Het nachtleven volgens hiphopper Montell Jordan Het gaat niet snel te ver Mega top 100 Spij kerkleren en sportschoenen Eerst eigen provincie veroveren 13 Kurt Cobain grootste etterbak Jessica Nick Televisie ALBUM TOP 10 0 1 Bomfunk MC'S - Freestyler (2) 2 Abel - Onderweg (1 I 3 Anton ft. Dj Otzi - Anton aus Ti- rol (4) 4 Vengaboys - Shalala Lala (3) 5 S Club 7 - Bring it all Back 15) 6 Santana - Maria Maria (16) 7. Madonna - American pie 16) 8. The Artful Dodger - Re-rewind ..(7) 9. Linda - No goodbyes (9) 10. Destiny's Child - Say my Name (25) 11'Nsync - Bye,Bye,Bye (8) 12. Tom Jones and Mousse T, - Sex bomb (14) 13. Dj Jurgen- Higher higher 08) 14. Metallica - Nothing else mat ters (10) 15. Montell Jordan - Get it on tonite (12) 16. Scoop - Drop itfT/tt 17. Pia Douwes - Mijn leven is van mljt31) 18. All Saints Pure shores 05) 19. MX-Stay the night 03) 20. The Sunclub - Movin'on (22) 21 Zware Jongens - Anton aus Ti rol UA) 22 M2M - Don't say you love me 07) 23. Jessica Simpson -1 wanna love you(33) 24. Rollergirl - Luv U more (38) 25. Shania Twain - Don't be stupid 03) 26. Superfunk ft. R. Carroll - Lucky star (35) 27. Chicane 8i Bryan Adams - Don't give up (62) 28. Five - Don't wanna let you go (21) 29. Sisqo - Thong song (92) 30. Dr. Dre - Forget about Dre/Stilt D.RE. (32) 31. Gabrielle - Rise (39) 32. Sting ft ChebMami- Desert ro se (61) 33. Lene Marlin - Sitting down here (20) 34. Jennifer Lopez - Feelin' so good (58) 35. Red Hot Chili Peppers - Other- side (26) 36. Kelis - Caught out there (23) 37 Limp Bizkit- N2gethernow(93 38. Brian Mcknight - Back at one (36) 39 Hi-Gate - Pitchin(40) 40. Anouk - The dark (27) 41. Mariah Carey - Thank God I found you (29) 42. William Orbit - Barber's adagio (28) 43. Wisdome Off the wall (51) 44. The Kelly Family - I wanna kiss you (-) 45. Blink 182 - All the small things (47) 46. Backstreet Boys - Show me the meaning(30) 47. 2 Pac Outlawz - Baby don't cry (34) 48. Donell Jones - U know what's up (37) 49. Van Dik Hout - Dromendiefl52) 50. Queen - Princes of the universe (45) 51. De Kast - Hart van mijn gevoel (44) 52. Rowwen Heze - November (49) 53. No Doubt Ex-girlfriend (-) 54. Live - Run to the water (53) 55. The Lawyer -1 wanna mmm (68 56. Jamelia feat. Beenie Man - Mo ney (85) 57. Madison Avenue - Don't call me baby (46) 58 Rednex - The way I mate (63) 59 Mario Piu - Communication (41 60 Christina Aguilera - What a girl wants (43) 61 Marco Borsato - Binnen (55) 162. Aqua - Cartoon heroes (59) 63. Britney Spears - Born to make you happy (54) 64. Westlife - Flying .J! have a I dream (48) 65. The Corrs - Radio (66) j y 66. Moby - Natural blues (72) 67. Lauryn Hill Bob Marley - Turn your lights.. (42) l_ 68. Volumia! - Hoe lang heb iktele- ]j vent57) 69. City to City - The road ahead (67 1 70. Will Smith - Freakin' it (60) I 71. Savage Garden -1 knew I loved you (75) 72. Celine Dion - That's the way it is (71) 73. Postmen mmv Def Rhymz - De bom (50) 74. Eiffel 65 - Move your body (64) 75. R. Kelly - If I could turn back the donderdag 23 maart 2000 76. 