ïPete Sampras brakend naar winst Lionel Lord blijft kritisch op zichzelf Franse grossiert in ereplaatsen sport 19 merikaanse tennisser behaalt in Miami eerste toernooizege van het jaar Voorzitter eist brede steun voor ambitieuze plannen bij Terneuzen dinsdag 28 maart 2000 ruto iaar! i onze sportredactie AMI - Voor de tweede keer in 518 i carrière stond Pete Samp- pri)i te braken op de baan. Voor tweede keer volhardde hij en te hij de partij op karakter iaafl i in winst. In Miami werd de ige Zweed Andreas Vincigu- a (19) in de derde ronde het a. chtoffer, 5-7 7-6 6-4. 56,1( 3°" sta 2-0 in dit soort wedstrij- i", merkte Sampras geksche- id op. Hij refereerde aan zijn n guirendarisehe vijfsetter tegen ajterk optreden an Lieren 'jh Zweistra -Af) HERTOGENBOSCH - Tij- ikovi ös de selectiewedstrijd voor nine ung Riders en Junioren in 's "~i® irtogenbosch reden de Zeeu- sn Laurens van Lieren en Tha- ir Zweistra zich in de kijker. de Youngriders eindigde iurens van Lieren met Rubi- isteri il met een score van 67.33 jntie ocent als derde. Winnaar ird Joyce Heutink met I incer.Thamar Zweistra stelde 'St/2 ar kandidatuur voor een aats in het nationale team j" or Hexagon's Kyrain naar de 5_7 eede plaats te sturen. Ze be- 3, M aide een score van 66.34 pro- nt. De overwinning bij de ju- ned|oren ging naar Daniëlle van Bog ilderen met Festino (68.29 is-K ocent). idcir 'iket klopt iran Wely Bil 'it/M ONTE CARLO °^eft in Monaco in de tiende 3n ide van het Amber-schaak- Wig- ïrnooi het Nederlandse on- ronsje met Loek van Wely met /2-1/2 gewonnen. el-S. ïxey Sjirov legde de basis rhei jr de eindzege in het jaarlijk- tapid- en blindschaaktoer- _g{ woi De Spaanse grootmeester- de; «1de tweemaal remise tegen nen- adimir Kramnik. Met nog één "Pglnde te gaan heeft Sjirov an- éo^rhalve punt voorsprong op jpalov. ANP Alex Corretja op de US Open 1996 Daar gaf hij over van ver moeidheid. Tegen Vinciguerra omdat zijn maag opspeelde na het slikken van een ontstekings remmer voor zijn rugklachten. Sampras, tweede geplaatst ach ter Agassi, leegde zijn maag op 4-3 in de derde set. De 19-jarige Vinciguerra, zoon van een Itali aanse pizzabakker en een Zweedse moeder, realiseerde zich niet dat zijn opponent ziek was. „Ik zag het niet", aldus de Zweedse lmkshander die vorig jaar van 637 naar 96 steeg op de wereldranglijst. De overwinning was de elfde voor Sampras in dit jaar maar een toernooizege behaalde hij nog niet. Key Biscayne, de voor loper van Miami International, won hij in 1993 en '94. Tegen Vinciguerra sloeg hij 21 aces en 21 winnende volleys. Rusedski is zijn tegenstander in de vierde ronde. De Brit sloeg 15 aces te gen Byron Black, 6-17-6. De als vijfde geplaatste Zweed Norman werd ingepakt door Jean-Michaell Gambill, 3-6 6-3 3-6. De Australische tiener Lleyton Hewitt behaalde de 23e overwinning in dit jaar, 6-1 6-3 op Tommy Haas. Pat Rafter ver sloeg de Fransman Grosjean, 2- 6 6-4 6-3, en filosofeerde na zijn zege hardop over zijn pensione ring. „Ik begin er genoeg van te krij gen", aldus de 27-jarige Austra liër. „Ik wil geen datum prikken voor mijn afscheid maar ik be gin er aan te denken." Rafter is op de terugweg van een ingrij pende schouderoperatie en heeft moeite met de fysieke as pecten. „Het lichaam protes teert regelmatig", erkende hij. „Ook het reizen en het leven vanuit de koffer ben ik zat." Rafter is sinds zijn zeventiende onderweg als tennisprof. „Door mijn operatie had ik tijd na te denken over mijn leven. Ik moet eerlijk zeggen dat ik het tennis niet zo miste als ik had veron dersteld." Alleen had hij wel in de Davis Cup willen spelen. „Zolang