Afscheid met gemengde gevoelens Lazio stelt orde op zaken Co Adriaanse wil graag naar Ajax iDckenburgh start sterk in bekerfinale Rotterdammers missen bezieling en agressiviteit in Marseille: 0-0 ^Onbegrip over slappe {instelling aanvallers champions league door Mark Caldenhoven MARSEILLE - Feyenoord kan zich volledig richten op de slot fase van de eredivisie, zondag te beginnen met de stadsderby te gen Sparta. De Rotterdammers kwamen gisteravond tegen ölympique Marseille niet ver der dan een bleke 0-0 en namen niet gemengde gevoelens af scheid van de Champions Lea gue. Daar deed de verrassende zege van Lazio bij Chelsea (1-2) niets aan af. Leo Beenhakker, de trainer van Feyenoord, had het een dag eer der al bekendAls hij moest kie zen tussen Ölympique Marseille en Sparta, zou hij blind voor de V| derby kiezen. Immers, zo zei Beenhakker, de competitie heeft de hoogste prioriteit. Hoewel de jacht op koploper PSV een kansloze missie lijkt, ligt Feye noord nog steeds op koers voor deelname aan de volgende edi- ;'tie van het miljoenenbal. Ken- n nelijk had Feyenoord zich al bij voorbaat neergelegd bij de on- __Jjiaalbaarheid van de Franse missie. Dat hernieuwde kwalificatie voor de Champions League cru ciaal is voor de toekomst van «Feyenoord, is zonneklaar. Met de verdiensten uit de Cham pions League van dit seizoen, exclusief tv-inkomsten en re- !e cettes ongeveer dertig miljoen gulden bruto, heeft de lands kampioen wat meer financiële armslag. Al reiken de bomen in Rotterdam daarmee ook weer niet tot in de hemel. 0 Bij het slotakkoord in Marseille j"stond het paradepaardje van de Uefa in de schaduw van de na- tionale competities, ook al om- iei dat Ölympique in de Franse competitie nog degradatie moet fichten te ontlopen. Op het ofdkwartier van de Europese etbalbond in Nyon zullen op orhand enkele vraagtekens n geplaatst bij de Frans-Ne- ^derlandse bedoelingen, die een dag eerder monter met woorden kracht werden bijgezet. Van een wedstrijd was in Stade Velodro- jme, de lege kolos van Marseille, 11 met of nauwelijks sprake. a Strijdlust Beenhakker had zelf al gezegd 1 dat het verschil in financiële daadkracht met de top in Euro Feyenoord-spits Julio Cruz verschijnt voor het doel van Ölympique Marseille maar vindt doelman Porato op zijn weg. foto Ed Oudenaarden/ANP pa louter met strijdlust is te compenseren. Zo waren Lazio, Dortmund, Rosenborg en ook Ölympique dit seizoen met suc ces naar de keel gegrepen. Feye- noords handelsmerk, bezieling en agressiviteit, bleven nu ech ter achterwege. Schuchter en zuinigjes was het optreden van de Rotterdammers. Pas bij de achterstand van Lazio bij Chelsea veerde Feyenoord lichtjes op, met een kopballetje van Kalou net na de rust als be langrijkste wapenfeit. Verder lieten de Rotterdammers zich niet of nauwelijks zien voor doelman Porato van Ölympi que. Zelfs toen Richard Martini na twee gele kaarten moest in rukken, een kwartier voor tijd, was Feyenoord niet tot grootse daden te inspireren. Dat kwam ook door Lazio, dat de achter stand op Stamford Bridge om boog in een voorsprong. De Italianen doofden daarmee het vlammetje bij Feyenoord. Lazio mocht niet winnen, wilde Feyenoord uitzicht houden op de laatste acht van Europa. Voor Beenhakker stond vast dat zijn ploeg pas een gerede kans had als het in Marseille zou