92. Q-Tip - Breathe and stop (91 7. C. Lownoise 8i M. Theo - Girls (65) 8. Dilana Smith - Do you now (76) 9. Wolter Kroes - Ik heb de hele nacht.. (83) 0. Geri Halliwell - Bag it up (-) 1. Band Zonder Banaan - De bank zitter (100) 2. Paul de Leeuw - Je bent m'n maatje/Ik heb(56) 3. Stephen Simmonds - Tears ne ver dry PA) 4. Romeo - Angel from above (94) 5. System F - Cry (-) 6. Ruud - Some broken hearts (70) 7. Acda en De Munnik - School plein/Kees (86) B. The Notorious B.I.G. - Noto rious B.I.G. (88) 9. Blaque Ivory - Bring it all to me (73) 0. The Bloodhound Gang - The ballad of Chasey Lain (-) 1. Methods of Mayhem - Get na ked (84) Rob de Nijs - Hollandse liefde 93. Lara Fabian - Adagio (80) 94. Racoon - Feel like flying (-1 95. Kraftwerk - Expo 2000 (-) 96. Enrique Iglesias - Be with you (- 97. Jan Keizer - Ca va pas changer Ie monde (-1 98. De Kast - Het duister (-) 99. Macy Gray - Still (-1 100. d'Angelo- Untitled (how does it feel?) (-) De Amerikaanse R&B-en hiphoptopper Montell Jor dan bracht onlangs zijn vierde album uit, Get It On Tonight. Met het gelijknamige nummer scoort hij nog steeds hoog in de hitlijsten. Hij vertelt over zijn album en grootste inspriratie- bron: het nachtleven. Gelukkig is de Montell Jordan gaan zitten, want zijn grote ge stalte veroorzaakt al snel een zere nek. Dat hij geen basket balspeler is geworden.,,Je wil niet weten hoe slecht ik ben in basketbal", legt hij uit. Dus, dacht hij, laat ik iets gaan doen waar ik wel het grote basketbal- geld mee kan verdienen zonder de bal te hoeven spelen: muziek. Op zijn nieuwe album heeft Montell een duidelijke schei ding aangebracht. „Voor dege nen die het snel willen én zij die het liever rustig aan doen", al dus Montell, ,,De eerste helft van het album is bedoeld voor de jongens en meiden die zin hebben in uitgaan of een feestje, de andere helft voor de after party sfeer, de meer romanti sche avond met kaarslicht." Montell Jordan haalt zijn inspi ratie uit het nachtleven. Voor een nieuw nummer of album Kurt Cobain, de zanger van de legendarische Ameri kaanse grungegroep Nirvana, prijkt postuum aan de top van een lijst van rock-'n-roll-her- rieschoppers. Het Britse pop blad Melody Maker stelde de lijst in zijn nieuwste uitgave sa men op basis van publieke schandalen van popsterren. Cobain, die in 1994 zelfmoord pleegde, is één van de weinige Amerikanen die zich in de top tien van Melody Maker kon scharen, die door Britse 'etter bakjes' wordt gedomineerd. Hij deelt die eer met zijn weduwe Courtney, zangeres van de groep Hole, die op de achtste plaats staat. Andere pronkstukken voor de schandaalpers zijn Shaun Ryder van de Happy Mondays, Keith Moon van The Who en de verdwenen Manic Street Preacher Richey Ed wards. Het onvermijdelijke duo Liam Gallagher (Oasis) en Rob bie Williams, dat in een vete met hoog soap-operagehalte is ver wikkeld, bezet respectievelijk de vijfde en zesde plaats. De roemruchte Rolling Stones, volgens velen de uitvinders van het rockschandaal, scoren op vallend laag. Gitarist Keith Ri chards wist als enige een plek in de top-twintig te veroveren; een magere zevende. ANP De nieuwe tienerster Jessica Simpson zal binnenkort met haar vriendje Nick Lachey van de jongensgroep 98 Degrees een duet opnemen. Dit nummer Where You Are moet de sound track worden van een nieuwe film Here On Earth. Simpson noemt het een goede gelegenheid voor Nick om een keer onder zijn