle informatie uit de gids tot 30 juni gratis te raadplegen, nadat de gebruiker gratis lid is geworden van de Club Guide Rouge. De pagina's zijn te raadplegen in het Frans en in het Engels en bieden extra's in vergelijking met de Rode Gids zelf. Zo is er een historische gids, een online magazine over toeris me en gastronomie en een spel om kennis te testen. De Yamaha Aerox 100 lijkt als twee druppels water op de bromscootervarianten die onder dezelfde naam wor den gevoerd. De postmanbag van AGU heeft een verstelbare schouderband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41