Zeeuwse steun voor aanvraag Touretappe PZC PSV mag handen dichtknijpen Nieuw verbod dreigt voor Den Bosch-Ajax United ontmoet Real in kwartfinale van Champions League sport 23 Provincie geeft organisatoren groen licht Laurent Jalabert wint, Michael Boogerd valt zaterdag 25 maart 2000 dC'j°or Frits Bakker )IIDDELBURG - De Zeeuwse organisatoren, die in 2004 een Touretappe naar Zeeland willen halen, hebben van het provin ciebestuur toestemming gekre- -c gen om een officiële aanvraag te Het college van Gedepu- leerde Staten vindt dat er vol- doende draagvlak is bij de gemeenten om het Tourplan fi- 'i nancieel te ondersteunen. De organisatie van een etappe in de Tour de France wordt gezien als promotie voor Zeeland, in het aar na de opening van de Wes- terscheldetunnel. Voor de aanvraag van een Tour- rit, met een start- en een finish- plaats in Zeeland, moet de de organisatie een eenmalige beta ling van 550.000 gulden doen aan de Tourdirectie. Volgens ge deputeerde Toine Poppelaars is de statencommissie bereid voor dat bedrag garant te staan. De Zeeuwse werkgroep, die in de voorlopige samenstelling onder leiding staat van Pieter Stoter (directeur van de Delta Nuts be drijven), kan zich met die ga rantstelling officieel aanmel den. Dat zal gebeuren door het provinciebestuur, omdat de Tburorganisatie alleen met overheidsinstanties onderhan delt. Het provinciale college weet zich bij de garantie ge steund door dertien van de ze ventien Zeeuwse gemeenten. Alleen Terneuzen, Reimers- waal. Oostburg en Tholen heb ben de intentieverklaring niet ondertekend. In het geval van Terneuzen, Reimerswaal en lostburg zijn er twijfels over de -eventuele financiële conse quenties. Het Thoolse gemeen tebestuur heeft afwijzend ge- 3r Jreageerd om principiële reden. Drijfveer ru Een delegatie van de werkgroep jn reist in april of mei naar Parijs in om de plannen bij Tourdirecteur JJean-Marie Leblanc te presen teren. De opening van de Wes- terscheldetunnel, die voor 2003 is gepland, moet een belangrijke drijfveer zijn om de Tourorgani satie tot een rondrit door Zee land te verleiden. Het is voorals nog niet bekend welke plaatsen als start- of finishplaats zullen dienen. Cees Bal, oud-renner en een van de initiatiefnemers van het Tourplan: ,,Het moet moge lijk zijn om één dag in Zeeland te finishen en de volgende dag in dezelfde of een andere plaats te starten." Het Middelburgse college heeft zijn belangstelling al kenbaar gemaakt aan het comité. Voorde organisatoren is Terneuzen voorlopig geen optie. Die ge meente heeft zichzelf buiten spel gezet door de intentie-ver klaring ongetekend terug te sturen. Voor het traject van de etappe hoeft dat geen bezwaar te zijn, ook al zal het peloton over Terneuzens grondgebied de tunnel in of uit moeten rij den. Pieter Stoter, gekscherend: „Als we niet door Terneuzen mogen, dan zullen we er overheen moe ten." Pieter Stoter toonde zich giste ren in een thuiswedstrijd (Delta Nuts in Middelburg) een harts tochtelijk pleiter voor het Tour plan. Hij schetste een beeld van positieve impulsen voor de pro vincie en verwacht dat ook Ter neuzen nog wel over de streep is te trékken. „Door de komst van het grootste wielerevenement krijgt de realisatie van de Wes- terscheldetunnel een wereld wijde aandacht. De Touretappe wordt de best denkbare Zee landpromotie, met televisie beelden van al onze waterstaat kundige hoogstandjes." De kosten van het totale project zijn eerder al eens geschat op vijf miljoen gulden. Pieter Sto ter: „Met een bedrag van rond de miljoen kunnen we al een Tour etappe organiseren. Maar hoe meer steun we krijgen van het bedrijfsleven, hoe beter en grootser we de provincie in beeld kunnen brengen." De Tourdirectie zal pas in een laat stadium beslissen of de Zeeuwse etappe in het schema past. Toine Poppelaars: „We we ten dat er elk jaar 150 aanvra gen binnenkomen. Je bent dus afhankelijk van wat de Tourdi rectie wil." Pieter Stoter: „Als we de aanvraag hebben gedaan, moeten we ons in het lobbycir cuit begeven. We zullen vanaf dat moment af en toe functione le reisjes moeten maken om de Tourdirectie voor Zeeland te winnen." Het plan is om Jean-Marie Le blanc uit te nodigen voor een be zoek aan de Delta Profronde op zaterdag 2 september. Ook de accommodatie (rond de vierduizend slaapplaatsen) is een belangrijk aspect. Pieter Stoter heeft al een voor de Tour de- France uniek plan bedacht. „We zullen overwegen om een cruiseschip in een Zeeuwse ha ven te leggen, waar we de ren ners en de volgers willen onder brengen." Gedeputeerde Toine Poppelaars en de leden van de Zeeuwse werkgroep Pieter Stoter en Cees Bal (van links naar rechts) tijdens de persconferentie in Middelburg. foto Ruben Oreel Laurent Jalabert won net als vorig jaar de Catalaanse Week. foto AP van onze sportredactie BARCELONA - Laurent Ja labert heeft vrijdag de Cata laanse Week op zijn naam ge schreven. De Fransman van Once won de afsluitende tijdrit op de olympische berg Montjuich en nam daarmee de leiderstrui over van de Spanjaard Javier Pascual Rodriguez, die tweede werd in het eindklassement. De Italiaan Giuseppe Di Grande werd derde. Michael Boogerd kwam in de afdaling ten val en moest op geven. De Rabo-renner liep een bloeding aan zijn voor hoofd op, een zwelling op het schouderblad en de nodige schaafwonden. Een eerste inschatting van de Rabo-be- geleiders was dat Boogerd een dag of vijf last zal hou den. Over zijn deelname aan de Brabantse Pijl (zondag) wordt vandaag beslist. Boogerd schoof in een bocht naar rechts onderuit, zonder dat hij al te veel risico nam. Hij zag door zijn val een goe de eindklassering in rook op gaan. Vorig jaar was hij nog tweede in de Catalaanse Week, een jaar eerder was hij winnaar. Jalabert won de 12 kilometer lange tijdrit met zes seconden voorsprong op de Duitser Andreas Klöden en 24 seconden op zijn Spaanse teamgenoot David Canada Garcia. Eerder op de dag won Jaan Kirsipuu het eerste gedeelte van de vijfde etappe. De Est was na een rit over 76 kilometer rond Cer- danyola del Valles de beste in de eindsprint. ANP van onze sportredactie DEN BOSCH - Burgemeester Rombouts van Den Bosch ver biedt naar alle waarschijnlijk heid voor de tweede keer de voetbalwedstrijd FC Den Bosch -Ajax. Hij wil niet het risico lo pen dat aanhangers van de Am sterdamse club de wedstrijd aangrijpen om te demonstreren tegen de combiregeling. Overleg met een vertegenwoor diging van de onafhankelijke supporters van Ajax heeft vrij dag niets opgeleverd, aldus een woordvoerder van de gemeente. De wedstrijd zou aanvankelijk in februari plaatsvinden. Om dat ook toen ongeregeldheden dreigden, verbood Rombouts het treffen. Dat staat nu op 4 april op de agenda. De Amsterdamse supporters willen die dag met eigen vervoer naar het stadion komen. Rom bouts weigert daar toestem ming voor te geven, temeer daar ook de aanhangers van de thuis club geen al te beste reputatie hebben. De Bossche burgemees ter wilde de Amsterdammers wel toestemming geven om op eigen gelegenheid tot aan de