In Sellafield ging altijd al veel fout PZC Eerste donorconferentie voor de Balkan krijgt snelle start PZC Van uranium tot plutonium Partijen wanhopig op zoek naar leden feiten en meningen Directeur Britse opwerkingsfabriek stopt met sussen Werkende moeders klagen steen en been over hun mannen 29 maart 1950 woensdag 29 maart 2000 door Harm Harkema Directeur Brian Watson van de zwaar bekritiseerde nu cleaire opwerkingsfabriek bij het Britse Sellafield. heeft het gisteren toegegeven: de toe komst voor zijn fabriek ziet er niet rooskleurig uit. Het is een volstrekt nieuw geluid. Ondanks alle blunders, nucleai re lekken, schendingen van vei ligheidsprotocollen en bijna- rampen in en rond deze. volgens de milieubeweging 'vuilnisbak van de wereld', kwam er steeds een geruststellend geluid: 'ga rustig slapen, er is niets aan de hand'. De geschiedenis van Sellafield. gerund door het staatsbedrijf BNFL, begint in 1947. toen de plutoniumproductie voor een Britse atoombom begon, en Sel lafield nog Windscale heette. Het geheime karakter van het project was er debet aan dat er een aantal jaren niets over Windscale naar buiten kwam. Maar dat veranderde in 195 7 Er brak brand uit in één van de twee reactoren, waarbij zo veel radioactiviteit vrijkwam dat het ongeluk vermoedelijk tot nu toe het ernstigste in de westerse wereld is geweest. Zo zou er vele malen meer radioactieve stra ling zijn ontsnapt dan bij het beruchte kernongeluk in het Amerikaanse Harrisburg, jaren later. Hoewel de Britse regering de verkoop van melk binnen een straal van vijfhonderd kilome ter gedurende enige weken ver bood. deed zij er verder alles aan de emst van het ongeluk te ba gatelliseren. Een voortdurend aantal radio actieve lekken leidde er toe dat Windscale op een geven ogen blik zo'n onomkeerbaar nega tieve klank had gekregen dat het complex begin jaren tachtig werd omgedoopt in Sellafield. Het bleek oude wijn m een nieu we zak. Sellafield kwam vrijwel ieder jaar wel een paar keer in het nieuws met een ongelukje hier en een evacuatie daar. Nu cleair afval van Sellafield zou hebben geleid tot verhoogde concentraties radioactiviteit in de Ierse zee, de Noordzee en de Atlantische Ocaan. Zo zou de stof technetium, afkomstig van Sellafield, zijn aangetroffen in vis voor de Noorse kust. Ondanks alle kritiek besloot de Britse regering in 1978 tot de bouw van een omstreden op werkingsfabriek voor nucleair afval. Met Frankrijk en Japan bleken de Britten de enigen die er brood in zagen. De Amerika nen bijvoorbeeld zagen al vroeg in dat opwerking een proces met meer minnen dan plussen is en kozen voor opslag van kernaf val. in plaats van recycling. In Japan bestaan plannen voor de bouw van zo'n fabriek (maar er is al jaren vertraging opgelo pen). In Frankrijk maken in middels verscheidene kerncen trales gebruik van in La Hague (Normandië) opgewerkte MOX-korrels, waarin onder meer 's werelds meest giftige goedje, plutonium, is verwerkt De enige andere opwerkingsfa briek ter wereld is Sellafield. De Britten hebben contracten met 34 kerncentrales in verschillen de landen (waarvan Dodewaard in Nederland een kleintje is) voor de recycling van hun kern afval tot hoogradioactief afval, verse uraniumstaven en MOX- korrels. De waarde van die con tracten beloopt zo'n veertig mil- De nucleaire opwerkingsfabriek in Sellafield. foto Dan Chung/RTR jard gulden. De zwaarste klap kwam begin dit jaar, toen bleek dat in Sellafield geknoeid was met veiligheidsdocumenten bij een zending uraniumstaven en MOX voor Japan. Net alleen Ja pan, maar ook Duitsland, Zwit serland, en Zweden besloten geen afval meer ter verwerking naar Sellafield te sturen. Afgelopen weekeinde werd ook