winnen. En daarvoor zijn nog altijd doelpunten nodig. Tomasson, als verbindmgsspeler veelvul dig overgeslagen in Feyenoords aanvalsopzet, was er met een geannuleerde omhaal na ruim een halfuur het dichtste bij. Cruz en Bosvelt stuitten, nog voor de rust, met schoten op uit blinker Porato. Rapportcijfers Voor Beenhakker, zo had hij al voor het tweede treffen met Chelsea trots gebezigd, was het Europese avontuur met het be reiken van de tweede ronde van de Champions League al meer dan geslaagd. Twaalf wedstrij den, twee nederlagen, de schei dende oefenmeester kon prima rapportcijfers overleggen. Dat Feyenoord, in 1972 voor het laatst kwartfinalist in het meest prestigieuze bekertoernooi, bo vendien tot op de laatste speel ronde lange tij d zicht hield op de kwartfinales maakte het optre den in Europa zelfs memorabel. Het maskeert niettemin interne strubbelingen, die als een rode draad door de Europese cham pagne lopen. Feyenoord gaat nog zware dagen tegemoet. Dat voorzitter Jorien van den Herik dinsdagavond bij de training in Stade Velodrome weigerde foto grafen toe te laten op het veld en media werd verboden te praten met spelers, duidt op een (nieu we) interne controverse. Het vuur dat het trio Konterman, Van Gastel en Van Wonderen eerder dit seizoen deed ontste ken, smeult kennelijk nog steeds. Nu Feyenoord afscheid heeft genomen van de Champions League is de kans groot dat het binnenkort opnieuw in alle he vigheid oplaait. Ölympique Marseille - Feyenoord 0- 0. Scheidsrechter: Dauden Ibanez (Spa). Rode kaart75. Martini (2x geel Ölympique Marseille). Aantal toeschouwers: 9.000. Ölympique Marseille: Porato; Mar tini. Luccin, Brando en Abardona- do; Fischer, Leroy, Keita (89. Gava- non) en Reina; Babayako (62. Moses) en De La Pena. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel (80. Kornejev), Konterman, Van Wonde ren en Rzasa; Bosvelt, Van Gastel (76. Somalia), Tomasson en De Vis ser (65. Van Vossen): Kalou en Cruz. GPD P van onze sportredactie I MARSEILLE - Leo Beenhakker aki streek nog eens door zijn grijze haardos, zuchtte weer eens diep sn sprak als de profeet: „We hebben hier te weinig gebracht, sf zeker aanvallend." „We hadden geen power voorin. En vraag me nou niet hoe dat l< komt, dat zit in het voetbal op- B gesloten. Verdedigend ging het best, we zijn amper in gevaar jp geweest. Misschien speelde ver moeidheid een rol, want we zijn voor de vierde week in actie net Europees voetbal. Nee, ik iou onze uitschakeling op de siniskleunen tegen Chelsea. Die 2' speelden ons twee keer volledig van de mat. Toen hebben we het laten liggen." "jffscheid Iet was niet alleen de 'exit' van feyenoord, het was ook zijn art «rsoonlijke afscheid van het Europese podium. Beenhakker itopt na dit seizoen als trainer dus was het 63e duel, dat hij Marseille Europees gezien bijwoonde, z'n laatste interna tionale optreden. Bert Konter man toonde geen enkel begrip voor de inzet van een aantal van zijn medespelers. „Ikheb niet de indruk dat we er allemaal voor zijn gegaan. Sommigen maak ten er een zomeravondpotje van. Er was geen arbeid. Ik be grijp dat niet, We hebben een kans op de kwartfinales laten glippen." Balen De noeste verdediger had aan het begin van de tweede ronde er niet op gerekend dat Feyenoord zo ver zou komen. „Nee natuur- ljk niet. Als je