ge meentegrens te reizen. Daar zouden ze moeten overstappen op een pendelbus naar het stadi on. De supporters voelen daar echter niets voor, lieten ze de Bossche burgemeester vrijdag weten. PSV biedt Ramzi vijfjarig contract TILBURG - PSV hoopt binnen enkele weken de transfer van Adil Ramzi te hebben afgerond. De club bood de middenvelder een vijfjarig contract aan. „Ik wil graag en ga er vanuit dat het rond zal komen", sprak Ramzi na Willem II - PSV. De Marokkaanse international speelt op huurbasis voor Willem II, maar is nog eigendom van Udinese. Met de Italiaanse club bereikte PSV nagenoeg een ak koord over de afkoopsom. Ram zi staat nog twee jaar onder con tract bij Udinese. Hij wil graag naar PSV. „Het is een perfecte club voor mij. De Brabantse mentaliteit bevalt mij. De club is goed, net als de trainer en de spelersgroep. Ik verheug me erop. Ik kan op het middenveld spelen, maar ook in de aanval. Ik richt mij op de po sitie van Nilis, die naar Aston Villa gaat." ANP Rombouts beslist dinsdag defi nitief wat hij gaat doen. Als de Amsterdamse aanhang garan deert dat er geen demonstratie komt en wanneer iedereen be reid is gebruik te maken van de combiregeling, gaat de wed strijd gewoon door. Is dat niet het geval dan volgt onvermijde lijk een verbod, aldus de ge meentelijke woordvoerder. Demonstratie De Onafhankelijke Fanclub Ajax wil op 4 april hoe dan ook demonstreren in Den Bosch, al dus voorzitter T. van Beek. Zon dag roept zijn organisatie tij dens de wedstrijd Ajax - NEC supporters op om massaal af te reizen naar de Brabantse hoofd stad. „Het uitgangspunt is om vreedzaam te betogen om dui delijk te maken dat het aantal risicowedstrijden moet worden verminderd", aldus de voorzit ter. ANP Sjevtsjenko velt Juventus MILAAN - Twee doelpunten van Andrei Sjevtsjenko bezorg den AC Milan vrijdagavond een 2-0-overwinning op koploper Juventus. Het verschil op de ranglijst tussen beide ploegen bedraagt nu 10 punten. Sjevtsjenko opende de score op slag van rust voor 82.000 toe schouwers in San Siro. Zeven minuten voor tijd benutte de Oekraïner een strafschop. Het was zijn 21e treffer van het sei zoen, waarmee Sjevtsjenko top scorer is in de Serie A Voor Ju ventus, de ploeg van Edgar Da vids en Edwin van der Sar, was het pas de tweede nederlaag van het seizoen. De ploeg uit Turijn heeft negen punten voorsprong op Lazio Roma, dat zaterdag stadgenoot AS Roma treft. AC Milan staat voorlopig derde. ANP Co Adriaanse praat met Celtic TILBURG - Co Adriaanse heeft een gesprek gehad met Celtic om hoofdtrainer te worden bij de Schotse club. Hij vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Willem H. Celtic ontsloeg begin februari trainer John Barnes. Technisch directeur Kenny Dalglish neemt sindsdien de taken waar. Adri aanse is ook kandidaat om bij Ajax de ontslagen trainer Jan Wouters op te volgen. ANP Joonas Kolkka van PSV ontdoet zich van Joris Mathijsen (links) en Marcel Valk. foto Gerritde Heus/ANP van onze sportredactie TILBURG - Met het kam pioenschap in zicht speelt PSV steeds stroever. In de derby te gen Willem U mocht de ploeg van geluk spreken dat het 0-0 bleef. Maar met nog zeven wedstrijden voor de boeg kan PSV de titel bijna niet meer ontgaan. De voorsprong op 'achtervolgers' Feyenoord en FC- Twente bedraagt elf pun ten. Niettemin kijkt de club al naar het nieuwe seizoen. De be leidsbepalers hebben een enorm probleem met de zoek tocht naar een topspits. Flo (Chelsea) wil niet, Carew van Rosenborg evenmin, zodat PSV aanvallers