nog eens bekend dat een sabo teur onder het personeel draden van een robotarm heeft doorge knipt. En maandag maakten de ministers van Milieu in Ierland en Denemarken bekend dat zij deze zomer, op grond van een ook door Groot-Brittannië on dertekend verdrag dat de beper king van radioactieve lozingen regelt, sluiting van de opwer kingsfabriek in Sellafield zul len eisen, omdat die niet aan de eisen voldoet. Mogelijk hoeft het niet zo ver te komen. Steeds sterker worden de geruchten dat ook de rege- ring-Blair meer dan genoeg heeft van alle ellende en over weegt de twee opwerkingseen- heden te ontmantelen. De func tie van Sellafield zou in dat geval beperkt blijven tot op slagplaats voor kernafval. Twee maanden heeft BNFL van de re gering de tijd gekregen de tent schoon te vegen en weer geloof waardig te worden voor de con tractpartners. Maar er is vrijwel niemand meer die gelooft dat dat zal lukken. „We houden met alle opties rekening", zei Sella- field-directeur Watson gisteren veelbetekenend. GPD door Herman Damveld Sluiting van de opwerkings fabriek voor kernafval in het Engelse Sellafield, die nu sterk wrordt overwogen, treft de kerncentrale Dodewaard, want de geplande afvoer van bestraalde brandstofelemen ten is dan niet meer mogelijk. Dat vertraagt de ontmanteling van Dodewaard. De brandstofelementen in kerncentrales als Dodewaard en Borssele bevatten lichtver- rijkt uranium. Bij het gebruik in de reactor splijt een deel van dit uranium. Er ontstaan splij tingsproducten als jodium en cesium, maar tijdens het pro cesinde reactor wordt ook plu tonium gevormd. Na verloop van tijd, als het grootste ge deelte van het splijtbare urani um is verbruikt, moeten de 'be straalde' brandstof staven worden vervangen. De exploitanten van de kern centrale Dodewaard hebben met de opwerkingsfabrieken in Sellafield een contract afge sloten voor verwerking van de brandstofstaven. In een op werkingsfabriek worden het nog resterende uranium en het in de reactor gevormde pluto nium uit de brandstofelemen ten gehaald. Bij de opwerking van de brandstofstaven ont staat tevens een grote hoeveel heid radioactief afval, waar onder het uiterst radioactieve kernsplijtingsafval. Volgens de contracten komen alle pro ducten van de opwerking terug naar Nederland. Het idee achter opwerken was om het teruggewonnen pluto nium en uranium opnieuw te gebruiken in de snelle-kweek- reactoren. In Dodewaard is driehonderd kilogram ge vormd en in Borssele gaat het tijdens de levensduur om 3200 kilogram plutonium. Maar de geplande kweekreactoren als Kalkar of Superphenix liepen uit op een fiasco. Daarom is het oorspronkelijke doel van de opwerking niet meer aan de or de. Voor de kerncentrale Borssele is een opwerkingscontract af gesloten met de fabriek van Cogema in het Franse La Ha gue. Bij de bekendmaking in 1997 van de sluiting van de kerncen trale Dodewaard, maakte de exploitant GKN een schema voor de ontmanteling bekend. GKN wilde de gebruikte brandstof afvoeren naar Sella field. Tot medio 2000 zouden er negentien transporten nodig zijn van de 182 gebruikte ele menten die nu in het opslag bassin van de kerncentrale staan. Na de verwijdering van de brandstof kan de conserve ring van de centrale in afwach ting van de afbraak over veer tigjaar beginnen. Afvoer is ook nodig om de koel- en beveili gingssystemen van de centrale uit te kunnen zetten. GPD van onze redactie binnenland De leden van D66 ontvangen dezer dagen een brief waar in hen wordt opgeroepen vrien den, familie en kennissen lid te maken van de partij. De actie moet drieduizend leden opleve ren. Het CDA dat volgens de of ficiële cijfers vorig jaar vierdui zend leden verloor, probeert