Gierman duldt geen tegenstand PZC Miquel van Tongeren in topvorm 't Zand boekt moeizame zege Vrouwen MZ in degradatiezone Vermeule maakt van ZK in Kapelle een duur loopje Petra de Kam verovert Gouden Ruif Vrouwen Rapide kunnen titel na verlies vergeten sport 19 Run-bike-run Wilhelminadorp M maandag 10 april 2000 door Sjaak Sinke VALKENBURG - Miquel van Tongeren uit Souburg heei't in Valkenburg de tweede wed strijd voor het Timex-run- bike-runcircuit gewonnen. Willy de Nooyer uit Seroosker- ke pakte de volle buit bij de ve teranen vrouwen D40. Vrijwel meteen na de start nam Van Tongeren het initiatief. Op het loodzware parkoers - de Brakkenberg met een stij gingspercentage van veertien procent moest zes ke'er worden beklommen - sloeg hij een kloof met concurrent Arjen Kuper (Exloo) en veteraan Rob van Zanten (Vlaardingen). Na drie ronden lopen had Van Tongeren al een minuut voor sprong opgebouwd. Die voor sprong werd nog groter. Kup- per verloor nogal wat tijd door van schoeisel te wisselen In de afsluitende run van 4.5 kilometer kwam de overwin ning niet meer in gevaar. Met een tijd van 1 uur 45 minuten liet hij Kupper vijf minuten achter zich. Veteraan Rob van Zanten volg de op dit selectieve parkoers op ruim negen minuten. Aange zien de overige kanshebbers als Huub Maas, Armand van de Smissen en John Aalbers ver stek lieten gaan in Valkenburg staat Van Tongeren na zijn vijf de plaats vorige week in Al phen aan den Rijn aan kop in het landelijke Timex-circuit. De volgende wedstrijd in Lely stad mist Van Tongeren, omdat hij op trainingskamp gaat in Portugal. Daar bereidt hij zich voor op het NK-run-bike-run in Venray op 6 mei. Jordy Meer man (Middelburg) nam na zijn overwinning op de korte run- bike-run in Wilhelminadorp zaterdag ook in Valkenburg deel aan de korte editie. Meer man finishte op de zevende plaats in 58 minuten en 30 se conden. De korte afstand werd gewonnen door Jeffrey van Velde in 55 minuten op de tweede plaats gevolgd door Wim Nieuwkerk. Willy de Nooyer kreeg vorige week in Alphen aan den Rijn nog klop van Margriet Uil uit Schiedam. Nu moest de wat zwaarder gebouwde Uil lijd zaam toezien hoe de veel lich tere De Nooyer haar voor sprong steeds verder kon uitbouwen. Na 2 uur 22 minuten en 10 se conden passeerde Willy de Nooyer winnend de finish op ruim zes minuten gevolgd door Uil door Sjaak Sinke WILHELMINADORP - Marcel Gierman uit Lathum heerste za terdag van start tot finish in de eerste run-bike-run voor het Van Tongeren Zeelandcircuit. Jan van Dis uit Fijnaart hield in Wilhelminadorp Oostburger Marco van der Meulen van de tweede plaats af. Meteen na de start van het loop onderdeel over zeven kilometer pakte Gierman de koppositie voor John Pfaff (Woerden), at leet Ron le Roy (Vlissmgen) en Marco van der Meulen. Met zijn futuristische tijdritfiets hield Gierman behoorlijk huis, waar door de concurentie op meer dan vier minuten achterstand werd gezet bij het fietsen over 32 kilometer. Jan van Dis rukte bij het fietsen op van de tiende plaats naar de tweede plaats. Junior Casper Meyll (Breda) pakte de derde plaats voor de sterke fietser Marco van der Meulen, die afgelopen week met een griepje te kampen had. Warmte In de afsluitende run van 3,5 ki lometer kon Gierman solo ge nieten van zijn overwinning. Met een voorsprong van bijna zes minuten passeerde hij de fi nish aan de Meestoofweg. De trainingsstage op Lanzarote, waar Gierman twee weken in de warmte goed heeft kunnen trai nen, wierp zijn vruchten af. Toch is de run-bike-run maar een bijnummer voor de 