Het mag niet meer misgaan Surprises aan vooravond marathon van Rotterdam PZC Daniël Willemsen op Belgische toer Geert Bosschaart mist degradatieduel Heerj ansdam-Hoek sport Mario Corthals staat met Breskens met één been in de derde klasse Programma zesde klasse aangepast Voormalig topatleet wil vrije verstrekking van anabole steroïden uitslagen agenda zaterdag 15 april 2000 sbw23 Oostkapelle - SSC'55 Afwezig Oostka pelle: Stefan Meerman (geblesseerd) en Angelo Schaalje (geschorst). Bijzonderheden: Oostkapelle speelt voor zijn laatste kans om de derde periode te pakken. „We moeten van onze ei gen kracht uitgaan", zegt trainer Stoffel Schipper. „En dan winnen wij ge woon. Ik heb er meer moed op dan vorige week, want er is fel en gre tig getraind." Wïlhelmina'26 - Arnemuiden Afwezig Arne muiden: geen. Bijzonderheden: Jean-Paul Mulder trainde afgelopen week door een rugblessure apart van de groep, maar zal vandaag wel in de basis starten. „We draaien de laatste weken goed en pakken veel punten", zegt Adri- aan Nieuwenhuijse. „Wil- helmina'26zalerookvoor gaan, want die ploeg kan nog als derde van onde ren eindigen." Veere - VVGZ Afwezig Veere: Roepesh Bhagola en Ed win van Tatenhove (bei den geblesseerd), Patrick Koppejan (vakantie) en Anton Belfroid (werk). Bijzonderheden: Nadat degradatie naar de tweede klasse vorige week een feit werd, pro beert Veere de competitie vandaag op een waardige manier af te sluiten. „We proberen altijd te winnen, maar er staat niets meer op het spel", zegt Hans de Nooijer. door Peter van Kouteren BRESKENS - Mario Corthals uit Aardenburg koos aan het eind van de jaren tachtig voor een avontuur bij voetbalvereni ging Breskens, maar vertrok na problemen met de toenmalige trainer Cor van de Velde. Sinds zijn terugkeer bij de meest am bitieuze club van West-Zeeuws- Vlaanderen verspeelde Corthals met Breskens keer op keer pro motie naar de derde klasse. Maar dit jaar kan het niet fout gaan. De vrije verdediger van Bres kens heeft op voorhand twee vrije dagen opgenomen en gaat zowel maandag als dinsdag niet aan de slag als ambtenaar bij de provincie. „Ik heb er veel ver trouwen in", blikt hij vooruit naar de allerlaatste wedstrijd in de vierde klasse A, zondag thuis tegen Hontenisse. „Als we kam pioen worden, moet er gefeest worden. De dag erop doen we het nog eens dunnetjes over." Mario Corthals is sinds zijn te rugkeer op een vertrouwd nest bezig aan zijn vierde seizoen. Hij was erbij, toen Breskens on der Piet Puype twee jaar achter elkaar tot de nacompetitie werd veroordeeld en was ook vorig seizoen onder Hans van de Ra felaar van de partij in het toetje van de competitie. De van Zie- rikzee verloren beslissingswed strijd om het kampioenschap staat hem nog helder voor de geest en ook de nederlaag in de laatste partij van de daaropvol gende nacompetitie (tegen Ma- dese Boys) is hij nog niet verge ten. Breskens heeft iets met het slot van de competitie, maar zeker niet in positieve zin. Met die slechte traditie moet worden ge broken, vindt Corthals. „We hebben pech gehad dat de ploe gen die uit de derde klasse te rugkwamen dikwijls kampioen werden. Zierikzee twee jaar te rug, RCS vorig seizoen. Daar hikten