er daarvan via plaatselijke acties in ieder geval tweeduizend te rug te winnen. Politieke partijen zien hun le denaantal maandelijks afne men en doen bijna wanhopig pogingen het tij te keren. De toenmalige minister van Bin nenlandse Zaken Peper mag dan vorig jaar de subsidies van de overheid met zo'n twee mil joen gulden hebben verhoogd, nog steeds vormen contributie- gelden een noodzakelijke bron van inkomsten. Het Documentatiecentrum voor Nederlandse Politieke Partijen (NDPP) in Groningen maakte begin dit jaar bekend dat de aanhang blijft afkalven. De partijen hebben nu nog 294.000 leden, tegen 301.000 vorig jaar. Ter vergelijking: alleen de KVP had in de jaren vijftig al meer dan vierhonderdduizend leden. Het zijn niet alleen financiële problemen die de partijen zor gen baren. De afname is ook te kenend voor de geringere be trokkenheid van de gemiddelde burger. Vooral voor de kleinere partijen wordt het zo moeilijker in de eigen gelederen kader te vinden dat de partij landelijk, regionaal en lokaal moet verte genwoordigen. Kopje onder ..Het gaat erom dat we de men sen duidelijk maken dat we hen nodig hebben. Veel D66-kiezers weigeren lid te worden omdat ze zich niet willen binden. Maar zonder leden gaan we kopje on der", aldus een woordvoerster van het partijbureau. Officieel verloor de partij in 1999 zo'n 1200 leden. De pen ningmeester van de partij liet een noodkreet horen: de binnen komende contributiegelden bleken onvoldoende om de ver- kiezingskas gevuld te houden Het lag niet alleen aan het krim pend aantal leden. Wie wel lid was, betaalde niet of te weinig. Ook de Tweede-Kamerleden. De woordvoerster:De publici teit daarover heeft zijn werk ge daan. De Kamerleden houden zich nu keurig aan de regeling dat ze een bepaald gedeelte van hun inkomen aan de partij ge ven." Het CDA houdt de schijn op. De vierduizend vertrekkers waren vooral het gevolg van 'opscho ning' van het bestand, waarbij wanbetalers zijn geroyeerd De laatste maanden verheugt de partij zich in de komst van enke le honderden leden. We hebben niet te klagen. Een verklaring daarvoor kunnen we niet ge ven", aldus een woordvoerder. Wel lokt de partij leden met kor tingen op de contributie. Jonge ren kunnen gratis lid worden. De PvdA die 'slechts' zeshon derd leden zag vertrekken, ziet geen aanleiding méér te doen dan ze doet. Er is een functiona ris voor ledenwerving, die het hele jaar door plannen bedenkt. Het succes is beperkt: twintig jaar geleden had de partij 120.000 leden, nu zijn het er zes tigduizend Het trouwe PvdA- iid is een uitstervend ras, erkent een part ij woordvoerster. Glijdend vlak De financiële gevolgen leidden tot.een discussie over de vraag of partijen door het bedrijfsle ven gesponsord mogen worden. 'Ja', zegt de WD, de partij die 2265 leden zag verdwijnen. 'Een glijdend vlak', stelt de PvdA die vindt dat de overheid ruimhar tiger moet financieren. Nu krij gen de partijen samen jaarlijks bijna tien miljoen gulden vooral hun activiteiten. Het CDA heeft het Ei van Co lumbus gevonden. Sponsoring door het bedrijfsleven is prima, als het maar in een pot ver dwijnt waarvan alle partijen profiteren. De reacties zijn lauw. Peper dacht niet dat er sponsors zijn te vinden als die hun naam niet aan één partij kunnen binden Maar gezien de afkeer bij veel partijen van di recte partijsponsoring én de ge ringe bereidheid om de over heidssubsidies te verhogen, gaat het CDA ervan uit dat de politiek alleen zo het hoofd bo ven water kan houden Slechts drie procent van de be drijven voelt iets voor het finan cieel ondersteunen van een poli tieke partij. Negen procent zegt dat 'misschien' te willen doen. 52 Procent vindt dat de politie ke