25-jari- ge Gierman. ,,Een paar weken geleden heb ik mij gekwalifi ceerd voor de elite-triatlons waardoor ik nu ook internatio naal kan deelnemen", vertelde hij na afloop. Combineren Gierman kan zijn baan als te gelzetter goed combineren met het bedrijven van topsport. „Gelukkig kan ik in de winter meer uren per week maken waardoor ik in de zomer maar halve dagen hoef te werken", vertelde Gierman die begin mei zijn opwachting zal maken op het NK run-bike-run in Venray. Hij hoopt daar bij de eerste tien te finishen. Casper Meyll moest in de laatste run Marco van der Meulen en John Pfaff voorbij laten gaan. Remy Vasseur zag met lede ogen John Pfaff over de finish gaan. In het afgelopen zwemloopcir- cuit pakte Vasseur de eindover- Twee atleten hebben zich licht afgescheiden van de rest van het veld. winning voor Pfaff. Nu moest Vasseur aan de kant blijven doordat hij waarschijnlijk over- traind is. Een lelijke streep door de rekening van Vasseur, die in zijn laatste juniorjaar Neder lands kampioen wil worden. Pf aff gaat zich komend seizoen voorbereiden op de hele triatlon van Hawaii in oktober. Afgelo pen week kreeg hij bericht dat hij ingeloot was voor deelname aan 's werelds bekendste triat lon. Jan van de Linde (Oostburg) moest Henk Weerdmeester (Benschop) bij de veteranen voor laten gaan, maar hield wel een goed presterende Jos Boot (Zoutelande) achter zich. Vete rane Terese van Lare (Sluis) liep de eerste zeven kilometer in 24 minuten en 50 seconden. De 32 kilometer fietsen ging net bin nen het uur om uiteindelijk te fi nishen in 1 uur 37 minuten en 33 seconden. Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom) gaf als eerste bij de vrouwen D21 tien minu ten toe op Van Lare. Jordy Meerman (Middelburg) won afgetekend de korte run- bike-run. Na de eerste run lag hij nog op de derde plaats achter Arjen Hartog en Leon Jacobse (Vlissingen). Op de 16 kilometer fietsen sloeg Meerman zijn slag om met twee minuten voor sprong op Sjaak de Kok (Lewe- dorp) en Leon Jacobse aan de afsluitende 1.7 kilometer lopen te beginnen. Sterk lopend hield Meerman zijn voorsprong vast ondanks dat zijn trainer Arjen Hartog opstoomde naar de foto Willem Mieras tweede plaats. Met zijn over winning pakte Meerman 900 punten en de tweede plaats in het overallklassement van het run-bi ke-runcircuit achter Marcel Gierman die voor zijn zege 925 punten krijgt. Junior Katja Botman (Middelburg) was evenals in het zwemloop- circuit de sterkste bij de vrou wen. De volgende wedstrijd voor het runbikeruncircuit is zondag 16 april in Hoogerheide. Goede prestaties De Honte GOUDA - Roeiclub de Honte heeft in de 25e Batavierenract twee eerste plaatsen en een derde plek behaald. De Middel burgse vereniging nam met drie boten deel aan de wedstrijd van zes kilometer over de Oude Rijn bij Gouda. De E4 mei stuurman Koen Dieleman en de roeisters Rosemarie Kost- man, Ellen Goesije, Albertine Peeck en Tamar Hengeveld werd derde in haar categorie. De gladde vier, met Ad Geschie- re (stuurman), Joyce van Nijendaal, Miora Rijk, Annemarie Kunst en Rianne Rotink werd eerste. Ook de mannenacht legde beslag op de eerste plaats en vestig de een nieuw baanrecord. Met 21.39 minuten verpulverde het team het oude record met bijna vijftig seconden. De acht be stond uit Anna Dieleman (stuurvrouw), Mark van Dijk, Phi lippe Witsiers, Sietze Maljaars, Cees Dekker, Frank Tilleman, Willem Art van Nes, Hike Maat en Henk Jobse. Van de Ven superieur in België KRUISHOUTEN - Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissin gen