we tegenaan. Dit jaar gaat het wel lukken. Ja, de ont lading zal groot zijn. Onze sup porters smachten naar het kam pioenschap." Rustig Het draaiboek van het kampi oensfeest ligt klaar. De bloemen - die vorige week in IJzendijke in geval van een onverwachte misstap van Middelburg stie kem waren meegenomen - zijn opnieuw besteld. Mario Cort hals zegt rustig te zijn gebleven onder de toegenomen druk. „Last van zenuwen? Nee, die tijd heb ik wel gehad", verzekert de 31-jarige routinier. „Dit wordt een wedstrijd als alle an dere. Ik moet er zondagochtend echt niet een keer extra van naar de wc. Maar ik heb er deze week wel wat meer aan lopen den ken", geeft hij toe. „Toen ik op Omroep Zeeland de beelden van Terneuzen zag, dacht ik meteen dat het hier zondag ook zo kan zijn." „We hebben in Breskens fantas tische supporters. Het is onge looflijk hoeveel er steeds weer zijn meegegaan naar uitwed strijden. Toen we naar Middel burg gingen, wisten ze op de boot niet wat ze ermee aan moesten. Ik ben op mijn vijf tiende bij Aardenburg in het eerste begonnen, maar ik voel me een echte voetbal-Bressi- aander. Nee, bij Aardenburg keer ik nooit meer terug. Ik heb er een paar rare gevalletj es mee gemaakt. Hier in Breskens is een echte recht-voor-zijn-raap- mentaliteit. Daar houd ik van." „De sfeer is geweldig. Ik weet wel dat de resultaten daar voor een groot deel in meespelen, maar er staat hier een heel hech te groep. We hebben een bredere selectie dan andere jaren. Dat is voor de trainer een luxe situatie In het begin van het seizoen was er veel concurrentie. Ik ben met Serge Laprade op de bank be gonnen, omdat ik wat later op vakantie was geweest. Het valt niet mee hoor, om op de bank te zitten. Serge de Ruijsscher heeft heel veel op de bank gezeten, maar heeft zich altijd heel posi tief opgesteld. Dat vind ik klas se. Uiteindelijk word je geen kampioen met elf man, maar met twintig." Meer waarde Mario Corthals werd één keer eerder in zijn loopbaan met Breskens kampioen, maar weet nu al dat die titel de vergelijking met de komende machtsgreep niet kan doorstaan. „Ik was toen achttien jaar en liep naast Robbie de Muijnck links op het middenveld. Ik was een broekje, een waterdrager, maar ben nu uitgegroeid tot een spelbepa- lende speler. Daarom zou ik nu aan een kampioenschap veel meer waarde hechten." „We hebben een heel degelijke ploeg, met een goede mix van oud en jong. Voor volgend sei zoen zijn er twee, drie twijfelge vallen. Dat hangt ervan af of we promoveren of niet. De rest blijft. Er staat een goede groep, maar misschien moeten er wel één of twee spelers bij komen. Het is tenslotte het streven van Breskens om een volwaardige derdeklasser te worden." door Jan Verdediger Mario Corthals rekent op de titel van Breskens in de vierde klasse: „De ontlading zal groot zijn. Onze supporters smachten naar het kampioenschap." foto Peter Nicolai VLISSINGEN - Hoek kan van daag in de uitwedstrijd tegen Heerjansdam niet beschikken over Geert Bosschaart. De ver dediger is naar aanleiding van zijn rode kaart in het bekerduel met Dinteloord voor één wed strijd geschorst. Trainer Frans Vermeulen van Hoek noemt het ontbreken van Bosschaart een aderlating. „Hij