Terneuzen in hoger sferen Aardenburg stopt zegereeks van Steen Middelburg heeft weinig te duchten van Hontenisse Korfballers BKC heer en meester Titels Jong Mor res in volleybal Hulst Promotie naar eerste klasse historische mijlpaal Spui wint door hattrick Alex Meyer Aanvallers Scheldesport falen tegen Vossenberg TERNEUZEN - De bas ketballers van Schelde sport lieten in Ouden bosch de kans liggen om hun tweede plaats in de eerste klasse Brabant/ Zeeland veilig te stellen. De ploeg van Grusé de Grave verloor kansloos met 72-57. In de Zeeuwse klasse won Voorwaarts de uitwedstrijd tegen Me- vo'80 met 69-71. Vossenberg-Scheldesport 72-57: Een gemiste kans voor Scheldesport. De Terneuzenaren speelden ver beneden hun kunnen. Alleen Maarten Hozee was bij de les. Hij was bij Scheldesport de absolute uitblinker met 24 punten, maar zijn medespelers bleven ver bij hem achter. De eerste helft ging gelijk- op en bij een 34-30-rust- stand was er nog van alles mogelijk. In de tweede helft liepen de Brabanders vlot uit naar een verschil van acht punten. Even leek bij een 52-50-stand een kente ring in aantocht, maar daarna raakte Schelde sport in verval. In de laat ste vijf minuten werden er slechts zeven punten ge scoord. „De aanval heeft gefaald", zei coach Grusé de Grave na afloop. Scheldesport moet nu van kampioen Barons winnen om zijn promotiekansen in stand te houden. Mevo'80-Voorwaarts 69- 71: Bij de rust leidde de Axelseploegmet34-39.In de zestiende minuut na rust was de stand gelijk: 64-64. Voorwaarts ging over tot fullcourt-press en die veelbeproefde tactiek kende succes. In de slotfase leek er nog van alles mogelijk. Fla grante fouten bij de tegen stander werden door de ploeg van coach DickBus- ch keurig afgestraft: 69- 71. Uitblinker Ruud de Bruin scoorde 19 punten. Misja van Waesberghe was topscorer met 22 pun ten, terwijl Koen Bau- wens 12 punten voor zijn rekening nam. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het contrast is opvallend. In de Terneuzense bestuurskamer viert de thuis club het kampioenschap in de tweede klasse na de 2-0-winst op TSC. De Brabanders blijven met een kater achter en houden nu sterk rekening met degrada tie. TSC weet al langer wat spe len op hoog niveau betekent, maar kreeg met een spelersuit tocht de rekening gepresen teerd. „Het niveau in de eerste klasse valt best mee", steken de Brabanders de kersverse kam pioen een hart onder de riem. Toch is er ook ergernis in het Brabantse kampmaar dan in de richting van de Bossche scheidsrechter Van Beurden, die het zich veroorloofde om pas een uur na de wedstrijd in de be stuurskamer te verschijnen. Een bestuurslid van de Braban ders kan zich niet bedwingen. „Scheids, heeft u soms een bub belbad genomen?" Het voorval gaat voorbij aan erelid Joris Kolijn. De trouwe supporter van Terneuzen kan het maar niet bevatten dat zijn club voor het eerst in de historie de eerste klasse had bereikt. De spelers worden voor die gele genheid in speciale shirts gehe- sèn en voorzien van rugnummer en naam. Op de voorkant staat: Terneuzen kampioen van de tweede klasse 1999-2000. De dweilband Komtatege onder leiding van Theo Reijns speelt deuntjes die uit volle borst wor den meegezongen. Toekomst Zondag, ver na de wedstrijd. De euforie viert hoogtij en natuur lijk durft niemand van de spe lers te