De sporter zelf als begeleider Motorcrosswereld wacht ingrijpende veranderingen Richard Schuil richt pijlen op Spelen Sydney Wielrenner Jurgen de Jong zoekt naar Zeeuws talent voor Olympisch Steunpunt Wereldrecord Courtney Walsh uitslagen agenda De Olympische Spelen komen steeds dichterbij. Nu het olympisch jaar is aangebroken, wordt het voor de sporters tijd om hun kans te grijpen en zich te kwalificeren voor het grootste evenement ter wereld. Ook voor de Zeeuwse sporters is het moment van de waarheid aangebroken. Wie mag zijn koffers pakken, wie blijft thuis? Tot aan de Spelen in Sydney maakt de PZC regelmatig de ba lans op. doorSven Remi[nsen GOES - Bij toeval kwam hij vo rig jaar in aanraking met het Olympisch Steunpunt Zee- Iand/West-Brabant. Toen wielrenner Jurgen de Jong (24) uit Xispen zijn heao-studie een halfjaar wilde onderbreken om zich volledig op zijn sport te kunnen richten, kreeg hij daar bij hulp van Ad Heijdens. maatschappelijk medewerker van het in Goes gevestigde NOCNSF-steunpunt. Die samenwerking beviel De Jong zo goed dat hi] in oktober begon aan een afstudeerstage bij het steunpunt. De Jong moest in kaart brengen welke Zeeuwse en Brabantse sporters in aanmerking komen voor be geleiding. Daarnaast legde hij zich toe op het werven van sponsors. Zijn activiteiten resulteerden in een public relations- en sponsorplan. De uitvoering daarvan mag hij de komende maanden zelf proberen te reali seren, want per 1 maart is De Jong in dienst getreden als me dewerker pr en sponsoring van het Olympisch Steunpunt. Simpel Jurgen de Jong is tijdens zijn stage niet over één nacht ijs ge gaan. Om inzicht te krijgen in de sportieve stand van zaken in Zeeland en West-Brabant be naderde hij tientallen sport bonden en verenigingen. De vraag die De Jong de verschil lende instanties voorlegde, was simpel: welke sporters die zich kunnen meten met de nationa le top hebben recht op maat schappelijke en financiële on dersteuning? De respons was echter niet om over naar huis te schrijven. „Veel bonden zagen het nut er niet van in", vertelt De Jong. „Ze dachten dat wij de sporters van ze wilden afpakken. De tennisbond heb ik bijvoorbeeld wel tien keer benaderd, maar ze weigerden medewerking te verlenen. Ook de voetbalbond werkte niet echt mee. Dat is jammer, want samen staan we sterk." Uiteindelijk slaagde De Jong erin een lijst samen te stellen met zo'n honderd topsporters en talenten uit de regio. De Jong: „Daarvan heeft ongeveer de helft aangegeven dat ze door ons ondersteund willen wor- aantrekkelijker te maken voor mogelijke sponsors. Op onze internetsite hebben verschil lende sporters sinds kort een eigen pagina, waarop ze zich zelf presenteren. Mijn stage was erop gericht om van het Olympisch Steunpunt een aan trekkelijk sponsorobject te maken. Daar profiteert uitein delijk iedereen van mee, want hoe meer financiële middelen het steunpunt genereert, hoe meer er voor de sporters moge lijk wordt." Zelf maakt De Jong gebruik van de trainingstechnische en sportmedische faciliteiten die de olympische instantie te bie den heeft. Dat heeft hij te dan ken aan zijn uitstekende pres taties op de fiets. De Brabander reed jarenlang voor de sterke AGU-formatie