was zaterdag als elfjarige rijder oppermachtig tussen de volwassen coureurs. In het Belgische Kruishouten, nabij Kortrijk, wilde Van de Ven aanvankelijk deelnemen bij de jeugdcrossers, maar de organisatie bood hem de mogelijkheid bij de senioren 85cc deel te nemen. Die kans greep hij met bei de handen aan. Ondanks een slechte start, veroorzaakt door elastiek dat als starthek dienst deed, klom Van de Ven na vier ronden vanuit de achterhoede op naar de koppositie die hij niet meer afstond. In de tweede manche had Van de Ven opnieuw een bescheiden start, maar opnieuw werkte hij zich tussen de gelouterde Bel gen, Duitsers en Fransen op naar de eerste plaats. Voor de tweede keer hij zich tot winnaar kronen. Judoka's Geelhoed in de prijzen WOUW - Jeugdige judoka's van sportschool Geelhoed hebben goed gepresteerd tijdens de Open West Brabantse kampioen schappen. Kampioen in hun gewichtsklasse werden Tess en Sam van het Westende, Bas Teeuwen, Amy Hoornick, Daniel Murre, Barend Schot, Irma den Haan, Seya Franse. Hugo de Rijke. Jerry de Haan en Gilbert Tolhoek. Tweede plaatsen waren er voor Swen Hilberdink, Randy van den Broek, Robbin van de Bor, Dewi Schilleman, Chantal Gaakeer. Luca Peeters, Shannon Wattel, Shemara Fathi, Glenn Alders en Maarten op 't Hof behaalden een bronzen medaille. Boogschiettitel voor Holm YERSEKE - Petra Holm is in Yerseke Zeeuws kampioen boogschieten in de recurveklasse geworden. De schutter van Artemis versloeg in de finale Boy Sekuwael. Ze behaalde in totaal 260 punten. Het was voor de eerste keer in de historie van de Zeeuwse ti telstrijd dat een vrouw kampioen werd. In de compoundcate- gorie ging de titel naar Johan de Smidt van De Eendracht. Aan het Zeeuws kampioenschap namen 70 schutters deel. Bij het boogschieten op het doel ging het om een afstand van 18 meter. Twee titels JV Breskens-Eede GEERTRUTDENBERG - Verschillende Zeeuwse judoka's vielen in de prijzen bij een toernooi in het Brabantse Geertrui- denberg. Michiel van Graefschepe en Carla Rammelaere van JV Breskens-Eede werden kampioen in hun gewichtsklasse bij respectievelijk de 15-en 17-jarigen. MarijntjeBastiaansen(JVBreskens-Eede), Sander de Jong en Bouke Bongertman (beiden van JR van Schaik) behaalden een tweede plaats. Walid Benkadour (JR van Schaik) werd derde. door Aart de Landmeter ARNHEM - De tafeltennissers I van 't Zand/Maartense boekten in de degradatiegroep van de eredivisie een moeizame 4-3- i overwinning op het reeds gede- I gradeerde Treffers Arnhem. Kopman Kalun Yu, die enige tijd een mindere periode had, won nu weer zijn twee enkel- partijen tegen Geerling en Brinkhof. Verder zegevierde hij met Jurgen Pastoors in het dub belspel. Yu: „Toch ging het nog niet zo gemakkelijk. Tegen Brinkhof had ik zelfs een matchpoint tegen. Verder was de sfeer in de wedstrijd slecht, omdat de tegenstanders be hoorlijk onsportief waren." Jurgen Pastoors had een van zijn zeldzame slechte dagen. Verder kwam de onprettige sfeer zijn spel niet ten goede. Verlies tegen Martin Brinkhof en verdediger Herm Aalders, die hij in eigen huis nog kansloos liet, kostte hem zelfs zijn bat. Ted van den Berg won van Al- bert Geerling, en lijkt met de groeiende vorm van afgelopen weken klaar te zijn voor de kampioenswedstrijd, 't Zand/Maartense mag dan de play-offs gemist hebben, op 6 mei staat de allesbeslissende wedstrijd tussen de herfst- en de voorjaarskampioen op de rol. De tegenstander in die wed strijd is nog niet bekend, In de best-of-three- serie om het voorj aarskampioenschap is de stand tussen Arboned/Westa en FVT/Vissernu 1-1. 