NEC houdt hoofd koel in Alkmaar Onno Doeland op schot voor Hoek OPROEP VOOR 28.101 TOYOTA RIJDERS Rabobank hoopt op de ommekeer in Ardense klassiekers Gold Race mogelijk op zondag Burgemeester verbiedt protest fans Voetballer klaagt tegenstander aan Galatasaray gaat naar Leeds Nijmegenaren na strafschoppen naar bekerfinale 1 van onze sportredactie DEN BOSCH - Burgemeester Rombouts van Den Bosch heeft een demonstratie van Ajax- supporters tegen de combirege ling verboden. De betoging was aangekondigd bij de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax, die vol gende week woensdag wordt gespeeld. Rombouts verbood deze wed strijd eerder al twee keer, omdat er ook toen demonstraties wa ren aangekondigd. Het duel gaat nu volgende week woens dag wel gewoon door. Dc Onafhankelijke Fanclub Ajax kondigde gisteren direct aan een kort geding tegen de be slissing van Rombouts aan te spannen. Volgens de supporters heeft de demonstratie een vreedzaam karakter. De fanclub van Ajax verwacht dat de rech ter zich maandag over het ge schil buigt. De gemeente Den Bosch be schouwt de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax als een risico wed strijd. Daarom wil de burge meester daarbij ook niet nog een demonstratie van verschillende groepen supporters hebben. Eind februari liepen dergelijke supportersacties in Tilburg uit op vechtpartijen tussen de ME en honderden voetbalvandalen. De politie pakte toen 236 rel schoppers op, bijna allen Feye- noord-aanhangers. ANP van onze sportredactie MONACO - De Italiaanse spits van AS Monaco, Marco Simone, wil juridische stappen onderne men tegen de aanvoerder van Olympique Marseil le, Patrick Blondeau. Hij beschuldigt zijn tegen strever van ernstige bedreiging, intimidatie en mishandeling. Beide ploegen speelden afgelopen week een tur bulente wedstrijd, die Marseille met 4-2 won. ,,Ik ben niet de eerste speler die last heeft van het agressieve gedrag van Blondeau"liet Simone we ten. „Het moet maar eens afgelopen zijn. Voor mij hoeft een gang naar de rechter niet, maar ik zie in dit geval geen andere oplossing. De fans van Mar seille zullen er blij om zijn. Zij hebben eveneens genoeg van de uitspattingen van Blondeau." Tijdens het explosieve duel vielen drie rode kaar ten. Blondeau werd niet bestraft. Hij zou Simone voor de wedstrijd in de catacomben een klap heb ben gegeven en hem daarna tijdens het duel voort durend hebben gesard. Een andere speler van Monaco, de Argentijn Gal- lardo, overweegt eveneens bij de rechtbank een klacht in te dienen. Hij wil de hulpcoach van Marseille, Galtier, aan klagen wegens slaan. RTR van onze sportredactie ALKMAAR - Na twee uur zui vere speeltijd en een serie straf schoppen heeft NEC zich gister avond ten koste van AZ voor de vierde keer in de clubhistorie verzekerd van de bekerfinale. Na een 1-1-stand na negentig minuten en verlenging hielden de Nijmegenaren het hoofd koel vanaf elf meter. NEC mag zich daardoor opma ken voor de eindstrijd op 21 mei in de Kuip tegen de winnaar van het duel Vitesse-Roda JC, dat vanavond wordt gespeeld. Voor NEC, dat vandaag voor éénkeer hoopt op een zege van aartsri vaal Vitesse, benutten Arts, Schultz, Collen en Hesp de strafschoppen. Bij AZ was al leen Hernandez koelbloedig en misten Fertout en Boussatta. Hoewel de belangen duidelijk waren, kwam het duel maar angzaam op gang. AZ en NEC jegonnen aan de wedstrijd met ie wetenschap dat de traditio- ïele topdrie (Ajax, PSV en Fey- moord) voor