zeggen waar volgend jaar zijn toekomst ligt. Het feestje mag immers niet worden ver stoord. De schijn bedriegt ech ter. Deze week wordt er gespro ken met de spelers, maar uit reacties na afloop blijkt dat de verantwoordelijken hun han den vol zullen hebben om de se lectie in tact te houden. Danny Magi to, die er stevig van baalt geen afscheid te kunnen nemen met een kampioenswed strijd, omdat hij geschorst is, heeft zijn vertrek wel al aange kondigd. In de voetsporen van de laatste man zullen ongetwij feld nog een aantal spelers vol gen. Zoals Geertjan de Smet wellicht, die nog geen duidelijk heid gaf, maar zich door zijn studie en werk voor grote problemen ziet gesteld. De lin kerspits is ook niet helemaal te vreden over zijn debuut bij Ter neuzen. „Ikheb nooit mijn vorm van Hoek kunnen halen, maar ik weet waaraan het ligt. Ik kan niet voldoende trainen." De Smet laat doorschemeren dat de kans bestaat dat hij ver trekt, hoewel hij deze week eerst de gesprekken wil afwachten. Mike But is resoluter in zijn uit spraken. De Middelburger be haalde zondag zijn vierde titel. Hij scoorde twee keer, net als Barry van der Hooft, die de weg naar de overwinning opende voor de kampioenen. „Deze twee kampioenschappen van Terneuzen zijn voor mij net als die van Middelburg", vertelt Mike But. „Ook toen zijn we twee keer gepromoveerd in twee seizoenen. Ik heb het soms druk met mijn zaak, maar ik heb geen problemen om naar Terneuzen te reizen. Het is zo goed als zeker dat ik blijf." Glorieus jaar Het gaat, die avond in de vreugderoes, nog heel vaak over het glorieuze jaar van Terneu zen. En dus ook over de rivali teit tussen de spitsen Adri van Hanegem, Barry van der Hooft, Antoine Thoen en Danny van de Velde. Adri van Hanegem kende een droomstart en schoot voor de winterstop vijftien keer raak. Toen hij geblesseerd raakte was het over en sluiten. Na zijn bles sure werd de LJzendijkse spits nog zelden opgesteld. In café 't Bierwinkeltje van technisch coördinator Fons Baart, waar de eerste selectie met supporters en sponsors voor de zoveelste keer 'We are the champions' en 'You never walk alone' aanheft, kijkt Van Hane gem met gemengde gevoelens terug op het seizoen. „De trainer heeft de spitsen tegen elkaar uitgespeeld", vindt hij achteraf. „Volgens mij had hij beter een vaste keus gemaakt. Ik kan moeilijk zeggen dat ik over de tweede helft van het seizoen te vreden ben. Na mijn blessure heb ik geen echte kans meer ge kregen van de trainer. Antoine Thoen had er ook moeite mee om op de bank te zitten. Barry van der Hooft zit er niet zo mee, maar hij is ook nog veel jonger dan wij." Adri van Hanegem geeft aan dat de kans klein is dat hij volgend jaar nog bij Terneuzen speelt. Hij keert meer dan waarschijn lijk terug naar IJzendijke. ,,Ik moet wel zeggen dat we een pri ma groep hebben. En ach, het is ook wel mooi geweest. Ik heb in IJzendijke weddenschappen gewonnen. Ik heb een vat bier gekregen van een café in IJzen dijke. omdat ik vijftien goals heb gemaakt. Dat is toch mooi meegenomen? Maar ik had te gen TSC nog graag een keer gescoord. Die kans werd me ont nomen, omdat ik werd gewis seld." Terneuzen-voorzitter Eddy Dobbeleir wordt op de schouders genomen door de spelers na het behaalde kampioenschap in de tweede klas se. foto's Charles Strijd VLISSINGEN - Spui en Cad- zand