Goes glijdt af naar derde klasse Philippine verplettert Clinge HVV heeft na zege op Noad nog één overwinning nodig Zeelandia terug naar vijfde klasse OHW is op sportpark Het Schenge te sterk: 1-3 RCS verspeelt laatste kansen op periodetitel Breukelman beste schaker door Michiel Teeling GOES - Degradatie zat er al we ken aan te komen. Door de ne derlaag tegen OHW (1-3) viel gistermiddag het doek defini tief voor tweedeklasser Goes. De ploeg die vorig jaar nog eer steklasser was, speelt volgend seizoen in de derde klasse. Ockenburgh wint, Loontjens degradeert GOES - In Brasserie Ocken burgh lagen vreugde en verdriet dicht bij elkaar. Ockenburgh klopte Crystal Kelly (5-3), Loontjens Biljarts (bespeler van de Brasserie) degradeerde door het verlies tegen Business Fun (6-2). In Goes speelde Ockenburgh een bloedstollende wedstrijd. Ron Schumann opende tegen Cromvoirt. In een zeer span nend duel trok Schumann uit eindelijk aan het langste eind (50-47). De tweede partij ging tussen Spoormans en Van Kuyk. De voor Ockenburgh uitkomen de Martin Spoormans opende ijzersterk met een serie van twaalf. Al snel stond hij voor 18 -2en leek er geen vuilt j e aan de lucht. Van Kuyk kwam ech ter sterk terug en kwam zelfs op voorsprong. Spoormans kwam als winnaar uit de bus (50-48). John Tijssens kon tegen Ray mond CeuLemans niet in zijn spel komen. Ceulemans speelde erg defensief en legde de ballen zo op tafel dat Tijssens er niets mee kon. Tijssens verloor kans loos: 31-50 in 41 beurten. De wedstrijd tussen Roland Forthomme en Frederic Coud- ron was het spektakelstuk van de middag. Forton bereikte als eerste de vereiste vijftig caram boles, maar in de gelijkmakende beurt maakte Forthomme de laatste twee stoten van de mid dag en eindigde het duel gelijk. Loontjens Biljarts verloor in Rotterdam van Business Fun (6-2). Alleen Richard de Bruin bewees dat hij in vorm is. Hij won in 58 beurten van Verkijk. Ron Daniels, Francis Forton en Roland Uytdewilligen maakten geen kans tegen respectievelijk Koorevaar, Horn en Kühl. Voorzitter Bram Kot stapte twee weken geleden op omdat hij geen toekomst meer zag bij de Bevelandse club. Trainer Hu- go Barends wordt binnekort af gelost door Ko Stoutjesdijk. Wat de spelers doen. nu zeker is dat Goes geen tweedeklasser meer is? Verdediger Marco Groeneveld was na afloop van de wedstrijd duidelijk: „We hebben een hechte groep maar ik denk niet dat er veel spelers zijn die zin hebben om in de der de klasse te voetballen." Aan voerder Jacco de Kok denkt niet dat er een leegloop volgt. „Ik kan niet voor de andere spelers spreken, ik blijf in elk geval. Ik neem geen afscheid van Goes met degradatie." Zeker is dat Michel Leonhart vertrekt. De aanvaller keert te rug naar de voor hem niet onbe kende Belgische competitie. Ook Marcel Kole weet nog niet of hij volgend seizoen nog voor Goes uit zal komen. „Ik heb nog een gesprek met Goes. In het verleden heb ik met Veere in de hoofdklasse gespeeld. Als voet baller heb ik de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen. Het be stuur van Goes heeft aangege ven terug te willen naar de eer ste klasse. Als de club dat wil realiseren, dan moeten er goede spelers bijkomen. Gebeurt dat niet, dan ga ik waarschijnlijk ook weg." Positief Hugo Barends was voor het duel met OHW nog positief ge stemd. „De hele selectie is fit. Als we vandaag vechten voor wat we waard zijn. dan kunnen we deze wedstrijd winnen." Goes móest winnen, omdat de achterstand op concurrent Roo sendaal drie punten bedroeg. Verlies zou, bij winst of gelijk spel van de