boy-band imago uit te komen. „Hij is meer dan dat, met dit nummer kunnen mensen dat eindelijk eens zien", aldus de blonde Amerikaanse. Kijkt ze soms een beetje neer op haar populaire leeftijdgenoten van 98 Degrees? K.G. fetifrt Montell Jordan is een echt nachtmens. dansen, de lichten, aanrakin gen, geluiden, élles neem ik in me op." Met dat beeld in zijn achterhoofd gaat hij vervolgens de studio in en schrijft zijn songs. Maar los van zijn werk, is de artiest ook een echt nacht mens. Hoe ziet een nacht met Montell er uit? Zijn favoriete uitgaansplek: „Ik ga graag naar Las Vegas. Ik hou van de goksfeer, de shows, de vele lichten, de energie, de hele atmosfeer." Zijn leukste stapgezelschap: „Mijntegelijkertijd beste maat je, manager èn vrouw. Behalve dat ze mijn vrouw is, is ze ge woon erg cool en ik vind het heerlijk om met haar rond te hangen." Zijn stoerste uitgaansauto: „Mijn Cadillac, bijna dezelfde als de wagen in video van Get It On Tonite. Met zoiets maak je wel een goede indruk." Zijn lievelingsdrankje: „Het heet Cosmopolitan, en het is een mix van Martini, wodka. Triple Sec, cranberry sap en een beetje limoen." Het nummer waar hij nu het liefst op danst: „Zonder ijdel te zijn, is dat toch wel Get It On Tonite. Verder vind ik de nieuwe van DMX ook erg goed." Zijn beste uitgaanskleding: ,Ik loop het liefst in leer en suè- de. Funky en toch elegant." Zijn favoriete versiertruc: „Ik ben een beetje ouderwets in die dingen. Ik zou een dame en haar vriendinnen een drankje aanbieden, de klassieke versier truc." De beste one-liner van een vrouw om zijn aandacht te trek ken: „Geen enkele, eigenlijk. Vrou wen geven snel complimenten over mijn muziek of uiterlijke dingen. Het gaat mij alleen niet om de uitspraken, maar om je ogen en lichaam de kans geven te spreken." Zijn uitgaansluchtje: „Het heet Creed, silver moun tain lake, en is maar op twee plekken in de wereld te krijgen. Voor vrouwen doet Chanel No.5 nog steeds iets met me, wat waarschijnlijk met iemand uit mijn verleden te maken heeft." Een goed geklede vrouw vol gens hem: „Het meisje in de video heeft misschien niet zoveel aan, maar daar geef ik niet om. Ik heb een levendige fantasie, dat maakt kleren alleen maar spannender. Een vrouw met modegevoel, die zich goed over zichzelf voelt en de tijd neemt om zichzelf te ver zorgen, daar hou ik van. De belangrijkste karakterei genschap van een vrouw: „Haar gevoel voor humor. Alles niet te serieus nemen." Favoriet avondje thuis: „We zijn dol op films, alleen hou ik erg van actie, een typische vent dus, en is m'n vrouw meer het sentimentele Titanic-type. Een Eddy Murphy film doet het altijd goed, ook al ken ik ze in middels uit m'n hoofd." Lievelingssnack in de avond: „M'n vrouw... en verder ben ik eigenlijk niet zo'n snoeperd." Zijn beste manier om de dag weer te beginnen: „Ik kan er ongelofelijk van ge nieten als m'n driejarige doch tertje om zes uur 's ochtends de slaapkamer bestormd en op m'n hoofd bonkt van: papa, papa, wakker worden, je moet komen spelen." Kyra Goede Rebecca Hamerslag (15) Ik heb echt niet genoeg ruimte in mijn kledingkast, maar mijn kamer is best wel klein dus er past geen grotere kast in. Als het er allemaal niet meer in past, ga ik opruimen of ik im