Sprintgeweld van Vainsteins Nelissen match winnaar Dat gevoel zit in je hart Abraham Olano onbedreigd naar eindzege agenda uitslagen van onze sportredactie SAN BENEDETTO DEL TRONTO - De eindzege van Abraham Olano in Tirreno- Adriatico kwam gisteren geen moment meer in gevaar. De slo tetappe. met start en finish in San Benedetto, was het toetje voor de sprinters. De Let Ro mans Vainsteins klopte Mario Cipollini. Jeroen Blijlevens, voor het eerst in beeld, werd vijfde. Zo bleef de Tirreno zonder Itali aanse ritzege. al scheelde het centimeters. Bij het vernemen - van de definitieve uitslag, nadat de jury de fotofinish langdurig had bestudeerd, verdween Ci pollini luid mopperend richting hotel. Vainsteins, een Letse mannetjesputter, was niet ver baasd. „Ik hoefde de foto niet eens te zien. Ik wist dat ik 'm ge klopt had, zoals ik dat eerder ook al heb gedaan." Te vroeg op kop Jeroen Blijlevens kwam net te kort, maar had toch een goed ge voel overgehouden aan de sprint in de Italiaanse kust plaats. „Het was de eerste keer dit jaar dat ik meedeed om de ritzege", klonk het tevreden. „Ik kwam iets te vroeg op kop. Met Kartformatie BR BR Racing blijft winnen MIDDELBURG - De dertiende kartraee in de competitie van Indoor Karting Middelburg is gewonnen door BR BR Racing. Het was de vierde zege op rij voor het team. De winnende ploeg startte op de tweede plek. Al snel werd de koppositie veroverd, die niet meer uit handen werd gegeven BR BR Racing legde 193 ronden af. Nummer twee Van Gilst Ke vers volgde op een ronde. JR Ad visering. dat als derde eindigde, moest drie ronden toegeven. In de stand na dertien wedstrijden heeft BR BR Racing met een to taal van 7 4 punten nu nog 9 pun ten achterstand op Van Gilst Kevers, dat met 83 punten aan de leiding gaat. JR Advisering is derde met 49 punten. de tegenwind die hier stond is dat fataal." Blijlevens verruilde afgelopen winter TVM voor het Italiaanse Polti en raakte daarmee zijn vaste gangmakers in de sprint kwijt. Geen kwaad woord over zijn nieuwe ploeggenoten, van wie woensdag Fabio Sacchi het langst in de buurt van de Bra bander bleef. ..Ze zijn te ner veus, ze willen allemaal te graag." Straks heeft Blijlevens de ervaren baanrenner Silvio Martinello om hem in stelling te brengen. „Het geeft ook niet. Ik ben nog niet super. Ik heb ge duld." Blijlevens reist als een van de weinige sprinters niet door naar Milaan, waar zaterdag met de Primavera het wereldbekersei zoen begint. Etappewinnaar Vainsteins behoort zeker tot de kanshebbers, net als bijvoor beeld de Duitser Zabel, woens dag vierde, en Rabo-Zwitser Markus Zberg die zich ook in de massasprint mengde en keurig zesde werd. Eindwinnaar Abraham Olano maakt zich over Milaan-SanRe- mo weinig illusies. „Als ik er op de Poggio nog bijzit, wie weet." In principe stelt de 30-jarige Spanjaard, die in het klasse ment de Tsjech Hruska tien se conden voorbleef, zich geheel in dienst van ploeggenoot Laurent Jalabert. Met zijn eindzege in de Ronde van Valencia en nu in Tirreno is het seizoen voor Olano goed be gonnen. Dat was nodig, want 1999 was geen goed jaar voor de oud-wereldkampioen, die nog niet de helft van het aantal UCI- punten scoorde dan het totaal van 1998. Als ronderenner viel hij in Tour en Vuelta opnieuw door de mand. ..Maar ik denk nog steeds dat een zege in de Tour mogelijk is." De Duitse wielrenner Jan Ull rich is gisteren afgestapt tijdens de Tirreno-Adriatico. De win naar van de Tour de France van 1997 ging niet van start in de laatste etappe. Telekom-ploeg- leider