in een andere categorie moet zoeken. PSV zal wel moeten investeren in een spits. De kans dat Van Nistelrooij vertrékt is groter dan de hoop dat hij blijft. De club staat op een kruispunt. Om mee te doen in de Cham pions League en om het Neder landse kampioenschap, heeft PSV naast Bruggink een gere puteerde spits nodig die elk seizoen goed is voor 25 goals. De ploeg heeft behoefte aan een type dat niet alleen mak kelijk scoort, maar ook met een moment een wedstrijd kan openbreken. Dat bleek ook te gen Willem II. PSV speelde zeer moeizaam, werd constant onder druk gezet en kreeg wei nig kansen. De ploeg miste de brille van Van Nistelrooy. Nilis speelde onzichtbaar en Brug gink werd goed bewaakt door Gentile. Bruggink kreeg in de eerste helft de beste en in feite enige kans. Hij schoot vrij voor doel man De Vlieger hoog over. De Vlieger zorgde overigens voortdurend voor onrust. Hij stond vaak verkeerd opgesteld en de communicatie met de verdedigers verliep eveneens niet goed. In de saaie eerste helft tegen PSV hadden de Tilburgers op voorsprong moeten komen. Zij speelden beter en verzorgder dan de buurman. Willem II's gevaarlijkste man was de snel le rechteraanvaller Ceesay, die Heintze telkens z'n hielen liet zien. OokRamzi,dieindespits speelde, zorgde voor veel drei ging. PSV wil de Marokkaan aantrekken, maar het liefst zou hij met Adriaanse naar Ajax gaan. Ook na de hervatting was Wil lem II de gevaarlijkste ploeg. Dat resulteerde in legio moge lijkheden voor Ceesay, Ramzi, Caluwe en Schulp. De laatste miste in de slotfase twee enor me kansen en had de pech dat Waterreus zijn kopbal net wist te pareren. PSV kwam zelden aan voetballen toe. Willem II was ook agressiever dan de aanstaande kampioen en mocht het meeste aanspraak maken op de drie punten. Den Bosch Het lukt FC Den Bosch ook met nieuwe spelers (Graff, Mourad, Van der Gun) en een nieuwe trainer (Wotte) niet om piunten te halen. In de Alk- maarse Hout kreeg de ploeg klop van AZ (2-0) en belandde op de laatste plaats in de KPN Telecompetitie. AZ klom door de kleine winst langs Ajax naar de vijfde plaats op de ranglijst en hield de kansen op Europees voetbal overeind. Max Huiberts van AZ is raakte zodanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest. De lin kerspits kreeg drie hechtingen aan de oogkas, had een lichte hersenschudding en ging door zijn knie. Een en ander ge beurde tijdens een botsing in een luchtduel met de Bossche verdediger Rob Wielaert. Fortuna boekte thuis tegen MW de vijfde overwinning op rij. De 3-1-zege van de ploeg van vertrekkend coach Van Marwijk was een magere af spiegeling van de krachtsver houdingen. Willem II - PSV 0-0. Scheidsrech ter: Jol. Gele kaart: Van Nieuio- stadt (Willem II). Aantal toeschou wers: 14.700. AZ - FC Den Bosch 2-0 (1-0). 24. Fertout 1-0, 90. Van Galen 2-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Aantal toeschouwers: 6000 Fortuna Sittard - MW 3-1 (2-1). 2. Gerritsen 1-0, 25 Mutsaers 1-1, 27. Gerritsen 2-1. 73. Amoah 3-1. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Hofland (Fortuna Sittard), Caers (MW). Aantal toeschou wers: 8000. ANP Protest Arsenal tegen rode kaart LONDEN - Arsenal heeft vrijdag bij de Europese voetbal bond Uefa een klacht ingediend tegen de rode kaart die aan valler Thierry Henry ontving in het duel met Werder Bremen. De Fransman werd donderdag door arbiter Nielsen uit het veld gestuurd na een tackle op verdediger Barten. Henry ris keert een schorsing voor de halve-finaleduels tegen het Fran se Lens. De rode kaart was naar zijn mening volkomen onte recht. Manager Arsène Wenger wond zich bovendien op om dat hij al enige tijd had aangegeven zijn aanvaller te willen wisselen. De klacht van Arsenal zal woensdag door de disci plinaire commissie van de Uefa worden onderzocht, zo ver klaarde een woordvoerder. RTR Bruylandts terug naar Palmans BRUSSEL - Dave Bruylandts keert terug naar Palmans. De Belgische renner heeft met ploegleider Walter Planckaert een mondeling akkoord bereikt. Team Farm Frites en Bruylandts hebben na zijn veel te hoge hematrocietwaarde in de Cata laanse week donderdag besloten de arbeidsovereenkomst te verbreken. Bruylandts reed zijn eerste jaar als prof bij Pal mans. „Ik heb het afgelopen jaar goed met Bruylandts ge werkt. Ik heb het volste vertrouwen in hem", lichtte Plancka ert toe. ANP China start campagne tegen doping PEKING - De Chinese autoriteiten hebben een campagne op gezet om doping onder de sporters tegen te gaan. Met het oog op de Olympische Spelen in Sydney wil China nieuwe schan dalen voorkomen. Bij de Aziatische Spelen in 1994 en de we reldkampioenschappen zwemmen twee jaar geleden in Au stralië kwamen verscheidene Chinese deelneemsters in op spraak wegens verboden prestatiebevorderende middelen. Na deze positieve gevallen heeft China de controles opge voerd. Vorig jaar werden 3505 urinetests en 317 bloedtests uitgevoerd. Negentien keer leverde dit een positief resultaat op. RTR MSV Duisburg ontslaat trainer DUISBURG - Het bestuur van MSV Duisburg heeft trainer Friedhelm Funkel ontslagen. Duisburg is hekkensluiter in de Bundesliga. Degradatie lijkt onafwendbaar. Het college ziet in Funkel niet de juiste persoon een nieuw team op te bouwen. Funkel stond sinds 1996 onder contract bij Duisburg. Hij leidde de ploeg naar de hoogste divisie. Zijn assistent Seppo Eichkorn neemt de taken tot het einde van dit seizoen over. DPA/SID EK-voetbal bijna uitverkocht AMSTERDAM - Het Europees kampioenschap voetbal ko mende zomer in Nederland en België is nagenoeg uitverkocht. Met nog 78 dagen voor de openingswedstrijd in Brussel te gaan, zijn er nog een paar duizend tickets verkrijgbaar, ver telde toernooidirecteur Harry Been gisteren. Ook het werven van vrijwilligers voor het grootste sportevenement van Euro pa verloopt naar wens. Ruim 3500 van de 4000 benodigde krachten zijn al vastgelegd. ANP Verstappen zevende in training SAO PAULO - Jos Verstappen heeft vrijdag in de vrije trai ning van de Grand Prix van Brazilië een flinke stap voor waarts gemaakt. De Limburger eindigde in zijn Arrows op het circuit Interlagos als zevende in 1.17,641. Wereldkampioen Mika Hakkinen was het snelst. In zijn McLaren reed de Fin een ronde van 1.15,896. Vandaag (zaterdag) is de kwalificatie, zondag de race. AFP van onze sportredactie NYON - De loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Champions League heeft in elk geval een echte titanen strijd opgeleverd: Manchester United - Real Madrid, ofwel de houder tegen de recordhouder. En bovendien clubs die niet al leen bulken van het geld maar ook van de traditie. De duels Porto-Bayern Miinchen, Chel sea-Barcelona en Valencia-La- zio zijn in vergelijking daarmee vooral sportief interessant. „De Europese kampioenen van de laatste twee jaar tegen el kaar. Mooier kun je het niet krij gen. Precies wat onze fans wil len", was de reactie van Real- vorzitter Lorenzo Sanz, die zich onsterfelijk hoopt te maken met een achtste 'beker met de grote oren', in een