De sporter zelf als begeleider 099 Kampioenen Terneuzen gehuldigd Zaman Sport sluit competitie waardig af Organisatie schrapt 24 Uur van Oostburg New Gravin moet kampioenschap nog even uitstellen Wielrenner Jurgen de Jong zoekt naar Zeeuws talent voor Olympisch Steunpunt uitslagen De Olympische Spelen komen steeds dichterbij. Nu het olympisch jaar is aangebroken, wordt het voor de sporters tijd om hun kans te grijpen en zich te kwalificeren voor het grootste evenement ter wereld. Ook voor de Zeeuwse sporters is het moment van de waarheid aangebroken. Wie mag zijn koffers pakken, wie blijft thuisTot aan de Spelen in Sydney maakt de PZC regelmatig de ba lans op. door Sven Remijnsen GOES - Bij toeval kwam hij vo rig jaar in aanraking met het Olympisch Steunpunt Zee land/West-Brabant. Toen wielrenner Jurgen de Jong (24) uit Nispen zijn heao-studie een halfjaar wilde onderbreken om zich volledig op zijn sport te kunnen richten, kreeg hij daar bij hulp van Ad Heijdens, maatschappelijk medewerker van het in Goes gevestigde N OCN SF-steunpunt Die samenwerking beviel De Jong zo goed dat hij in oktober begon aan een afstudeerstage bij het steunpunt. De Jong moest in kaart brengen welke Zeeuwse en Brabantse sporters in aanmerking komen voor be geleiding. Daarnaast legde hij zich toe op het werven van sponsors. Zijn activiteiten resulteerden in een public relations- en sponsorplan. De uitvoering daarvan mag hij de komende maanden zelf proberen te reali seren, want per 1 maart is De Jong in dienst getreden als me dewerker pr en sponsoring van het Olympisch Steunpunt. Simpel Jurgen de Jong is tijdens zijn stage niet over één nacht ijs ge gaan. Om inzicht te krijgen in de sportieve stand van zaken in Zeeland en West-Brabant be naderde hij tientallen sport bonden en verenigingen. De vraag die De Jong de verschil door Wim de Vos OOSTBURG - De 24 Uur van Oostburg is niet meer. Na 26 jaar dit wielerevenement voor recre atieve renners gehouden te heb ben, heeft de organisatie nood gedwongen moeten besluiten er een punt achter te zetten. De ge meente Oostburg geeft geen toe stemming voor gebruik van een parkoers door het centrum van de plaats. Voorzitter Theo Dierickx, die sinds een paar jaar bij de orga nisatie van dit evenement be trokken is, is hevig teleurge steld. ..Het is triest, vooral omdat de organisatie weer be gon op te bloeien. Vorig jaar hadden we weinig deelnemers, maar dat kwam voornamelijk omdat we te laat waren begon nen met het samenstellen van het deelnemersveld. Nu hadden we al behoorlijk wat toezeggin gen voor dit jaar Daarom is het door Wim de Vos WESTDORPE - New Gravin is niet langer ongeslagen in de competitie poolbiljarten van het district Kanaalzone. De ploeg uit Westdorpe verloor in de zestiende speelronde met 4-3 de uitwedstrijd tegen High Aces. Door de min of meer verrassen de nederlaag moest New Gravin Degradatie voor korfballers Luctor TERNEUZEN - De korfballers van Luctor degraderen uit de landelijke derde klasse. De Ter- neuzense ploeg eindigde in een driekamp op de laatste plaats. Gisteravond werd de laatste wedstrijd uit de driekamp ge speeld. Den Donck versloeg Ge- mini met 14-11. Doordat resul taat eindigen alle ploegen met twee punten. Het doelsaldo moest daarom de beslissing brengen. Luctor werd hierbij het kind van de