Walter Godefroot advi seerde zijn renner het wat rusti ger aan te doen. Ullrich zal zich nu op de training richten, waar na hij in de Catalaanse Week weer wil gaan fietsen. De Duit ser heeft tot nu toe zijn vorm nog niet gevonden. ANP/DPA De openingstreffer van Sranang (witte broeken) in de wedstrijd tegen Schouwse Boys. foto Janne Wolterbeek door Ron de Waal ZIERIKZEE - Het leek er heel lang op dat de zaalvoetbaltopper tussen Schouwse Boys en Sranang gisteravond op een puntende- ling uit zou draaien. In de laatste minuut be nutte Schouwse Boys echter een overtalsi- tuatie optimaal. Wilfred Nelissen bezorgde zijn ploeg de felbegeerde winst: 5-4. Schouwse Boys, dat zonder Serge Berre- voets aantrad, kwam al snel in de wedstrijd op een 1-0-achterstand, Die tegenvaller was de ploeg uit Zierikzee echter snel te boven. In de negende minuut bracht Marco Jonker zijn ploeg weer op ge lijke hoogte: 1-1. In een fraai duel, dat bol stond van de span ning, schoot Wilfred Nelissen na een kwar tier spelen Schouwse Boys voor het eerst op voorsprong: 2-1. De Goesenaars kwamen via Lionel Lord (veldvoetballer bij Vlissin- genechter al vrij snel weer langszijMet de mooiste goal van de wedstrij d, een schot van grote afstand, bepaalde Michiel Hootsen de ruststand op 3-2. John van der Have bracht na tien minuten in de tweede helft de 4-2 op het scorebord, maar Sranang gaf zich ook toen nog niet ge wonnen Lionel Lord bracht met twee snelle doel punten, waarvan de laatste op zeer dubieu ze wijze, de stand weer in evenwicht: 4-4. Het had er alle schijn van dat de wedstrijd in een gelijkspel zou eindigen, totdat de bezoe kers met een speler minder kwamen te staan. Schouwse Boys wist de rust te bewa ren. en buitte de overtalsituatie perfect uit. In de laatste minuut schoot Wilfred Nelis sen zijn ploeg in veilige haven. Door de 5-4-overwinning heeft Schouwse Boys nu een voorsprong van twee punten op de ploeg uit Goes. Alleen Pubbles, de vol gendetegenstander, lijkt nog roet in het eten te kunnen gooien. Bij winst op Pubbles is het kampioenschap vrijwel binnen. „Ik zou niet weten wie ons dan nog van de titel af zou moeten houden", zei coach Michel Bouwman na afloop. „Maar eerst gaan we even genieten van deze overwinning." Dennis de Nooijer hervat training HEERENVEEN - Dennis de Nooijer heeft gisterochtend de training hervat bij Heerenveen. De voetballer, die op het sportcentrum van de KNVB hersteld is van een knieblessure, kende geen problemen. Omzijn knie niet al te veel te belasten blij ft De Nooijer de komende tijd slechts één keer per dag trai nen. „En ik zal eerder een training overslaan, dan dat ik er één bij doe." Wanneer de oud-Souburger een wedstrijd kan spe len, is nog onduidelijk. „Ik probeer eerst maar eens twee we ken achtereen te trainen, daarna zien we wel verder." De Nooijer voelt zich sterker dan in oktober van vorig jaar. Toen maakte hij zijn rentree, maar belandde hij snel weer in de lap penmand. Haan vindt nieuwe Griekse club ATHENE - Arie Haan heeft weereen nieuwe Griekse werkge- ver. De voormalig international heeft bij Paniliakos een over-, eenkomst gesloten tot het einde van het seizoen, met een optie voor nog drie jaar. De club staat momenteel elfde op de rang- lijst. Haan brak in december met Paok Saloniki. Daar was hij in februari 1999 in dienst getreden. Assistent-trainer Emie Brandts heeft zijn contract met PSV J met twee jaar verlengd. De verbintenis eindigt nu op 30 juni 2002. Brandts begon als assistent onder trainer Dick Advo-J caat in 1997. Sinds 