is de man in vorm", stelt de oe- fenmeester. „Geert heeft zich na wat aanpassingsproblemen pri ma ontwikkeld bij Hoek en is bezig aan een constant seizoen Wie de vervanger van Bos schaart islaat Vermeulen nog in het midden. Net zoals hij niet wil zeggen of Onno Doeland te gen Heerjansdam in de basis be gint. De spits scoorde afgelopen dinsdag in de bekerwedstrijd tegen SSC'55 vier keer en solli- teerde nadrukkelijk naar een VLISSINGEN - De KNVB heeft het programma in de zesde klas se A van het zondagvoetbal aan gepast. Om competitieverval sing te voorkomen is besloten zondag eerst het restant van de wedstrijd Groede-Renesse te la ten spelen. Dat duel werd vorige week ge staakt, nadat de scheidsrechter op het veld onwel werd en later overleed. Morgen wordt het res tant van 45 minuten afgewerkt. De wedstrijd wordt hervat bij een 1-0-voorsprong voor Groe- de. Naast deze ontmoetingen worden ook nog Dreischor- Oostburg en Volharding Sluis gespeeld. Deze duels zijn voor de stand niet meer van belang. De overige wedstrijden worden komende dinsdag afgewerkt. Programma, zondag 16 april: Groe de-Renesse (restant), Dreischor- Oostburg en Volharding-Sluis. Dinsdag 18 april: Schoondijke-RIA W., SDO-Groede, Renesse-Kwa- dendamme, Robur-Terhole. basisplaats. „Onno is één van de vijftien", stelt Vermeulen. „Ik maak pas enkele uren voor de wedstrijd de opstelling be kend." Hoek reist na de 8-1-winst in de bekerontmoeting tegen SSC'55 met het nodige vertrouwen af naar Heerjansdam. Vermeulen: „Het is altijd moeilijk in te schatten wat de waarde van zon duel is, maar we hebben het krachtsverschil toch in duide lijke cijfers uitgedrukt. Vorige week tegen SDC Putten was ons spel niet goed. We hebben daar over van de week flink gefiloso feerd. Een mogelijke oorzaak zou de druk geweest kunnen zijn, waardoor we toch wat ver krampt hebben gespeeld. Die druk is er natuurlijk ook tegen Heerjansdam, maar met die overwinning van dinsdag in ons achterhoofd, moeten we toch beter voor de dag kunnen ko men." Kloetinge Nu Kloetinge veilig is in de hoofdklasse B krijgt tweede doelman Mark Smeding een kans. De Vlissinger staat in de uitwedstrijd tegen Sparta Nij- kerk onder de lat. Het is de be doeling dat Smeding volgend seizoen eerste doelman wordt nu Jaap Pijnenburg een punt achter zijn lange loopbaan zet. „Voor Mark is de voorbereiding op het volgende seizoen al be gonnen", aldus trainer Diederik Hiensch. „De komende twee wedstrijden staat hij onder de lat om ervaring te doen." Kloetinge moet het in Nijkerk doen zonder Johan de Goede ren, die de mediale band van zijn knie heeft beschadigd en dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie komt. Marcel Lou- rens was de hele week ziek en begint daarom op de bank. Wil- co de Valk en Arj an Human suk kelen met een achillespeesbles sure, maar de kans is aanwezig dat ze toch kunnen worden op gesteld. De thuiswedstrijd tegen Sparta Nijkerk ging eerder dit seizoen met 3-0 verloren. Hiensch: „Dat was in de slechte fase voor de winterstop. De laatste tijd gaat het stukken beter. Ons doel, een plaats bij de eerste vijfis nog al tijd haalbaar." fan onze sportredactie 'RAAG - Atleten moeten ge- ontroleerd