Toch proef met pendel in Goes PZC De sfeer in De Bongerd is verpest Auto Renault Dijkwel B.V. Bruggenkoorts in Middelburg Er gaat niets boven het orginee Beschamen helpt. Helpt u mee? zeeland .20 Geld voor experiment Drankrit goed voor boete en half jaar rijontzegging GS verwerpen protest tegen bouw warmtekrachtstation RENAULT Scénic woensdag 29 maart 2000 door Rolf Bosboom GOES - Er komt dit jaar toch een proef met een transferium in Goes. De gemeente en de Onder nemers Organisatie Goes (OOG) hebben daarover overeenstem ming bereikt. Het Goese college van burgemeester en wethou ders besloot dinsdag geld be schikbaar te stellen voor het ex periment. waaraan ook OOG een bijdrage levert. Een maand geleden leken de kansen op een proef met een transferium in Goes volledig verkeken. De wethouders M. L. 't Hart (verkeer) en S. J. Heij- ning (economische zaken) lieten toen merken dat een experiment waarschijnlijk te kostbaar wordt en dat zij er ook te weinig resultaat van verwachten. Zij zeiden zich te baseren op de voorlopige resultaten van het grootscheepse parkeeronder- zoek, dat in opdracht van de ge meente is uitgevoerd. Wethouder 't Hart sprak van een totale investering van 'enkele tonnen' en een jaarlast van 140.000 gulden. Uit overleg met OOG is gebleken dat die cijfers zijn gebaseerd op een transferi um waarvoor een compleet nieuw terrein moet worden aan gelegd. De ondernemersorgani satie. die het idee anderhalf jaar geleden lanceerde, was er steeds van uitgegaan dat gebruik zou worden gemaakt van een be staand terrein. Het gaat dan om de parkeergelegenheid van de Zeelandhallen. Die mogelijkheid is inmiddels Boetes in Goes GOES - Bij verkeerscontroles in Goes zijn dinsdag zes boetes uit gedeeld voor het niet dragen van gordels, een onleesbare kentekenplaat en afwezigheid van een bromfietscertificaat. doorgerekend, samen met de andere partners: Connexxion Citax uit Goes en de Zeeland hallen. Voorlopig is een proef voor komende zomer begroot op ongeveer 50.000 gulden. OOG betaalt daarvan 12.500 gulden; de gemeente legt de rest bij Het transferium is alleen op dinsdag (marktdag) en zaterdag in gebruik. De bedoeling is om de proef maximaal vijftien we ken te laten draaien: van juni tot medio september. Die dagen rijdt er - afhankelijk van het aanbod - een busje of bus van Connexxion om het kwartier van de Zeelandhallen naar de binnenstad en terug. Als halte plaats in het centrum denken OOG en gemeente aan de Sin gelstraat ('kerkplein'). Zowel het parkeren als het busvervoer wordt gratis. Toeristen Anders dan bij proeven met transferia in bijvoorbeeld Lei den en Den Bosch is het Goese transferium in eerste instantie bedoeld voor toeristen, die vaak niet of nauwelijks bekend zijn in de stad. Om die reden wil OOG veel aandacht besteden aan een goede, professionele be wegwijzering, die arriverende automobilisten direct richting de Zeelandhallen moet loodsen. De organisatie heeft al contac ten met een bedrijf dat de be wegwijzering kan verzorgen. Een tweede doelgroep zijn de mensen die werken in de stad. Ook zij kunnen op de dagen dat het transferium in bedrijf is hun auto aan de rand van Goes par keren. Daardoor blijft in en rond het centrum meer parkeer ruimte over voor de bezoekers van de binnenstad, die er de weg wél weten en niet uitwijken naar het transferium. De bus vanaf de Zeelandhallen gaat daarom waarschijnlijk al rijden ruim voordat de winkels open gaan en onderhoudt een dienst regeling tot na sluitingstijd. llllglissi De Bellinkbrug, alleen toegankelijk voor voetgangers, is uit balans door een weggeroeste steunrand. door Johannis Kosten MIDDELBURG - Aan de bruggen in Middelburg wordt voorlopig volop gewerkt. Bij de Koningsbrug worden de klinkers vervangen door as falt, net als in de aansluitende Stationsstraat. De afsluiting van de Stationsstraat zorgde bij de Dokbrug voor zoveel sluipverkeer, dat ook deze is afgesloten. Om de verwarring compleet te maken, is de ge meente Middelburg begonnen met herstelwerkzaamheden aan zowel de Bellinkbrug als de Langeviele Buitenbrug. De stremming bij de Langevie le Buitenbrug voor het weg verkeer zal naar verwachting twee dagen duren. Gedurende die tijd zal slechts één wegge deelte vrij zijn voor autover keer. Medewerkers van de af deling eigendomsbeheer van de gemeente Middelburg zijn druk bezig om een damwand bij de brug aan te brengen. Het De Langeviele Buitenbrug in Middelburg is de komende zes we ken deels gestremd. foto's Ruben Oreel water rond de brug kan dan weggepompt worden. Dat is nodig om beter