hebben overwinningen ge boekt in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. Spui versloeg Duiveland dankzij drie doel punten van Alex Meyer met 3-1, terwijl Cadzand de uitwedstrijd tegen Hoedekenskerke met 0-1 won. Spui-Duiveland 3-1: In een ma tige eerste helft waren de bezoe kers zelfs sterker. Na rust pakte Spui de zaken beter aan en via drie doelpunten van Alex Meyer werd het eerst 3-0 voordat de bezoekers de eer konden red den. Hoedekenskerke-Cadzand 0-1: In een aardige eindeseizoens- wedstrijd was een doelpunt vijf minuten voor rust van Guido Raynhard voldoende voor de Zeeuws-Vlaamse winst. Cad zand kwam daarna nauwelijks meer in de problemen. De kampioensploeg van Terneuzen. door Lucien Roelandt SINT JANSTEEN - Acht wed strijden op rij bleef vierdeklas ser Steen ongeslagen. Het tegen degradatie vechtende Aarden burg maakte gisteren een einde aan die reeks. Steen zag hiermee zijn kansen op de derde periode- titel danig slinken. Aardenburg zette door de 0-1-overwinning een grote stap richting lijfsbe houd. De ploeg van trainer/speler Henk Ottens, die gisteren de enige treffer voor zijn rekening nam, kan zich donderdavond al verzekeren van een verder ver blijf in de vierde klasse. Dan verdedigt het op eigen veld in de nog resterende zeventien minu ten van de gestaakte wedstrijd tegen Hontenisse een 1-0-voor- sprong. Het was aan strijdlust te danken dat Aardenburg in een enerve rende tweede helft de zo brood nodige punten in de wacht sleepte. Bij Steen ontbrak het niet alleen aan vechtlust, maar ook aan scherpte voor het vijan dige doel. Betere ploeg Steen was in de eerste 45 minu ten de betere ploeg. Marco Ot- tjes en Wouter de Neijs strooi den met loepzuivere passes, maar de door hen gecreëerde kansen waren aan Nico-Philip van Hiel, Werner Bisschop en de veelvuldig opkomende midden velder Gino Vink niet besteed. Vooral Nico-Philip van Hiel had het vizier niet op scherp staan. Zo bood Wouter de Neijs de spits in de 27e minuut een niet te mis sen kans. Maar Hiel knalde tot ergernis van de Steen-aanhang het leer hoog over. Werd de thuisclub al eens gevaarlijk, dan was er nog altijd de voor treffelijk keepende Arjan Worst die zijn ploeg voor een achter stand behoedde. Zo voorkwam de sluitpost enkele minuten voor de rust een zeker lijkend doelpunt door met een katachti ge reactie een schot van Werner Bisschop uit zijn doel te ranse len. Na de pauze gooide Aardenburg alle schroom van zich af. Het was uit een van de vele kansen dat Henk Ottens in de 83e mi nuut de bevrijdende treffer scoorde. De overal aanwezige Frans van Dongen plaatste de bal over een afstand van zestig meter loepzuiver naar de vrij staande Martin Dieleman. Deze schoof de bal naar Henk Ottens. Die zette twee tegenstanders op het verkeerde been. en maakte alleen voor doelman Danny Op peneer geen fout: 0-1 In blessuretijd brachte Ottens nog bijna de 0-2 op het bord. Maar net als zijn spelers had de trainer zich in de tweede helft totaal leeggeknokt en miste hij de kracht om de bal over de uit zijn doel gekomen Oppeneer te stiften. „Ik ben trots op de jongens", verklaarde Henk Ottens na af loop.,, Sommigen kropen na af loop op hun knieën naar de kleedkamer. Toevallig maak ik die ene treffer, maar we hebben het met zijn allen gedaan. Ik hoor dat Terneuzen kampioen is geworden. Bij een