kleine hoeveelhe- ien anabole steroïden kunnen rijgen. Deze middelen zouden anuit een speciaal op te richten ledisch instituut verstrekt loeten worden door artsen, laarbij dient de nadruk te lig- en op de gezondheid van de af eet en het bespoedigen van het erstel na wedstrijden en trai- ingen. Het moet niet zo zijn dat et systeem erop gericht wordt lm records tot stand te brengen. Dit pleidooi is afkomstig van de .sjechische kogelstoter Ma- hura, in de jaren tachtig twee- roudig Europees kampioen in ie zaal, derde bij het Europees tampioenschap in 1982, bron- ;enmedaillewinnaar bij het we- eldkampioenschap in 1983 en ijfde bij dé Olympische Spelen n 1988. Machura (40) is nu trai ler en voorzitter van de atle- iekafdeling bij Sparta Praag, /lachura wijst er in de Tsjechi sche krant Mlada Fronta Dnes op dat er ook instituten bestaan waar alcoholisten en verslaaf den worden geholpen „en wij weten dat amateurs in fitness centra anabolen gebruiken". Machure beweert dat in zijn tijd tachtig procent van de topatle ten anabole steroïden gebruik te. Ook nu is doping niet uit de topsport verdwenen, meent de kogelstoter. Machura erkent ook zelf in zijn actieve loopbaan anabolen te hebben gebruikt. „Mijn herstel werd daardoor sneller. Het heeft mijn gezond heid gered." Het minder intensief trainen is volgens Machura geen alterna tief. „Dat leidt ertoe dat de pres taties minder worden waardoor de financiële ondersteuning van overheden en sponsoren af neemt. Hen interesseert het niet of iemand gezond is of niet." Het risico gepakt te worden wegens dopinggebruik is nu groot, „maar de winst die ermee be reikt wordt lijkt veel sporters groter", aldus Machura. GPD fan onze sportredactie .OCHEM - Wereldkampioen iijspancross Daniël Willemsen naakt zijn rentree in het inter- lationale crossveld tijdens de "rand Prix in Frauenfeld Zwitserland) op tweede paas- lag. Aan zijn zijde heeft hij een lieuwe bakkenist die zijn ge- ilesseerde broer Marcel ver- 'angt, de Belg Sven Verbrugge )e Belgische bijrijder is het sei- oen begonnen in de bak van ■ijrx landgenoot Peter Steeg- nans, maar onenigheid dreef ten uiteen. Willemsen werd laarop benaderd door Verbrug je. „Het is voor mij de kans van nijn leven", oordeelt Verbrug- i. „Nog nooit heb ik zo vroeg in ït seizoen mijn rijder verlaten, aar het ging niet goed en toen eb ik de stoute schoenen aan trokken en met Daniël ge lid. Voor mij is dit de mogelijk- ïid om door te stoten naar de tbsolute top." ,Ik heb er een goed gevoel over" -ildus Verbrugge. „Het belooft wat. In 1997 heb ik al een keer met Daniël gereden. Dat beviel toen goed. Nu zijn we weer een paar jaar verder. Ik zal blij zijn als we in Zwitserland bij de eer ste vijf rijden. Het podium zit er nog niet in, denk ik." Verbrugge meent dat een defen sieve rijstijl de voorkeur ver dient bij de eerste internationa le wedstrijd. „We moeten het verlies zien te beperken. Daniël heeft natuurlijk een zware klop te verwerken, omdat zijn broer gekwetst is. En zelf is hij ook ge blesseerd geweest en daardoor heeft hij de GP van Frankrijk gemist. En natuurlijk moeten we nog aan elkaar wennen. We gaan gewoon proberen wat pun ten te vergaren." Daniël Willemsen is