de tweede keer in le laatste vij ftien j aar in de hal ve finales van het nationale be kertoernooi ontbreekt, n de aanloop naar het duel wis- en ze zich in Alkmaar en Nij- negen twee overwinningen ver- vijderd van een ticket voor de Jefa Cup van volgend seizoen. ?ij AZ, dat ook via de competi- ïe nog uitzicht heeft op deelna- ne aan Europees voetbal, wer- len de gewonnen bekerfinales rnn 1978,1981 en 1982 nog eens ipgerakeld. NEC, nog niet ge- 'rijwaard van degradatiezor- ;en, kreeg de afgelopen week de ferloren eindstrijden van 1973, 983 .en 1994 nog eens op het netvlies. Pas na de hervatting vertoonde het duel kenmerken die je van een halve finale van een beker toernooi mag verwachten. Daax-voor ontbrak het aan emo tie en strijdlust en was vooral de Alkmaarse nummer zeven van de competitie geen schim van de ploeg die Feyenoord en Willem II op vreemde bodem uit het be kertoernooi werkte. AZ liet het balbezit aan NEC, dat op weg naar de halve finale in Heerenveen slechts één ploeg uit de eredivisie had getroffen. De Nijmegenaren combineer den aardig tot het Alkmaarse sti'afschopgebied, maar kregen voor rust slechts een halve kans. Doelman Moens plukte een kopbal van spits De Gier vrij eenvoudig uit de bovenhoek. AZ gokte op snelle uitvallen en had de pech dat scheidsrechter Temmink in de dertiende mi nuut verzuimde aanvoerder Po thuizen van NEC met een rode kaart van het veld te sturen. De door Vitesse begeerde verdedi ger vergreep zich na een fout van ploeggenoot Collen aan de doorgebroken Perez. Het kwam hem slechts op een gele kaart te staan. Even later kwam doel man Roorda van' NEC met de schrik vrij toen de mee opgeko men verdediger Wijker van dichtbij naast kopte. Na de hervatting kreeg NEC de Vreugde bij NEC-keeper Bas Roorda na het bereiken van de bekerfinale. foto Hans van Weel/GPD beloning voor het vele balbezit. Uitblinker Renfurm, die de Nij meegse club aan het einde van het seizoen wil verlaten, was voor de zoveelste keer te snel voor Mans en Ricksen en vond De Gier, die in de korte hoek raak schoot: 0-1. Van Galen, de ijverigste voet ballerbij de thuisclub, stond ze ventien minuten later aan de basis van de gelijkmaker. De aanvallende middenvelder be diende Perez, die doelman Roorda met een laag schot klop te: 1-1. NEC verloor vex-volgens aanvoerder Pothuizen en De Gier met blessures, maar haalde wel de verlenging. In de extra tijd stapelden de fou ten en het balverhes bij beide ploegen zich op. In de vijfde mi nuut van de tweede helft van de veiienging leek NEC van een slippertje van Wijker te profite ren. De verdediger van AZ beroerde de bal binnen zijn doelgebied met de hand, maar arbiter Temmink wilde niets van een strafschop weten. Om dat Janssen en Arts even later oog in oog met doelman Moens faalden, werd de strijd om een plek in de finale vanaf elf meter beslist, ten gunste van NEC. AZ - NEC 1-1 (0-0), NEC wint na strafschoppen (1-4). 60. De Gier 0-1, 77. Perez 1-1. Scheidsrechter: Tem mink. Gele kaart: Van Galen (AZ), Pothuizen, GouloozeJanssen (NEC Aantal toeschouwers: 8000. AZ: Moens; Ricksen, Opdam, Wijker en El Hadrioui; Mans, Lindenbergh, Van Galen; Boussatta, Bosman (89. Fertout) en Perez (80. Hernandez). NEC: Roorda; Collen, Pothuizen (76. Goulooze), Hesp en Lehvaka- bessy; Koning, Arts en Janssen; La- tuheru, De Gier (80. Schultz) en Renfurm (119. Van Rijswijk). ANP LONDEN - De Turkse voetbalclub Galatasaray legt zich neer bij elke beslissing van de Europese voetbalunie