die loting zag, ril de je. Toen we twee keer van La zio wonnen, stonden we er weer. En nu gelijk spelen tegen een B- team. Balen." Middenvelder Paul Bosvelt rea geerde verbitterd. „Heel zuur dat je hier de kans laat liggen. Ook al waren we toch niet door gegaan, we moeten dit gelijk spel onszelf verwijten. Dal is heel triest. We verdienden niet meer. Dit was heel slecht. GPD/ANP 2 joor Koen de Vries ?1 1EILOO - De biljarters van irasserie Ockenburgh zijn de ationale bekerfinale drieban- i goed begonnen. In de eerste ■O loulewedstrijd, tegen topfavo riet TAS uit Heemstede, speel- len de Goesenaren met 4-4 ge- ijk. Ickenburgh verdiende het ge- Tr: ijkspel tegen het gerenom- neerde TAS. De ploeg kreeg bij en 2-2-tussenstand alle gele- enheid om te scoren, lp de ene tafel kreeg Ron Schu- nann tegen Henk Habraken wee matchpoints. Na de eerste ewonnen set had hij bij 14-12 wee kansen om op 2-0 te ko- t| ien Twee keer miste de speel- i lal de carambole op een haar. liscutabcl lp de andere tafel kwam we- A eldkampioen Dick Jaspers >ed weg tegen Roland k irthomme. De Brabander aakte na een verloren eerste g" it en bij een 11-10-achterstand 'discutabelecarambole. 6o ij profiteerde van de onoplet- indheid van de arbiter en won de partij: 12-15 en 2-15. Op ka rakter sleepte Ron Schumann daarna toch nog een punt uit het vuur. In de beslissende derde set boog hij ruim na het midder nachtelijk uur een 10-6-achter- stand om in een 15-12-overwin- ning. Beste man Bij Brasserie Ockenburgh was John Tijssens de beste man. De Tilburger die volgend sei zoen naar Chateau d'Ax uit Utrecht vertrekt, veegde in de openingspartij de talentvolle Deen Dion Nelin volledig van het biljart: 3-0. Het gemiddelde van Tijssens sprak boekdelen: 1.800. Op de andere tafel had de Belg Martin Spoormans geen kans tegen Tonny Carlsen, de andere Deen van TAS. Het werd 3-0, in drie afgetekende sets. Ockenburgh speelt vandaag te gen Strauss Biljarts en morgen tegen Pelgrim Professionals. Brasserie Ockenburgh - TAS 4-4: Forthomme - Jaspers 1-2 (15-811-15 2-15), Tijssens - Nelin 3-0 (15-9 15- 11 15-10), Spoormans - Carlsen 0-3 (9-15 8-15 9-15), Schumann - Ha- braken 2-1 (15-11 14-15 15-12). Real Madrid met hakken over sloot naar laatste acht van onze sportredactie LONDEN - Lazio Roma heeft gisteravond in Londen alle frustraties in de Champions League van zich afgespeeld. De Italiaanse ploeg won bij het al geplaatste Chelsea met 2-1, na een achterstand van 0-1 bij de rust. Bij het winnende doel punt van Mihajlovic ging doel man De Goey (ex-Feyenoord) niet vrijuit. Door de zege plaatste Lazio, dat liefst vier punten afstond aan Feye noord, zich alsnog als groeps winnaar voor de kwartfinales. Voor de eerste keer in de Champions League speelde Chelsea zonder Britse inbreng. Aanvoerder Wise viel op het laatste moment af door een blessure. Zijn vervanger was Di Matteo. Daarmee bestond het Londense elftal uit twee Italianen, drie Fransmannen, een Nederlander, een Nigeri- aan, een Spanjaard, een Uru- guayaaneen Noor en een Roe meen. Eerder stuurde coach Vialli in de competitie op 26 december tegen Southampton ook al een compleet vreemde lingenlegioen het veld op. Hoewel Chelsea al zeker was van plaatsing voor de kwartfi nales, stond er wel degelijk nog iets op het spel voor de En gelse ploeg. Met winst of remi- Groep C. Dynamo Kiev (Oek) - Bayern München (Dui) 2-0 (1-0). 