proviseer een beetje en prop het er toch weer in. Er zitten heel veel kleren in. ook dingen die ik niet gebruik. Dingen die te klein zijn, niet meer leuk of gewoon lelijk. Soms koop ik iets waar van ik denk dat hetleukis, maar dan'staat het me toch niet zo. Bijvoorbeeld een nette, grijze broek met van die strepen in het midden, die draag ik nooit. Ik krijg eens in de drie maanden 200 gulden kleedgeld, maar ik krijg ook nog dingen tussendoor Rebecca: „Mijn kast is eigenlijk te klein." als ik iets leuk vind of echt nodig heb. Dan zegt m'n moeder dat het van mijn kleedgeld afgaat, maar daar komt 't niet altijd van. Het geld is snel opIk ga meestal met vriendinnen winkelen en soms met m'n moeder. We kopen vaak bij Jeans-Inn en Bramme- tje Dump, maar ik koop ook wel eens truitjes op de markt. Ik draag vooral spijkerkleren en sportschoenen, al heb ik ook nette schoenen. Ik heb maar één rokje, voor in de zomer. Als ik uitga, draag ik iets dat cool is, een leuk truitje of zo. Van wat ik nu heb, vind ik mijn heel donkere spijkerbroek het leukst. Zo'n broek tot onder je foto Dirk-Jan Gjeltema knie vind ik ook heel leuk, die ga ik wel halen. In het zwart, ik heb vooral zwart, wit en grijs. Ik draag niet alles wat in de mode is, alleen wat ik leuk vind. Ik zal bijvoorbeeld nooit van die trui tjes met losse mouwen dragen, die zijn gewoon vreemd! Petra de Bil JIP/bibliotHeek In het restaurant van de bibliotheek van Middelburg wordt vrijdag een Magic, the gathering-toernooi gehouden waar ie dereen aan kan deelnemen. Tot een kwartier voor aanvang kun je je vrijdag inschrijven bij het JIP aan de Kousteen- sedijk7. Het toernooi begint om 16 uur. 't Beest De gebroeders Feniel draaien met hun 'loco loco discoshow' samen met gast-dj Stevie Stairlight miskende, bekende en onbekende plaatjes tijdens de Dancepar- ty, zaterdag in 't Beest in Goes. 'Alle mu ziekstijlen passeren de revue, behalve house want dat laten ze thuis'. Aanvang 21 uur. Brogum Tresspassers W staan zaterdag in Brogum in Zierikzee met hun muziekthe atershow Zee/land. De show is een geva rieerd programma met liedjes, instru mentale stukken, films, beeldende kunst, cabaret en verhalen. Aanvang 20.30 uur. De Piek De Piek in Vlissingen viert zijn dertigjarig bestaan zondag meteen optreden van G string. Het optreden begint om 16 uur. Disco Love Disco Love haalt zaterdag Ruud van Big Brother naar Kloosterzande. Ruud zal er vanaf middernacht tappen, knuffelen en handtekeningen uitdelen. Drie zachte banken, een kleurentelevisie en een tv-gids. Jeugdsoos 't Kot lijkt sprekend op een doorsnee huiskamer. Het verschil is dat de jongeren uit Kerkwerve en omgeving er zelf kunnen bepalen op welke zender er wordt afgestemd. Jeroen Bos (18): „BNN is bij ons favoriet, vooral cle serie It's a mens world. En natuurlijk Bier, Zweet en Tranen. Door de week kijken we altijd naar Friends, dat is vaste prik. The Fresh Prince, Flodder, allemaal gave series. Veronica is een goeie zender. The Young One, hè." Big Brother, de grote hit van Veronicawas een groot succes bij de Kerkwerfse jongeren. Jeroen: „Dat was nieuw en origineel. De Bus is gewoon naaperij, er is niks aan." Sylvia Bos (21) „Maar ja, als je niks te doen hebt, kijk je er toch naar." Meestal