concurrentie, degra datie betekenen. De wedstrijd begon voor Goes rooskleurig. Al na 23 seconden scoorde Mart van de Guchte. Na geklungel in de defensie van OHW, zag hij kans om verwoes tend uit te halen. Doelman Mi chel Hollaar was kansloos: 1-0. Na de openingstreffer ging het tempo omlaag en bleven grote kansen uit. OHW werd na twintig minuten iets sterker, maar scoorde niet. Pas tien mi nuten voor het einde van de eer Goesenaar Marcel Kole (rechts) dueleert met Arnold van de Waal van OHW. Serge Berrevoets (links) kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema ste helft kwamen de bezoekers op gelijke hoogte. Arnold van de Waal lette goed op na een schot op het doel van Goes. In de re bound knalde hij de bal achter Mart-Jan Goud: 1-1. Vlak voor rust kreeg Goes nog een aantal goede mogelijkheden om langs zij te komen, maar de doelman van OHW bleek een niet te ne men vesting. Niet lang In de tweede helft maakte Goes een lamgeslagen indruk. De ploeg probeerde wel aan te drin gen, maar had niet de kracht om daadwerkelijk gevaarlijk te worden. Beide ploegen speelden zwak en leken te genieten van het mooie weer. Trainer Hugo Barends probeerde het elftal te versterken door twee wissels toe te passen. Michel Jonckman kwam in het veld voor Stefan Scholten en Wander Snoeck maakte plaats voor Rosano Ac ton. Acton bleef niet lang in het veld De aanvaller sloeg in de ogen van de Rotterdamse scheids rechter Geers zijn directe tegen stander neer en mocht na slechts twintig minuten speel tijd de kleedkamers opzoeken. Ook met tien man kon Goes geen vuist maken. Kansen werden er niet of nauwelijks gecreëerd en het team begon steeds meer te gen zichzelf te voetballen. Vijf minuten voor tijd profiteerde OHW van een blunder in de de fensie van Goes. Arnold van de Waal kon alleen op het doel aflo pen en het duel leek beslist: 1-2. In de slotfase van het duel trok een peuter de aandacht door het veld op te rennen, maar scheids rechter Geers vond het niet no dig om daarvoor het spel stil te leggen. Toen twee minuten voor tijd de scheidsrechter in botsing kwam met een speler van OHW, leek het er even op dat het duel gestaakt zou worden. De ge blesseerde scheidsrechter krab belde echter overeind en floot de wedstrijd strompelend uit. OH- W gooide vervolgens nog wat zout in de Goese wonden. Eef van Splunder ronde een counter keurig af en bepaalde de eind stand op 1-3. Hugo Barends reageerde na af loop gelaten: „We hadden het voor rust af moeten maken. In de tweede helft voetbalden we vooral tegen onszelf. We creëer den wel kansen, maar alles zat tegen. Het is jammer dat de ploeg volgend jaar derde klasse moet spelen." Goes - OHW 1-3 (1-1). 1. Mart van der Guchte 1-0, 34. Arnold van de Waal 1-1, 85. Arnold van de Waal 1- 2, 90. Eef van Splunder 1-3. Aantal toeschouwers: 200. Scheidsrechter: B.J Geers (Rotterdam). Gele kaart: Sebastiaan Verburg (Goes). Rode kaart. Rosano Acton (Goes). Goes: Mart-Jan Goud. Rinze Back, Marco Groeneveld, Marcel Kole en Jacco de Kok; Mart van der Guchte, Sebastiaan Verburg en Stefan Scholten (58. Michel Jonckman); Michel Leonhart, Wander Snoeck (70. Rosanno Acton) en Serge Berre voets. door Wim de Vos HULST - De cijfers waarmee HW'24 zondag op het eigen sportpark het reeds gedegra deerde Noad aan de kant zette, waren overtuigend: 4-1. Maar het spel waarmee die zege werd behaald, was dat allerminst. In deze fase van de competitie, waarin alleen de punten nog tel len, is dat niet van belang. Rechtstreekse degradatie is voor de Hulstenaren niet meer aan de orde, maar het staat nog