34. Kaladze 7-0, 72. De- metradze 2-0. Scheidsrechter: Veis- sière (Fra). Aantal toeschouwers: 65.000. Rosenborg (Noo) - Real Madrid (Spa) 0- 1 (0-1). 3. Raul 0-1. Scheidsrechter: Lev- nikov (Rus). Rode kaart: 54. Guti (Real Madrid/2xgeel). Gele kaart: Salgado (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 13.000. Bayern M. 6 4 1 1 13 13-8 R.Madrid 6 3 1 2 10 11-12 Dyn. Kiev 6 3 1 2 10 10-8 Rosenborg 6 0 15 1 5-11 Bayern München en Real Madrid naar kwartfinales. Groep D. Chelsea (Eng) - Lazio Roma (Ita) 1-2 (1-0). 45. Poyet 1-0,54. Inzaghi 1-7,67. Mihajlovic 1-2. Scheidsrechter: Melo Pereira (Por). Rode kaart: 84. Couto (Lazio Roma/2xgeel). Gele kaart: Flo, Di Matteo, Leboeuf (Chelsea), Pan- caro, Salas (Lazio Roma). Aantal toe schouwers: 34.260. Lazio 6 3 2 1 11 10-4 Chelsea 6 3 1 2 10 8-5 Feyenoord 6 2 2 2 8 7-7 Marseille 6 1 1 4 4 2-11 Lazio Roma en Chelsea naar kwartfina les. se kon het team van Vialli de eindzege in groep D veiligstel len. Daarmee zou Chelsea in de kwartfinales een andere groepswinnaar ontlopen en bovendien eerst een uitwed strijd loten. Lazio, dat zich met een zege hoe dan ook zou plaatsen bij de laatste acht, ging onstuimig van start. Binnen zeven minu ten moest De Goey twee keer redding brengen. Eerst op een schot van Inzaghi, kort daarna op een schuiver van Veron. Collega Marchegiani pareerde in de tiende minuut een volley van Zola. Geheel onverwacht en ook een tikje onverdiend nam Chelsea nog in de eerste helft een voorsprong. Poyet pikte veertig meter van het Italiaanse doel de bal op, drib belde even en drukte meester lijk af, 1-0. Het zondagsschot van de Fransman werd nog lichtelijk door Mihajlovic van richting veranderd. Met extra aanvallers (Boksic, Salas) hoopte Lazio op een snelle kentering in de tweede helft. In de 54e minuut was het raak. Inzaghi tikte, met dank aan zijn lakse bewaker Desail- ly, een voorzet van Nedved binnen, 1-1. Chelsea maakte na de rust een ongeïnspireerde indruk. Met een indraaiende vrije trap, waarop De Goey zich verkeek, strafte Mihajlo vic de matige instelling bij de thuisploeg af1-2. Door een rode kaart voor Couto, die zijn tweede gele kaart kreeg voor een aanslag op Flo, kreeg Lazio het in de slotfase nog knap benauwd. Petrescu leek in de 87e minuut Chelsea aan 2-2 en daarmee de groepswinst te helpen. Verde diger Negro haalde de bal van de doellijn. Real Real Madrid kwam in Noor wegen met de schrik vrij. De Spaanse ploeg die lange tijd met tien man speelde, won met 1-0 bij Rosenborg. Concurrent Dinamo Kiev zegevierde even eens, met 2-0 over de ongemo tiveerde groepswinnaar Bay ern München. Op basis van onderling resultaat schaarde Real Madrid zich als nummer twee bij de laatste acht. ANP Dolle vreugde bij Lazio nadat Mihajlovic de winnende treffer heeft gescoord tegen Chelsea. foto Christine Nesbitt/AP RKC wijst bod op Cornelisse af ARNHEM - RKC Waalwijk heeft het bod afgewezen dat Vi tesse heeft uitgebracht op Tim Cornelisse. Cornelisse (21) staat in Waalwijknog tot medio 2004 onder contract. De jonge rechtsachter geldt als één van de meest getalenteerde vleugel- verdedigers van ons land. Eerder meldde Vitesse zich vergeefs bij FC Utrecht voor aanvaller Didier Martel. De Arnhemse club schrok van de afkoopsom