dorpsclub als Aardenburg zijn vier spelers vertrokken, en door blessures hebben we enkele bepalende spelers een aantal wedstrijden moeten missen. Dan denk ik te mogen stellen dat wij net zoveel hebben gepresteerd en mis schien nog wel meer dan Telussa met zijn bij elkaar gekochte ploeg. Let op, ik gun Terneuzen de titel. Ik heb er veel goede door Eddy van der Hooft KLOOSTERZANDE - Mid delburg mag blijven hopen op een verrassend slot van de competitie in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Huib Meerman omzeilde gisteren de lastige klip Hontenisse vrij ge makkelijk met 0-2 en bleef koploper Breskens zodoende volgen op één punt. Al te diep moest Middelburg niet gaan om met drie punten uit Kloosterzande te vertrek ken. Hontenisse was qua voet bal over het algemeen welis waar niet eens zoveel minder dan de bezoekers, maar ont- beerde in aanvallend opzicht het vernuft om kansen af te dwingen. Zonder dat het groots speelde, mocht Middelburg de meeste aanspraak op de overwinning maken. De nummer twee van de ranglijst had er voor geko zen om in de beginfase van de wedstrijd de kat uit de boom te kijken, maar kroop uit zijn schulp toen het weinig van Hontenisse te duchten bleek te hebben. Het eerste wapenfeit was een vrije trap in de 27e mi nuut van Evert Eikenhout, die met het lichaam gekeerd werd door Danny Pauwels. Honte- nisses laatste man moest daar na even naar adem happen, maar kon tien minuten later niet verhinderen dat Middel burg toch op voorsprong kwam toen Mark Roose een vlot lo pende aanval met een doeltref fende kopbal afrondde: 0-1. De achtex-stand had de thuis club na de rust moeten inspii-e- ren tot een meer aanvallende speelwijze, maar deed dat niet. Middelburg bleef in vei'dedi- gend opzicht heel gemakkelijk overeind. De beslissing in de wedstrijd viel halverwege de tweede helft. Nadat Jan de Rij ke een kopbal van korte afstand gekeerd zag door Hon- tenisse-doelman Manfred Bis schop, profiteerde Middelbux-g na een afgeslagen corner van de ruimte achter de verdedi ging van de thuisclub. In een drie-tegen-één-situatie was het Ruud de Vroe die als eind station fungeerde: 0-2. Hoewel Middelburg daarna nog een aantal kansen ki-eeg om de voorsprong verder uit te bou wen en Hontenisse in de slotfa se nog aandrong in een poging om de wedstrijd open te bre ken, bleef het 0-2. Hontenisse: Manfred Bisschop Danny Pauwels, Luc Vermeerssen, Wilco van Broekhoeven, Jeroen van Bunder (75. Alain Joos); Jo- chem Schillemans, Edward Tiele- man, Wilco de Zwart, Dave de Booy (60. Jeroen Maas); Peter van Dijk, Gion Asselman. Dikke nederlaag Terneuzen Al TILBURG - Voor de A-junioren van Terneuzen was er zater dag in deuitwedstrijd in de derde divisie tegen Sarto weinig eer te behalen. In Tilburg werd het een 8-0-nederlaag. De de gradant speelde weliswaar een aanvaarbare eerste helft, maar raakte in de tweede helft de weg kwijt toen de thuisclub de score in een tijdsbestek van vijf minuten van 1-0 naar 3-0 opvoerde. Daarna scoorde Sarto nog vijfmaal: 8-0. HVV'24 onderuit tegen koploper HULST - De A-junioren van HW'24 waren in de hoofdklasse niet opgewassen tegen BSC Al, dat nog één overwinning no dig heeft om zich kampioen te mogen noemen. De ploeg van trainer Bennie van de Branden verloor op eigen veld met 0-5. De ruststand was 0-2. Terneuzense Boys Al