Vergeefse handreiking Den Berg Takken naar boven, kluiten naar benee Stevig maal voor Oekraïens koor Broer beschuldigt kinderporno-activist van misbruik Als scout verklede oplichters actief in Middelburg Verontruste ouders blijven vertrek directeur Arduin eisen 11 Metaalhandel in Middelburg verdacht van milieudelicten zeeuwse almanak Opgelost MIDDEN zeeland door Johannis Kosten MIDDELBURG- Verkleed als scouts hebben oplichters de af gelopen dagen in de Middel burgse wijk Dauwendaele ge collecteerd. Ze vertelden hun slachtoffers dat ze geld inza melden voor Mozambique. Scouting Middelburg kreeg verschillende telefoontjes bin nen van verontruste mensen die door de valse scouts waren benaderd. Woordvoerder Peter de Jong „Mijn eerste reactie was, daar gaan we weer. We hebben er al eens eerder last van gehad. Toen we contact op namen met de politie, bleek dat zij ook al signalen hadden op gevangen." In de wijk Dauwendaele wordt doorgaans door de scouting groep Kazan de Wolf geld inge zameld voor goede doelen. De Jong: Het komt wel eens voor dat scoutinggroepen op eigen houtje collecteren. Maar daar hebben ze altijd een gemeente lijke vergunning voor nodig. Deze keer is daar absoluut geen sprake van, want er is vorige week al geld ingezameld voor Jantje Beton." De politie adviseerde Scouting Zeeland de publiciteit te zoe ken. Het is te hopen dat de da ders weer bij hun zinnen komen. De daders moeten be seffen dat ze onschuldige men sen duperen. Vroeger collec teerde ik lege flessen om met de opbrengst iets leuks te gaan kopen: Nu zijn jongeren al zo diep gezonken dat ze misbruik moeten maken van een organi satie als Scouting Zeeland." door Roelf Reinders GOES - Het nog onduidelijk of het conflict rond Huize Den Berg voorbij is met de oplossing die de Arduin-directie en de raad van toezicht voor het con flict rond de Arduin-locatie in Goes hebben bedacht. Arduin wil ouders tegemoet komen door hen zelf te laten uitmaken welke vorm van zorg hun kinde ren bij Den Berg krijgen. Maar volgens woordvoerder H. Co- nijn van het Verband van Ver ontruste Ouders overwegen nog veel ouders hun verstandelijk gehandicapte kinderen bij Den Berg weg te halen. Directeur P. van den Beemt en voorzitter J. van der Doef van de raad van toezicht maakten woensdagochtend aan de ou ders van het verband het resul taat bekend van het overleg rond de problemen bij Den Berg. Bij dat overleg waren ook gede- uteerde G de Kok, het Zorg- antoor Zeeland en de Zeeuwse oepel van patiëntenorganisa- ïes Het Klaverblad betrokken, e ouders die dreigen hun kin deren bij Den Berg weg te halen mogen zelf bepalen of hun kin deren aan de zorgvernieuwing bi] Arduin meedoen. Ze kunnen alsnog voor de Arduinvisie kie zen (wonen in de wijk) maar dat kan ook in een langzamer tem po. De derde mogelijkheid is 'de door u gevraagde traditionele zorg' waarbij de kinderen op het Den Berg-terrein blijven. (Advertentie) DONDERDAG 23 MAART Het Zeeuwse Gezicht OPENBAAR DEBAT over kunst in de openbare ruimte Stadhuis, Marktte Middelburg 20.00 uur, toegang gratis (Advertentie) oekenwee de Wintel DRVK in Woorc Brasserie KERY Beeld Geluid Markt 51 A Middelburg (0118) 886886 Woordvoerder H. Conijn ver wacht dat de oplossing van Ar duin door de ouders 'gigantisch' wordt verworpen. „Wij willen helemaal geen traditionele zorg voor onze kinderen", zegt hij. „Het Arduin-model heeft nooit ter discussie gestaan. Wij vin den alleen dat niet iedere ge handicapte in de wijk kan wo nen. Maar ook wij willen meer en betere dagbesteding. Het gaat ons om de arrogante ma nier waarop er bij Arduin met ouders, personeel en gehandi capten wordt omgegaan." Conijn vindt dat het conflict al leen met het vertrek van Van den Beemt en het management kan worden opgelost. Hij verwacht dat veel ouders van het verband hun kinderen van Den Berg wil len halen om elders onder te brengen. Van den Beemt zegt dat Arduin de mogelijkheid van de traditionele instituutszorg bij Den Berg altijd al heeft aan geboden. „Het is altijd hetzelfde verhaal geweest." Nieuw is volgens Van der Doef van de raad van toezicht dat Ar duin de ouders niet