van de Fransman, die naar ver luidt meer dan tien miljoen gulden bedraagt. GPD Herstel Ernst Faber duurt langer EINDHOVEN - Ernest Faber moet zijn rentree op het veld met twee weken uitstellen. De PSV-verdediger kampt nog steeds met een ontsteking aan de achillespees. Woensdag werd hij daarom opnieuw in het gips gezet. De ontsteking openbaarde zich al in februari. Om het herstel te bevorderen is daarom opnieuw gips aangebracht. ANP Pacers zeker van playoffs INDIANAPOLIS - De Indiana Pacers hebben zich dinsdag als eerste ploeg uit de Eastern Conference geplaatst voor de play offs om de NB A-titel. De basketbalploeg van Rik Smits klopte de New York Knicks met 95-91. De Eindhovenaar was in 31 minuten goed voor 20 punten. 7 rebounds en 3 geblokte scho ten. Hij bereikte in zijn twaalfde seizoen bij de Pacers voor de tiende keer de playoffs. ANP Reuser in beeld bij Ipswich SCHIPHOL - Martijn Reuser is in beeld bij Ipswich Town. De aanvallend ingestelde middenvelder van Ajax vertrok woensdagavond met zijn zaakwaarnemer Karei Jansen naar de Engelse stad om de onderhandelingen af te ronden. Ips wich wil Reuser tot het einde van het seizoen huren, met een optie tot koop. ANP Van der Spil naar Open Italiaanse VLISSINGEN - Jessica van der Spil is een van de zeventien Nederlandse judoka's die zaterdag en zondag aan de Open Italiaanse judokampioenschappen deelnemen. De voormali ge Middelburgse komt uit in de klasse boven de 78 kilogram. Haar landgenote Fransoise Harteveld komt ook uit in deze klasse. Het toernooi dat in Rome wordt gehouden is het ne gende kwalificatietoernooi uit de reeks van tien voor de olym pische spelen. Maarten Arens, Jessica Gal en Karin Kienhuis zijn al zeker van een olympisch startbewijs en zijn niet in de ploeg opgenomen. Trapattoni stopt bij Fiorentina ROME - Giovanni Trapattoni stopt aan het eind van het sei zoen als trainer bij Fiorentina. Dat maakte de coach bekend na het gelijkspel (3-3) in de Champions-Leaguewedstrijd te gen Girondins Bordeaux. De Italianen werden voor een ver volg in het toernooi uitgeschakeld. De 61-jarige Trapattoni aast nog wel op een trainerspositie elders. SID Williams niet naar Key Biscayne KEY BISCAYNE - Venus Williams zal haar tennistitel in Key Biscayne niet verdedigen. De nummer drie van de wereld heeft nog altijd last van peesontstekingen aan beide polsen. Williams kwam door de blessure dit jaar nog niet in actie. Ze verwacht haar rentree begin mei in Hamburg te maken. Bij de mannen ontbreekt de titelverdediger ook: Richard Krajicek verwacht op 17 april in Monaco zijn comeback te maken na een knieoperatie. DPA van onze sportredactie TILBURG - Hij wil nogmaals benadrukken dat er nog geen of ficieel contact is geweest met Ajax. Maar Co Adriaanse weet wel dat hij de belangrijkste kan didaat is de op non-actief ge stelde Jan Wouters op te volgen. Algemeen directeur Frank Ka- les bevestigde dinsdagavond dat Adriaanse „een belangrijke kandidaat is". Hij beweerde wel dat er nog niet is gesproken, laat staan onderhandeld, met de coach die van 1992 tot en met 1997 hoofd opleidingen was in Amsterdam. „Het is leuk om te horen dat ik kandidaat ben", reageert de 52- jarige Amsterdammer quasi- nonchalant. „Ik weet dat ik word genoemd bij Ajax, dat hoor ik van journalisten en van mensen binnen de club." Maar is er