Jeugd mag meepraten over beleid PZC Rust en ruimte zijn sterke wapens voor W-Z-Vlaanderen Gebak voor Oostburgse ambtenaren Toyota betekent: zeeland 20 Hulst biedt luisterend oor Schouwen stopt strijd over bouwvergunning renovatie Zeelandbrug Axelse fontein spuit weer water 0 p R U 1 M I N Gi Alle auto's APK gekeurd Auto Van de Voorde CA CAPPENDIJK TOYOTA li donderdag 16 maart 2000 door Barend Pelgrim HULST - De gemeente Hulst wil 12 tot 18-jarigen nauw gaan be trekken bij de opzet van een apart jongerenbeleid. Op dit moment is er in Hulst nagenoeg niets bekend over de wensen en ideeën van de jeugd in deze leef tijdscategorie. Dat is één van de knelpunten die geschetst wor den in de conceptnota Jeugd en Jongerenbeleid Gemeente Hulst. Donderdagavond wordt het rapport besproken in de commissie welzijn. Het initiatief voor de opzet van het jeugdbeleid in Hulst is ont staan na de problemen in de wijk Moerschans in de zomer van 1999. Bewoners van de wijk kwamen toen in verzet tegen de voortdurende overlast door rondhangende en dealende jon geren In overleg met de buurt bewoners werd een tien punten- actieprogramma opgesteld om de wijk een beter aanzien te ge ven en de leefbaarheid te verbe teren. Eén van de actiepunten was de belofte van de gemeente om een zogenaamde Jeugdnota op te zetten. Dit om onder ande re na te gaan wat er gedaan kon worden tegen de problemen met de groep hangjongeren. Lange termijn Op basis van het door gemeente ambtenaren uitgevoerd onder zoek wordt in de nota gesteld dat er in Hulst gekozen moet Inbraak in woning NIEUW NAMEN - Bij een in braak in een woning aan de Ty- baertstraat in Nieuw Namen is in de nacht van dinsdag op woensdag communicatieappa ratuur. sieraden, geld en waar depapieren gestolen worden voor een model voor de lange termijn en niet voor inci dentele, tijdelijke projecten. Verder mag het beleid niet be paald worden over de hoofden van de jeugd heen, maar moeten zowel ouders, scholen, de jonge ren zelf en bijvoorbeeld ook wijk- en dorpsraden betrokken worden in de opzet. „Er kan niet meer worden volgehouden dat bestuurders wel weten wat goed is voor de met name wat oudere jeugd", stelt het rapport. Verder zal in Hulst, in navolging van de landelijke tendens, meer aandacht worden geschonken aan de 0 tot 6-jarigen. Als extra aandachtspunt wordt geschre ven dat er niet alleen voorzie ningen in de woonkern Hulst moeten komen, maar dat er ook nadrukkelijk gekeken moet worden naar de dorpen. Speeltuintjes Uit de inventarisatie van alle jeugdvoorzieningen blijkt dat er in de gemeente Hulst veertig speeltuintjes zijn, maar dat een aantal van die terreintjes nu als hangplek misbruikt wordt door oudere jeugd. De combinatie van speeltuin met pubers leidt soms tot problemen. Bovendien is er buiten de lokale horeca in Hulst geen enkele samenkomst- gelegenheid voor jongeren die niet aangesloten zijn bij een sportclub of andere vereniging. Het laatste jeugdhonk m Hulst, Kontrast in het Houtenkwar tier, sloot medio jaren negentig zijn deuren. Het rapport stelt dat een aparte hangplek voor jongeren een oplossing kan zijn. De bespreking van de concept nota Jeugd- en Jongerenbeleid Gemeente Hulst begint om 19.30 uur in de kamer van de commissie welzijn in het Stads kantoor. Verder staan op de agenda het raadsvoorstel voor subsidie aan de speel-o-theek en de uitbreiding van de kinder opvang aan de Kreekzoom. De firma Likon B V' trakteerde gisteren vanwege de vlotte afhandeling van de vergunningaanvraag voor de exploitatie van Buitenplaats De Paarlhof in Groede. foto Peter Nicolai Bedrijf beloont gemeentepersoneel voor snel werken door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Ambtenaren met een gebakje voor hun neus van wege het vele werk dat ze snel verzet hebben. Niet