voortdurend het model-Arduin zal voorhou den. „Er zullen door Arduin geen initiatieven worden ont plooid" aldus Arduin in de brief in DE DRVKKERY tot en met 25 maart gratis bij aankoop van ten minste ƒ24,50 aan boeken Harry Mulisch Het theater de brief en de waarheid zwerven door de bibliotheek van de klassieke oudheid met de cd-rom Lectori salutem ƒ14,95 doe mee aan onze prijsvraag Lvctor et vinco| wedstrijdformulieren in de winkel afdeling muziek Edison classical music awards CD samengesteld uit de genomineerde albums, met kortingcoupons ƒ9,95 vandaag vanaf 17.30 uur in I De Brasseriel Spaghetti ƒ13,50 Vegetarische groenten kaas quiche ƒ17,50 Russische stoofschotel ƒ21,50 zaterdag 25 maart 14.30- 16.30 uur The young harpists Zeeuwse Muziekschool aan de verontruste ouders, „noch discussies worden ge voerd over vernieuwingen bin nen het zorgaanbod." Oplossing Van den Beemt noemt de keuze mogelijkheid over vorm van zorg 'een handreiking naar de ouders'. J. Vermeulen van het Zorgkantoor vindt de oplossing die Arduin voor het conflict heeft bedacht 'de meest haalba re'. Volgens gedeputeerde De Kok kon Arduin niet verder gaan dan het aanbieden van traditio nele zorg. „Als ouders geen keu ze willen maken, houdt het op." Hij zegt dat geen enkele partij die bij het overleg was op de ei sen van het Verband van Veront ruste Ouders wilde ingaan. Ouders van ongeveer vijftig ge handicapten hadden het vertrek van Van den Beemt of loskoppe ling van Den Berg van Arduin geëist. „De eisen van de ouders zijn wel besproken maar niet bespreekbaar geweest", aldus De Kok. Als ouders niets zien in de oplos sing van Arduin, werkt de stich ting mee om gehandicapten bij andere instellingen onder te brengen. Van den Beemt suggereerde dat ouders tijdelijk het zorgbudget van Arduin kunnen krijgen om de gehandicapten thuis te kun nen houden. Arduin krijgt onge veer tachtigduizend gulden per gehandicapte. pagina 19: laatste ronde Kinderen planten bomen langs de Torendijk in Kortgene. foto Willem Mieras door Esme Soesman KORTGENE - Met tomeloos en thousiasme stampen de in rub berlaarzen gestopte leerlingen van openbare basisschool De Zuidvliet in Kortgene en van christelijke basisschool De Dubbele Punt uit Geersdijk in het rond. Wachten op het offici ële startsein van de boomfeest dag is moeilijk. Binnen de kort ste keren vliegen de kluiten in het rond. De groepen zeven en acht van beide scholen verzamelen woensdagochtend op de Toren- dijk in Kortgene. De gaten langs deze dijk, waar tot voor kort nog populieren groeiden, zijn gegra ven. Schoppen en meetstokken liggen klaar. „Takken naar bo ven en kluiten naar benee", in strueert medewerker John Ver- rijzer van de buitendienst van de gemeente Noord-Beveland de plantertjes kort en krachtig. „Jullie hebben er volgens mij ontzettend veel zin", consta teert wethouder A P. Dees-de Looff met een glimlach. Even daarvoor namen enkele leerlingen een spontane duik vlucht in een plantgat en werd er driftig met een nog te planten boom in de rondte gezwaaid. Samen hebben de jongeren zo'n dertig populieren neer te zetten. Over de volle lengte van de dijk worden 207 bomen heringe- plant. Accentgemeente De gemeente Noord-Beveland is dit jaar accentgemeente en stelde daarom een uitgebreid programma samen. Zo'n hon derdveertig basisschoolleerlin gen gingen met schoppen aan de slag in Wissenkerke, Kortgene, Colijnsplaat, Kamperland en Kats. Op de Schotsman werden ballonnen met beukennootjes losgelaten. Een bomenspeur- tocht en een milieu-educatieve tentoonstelling waren andere hoogtepunten van de dag. Leuk, vinden Jan-Pieter Tim merman, Niels Verburg en Joris Heijers van de Kortgeense school eensgezind. „We hoeven niet in de klas te zitten, da's wel lekker." „De beukennootjes die op allerlei plaatsen neerkomen zijn belangrijk voor andere kin deren." „Bomen zijn goed voor onze zuurstof", zijn een paar van de kreten die zij slaan. In andere Bevelandse regio's werd de jeugd woensdag even eens aan het graven gezet. De gemeente Borsele koos voor een millenniumboom in elk van haar vijftien dorpen. Duurzame soorten, zoals linde, esdoorn en