nou wel of niet con tact geweest met Ajax? Be dachtzaam: „Ik spreek regelma tig mensen van Ajax, maar de mensen van de Raad van Com missarissen ken ik niet eens. Okay, behalve Michael van Praag en Arie van Os dan. Laat ik het zo zeggen: ik heb niet ge sproken met beleidsbepalers." Als Ajax hem een aanbieding doet, komt eindelijk een heime lijke wens van Adriaanse in ver vulling. Niettemin doet hij het alleen als hij geen concessies moet doen aan zijn werkwijze. „Bij Willem II kon ik mijn stem pel drukken, dat wil ik ook doen bij Ajax. Voor mij is dat noodza kelijk om goed te kunnen wer ken. Topclub Na drie jaar Willem II is hij toe aan een topclub. In Tilburg is zijn missie volbracht. Hij leidde de club in z'n eerste seizoen naar de vijfde plaats, terwijl vorig seizoen dankzij de tweede plaats de Champions League werd behaald. „Toen ik besloot mijn contract niet te verlengen, heb ik gezegd dat ik naar een topclub wilde. Feyenoord kwam vrij, maar de club koos voor Bert van Mar wijk. Gerets zit bij PSV, dus Ajax blijft over. Ik zit dus nog in de wachtkamer. Kijk, als een visser een aparte vis wil vangen, wacht hij net zolang tot hij hem aan de haak heeft.Wat er mis is bij Ajax, wil en kan hij niet zeg gen. „Ik was als hoofd opleidin gen bij Ajax nauw betrokken bij directeur betaald voetbal Louis van Gaal. Wij deden alles in sportief opzicht en dat ging goed." Net als Van Gaal heeft Adriaanse als oud-leraar licha melijke opvoeding een didacti sche en pedagogische achter grond, aspecten die Wouters mist. Een andere overeenkomst met Van Gaal is dat ook Adriaanse geen groots voetballer was. Hij speelde betaald voetbal bij De Volewijekers (1964-'70) en FC Utrecht (1970-'76). Als hoofd coach was hij werkzaam bij Zwolle en Den Haag. Met beide clubs promoveerde Adriaanse naar de eredivisie. ANP Sjirov koploper in Monaco MONTE-CARLO - De Spaanse schaker Alexei Sjirov heeft in de zesde ronde van het Amber- toernooi in Monaco de eerste plaats overgenomen van Veselin Topalov. Sjirov versloeg de Nederlandse Bosniër Predrag Nikolic met 1 1/2-1/2. De Bulgaarse koploper verloor met dezelfde cijfers van de Indiër Vlswanathan Anand. De Nederlanders deden het goed en handhaafden zich in de middenmoot. Jeroen Piket speelde tweemaal remise tegen oud-wereldkampioen Anatoli Karpov. Loek van Wely baarde opzien door de ijzersterke Rus Vladimir Kramnik met zwart in de rapidpartij kansloos te laten. Met wit kwam hij er vervolgens in de blindpartij zelf niet aan te pas. ANP Herstel bakkenist Willemsen traag LOCHEM - Het herstel van mo torcoureur Marcel Willemsen verloopt langzaam. Willemsen, die in februari met broer Daniël en de zijspan bij een trainings ongeluk een incomplete dwars laesie opliep, heeft problemen met beide benen. „Ik denk niet dat ik ooit nog op topniveau wil rijden", aldus Marcel. Het linkerbeen kan de bakke nist niet helemaal bewegen en in beide benen heeft de coureur uit Lochem verminderd gevoel. Of de benen ooit weer optimaal zullen functioneren weet nie mand. „Er is hoop. Ik ga nog steeds vooruit, dus blijf ik opti mistisch", aldus Willemsen. die vorig jaar met zijn broer de we reldtitel zijspancross veroverde. „Ik zou graag nog eens met Da niël samen willen rijden, maar ik denk niet op topniveau ."ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 79