bepaald een alledaags gezicht. Alle flauwe grappen over amb tenaren ten spijt, de firma Likon BV uit het Overijsselse Nieuw- leusen voorzag alle ambtenaren van het Oostburgse gemeente huis woensdag van een stuk taart, als dank voor het super snelle afhandelen van een ver gunningaanvraag voor de ex ploitatie van Buitenplaats De Paarlhof in Groede. Likon BV vervaardigt al 25 jaar houten recreatieverblijven Met de aankoop van De Paarlhof zet Likon de eerste stappen op het terrein van projectontwikke ling. Aan het eind van het jaar moeten er op het perceel van de voormalige camping De Hul stere 55 recreatiewoningen staan. De vorige projectontwik kelaardie met het recreatiepark bezig was, verkreeg geen ex- ploitatieverguning van de ge meente. Likon nam een gok, kocht in november 1999 het park en ging vervolgens in ge sprek met de gemeente om de benodigde vergunning te ver krijgen. Acht werkweken na de indiening van de aanvraag, kreeg Likon de vergunning. En dat vraagt volgens Likon-direc- teur H. van de Kamp om een feestje. „Dit gedrag van ambte naren moet je direct belonen", zegt Van de Kamp. „Hoe vaak heb ik collega-projectontwik kelaars niet horen klagen over de logge werking van de lokale overheden, het is niet te tellen. Maar het kan ook anders, dat hebben ze hier in Oostburg wel laten zien." Van de Kamp had bij een banketbakker in Nieuw- leusen honderd gebakjes be steld en de ambtenaren lieten het zich goed smaken. Vandaag (donderdag) wordt be gonnen met de afbraak van de huidige bebouwing op de Paarl hof. Daarna zal een grondbe drijf het terrein egaliseren. door Sheila van Doorsselaer AARDENBURG - De recreatie-, landbouw- en natuurorganisa ties zien een goede toekomst weggelegd voor Wcst-Zeeuws- Vlaanderen, ook na het verdwij nen van de veerboot. Voorwaar de is echter wel dat de organisa ties elkaar de ruimte gunnen, openstaan voor samenwerking en zich niet blind staren op de vele plannen en visies die voor het gebied ontwikkeld zijn. De CDA-afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen had dins dagavond sprekers namens de drie organisaties uitgenodigd in conferentiecentrum De Elder- schans in Aardenburg. Voor een volle zaal verkondigden zij hun visie over de toekomst van West-Zeeuws-Vlaanderen in het licht van diverse studies als Kust in Kleur, het Landbouw Ontwikkelingsplan (LOP) en de Recreatievisie N. van der Ploeg, namens het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen, bena drukte dat de recreatieve ont wikkeling van de regio niet ver der kan groeien zonder de inzet van de landbouw- en milieusec tor. Van der Ploeg: „We hebben eL kaar nodig. We moeten de land bouw de kans geven mee te pro fiteren van het geld dat omgaat m de recreatiesector. Oostburg en Sluis-Aardenburg zijn met bijvoorbeeld het fietsenplan op de goede weg. Ook de overige plannen die klaarliggen getui gen van een hoge realiteitszin en lijken goed uitvoerbaar. Onze troef in het Westen is de rust en de ruimte, daar komen de toe risten voor en we moeten er sa men onze schouders onder zet ten om dit te behouden." Woestijnen Van der Ploeg wist zich ge steund door T Kramer, van de Zeeuwse Milieufederatie. Ook hij ziet brood in het behoud van de landschappelijke waarden. Kramer: „Als we om ons heen kijken zien we overal verslede- lijkte woestijnen opduiken. Ruimte en rust worden schaarse door René Hoonhorst AXEL - De fontein van Axel doet het weer. De zuidelijke toegangsweg tot het stadje is welis waar nog twee maanden afgesloten wegens werkzaamheden, maar een vrolijk spuitende springbron in De Kleine Kreek heet de bezoe kers die via Zuidsingel of Kanaalkade het cen trum inrijden weer hartelijk welkom. De fontein werd vorig najaar geïnstalleerd, maar hield het slechts een paar weken vol. Doordat een schroefelement