hersteld van de sleutelbeenbreuk die hij opliep bij een val in Italië, eind februari. „Plet gaat goed. Ik heb getraind met Eli Picard, een Belg zonder internationale er varing. Vooral om voor mezelf te kijken of het weer ging. Op zich is Picard een heel goede bakke nist, maar toen Sven belde, was de keus snel gemaakt." GPD Oud-winnaar Garcia en haas Van Hest toegevoegd aan deelnemersveld Biljarten van onze sportredactie ROTTERDAM - De organisatie van de ma rathon van Rotterdam kwam aan de voor avond van de wedstrijd op zondag met twee verrassingen. Greg van Hest, die zich on langs afmeldde, komt toch aan de start. De Tilburger is haas voor de kopgroep van twaalf tot vijftien atleten die op een schema van 2.06.00 (vlak boven het wereldrecord) weggaan. De andere surprise is de Mexicaan Salvador Garcia. De winnaar van 1992 stond plotse ling doodleuk op de stoep met de vraag of hij nog kon meedoen. Op eigen houtje had hij het vliegtuig naar Rotterdam gepakt. De or ganisatie besloot hem toe te laten. Van Hest, die al geplaatst is voor de Olympi sche Spelen, zegde onlangs af omdat hij zich niet tot een toptijd in staat achtte. Donder dagavond bereikte hij met de organisatie een akkoord over een rol als haas van de kopgroep. „Hij gaf aan dat hij zich betrok ken voelt bij Rotterdam en hij wilde iets doen", aldus marathondirecteur Mario Ka- diks. Stunt Van Hest loopt in principe 25 kilometer. Toch wordt niet uitgesloten dat hij de stunt van landgenoot Kamiel Maase herhaalt, die vorig jaar als haas naar de elfde plaats in 2.10.09 snelde. „Ik verwacht niet dat Van Hest finisht, maar je weet het nooit", aldus Kadiks. Hij kondigde nog een 'unexpected guest' aan. Kadiks kreeg donderdag tot zijn verba zing een telefoontje dat Salvador Garcia voor de deur stond. Hij was van Cancun via Atlanta naar Nederland gevlogen en per taxi naar Rotterdam gereden. Garcia wil zich op de valreep voor het Mexicaans olym pisch team plaatsen. Kadiks: „Iedereen kan wel zeggen dat hij Garcia is, dus ik liet wa gen wat de namen van zijn honden waren. Daar gaf hij de goede antwoorden op." Garcia, gisteren in Rotterdam strak in het pak en met gouden tand, vond het wel een goeie grap. „Voor mij is het ook een verras sing" zei de 3 6-jarige loper. „In maart raak te ik de dag voor de Mexicaanse trials ge blesseerd. Omdat ik van het Rotterdamse parkoers houd, ben ik hierheen gegaan." Garcia kon Kadiks bevestigen dat hij in be zit is van vier dobermann pinchers met de klinkende namen Kadaffi, Nero, Che Gue vara en Djingiz Chan. De Mexicaan is toch al een kleurrijke vogel. Hij is politiek zeer actief. „Ik zat al eens zes maanden in de cel, omdat ik de regering te veel aanviel. Na Sydney wil ik zelf een beweging oprichten en dan in 2006 opgaan voor het president schap", vertelde hij bloedserieus. Wereldrecord Zondag gaan veel atleten op jacht naar het wereldrecord van de Marokkaan Khannou- chi (2.05.42), goed voor een bonus van 500.000 gulden. Favorieten zijn de Ethio piër Tesfaye Tola (persoonlijk record 2.06.57), de Keniaan Sammy Korir (2.08.02) en de Braziliaan Vanderlei Lima (2.08.31). Met tophazen als de Kenianen Kiprono, Omwoyo plus Van Hest richten ze zich op een