partijen zelf voor financie ring moeten zorgen door dona teurs. Dit bleek gisteren uit een onderzoek onder 486 bedrijven door het NIPO, in opdracht van de ondernemersorganisatie MKB Nederland. GPD/ANP Vernietigende rapporten over het effect van de hulp tot nu toe, een voorzitter in opspraak en onenigheid binnen de Europese Unie over geld: het gesternte waaronder vandaag en morgen de eerste donorconferentie voor de Balkan wordt georganiseerd, kon beter Toch lijkt het succes van de bijeenkomst met 44 lan den en 37 internationale organi saties verzekerd. door Paul Koopman De Duitser Bodo Hombach kon zijn geluk deze week niet op toen hij de premiers van Roemenië en Bulgarije samen hun handtekening liet zetten onder een papier dat de bouw van een brug over de Donau re gelt. De coördinator van het Stabiliteitspact voor Zuidoost- Europa juichte: „Dit is een te ken van de nieuwe geest in de Balkan. In een paar maanden tijd is een dispuut van tien jaar beslecht. Het Stabiliteitspact gaat letterlijk over het bouwen van bruggen." Maar een contract is nog geen brug. Vandaag en morgen houdt Hombach in Brussel zijn hand op voor de bijna 420 miljoen gulden die nodig is voor de bouw. En de brug over de Donau is maar één van de honderden projecten die op financiering wachten. In totaal hoopt het bu reau van Hombach zo'n 2,5 mil jard gulden bijeen te schrapen, al in de komende twaalf maan den te besteden. Via een 'snelle start' wil het kantoor van Hom bach de regio tonen dat de inter nationale gemeenschap echt werk maakt van zijn beloften. Het ongeduld en de ongerust heid in de zeven landen die kunnen profiteren van de Bal kanhulp, was de afgelopen maanden sprongsgewijs toege nomen. Na de feestelijke onder tekening van het pact op 10 juni vorig jaar, bleef het lang stil. Vorige week gingen Frankrijk en Duitsland niet akkoord met het gebruik van landbouwfond sen voor de Balkan. De Europe se topfunctionarissen Patten en Solana bekritiseerden in een rapport het geringe effect van de massieve steun aanBosnië-Her- zegowina. Tot overmaat van ramp kwam ook de coördinator Hombach zelf in opspraak. De Duitse justitie stelde een onder zoek in naar financiële onregel matigheden. Het zou gaan om Een Albanese jongen staat bij een Spaans KFOR-pantservoertuig in de verdeelde stad Kosovska Mitro- vica. foto Valdrin Xhemaj/EPA een dubieuze storting van drie honderdduizend mark aan een bevriend lid van de partij SPD. De plaatsvervangend kabinets chef van Hombach, Andrew Le vi, zegt: „Het betreft een admi nistratieve fout uit de tijd dat Hombach een bedrijf leidde, een fout die snel hersteld is. De drie ton is terugbetaald met rente." Volgens Europarlementariër Joost Lagendijk (GroenLinks), EP-rapporteur voor het Stabili teitspact, zijn veel van die verhalen terug te voeren op par tijpolitieke spelletjes en het 'hoekige, wat botte en ij dele ka rakter' van de Duitser. Glimla chend: „Hombach is geen Mies Bouwman. Zijn karakter maakt het kwetsbaar voor kritiek. Maar als coördinator van het Stabiliteitspact doet Hombach goed werk." Antwoord Het Stabiliteitspact was in 1999 het Europese antwoord op de wonden die de oorlogen om Kroatië, Bosnië en Kosovo had geslagen. Door samenwerking tussen de landen te bevorderen, democratische hervormingen aan te moedigen en verbin dingswegen te financieren zou langdurige 'vrede, welvaart en stabiliteit' bereikt moeten wor den De Europese Commissie re serveerde voor het pact 5,5 mil jard euro in de komende zes jaar. De Balkanlanden werd 'per spectief op integratie in Euro pese structuren" geboden. Roe menië en Bulgarije mochten onderhandelen over het EU-lid- maatschap. De Balkan kan volgens Lagen dijk en Levi