1993 was Brandts in Eindhoven in dienst als trainer van het tweede elftal. Hans de Koning is de komende vier seizoenen assistent-coach j van Fortuna Sittard. Tevens zal de oud-doelman van onder meer AZ de keepers van de club gaan trainen. De Koning, sinds mei vorig jaar in bezit van het diploma coach betaald j voetbal, komt in Sittard te werken onder hoofdtrainer Henk Duut. ANP Koerts derde in Nokere-Koerse NOKERE - Jans Koerts is gisteren bij de Belgische wieier- J wedstrijd Nokere - Koerse als derde geëindigd. De Neder landse renner uit de Farm Frites-ploeg kon zich niet mengen in de sprint om de zege. Die ging tussen de Belgen Hendrik van Dijck en Nico Mattan. Van Dijck won dat duel. Koerts had vijf seconden achterstand op het Belgische duo, dat in de slotfase van de koers ontsnapte. Koerts, die zondag nog de Omloop het Waasland op zijn naam schreef, was de snelste sprinter van het volgende peloton. ANP Oud-damkampioen overleden LILLE - In zijn woonplaats Lille is op 78-jarige leeftijd oud- wereldkampioen dammen Pierre Ghestem overleden. De Fransman veroverde in 1945 op 23-jarige leeftijd de wereldti tel na een match tegen zijn landgenoot Maurice Raichenbach. Drie jaar later eindigde hij in het WK-toernooi in Nederland als derde achter Piet Roozenburg en Reinier Cees Keiler. Na dat toernooi trok hij zich terug uit de damwereld, waarin zijn naam blijft voortleven omdat hij een aanvalssysteem uit dacht dat denaam 'Ghestem-doorstoot' kreeg. Ghestem stap- te in de jaren vijftig over naar het bridge, waarin hij ook de wereldtitel veroverde. ANP Clinic voor lopers in Vlissingen VLISSINGEN - Atletiekvereniging Zeeland Atletiek houdt zaterdag een loopclinic voor de Zeeuwse jeugd. Op Sportpark Baskensburg te Vlissingen worden diverse aspecten van de hardloopsport behandeld. Zeeuw kampioen John Vermeule zal samen met oud-atleet Kim Reynierse de jeugd de fijne kneepjes van het hardlopen proberen bij te brengen. War- ming-up, cooling down, wedstrijdplanning en mentale trai ning zijn de belangrijkste onderdelen van het programma zijn. De loopclinic begint om 9.30 uur en duurt tot rond het middaguur. van voetbal houden. „Ben je gek man. Het zijn stuk voor stuk echte voetballiefhebbers, ze houden van mooi en specta culair voetbal. En de mensen zijn enorm trots op hun club. Ze dragen Heerenveen in hun hart, dat vind ik prachtig. Dat heb ik zelf ook. Het is mooi als je dat gevoel met zoveel men sen kunt delen." Beter veld Er is in vijftien jaar veel veran derd. Een frappant voorbeeld, vindt Foppe de Haan zelf: „Bij ons oude stadion lag een hope loos slecht trainingsveld. Maar je hoefde bij de gemeente Hee renveen niet aan te kloppen voor een beter veld. Dan kreeg je me toch een ruzie met die gasten van de gemeente. Dat is nu allemaal anders, onvoor stelbaar. Als ons veld nu te slecht is om op te trainen, dan kunnen we uitwijken naar alle velden in de omliggende ge meenten. Jubbega, Lange- zwaag of Bakhuizen, we zijn werkelijk overal welkom." „Een tijdje geleden trainden we 's morgens in De Blesse. Ko men er zomaar twee school klassen naar de training kij ken Heel spontaan, gewoon onder schooltijd. Dat hadden de onderwijzers zelf voorge steld. En al die kinderen wilden natuurlijk een handtekening van de spelers hebben. Prach tig, groot feest. Daar geniet ik intens van, dan staat het kip penvel op mijn armen. Dan be sef je ook weer hoeveel deze club voor de mensen in Fries land betekent." Niet vereerd En Heerenveen is ook de club van Foppe de Haan geworden, dat was gewoon