Telussa heeft draai gevonden nodig in de week Erwin Simpelaar naar de VS Hoek heeft winst van de waarheid Duitse sportartsen voor de rechter Doelman is met Oostkapelle op weg naar nacompetitie Ockenburgh strandt in poule bekertoernooi Matige start van Rinus Hoondert op NK uitslagen Roda Boys- Arnemuiden Afwezig Arnemuiden: geen Bijzonderheden: Bij Arnemuiden neemt spits Jacky de Smit plaats op de bank. Trainer Adri- aan Nieuwenhuijse vindt Roda Boys één van de be tere ploegen uit de eerste klasse. Desondanks ziet hij kansen voor zijn ploeg, die tegen degradatie vecht. ..Het vertrouwen is terug Veere-LRC Afwezig Veere: Adrie Belfroid. Theo van Tatenhove (beiden ge schorst), Roepesh Bhago- la. Edwin van Tatenhove (beiden geblesseerd) en Patrick Koppejan (privé- omstandigheden Bijzonderheden: LRC heeft al een periode- titel op zak. „Dat kan een voordeel zijn", zegt trai ner Hans de Nooijer. „Misschien richt LRC zich al op de nacompetitie. Wij richten ons op de tiende plaats vanonder, want dat is denk ik nog het hoogst haalbare. Vandaag is in ie der geval een van onze laatste kansen." Oostkapel le- Altena Afwezig Oostkapelle: Roel Latuheru en Joël Patte- nier (beiden geschorst) Bijzonderheden: Altena speelde dit seizoen al acht keer gelijk, waar onder de 3-3 tegen Oost kapelle in Altena. De Bra banders wonnen nog geen enkele uitwedstrijd- Oost- kapelle-trainer Stoffel Schipper is niet gerust op een goede afloop: „Er wordt meer over de perio- detitel gepraat, dan over de wedstrijd tegen Altena. Het is net of we er al zijn." door Michiel Teeling MIDDELBURG - Hij kende een moeilijke start, maar heeft in middels zijn draai gevonden bij Oostkapelle. Ramon Telussa is een vaste waarde bij de zater dag-eersteklasser. Vandaag in de thuiswedstrijd tegen Altena kan hij met Oostkapelle een be langrijke stap op weg naar de nacompetitie zetten. Na zes jaar Dauwendaele was het voor de 24-jarige Telussa even wennen bij Oostkapelle. „Het niveau was hoger en ik merkte dat ik te weinig adem binnen kreeg", vertelt de keeper. „Bij Dauwendaele had ik daar nooit last van gehad, omdat er minder hard getraind werd dan bij Oostkapelle. Ik ben toen on derzocht en de KNO-arts zei dat ik een zweilichaam in mijn neus had." De doelman werd geope reerd en had hierna geen proble men meer met zijn ademhaling. „Ik ben na de operatie beter gaan spelen en na de winterstop in het eerste van Oostkapelle te ruggekeerd." Telussa begon zijn carrière bij Jong Ambon uit Middelburg. „Tot m'n zestiende heb ik daar gespeeld. Op een gegeven mo ment werden daar de A-junio- ren opgeheven. Ik ben toen naar Dauwendaele gegaan." Telussa speelde bij Dauwendaele twee jaar in de A-junioren en kwam daarna in het eerste elftal te recht. „Ad Poortvliet werd in die tijd de nieuwe trainer. Hij gaf iedereen een kans. Ik werd geselecteerd als beste doelman en sindsdien speelde ik in het eerste." Telussa speelde zes jaar lang bij de zaterdag-tweedeklasser. Na die periode wilde hij wel eens op een hoger niveau keepen. „Ik was al eens gevraagd door Mid delburg en door Meeuwen. Die speelden alleen op hetzelfde ni veau of zelfs lager. Vorig seizoen kon ik naar Oostkapelle. Daar heb