rekening. lende instanties voorlegde, was simpel: welke sporters die zich kunnen meten met de nationa le top hebben recht op maat schappelijke en financiële on dersteuning? De respons was echter niet om over naar huis te schrijven. „Veel bonden zagen het nut er niet van in", vertelt De Jong. „Ze dachten dat wij de sporters van ze wilden afpakken. De tennisbondheb ik bij voorbeeld wel tien keer benaderd, maar ze weigerden medewerking te verlenen. Ook de voetbalbond werkte niet echt mee. Dat is jammer, want samen staan we sterk." Uiteindelijk slaagde De Jong erin een lijst samen te stellen met zo'n honderd topsporters en talenten uit de regio. De Jong: ..Daarvan heeft ongeveer de helft aangegeven dat ze door ons ondersteund willen wor den. De anderen hebben blijk baar weinig behoefte aan bege leiding. Opvallend is dat veel individuele sporters zich aan gemeld hebben, zoals turners, wielrenners en atleten. Zij be leven hun sport op een andere manier dan mensen die in teamverband actief zijn." School Uit de contacten met de spor ters bleek dat met name op het gebied van school en sponso ring begeleiding gewenst is. „Topsport is moeilijk te combi neren met een studie", weet De Jong uit eigen ervaring. „Het is in de praktijk soms moeilijk om die problemen op te lossen. Wij kunnen de sporters daarbij helpen door met de school af spraken te maken over bijvoor beeld aangepaste lesroosters. „Ook de vraag om sponsors kwam steeds terug bij de spor ters die we hebben benaderd. Daar kunnen wij niet zelf voor zorgen, maar we bieden wel mogelijkheden om de sporter zó jammer", vindt Dierickx. De voorzitter heeft met de gemeen te gesproken over een alterna tief parkoers door Oostburg als de bestaande omloop te veel verkeershinder op zou leveren. „Het werd in eerste instantie niet negatief ontvangen maar het college heeft uiteindelijk toch anders besloten." Dierickx wil in de toekomst nu andere activiteiten op touw zet ten. De organisatie denkt hier bij onder meer aan het opnieuw in het leven roepen van de toer tocht Oostburg-Geraardsber- gen-Oostburg. „Dat was in het verleden een tocht die aansprak in Oostburg. Misschien dat we die tocht weer nieuw leven in kunnen blazen. Verder kunnen we misschien iets voor de jeugd doen en ande re recreatieve evenementen in de regio. Er zijn beslist wel mo gelijkheden. Om voor dit jaar nog iets op touw te zetten is het kort dag." het kampioenschap nog even uitstellen. Een zege was vol doende om de titel binnen te ha len maar de Westdorpenaren zullen nu nog enkele weken moeten wachten voordat er ze kerheid bestaat over een goede afloop van de competitie. Pas op 14 april wordt de competitie hervat. Op die dag speelt New Gravin de uitwedstrijd tegen Zondagsvermaak uit Sint-Jan steen. Cody's, dat op de tweede plaats staat geklasseerd, nam geen ri sico. De Belgische ploeg klopte het Axelse De Witte Leeuw met 1-6 en kan in theorie nog op ge lijke hoogte komen met New Gravin. Onderaan is de eerste beslissing gevallen. Dream Team verloor kansloos tegen De Tukker (0-7) waardoor de Terneuzenaren zijn gedegradeerd. In de tweede divisie veranderde er weinig. Leider BCH/Chevy's kwam niet in actie en heeft nog steeds aan één overwinning vol doende om het kampioenschap en promotie te behalen. No Ma'am bleef tweede dankzij een zege op