we met Australië in de Davis Cup winnen, ga ik door." Australië speelt begin april in Adelaide tegen Duitsland. Vrouwen Bij de vrouwen was Martina Hingis in 53 minuten klaar met de Franfaise Sidot, 6-0 6-3. An na Koernikova sloeg 36 af zwaaiers tegen Zvereva maar won toch, 6-1 6-4. Lindsay Davenport behaalde de 400e overwinning in haar loop baan, 6-2 6-2 op de Kroatische Talaja. Sanchez-Vicario, tiende geplaatst, ging er af tegen Sabi ne Appelmans, 3-6 5-7. Natha lie Tauziat verloor als be schermde speelster met 4-6 2-6 van haar Franse landgenote De- chy. Hingis bereikte als eerste de kwartfinale door een simpele zege op de Belgische Kim Clus ters (6-0 6-4). Sandrine Testud uit Frankrijk volgde haar voorbeeld en ver sloeg de Russische Dementieva (5-7 6-4 6-4). Mark Philippoussis sloeg bij de mannen de als elfde geplaatste Fransman Pioline uit het toer nooi (6-4 7-6). RTR Heiner leidt bij WK matchracen CADIZ - Het zeilteam van schipper Roy Heiner heeft in Cadiz in de eerste ronde van het WK matchracen in de Solingklasse de leiding genomen. Heiner won met zijn middenman Peter van Niekerk en voordekker Dirk de Ridder zes van de zeven wedstrijden. Op de tweede plaats volgen vier teams. In de eer ste ronde varen alle zestien deelnemende equipes tegen el kaar, waarna de beste acht doorgaan naar de kwartfinales. ANP Lomans mist Champions Trophy AMSTERDAM - Bram Lomans neemt van 26 mei tot en met 4 juni in Amstelveen niet deel aan de Champions Trophy. De in ternational van HGC heeft in overleg met de clubarts en bondsarts besloten in de derde week van april een operatie aan de pols te ondergaan. Het herstel vergt tien weken. Lo mans kampt alle lange tijd met een polsblessure. ANP Skifederatie wil WK voor teams OBERHOFEN - De internationale skifederatie FIS wil met een WK voor teams een nieuwe waarde aan het alpineskiën toevoegen. De wereldtitelstrijd zou volgend seizoen na de fi nale van de werelbeker moeten plaatshebben. De beste zeven landen van het eindklassement van de wereldbeker en de gastheer mogen aan het WK deelnemen. Er is een prijzengeld van 1,3 miljoen gulden beschikbaar. Een werkgroep heeft het plan voor een WK uitgewerkt. Het bestuur van de FIS zal de komende weken verder over het voorstel discussiëren. In mei zal er een definitieve beslissing over een wereldtitelstrijd val len. SID/AFP Giesbers zes weken aan de kant LIESSEL - Leon Giesbers moet minimaal zes weken aan de kant blijven. Zijn arts heeft dit maandag na onderzoek van een geblesseerde schouder laten weten. De motorcoureur uit Liessel kwam zondag in de 12 5 cc klasse van de GP van Spanje ten val en blesseerde het gewricht.,De schouder is uit de kom geweest en daarbij is het topje van de schouder met de aan hechtingen van de spieren afgebroken", zei Giesbers. „Ik moet drie weken met mijn arm in een mitella rondlopen en daarna nog drie weken rust houden. Hopelijk kan ik in mei mijn rentree maken, maar ik ga pas weer rijden als ik mij 100 procent fit voel." ANP Janssen en Weistra naar BCV NIEUWEGEIN - Lonneke Janssen en Tjitte Weistra spelen komend seizoen voor Artikona/BC V uit Hoensbroek. De bad mintonners uit de nationale selectie kwamen de afgelopen jaargang uit in de Duitse competitie. Janssen gaat bij BCV dubbelen met Caroline Glebbeek. Het duo treedt volgende maand ook samen aan bij de EK in Glasgow Weistra speelde in Nederland eerder voor Chip Market/BCN uit NuenenANP Protestactie tegen beachvolleybal SYDNEY - De actiegroep tegen de aanleg van het olympisch stadion voor het beachvolleybal op het Bondi strand van Syd ney is bereid over te gaan tot gespierde