ik niet lang over na moeten denken." Studie Naast voetballen bij Oostkapel le, studeert Telussa Toerisme in Breda. De sluitpost zou door een uitwisselingsprogramma de eerste helft van de competitie missen. „Ik kon via school een halfjaar naar Griekenland. Bij door Koen de Vries HEILOO - De driebandenploeg van Brasserie Ockenburgh is uitgeschakeld in het toernooi om de nationale beker. De Goese formatie had gisteren in Heiloo een overwinning op Pelgrim Professionals nodig om zich voor de halve finales te plaat sen. Ockenburgh kwam echter niet verder dan een 6-2-neder- Iaag. Na het 4-4-gelijkspel tegen TAS (Heemstede) en de 6-2-neder- laag tegen Strauss Biljarts (Heemstede) moest het Goese kwartet in elk geval afrekenen met het sterke Pelgrim Profes sionals. Bovendien was de ploeg afhankelijk van het resultaat tussen TAS en Strauss. De Bra banders moesten wonnen om de weg voor Ockenburgh te effe nen. Het laatste resultaat was gister avond door de nederlaag niet belangrijk meer voor de Goese ploeg. Ockenburgh begon goed aan het duel, omdat Ron Schu mann zijn wedstrijd tegen Jelle Pijl met 2-1 won. Op de andere tafel kon Martin Spoormans echter weinig uit richten tegen Raymond Burg- van onze sportredactie LEIPZIG - In Duitsland is een lawine van juridische procedu res te verwachten nu de rechter heeft geoordeeld dat het syste matisch toedienen van presta- tiebevorderende middelen aan jonge kinderen een vergrijp is dat niet kan verjaren. De vijfde strafkamer van het bondsgerechtshof in Leipzig is van mening dat in dit geval sprake is van „opzettelijk toe brengen van lichamelijk letsel". Het hof wees daarmee hoger be roep van sportarts Bernd Pan- sold af. Deze werd eerder al in het Berlijnse arrondissement daaraan medeschuldig bevon den. De 52-jarige Pansold, te genwoordig de medische bege leider van de Oostenrijkse skiër Hermann Maier en tennisser Markus Hipfl, kreeg een boete van ruim 15.000 gulden Er zijn 150 dossiers bekend van jeugdige sporters die in de voor Oostkapelle deden ze daar niet zo moeilijk over. Ze zeiden dat ze wel zouden zien wanneer ik terugkwam." Uiteindelijk ging de studiereis naar Griekenland niet door. Telussa speelde als nog. maar moest enige tijd later voor zijn werk naar Italië. „Ik miste de uitwedstrijd tegen Vee- re. Toen ik terugkwam werd ik door trainer Stoffel Schipper teruggezet naar het tweede. On ze reserve-keeper, Wilco Filius, kreeg van de trainer twee wed strijden de kans om zich te be wijzen Uiteindelijk keerde ik toch terug in het eerste elftal. Waarschijnlijk vond de trainer mij beter." Matige start Telussa kende met Oostkapelle een matige eerste competitie- helft. Tot de winterstop haalde de ploeg achttien punten uit dertien wedstrijden en leek met een zesde plaats niet meer dan een middenmoter. Uit de laatste vijf wedstrijden haalde de ploeg vijftien punten. Telussa: „We hebben in die wedstrijden laten zien dat we het kunnen en zijn bezig aan een goede serie." Oostkapelle staat inmiddels tweede m de competitie. Rijs- oord is al kampioen, dus de ploeg kan alle aandacht richten op de derde periode. Daarin speelt het elftal nog te gen de laaggeklasseerde ploe gen Altena. WGZ en SSC'55. „Als we zo spelen als de afgelo pen weken moeten we van deze ploegen kunnen wónnen. We hebben alles in eigen hand en ik denk dat we deze periode moe ten pakken." Mocht Oostkapelle de derde pe riode winnen dan kan het zich op gaan maken voor de nacom petitie. In die promotiestrijd speelt het in ieder geval tegen LRC uit Leerdam. Verder speelt de ploeg tegen de hoogst eindi gende club zonder periodetitel, die deze van kampioen Rijsoord overneemt. „Tegen LRC hebben we twee weken geleden de uit wedstrijd met 3-1 gewonnen. De ploegen uit de eerste klasse zijn te verslaan, dat hebben we in de competitie al bewezen. Mochten we een promotie/de gradatiewedstrijd spelen tegen een hoofdklasser, dan wordt het waarschijnlijk erg lastig. Die teams spelen in een hoger tempo en zijn vaak een klasse beter." door Jan C Keeper Ramon Telussa in een shirt van de supporters van Oostkapelle. foto Lex de Meester man. De Belg voelde zich in Hei loo op het nieuwe materiaal niet op zijn gemak en bleef in de drie poulewedstrijden zonder zege. John Tijssens en Roland Forthomme moesten daarna hun partijen winnen om in de race te blijven. Tegen de wereld toppers Zanetti en Blomdahl lukte dat echter niet. Forthom me kwam tegen Blomdahl nog heel ver. In de beslissende derde set kreeg de Belg bij 12-12 een goede kans om de wedstrijd uit te maken. Hij miste en Blom dahl profiteerde. Tijssens had tegen Zanetti geen kans. De Italiaan was in vorm. Hij maakte de derde set in twee beurten uit. Schumann In Heiloo presteerde Ron Schu mann het beste van het Goese kwartet. Hij won twee van zijn drie duels. John Tijssens speelde op de eerste dag tegen de Deen Nelin de sterren van de hemel, maar viel daarna ver terug. Ro land Forthomme won één partij Brasserie Ockenburgh - Pelgrim Professionals 2-6: Ron Schumann - Jelle Pijl 2-1, Martin Spoormans - Raymond Burgman 0-3, John Tijs- seTis - Zanetti 0-3, Roland Forthom me - Torbjórn Blomdahl 1-2. Erwin Simpelaar gaat in Los Angeles werken aan de draaitechniek bij het kogelstoten. foto Willem Mieras malige DDR met behulp van spierversterkende preparaten werden klaargestoomd voor het grote werk tot meerder eer en glorie van de Boeren- en Arbei- dersstaat. Naar verwachting zullen zon vijftig slachtoffers een klacht indienen tegen hun toenmalige artsen, trainers en officials. Afwijkingen Een aantal van hen heeft ge zondheidsklachten gekregen. Enkele atletes wijten hun miskramen, premature beval ling en de lichamelijke afwij kingen van hun kinderen aan het vroegere, onbewuste hor- moongebruik. Op 2 mei moeten Manfred Ewald en Manfred Höppner, indertijd autoriteiten in de Oost-Duitse sport, zich voor de rechter verantwoorden. Volgens informatie van de Deutschland- funk ontlopen zij gevangenis straf als ze schuld bekennen. SID doorSjaak Sinke GOES - Kogelstoter Erwin Simpelaar uit Goes vertrekt maandag 27 maart naar de Verenigde Staten voor een trainingsstage van drie weken in Los Angeles. De natio nale topper is voor deze stage uitgenodigd door de bondscoördinator Charel van Commenee. De bedoeling is dat hij daar intensief gaat werken aan de draaitechniek bij het ko gelstoten Het is een techniek die verge