genetisch be paald. Er moet veel gebeuren voordat hij daadwerkelijk de deur van het Abe Lenstra Sta dion achter zich in het slot trekt. Zelfs Ajax kon hem niet tot een scheiding overhalen. „De mensen van Ajax vonden het geloof ik nogal vreemd. Dat ik het aanbod van het grote Ajax zomaar naast me neer durfde te leggen. Nou, ik was er echt niet door vereerd." Dat was acht jaar geleden nog wel het geval. „Toen werd Co Adriaanse directeur opleidin gen in Amsterdam, maar werd mijn naam ook met die functie in verband gebracht. Dat streelde me destijds wel. Maar het grote Ajax bestaat niet meer. Heerenveen is aardig in de buurt gekomen. Op het sportieve vlak ligt hier ook nog wel een uitdaging op me te wachten. De rek is er echt nog niet uit. Het huidige elftal kan alleen nog maar beter worden. Daar geloof ik heilig in." GPD door Gert van Dijk HEERENVEEN -Hij is in beeld geweest als directeur opleidin gen bij Ajax, maar Foppe de Haan bleef zitten waar hij al vanaf 1985 zit: bij Heerenveen, de club van zijn hart. De trai ner had het gevoel dat hij nog niet klaar was met zijn werk bij de trots van Friesland. Verhui zen van het rustieke Lippen huizen naar het jachtige Am sterdam zag hij ook niet zo bijster zitten, maar dat w as na tuurlijk geen doorslaggevend argument. Foppe de Haan. een leven lang bij Heerenveen? „Het begint er wel op te lijken. Maar mijn le ven is nog niet voorbij. Het is te voorbarig om te zeggen dat ik nooit meer wegga bij Heeren veen. Voorlopig niet, laten we het daar maar op houden." Hij voerde wel serieuze ge sprekken met wat hij 'de men sen van Ajax noemt'. De 56-ja- nge oefenmeester was best geïnteresseerd in de baan, die in de zomer door het vertrek van Hans Westerhof naar Wil lem II vrijkomt..Anders was ik niet eens gaan praten." Maar na enige praatsessies gaf Fop pe de Haan zelf aan, dat hij het raadzaam vond om een punt achter de onderhandelingen te zetten. De Fries was er voor zichzelf al uit. Hij wilde geen directeur opleidingen bij Ajax worden. Einde verhaal. Zijn beweegredenen waren duidelijk. „De club Heeren veen is nog volop in ontwikke ling en die wil ik graag op de voet blijven volgen. Er gaat hier nog zoveel gebeuren. Het stadion wordt ingrijpend ver bouwd en we krijgen een prachtige nieuwe trainingsac commodatie. Het zou heel sneu zijn als ik daar straks de vruch ten niet meer van kan plukken. Mijn werk bij Heerenveen is gewoon nog niet klaar, simpel. Koppijn Foppe de Haan was er ook al achter gekomen dat hij er de man niet naar is om dagenlang achter een bureau te zitten, iets wat de baan in Amsterdam ze ker met zich meegebracht zou hebben. De Haan nam de proef op de som n het eigen Abe Len stra Stadion. „Ik moest een paar dagen noodgedwongen veel bureauwerk doen. En wat denk je? Ik kwam 's avonds thuis met koppijn, terwijl ik dus nooit koppijn heb. Dat vond ik toch een duidelijk sig naal. Ik moet op het veld staan, heb elke dag frisse lucht nodig. Het moment om achter een bu reau te gaan zitten is nog niet aangebroken. En misschien ge beurt dat ook wel nooit." De verbondenheid met Hee Foppe de Haan is nog niet klaar met Heerenveen Foppe de Haan: „Het is te voorbarig om te zeggen dat ik nooit meer wegga bij Heerenveen. renveen is intens en dateert al vanuit zijn vroegste jeugd. „Samen met mijn vader ach terop de brommer naar het sta dion. Later ook wel met auto van de buurman. Martin Brandsma en natuurlijk Abe Lenstra waren mijn helden. Als kleine jongen volgde ik alles wat ze in het veld deden. Ik was geen echte fan, ik