actie. De bouw van het tijdelijke stadion moet in mei beginnen en zal 10.000 zitplaat sen bevatten. De actiegroep telt 660 leden. „Alle leden", aldus woordvoerder Lenny Kovner, „zijn bereid een nacht in de ge vangenis door te brengen om het begin van de werkzaamhe den te beletten." De tegenstanders vrezen dat het olympisch toernooi schade zal toebrengen aan het Bondi strand. De or ganisatie in Sydney brengt daar tegen in dat het na de spelen ruim 1,3 miljoen gulden zal besteden aan hei-stel en renovatie van het strand. AFP "oulthard i beroep na diskwalificatie J1,™' 10 PAOLO - Het beroep van 17,2, irmule-1-renstal McLaren te- 10,8 n de diskwalificatie van de fhot David Coulthard dient Igende week. internationale automobiel- kiasjderatie FIA behandelt vol- ■nde week het protest van de lal tegen het besluit om Coul- ^jofr ard uit de uitslag van de Grote ijs van Brazilië te schrappen. FIA besloot daartoe zondag ide race, omdat bij een techni- m ne controle bleek dat Coul- H20: ards wagen niet aan de regie enten voldeed. Hij was als eede geëindigd achter de ieief|uitser Michael Schumacher. FIA wijst onafhankelijke nal°|chters aan om over de kwestie oordelen, van e FIA had na de race twijfels emy rer de wagens van Michael en Hvual} ilf Schumacher, Jarno Trulli Heinz-Harald Frentzen. Zij ngen na inspectie vrijuit. Jos eren irstappen schoof door de uit- liting van Coulthard door van aats acht naar zeven. SID ,ekke band ^lekt Tolhoek 5f J 4PPA VALLEY - Patrick Tol- ntef lek bewaart weinig goede her van neringen aan de eerste 'f> ereldbekerwedstrijd cross untry van dit seizoen, mountainbiker uit Yerseke wen eeg in Nappa Valley (Califor- te kampen met een lekke ind en moest uiteindelijk ge- ichtiNg611 nemen met een 82e aats, op een ronde achter and van winnaar Bas van Doren. De Nederlandse moun- inbiker had na 51 kilometer jna een minuut voorsprong op jn naaste belager, de Frans- an Miguel Martinez. Bart entjens werd vijfde, drie mi lten achter Van Dooren. ANP oogerd niet Ronde van daanderen TRECHT - Michael Boogerd art zondag niet in de Ronde Vlaanderen, de tweede «dstrijd voor de wereldbeker. it besluit is maandagavond nomen, nadat de renner uren- ig was behandeld door een iropractor. Boogerd krijgt ina.hige dagen rust en zal volgende eek in de Ronde van het Bas- inland de Ardense klassiekers de Amstel Goldrace voorbe- aden. Tijdens een valpartij in Catalaanse Week liep hij vo- [e week lichamelijke averij al ANP Aanvaller scoorde dit seizoen elf keer voor VC Vlissingen door Michiel Teeling VLISSINGEN - Hij is niet het type dat snel tevreden achter over leunt. Lionel Lord mag dan bij Vlissingen elf doelpun ten achter zijn naam hebben staan, de productie bad in zijn ogen hoger moeten zijn. „Soms mis ik de scherpte voor het doel", zegt de 19-jarige aan valler. Lord verruilde de voorbije zo mer vierdeklasser Middelburg voor derdeklasser Vlissingen. Het nieuwe avontuur bevalt hem tot dusverre goed. De Vlissinger miste dit seizoen nog geen wedstrijd. „Ik heb nauwelijks blessures gehad en stond altijd in de basis. Waar schijnlijk is de trainer (Abdoe Ben Khedda) erg tevreden over mijn spel", vertelt Lord. Lord kent zelf als geen ander zijn sterke en zwakke punten. „Ik ben erg snel en doelgericht", meent hij. „Omdat ik weet dat ik nog veel beter kan, geef ik mezelf tot nu toe een zesje. Ik moet nóg scherper voor de goal zijn en moet voor mijn acties beter mijn momenten kiezen." Ondanks zijn zwakke punten denkt Lord makkelijk op een hoger niveau mee te kunnen draaien: „De verschillen in het amateurvoetbal zijn niet su pergroot. Natuurlijk ligt het tempo