handhaafde zich in de middenmoot door een 1-1-gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Alliance Al. Veli Eryürük scoorde in dat duel voor de Terneuzenaren. Het duel Steen Al - Roosendaal Al vond een voortijdig einde, nadat spelers en supporters van beide clubs met elkaar slaags waren geraakt. Steen had in dat duel weliswaar in de eerste helft een 2-0-voorsprong genomen door doelpunten van Luc Verhagen en Danny Nachtegaal, maar nog voor de rust kwam Roosendaal terug tot 2-2. Het duel kreeg in de tweede helft een onvriendelijker kaï-akter nadat de bezoekers op 2-3 wa ren gekomen. Tien minuten voor tijd besloot scheidsrechter Cor van Belzen het duel te staken, nadat een opstootje tussen twee spelers een kettingreactie teweegbracht en de gemoede- ren zo verhit raakten dat hij verder spelen onmogelijk achtte. Terneuzen BI gooit remmen los TERNEUZEN - Bevrijd van degradatiezorgen schoten de B- junioren van Terneuzen zaterdag met scherp tegen OSC'45. Op eigen veld werd de nummer laatst van de ranglijst naar een 10-1-nederlaag gespeeld. Hassan Kesibas legde in de eerste helft met twee treffers de basis voor de i-uime over-winning. Na de rust scoorden vervolgens ook Umit Sakinmaz en Selcuk Kilic (beiden 3x), Geoffry Serkedakis en Maarten Kolijn. OSC'45 scoorde tegen bij een 9-0-achterstand. Onverwacht verlies Aardenburg AARDENBURG - Aardenburg BI leed op eigen veld een on verwachte nederlaag tegen het laaggeklasseerde Dosko B1 en heeft daardoor niet langer uitzicht op een hoge eindklasse ring. Na een 0-0-ruststand werd het 0-2. De ploeg van trainer Corné de Bruijne had de nederlaag vooral aan zichzelf te wij ten. Voor de rust werden al vijf open doelkansen onbenut ge laten. Twee counters waren in de tweede helft voldoende om Dosko de overwinning te bezorgen. Terneuzen Cl wint weer eens ETTEN LEUR - Voor de C-junioren van Terneuzen was er na twee nederlagen op rij een overwinning. Uit tegen het hoger ingeschatte Internos Cl werd het meer dan verdienstelijk 0-1. Tim Bogaart maakte in de tweede helft de enige goal. HW'24 Cl won van hekkensluiter VES'35 Cl in Oudenbosch. Na een 0-2-ruststand werd het 1-4. Voor HW'24 scoorden Piet van Looy (2x), Jorden Takkidini en Evert van den Berg. ZVH/Morres 4 alleen aan kop HULST - De zaalvoetballers van ZVH/Morres 4 nestelden zich in de A-klasse van de competitie in het rayon Hulst door een 3-1-overwinning op het tweede team van Premièi-e/Za- man Sport opnieuw alleen aan kop. In de B-reeks kwam Pimm's Pub door de derde zege op rij op gelij ke hoogte met lei der ING. vrienden, maar dat wilde ik toch nog even kwijt." Steen: Danny OppeneerTom Ler- nout, Michel Vinlc, Edwin Hofman, Peter Lemout; Michel van de Bosch (65. Pascal Lensen), Marco Ottjes, Wouter de Neijs, Gino Vink; Werner Bisschop, Nico-Philip Hiel (80. Lau rens Remortele). Aardenburg: Arjan Worst; Ronald de Cock, Bart van de Wijnckel, Frans van Dongen, Meivin Heeren veen; Henk Ottens, Angelo Sinack Michel van de Walle(57. Frank Stae- lens), Gino de Crooclc (Arjan Quaak Martin Dieleman, Gerry Blaak man (45. Michel Cocquyt). van onze sportredactie HULST - In de bedrijfsvolley balcompetitie in Hulst zijn nu ook de kampioenen in de tweede klasse mannen en de tweede klasse vrouwen bekend. In de tweede klasse mannen werd Jong Morres definitief onbe reikbaar voor de