van ploegleider Egbert Koersen, samen met huidige profs als Pieter Vries, Zeeuwse sporters op weg naar SYDNEY 2000 den. De anderen hebben blijk baar weinig behoefte aan bege leiding. Opvallend is dat veel individuele sporters zich aan gemeld hebben, zoals turners, wielrenners en atleten. Zij be leven hun sport op een andere manier dan mensen die in teamverband actief zijn." School Uit de contacten met de spor ters bleek dat met name op het gebied van school en sponso ring begeleiding gewenst is. „Topsport is moeilijk te combi neren met een studie", weet De Jong uit eigen ervaring. „Het is in de praktijk soms moeilij kom die problemen op telossen. Wij kunnen de sporters daarbij helpen door met de school af spraken te maken over bijvoor beeld aangepaste lesroosters. „Ook de vraag om sponsors kwam steeds terug bij de spor ters die we hebben benaderd. Daar kunnen wij niet zelf voor zorgen, maar we bieden wel mogelijkheden om de sporter Remco van der Ven en Bram Schmitz (Farm Frites), Steven de Jongh (Rabobank) en Chris tian van Dartel (Hohenfelder). Pech De Jong, die in 1998 meedeed aan het wereldkampioenschap op de weg voor neo-amateurs in Valkenburg, probeert dit jaar bij het team van MGI/De Jonge Renner de laatste stap naar de profs te zetten. „Ik voelde me niet minder dan mijn ploeggenoten bij AGU, maar op de beslissende momenten had ik steeds pech. Vorig sei zoen had ik de ziekte van Pfeif fer, en begin dit jaar heb ik op Mallorca een bacterie in mijn darmen opgelopen. Daar ben ik net weer van hersteld. Maar misschien is het wel goed dat ik niet zo vroeg in vorm ben. In mei en juni moet ik er echt staan, als de belangrijke wed strijden eraan komen." Hoewel hij tijdens het seizoen heel Europa doorkruist, is ook Zeeland geen onbekend terrein voor De Jong. Twee jaar gele den kwam hij in de stromende regen als achtste over de streep in de Arj aan de Schipper Tro fee. Daar wordt hij sinds zijn verblijf in Goes voortdurend aan herinnerd. „Samen met Thorwald Veneberg, die toen nog bij AGU reed. ben ik de he le wedstrijd in de aanval ge weest. Pas op drie kilometer voor de finish werden we ach terhaald En wat blijkt? De fi nish ligt hier bij het steunpunt om de hoek. Daarom rijd ik nu nog elke dag over de streep." Het Olympisch Steunpunt op In ternet: http://clubnet.zeelandnet .nl/olympic/custom.html Begeleiding voor 31 sporters GOES - In overleg met de na tionale sportbonden en de ver enigingen in de regio heeft het Olympisch Steunpunt Zee land/West-Brabant 31 Zeeuw se sporters geselecteerd die in aanmerking komen voor bege leiding. Atletiek: Mariska op 't Hof (Wol- phaartsdijk), Joost de Klerk (Kloe- tinge), Rachida Moerman (Oost burg), Elma Noordzij (Goes), Brechje de Ruyck (Hulst), Erwin Simpelaar (Goes). Wouter Verdur- men (Hulst), Daniël Ward (Hulst), Yvonne Wisse (Vlissingen). Basket bal: Tirza Penturv (Vlissingen). Ji ujitsu: Brecht Rijken (Vlissingen). Diana Smid (Vlissingen). Korfbal: Dennis Voshart (Zierikzee) Moun- tainbiken: Patrick Tolhoek (Yerse- ke). Paardensport: Thamar Zweistra (Geersdijk) Rolstoelbas ketbal: Guda van der Laan (Goes). Rugby: Arno Seijbel (Nieuw- en Sint Joosland). Tafeltennis: Kalun Yu (Middelburg). Turnen: Anthony van Assche (Sas van Gent), Nicole Castelijn (Wemeldinge), Youri Hanssens (Kloetinge), Vazgen Khatchanov (Burgh-Haamstede), Carlo van Minde (Goes), Monique Nuijten (Goes), Joost de Wilde (Sint Maartensdijk). Wielrennen: Johnny Hoogerland (Kruiningen), Mario de Ritter (Hoek). Zwemmen: Renate Geuze (Oud-Vossemeer), Saskia Herrebout (Vlissingen). Reddend zwemmen: Geert Meesen (Vlissingen), Eelco van Gemert (Vlissingen). Jurgen de Jong maakt zelf bijna dagelijks gebruik van de trai ningstechnische en sportmedische faciliteiten die het Olympisch Steunpunt te bieden heeft. foto Dirk-Jan Gjeltema door Siebe Annema DARP - Richard Schuil durft weer voorzichtig over de Olym pische Spelen van Sydney na te denken. De volleyballer van de Italiaanse topclub Macerata onderging afgelopen maandag in Rotterdam een kijkoperatie in de linkerknie. „Er zat een wakje in het kraakbeen, de boel is wat schoongemaakt. De scha de valt achteraf nog te over zien." De zes weken rust en revalidatie staan een optreden bij Macerata de rest van het seizoen in de weg „Jammer, want het is een sterke ploeg met kansen om de titel te pakken. Ik zal er niet bij zijn en ook niet gaan kijken. Dat frus treert alleen maar. Bovendien zal Macerata nu de duur van mijn afwezigheid duidelijk is, ook wel snel een andere buiten lander aantrekken met het oog op de plav-offs. Ik ga revalide ren in Italië, maar niet meer dan dat." Halverwege de World League hoopt Schuil zijn rentree in het Nederlands team te kunnen ma ken. Daarmee zou hij nog net het staartje van de voorberei ding op het laatste olympische kwalificatietoernooi meepik ken. ,Jk mis natuurlijk wed strijdritme, maar de laatste tijd heb ik genoeg krachttraining kunnen doen Ik moet mijn been nu ontlasten, ik mag niet hard lopen en mijn knie niet verder dan vijfenveertig graden bui gen. Toch denk ik dat straks fit genoeg ben om na twee, drie we ken training weer bij het team aan te sluiten. Dat moet kun nen." Het is de vervelende nasleep van een blessure die zich begin janu ari in Polen tijdens het olympi- schekwalificatietoernooi open baarde. Schuil speelde drie wedstrijden volledig en vervol gens mondjesmaat. „Volge propt met pijnstillers. Ik heb me daar geforceerd en vervolgens is, ondanks uitgebreide onder zoeken, nooit goed onderkend wat de aard van de blessure was." Katterig Aan Polen heeft Schuil in meer dere opzichten een katterig ge voel overgehouden. De blessure, de magere klassering en tot overmaat van ramp was daar de onverbloemde kritiek van bondscoach Toon Gerbrands en zijn ploeggenoten op de lage pijngrens van Schuil. Hij zou geen bijter zijn, geen doorzetter. Met Schuil is er altij d wat aan de hand. „Dat heeft pijn gedaan", geeft Schuil toe. „Wie toen geroepen heeft, komt zichzelf nu tegen. Ik was echt geblesseerd, ik zat vol met medicijnen en ik heb eigen lijk onverantwoordelijk gehan deld ten opzichte van mezelf door toch te spelen. De kritiek heeft bij mij echt heel diep geze ten." Thuis bij Schuil in Italië is de se lectie een tijdje geleden bijeen geweest om recht te praten wat scheef gegroeid was. „Het is ge beurd. Woorden kun je nooit te rugnemen. Het is uitgesproken, maar daarmee is niet gezegd dat het ook