rond het sup portersprobleem bij de tweede wedstrijd in de halve finales van de strijd om de Uefa Cup. Mocht de Uefa beslissen Turkse fans in Leeds te weren, dan is dat voor Galatasaray geen reden de wedstrijd te boycotten. De verwachting is dat de Uefa van daag beslist over de toelating van Turkse supporters in Leeds. De Engelse club heeft de Uefa gevraagd de Turkse fans te ver bieden het duel bij te wonen. Bij het duel in Istanbul werden twee Engelse fans tijdens rellen gedood. ANP/RTR Gil terug aan bewind bij Atletico MADRID - De familie Gil heeft het bewind over Atletico Ma drid tenxggekregen van de Spaanse justitie. Het openbaar mi nisterie heeft het onderzoek naar fraude en malversaties in de boekhouding van de club afgerond. De familie Gil bezit 94,5 procent van de aandelen van de noodlijdende club. Een cura tor nam het beheer over Atletico Madrid eind december over. Voorzitter-Jésus Gil werd uit zijn functie gezet op verdenking van verduistexing. Het ging om een bedrag van ruim 125 mil joen gulden. Ook zijn zoon Miguel Angel Gil, die algemeen di recteur was bij de club, moest terugtreden. AFP Ter Avest kan naar Duitsland MÖNCHENGLADBACH - Berthil ter Avest is zo goed als rond met Borussia Mönchengladbach. De middenvelder van FC Twente kan bij de ploeg uit de Duitse tweede Bundesliga een contract voor drie jaar met een optie voor nog een jaar te kenen. „Wemoeten nog een paar details regelen en Berthil on dergaat nog een medische keuring", aldus zaakwaarnemer Ton van Dalen. Bij Mönchengladbach staat de Nederlander Quido Lanzaat onder contract en is Hans Meyer trainer. Mey er werkte eerder bij Twente. ANP Nadal verlaat intensive care MADRID - Miguel Angel Nadal is gisteren van cle intensive care-afdeling ontslagen. De verdediger van Real Mallorca werd zondag in het ziekenhu is opgenomen nadat in de 17e mi nuut van de wedstrijd tegen Barcelona zijn rechterlong in klapte. Verwacht wordt dat de 33-jarige Nadal tenminste nog een maand is uitgeschakeld. Mogelijk kan hij de laatste twee wedstrijden van het seizoen weer spelen. RTR Kafelnikov is de weg kwijt ESTORIL - Voor het vijfde jaar op rij is tennisser Jevgeni Ka felnikov er niet in geslaagd zij n eerste partij op het gravel van het Portugese Estoril te winnen. Gisteren werd de nummer twee van de wereld in de eerste schifting uitgeschakeld door de Spanjaard Francisco Clavet. Kafelnikov, in het weekeinde tijdens de Davis Cup-wedstrijd tegen Spanje al twee keer weggeslagen, verloor in drie sets. Kristie Boogert bleef even eens in gebreke. De Nedei'landse, als vijfde geplaatst, verloor van deBelgische Laurence Courtois. Boogert verloor de eerste set met 6-0, herstelde zich daarna met 6-3, maar moest zich gewonnen geven in de tiebreak van de beslissende reeks. RTR Lansink slaat invitatie af RIJSWIJK - Jos Lansink maakt geen gebruik van de moge lijkheid als reserve naar Las Vegas te reizen. De 39-jarige rui ter uit Lanaken had een uitnodiging op zak om als inval kracht te fungeren bij de finale om de wereldbeker van 19 tot en met 23 april. „Ik heb geen zin daar voor joker heen te gaan en te wachten totdat iemand afvalt", aldus Lansink, in 1994 met Libero H in Den Bosch als enige Nederlander winnaar van de World Cup. „Ik kan mijn tijd wel beter besteden." ANP Van den Herik krijgt zin niet in zaak tv-rechten ROTTERDAM - Jorien van den treedt af als commissaris de Eredivisie NV. De voor- titter van Feyenoord is het on- jens met drie van de vier