0 door Sjaak Sinke KAPELLE - Een intensieve duurloop van 15 kilometer in Kapelle leverde John Vermeule uit Middelburg zijn zoveelste Zeeuwse titel op. „Die duurloop ;hi stond toch op het programma en jy omdat de organisatoren in Zee land blij zijn als ik aan de start lekista, ben ik maar naar Kapelle gekomen", liet Vermeule weten. Ondanks de matige voorin- 19 schrijving stonden er toch ruim ;C' 100 atleten aan de start op de 2 Vroonlandseweg in Kapelle voor het Zeeuws kampioen- schap 15 kilometer. Na de eerste had zich een kopgroep ge- ye; vormd van zeven man met John ■IA Vermeule (Dynamica) Alwin -26, Vermeulen (AV'56), Perry Ver- Tvimeulen (AV'56), Rini Brugge- i<man (AV'56), Arjan Beije (Delta Sport), Frans Roelofs (Prins 1| Hendrik) en de verrassend sterk lopende veteraan Sjaak Luteyn (Wielingen). 1"Bij ingaan van de tweede ronde leek het er op dat Alwin Ver- neulen, Arjan Beye en Sjaak 3eLuteyn voor een verrassing zou- i Aden zorgen. Vermeule (38) had '"Jj log dertig meter achterstand, .Ik had geen zin om me kapot te open. In mijn eigen tempo heb ik de wedstrijd gelopen", vertel de Vermeule. Met nog een ronde te gaan versnelde John Vermeu le en liet Perry Vermeulen en Ar jan Beye ter plaatse, om vervol gens bij Vermeulen en Luteyn aan te sluiten. Twee kilometer verder was het gedaan met de kampioensaspiraties van Alwin Vermeulen die de laatste ver snelling van Vermeule niet kon beantwoorden. In 49 minuten en 5 seconden was de titel voor John Vermeule. Parkoersrecord Zeeuws crosskampioen bij de veteranen H40, Sjaak Luteyn fi nishte op een knappe derde plaats in 49 minuten en 53 se conden waarmee hij het oude record van Leo de Leeuw (AV'56 met vier seconden verbeterde. Marlies Kort (Delta Sport) kreeg weinig tegenstand van Marianne de Kok (LPK), De eer ste twee ronden liep Kort ijzer- sterk onder het schema van het parkoersrecord van Irma Hee- ren dat op 55 minuten en 30 se conden staat. Dat record was nog iets te hoog gegrepen voor Marlies Kort die nog geen jaar serieus met atletiek bezig is. Zij finishte knap in 56 minuten en 16 seconden met Marianne de Kok op de tweede plaats.. e door Aart de Landmeter VLISSINGEN - In de landelijke tafelten- niscompetitie dreigt voor de vrouwen van MZ degradatie. De Middelburgse ploeg ver loor in de derde divisie met 8-2 van koploper Vice Versa'51. 't Zand 2 won in de tweede divisie met 6-4 van hekkensluiter Luto. De Tilburgers kwamen met slechts twee spelers opdraven. Dennis van Boven kwam tweemaal tot winst, Jeroen Louws een keer. 't Zand 2 staat tweede, maar koploper Pecos is onbereik baar. Voor de mannen van SAR/'t Laantje komt promotie naar de tweede divisie steeds dichterbij. Zaterdag werd Wanzl/Belcrum met 2-8 verslagen. Erwin Verdurmen en Wim 't Hooft, net vader geworden, moesten hun meerdere erkennen in Van Geffen. Met nog twee wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong op concurrent Moret Salaman ders drie punten. De derby tussen 't Zand 3 en SAR '72 2 was er een om des keizers baard. Beide ploegen zijn reeds gedegradeerd, 't Zand trad naast Ai-jan Louwerse aan met invallers Noud Lijnse en Richard Tramper en won verras send met 9-1. SAR redde de eer via de zege van Noel Verdurmen op Tramper. Middelburg-Zuid verloor evenals in de uit beurt met 4-6 van koploper St.Hoger/TSB. Lennard Rodenburg wist naast Kuyvenho- ven knap ex-jeugdinternational Robert Ve- lema te verslaan, Ook Alex Krappen ver schalkte Kuyvenhoven. Verder was er winst in het dubbel voor Rodenburg en Krappen. Arnemuiden leed een 9-1-nederlaag tegen Pecos, en zal dus degraderen. Maar er is hoop voor de ploeg uit het vissersdorp, want als Arnemuiden 2 afdelingskampioen wordt kan de landelijke plaats terugver diend worden. Degradatiezone Het vrouwenteam van Middelburg-Zuid is in de degradatiezone van de derde divisie terechtgekomen na het 8-2-verlies tegen koploper Vice Versa'51Vorige week waren Nicole van Tilborg en Franca Houterman goed op dreef, nu bleven ze beiden op nul steken. Simone Visser zorgde voor beide punten. 