vergeten is. We gaan door, we blikken allemaal weer vooruit. Maar mijn credo is door alle gebeurtenissen wel wat an ders geworden. Een gemeen schappelijk doel, de Olympi sche Spelen in Sydney halen, een goed olympisch toernooi draaienMaar ook niet meer dan dat. Je hoeft echter ook geen vrienden van elkaar te zijn om een sportieve topprestatie te le veren." Eindstation Sydney is voor Schuil voorlopig een eindstation. In 2001 hoeft de bondscoach - wie de opvolger van Toon Gerbrands ook zal zijn - geen beroep meer te doen op Schuil Zijn prioriteit ligt dan volledig bij zijn Italiaanse werkgever. „Met als fantastisch vooruitzicht een mooie, lange zomer. Voor het eerst sinds men senheugenis. Of ik daarna ooit nog bij Oranje terugkeer, hangt van de omstandigheden af. De coach, het team, de mogelijkhe den, maar vooral van mijn eigen gevoel." Schuil zal niet de enige zijn van het huidige team die afhaakt. „Het Nederlands team heeft de laatste jaren al een duikeling gemaakt, na dit jaar wordt het dal nog dieper. Er zijn ongetwij feld meer jongens die stoppen en de opvolgers zijn voorlopig nog lang niet van hetzelfde niveau. Het houdt me eerlijk gezegd niet bezig. Ik heb mijn aandeel gele verd, de toekomst is aan ande ren. Voor mij telt uitsluitend dat ik zo snel mogelijk weer fit ben. GPD KINGSTON - Cricketer Courtney Walsh (rechts) lacht, omdat zijn ploeggenoten van West Indies voor hem knielen. Walsh heeft dinsdag het wereldrecord test wic kets verbeterd. De bowler van West Indies kwam op zijn geboortegrond in Jamaica in zijn 114e testwedstrijd tegen Zimbabwe tot 435 wickets. Het record was met 434 in han den van Kapil Dev uit India. De 37-jarige fast bowler maakt sinds 1982 deel uit van de nationale ploeg. In 1984 speelde hij zijn eerste test voor de West Indies tegen Australië. foto Lynne Sladky/AP van onze sportredactie VALKENS WAARD - De motor crosswereld staat aan het begin van een periode met een aantal ingrijpende wijzigingen. Dat werd dinsdag tijdens de pers conferentievan de eerste 'triple' Grand Prix uit de historie, die 8 en 9 april in Valkenswaard wordt gehouden, duidelijk. Tot voor kort was het zo dat de soloklassen, de 125 cc, 250 cc en 500 cc, elk weekeinde op een an der circuit in een ander land hun wedstrijden tellend voor het klassement om de wereldtitel reden. Er was geen limiet wat betreft het aantal deelnemers aan de kwalificaties, waarna de veertig beste coureurs overble ven voor de echte wedstrijd. In dat aloude systeem komt ech ter verandering, te beginnen op het Eurocircuit van Valkens- waard. Voor het eerst rijden dan in één weekeinde alle soloklas sen hun Grands Prix op hetzelf de circuit. Valkenswaard heeft deze pri meur te danken aan de ijzerster- ke organisatie, die wijd en zijd bekend staat. Later dit jaar zijn er in Europa nog drie van derge lijke gecombineerde evenemen ten In 2 0 01 zullen alle GP-wed- strijden uit zogenaamde 'triple- events' bestaan. Nu is het nog zo dat zaterdag in Valkenswaard de 125 cc-klasse twee manches afwerkt. Een dag later doen de rijders in de 250 cc en de 500 cc hetzelfde. Naar alle waarschijnlijkheid wordt dat volgend jaar alweer veranderd en rijden de diverse klassen op zondagmiddag net