allerminst vast dat HVV ook volgend seizoen nog in de twee de klasse speelt. De Zeeuws- Vlamingen hebben slechts één punt voorsprong op GSBW (de nummer drie van onderen). En de ploeg die op die plaats ein digt, wordt veroordeeld tot deelname aan de nacompetitie. Gelaten HW-trainer Ko Stoutjesdijk hoorde het onmiddellijk na af loop van de wedstrijd allemaal gelaten aan. Geïnteresseerd luisterde hij naar de overige uit slagen in de tweede klasse. „We zijn nog altijd niet zeker van lijfsbehoud. Nu moeten we er in de laatste wedstrijd ook nog keihard tegenaan", concludeer de Stoutjesdijk die naar Goes vertrekt. HW'24 moet op de laatste dag op bezoek bij Don gen, terwijl naaste concurrent GSBW op visite moet bij het zwakke Noad. De zorgen voor de Hulstenaren zijn dus nog al tijd groot. Zoals HW'24 zondagmiddag in de eerste helft speelde tegen Noad (de zwakste ploeg uit de tweede klasse die in Hulst gelet op de mogelijkheden die het in huis heeft, zeker geen slechte in druk maakte) moet het ergste echter worden gevreesd „De druk was natuurlijk echter groot. Dat heeft verlammend op het spel gewerkt", zou Stoutjes dijk later zeggen. Maar die verlamming had wel vergaande gevolgen kunnen hebben. Reeds vroeg kreeg HVV een waarschuwing toen een doelpunt van Ramon Laros we gens buitenspel werd afge keurd. Op dat moment was het slechts uitstel van executie want even later schoot Heino van Veen van buiten het straf schopgebied over doelman Jean-Pierre de Keijzer heen de bal wèl in het doel: 0-1. Latei- moest De Keijzer nog een keer gestrekt naar de grond om een mzet van René Bruens onscha delijk te maken. Profiteren Noad bleef dus op 0-1 steken en daarvan kon HVV profiteren. Verdedigingsfouten van de Til- burgers zorgden ervoor dat Johnny Lensen in het laatste kwartier van de eerste helft met twee treffers de stand kon om buigen: 1-2. „Die tweede treffer viel op het juiste moment. In de tweede helft kwam er daardoor wat meer rust in het spel van ons", wist Stoutjesdijk. Na rust was PIVV'24 de betere ploeg maar kon nimmer overtuigen. Toch liep het nog uit naar 4-1 door doelpunten van Carlo Blommaert en Jacky Lambert. HW'24-Noad 4-1 (2-1). 9. Heino van Veen 0-1,33. Johnny Lensen 1-1, 45. Johnny Lensen 2-1, 73. Carlo Blommaert. 3-1, 80. Jacky Lambert 4-1. Scheidsrechter: R. Raemakers (Eindhoven). Gele kaartDennis Rietjens, Marvin Hamelink en Eddy van de Bosch (allen H VV'24), Marcel Leijten en Ramon Laws (beiden Noad) Aantal toeschouwers. 125. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Maaten Thomas, Hubert van den Hemel, Eddy van de Bosch, Harald Verschuuren; Marvin Hamelink (76. Maarten Scheerders), Dennis Riet jens, Thierry de WaeleCarlo Blom maert, Jacky Lambert, Johnny Len- Zeeuwen in finale meerkampen ZWOLLE - Audrey Koole (SAR'72, meisjes pupillen) en Kawun Yu ('t Zand, jongens welpen) hebben de halve finales van de nationale jeugdmeer- kampen tafeltennis gewonnen. Beiden zijn nu geplaatst voor de finales, die op 7 mei in Gorin- chem plaatsvinden. Ook Koole's clubgenotes Lacey Koole (der de, meisjespupillen), Liselotte Fassaert (tweede)Stefanie F as- saert (vierde, meisjeskadetten) en Kimberly 't Hooft (derde bij de meisjesjunioren) bereikten de finale. Varrassend was de uit schakeling van Kapo Yu 't Zand bij de meisjesjunioren. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klasse A heeft RCS ook zijn laatste kans op deelname aan de nacompetitie verspeeld door een 2-1-nederlaagbij WR. Zie- rikzee voorkwam rechtstreekse degradatie door een knappe 2- 0-overwinning bij Dosko. De ploeg van trainer Bert Pen- tury moet nu volgende week zondag winnen van Internos om gevrijwaard te blijven van het spelen van nacompetitieduels. Bij een gelijkspel of verlies is Zierikzee afhankelijk van de uitslag van het duel Virus-Rood WitW. VC Vlissingen, dat nog kansrijk was in de strijd om de derde'pe riodetitel, ging op eigen veld met 1-6 zwaar onderuit tegen Patrijzen. Door deze zege is de ploeg van trainer Kees van der Sluis nu nog de enige die WR van het winnen van de derde pe riodetitel kan afhouden. Met voor volgende week het duel Pa trijzen-WR op de agenda be draagt het verschil drie punten in het voordeel van de Braban ders die echter een minder doel saldo hebben. WR-RCS 2 -1Met de wind in de rug wisten de Souburgers in de beginfase een overwicht te creë ren, wat na een halfuur leidde tot de openingstreffer van Mar tin Janse. In de 35e minuut voorkwam de paal de gelijkma ker van Jurgen van Cuijk. Kort hierna stond het aluminium ook een treffer van Marcel van Hees in de weg, maar nu kon Jeroen Baremans er uit de rebound als nog 1-1 van maken. Na rust was WR sterker, maar het duurde tot de 85e minuut voordat invaller David Ilievski dit ook op het scorebord tot uit drukking wist te brengen, 2-1. RCS eindigde het duel met tien spelers omdat Maehiel Markel- bach kort voor tijd zijn tweede gele kaart kreeg. VC Vlissingen - Patijzen 1-6(1-4). 1. Wilfred van den Dries 0-1, 5. Ron- ny de Vos 0-2,14. Guido Moison 0-3, 15. Abdoe Ben Khedda 1-3, 34. Gui do Moison 1-4, 47. Wilfred van den Dries 1-5, 59. Wilfred van den Dries 1-6. Scheidsrechter. H. de Jong (Breda). Gele kaartWilliam Sallet en Camiel Rentmeester (Patrijzen), Ruud Sanders (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 225. Dosko -Zierikzee 0-2 (0-0). 60. Pa trick Roggeband 0-1, 70. Thomas Vos 0-2. Scheidsrechter: L.J. van Beek (Breda). Aantal toeschouwers: 100 Biervliet degradeert naar zesde klasse na verlies bij Koewacht door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het was een slecht weekeinde voor Dom burg in de vijfde klasse A De ploeg van trainer Hans van de Rafelaar verloor met 2-1 van Zeeland Sport, waardoor de tweede periodetitel nu buiten bereik lijkt. Voornaamste kan didaten hiervoor zijn Walche ren. dat zondag niet in actie kwam. en Philippine dat met maar liefst 7-1 won van kam pioen Clinge. Ook in andere duels vielen veel treffers te noteren. De meeste vielen bij Hulsterloo-Jong Ambon, dat in 5-3 eindigde. Bij Koewacht-Biervliet (6-1) viel één doelpunt minder te note ren, maar deze uitslag bete kende wel de zekere degrada tie van Biervliet. Bij Corn Boys-Graauw werd zesmaal gescoord, broederlijk verdeeld over beide teams wat de thuisploeg het ene punt op leverde dat het nog nodig had om met zekerheid niet te de graderen. Ook Noormannen tegen Hoofdplaat eindigde in een gelijkspel (1-1). In de vijfde klasse B kwam Le- wedorpse Boys te laat op gang om de 1-4-achterstand tegen mede-degradatiekandidaat Cluzona nog goed te maken. Het duel eindigde in 3-4, waar door de Zuidbevelanders vol gende week moeten winnen bij HSC'28, dat nog kansrijk is in de strijd om de derde periode titel. Philippine-Clinge 7-1: De eer ste helft was spannend en werd afgesloten met 1-1 door doel punten van Pascal Delforge en Marnix Schieman. Na rust was het Philippine dat met de wind in de rug sterk kwam opzetten. Clinge, dat donderdag kampi oen was geworden, kwam vrij wel niet meer in het stuk voor. Ostar Dieleman, Maarten de Groene, Lex den Hamer, Mar nix Schieman en Edwald Mar- tijn (tweemaal) zorgden voor de afgetekende 