Zondagsvermaak Sr (6-1). aantrekkelijker te maken voor mogelijke sponsors. Op onze internetsite hebben verschil lende sporters sinds kort een eigen pagina, waarop ze zich zelf presenteren. Mijn stage was erop gericht om van het Olympisch Steunpunt een aan trekkelijk sponsorobject te maken. Daar profiteert uitein delijk iedereen van mee. want hoe meer financiële middelen het steunpunt genereert, hoe meer er voor de sporters moge lijk wordt." Zelf maakt De Jong gebruik van de trainmgstechnische en sportmedische faciliteiten die de olympische instantie te bie den heeft. Dat heeft hij te dan ken aan zijn uitstekende pres taties op de fiets. De Brabander reed jarenlang voor de sterke AGU-formatie van ploegleider Egbert Koersen, samen met huidige profs als Pieter Vries, Remco van der Ven en Bram Schmitz (Farm Frites), Steven de Jongh (Rabobank) en Chris tian van Dartel (Hohenfelder). Pech De Jong, die in 1998 meedeed aan het wereldkampioenschap op de weg voor neo-amateurs in Valkenburg, probeert dit jaar bij het team van MGI/De Jonge Renner de laatste stap naar de profs te zetten. „Ik voelde me niet minder dan mijn ploeggenoten bij AGU, maar op de beslissende momenten had ik steeds pech. Vorig sei zoen had ik de ziekte van Pfeif fer, en begin dit jaar heb ik op Mallorca een bacterie in mijn darmen opgelopen. Daar ben ik net weer van hersteld. Maar misschien is het wel goed dat ik niet zo vroeg in vorm ben. In mei en juni moet ik er echt staan, als de belangrijke wed strijden eraan komen." Hoewel hij tijdens het seizoen heel Europa doorkruist, is ook Zeeland geen onbekendterrein door Lucien Roelandt TERNEUZEN - In het perso- neelsrestaurant van het stad huis van Terneuzen vond dinsdagavond de jaarlijkse huldiging van de sportlieden en sportteams van de gemeen te Terneuzen plaats. In zijn openingswoord zwaaide wet houder van sportzaken P. C. Hamelinck de sporters veel lof toegezwaaid. Hamelick: „De maatschappij kenmerkt zich door steeds meer vrije tijd. De sport leent zich uitzonderlijk om hier een invulling aan te geven. Als de ze invulling leidt tot toppres taties is dat fraai. Bovendien brengt u door uw prestaties Terneuzen positief in beeld. De jaarlijkse huldiging is dan ook voor De Jong. Twee jaar gele den kwam hij in de stromende regen als achtste over de streep in de Arjaan de Schipper Tro fee. Daar wordt hij sinds zijn verblijf in Goes voortdurend aan herinnerd. „Samen met Thorwald Veneberg, die toen nog bij AGU reed. ben ik de he le wedstrijd in de aanval ge weest. Pas op drie kilometer voor de finish werden we ach terhaald. En wat blijkt? De fi nish ligt hier bij het steunpunt om de hoek. Daarom rijd ik nu nog elke dag over de streep." Het Olympisch Steunpunt op In ternet: http://clubnet.zeelandnet .nl/olvmpic/custom.html Begeleiding voor 31 sporters GOES - In overleg met de na tionale sportbonden en de ver enigingen in de regio heeft het Olympisch Steunpunt Zee land/West-Brabant 31 Zeeuw se sporters geselecteerd die in aanmerking komen voor bege leiding. Atletiek: Manska op 't Hof (Wol- phaartsdijk), Joost de Klerk (Kloe- tinge), Rachida Moerman (Oost burg), Elma Noordzij (Goes), Brechje de Ruyck (Hulst), Erwin Simpelaar (Goes), Wouter Verdur- men (Hulst). Daniel Ward (Hulst). Yvonne Wisse (Vlissmgen). Basket bal: Tirza Pentury (Vlissingen). Ji