als op de weg één manche. Om organisatori sche redenen wordt er ook een limiet gesteld aan het aantal deelnemers. Na de kwalificatie blijven er nog dertig coureurs per klasse over. Tijdens de persconferentie zei Martin deGraaff, directeur van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, voor de organisatoren van de overige wedstrijden niet erg blij te zijn met deze ontwikkelingen. „Je kunt in zo'n geval twee dingen doen. Aan de kant blijven staan of proberen zo goed mogelijk mee te doen. Dat laatste is ge lukt want zoals de zaken er nu voor staan zullen er in de toe komst zowel triple-events zijn in Valkenswaard als in Lierop. Het is niet meer vanzelfspre kend dat je als bond een Grand Prix toegewezen krijgt, laat staan meerdere wedstrijden met een dergelijke status." ANP Degradatie voor korfballers Luctor Zware schorsing Magito TERNEUZEN - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Dan ny Magito voor zes duels geschorst. De voetbalbond acht het bewezen dat de verdediger van Terneuzen in de uitwedstrijd tegen EBOH een kopstoot heeft uitgedeeld. Het bestuur van de zondag-tweedeklasser vindt de straf buiten alle proporties en heeft meteen beroep aangetekend. Han Verbeke blijft bij Tjoba 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Han Verbeke blijft ook volgend seizoen verbonden aan korfbalclub Tjoba. De trainer tekende voor een jaar bij. Verbeke is nu bezig aan zijn derde seizoen bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen. Ercan Kumas in nationale selectie MIDDELBURG - Taekwondoka Ercan Kumas is opgenomen in de Nederlandse juniorenselectie. De 16-jarige Middelbur ger, die in het bezit is van de zwarte band en uitkomt in de klasse tot 58 kilogram, mag daardoor meedoen aan het Euro pese juniorenkampioenschappen. De titelstrijd wordt van 11 tot en met 14 mei gehouden in Schotland. Lijfsbehoud zwemclub Koewacht VLISSINGEN - De Zwemclub Koewacht blijft behouden voor de op een na hoogste afdeling van de bondscompetitie. Nu de officiële eindstanden door de zwembond bekend zijn gemaakt, blijkt de Zeeuws-Vlaamse ploeg op de 23e plaats te zijn geëindigd. Koewacht ontliep hierdoor degradatie. De Stormvogel werd twaalfde. In de C-afdeling eindigde de Schelde op de zestiende en Scheldestroom op de achttiende plaats. Beide clubs blijven in deze afdeling, waar de nummers 52 tot en met 58 verdwijnen. Dressuurclinic in Heinkenszand VLISSINGEN - In stal Vermue te Heinkenszand wordt zon dag 2 april een dressuurclinic gehouden. Tijdens de bijeen komst wordt de nadruk gelegd op de verbetering van de basis bewegingen bij de net zadelmakke paarden tot en met de doorgereden paarden. Hans Pul verzorgt de clinic. De ruiter reikte zelf ooit tot het Grand Pi*ix-niveau. De bijeenkomst be gint om 11.00 uur. Sjirov wint schaaktoernooi MONTE CARLO - Alexej Sjirov heeft dinsdag in Monte Carlo het negende Amber-toernooi ondanks verlies in de slotronde op zijn naam gebracht. Vanaf de eerste ronde toonde de Spaanse grootmeester zich de sterkste in het rapid- en blind- schaakevenement. Sjirov verdiende 26.500 dollar met zijn ze ge. In de laatste ronde van het toernooi, toen zijn eerste plaats al vast stond, verloor Sjirov tegen Ivantsjoek uit