scheurde, schoot de spuitkop van de fontein. De koperen spuit kop kon weer worden opgedoken en het plastic schroefelement werd vervangen door een giet ijzeren exemplaar. Over de paar honderd gul den die de reparatie kostte, is de gemeente niet meer in discussie gegaan met de Antwerpse in stallateur. „We hebben gewoon afscheid geno men van de leverancier en we vinden wel een bedrijf in de streek dat het onderhoud kan doen", verwoordt wethouder A van Waes de ontevredenheid van de gemeente. De fontein laat het water van De Kleine Kreek elke dag opstuiven tot in november. Om het ap paraat niet kapot te laten wiezen, gaat de fon tein tegen die tijd naar een winterstalling. foto Charles Strijd door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De provincie hoeft bij de gemeente Schou- wen-Duiveland toch geen bouwvergunning aan te vragen voor de renovatie van de Zee landbrug. Het Schouwse college van B en W schikt zich daarmee in het oordeel van de commissie be zwaar en beroepsschriften, die een bezwaarschrift van de pro vincie tegen de eerder wel geëis te bouwvergunning gegrond heeft verklaard. De provincie is blij met het herziene besluit van de gemeente Of ook de gemeen te Noord-Beveland haar eis voor een bouwvergunning voor het werk aan de brug laat val len, is nog niet bekend. Karakter Beiden gemeenten verschillen met de provincie van mening over de vraag of voor het ver vangen van de bestaande vang rails op de brug door betonnen barriers, al dan niet een bouw vergunning nodig is. De ge meenten stellen dat er geen sprake is van 'normaal onder houd', maar van een ingrijpende operatie waarmee ook het aan zicht van de brug verandert. De welstandscommissie van de Stichting Dorp, Stad en Land gaat nog een stapje verder. Die oordeelt dat de barriers ernstig afbreuk doen aan het karakter van de brug. De provincie spreekt tegen dat er sprake zou zijn van een ver- Film Lolita in Ledeltheater OOSTBURG - In het Oostburg se Ledeltheater wordt zater dagavond 18 en maandagavond 20 maart de film Lolita ver toond. Lolita is een verfilming van de wereldberoemde roman van Nabokov. Het boek en de film verhalen over obsessie, een ver boden liefde en de schokkende gevolgen daarvan. Hoofdper soon Humbert Humbert (Jere my Irons) wordt verliefd op de 13-jarige Annabel (Melanie Griffith), maar zij sterft kort daarop. Humbert blijft daarna altijd met een leegte in zijn hart zitten. De film begint om 20.00 uur. andering van ingrijpende aard. Ook het silhouet van de brug wordt volgens de provincie niet aangetast. Over de esthetische kant van de zaak laat de Schouwse commissie beroeps- en bezwaarschriften zich niet uit, wel steunt zij de opvatting van de provincie dat het niet gaat om ingrijpende verande ringen. Het dagelijks gemeentebest urn- van Schouwen-Duiveland legt zich neer bij het advies van de commissie beroeps- en be zwaarschriften „Wij vinden dat de commissie geen rekening heeft gehouden met onze inhoudelijke argu menten", zegt wethouder C. W. Veerhoek. „En we houden ook staande dat het aanzien van de brug wel degelijk verandert door die barriers. Dan kun je na tuurlijk als college wel op je strepen blijven staan, maar in dit geval laten wij het algemeen belang prevaleren. Je zit nu ten slotte wel met een onveilige brug." Bakzeil J. J. Dingemanse van de afde ling beheer van de directie in frastructuur en vervoer van de provincie is blij met het Schouwse besluit. „Ze hebben nog net op tijd bakzeil gehaald. Daar zijn wij als provincie heel blij mee, maar we zitten nog wel met het probleem dat de ge meente Noord-Beveland over deze kwestie nog geen besluit genomen heeft. Voorzover ik weet heeft ook daar de commis sie beroeps- en bezwaarschrif ten het bezwaarschrift van de provincie gegrond, verklaard, maar het