overige commissarissen over de uitba ting van de internationale tv- rechten van de KPN Telecompe- ntie. Van den Herik is sinds de van de EN V commis namens zijn eigen club en en PSV. president-commissaris lïenk Vonhoff was het eens met den Herik. Hans Herremans (FC Utrecht), Jan Vullings (Wil- 'jem II) en Hylke Enzerink (De •Sraafschap) niet. „De interna tionale bieding die de ENV op de pedstrijden van de eredivisie jeeft gekregen vonden we on- joldoende en is voor de topclubs janleiding geweest om zelf ini- jatieven te ontplooien. Uitein hebben we die betere fi- •janciële mogelijkheid ook jaadwerkelijk gevonden", al- lus Van den Herik in de Feye- "ïord-krant. 'ie bieding uit de markt was dien aard dat we tegen de Ijverige commissarissen hebben jezegd: de overige clubs krijgen |iet alleen datgene waarmee ze p het kader van die bieding te- ffeden waren, maar ze krijgen jr ook nog eens ons deel bij. laar dan is de rest wel ter ver- eling voor Feyenoord, Ajax en Temeer omdat ze in het I uitenland alleen maar belang- elling hebben voor onze wed- rijden." De andere eredivisie- ubs gingen niet akkoord met m den Herik. Ze wilden een ilijke verdeling van het nieu- e, grotere bod dat de topclubs thet buitenland kregen. „Dat niet reëel. Dat is, bezien in het cht van het feit dat men aan- inlcelijk akkoord was, het leerwerk van anderen profijte- k maken en daar ben ik het et mee eens", aldus Van den erik. ANP Vaseige langer lij Rode Duivels itUSSEL - De Belgische voet- tlbond (KBVB) heeft het con- act met bondscoach Robert 'aseige verlengd tot en met het ereldkampioenschap van 02. aseige volgde augustus vorig ar Georges Leekens op, die ids 19 februari 1997 aan het lofd stond van de nationale oeg. De ondertekening was informaliteit, aangezien beide 'rtijen al eerder akkoord wa ll over een verlenging van de 'ereenkomst. GPD Hoofdklasser bereikt tegen SSC'55 eindstrijd districtsbeker: 1-8 door Rudy Boogert SPRANG-CAPELLE - Onno Doeland solliciteerde gister avond nadrukkelijk naar een vaste basisplaats bij hoofdklas ser Hoek. De Souburgse spits maakte vier treffers en was een keer aangever in het met 8-1 ge wonnen bekerduel met eerste klasser SSC'55. Voor het tweede opeenvolgende seizoen bereikte de Zeeuws-Vlaamse ploeg daar door de finale van de Amstel - districtsbeker. Doeland verloor een aantal maanden geleden zijn vaste plaats in de spits bij Hoek. De met veel bombarie bij Kloetinge vertrokken aanvaller was sindsdien veroordeeld tot een plaats op de reservebank. In vriendschappelijke duels en in bekerwedstrijden mocht hij zich in de tussentijd waarma ken. Void ge week pikte hij in het be kerduel met Dinteloord (2-0- winst) al een doelpunt mee en gisteravond speelde hij in Sprang-Capelle alle frustratie van zich af. Het fanatisme droop van zijn spel af. Na foute balbe handelingen schold hij op zich zelf en na een goede actie balde hij zijn vuist. In elke pass naar voren zag hij een potentieel doelpunt. Daardoor verspilde hij geregeld onnodig energie, maar zijn vier treffers en de ene assist vergoedden veel. Bij het openingsdoelpunt speelde hij aan de linkerkant zijn directe bewaker uit en zijn voorzet be reikte bij de eerste paal Wesley Roman, die beheerst 1-0 maak te. Vier minuten later werd Doe land door het midden wegge stuurd door Angelo Nijskens en met een wippertje over SSC- doelman Carlo Kuysten maakte de 23-jarige Souburger het tweede doelpunt. Na de rust maakte hij in een doelpuntrijk kwartiertje zijn