iets hoger bij een hoofd klasser als je het vergelijkt met een derdeklasser. Maar ik heb wel eens bij Kloetinge staan kijken, en dan dacht ik: zo hoog is dit niveau niet. Ik zou hier makkelijk mee kunnen doen." flSCOk Zelf weet Lord nog niet of hij volgend jaar bij een andere club in een hogere klasse zal spelen. „Ik ga pas weg bij Vlis singen als ik echt op een hoog niveau kan spelen. Er stonden dit seizoen al scouts van NAC en RBC langs de lijn. Mochten zij interesse tonen, dan ben ik hier snel vertrokken." Voorlopig wacht hem nog het competitieslot met Vlissingen. De rood-witte formatie staat na 20 wedstrijden (29 punten) op de zevende plaats. Wat de ploeg nog rest is de derde pe- riodetitel. Lord: „We staan tweede in die derde periode met één punt achterstand op VVR uit Rijsbergen, dus we maken nog steeds een goede kans." Vertrouwen Volgend weekeinde staat het duel met Patrijzen op het pro gramma. „Dit is voor ons een belangrijke wedstrijd. Die ploeg staat in de competitie één plaats boven ons. Als we Vlissingen-voetballer Lionel Lord: „Ik heb wel eens bij Kloetinge staan kijken, en dan dacht ik: zo hoog is dit niveau niet. Ik zou hier makkelijk mee kunnen doen." foto Lex de Meester deze wedstrijd winnen, groeit ons vertrouwen voor de wed strijd tegen koploper Moerse Boys die over drie weken ge speeld wordt." Mocht Vlissingen de derde pe riode winnen dan speelt het nacompetitie. In het gunstigste geval wint de ploeg de nacom petitie en promoveert het naar de tweede klasse. Of het daad werkelijk zo ver komt, is onze ker. De toekomst van de VC Vlissingen is vanwege financi ële problemen niet gewaar borgd. Volgens Lord trekt de ploeg zich van de hele affaire weinig aan: „Sinds de club die proble men naar buiten heeft ge bracht zijn wij alleen maar be ter gaan spelen. We hebben sinds de winterstop vier van de zes wedstrijden gewonnen. Ik hoop yoor de club dat ze blijft bestaan. Het zou doodzonde zijn als Vlissingen failliet gaat." De Zeeuwse topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Erik de Groene (Luctor'88) 27 doelpunten, 2. Pa trick Ketting (WHS), 3. Dominique Verlinde (Sluiskil) 21, 4. Evert Ei kenhout (Middelburg) 20, 5. Wil fred van den Dries (Patrijzen) 18, 6. Arjan Human (Kloetinge) en Jacob van den Berge (Bruse Boys) 16, 8. Adri van Hanegem Terneuzen Jimmy Pinas (GPC), Arjan Koop- mans (Rillandia) en Joep Frusch (Axel) allen 15, 12. Peter Willemse (Bruse Boys), Frans Hagenbeek (Rillandia), Esad Osmanovski (Breskens), Werner Bisschop (Steen) en Marnix Schieman (Phi lippine) allen 14, 17. Peter van Mourik (Brouioershaven), Robbie Vermast (Biervliet) en Luc van Waes (IJzendijke) 13, 20. Harro Hazelaar (Oostkapelle)Bud Aschman (Rillandia), Bart Felius (GPC), Arno Wauters (Vogelwaar de), Pascal Wedage (Biervliet), Pe ter Drumont (Clinge), Marc Maes (Corn Boys) en Pascal Delforge Clingeallen 12, 28. Dennis Riet- jens (HW'24), Lionel Lord (Vlis singen), Jaap den Doelder (AZW), Gerben Steijaert (AZW), Edwin van Damme (Kapelle), Richard de Jonge (WHS), Carlo Blommaert (HVV'24), Tom Nieuwelink (Axel), Mark Roose (Middelburg), Johan Tuin (IJzendijke) en Simon Smits (Lewedorpse Boys) allen 11, 39. Mike But (Terneuzen), Johan Schot (Tholense Boys), Anco van der Linde (DFS), Edwin Arens (Kruiningen), Edwin Moens (Ril landia). Leo Zuidwegt (Noad'67), Jacco de Jonge (Noad'67), Angelo Cornelis (Breskens). Danny Vlas- senrood (Koewacht), Jacques van Nieulande (Koewacht), Chiel Ma- ranus (Domburg). Jacky Minder- houd (Noormannen) en Johan van den Berg (Domburg) allen 10 door Frits Bakker TERNEUZEN - Het is nog niet zeker of