bij de duiker van de brug te kunnen komen. De tand des tijds heeft het be tonnen plafond dusdanig aan getast, dat vervanging nood zakelijk is. Het werk aan de 22 jaar oude brug zal waarschijn lijk zes weken in beslag ne men. De Bellinkbrug aan de Koren dijk in Middelburg wordt ge lijktijdig met de Koningsbrug en de Langeviele Buitenbrug onderhanden genomen. Door dat de rand waarop de ballast- bak rust, is weggeroest, is het evenwicht van de brug weg. Daarom moet deze rand ver vangen worden. Aangezien het een voetgangersbrug is, zal er weinig overlast zijn. De her stelwerkzaamheden aan de uit 1855 stammende draaibrug duren twee weken. De brug werd een jaar of vijftien gele den voor het laatst vernieuwd. Toen was er een nieuw brug dek nodig. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft dinsdag een 27-jarige drankrij der uit Koudekerke conform de eis veroordeeld tot 1900 gulden boete en zes maanden rij-ont- zegging. Ondanks het feit dat de politie een procedurefout had gemaakt door bij de verdachte te snel een blaastest af te nemen, achtte of ficier van justitie M. Kappeyne van de Coppello gisteren bewe zen dat de man onder invloed had gereden. ,,De politie had na de aanhouding eigenl ij k twintig minuten moeten wachten, maar uit het alcoholgebruik bleek dat u in elk geval niet in staat was om te rijden." De officier werd in zijn visie versterkt door de uitkomst van de blaastest: 625 microgram. De automobilist kon 28 januari dit jaar in Middelburg, nadat hij tegen een paal was gereden, pas geruime tijd later door de politie worden aangehouden. Politie rechter J. Hopmans toonde be grip voor de vlotte afhandeling van de politie bij de ademtest. „U heeft in feite anderhalf uur na het ongeval geblazen. Het was duidelijk dat u een aantal biertjes op had." De verdachte kon met de straf kon leven. Een 26-jarige inwoner uit 's- Heer-Arendskerke kwam op 28 januari in Goes met zijn bestel auto in de sloot terecht. Ook hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. De verdachte overschreed met 450 microgram de alcohollimiet. De man werd duizend gulden boete opgelegd. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Gedeputeerde Staten wijzen alle bezwaren van de hand die zijn ingediend tegen de bouw van een warmte krachtstation voor de Vlissingse nieuwbouwwijk Lamnieren- burg. Een aantal kopers van een wo ning in de directe omgeving is het niet eens met de locatie aan de Wildbaan. Aanvankelijk zou de centrale aan de Van Raalte- straat in Paauwenburg worden gebouwd, maar daartegen kwa men buurtbewoners in verzet. De toekomstige bewoners vin den dat de gemeente Vlissingen hen verkeerd heeft voorgelicht. Op het moment van onderteke ning van de koopovereenkomst was het de bedoeling dat het warmtekrachtstation gebouwd zou worden bij één van de re genboogflats in Paauwenburg. De centrale verwarmt ongeveer vijfhonderd woningen in Lam- merenburg I en H. Dat levert een energiebesparing op van 25 pro cent. Na protesten uit Paauwenburg ging het college op zoek naar een alternatieve locatie. Die werd gevonden op het terrein van de Vereniging Culturele Be langen Lammerenburg. Volgens het college is die plek het beste, omdat de afstand tussen het warmtekrachtstation en de dichtstbijzijnde woning onge veer 35 meter is. In januari wees de gemeente raad van Vlissingen de bezwa ren al van de hand. Het college kreeg wel kritische opmerkin gen over de gebrekkige commu nicatie tussen gemeente en de toekomstige bewoners. Het dagelijks provinciebestuur ziet ook geen enkel planologi sche bezwaar tegen de bouw van het warmtekrachtstation in Lammerenburg. Zangavond voor Roemeense straatkinderen GOES - In de Maranathakerk aan de Bergweg in Goes wordt zaterdag 1 april een passiezang avond gehouden. Tijdens de avond wordt gecollecteerd voor straatkinderen in Boekarest. Gospelgroep Foundation uit Nieuwdorp en christelijk ge mengd koor Maranatha verle nen medewerking aan de dienst, die georganiseerd is door Stich ting Roemenië-Hulp Oost-Sou- burg. De zangavond begint om 19.30 uur. door Mieke van de Jagt GOES - De bewoners van de to renflat De Bongerd in Goes sla pen niet meer lekker. Sinds in één week vier keer brand werd gesticht in de afvalcontainer op de vierde verdieping en één keer in de lift, heeft de angst toege slagen onder de veelal oudere bewoners. Ook worden telkens sloten dichtgestopt met lucifer houtjes, zodat sommige bewo ners al een ruitje hebben moeten inslaan om in hun flat te komen. Inmiddels heeft de politie een onderzoek ingesteld om erach ter te komen