plataan. De Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) heeft de gemeen te een ekoboom, die zonder kunstmest en bestrijdingsmid delen is gekweekt, geschonken. Deze is gisteren in Hoedekens- kerke geplant. De Stichting Platform Platte land Tholen en de Dienst Lan delijk Gebied zetten leerlingen van openbare basisschool De Eevliet en van de School met de Bijbel in Poortvliet aan het werk. Met het planten van fruit bomen hebben de leerlingen een bijdrage geleverd aan de aanleg van het plaatselijke dorpsbos. Hontenisse wil fiets-voetveer KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse wil bestuderen of er na 2003 een fiets-voetveer tussen Kruiningen en Perkpol- der kan varen. Raadslid L. de Nijs (Groot Hontenisse) kwam woensdagavond met het idee. Burgemeester A Vo gelaar vond het een zin volle gedachte om mee te nemen bij het opstellen van de recreatievisie van Hontenisse. Dorpshuisbeheerder Toon Slager schept nog eens op. foto Willem Mieras door Esme Soesman SCHERPENISSE - Scherpenisse mag dan een klein dorp lijken; in gastvrijheid zijn de inwoners groot. Twee avonden lang, woensdagavond en vanavond, kookt dorpshuisbeheerder Toon Slager een stevige maaltijd voor de éénenvijftig zangers van het jongenskoor Dzvinochok uit Kiev. Het koor treedt vanavond, donderdag, tussen half acht en negen uur op in de rooms-katholieke kerk in Tholen-stad. Daarvoor is wel wat innerlijke verster king nodig. Slager zorgt tegen kostprijs voor drie gangendiners; een slaatje, zuur koolschotel en desert als eerste maaltijd en vanavond aspergesoep met een rund vleesgerecht. Het jongenskoor dat voor veertien dagen op toernee is in Duitsland en Nederland werd geconfronteerd met afgelaste con certen en problemen met gastgezinnen in Limburg. Er bleek te weinig opvang voor de jongeren, die in leeftijd uiteenlopen van elf tot eenendertig. In allerijl werd een alternatief program ma in Zeeland in elkaar gedraaid. De zan gers, die dinsdagavond in Bergen op Zoom in een jeugdherberg onder dak zijn gebracht, kregen woensdag een rondlei ding door het Markiezenhof in Bergen op Zoom aangeboden. Vandaag krijgen zij een lunch op het Schelde College in die stad, in ruil waarvoor de jongens een mi ni concert je geven. De avond brengen zij in de Thoolse kerk door. Aansluitend vertrekt het koor naar Vlissingen. Vrijdag 24 maart geven de zangers een concert in de Sint Jacobskerk in die stad. Dit concert begint om acht uur. door Jacques Cats TURNHOUT-Het parket in het Belgische Turnhout beschikt over aanwijzingen dat kinder pornobestrijder Marcel Ver- vloesem zich zelf aan een aantal kinderen heeft vergrepen. Daartoe behoort ook zijn jonge re broer Victor. Die uit 1972-1974 daterende zaak is inmiddels verjaard. Een tiental andere gevallen zou zich in de jaren tachtig en negentig hebben voorgedaan in Morkho- ven, de woonplaats van de man. Het betrof hier jongens in de leeftijd van twaalf tot veertien jaar. Vervloesem raakte bekend door zijn privé-onderzoeken naar kinderporno en kinderporno- netwerken. Hij speelde met veel ophef justitie en politie inBelgië en in Nederland informatie in handen. Door toedoen van de man uit Morkhoven raakte jus titie op het Portugese eiland Madeira geïnteresseerd in twee mannen uit Hulst. Zij zouden aan bendevorming en mensen handelhebben gedaan. Vervloe sem maakte dezer dagen bekend zijn speurwerk noodgedwongen te moeten beëindigen vanwege strafrechtelijke stappen tegen hem wegens het bezit van kin derporno. De jongere broer van Vervloe sem heeft een belangrijke rol ge speeld in het aankaarten van de zedenzaak bij justitie. Hij zegt vanaf zijn twaalfde jaar te zijn misbruikt in de vroegere woon plaats Wommelgem. „Het begon met mij te wassen in bad. Zo ging het steeds verder." Het sek sueel misbruik zou een achttal jaren hebben geduurd. Vervloe sem was gisteren niet voor com mentaar op de beschuldigingen bereikbaar. Woordvoerster Van Hermen van het parket in Turnhout wenste woensdag niet inhoudelijk op de kwestie in te gaan omdat het onderzoek nog niet is afgeslo- MIDDELBURG - Een onder zoeksteam van veertig man heeft woensdag aan de