de Oekraïne zijn enige duel in het toernooi: 1/2-1 1/2. De Nederlanders Je roen Piket en Loek van Wely deelden de zevende plaats in het veld van twaalf schakers en lieten ondermeerde tegenvallen de Russische oud-wereldkampioen Anatoli Karpov (negende met een half punt minder) achter zich.. ANP Duitse hockeysters naar Spelen MILTON KEYNES - De Duitse hockeysters hebben zich dins dag geplaatst voor de Olympische Spelen van Sydney. Na de 2-1-overwinning op Ierland kan Duitsland deelname aan de halve finales van het olympisch kwalificatietoernooi in het Engelse Milton Keynes niet meer ontgaan. De beste vijf lan den bij het kwalificatietoernooi plaatsen zich voor Sydney. DPA Hockey Milton Keynes (GBr). Olympisch kwalifi catietoernooi vrouwen. Groep A: Duits land-Ierland 2-1 (1-1), Verenigde Staten - Spanje 2-2 (0-0). Bijzonderheid: Duits land gekwalificeerd voor de Spelen in Sydney. Groep B:China-Japan 1-0(0-0), Groot-Brittannië - Nieuw-Zeeland 0-1 (0- 1). Schaken Monte Carlo. Ambertoernooi (rapid- /blindschaken). Elfde ronde: Piket (Ned) - Lautier(Fra) 1-1, Van Wely (Ned)- Nikolic (Bos) 2-0, Sjirov (Spa) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1 1/2, Ljubojevic (Joe) -Topalov (Bul) 1 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Karpov (Rus) 1- 1, Gelfand (Isr) - Anand (Ina) 1-1. Eind stand: 1. Sjirov 15 punten, 2. Topalov, Kramnik, Ivantsjoek 13 1/2, 5. Anand 12 1/2, 6. Gelfand 12,7. Piket, Van Wely 10 1/2, 9. Karpov 10, 10. Lautier 7 1/2, 11. Ljubojevic 7,12. Nikolic 6 1/2. (H2) 18-10. Poule B (mannen): Recretan- tes - De Bongerd 2-1, PTT Post - Ooster- schelde College 0-3, Mengelmoes - De Brug 3-0. Stand: Oosterschelde College 19-29, De Bongerd 19-25, Recretantes20- 23, Mengelmoes 19-17, PTT Post 20-15, De Brug 19-7. Poule C (vrouwen): HHK 1 BOK 1-2, De Bongerd - Kattendijke 3-0, De Bongerd - Kattendijke 1-2, PTT - De Vierlinden2-1, HHK 2 - Karei V2-1. Stand: Bongerd 20-25, Karei V 18-25, De Vierlin- den 19-23, Kattendijke 19-20, BOK 19-20, PTT (D) 19-13, HHK (D1) 19-13, HHK (D2) 19-13. Wielrennen Schaatsen Nice. WK kunstrijden. IJsdansen. Stand na twee verplichte dansen: 1. Anissina- /Peizerat (Fra) 0,4 punten, 2. Fusar-Poli- /Margaglio (Ita) 0,8, 3. Lobatsjeva/Aver- boekh (Rus) 1,2. - Den Haag. Recordwedstrijden. 1000 me ter: Bastiaan van 't Westeinde (Woplphaartsdijk) 1.30.45, Vincent de Vrieze (Burgh-Haamstede) 1.26.63, Mari anne Treur (Oud-Sabbinge) 1.40.32. 10.000 meter: Adriaan Provoost (Dom burg) 16.35.16, Fop Fonteijne (Burgh- Haamstede) 16.24.03. Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van dinsdag 28 maart. 4-5-8-15-34-36-44-45-47-50- 53-54-63-64-67-68-69-77-79-80. (onder voorbehoud). Zottegem. Driedaagse van De Panne. Eerste etappe, Moeskroen - Zottegem: 1 Blijlevens (Ned) 178 km in 4.49.26, 2. Eeckhout (Bel), 3. Vainsteins (Let), 4. Za- nini (Ita), 5. Commesso (Ita), 6. Pieri (Ita), 7. Hoj (Den), 8. Zandarin (Ita), 9. Bossoni (Ita), 10. Markus Zberg (Zwi), 19. Berry Hoedemakers, 24. Vierhouten, 28. Hoff man, 39. Knaven, 45. De Jongh, 56. Den Bakker, 62. Van Bon, 67. Pronk 3.08, 88. Van der Ven 7.04, 95. Voskamp, 115. Koerts, 134. Van Dijck 15.25, 165. Talen, 175. Tom Hoedemakers 18.08, 178. Hiemstra. Tennis