lijkbaar is met de techniek bij het discus werpen. Simpelaar wil overstappen van de glijtechniek naar de draaitechniek, om zijn relatief kleine lichaamslengte (1.82 meter) te compenseren. Door de draai techniek ontstaat een langere kracht- baan, waardoor de kogel verder gestoten kan worden. De trainingen in Los Angeles worden on der meer verzorgd door ex-wereldkampi oen kogelstoten John Godina en zijn trai ners Art Vennegas en Dane Lane. De Engelse trainer en kogelstoter Shaun Pic kering, waarbij Simpelaar al regelmatig traint, en Europees jeugdkampioen kogel en discus Rutger Smit gaan eveneens naar de stad aan de oostkust van de VS. Daarnaast staan er enkele wedstrijden op het programma die, net als de trainingen, op video worden vastgelegd. Simpelaars trainer Bert de Jonge kan daar wellicht zijn voordeel mee doen. De belangrijkste wedstrijd is die in Walnut, Californië, waar de complete Amerikaanse top zijn opwachting maakt. Een week na terugkomst uit de VS ver trekt Simpelaar naar Lanzarote voor een trainingskamp met de Nederlandse top. Onder leiding van de bondscoach Ronald Vetter is het de bedoeling dat Jacqueline Goormachtig, Rutger Smit, Ilona Rutjes en Erwin Simpelaar twee weken lang tweemaal daags in een aangename tem peratuur hard gaan trainen als voorberei ding op het buitenseizoen. door Jan Roovers YERSEKE - Na de goede gene rale die biljarter Rinus Hoon dert uit Goes een districts- en gewestelijk kampioenschap hoofdklasse driebanden ople verde, bleef de eigenlijke uit voering in het Nederlands kampioenschap in die spelsoort gisteren wat achter. Na de winnende start tegen De Vries uit Lollum (40-25 in 59 beurten) zakte Hoondert door twee nederlagen (36-40 m 35 beurten tegen Paur uit Zaan dam, 19-40 na een zwakke sean ce tegen Schaffer uit Ewijk) naar de achterhoede van het ge zelschap dat in partycentrum De Zaete in deze nationale eind strijd van start ging. „Het wil niet echt", besefte de Zeeuwse finalist die - als eerste geplaatst - door de organiseren de biljartvereniging De Sport visser maar wat graag als blikvanger naar voren was ge schoven. Maar twee verliespar- tijen zijn eerder voor Rinus Hoondert niet fataal gebleken. Ook in de gewestelijke finale toonde de speler van DOS uit Ovezande zich met een dergelij ke 'score' een slowstarter en deed hij in de tweede toernooi- helft alsnog een geslaagde greep naar de titel. „Je wint een keer, je verliest eens", zag hij gisteravond toch nog kansen om mee te doen om de hoofdprijs. Het NK vervolgt vandaag vanaf 13.00 uur. VLISSINGEN - De komende week kan wel eens beslissend zijn voor de toekomst van Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser wacht twee thuiswed strijden op rij en moet daarin zes punten halen om uitzicht te houden op lijfsbehoud. „Ieder een is doordrongen van het be lang", stelt trainer Frans Ver meulen. Hoek treft vandaag op eigen veld concurrent Achilles Veen en een week later komt midden moter Sparta Nijkerk op be zoek. Hoewel Hoek inmiddels onder de rode streep is beland, ziet Vermeulen de twee thuisdu els met vertrouwen tegemoet. „Ik blijf verkondigen dat we goed bezig zijn", zegt de trainer. „Vorige week hebben we GVW (1-0-verlies) tweederde van de wedstrijd onze wil opgelegd. Daarnaast speelden we achterin één-op-één en dat verliep naar wens. Het enige dat we hebben nagelaten, is scoren. Dat is na tuurlijk vervelend, want daar gaat het nou juist om." Zekerheid In de thuiswedstrijd tegen Achilles Veen zal Hoek overi gens niet vol op de aanval spe len. Vermeulen kiest in eerste instantie voor zekerheid. „Ik vermoed dat Achilles Veen be houdend zal beginnen. Die ploeg gokt op een gelijkspel, omdat dan het gat ten opzichte van ons (vijf punten) blijft be staan. In dat soort gevallen moet je dus niet rücksichtslos de aan val kiezen, want dan loop jé in Govert van Hoek in Jong Oranje MIDDELBURG - Rugbyer Govert van Hoek is geselecteerd voor Jong Oranje. De 17-jarige jeugdspeler van Oemoemenoe speelt zondag 2 april in Amsterdam tegen Jong België. Van Hoek speelt in de voorwaartsen en debuteerde ruim een maand geleden in het bekerduel met Den Helder in het seniorenteam van Oemoeme noe. Atletiek Pretoria. GP ll-wedstrijd. Mannen. 100 meter: 1. Van Balkom (Ned) 10,24, 2. Di Bella (Aus) 10,36. 200 m: 1. Van Balkom (Ned) 10,24, 2. Quinn (ZAf) 10,25. 300 m: 1. Michael Johnson (VSt) 30,85 (Wereld record), 2. Dombi (Hon) 32,73, Hagen (Ned) 33,14.400 m: 1Dwyer (Aus) 44,73, 2. Mokganyetsi (ZAf) 44,85. 800 m: 1. Mulaudzi (ZAf) 1.45,99, 2. Botha (ZAf) 1.46,73. 3000 m: 1. Gabowene (ZAf) 8.04,72. polshoog: 1. Lawrence Johnson (VSt) 5,90,2. Brits (ZAf) 5,70. speer: 1Ze- lezny (Tsj) 90,59. Vrouwen. 400 m: 1. Ogunkoya (Nig) 50,84, 2. Seyerling (ZAf) 51,05. 400 m horden: 1. Febbraio (ZAf) 55,41. hoog: 1. Cloete (ZAf) 1,90. ver: 1Ajkler(Hon) 6,57. Autosport Sao Paulo. WK Formule 1, Grand Prix van Brazilié, vrije training. 1. Hakkinen (Fin) McLaren 1,15,896, 2. Michael Schuma cher (Dui) Ferrari 1.16,375, 3. Coulthard (GBr) McLaren 1.16,606, 4. Barrichello (Bra) Ferrari 1.16,613, 5. De la Rosa (Spa) Arrows 1.17,317, 6. Alesi (Fra) Prost 1.17,468, 7. Verstappen (Ned) Arrows 1.17,641,8. Trulli (Ita) Jordan 1.17,642,9. Villeneuve (Can) BAR 1.17,654, 10. Fisi- chella (Ita) Benetton 1.17,831. Bridge Golf Schaken Monte Carlo. Ambertoernooi. Achtste ronde: Sjirov (Spa) - Piket (Ned) 1 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Gelfand (Isr) 1-1; Topal- ov (Bul) - Karpov (Rus) 2-0; Kramnik (Rus) - Ljubojevic (Joe) 2-0; Anand (Ina) - Nikolic (Bos) 1 1/2-1/2; Ivantsjoek (Oek) - Lautier(Fra) 1 1/2-1/2. Stand: 1 Sjirov 12; 2. Topalov 11; 3. Anand 101/2; 4. Kramnik 10; 5. Ivantsjoek 9; 6. Karpov, Gelfand 8 1/2; 8. Piket, Van Wely 6 1/2; 10. Nikolic 5; 11. Lautier 41/2; 12. Ljubojevic 4. Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 24 maart: 2 - 3 - 9 - 22 - 26-31-33-35-36-37-38-42-46-52-57- 58-63-64-68-74. (onder voorbehoud) Toto 13, week 12A. Ie prijs: 13 goed, 1 winnaar, die bruto f. 22.531,70 ontvangt; 2e prijs: 12 goed, 15 winnaars die elk bru to f. 262,50 ontvangen; 3e prijs: 11 goed. 110 winnaars, die elk f. 89,50 ontvangen. Tennis Miami. Tweede toernooi Masters Se ries, 12,9 miljoen gulden. Mannen, eer ste ronde: Kratochvil (Zwi) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-3, Clement (Fra) - Woodruff (VSt) 6-4 3-6 6-4, Massu (Chl) - Di