7-1-eindstand. Corn Boys-Graauw 3-3: In de eerste helft was Graauw iets gedrevener, maar toch opende Marc Maes namens de thuis club de score, 1-0. Ralf Boe- ding en Jean-Paul de Caluwé bogen deze achterstand nog voor rust om tot 1-2. Een in de tweede helft sterker Corn Boys kwam al snel langszij door De doelman van Cluzona raapt de bal op, voordat een speler van Lebo gevaarlijk kan worden. Lebo verloor op eigen veld mei 4-3. foto Dirk-Jan Gjeltema Marco Broekhoven, 2-2. Tegen de verhouding in bracht Jan Dhaens Graauw echter op nieuw op voorsprong, maar in de slotfase bracht Martin Dhaene de stand opnieuw in evenwicht, 3-3. Koewacht-Biervliet 6-1: De gasten leken zich al te hebben neergelegd bij degradatie, waardoor er sprake was van een tam duel. Koewacht was heer en meester, wat leidde tot een 3-0-stand halverwege door doelpunten van Menno Fruy- tier, Danny Vlassenrood en Danny Passeniers. Nadat Bou- dewijn Rietjens er in de 60e mi nuut 4-0 van had gemaakt, scoorde Robbie Vermast uit een strafschop tegen namens de gasten. Peter van Grem- berghe bepaalde met twee goals de eindstand op 6-1. Hulsterloo-Jong Ambon 5-3: Een sportief duel tussen twee aanvallend ingestelde ploe gen. Kenneth Mangnus en Ste- f ano de Vos zorgden voor een 2- 0-stand halverwege. Nadat Pieter Bosman er kort na rust 3-0 van had gemaakt, kwam Jong Ambon terug tot 3-2 via Joy Telussa en Marley Manitas Mual. Winand van Ha eist en opnieuw Pieter Bosman brachten de marge weer terug tot drie treffers, voordat Nus Taniwel de eindstand op 5-3 bepaalde. Zeeland Sport-Domburg 2-1: Een gelijkopgaande eerste helft werd met 0-1 afgesloten. Het was Wilco van Eijzeren die na een half uur de bal uit een vrije trap van Koen Minder- houd achter doelman Remco Wisse werkte. Na rust nam Zeeland Sport het initiatief over, wat in de 67e minuut leid de tot de verdiende gelijkma ker van Remon van Geersdae- le. Vijf minuten na deze treffer was dezelfde speler nogmaals succesvol; via de onderkant van de lat eindigde zijn schot achter de doellijn wat 2-1 bete kende. Noormannen-Hoofdplaat 1-1: De harde wind maakte goed voetbal onmogelijk. Voor rust had Noormannen met de wind in de rug een veldoverwicht, wat na een half uur leidde tot de openingstreffer van Bram Faasse. Halverwege de tweede helft was het Pascal Pijcke die uit één van de spaarzame kan sen van de gasten de gelijkma ker wist aan te tekenen. Kort voor tijd voorkwam de lat dat Jo van de Ameele matchwin naar werd namens Hoofd plaat. Lewedorpse Boys-Cluzona 3- 4: De gasten wisten in de eerste helft een licht overwicht te cre- eren tegen een met veel inval lers spelend Lewedorspe Boys. Halverwege stond het 0-2 door Marcel Deckers en Arno van Eekelen. Na rust werd het 0-3 door opnieuw van Eekelen, waarna Marcel Rooze tegen- scoorde. Cluzona liep opnieuw verder uit door een treffer van Rob Maas, 1-4. In de slotfase werden de gasten terugge drongen, maar verder dan 3-4 door doelpunten van Simon Smits en Danny van Dijk kwa men de Zeeuwen niet meer. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een 2-1- nederlaag op eigen veld tegen Vogelwaarde is de degradatie van Zeelandia uit de vierde klasse A nu ook officieel een feit. Datzelfde lot lijkt weggelegd voor Hansweertse Boys dat te gen Axel niet verder kwam dan een 2-2-gelijkspel. Wanneer Aardenburg aanstaande don derdag het restant van het eer der gestaakte duel met Honte- nisse winnend weet af te sluiten, mogen ook de Boys het volgend seizoen in de vijfde klasse gaan proberen. Voor Luctor'88 was het een pri ma weekeinde. De ploeg