tot dusver wisselr vallig seizoen. „Het wordt een fantastische wedstrijd. In de fi nale ga ik trouwens uit van Real - Barcelona." Chelsea werd aan Barcelona ge paard, nadat voor de ploeg van Louis van Gaal eerst FC Porto als tegenstander uit de bus was gekomen. Omdat beide teams elkaar ook al in de tussenronde hadden getroffen, kon dat niet volgens de regels en gingen de officials van de Uefa schuiven. Makkies „Als je eerst tegen Bayern loot en daarna Barcelona krijgt, geeft dat aardig aan hoe sterk de competitie in deze fase is", zei Colin Hutchinson, de directeur van Chelsea. „Makkies bestaan niet meer. Maar het mag duide lijk zijn dat wij als underdog be ginnen." Zijn Catalaanse colle ga Amador Bernabeu sprak be roepshalve ook van een zware klus ma ar liet er geli j k op volgen toch al aan een puur Spaanse fi nale te denken. Doordat Valencia aan Lazio werd gekoppeld, staat in elk ge val een club in de halve eind strijd die nog nimmer zo ver kwam. De Romeinen werden in groep D. met Feyenoord, zo waar eerste door Chelsea op Stamford Bridge te verslaan. De minst-aansprekende Spaanse tegenstander kwam Lazio, dat belangstelling heeft voor Valen cia's Claudio Lopez, goed uit. „Een prima loting. Natuurlijk heeft Valencia een uitstekende ploeg maar wij hebben alles dat nodig is om door te gaan"zei vi- ce-voorzitter Cragnotti. Hij be loofde het voorbereidende werk voor de eventuele transfer van Lopez op te schorten tot het ein de van het seizoen. Voor de halve finales van de Uefa Cup rolde in Nyon tot op luchting van de Engelse verte genwoordigers niet het duel Ar senal - Leeds uit de koker. David Dein, de vice-voorzitter van Ar senal, toonde zich ingenomen met Racing Lens. „We zijn goe de vrienden. Ons halve team is Frans. En we kennen Lens na tuurlijk van vorig seizoen. Uit speelden we gelijk, thuis verlo ren we. Dat was een ramp, reden voor revanche." „Ik ben blij dat we Arsenal in deze fase ontlopen en dat we eerst uit spelen", was de reactie van Leeds-voorzitter Peter Ridsdale. In Istanbul was de vreugde over het bereiken van de halve finale door Galatasa- ray al reden voor een straat feest, de loting tegen Leeds was dat opnieuw. De Turken achten zich in staat een Engelse eind strijd te voorkomen. Speeldata: 4 april: Real Madrid (Spa - Manchester United (Eng), FC Porto (Por) - Bayern München (Dui). 5 april: Chelsea (Eng) - Barcelona (Spa), Valencia (Spa) - Lazio Roma (Ita). 18 april: Barcelona - Chelsea, Lazio - Valencia. 19 april: Manches ter United - Real Madrid, Bayern Munchen - Porto. Halve finales. 2 mei: Valencia/Lazio - Chelsea/Bar celona. 3 mei: Manchester Unite d/Real Madrid - Bayern München- /Porto. 9 mei: Bayern Munchen/ Porto - Manchester United/Real Madrid. 10 mei: Chelsea/Barcelona - Valencia/Lazio. Finale: 24 mei in Parijs. Uefa-beker, halve finales: Galata- saray (Tur) - Leeds (Eng), Arsenal (Eng) - Lens (Fra), Wedstrijden: 6 en 20 april. ANP Ricksen naar de Rangers ALKMAAR - Fernando Ricksen van AZ gaat naar Glasgow Ran gers. Na wekenlang touwtrek ken is de overgang nabij. Dirk Scheringa, sponsor/eige- naar van de Alkmaarse club, zei vrijdag na de wedstrijd AZ - FC Den Bosch (2-0) dat de onder handelingen met de club „op een oor na gevild zijn." Scherin ga deed geen mededelingen over de transfersom voor de verdedi gende middenvelder die in Alk maar nog een contract had voor twee jaar na dit seizoen. Eerder circuleerde een vraagprijs van vijftien miljoen gulden. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 23