Klevers- kerkseweg in Middelburg de metaalhandel Leynse Metals Recycling bv uitgekamd. Het bedrijf wordt ervan verdacht diverse milieuvoorschriften te hebben overtreden. Daarbij is mogelijk sprake van valsheid in geschrifte en fraude. Tegelijkertijd werd gespeurd in een woning op Schouwen-Dui- veland en bij zusterbedrijven in Gent en Antwerpen. Onder lei ding van de rechter-commissa- ris wordt de komende weken be keken hoe de bedrijfsvoering in elkaar steekt. Er is niemand aangehouden. Al eerder zijn administratieve bescheiden van de onderneming tegen het licht gehouden. Die kritische beschouwing leverde de veronderstelling op dat de metaalhandel de vergunning niet naleeft. Ook bestond het vermoeden dat de hand werd gelicht met regels rond registra tie en verantwoording van stof fen. De politie Zeeland, de provin cie, het waterschap Zeeuwse Ei landen, arbeidsinspectie, in spectie milieuhygiëne van het ministerie van VROM en het Nationaal Forensisch Instituut werkten bij het onderzoek nauw samen.Er werden tientallen bo dem-, water- en andere mon sters genomen. De onderzoekers legden beslag op administratie, enkele tien duizenden guldens aan contant geld en twee auto's. De uitkomsten van het onder zoek zal pas over enige maan den bekend zijn. ten. Wel maaktezij duidelijk dat er meerdere zaken tegen Ver vloesem in voorbereiding zijn. De man werd eerder in België veroordeeld wegens oplichting en valsheid in geschrifte. De Terneuzense advocaat F. L. de Vleesschouwer meent dat de ze ontwikkelingen de gerechte lijke beraadslagingen rond overdracht van de twee mannen uit Hulst aan Portugal in een heel ander daglicht zullen plaatsen. De Hoge Raad in Den Haag beslist binnenkort over de toelaatbaarheid van een uitle vering. De rechtbank in Middel burg had daar eerder geen be zwaar tegen gemaakt. Mafketel De Hulstenaren houden het er op dat Marcel Vervloesem de ge rechtelijke onderzoekers op Madeira gemanipuleerd video materiaal in handen heeft ge speeld. Het tweetal verblijft al elf maanden in het Middelburg se Huis van Bewaring. „Alles wat die man zegt is uit de lucht gegrepen", meldt één van hen vanuit de gevangenis. „Wij vechten tegen een mafketel". (Advertentie) Zondag 26/03 De Banjaard, Kamperland Brunch 11.00 -14.00 uur met aansluitend zwemmen in het subtropisch zwemparadijs van Roompot Beach Resort volw. 28.50 p.p.* kind. (5 t/m 12 jr.) 18.- pp.* kinderen t/m 4 jr. gfcltiS 02/04 Roompot, Kamperland 10.00 -12.00 uur Wandeling o.i.v. gids gratis! 12.00 - 14~00 uur Familiebrunch volw. 23,50 p.p.* kind. (5 t/m 12 jr.) 13,- p.p.* kinderen t/m 4 jr. gratis! Woensdag 12/04 Roompot, Kamperland en De Parel, Domburg Kinderfeestje (frietmenu bowlen of zwemmen) 9,50 p.p.* Zondag 23/04 Roompot, Kamperland, De Banjaard, Kamperland en De Parel, Domburg Paasbrunch 11.00 -14.00 uur met live muziek volw. 23,50 p.p.* kind. (5 t/m 12 jr.) 13,- p.p.* kinderen t/m 4 jr. gratis! HHëdlWIJ In Theater De Purely Domburg Zondag 02/04 Samba Salad 'In mijn droom' voor kinderen van 4 t/m 8 jr. kind. t/m 12 jr. 10,- p.p.* volw. 15,- p.p.* hrf.»U:lll:lllJ Huur eens een camper! Reizen, slapen en genieten in een volledig ingerichte luxe camper voor 4, 5 of 6 fiers Weekend (vr.-ma.) al vanaf 750,- ind. 100 km vrij reizen per dag! (Excl. bijkomende kosten.) RESERVEER SNEL, WANT VOL VOL! TouristSliop Markt 65c, 4331 LK Middelburg Tei, 0118 - 674300 Fax:0118-674333 Deze prijzen gelden alleen als u van Groot nieuws op de voorpa gina van de krant, afgelopen zaterdag! Althans, dat dacht die oplet tende lezer uit Vlissingen. De grote kleurenprent bestu derend van de Vlissingse Scheldewerf op de voorpagi na zag hij een totaal ander beeld dan hij gewend was aan te treffen in het hart van zijn stad. Een omgekeerd beeld. Hij was zeer onder de indruk. Hier waren de Scheldeha- vens in de binnenstad ge handhaafd en de bereikbaar heid van de stad vanuit het oosten in één klap verbe terd... „Voorwaar een slagvaardig man, die nieuwe eigenaar van de Schelde", riep hij waarderend. „Kommer Damen gooit dat hele bedrijf gewoon 180 gra den om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 87