tussentijd van 1.03.00. De weersverwachting is gunstig: 13 graden Celsius en weinig wind. „Wereldrecord- weer", zei atletenmanager Jos Hermens. Zijn rechterhand Kadiks heeft ook een spe ciaal voorgevoel voor zondag. „Er hangt iets in de lucht." Dat was niet Tesfaye Tola, de snelste man van het veldHij zou gisteren uit het vliegtuig vanuit Addis Abeba stap pen, maar bleek nog spoorloos. ANP District Walcheren De Bevelanden. Teams bandstoten. Klasse D groep 1Ronde 4: HIO 1 - ReHa- We 1 7-2, DOS Ovezande 1 - Delta 1 5-4, 't Raedthuys 1 - VEGABV12-7, TOG 1 - OBK 1 uitgesteld. Stand: VEGABV 1 22-14, DOS Ovezande 121-6, HI0119-17, OBK 1 18-0,TOG 116-11, ReHaWel 12-24, Delta 110-26, BVM 1 9-18, 't Raedthuys 1 8-19. Klasse D groep 2. Ronde 4: SNA 1 - 't Bruin Café 1 2-7, DOS Ovezande 2 - Delta 2 2-7, 't Raedthuys 2 - VEGABV 2 2-7, Dampoort 1 - OHGL 1 7-2. Stand: OHGL1 23-13, Dampoort 1 21-15, 't Bruin Café 1 18-9, VEGABV 2 18-9, 't Raedthuys 2 13- 14, Delta 212-15, DOS Ovezande 2 11-16. SNA 1 8-19, De Vier Linden 1 2-16. Klasse D groep 3. Ronde 4: Avontuur 1 - ALM 1 2-7, Ons Genoegen 1 - De Vier Lin den 2 8-1, VEGABV 3 - 't Raedthuys 3 7-2, OBK 2 - TOG 2 7-2. Stand: ALM 1 29-7, De Vier Linden 2 20-16, VEGABV 3 19-17, OBK2 17-19, Avontuur 1 14-22,TOG 213- 14, 't Raedthuys 3 4-23. Bowling Sportprijsvragen Lucky Day: 3-8-10-11-12-18-20-21 - 32-35-38-47-49-51-57-60-66-71-78- 80. (ondervoorbehoud) Tennis Casablanca. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Arazi (Mar) - Rochus (Bel) 6-2 7-5. Kwartfinales: Puerta (Arg/7) - El Aynaoui (Mar/17-6 6-4, Grosjean (Fra/4) - Bruguera (Spa) 6-0 6-0, Di Pasquale (Fra - Vinciguerra (Zwe) 6-2 6-3. Estoril. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Lapentti (Ecu) - Ferrero (Spa) 7-6 6-4, Clavet (Spa) - Escude (Fra/8 6-3 6-2, Moya (Spa) - Ulihrach (Tsj) 4-6 6- 1 6-2. Vrouwen, 1,3 miljoen gulden Kwartfinales: Farina (Ita) - Vavrinec (Zwi) 6-3 6-2. Voetbal Greg van Hest, hier in actie tijdens de Twintig van Alphen, verschijnt als haas aan de start bij de marathon van Rotterdam. foto Cor Mulder/ANP Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Makzo - The Angels 1-3, Pets Place - Hertel 4-0, Van Lienden - Spruyt Pallet 4-0, Computer Service - Coco Wear 2,5-1,5, Splitting Image - Pinkïllers 0-4, Euro Damplein - Barends Bak 1-3. Stand na 90 games: Pinkillers 85,5, Ba rends Bak 78, Spruyt Pallet 71, Van Lienden 67, Computer Service 59,5, Splitting Image 54,5, Makzo 54,5,The An gels 53, Pets Place 52,5, Coco Wear 51,5, Hertel 49,5, Euro Damplein 42,5. Dins dagleague: Rijw.h. Marco - Bakkeete 4-0, Schoonen Elektro - SSK keukens 4-0, Schadenet - Cinerent4-0, Meizon -Teka- team 1-3, Sunlux - Kruitmolen 1-3, Van der Zwan - Suzuki 2-2. Stand na 87 games: Bakkeete 71,5, Kruitmolen 71, Rijw.h. Marco 65,5, SSK keukens 62,5, Tekateam 61,5, Schadenet 61, Cinerent 57,5, Van der Zwan 56, Suzuki 56, Schoo nen Elektro 53,5, Meizon 48, Sunlux 32. Woensdagleague: Morena - Asap 1-3, Auto de Voogd - Lambiek 4-0, Neptunus - 't Schrobbelerke 1-3, Herwegh - Maxi maal 1-3, Poseidon-Teunis van Nes0-4, Teakwondo - Theo maakt 't 3-1Stand na 87 games: Herwegh 80, Maximaal 68, As ap 67, Teakwondo 66, Morena 66, 't