ujitsu: Brecht Rijken (Vlissingen). Diana Smid (Vlissingen) Korfbal: Dennis Voshart (Zienkzee). Moun- tainbiken: Patrick Tolhoek (Yerse- ke). Paardensport: Thamar Zweistra (Geersdijk). Rolstoelbas ketbal: Guda van der Laan (Goes). Rugby: Arno Seijbel (Nieuw- en Sint Joosland) Tafeltennis: Kalun Yu (Middelburg). Turnen: Anthony van Assche (Sas van Gent), Nicole Castelijn (Wemeldinge), Youn Hanssens (Kloetinge), Vazgen Khatchanov (Burgh-Haamstede), Carlo van Minde (Goes), Monique Nuijten (Goes). Joost de Wilde (Sint Maartensdijk). Wielrennen: Johnny Hoogerland (Kruinmgen). Mario de Ritter (Hoek). Zwemmen: Renate Geuze (Oud-Vossemeer), Saskia Herrebout (Vlissingen). Reddend zwemmen: Geert Meesen (Vlissingen), Eelco van Gemert (Vlissingen). een goede gelegenheid om als gemeentebestuur onze dank hiervoor aan u over te bren gen." De wethouder wees de ruim zeventig aanwezige sporters ook op de onmisbare inbreng van de vele vrijwilligers. „Zonder hun meestal belange loze inzet is de sport gewoon onbetaalbaar. Dus onmoge lijk. Ook zij hebben hun steen tje bijgedragen aan uw presta ties. Als gemeentebestuur zijn wij daarom deze werkers ach ter de schermen zeer erkente lijk voor hun inzet. De gehuldigden waren Jan Verberkmoes. Koning der Ko ningen en Keizers 1999 handboog- schieten en Nederlands individu eel kampioen blokschieten. Marleen Houg. Europees kampi oen bankdrukken dames-masters tot 56 kg Nederlands kampioen bankdrukken tot 60 kg en eerste op het Open Noord-Hollands kampioenschap. Tweede op NK powerliftmg en derde bij het bankdrukken tot 60 kg. Adrie de Ridder. Europees kampi oen wegracen motoren klasse 500 cc classics. William de Ridder. Nederlands kampioen wegracen motoren klasse 500 cc classics VV Zaamslag. Kampioen vierde klasse KNVB Zuidl VV Terneuzen. Kampioen derde klasse KNVB Zuidl Vrouwen V\' Terneuzen. Kampi oen vierde klasse KNVB Zuid I. Vrouwen Volleybalvereniging Scheldesport. Kampioen eerste klasse Zuid-West Eric Goossen. Lid van de atletiek vereniging Scheldesport, Zeeuws kampioen 3000 meter. Estafette-team atletiekvereniging Scheldesport. Zeeuws Crosskam pioen. Anne-Marie Roffel. Mixed hoc keyclub Push Breda, Nederlands kampioen zaalhockey meisje A en uitgeroepen tot beste speelster van het NK Jan Jansen. Nederlands kampioen aangepaste sporten lucht-, vrij- en sportpi stool Bram Lokker. Schietvereniging Brown Bess, districtskampioen percussie vrij geweer 100 meter liggend Sven Schieman. Zwem- en polo club De Schelde, Zeeuws zomer- kampioen 100 meter vrijeslag ju nioren. Maarten van der Zwan. Zwem en polclub De Schelde, Zeeuws zo- merkampioen 100 meter school slagsenioren Ronnie Babijn. Kampioen kwart triatlon olympische afstand dis trict West. Bridge Emergo Terneuzen. Groep A: 1. mevr. Biesbroeck-dhr. Meeusen 60.21%, 2. echtpaar Herrebout 58.04%, 3. echtpaar Lichteveld 57.59%. Groep B: 1, dames Cornelis-Van Leeuwen 61.07%; 2. echt paar Van Loon 60.83%, 3. dames De Rid- der-Zorge 56,25%. Hockey Milton Keynes (GBr). Olympisch kwalifi catietoernooi vrouwen. Groep A: Duits land - Ierland 2-1(1-1), Verenigde Staten - Spanje 2-2 (0-0). Bijzonderheid: Duits land gekwalificeerd voor de Spelen in Sydney. Groep B: China - Japan 1-0 (0-0), Groot-Brittannië - Nieuw-Zeeland 0-1 (0- 1>. Schaken Monte Carlo. Ambertoernooi (rapid- /blindschaken). Elfde ronde: Piket (Ned) - Lautier (Fra) 1-1, Van Wely (Ned) - Nikolic (Bos) 2-0, Sjirov (Spa) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-11/2, Ljubojevic (Joe) -Topalov (Bul) 11/2-1/2, Kramnik(Rus)-Karpov(Rus) 1- 1, Gelfand (Isr) - Anand (Ina) 1-1. Eind stand: 1 Sjirov 15 punten, 2. Topalov, Kramnik, Ivantsjoek 13 1/2, 5. Anand 12 1/2, 6. Gelfand 12, 7. Piket, Van Wely 10 1/2, 9. Karpov 10, 10. Lautier 7 1/2, 11. Ljubojevic 7,12. Nikolic 6 1/2. Schaatsen Nice. WK kunstrijden. IJsdansen. Stand na twee verplichte dansen: 1. Anissina- /Peizerat (Fra) 0,4 punten, 2. Fusar-Poli- /Margaglio (Ita) 0.8, 3. Lobatsjeva/Aver- boekh (Rus) 1,2. Mannen, stand na de korte kür: 1. Jagoedin (Rus) 1,0 punten, 2. Ploesjenko (Rus) 2,0,3. Weiss (VSt) 2,5, 4. Stojko (Can) 3,4, 5. Abt (Rus) 3,6. Den Haag. Recordwedstrijden. 1000 me ter: Bastiaan van 't Westeinde (Woplphaartsdijk) 1.30.45, Vincent de Vrieze (Burgh-Haamstede) 1.26.63, Mari anne Treur (Oud-Sabbinge) 1.40.32. 10.000 meter. Adriaan Provoost (Dom burg) 16.35.16, Fop Fonteijne (Burgh- Haamstede) 16.24.03. Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van dinsdag 28 maart. 4-5-8-15-34-36-44-45-47-50- 53 - 54 - 63 - 64 - 67 - 68 - 69 - 77 - 79 - 80. (onder voorbehoud). Tennis Miami. Masters Series, 12,9 miljoen gul den. Vrouwen, vierde ronde: Seles (VSt/7) - Koernikova (Rus/9) 6-1 3-6 6-0. Petrova (Rus) - Appelmans (Bel) 6-3 6-2. Kwartfinale: Testud (Fra/12) - Capriati (VSt/13) 6-3 6-4. Mannen, derde ronde: Rios (Chl/8) - Es- cudé (Fra) 6-2 3-6 6-1, Henman (GBr/10 - Zabaleta (Arg) 6-3 6-3, Kuerten (Bra/6) - Ivanisevic (Kro) 7-6 6-3. Vierde ronde (achtste finales): Hewitt (Aus/14) - Kafel nikov (Rus/3) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Hr- baty (Slw) 2-6 6-4 6-4, Kuerten (Bra/6) - Pozzi (Ita) 6-4 7-6. Voetbal Vriendschappelijk. Belgrado: Joegosla- viè-China 1-0(1-0).8. Mijatovic 1-0. Aan tal toeschouwers: 12.000. La Valetta. Malta - Noord-lerland 0-3 (0-3 14. Hughes 0-1 (strafschop), 16. Quinn 0-2,41. Healy 0-3. Sittard. Nederland (onder 21 jaar, olym pisch elftal) - Australië 2-1 (1-1). 30. Bou- ma 1-0,38. Emerton 1-1,70. Lurling 2-1. Westerlo. Belgie - Nederland (onder 21 jaar, nieuwe lichting) 1-1 (0-0). Doelpunt Nederland: Van Steenveldt (RKC). Volleybal Goes. Recreatieve competitie. Poule A (mannen): HHK 2 - Wonderboys 1-2, VVR - HHK 1 2-1, The Kids - Mix'98 2-1. Stand: HHK(H1) 18-29, VVR 19-21, Wonderboys 18-20, The Kids 18-16, Mix'98 19-14, HHK (H2) 18-10. Poule B (mannen): Recretan- tes - De Bongerd 2-1, PTT Post - Ooster- schelde College 0-3, Mengelmoes - De Brug 3-0. Stand: Oosterschelde College 19-29, De Bongerd 19-25, Recretantes20 23, Mengelmoes 19-17, PTT Post 20-15, De Brug 19-7. Poule C (vrouwen): HHK 1 BOK 1-2, De Bongerd - Kattendijke 3-0, De Bongerd - Kattendijke 1-2, PTT - De Vierlinden 2-1, HHK 2 - Karei V2-1Stand. Bongerd 20-25, Karei V 18-25, De Vierlin den 19-23, Kattendijke 19-20, BOK 19-20, PTT (D) 19-13, HHK (D1) 19-13, HHK (D2) 19-13. Wielrennen Zottegem. Driedaagse van De Panne Eerste etappe, Moeskroen -Zottegem: 1 Blijlevens (Ned) 178 km in 4.49.26, 2 Eeckhout (Bel), 3. Vainsteins (Let), 4. Za- nini (Ita), 5. Commesso (Ita), 6. Pieri (Ita), 7. Hoj (Den), 8. Zandarin (Ita), 9. Bossom (Ita), 10. Markus Zberg (Zwi), 19. Berry Hoedemakers, 24. Vierhouten, 28. Hoff man, 39. Knaven, 45. De Jongh, 56. Den Bakker, 62. Van Bon, 67. Pronk 3.08, 88 Van der Ven 7.04, 95. Voskamp, 115 Koerts, 134. Van Dijck 15.25, 165. Talen, 175, Tom Hoedemakers 18.08, 178 Hiemstra. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen: Premiere Zaman Sport-Corn Boys 11-5; De Gravin-Ver- vaet 1 -2; Arrow-Ploegaert Philippine 5-0. Stand: 1 Premiere Zaman Sport (kampi oen) 22-58, 2. Arrow 21-50, 3. Smile Ser vices 21-45,4. Vervaet 21-37,5. Max Kor ting 22-30, 6. Amstelhoekje/Vedeco 20- 29. 7. GTI 21-29, 8. Ploegaert 21-24, 9 Schelde/Leugenboom 22-24,10. De Gra vin 21-19. 11. Morres 2 (degrad.) 21-14, 12. Corn Boys (degrad.) 19-7. Atleten Kenia willen aftreden bondsbestuur NAIROBI - Een aantal Keni- aanse topatleten onder aanvoe ring van Paul Tergat heeft dins dag het opstappen van het' bestuur van de nationale atle- tiekfederatie geëist. De atleten vinden dat er een slecht beleid wordt gevoerd en dat ze niet se rieus worden genomen. Tergat, vijfvoudig wereldkam pioen veldlopen, houdt secreta ris David Okeyo verantwoorde lijk voor zijn nederlaag tijdens de WK cross op 19 maart in Vil- lamoura. Daar zegevierde ver rassend de Belg Mohammed Mourhit en werd Tergat slechts derde. Door slaapgebrek wegens oe verloze discussies met Okeyo over de samenstelling van het Keniaanse team aan de voor avond van de wedstrijd in Por tugal kon Tergat zich niet opti maal voorbereiden. Tergat krijgt steun van onder meer Moses Tanui, tweevoudig winnaar van de marathon van Boston. „We laten ons niet als ezels commanderen", zei hij. „De regering zou de atletieklei- ders nog voor de Olympische Spelen af moeten zetten." AFP/RTR door Aector Dooms HULST - De zaal voetbalcompetitie in de regio Zeeuws-Vlaanderen loopt naar zijn eind. Deze week werden er nog twee duels in de eerste klasse afgewerkt. Arrow boekte een reglementaire 5-0-winst op Ploegaert Philippine, dat moest afzeggen vanwege een tekort aan spelers. De prijzen werden al eerder verdeeld. Pre- miere/Zaman Sport is de terechte kampioen geworden. De ploeg van coach Angelo Ver- braeken telde geen directe uitblinkers, maar beschikte wel over een sterk collectief. Dat werd vertaald in prestaties, want de kampioen liep slechts tegen twee nederla gen aan De slotwedstrij d tegen het al gedegradeerde Corn Boys (samen met Morres 2) werd ge wonnen met 11-5. Arrow en Smile Services verzekerden zich van de tweede en derde plaats. Het niet hoog ingeschatte Vervaet eindigde na de 2-1-winst tegen De Gravin op de vierde plaats in de eindstand. Premiere Zaman Sport-Corn Boys 11-5: De kampioen sloot de competitie op waardige wijze af. Corn Boys werd afgedroogd als een speelbal. Gino Herweigh (3x), Jean-Claude Everaert (2x), Tristan van Acker (2x), Nor- bert Baart (2x), Evert Verwer en Norbert Baart zorgden voor het doelpuntenfestival. Lex Janse (2x), Mario Roegiest (2x) en Mar co Broekhoven scoorden voor Corn Boys. De Gravin-Vervaet 1-2: Vervaet heeft een uitstekend seizoen gedraaid. De Gravin werd, weliswaar met kleine cijfers, in eigen huis geklopt. Jordy van Troost en Jochem Schillemans waren goed voor de Hulster winst. Bas van Waes scoorde voor de West dorpenaren. Jurgen de Jong maakt zelf bijna dagelijks gebruik van de trai- ningstechnische en sportmedische faciliteiten die