Miami. Masters Series, 12,9 miljoen gul den. Vrouwen, vierde ronde: Seles (VSt/7) - Koernikova (Rus/9) 6-1 3-6 6-0, Petrova (Rus) - Appelmans (Bel) 6-3 6-2. Kwartfinale: Testud (Fra/12) - Capriati (VSt/13) 6-3 6-4. Mannen, derde ronde: Rios (Chl/8) - Es- cudé (Fra) 6-2 3-6 6-1. Henman (GBr/10 - Zabaleta (Arg) 6-3 6-3, Kuerten (Bra/6) - Ivanisevic (Kro) 7-6 6-3. Vierde ronde (achtste finales): Hewitt (Aus/14) - Kafel nikov (Rus/3) 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Hr- baty (Slw) 2-6 6-4 6-4, Kuerten (Bra/6) - Pozzi (Ita) 6-4 7-6, Agassi (VSt/1) - Rafter (Aus/15) 6-4 6-4. Voetbal Vriendschappelijk. Belgrado: Joegosla vië-China 1-0(1-0). 8. Mijatovic 1-0. Aan tal toeschouwers: 12.000. La Valetta. Malta - Noord-lerland 0-3 (0-3 14. Hughes 0-1 (strafschop), 16. Quinn 0-2,41. Healy 0-3. Sittard. Nederland (onder 21 jaar, olym pisch elftal)-Australië 2-1 (1-1). 30. Bou- ma 1-0, 38. Emerton 1-1,70. Lurling 2-1. Westerlo. België - Nederland (onder 21 jaar, nieuwe lichting) 1-1 (0-0). Doelpunt Nederland: Van Steenveldt (RKC). Volleybal TERNEUZEN - De korfballers van Luctor degraderen uit de landelijke derde klasse. De Ter- neuzense ploeg eindigde in een driekamp op de laatste plaats. Gisteravond werd de laatste wedstrijd uit de driekamp ge speeld. Den Donck versloeg Ge- woensdag, mini met 14-11. Alle ploegen eindigden met twee punten. Luctor werd op basis van doel saldo het kind van de rekening. Goes. Recreatieve competitie. Poule A (mannen): HHK 2 - Wonderboys 1-2, VVR - HHK 1 2-1, The Kids - Mix'98 2-1. Stand: HHK (H1) 18-29, WR 19-21, Wonderboys 18-20, The Kids 18-16, Mix'9819-14, HHK Biljarten Driebandentoernooi Colijnsplaat 402. Verliezersronde. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Schorsing Alflen ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Rob Alflen een schorsing van vier wedstrijden opgelegd. De speler van Cam- buur deelde tijdens de wedstrijd tegen FC Twente op 11 maart een elleboogstoot uit aan een te genstander. De scheidsrechter bestrafte hem niet voor deze ac tie. Op grond van de televisie beelden heeft de tuchtcommis sie hem alsnog geschorst. ANP Verrassingen in driebanden Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - De eerste ronde van het driebandentoer nooi Colijnsplaat 402 kende de nodige verrassingen. De be langrijkste was de nederlaag die Piet Scheffers uit Wemeldinge, de winnaar van de editie in 1999, leed. Scheffers moest in Paul Raas uit 's-Heerenhoek zijn meerdere er- kennenLou Scheffers (Yerseke) moest het afleggen tegen Kim- mo Pankow uit 's-Heerenhoek. Peter van Houwelingen uit Geersdijk, die uitkomt voor On der Vrienden uit Burgh-Haam stede, werd teruggewezen door Ruud Schijf uit Kloetinge. De winnaar van de eerste editie van dit toernooi, Joop Schuit uit Oost-Souburg, redde het vege lijf wel evenals Marco van den Hout uit Melissant. Vanaf vandaag gaat het toer nooi verder met de herkansing voor de verliezers. Achtenveer tig man strijden in twee ronden voor zestien plaatsen die nog te vergeven zijn voor de tweede ronde. Na deze schifting gaan de resterende 64 deelnemers in een knock-out systeem voor de ere plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 32