Schrobbelerke 64, Teunis van Nes 63, Poseidon 63, Neptunus 47, Auto de Voogd 41, Lambiek 36, Theo maakt 't 31 Donderdagleague: 't Schrobbelerke - Hercules 3-1Sagro - Fonsies snackbar 0- 4, EPZ 2 - EPZ1 2-2, Auto Ram - Indufor 4- 0. Stand na 87 games: Sagro 75,5, 't Schrobbelerke 62, EPZ 1 61,5, Indufor 60,5, Fonsies snackbar 60, Auto Ram 52,5, EPZ 2 46,5, Hercules 45,5. Jeugdlea- gue: M'burg 2 - M'burg 4 4-0, M'burg 3 - M'burg 14-0. Stand na 81 games: M'burg 3 67,5, M'burg 2 66,5, M'burg 1 43, M'burg 1 42. 50-plus. Woensdagleague: Twens - Puntenbrekers 2-2, Jantjes - We zien wel 1 -3. Stand na 81 games: Punten brekers 67,5, Twens 54, Jantjes 51, We zien wel 43,5. Donderdagleague: Team 3 - Schoenmakertjes 3-1, Biggekerke - An gelina 2-2. Stand na 81 games: Angelina Valse start jeugdrugbyers SENS - Het Nederlandse rug- byteam dat in Frankrijk deel neemt aan het wereldkampi oenschap voor jeugd is gestart met een nederlaag. In Sens was Tonga met 25-6 te sterk voor Oranje, waarin ook Govert van Hoek van het Mid delburgse Oemoemenoe zijn op wachting maakte. Jong Oranje speelt zondag in Auxerre tegen Litouwen, dat met 25-6 van Ge orgië verloor. Eredivisie: FC Utrecht - Sparta 3-1. Stand: PSV 29-69, Heerenveen 29-57, FC Twente 29-56, Ajax 28-53, Feyenoord 29- 53, Vitesse 29-53, AZ 29-52, Roda JC 29- 46, FC Utrecht 30-42, Willem II29-40, RKC 29-35, Sparta 30-34, Graafschap 29-32, Fortuna S. 29-31, NEC29-23, MW 29-21, Den Bosch 28-16, Cambuur L. 29-16. Duitsland: Hertha BSC - Wolfsburg 0-0, Schalke'04-SSV Ulm 0-0. Stand aan kop: Bayern M. 29-61, Leverkusen 29-61, HSV 29-54, Hertha BSC 30-46. Turkije: Besiktas-Galatasaray 1-1. Stand aan kop: Galatasaray 29-71, Besiktas 29- Wielrennen Ronde van Aragón. Derde etappe, Be- nasque - Sabinanigo: 1. Freire (Spa) 159 km in 3.51.12,2. Martin Pedriguero (Spa), 3. Basso (Ita), 4. Rubiera (Spa), 5. Bro- chard (Fra). Klassement: 1. Piepoli (Ita) 12.03.18,2. Garmendia (Spa) 0.03,3. Fer nandez (Spa) 0.18,4. Rubiera 0.21,5. Gal- deano (Spa) 0.24. Week van Lombardije. Derde etappe, Sarnico - Telgate: 1 Quaranta (Ita) 185 km in 4.26.19, 2. Zanotti (Ita), 3. Klemen- cic (Slv), 4. Cipollini (Ita), 5. Flores (Mex). Klassement: 1. Gontsjar (Oek) 13.04.06, 2. Rous (Fra) 0.04,3. Simoni (Ita) 0.05. .zaterdag— Paardensport Kür op muziek. Manege Stal De Kroo, Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 19.30 uur. zondag ■H Zwemmen Districtscompetitie. Eerste afdeling: Zwembad Sportpunt Zeeland, Goes. De Ganze tegen Hieronymus/Roosendaal en Stormvogel B. Aanvang: 9.30 uur. Tweede afdeling: Zwembad De Honte, Terneuzen. De Braakman tegen Zeelan- dia, De Bruinvis en Scheldestroom B. Aanvang: 14.15 uur. Zwembad Groenewoud, Kapelle. Beve landers tegen Luctor en Onderdak. Aan- vang:13.30 uur. Derde afdeling: Zwembad De Driehoek, Hulst. De Honte tegen De Otters en Schel de B. KNZB-bekertoernooi. De zwemploegen van De Stormvogel, Scheldestroom en Koewacht komen in Almelo aan de start met als inzet de KNZB-beker, tweede klasse. maandag Voetbal Voorronde Peter van Vossen Soccer X- perience. Locatie: sportpark Kruitmolen, terrein FC Dauwendaele, Middelburg. Aanvang: 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 23