van Marcel de Nijs won zelf overtui gend met 4-0 van Sluiskil en zag de concurrentie punten morsen. Bij een overwinning volgende week in Aardenburg is Luc tor'88 winnaar van de derde pe riodetitel. Zeelandia-Vogelwaarde 1-2: De gasten kenden het eerste half uur een licht overwicht maar kwamen toen niet tot scoren. Net op het moment dat de Mid delburgers wat terugkwamen in de wedstrijd was het Arno Wau- ters die er in de 38e minuut 0-1 van maakte. Een in de tweede helft keihard werkend Zeelan dia kwam twintig minuten voor het einde langszij door Michel Carol uit een strafschop. De thuisploeg ging op zoek naar meer, maar werd in de 80e mi nuut definitief verslagen door Werner Vonk die een uitval doeltreffend afrondde, 1-2. Hansweertse Boys-Axel 2-2: In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd, waarbij de beste kansen voor Axel waren. Na vier minuten was het al 0-1 door een treffer van Bas van Hoeve. Frank Quakkelaar bracht de thuisclub in de 26e minuut weliswaar langszij, maar kort voor rust bracht Car lo van Grimberghe de gasten opnieuw op voorsprong, 1-2 halverwege. In de tweede helft werd eerst een treffer van Tau rus Kraaijenbrink afgekeurd, maar tien minuten voor tijd kwam de thuisploeg toch nog op gelijke hoogte door een doel punt van Ron Krijger. Luctor'88-Sluiskil 4-0: Voor rust waren beide teams redelijk aan.elkaar gewaagd. Toch was het de thuisploeg die met een 1- 0-voorsprong aan de tweede helft kon gaan beginnen door een doelpunt van Erik de Groe ne in de 32e minuut. Na rust was Luctor'88 veel sterker. Met twee treffers tilde Rivo Slory de stanc naar 3-0. In de slotfase warer het twee invallers die de eind stand op 4-0 brachten: op aan geven van A-junior Pieter var den Dries was Jericho Hoeze d( doelpuntenmaker. Hontenisse-Middclburg 0-2 (0-1) 40. Mark Roose 0-1, 71. Ruud di Vroe 0-2 Scheidsrechter: W. Swar (Oisterwijk)Gele kaart: Jochen Schillemans (Hontenisse), Pasco van den Berg en Ramon Gabriels (beiden Middelburg). Aantal toe schouwers: 150. IJzendijke-Breskens 0-3 (0-0). 62 Esad Osmanovski 0-1, 65. Williar Faes 0-2, 84. Esad Osmanovski 0-1 Scheidsrechter: B.J. van Ostaeije (Sint- Willebrord). Aantal toeschou wers:450. Steen-Aardenburg 0-1 (0-0). 82 Henk Ottens 0-1. Scheidsrechter: Ai van de Ketterij (Vlissingen). Gel kaart: Nico-Philip Hiel en Michi Vink (beiden Steen), Angelo Sinac (Aardenburg). Aantal toeschouwe 150. AXEL - Jan Breukelman is win naar geworden van het Landau schaaktoernooi voor de jeugi De Terneuzenaar bleef met ze punten uit zeven wedstrijde Martijn de Clerck van schaak club Landau op weerstands punten voor. Breukelman stond het hele toei nooi aan kop, maar omdat E Clerck alleen de onderlinge pai tij verloor, bleef het spannen tot het einde. Henrik Potf (Middelburg) won als enige va Breukelman zodat de stand tui sen De Clerck en Breukelma weer in evenwicht was. Wees standspunten gaven daarom c doorslag. Derde werd Porte nr vier en één halve punt. In D-groep werd Simon Provoo van WZV uit Oostburg op ove: tuigende wijze kampioen. R won alle twaalf gespeelde pa tijen. Tweede en derde werdt respectievelijk Debbie Clerck van de organiseren! club uit Axel en Erik van Na sau van schaakklub Souburg. Bij de E-groep was het net zoa bij de D-groep van het begin t het eind niet spannend. Quintf Volleman van de schaakveren ging Terneuzen was in de groep met twaalf punten u evenzoveel wedstrijden de re de baas. Roland Kars, van i schaakklub Souburg, werd m anderhalve punt minder twee vóór Carl Simons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16