Eddy Dobbeleir na donderdag nog voorzitter is van de voetbalclub Terneuzen. De Sluiskillenaar twijfelt tussen doorgaan en stoppen, omdat hij zeker wil weten of zijn ambities een brede steun hebben binnen de vereniging. Zijn besluit hangt onder meer nauw samen met de financiële positie en met de bereidheid van het hele bestuur om de begro ting nog meer af te stemmen op sportieve successen van het eer ste elftal. Dobbeleir: „We weten allemaal dat daarvoor investe ringen nodig zijn. Het prijs kaartje is hoog en we verkeren financieel niet in de situatie die we zelf graag willen. Ik heb al- tij d gezegdwe willen in vij f j aar naar de top van het zondagvoet bal. Als de rest van de club daar niet in meegaat, heeft het voor mij geen zin meer om de kar ver der te trekken." Het bestuur heeft zich gister avond beraden over de financië le positie. Dobbeleir zal aan de hand daarvan zijn beslissing ne men of hij donderdag nog her kiesbaar is als voorzitter. Ter neuzen staat in de tweede klasse op een riante eerste plaats en kan over twee weken het kampi oenschap en de promotie bin nenhalen. In een recent verleden heeft de club nogal wat spelers van buitenaf aangetrokken. Het zal vooral van de financiële mogelijkheden afhangen of die spelers ook volgend j aar nog be schikbaar zijn. Twee sponsor avonden van Terneuzen, die voor nieuwe geldbronnen had den moeten zorgen, hebben niet het gewenste resultaat opgele verd. De geluiden over grote te korten op de begroting worden door het bestuur echter nog al tijd tegengesproken. doorSven Remijnsen KWADENDAMME - Francis Franse is in vorm. De wielrenner uit Kwadendamme speelde een hoofdrol in zowel de Omloop van de Baronie als de Ronde van Huijbergen. Zelf stond Franse er ook versteld van. „Ik geloof niet dat ik ooit beter heb gere den." In zijn vijftiende seizoen als amateur is de 35-jarige coureur van ZRTC Theo Middelkamp flitsend van start gegaan. Na de derde plaats in Oud-Vossemeer en de vierde in Woensdrecht, werd hij zesde in de sterk bezet te Omloop van de Baronie, een wedstrijd voor profs en ama teurs die meetelt voor de Wieier- liga. Franse maakte deel uit van een acht man sterke kopgroep, die tien kilometer voor de finish aan de haal was gegaan. In het ge zelschap van gerenommeerde renners als Louis de Koning, Ar thur Farenhout en Angelo van Melis ging Franse in de straten van Oosterhout de eindsprint aan, maar daarin kon hij geen rol van betekenis spelen. De Belgische beroepsrenner Bart Heirewegh van de Spar-ploeg was de snelste. Een dag later maakte Franse in druk in de clernykoers van Huij bergen. Hoewel hij voor het eerst van zijn leven achter een derny reed, won Franse de eer ste serie, waarmee hij zich plaatste voor de finale. Daarin ging het al gauw mis. Door een massale valpartij van motoren en renners, waarbij ook Franse in de sloot belandde, werd de koers stilgelegd. Na de herstart gingen drie coureurs, onder wie Franse, ervandoor. In de sprint werd hij geklopt door Jurgen de Jong uit Nispen. De tweede plaats in Huijbergen heeft Franse moed gegeven voor de Omloop van de Braakman, de Zeeuws-Vlaamse klassieker die over anderhalve week wordt verreden en die hij al twee keer eerder won. Of hij aan zijn af- scheidsseizoen bezig is, kan Franse nog altijd niet zeggen. „Ik heb me altijd voorgenomen om in 2000 te stoppen met wiel rennen. Maar nu het zo goed gaat, begin ik toch weer te twij felen. Het blijkt dat ik nog elk jaar beter word." Jennifer Capriati won in de vierde ronde van het toernooi in Miami van Serena Williams. foto Colin Braley/Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19