Pasqua- le (Fra) 6-4 4-6 6-0, Vinciguerra (Zwe) - Kucera (Slw) 6-1 6-3, Gambill (VSt) - Do- sedel (Tsj) 6-4 6-1, Chang (VSt) - Marin (CRi) 6-3 6-4, Fish (VSt) - Blanco (Spa) 6-4 0-6 4-1 opgave Blanco, Pavel (Roe) - Sargsian (Arm) 6-1 6-3, Bastl (Zwi) - Keto- la (Fin) 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Clavet (Spa 7-5 6-3, Rochus (Bel) - Squillari (Arg) 4-6 6-3 6-4, Black (Zim) - Berasategui (Spa) 6- 4 6-1, Saulnier (Fra) - Johansson (Zwe) 4- 6 6-37-5, Courier (VSt) - Nalbankian (Arg) 6-3 3-6 7-5, Malisse (Bel) - Larsson (Zwe) het mes. We zullen gedoseerd en gedisciplineerd moeten aanval len." Kloetinge kan vandaag in de uitwedstrijd tegen Dovo de borst nat maken. De Veenen- daalse ploeg, de kampioen van vorig seizoen, kreeg tegen Spa kenburg (5-0) en Volendam (2-0) twee pijnlijke nederlagen te slikken. „Het heeft daar geknet terd", veronderstelt Kloetinge- trainer Diederik Hiensch. „Do-, vo is toch een club van naam en kan zich dit niet permitteren. Ik denk dat de ploeg getergd aan. de aftrap komt." Kloetinge zal zich daar tegen moeten wapenen. Hiensch: „We zullen héél scherp moeten be ginnen en ons eigen positiespel moeten spelen. Als we erin sla gen om de wedstrijd snel onder controle te krijgen, kan de hui dige situatie bij Dovo nog wel eens in ons voordeel uitpakken. Het vertrouwen is natuurlijk niet al te groot en bij een geringe tegenslag is zo'n team uit z'n evenwicht." Kloetinge moet libero Jeffrey van de Velde (hamstringblessu re) en rechtsback Rien de Bruine (persoonlijke omstandigheden) missen. „Ik ben er nog niet helemaal uit", zegt Hiensch. „Dovo speelt met drie spitsen, dus we hebben wel een echte rechtsback no dig." Voor die plaats komen Jan Baaijens, Ronnie Cremer en Marciano Tjauw-A-Hing in aanmerking. Den Haag. 14e World Top Tournament. Stand na 5 sessies: 1. Levin-Weinstein (VSt) 307, 2. Meckstroth-Rodwell (VSt) 294, 3. Jassem-Toeszynski (Pol) 288, 5. Leufkens-Westra (Ned) 260,14. Pasman- Simons (Ned) 208 Rio de Janeiro. Mannen, Europese Tour, 1,4 miljoen gulden. Stand na tweede ronde: 1 Forsyth (Sch) 127 (-15). 2. Har rington (Ier) 129,3. Quirici (Zwi). Berendt (Arg), Chapman (Eng), Russell (Sch) 134, Kwalificatie gemist: 76. Lafeber (Ned) 144(72 72). Yu uitgeschakeld in dubbelspel ZAGREB - Kalun Yu is bij de Open Kroatische tafeltennis kampioenschappen ook uitge schakeld in het dubbelspel. Samen met Trinko Keen verloor Yu in de eerste ronde van de Russen Sjmyryev en Koezmin in twee games: 21-17 21-15. Yu werd eerder uitgeschakeld in het kwalificatietoernooi van het enkelspel. Trinko Keen plaatste zich voor de derde ronde van het enkel spel door de Taiwanees Yuan Su met 3-0 te verslaan. 6-4 6-3, Novak (Tsj) - Martin (Spa) 6-2 6-4, Pozzi (Ita) - Björkman (Zwe) 0-6 7-6 6-3, Canas (Arg) - Ljubicic (Kro) 6-4 7-5, Gol- mard (Fra) - Vacek (Tsj) 6-4 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Black (Zim) - Carlsson (Zwe) 7-5 6-3, Kuti Kis (Hon) - Glass(Dui)4-6 6-0 6-1, Hopkins (VSt)-Ba- cheva (Bul) 7-5 6-4, Osterloh (VSt) - Was hington (VSt) 6-3 4-6 6-1, Torrens Valero (Spa) - Webb (Can) 7-6 6-1Petrova (Rus) - Serna (Spa) 6-7 6-1 7-5, Miskina (Rus) - Stevenson (VSt) 