bepalen de jongeren van tevoren waar op afgestemd wordt. „We kijken altijd in de gids, daar hebben we een abonne ment op. Als er niks is, huren we een actiefilm of een comedy", legt Jeroen uit. In het verleden was er weieens onenigheid als de meiden naar soaps wilden kijken, terwijl de jongens voetbal wil den zien. „Maar er is nog nooit een gewonde gevallen, hooi'. Nu zappen we meestal even tussen de series door naar het voetbal, om toch op de hoogte te blijven." Het Journaal komt niet vaak op de buis in 't Kot. Het Lagerhuis voor jongeren, het discussieprogramma van de Vara, hebben ze nog nooit gezien. „Dat interesseert ons gewoon niet. We kijken liever naar iets spannends", zegt Robbert Lievense (16). Er wordt dan ook niet vaak naar de publieke zenders gezapt. Sylvia: „Ik geloof dat je op Nederland 12 en 3 meer actualiteiten hebt, zoals NOVA." Robbert: „De commerciële zenders richten zich tenmin ste op wat het grote publiek wil zien." Soms ergeren ze zich wel aan de reclameblokken die de program ma's onderbreken. Marion van Unen (17): „Maandverband en wasmiddelen, dat is gewoon irritant." Andere spots worden met enthousiasme begroet. Vooral de Melkuniekoe kan niet meer stuk. En de kreet 'Dipje? Neem een chipje!van Smiths blijkt een gouden vondst. Extremer Het aantal commerciële zenders blijft toenemen. In het gevecht om de gunst van de kijker, worden steeds extremere programma's uitgezonden. Sensatiebeluste reality-tv, seks en geweld zijn in middels niet meer weg te denken. Robbert „Mij stoort dat niet. We zijn er mee opgegroeid, ik let er niet eens meer op. Ik kan me wel voorstellen dat mijn oma het niet altijd leuk vindt om naar dat soort dingen te kijken." Gaat de jongeren dan niets te ver? Er valt een stilte. Wat vinden ze bijvoorbeeld van al die seksprogramma's? Sylvia: „Die zijn ge woon niet leuk om naar te kijken. Fox boven de 18, dat slaat ge woon nergens op. Maar ik vind niet dat het te ver gaat." Robbert komtna even nadenken toch nog op een taboe. „Seks met dieren, dat hoeft voor mij niet Margreet van den Broek Bart van der Weide foto Willem Mieras De Kunstbende bestaat tien jaar. De landelijke kunstwedstrijd voor jonge ren heeft sinds 1990 flink wat Zeeuwse winnaars gekend. Een aantal van hen timmert vandaag de dag flink aan de weg in de wereld van kunst en cultuur. In een vijfdelige serie laat de PZC gedu rende de maand maart een aantal Kunstbende-veteranen aan het woord. In de vierde aflevering Racoon-zanger Bart van der Weide. Even is hij terug in 'zijn' stad, Goes. Zanger Bart van der Weide van Racoon wandelt binnen bij café De Pompe om een paar vrienden te ontmoeten. Net terug uit Marokko voor de opname van videoclip van Feel like flying, snel wat bijtanken en dan weer door naar Utrecht waar hij tegenwoordig stu deert en woont. Noord-Afrika en het podium van de Kunstbende, letterlijk een wereld van verschil. Van der Weide moet toegeven dat zijn herinneringen aan die tijd vaag zijn. Het was met zijn toenmalige band Sure as Heil, dat weet hij nog wel; een jaar of vijf geleden. Nadien ging het zo snel met de Goe- senaar, dat hij het gevoel heeft dat die periode vér ach ter hem ligt. De herinneringen mogen dan wat zijn verwaterd, onuit wisbaar is dat Van der Weide