wie voor de peste rijen verantwoordelijk is. Want dat het pesterijen zijn, staat voor de meeste bewoners wel vast. A Heerspink, bewoonster van de Bongerd en vrijwilligster voor de belangenbehartiging bij het Buurtwerk Goes-Zuid. maakt zich zorgen over haar ou dere buren. „De eerste brand in de afvalcon tainer was echt heel beangsti gend. De vlammen sloegen naar buiten tot de elfde verdieping erboven. Je moet er niet aan denken wat er gebeurt als zo'n brand niet op tijd geblust wordt. Daar liggen die mensen alle maal aan te denken. Daar komt nog bij dat telkens de sloten van de deuren, huisdeuren en de voordeuren, worden dichtge stopt. Allemaal heel knullig hoor, met stukjes hout en zo, maar mensen krijgen het idee dat iemand het op hen heeft voorzien. Het vergroot het ge voel van onveiligheid en neemt, vooral bij ouderen die niet zo goed uit de voeten kunnen, de rust weg." Doelwit Het vandalisme richt zich met name op de tiende verdieping. Daar moeten de afvalcontainers het ontgelden en daar worden ook de meeste voordeuren ge blokkeerd. L. Verdonck woont in één van de zeven flats op de eerste verdieping. ,.Ik heb me teen geprobeerd of ik van die brandtrap af kon komen. Dat ging wel tot de tweede verdie ping. Ik neem aan dat er bij brand wel opvang zal zijn. Nu ben ik nog wat jonger, maar er wonen hier verder hele oude mensen. Mijn buurman is 83 jaar. Die kan nooit van z'n leven die brandtrap af. Ik slaap zelf al slecht omdat je onwillekeurig gaat liggen luisteren. Wat moe ten die oudjes zich dan een zor gen maken." Inmiddels heeft de politie her en der camera's opgehangen en buurtbewoners ondervraagd over eventuele verdenkingen. Maar de bewoners vinden dat de woningbouwvereniging RWS, eigenaar van de torenflats, ook wel meer zou kunnen doen. Heerspink: „De beveiliging van de voordeur is niet voldoende. Wie aanbelt en zich meldt als een postbesteller, ziet de deur zo open gaan. Omdat hier veel ou deren wonen, zou het goed zijn videoschermpjes te installeren, zodat je in elke woning kunt zien voor wie je open doet. Dat kost wel geld maar deze proble men lossen we ook niet voor niets op. Als de brandweer tel kens moet komen blussen, als er schade is door brand en rook komt dat ook bovenop onze ser vicekosten. We kunnendenk ik, beter investeren dan achteraf betalen. Geld kost het toch." Volgens Verdonck zou het ook helpen als een wat gerichter be leid zou worden gevoerd bij de verhuur van de kleine flatjes. Op elke verdieping is een eenka- merappartement, dat verhuurd wordt aan wie het maar hebben wil. Dikwijls komen er, tijdelijk, jongeren in terecht en niet zel den weigeren die rekening te houden met hun tijdelijke bu ren. Dat leidt tot wrijving. Vol gens een bewoonster van de tiende verdieping zou het beter zijn ook die kleine appartemen ten aan ouderen te verhuren, desnoods tijdelijk. Directeur H. Beckers van de RWS wil daar niet van horen. In een videocom-systeem ziet Beckers ook niet veel. „Ik kan met mijn braafste gezicht zeg gen dat ik kom collecteren voor de kankerbestrijding. Dan kom ik zeker binnen. De bewoners hebben nu een intercom, maar daar gaan ze ookniet zorgvuldig mee om. Als je zo'n flat binnen loopt, houdt negen van de tien keer iemand de deur voor je open." De RWS wil het onderzoek van de politie afwachten. Daar naast zijn sloten besteld voor nieuwe papiercontainers, die voortaan buiten komen te staan. Lange, vermoeiende autoritten veranderen met de Scénic in frisse, vlotte uitstapjes. Dat is natuurlijk niet zo verwonderlijk. De grote voorruit en het toch al ruimbemeten glasoppervlak van de Scénic verschaffen u een weidse blik. Op de weg vóór u en op de wereld om u heen. Dat geeft rust. Net als het interieur van de Scénic. Gebouwd op kilometers. Een harmonieuze kleurstelling, prettige stoffen en stoelen die zitten als gegoten. Achterin zijn ze uitneembaar, de middelste kunt u zelfs neerklappen en gebruiken als tafeltje. En nu we het toch over comfort hebben: het is een prettig idee dat ABS, dubbele airbags vóór en zij-airbags standaard zijn. De Scénic staat bij ons klaar voor een proefrit. Dat worden alvast een paar rust gevende kilometers. De Renault Seénie vanaf fl. 39.495,-/€" 17.922,05. Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. Een bewoonster kijkt om de deur om te zien wat de onbekende bezoeker op de galerij doet. foto's Dirk-Jan Gjeltema De ooievaar is ten»*, h.aar één op de vijf vogels wordt nog bedreigd! Help mee, word lid: bel 0800-300 300 8 Vogelbescherming J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20