concurrentie en in de tweede klasse vrouwen bleef Jong Morres 2 op de laat ste speeldag SC Morres 2 net voor. Dat de mannen van Jong Morres de titel in de tweede klasse zou den binnenhalen leek op voor hand vrijwel zeker. Jong Morres had in de eerste wedstrijden van de tweede periode Rijk bv al op een ruime achterstand gezet en was de laatste weken niet van zins die nog te verspelen. Tegen Ambulo werd het op de laatste speeldag ook 0-3, zodat Rijk bv (dat met 3-0 ABN/Amro klop gaf) en De Troubadour (dat ver rassend met 3-0 de boot inging tegen Luctor Banden 2) geen en kele illusie meer mogen koeste ren. In de tweede klasse vrouwen was de strij d om de eerste plaats heel wat minder voorspelbaar. Na negentien wedstrijden had den Jong Morres 2 en SC Morres 2 elkaar nog geen punt toegege ven, zodat er vooraf al op gezin speeld werd dat het het aantal gescoorde punten wel eens de doorslag zou kunnen geven. Dat bleek ook wel, want op de laat ste speeldag wees Jong Morres 2 Wentzler Pauwels met 3-0 terug en gaf SC Morres tegen Tence geen krimp: 0-3. De titel ging dus naar Jong Morres 2, dat in twintig wedstrijden 862 punten bij elkaar geslagen had. Dat wa ren er twaalf meer dan SC Mor res 2: 850. Beter in vorm In de eerste klasse vrouwen sloot Zaman Sport de competi tie af met een ruime nederlaag tegen WC Rhodos 2: 0-3 (5-15. 11-15 en 9-15). Van Waterschoot bleek beter in vorm en verdrong De Fikser van de tweede plaats door 3-0-overwinning op Van Wesemael (15-4,15-4 en 15-12). In de eerste klasse mannen be ëindigde RCS de competitie met een 3-0-zege op hekkensluiter Bi-andax. Start/Smash 2000 hield het op 2-1 tegen Luctor Banden. Omdat De Sterre-CVC Doolaege op 0-3 uitliep, werd CVC Doolaege vierde en De Sterre vijfde. door Jan Roovers TERNEUZEN - Van de drie Zeeuws-Viaamse korfbalploe gen was BKC zaterdag de enige die tot winst kwam: 12-3 tegen het bezoekende Bolnes 4. Luc tor (8-17 tegen RWA) en Zaamslag (4-8 tegen Olympia W) verloren. Luctor-RWA 8-17: Dat Luctor het tegen de ongeslagen koplo per RWA niet zou redden was vooraf ingecalculeerd. In de sterke momenten die zijn ploeg kende zag aanvoex-der Peter Du- rink echter voldoende aanlei ding voor een hoopgevend ver volg. Na 1-7 kroop Luctor met goed korfbal naar 5-7 direct na de rust, na 5-11 werd het nog 7- 11. Daarna nam RWA definitief afstand. Scores Luctor: Ellen Wisse 3, Ruben Karei 2, Marjolein Durink, Peter Durink, Erik-Jan Dellebeke 1 Znamslag-Olympia W 4-8: Het verschil zat in de afwerking van de doelkansen. Beide ploegen kregen er genoeg, maar waar de thuisploeg ze niet benutte slaagde Olympia daar wel in. Na de bliksemstart van de bezoe kers (0-4) kwam Zaamslag bij 2- 4 terug in de wedstrijd. Met veel inzet liep Olympia daarna naar 2-8 en 4-8 als eindi'esultaat om dat Zaamslag aanvallend nooit een vuist kon maken. Scores Zaamslag: Sandra Hame link, Pieter Hamelink, Petro van Doorn en Ernst de Putter. BKC-Bolnes 4 12-3: Na een 2-1- achterstand vond BKC het goe de ritme en liep in de eerste helft met overmacht over zijn tegen stander heen naar 9-2. Na de pauze bleek de motivatie bij de thuisploeg ver te zoeken, waardoor de score te weinig aantikte. Scores BKC: Michiel Roest 5, Jan Roest 3, Martin Scherbeijn 2, Jo- landa van Haneghem, Ilse de 'leeuw 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39