het Olyum- pisch Steunpunt te bieden heeft. foto Dirk-Jan Gjeltema De sportkampioenen van Terneuzen bijeen in het stadhuis. foto Charles Strijd Zware schorsing Magito TERNEUZEN - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Dan ny Magito voor zes duels geschorst. De voetbalbond acht het bewezen dat de verdediger van Terneuzen in de uitwedstrijd tegen EBOH een kopstoot heeft uitgedeeld. Het bestuur van de zondag-tweedeklasser vindt de straf buiten alle proporties en heeft meteen beroep aangetekend. Han Verbeke blijft bij Tjoba 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Han Verbeke blijft ook volgend seizoen verbonden aan korfbalclub Tjoba. De trainer tekende voor een jaar bij. Verbeke is nu bezig aan zijn derde seizoen bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen. Ercan Kumas in nationale selectie MIDDELBURG - Taekwondoka Ercan Kumas is opgenomen in de Nederlandse juniorenselectie. De 16-jarige Middelbur ger, die in het bezit is van de zwarte band en uitkomt in de klasse tot 58 kilogram, mag daardoor meedoen aan het Euro pese juniorenkampioenschappen. De titelstrijd wordt van 11 tot en met 14 mei gehouden in Schotland. Lijfsbehoud zwemclub Koewacht VLISSINGEN - De Zwemclub Koewacht blijft behouden voor de op een na hoogste afdeling van de bondscompetitie Nu de officiële eindstanden door de zwembond bekend zijn gemaakt, blijkt de Zeeuws-Vlaamse ploeg op de 23e plaats te zijn geëindigd. Koewacht ontliep hierdoor degradatie. De Stormvogel werd twaalfde. In de C-afdeling eindigde de Schelde op de zestiende en Scheldestroom op de achttiende plaats. Beide clubs blijven in deze afdeling, waar de nummers 52 tot en met 58 verdwijnen. Dressuurclinic in Heinkenszand VLISSINGEN - In stal Vermue te Heinkenszand wordt zon dag 2 april een dressuurclinic gehouden. Tijdens de bijeen komst wordt de nadruk gelegd op de verbetering van de basis bewegingen bij de net zadelmakke paarden tot en met de doorgereden paarden. Hans Pul verzorgt de clinic. De ruiter reikte zelf ooit tot het Grand Prix-niveau. De bijeenkomst be gint om 11.00 uur Sjirov wint schaaktoernooi MONTE CARLO - Alexej Sjirov heeft dinsdag in Monte Carlo het negende Amber-toernooi ondanks verlies in de slotronde op zijn naam gebracht. Vanaf de eerste ronde toonde de Spaanse grootmeester zich de sterkste in het rapid- en blind- schaakevenement. Sjirov verdiende 26.500 dollar met zijn ze ge. In de laatste ronde van het toernooi, toen zijn eerste plaats al vast stond, verloor Sjirov tegen Ivantsjoek uit de Oekraïne zijn enige duel in het toernooi: 1/2-11/2. De Nederlanders Je roen Piket en Loek van Wely deelden de zevende plaats in het veld van twaalf schakers en lieten onder meer de tegenvallen de Russische oud-wereldkampioen Anatoli Karpov (negende met een half punt minder) achter zich.. ANP Duitse hockeysters naar Spelen MILTON KEYNES - De Duitse hockeysters hebben zich dins dag geplaatst voor de Olympische Spelen van Sydney. Na de 2-1-overwinning op Ierland kan Duitsland deelname aan de halve finales van het olympisch kwalificatietoernooi in het Engelse Milton Keynes niet meer ontgaan. De beste vijf lan den bij het kwalificatietoernooi plaatsen zich voor Sydney. DPA Zeeuwse sporters l<lH op weg naar SYDNEY 2000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 46