't Zand kan volgende week al voortijdig de titel grijpen. Zaterdag werd het Zeeuws ge tinte Luto dat met de ex-MZ speelsters Iris en Suzanna Huibregtse uitkomt, met 8-2 te ruggewezen Ankie Kersten en Kapo Yu ble ven ongeslagen. Ook SAR/Keukenvisie houdt de titelkansen in eigen hand na de 6- 4-zege op De Korenbeurs. De voorsprong op PJS blijft vier punten. In de vierde divisie boekte MZ 2 de eerste overwinning van het seizoen ten koste van De Treffers (R): 6-4. Danielle Laing en Monique Corver zorgden voor de punten. Hks fRA' *n.' V ij Nicole van Tilborg serveert in de wedstrijd tegen Mee Versa. foto Lex de Meester door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Petra de Kam werd zaterdag in Vlissingen de terechte winnaar van de dres- suurcompetitie om de Gouden Ruif. De amazone uit Westka- pelle vormde met de bruine ruin Leroy de ideale combinatie. Petra de Kam stuurde de zeven jarige Rossini-afstammeling in de uit drie wedstrijden bestaan de competitie driemaal naar de hoogste dagscore en gaf hiermee haar zege extra glans. Jurylid Janny de Kroo: „De harmonie tussen ruiter en paard was per fect." Al in de eerste wedstrijd stelde Petra de Kam haar kandidatuur voor de eindzege. Drie maanden geleden ging zij met een scox-e van 71.15 procent sterk van stai*t. Ze bleek geen eendags vlieg. In de loop van het seizoen werden ook op andere wedstrij den klinkende overwinningen behaald en stapelden de winst punten zich op. Het was dat grote aantal winst punten dat Petra de Kam vijf weken geleden deed besluiten wat gas terug te nemen. De Kam: ,,Ik had toen negentien winstpunten. Met nog eentje er bij was ik verplicht te promove ren naar de klasse M, maar daar was mijn paaixl op dat moment nog niet klaar vooi-. Ik heb in die tussentijd wel keihai-d getraind om Leroy in conditie te houden. Achteraf is gebleken dat het een goede zet is geweest. Over de promotie hoef ik me nu geen zorgen meer te maken, Leroy heeft inmiddels zo veel bijge- leei-d dat hij klaar is voor pi-o- motie naar de klasse M." Miranda Weijermans stuurde zatei-dag de zwarte merrie Ma- trichta met een score van 65.77 procent naar de hoogste eer in de klasse Z2. De amazone uit Grijpskerke zette hiermee Petra de Kam onder druk. Iris Vei-ha- gen eiste vex-volgens met Shei- tan de overwinning op in de klasse L pony's ?grote maat en bracht haar totaal hiermee op 197.31 punten. Een totaal, waarmee de amazo ne uil Kloetinge de druk voor Petra de Kam nog verder op- voei'de. De amazone uit Westka- pelle bleek echter stressbesten dig. Uiterst geconcentreei-d haalde ze met Leroy een pun tentotaal van 175 punten. Een score die ruimschoots voldoen de was om Iris Verhagen van de leiding te verdringen. Haar eindtotaal bedroeg 203.46 pun ten. Opgave Ze plaatste hiermee haar als laatste startende concurrent Willemien Koerhuis voor een bijna onmogelijke opgave. Koerhuis begon sterk, maar in haar ijver ging de Lewedoi-pse met Napoleon bij het wijken in de fout. De Indoctro-afstamme- ling stapte iets te weining over. Een fout. waardoor