bij de Kunstbende zijn eerste kleine succesje haalde. Met Sure as Heil werd de tweede prijs in de wacht gesleept. „Het winnen van de Zilveren Rat betekende op dat mo ment veel voor me. Ik herin ner me er nu niet zo ontzet tend veel meer van, maar ik weet nog wel dat het me een heerlijk, euforisch gevoel gaf." De steun die de Kunst bende aan jonge talenten biedt, is Van der Weide wél bijgebleven. Hij benadrukt tevens dat het juist voor jon geren 'uit de provincie' een goede gelegenheid is zich te presenteren aan een natio naal publiek. „Zo'n kans moét je met beide handen aangrijpen." Muzikanten in 'de grote stad' hebben het volgens hem per definitie een stuk makkelij ker om zich in de kijker te spelen. „Als zo'n groep een tijdje bezig is en het klinkt lekker, dan wordt dat meteen opgepikt. Ze staan door con tacten toch gemakkelijker bijvoorbeeld in een voorpro gramma in de Melkweg. Je bent gewoon sneller daar waar je wilt zijn. Voor een band als die van ons, is het toch moeilijker op dat soort plekken aan de bak te komen: wij moesten eerst onze eigen provincie veroveren! Wanneer Van der Weide zelf 'gevestigd' is in de Neder landse muziekwereld, wil hij dan ook graag iets a la Kunst bende organiseren voor jong talent. „Ik vind dat er mo menteel te veel verstand en te weinig gevoel in de wereld is. Ik zou daarom bijvoorbeeld graag een musical maken met jonge, onbekende, talentvol le mensen." Dat is allemaal nog toekomstmuziek; het zal nog wel een jaar of vier du ren, zo schat hij zelf in. Amateuristisch Met een debuut-cd in de win kels en een single die op Ra dio 3 wordt gedraaid, staat Van der Weide nu met Racoon op het punt nationaal door te breken. De voormalige zan ger van Sure as Heil droomde al jaren van een carrière in de popmuziek. Voor hem is het duidelijk dat dit doel niet be reikt zou zijn met zijn oude band. „Sure as Hell was in vergelijking met Racoon...", hij twijfelt, maar zegt het toch, „amateuristisch. Dat was voor mij ook de reden mijn heil te zoeken in een an dere band." De mededeling dat Van der Weide en drummer Paul Buk- kens Sure as Heil gingen ver laten. leverde destijds scheve gezichten op. Toch heeft hij allerminst spijt van zijn keu ze. geeft hij aan. „Ik zit nu in een band met m'n drie beste vrienden, we doen wat we willen doen én we hebben de ultieme liedjes. De liedjes waar ik sinds m'n vijftiende naar op zoek ben, heb ik nu op de plank staan; op onze ei gen cd. Da's gewoon hartstik ke mooi!" Famke van Loon n1. Santana: Supernatural (1) 2. Vengaboys: The platinum album (24) 3. Red Hot Chili Peppers: Californication (4) 4. André Hazes: Want ik hou van jou (3) 5. Elisabeth: Muziek uit de musical (6) 6. Abel: De stilte voorbij (5) 7. Marco Borsato: Luid en duidelijk (2) 8. The Corrs: Unplugged (8) 9. Ilse DeLange: World of hurt (9) 10. Enigma: The screen behind the mirror (7) tussen haakjes de notering van vonge week samenstelling Stichting Mega Top 100 Dan ga ik lekker achterover zit ten en doe niets anders dan ob serveren: hoe de vrouwen bewe gen, wat de mannen doen, hoe ze trekt hij naar de perfecte uit gaansplek. „Ik zorg ervoor dat het de juiste nacht is met de juis te mensen op de juiste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 69