echter nog niet als een eenheid worden be schouwd; daarvoor zijn de poli tieke en economische verschil len te groot. Lagendijk somt op: „Jehebt de kandidaat-lidstaten Roemenië en Bulgarije die via de EU al omvangrijke steun krijgen. Dan heb je twee voor trekkers: Kroatië en Macedonië. Men hoopt dat zij de drie zwak ke broertjes Bosnië, Albanië en Kosovo op sleeptouw kunnen nemen. Ten slotte is er Servië. Een zwart gat in het hart van de Balkan, zolang Milosevic daar aan de macht is." Levi erkent: „Zondereen demo cratisch Servië kun je op de lan ge termijn geen echte stabiliteit bereiken. Toch kunnen we de andere Balkanlanden niet door Milosevic laten gijzelen. Het is belangrijk dat we die landen snel helpen." Zodra Milosevic het veld ruimt voor de democra tische oppositie, zo heeft de Eu ropese Commissie beloofd, kan Servië rekenen op ruim vijf mil- door Sylvia Marmelstein Nederlanders vinden het steeds minder belang rijk om carrière te maken. Dat geldt voor zowel mannen als vrouwen. Nog maar 39 procent van de mannen en 29 procent van de vrouwen vindt het belangrijk bezig te zijn met de carrière. Zes jaar geleden waren ze nog veel ambitieuzer. Toen wilde de helft van alle mannen hèt nog gaan maken en 38 procent van alle vrou wen. Werken valt de vrou wen, vooral moeders, erg zwaar. Ze vinden dat ze te weinig steun krijgen van hun baas en hun partner. Dat blijkt uit onderzoek van Trendbox, een bureau dat zich richt op marktonder zoeken. Zowel mannen als vrouwen willen naast hun baan leuke dingen doen met de kinderen en hun partner. Ook willen ze tijd hebben voor hobby's en cursussen. Opvallend is echter dat voor al de mannen naast hun baan inderdaad toekomen aan hobby's en zelfontplooiing. Vrouwen die werken, hebben het zo druk met de verzor ging van de kinderen en het huishouden, dat ze niet meer aan zichzelf toekomen. Veel vrouwen geven in het onder zoek aan dat dit een grote frustratie is. 'Ik heb nooit een uurtje voor mezelf', is een veelgehoorde opmerking. Inhaalrace Toch hebben steeds meer vrouwen een baan. Er wer ken nu 1.176.000 vrouwen zonder kinderen en 1.020.000 vrouwen met thuiswonende kinderen. De arbeidsdeelname is het grootst onder de hoogopge leide vrouwen. Van hen wer ken er liefst twee van de drie. Bij de laagopgeleide vrou wen is dat één op de drie. De stijging van de arbeidsparti cipatie is echter het grootst onder de laagopgeleide vrou wen met kinderen. Een in haalrace. Moeders blijken vooral te willen werken om wat extra geld te verdienen en om fi nancieel onafhankelijk te zijn van hun man. Toch valt het werkende bestaan hen over het algemeen erg zwaar. 'Het valt hen ronduit tegen. Ze voelen zich teleurgesteld door de harde realiteit. Daar mee bedoelen ze vooral de houding van de werkgever en het gedrag van de partner', schrijven de onderzoekers. Veel werkgevers demotive ren de werkende moeders. Ze gaan er namelijk vanuit dat vrouwen die een kind krijgen geen ambities meer hebben. Het wordt hen moeilijk ge maakt een stapje hogerop te komen in het bedrijf. Weer andere werkgevers komen er openlijk voor uit dat vrou wen die kinderen krijgen maar thuis moeten blijven. Geklaag Volgens de onderzoekers vin den veel vrouwen thuis ook weinig steun. 'Hoewel veel mensen beweren dat ook mo derne mannen thuis de hand jes flink laten wapperen, merken we daar in het onder zoek weinig van. Die nieuwe vaders zijn nog spelden in hooibergen. En het geklaag over de mannelijke partners is dan ook niet uit de lucht', zo blijkt uit diepte- inter views die onderzoekers hiel den met honderden werken de moeders. Vrouwen klagen vooral over het gebrek aan initiatief van hun partner. 