4-6 7-5 4-2 onderbroken wegens regen. Tweede ronde: Huber (Dui/14) - Poetsjek (WRu) 6-2 6-2, Gersi (Tsj) - Schett (Oos/11 7-6 4-6 6-1Tauziat (Fra/4) - Snyder (VSt) 6-3 2-6 7-6, Clijsters (Bel) - Tanasugarn (Tha) 3-6 6-3 7-5, Sidot (Fra) - Brandi (VSt)' 6-3 6-3, Coetzer (ZAf) - Bedanova (Tsj) 4-6 6-2 6-3, Schnyder (Zwi) - Kuti Kis (Hon) 7- 6 7-5, Frazier (VSt) - Montolio (Spa) 6-3 6- 1, Martinez (Spa/6) - Dokic (Aus) 6-4 3-6 6- 3, Raymond (VSt) - Chladkova (Tsj) 7-5 6- 2, Hingis (Zwi/1- Drake (Can) 6-16-4, Van Roost (Bel) - Parkinson (VSt) 6-7 6-1 6-0, Zvereva (WRu) - Spirlea (Roe) 6-3 6-4. Tafeltennis Zagreb. Kroatië Open. Mannen, enkel, tweede ronde: Keen (Ned) - Yuan-Su (Tai) 21-1621-11 21-19. Dubbel, eerste ronde: Sjmyryev/Koez- min (Rus) - Keen/Yu (Ned) 21-17 21-15. Voetbal Eredivisie: Fortuna S. - MW 3-1, AZ - Den Bosch 2-0. Willem II - PSV 0-0. Stand aan kop: PSV 27-63. Feyenoord 26- 52, FC Twente 26-52, Heerenveen 26-51, AZ 27- 49, Ajax 25-47, Vitesse 26-44. België, competitie: Standard Luik - Club Brugge 0-1. Stand aan kop: Anderlecht 27-64, Standard 28-53, Brugge 28-52, Gent 27- 50. Duitsland, competitie: Bielefeld - Ros tock 2-2, Unterhaching - SSVUIm 1-0. Italië, competitie: AC Milan - Juventus 2- 0. Stand aan kop: Juventus 27-59, Lazio 26-50, AC Milan 27-49, Inter 26-48. Wielrennen Catalaanse week. Vijfde etappe, eerste gedeelte, start en finish Cerdanyola del Valles: 1. Kirsipuu (Est) 76 kilometer in 1.43.04, 2. Zabel (Dui), 3. Wüst (Dui), 4. Quaranta (Ita), 5. Astarloa (Spa), 6. Mag- nusson (Zwe), 7. Turicchia (Ita), 8. Vier houten (Ned), 9. Gerosa (Ita), 10. Flores (Spa), 13. Van Steen, 28. Boogerd, 33. Lotz, 82. Lówik, 110. Duijn, 129. Engels, 133 Vries 0.42. Vijfde etappe, tweede gedeelte, tijdrit Barcelona: 1. Jalabert (Fra) 12 km in 16.11 (44,490 km/u), 2. Klöden (Dui) 0.06, 3. Canada Garcia (Spa) 0.24,4. Di Grande (Ita) 0.26, 5. Pascual Rodriguez (Spa) 0.29, 6. Colombo (Ita) 0.30, 7. Hamilton (VSt) 0.31, 8. Vandevelde (VSt) 0.35, 9- Niermann (Dui) 0.35, 10. Blanco (Spa) 0.37, 59. Vierhouten 1.52, 60. Duijn 1.53, 61. Lotz 1.53, 69. Engels 2.01, 90. Löwik 2.48, 95. Van Steen 3.01, 100. Vries 3.08. Niet gestart: onder meer Zülle (Zwi). Op gave. Boogerd. Eindklassement: 1 Jala bert 17.27.15. 2. Pascual Rodriguez 0.25, 3. Di Grande 0.26, 4. Colombo 0.30, 5. Klöden 0.32, 6. Blanco 0.33, 7. Merckx (Bel) 0.40,8. Garmendia (Spa) 0.42,9. Ca nada Garcia 0.50, 10. Pascual Llorente (Spa) 0.53,64. Lotz 34.50,73. Vries 40.26, 80 Van Steen 44.25,82. Vierhouten 46.29, 83. Duijn 46.30,85. Engels 46.38,114. Lö wik 1.00.13. Ronde van Normandië. Vierde etappe, Fiers - Saint-Hilaire-du-Harcouët: 1 Kris- tensen (Den) 168 km in 4.06.37, 2. Cioni (Ita) 0.27, 3. Yon (Fra) 0.45, 4. Sonne (Den), 5. Lecrosnier (Fra) 0.54, Nederlan ders: 42. Ter Schure 2.44, 72. Dunning 3.15, 79. Bijnen, 93. Stam 3.23, 96. Davy Dubbeldam (Sluiskil) 3.32. Algemeen klassement: 1. Balciunas (Lit) 17.46.05, 2. Morin (Fra) 0.02, 3. Auger (Fra) 0.08, 4. Jonasson (Den) 0.10, 5. Paolini (Ita), 38. Ter Schure 13.08, 71. Dunning 13 50, 75. Bijnen 13.51, 77. Stam 14.10,91. Davy Dubbeldam 22.41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 38