zat daar als voetballiefhebber op de tribu ne. En dat is altijd zo gebleven. Ik wist ook precies wat voor voetballers het waren. Links benig, rechtsbenig, tweebenig, kopsterk of technisch. Dat wist ik allemaal, daar had ik ge woon oog voor." Foppe de Haan was voorbe stemd om trainer te worden. Hij bloeide op als hij als stu dent van de kweekschool er gens op een lagere school een gymnastiekles moest verzor gen. Veldhuis, de toenmalige voorzitter van Heerenveen, was daar een keertje persoon lijk getuige van. „Ik moest eerst een uurtje aardrijkskun de geven. Daarna gingen we de gymzaal in. Veldhuis vond dat lesje aardrijkskunde wel oké. Maar over die gymnastiekles zei hij: 'dat is je werk, daar ben je echt goed in'. Hij had gelijk. Ik vond het prachtig om die kinderen te laten rennen en vliegen. Daar is nooit meer ver andering in gekomen." Thuiskomen In 1985 was het zover. Foppe de Haan moest thuiskomen, vond voorzitter Riemer van der Vel de. Anderhalf jaar eerder was Van der Velde voorzitter ge worden van het zieltogende Heerenveen. Hij zocht een ge schikte trainer, Foppe de Haan was zijn man. Samen maakten ze van Heerenveen stapje voor stapje de club die het nu gewor den is. Van een club waar nie mand nog enige binding mee had, tot een voetbalbolwerk met een enorme uitstraling In Friesland en in de rest van Ne derland. Het Heerenveen-ge voel is een gevleugeld begrip in voetballand geworden. Hij loopt zelf ook over van dat gevoel, hoewel hij het moeilijk onder woorden kan brengen. „Het is niet in een paar woor den te beschrijven. Het heeft te maken met solidariteit, met verbondenheid met de streek. Heerenveen is onze club en dat gevoel zit in je hart. De club heeft dat gevoel ook zelf gesti muleerd. Door het stadion het Abe Lenstra Stadion te noe men en door het beeld voor het stadion van Abe. Dat zijn hele belangrijke beslissingen ge weest. Op die manier is Hee renveen meer dan een op geld beluste voetbalclub geworden. Hier gelden andere waarden en normen. Daar voelen de men sen zich sterk mee verbonden, daar kweek je solidariteit mee." foto Jan de Vries/GPD Heerenveen is de club van de hele provincie Friesland ge worden. De club van doodnor male fans, die nooit tramme lant op de tribunes veroorza ken. Foppe de Haan: „Ook wat dat betreft is Heerenveen een witte raaf in voetballand. Onze fans zijn echte voetballiefheb bers. Ze komen bij wijze van spreken allemaal bij mij uit het dorp, ze kunnen allemaal Fop pe heten. Een supporter van Heerenveen is een afwachtend mens, kijkt altijd de kat uit de boom. Dat heb ik de spelers ook wel eens proberen uit te leggen. Ze klagen erover dat ze zo wei nig steun van de fans krijgen als er niet goed gevoetbald wordt of als het tegenzit in het veld. Maar dat is de aard van het beestje, onze supporters zijn een beetje ouderwets en houden er niet van om veel ka baal op de tribune te maken. Het zijn behoedzame mensen." Dat betekent niet dat ze niet 8. Roemenie 712, 9. Kroatië 708, 10., Mexico 706,19. Nederland 638. Wielrennen Tirreno-Adriatico. Achtste etappe, San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto: 1. Vainsteins (Let) 163 km in 4.34.52 (35,581 km/u), 2. Cipollini (Ita), 3. Michaelsen (Den), 4 Zabel (Dui),5. Blijle vens (Ned), 6. Zberg (Zwi), 7. Balducci (Ita 8. Klier (Dui), 9. Hushovd (Noo), 10. Hunter (ZAf), 20 DeJongh, 23. Voskamp, 31. Kroon, 42. Boogerd, 44. Boven, 78. Den Bakker, 84. Knaven. Opgave: Moe renhout Niet gestart: onder meer Ullrich (Dui), Bartoli (Ita). Eindklassement: 1. Olano (Spa). 