'Ze moeten alles tien keer vragen en de man nen doen vooral klussen in het huishouden die ze zelf leuk vinden. Ook ontfermen ze zich meestal alleen over de plezierige kanten van het op voeden, zoals lekker met de kinderen op bezoek gaan bij opa en oma, of gaan voetbal len. De dagelijkse verzorging van de kinderen komt nog steeds voor rekening van de vrouwen.' De vrouwen hebben volgens de onderzoekers hun drukke bestaan voor een groot deel aan zichzelf te danken. 'Ze kunnen moeilijk taken af staan aan hun partner. Ze vinden dat mannen het toch niet goed doen.' GPD Veerdienst De veerdienst tussen Vlissin- gen en Breskens wordt de ko mende twee weken uit de vaart genomen vanwege werkzaam heden aan de fuik in Breskens. Auto's moeten deze periode gebruik maken van het veer Kruiningen-Perkpolder. Werklozen Vlissingen wil gebruik maken van een speciale rijkssubsidie om twintig langdurig werklo zen aan het werk te zetten bij het opruimen van puntdraad aan de Boulevard Bankert en van puin in de stad. Ambon Volgens Reuter hebben zich het afgelopen weekend onge regeldheden voorgedaan op het eiland Ambon. Tweehon derd KNIL-militairen zijn in opstand gekomen tegen de langzame gang van zaken wat betreft hun overgang naar het Indonesische leger. Ontsnapping Het Tsjecho-Slowaakse pers- bureau Ceteka noemt de ont snapping van drie Tsjecho- Slowaakse vliegtuigen naar de Amerikaanse zone in Duits land 'het werk van misdadige individuen'. Volgens het pers bureau bewijst deze daad op nieuw dat er spionnen en sabo teurs in Tsjecho-Slowakije zijn die in nauw contact staan met buitenlandse vijanden'. jard gulden hulp tot 2006. Dit geld staat vanwege Frans/Duits verzet tegen een greep uit het EU-landbouwfonds sinds vori ge week op losse schroeven. Roet Omdat de tweedaagse donor conferentie vooral korte termijn projecten financiert, gooit het meningsverschil over Europese fondsen en de machtshonger van Milosevic weinig roet in het eten. Lagendijk is wel bezorgd dat de donoren vooral interesse tonen in bruggen en wegen en de minder tastbare projecten, zo als het trainen van politieagen ten of het bestrij den van corrup tie, zullen verwaarlozen. Levi verzekert echter dat coördina tor Hombach ook het laatste ty pe projecten aan de donorge meenschap zal slijten. De Balkanconferentie kan bijna niet mislukken, denken Levi en Lagendijk. Van de benodigde 2,5 miljard gulden voor het 'snelstart-pakket' is nog voor dat de conferentie wordt ge opend, al anderhalf miljard toe gezegd. Het zal Lagendijk wel benieuwen hoeveel geld de Eu ropese Commissie op tafel legt. „Als voorzitter Prodi zijn belof ten niet kan waarmaken, dan is dat een en orme afgang voor heel Europa." GPD Uitgever: J C Boersema Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Redactiefax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel. (0115)686000 Fax (0115) 686009 Hulst: s Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel (0114)373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie: redactie@pzc.nl exploitatie. internet@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14.00 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22 00 uur Tel (0118)484000 Fax (0118)470100 Abonnementsprijzen bij automatische incasso: (tussen haakjes prijs met acceptgiro) per maand: 36.70 (nvt) per kwartaal 100.00 101.65) per jaar 380.00 381.65) Voor toezending per post geldt een toeslag. Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers. maandag t/m vrijdag, 1,85 per stuk zaterdag 2.75 per stuk Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMR0 47 70 65 597 Postbank 35 93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling Tel 0118-484321

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 2