college kan dat in the orie nog naast zich neerleggen, al zou het mij hogelijk verbazen als ze dat zouden doen", zegt Dingemanse. Stremming Mocht de gemeente Noord-Be veland onverhoopt toch roet in het eten gooien, dan zit de pro vincie Zeeland met een enorm probleem. „Dan moet je óf besluiten om het Noord-Bevelandse deel van de brug - en dan praat ik over enkele honderden meters- niet te renoveren óf je moet de hele operatie een jaar uitstellen en dat kost een hoop geld, niet al leen voor ons maar ook voor bedrijven die hun bedrijfsvoe ring nu op de komende strem ming van de brug hebben afge stemd." Dit weekend, 17 18 maart, wegens plaatsgebrek, onderstaande auto's met 15 tot 30 korting Renault 19 1.4 GTR 1989 3.950,- uw prijs:??? Renault 21 TL 1988 2.950,- uw prijs:??? Renault 25 TX 1988 2.450,- uw prijs:??? Renault 19 GTR 1990 6.950,- uw prijs:??? Renault 21 TL HB 1991 6.950,- uw prijs:??? Renault 21 TL HB 1990 4.750,- uw prijs:??? Renault 21 GTL 1991 6.950,- uw prijs:??? Renault 21 GTX 1988 3.950,- uw prijs:??? Ford Orion 1.6 1990 4.950,- uw prijs:??? Ford Scorpio 2.0 1990 5.750,- uw prijs:??? Nissan Sunny 1.6 1987 1.450,- uw prijs:??? Nissan Sunny Diesel 1987 3.550,- uw prijs:??? Peugeot 405 GL 1.6 1989 4.250,- uw prijs:??? Seat Malaga 1.5 1991 5.350,- uw prijs:??? Volkswagen Polo 1.3 1987 3.950,- uw prijs:??? Volkswagen Polo 1.3 1990 6.250,- uw prijs:??? Absdaalseweg 58 - Hulst - Telefoon: 0114-317 883 www.vandevoorde.nl/renault v/h Garage Cappendijk RENAULT dikke auto's, slanke prijzen v.a. f 50.266,- (incl. BTW). De Picnic, de 6-persoonssportwagen (of 7-persoonssportwagen met middenbank) is de ideale gezinsauto voor mensen die van ruimte en rijplezier houden. De Picnic is nu ook leverbaar met 2.2 Turbo Dieselmotor v.a. 54.773,- (incl. BTW). Benzine leverbaar v.a. 54.773,- incl. BTW. Leverbaar met Turbo Diesel met grijs kenteken v.a. 36.347,- excl. BTW Mr. F. J Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 goederen en zoals altijd bij een schaars goed levert dat op ter mijn geld op." Kramer ziet voldoende kansen voor de onlangs opgerichte be stuurlijke gebiedscommissie om aan de slag te gaan met de di verse visies voor het gebied. In I deze commissie zijn afgevaar digden van beide gemeenten, landbouw-, milieu en recreatie sector vertegenwoordigd, onder voorzitterschap van gedepu teerde G. de Kok. De commissie heeft als taak alle visies tot een geheel te smeden. Kramer: „De commissie moet zeker aan de slag met het pro vinciaal waterhuishoudings plan en daarnaast moet ook het grensoverschrijdend actieplan op de agenda worden gezet. We moeten oppassen dat we geen fouten maken, zoals al eerder, het binnenhalen van hoogbouw, veel varkens en de rondweg Aardenburg. De politiek moet niet te veel aan ons, de belan genorganisaties overlaten. Zij moeten zelf ook actie durven ondernemen." Mislukkingen Ook H. Meijer, van de Zeeuwse Land- en Tuinbouworganisatie is niet pessimistisch gestemd over de toekomst. Wel liep hij, anders dan de vorige sprekers, niet onverdeeld te juichen over de ingeslagen weg van de poli tiek. Meijer:„Ik ben blij dat de recreatie- en milieusector ons, de landbouw, zo willen betrek ken bij hun plannen. Dit moet echter wel worden waarge maakt en dus moeten we leren van eerdere mislukkingen. Er moet meer gebeuren op basis van vrijwilligheid en de partijen die in het proces moeten inleve ren, moeten ook weer met iets naar huis kunnen. De recreatie sector moet beseffen dat die ex tra ruimte die ze wensen niet gratis is en wat betreft de na tuur, de ecologische hoofdstruc tuur is niet per defenitie heilig. De landbouw is een onontbeer lijke factor in de plannen. De boer is immers de enige constante factor in het achter land."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 50