overige drie treffers .Eerst rond de hij een pass van Roman be kwaam af (0-4), vervolgens tikte hij een schot van Bart Poppe bij de tweede paal binnen (1-5) en twee minuten daarna plaatste hij de rebound van een doelpo ging van Roman tegen de tou wen (1-6). Zijn productieve bui stemde Doeland tevreden: „Het begon knap te vervelen in de dug-out." Kruising De andere Hoek-doelpunten kwamen op naam van Angelo Nijskens (0-3) en tweemaal Er- win van Wingen. Jos Ossenblok maakte de tegentreffer met een schot in de kruising. Evenals vorige week bewees Hoek dat het nog te groot is voor de eerste klasse. Zelfs zonder de vaste waarden John Bentschap Knook, Ronald van Sliedregt, Franky Standaei*t en Erwin van Advertentie (ZIE PAG. 36) Wingen in de basiself was de Zeeuws-Vlaamse ploeg klassen beter. Na de rust gunde Vermeu len ook Angelo Nijskens (die een forse aanslag op zijn ledematen te verwerken kreeg), Patrick Naudts en Geert de Poorter een i'ustperiode. Geert Bosschaai-t speelde gewoon mee, omdat de schorsing naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Dinteloord vrijdag pas ingaat. Scoringsdrift Na het bloedeloze 0-0-gelijk- spel afgelopen zaterdag tegen mededegradatiekandidaat SDC Putten putte trainer Fx-ans Vermeulen moed uit de sco ringsdrift van zijn ploeg. „We hebben meer voetballend ver mogen laten zien dan zaterdag. Ik hoop dat dat een gai-antie geeft voor komende zaterdagte- gen Heerjansdam." Het bei-eiken van de eindstrijd maakt het seizoen van Hoek nog meer bizar: degi-adatiegevaarin de competitie en finale in de be ker. Vermeulen had er wel een verklaring voor. „In de beker speel je tegen minder begaafde ploegen. Op basis van onze indi viduele kwaliteiten moeten we die bespelen. Als je dan een gat van drie doelpunten slaat, laten ze het lopen. In de competitie gebeuren er echter zaken bin nen de groep die ongrijpbaar zijn voor een trainer. Met de kwaliteiten van deze groep moeten we nu zelfs vechtvoet- bal spelen." Hoek speelt op zaterdag 13 mei de bekerfinale tegen de winnaar van de andere halve finale tus sen hoofdklasser O J C Rosmalen en eersteklasser De Valk. Dat duel wordt op tweede paasdag gespeeld. SSC'55 - Hoek 1-8 (0-2). 25. Wesley Roman 0-1, 29. Onno Doeland 0-2, 51. Angelo Nijskens 0-3, 55. Onno Doeland 0-4, 64. Jos Ossenblok 1-4, 68. Onno Doeland 1-5, 70. Onno Doeland 1-6, 71. Erwin van Wingen 1-7, 90. Erwin van Wingen 1-8. Scheidsrechter: P.J.N.M. Akker mans (Geertruidenberg)Gele kaart: Arjen Dekkers (SSC'55), Remco Mullaert (Hoek)Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Kristof Verbiest; Geert Bos- schaart, Geert van Eenoo, Patrick Naudts (70. Erwin van Wingen), Remco Mullaert; Daan Boydens, Geert de Poorter (75. Kieran O'Shea Bart Poppe; Onno Doeland, Ange lo Nijskens (53. Ronald van Slie dregt), Wesley Roman. van onze sportredactie NIJVEL - De georganiseerde ploegleiders willen dat de Am- stel Gold Race volgend jaar een week later wordt verreden dan tot dusver gebruikelijk was. De ploegleiders hebben de in ternationale wielrenunie (UCI) voorgesteld de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik naar eind april te verschuiven. De Amstel Gold Race zou dan te rechtkomen op de datum van Luik-Bastenaken-Luik, precies een week na Parijs-Roubaix. De Amstel Gold Race zal dan in plaats van zaterdag op zondag- worden gehouden. De UCI voelt veel voor de wijzigingen. De Société du Tour de France, tevens organisator van de Waal- door Fred Seqaar CHARLEROI - De Vlaanderen- gangers hebben zich na Parijs- Roubaix teruggetrokken en ma ken plaats voor de ronderen ners. De meeste coureurs van tachtig kilo en meer gaan niet van start in de Ardense klassie kers Waalse Pijl (vandaag) en Luik-Bastenaken-Luik (zon dag). Degenen die dat wel doen rijden op het glooiende terrein van Wallonië in dienst van hun kopmannen. Het is de beurt aan de zestig ki lo-klasse, een categorie cou reurs die de rittenkoersen in Spanje heeft verkozen boven de klassiekers in België en Noord- Frankrijk. Laatste test was de Ronde van Baskenland, gewon nen door Andreas Klöden, de Telekom-coureur die eerder ook al Parijs-Nice won. Laurent Ja- labert maakte een goede indruk in Baskenland, Oskar Camen- zind en Davide Rebellin even eens. Verder mogen de kansen van Danilo di Luca (Cantina Tollo) niet worden uitgevlakt. Op het appèl in Charleroi voor de Waalse Pijl ontbreken de winnaars van 1996 (Lance Arm strong) en van vorig jaar (Mi- chele Baitoli), alsmede de renner die de 64e editie had uit gekozen om te schitteren: de zie ke Frank Vandenbroucke. Tour winnaar Armstrong is na zijn voortijdige vertrek uit Basken land naar Texas gevlogen voor een toertocht ten bate van kan kerfonds. Hij keer terug voor de Amstel Gold Race(22 april). Bartoli bleek in de Ronde van Vlaanderen, waar hij als laatste binnenkwam, nog niet over de conditie te beschikken die hem kansrijk maakt in de Waalse wedstrijden. De zieke Vanden broucke meldt zich pas weer in mei in het peloton. Wat de Nederlanders betreft is Michael Boogerd in Baskenland goed hersteld van zijn val in de afdaling van de Montjuich in de Catalaanse Week. Ploegleider Adri van Houwelingen: „Fysiek is Michael in elk geval hersteld. Van zijn schouder heeft hij geen last meer." Maarten den Bakker daarente gen ondexwindt nog veel hinder van zijn val in de laatste meters van de Ronde van Vlaanderen. Den Bakker klapte in volle vaart tegen een motorrijder op. Hij heeft zich deze week inten sief laten behandelen door een chiropractor. Den Bakker werd vorig jaar in de Waalse Pijl tweede achter Michele Bartoli. Vorig jaar aan de vooravond van het Waalse tweeluik had de Ra- bobank-ploeg al een overwin- ninginParijs-Nice (Boogerd) op zak en had de ploeg zich in een aantal grote wedstrijden (Mi- laan-San Remo en de Ronde van Vlaanderen) tot aan de finale van voren getoond. Van Houwe lingen: „Nu hebben we pas één zege op zak. Maar ik zit er niet mee. Lotto had er ook pas twee gewonnen toen Tsjmil de Ronde van Vlaanderen won. Op Mapei was ook veel kritiek. Maar zie, ze winnenPaiijs-Roubaix en al les is ineens oké. Een overwin ning in een van de Waalse wed- strijden of de Amstel Gold Race zal het hele voorseizoen in één keer goed maken." Er staat één Nederlandse winnaar op de ere lijst van de Waalse Pijl: Joop Zoetemelk (1976). GPD Hoek-verdediger Geert Bosschaart (rechts) geeft een voorzet in de bekerwedstrijd tegen SSC'55. foto Ad van Hasselt se Pijl en Luik-Bastenaken- Luik, is akkoord met de veran deringen, Gold Race-organisa tor Leo van Vliet houdt een slag om de arm. „Het voordeel van een zondag zou voor ons zijn dat we meer kijkers trekken. Maar juist op die zondag is de Mara thon van Rotterdam. Ik weet niet of het wel zo slim is twee grote evenementen op één dag te houden." GPD £Amay MiMilMiMI Namen/ 1. HUCCORGNE 6. PAILHE 2. MUUR (HOE!) 7. BELLAIRE 8. BOHISSAU 9. AHIN 10. MUUR (HOE!) Havelange

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 29