de Weelrui- tei-combinatie de eindzege me teen kon vei-geten. door Eduard Hofman TERNEUZEN - Het was een slechte dag voor de meeste Zeeuwse hockeyploegen. Al leen de hockeyers van Vlis singen bleven overeind door een 3-1-overwinning op Ou denbosch. Middelburg, dat voor lijfsbehoud vecht, ging kopje onder tegen Spirit en zakt naar de voorlaatste plaats. Een waar doelpunten festijn was het bij Rapide (16-0) en Goes (12-2), maar de beide Zeeuwse ploegen stonden wel aan de verkeerde kant van de score. De hockeysters van Rapide zagen hun kans op de titel in rook opgaan door een 2-0-nederlaag te gen Zevenbergen. Ook Vlis singen en Middelburg ston den aan de verkeerde kant van de score. Mannen Dordrecht-Rapide 16-0 (7-0): Het al gedegradeerde Rapide had een off-day. De Dordtse ploeg, die de heen wedstrijd met krappe 2-0- cijfers had gewonnen, begon overdonderend. Binnen tien minuten stond het al 4-0. De Zeeuwen, die maar met elf spelers naar Dordrecht wa ren afgereisd, gooiden na de ze snelle achterstand de handdoek in de ring. De thuisploegbouwde in het verdere verloop van de wed strijd de score uit naar 16-0. Middelburg-Spirit 1-2 (1-0): Binnen vijf minuten stond het 1-0. Uit een ingestudeer de vrije slag van Bastiaan Jansen tikte Floris van Wer- kum beheerst in. Na deze snelle opsteker stapelden de kansen voor de thuisploeg, die het middenveld contro leerden, zich op. Het was jammer dat de stick van Rik- kert van Belgen, Jorgen van Kwinkelenberg en Friso Arent op het beslissende mo ment centimeters te kort was. Tijdens de rust moest coach Reijnierse als gevolg van blessureleed schuiven met de opstelling, waardoor Middelburg de greep op het middenveld en op de wed strijd verlooi". Twee straf cor ners velden de Zeeuwen. Vlissingen-Oudenbosch 3- 1(1-1): Een regelmatige over winning voor de thuisploeg. Op aangeven van Michel van Tiel opende Job Geijssen de score, 1-0. Nadat de bezoe kers nog langszij waren ge komen, maakten Yoeri Kam- bier en Floris Groenevels (uit een strafbal) aan alle onze kerheid een eind. „We lieten de bal het werk doen. Veel korte passes die goed op de stick werden gespeeld. In het tweede bedrijf konden we op deze manier de wedstrijd naar onze hand zetten", stel de Vlissingen-speler Pieter Ventevogel. Goes-DES 2-12 (0-5): De be zoekers waren oppermach tig. Via een 0-5-stand hal verwege werd het 2-12 voor de ploeg uit Kaatsheuvel. Hans van der Bent nam de beide Zeeuwse treffers voor z'n rekening. Vrouwen Vlissingen-Udenhout 0-2 (0-0): Een gelijkopgaande eerste helft, met kansen voor Vesta Kroon en tot tweemaal toe voor Nienke de Looff werd op 0-0 afgesloten. Na de mst trok een conditio neel sterker Udenhout met twee uitgespeelde kansen de wedstrijd naar zich toe 0-2. „In de eerste helft kregen we de kans de score open te bre ken. Na de rust hadden we het knap moeilijk" erkende Vlissingen-coach Ina de Looff Udenhout zette veel druk en was conditioneel ijzersterk." DES-Middelburg 6-0 (3-0): Volgens aanvoei'ster Marieke Mackelenbergh speelde haar team een leuke wedstrijd „We hadden personele pro blemen waardoor we maar met tien speelsters, onder wie drie B-junioren, binnen de lijnen kwamen." Zevenbergen-Rapide 2-0 (1- 0): „We werden geconfron teerd met een agressief spe lende tegenstander die ons op alle fronten aftroefde"zei een zwaar teleurgestelde Ra- pide-coach Peter Bouman „De titel kunnen we ondanks het gelijkspel van koploper Pi'insenbeek wel vergeten. We richten ons nu maar op de nacompetitie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19