33.17 36, 2. Hruska (Tsj) 0.10, 3. Domin- guez (Spa) 0.17, 4 Jalabert (Fra) 0.38, 5. Serpellim (Ita) 0.46,6. Voigt (Dui) 0.52, 7. Wauters (Bel) 0.55, 8. Plaza (Spa) 1.02, 9. Colombo (Ita) 1 04, 10. Vainsteins 1.23, 11. Boogerd 1.26, 29. Den Bakker 3.15, 54. Boven 7.55, 56. Knaven 11.40, 75. Kroon 31.21, 110. Voskamp 57.57, 128." De Jongh 1.10.40, 132. Blijlevens 1.12.02. Marinha Grande. Grote Prijs Portugal. Eerste etappe: 1. Van Heeswijk (Ned) 194,8 km in 4.56.41, 2. Edo (Spa), 3. Sar- kauskas (Lit), 4. Barbosa (Por), 5. Marti nez (Spa). 6. Ordowski (Dui). Brussel. 55e editie Nokere - Koerse: 1 Van Dijck (Bel) 193 km in 4.44.00, 2. Mat tan (Bel), 3 Koerts (Ned) 0.05, 4. Eeck- hout (Bel). 5. Ruskys (Lit), 6. Capelle (Bel), 8. Vierhouten, 10. Van Schalen, 15. Van Steen, 27 Meijs,28. Pronk, 33. Hiemstra. donderdag Biljarten Driebanden-toernooi Colijnsplaat-402. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aan vang: 19.00 uur. Derde divisie, poule 8: 3B-SD Meubelra- ma 1 - De Pinquin 1. Locatie: Biljartcen trum Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Brinkman stelt besluit uit over volleybalrentree DEN HAAG - Erna Brinkman staat positief tegenover een te rugkeer in de nationale volley- balploeg. „Maar", hield ze gisteren een slag om de arm„dat wil nog niet zeggen dat mijn rentree defini tief is. De vooruitzichten zijn positief, maar de gesprekken zijn nog niet afgerond." De 27- jarige Friezin in dienst van het Italiaanse Jesi verwacht binnen tien dagen meer duidelijkheid. „Er staat nog een gespreksronde met bondscoach Mathieu op de rol. Daarin zal veel duidelijk- worden." Mathieu wil half juni ervaren krachten meenemen naar het olympisch kwalifica tietoernooi in Tokio. Daarom deed hij een beroep op Brink man, Boersma (Napoli) en Weersing (Vicenza). „Uit contacten met Boersma en Weersing", zegt Brinkman, „weet ik dat zij in principe ook positief zijn over een comeback, maar het moet mogelijk zijn in de privé-sfeer.ANP Badminton Basel. Zwitsers Open. Mannen, Ie ron de: Palyama (Ned) - Lee Hyun II (ZKo) 15- 915-13, Van Dijk (Den) - Weistra (Ned) 15- 9 15-10. Tweede ronde: Palyama - Sury- ana (Aus) 15-109-1515-6. Indeling derde ronde: Palyama - Polsana (Tha). Dubbel spel, eerste ronde: Van Daim/Lens (Ned) - Hunt/Robertson (GBr) 15-12 15-8. Vrouwen, eerste ronde: Han (Chn) - Meu- lendijks (Ned) 11-9 11-4, Lee (Zko)-Been hakker (Ned) 11-3 4-11 11-6. Dubbelspel, eerste ronde: Jonathans/Van Hooren (Ned) - Indarti/Carmelita (Ino) 7-15 15-11 15-4. Gemengddubbel, eerste ronde: Eriksen- /Schjoldager (Den) - Bruil/Van den Heu vel (Ned) 15-9 15-13. Skiën Bormio. Wereldbeker afdaling, finale. 1 Trinkl (Oos) 1.58.31, 2. Maier (Oos) 1.58,71,3. Greber (Oosl 1.59,10,4. Strobl (Oos) 1.59,70, 5. Podovinsky (Can) 1.59,78. Eindstand: 1. Maier 800 punten, 2 Ghedina (Ita) 677. 3. Strobl 533, 4. Trinkl 507,5 Eberharter (Oos) 454. Afdaling, vrouwen. 1. Cavagnoud (Fra) 1.33.01, 2. Rey Bellet iZwi) 1.33,74, 3. Goetschl (Oos) 1.33,80, 4. Zelenskaja (Rus) 1.34,06, 5. Ertl (Dut) 1.34,57 Eind stand WB. 1 Hausl (Dut) 529 punten. 2 Goetschl 524,3. Kostner (Ita) 858,4. Rey- Bellet435,5. Cavagnoud 417. Sportprijsvragen Toto-13. nummer 11A. Winnende kolom: 1-3-2-1-1-1-3-2-1- 1-3-3-2. (onder voorbehoud) Lucky Day:3-5-9-16-17-21-29-30-33 - 36 - 38 - 40 - 42 - 45 - 49 - 58 - 66 - 74 - 77 - 78. (onder voorbehoud) Duitse lotto. Trekking A: 6 - 24 - 25 - 26 - 29 - 32. Reservegetal: 44. Trekking B: 8 - 11 -16- 40 - 43 - 47. Reservegetal: 37. Su pergetallen: 4 - 5 Spel 77: 7198580. Su per 6: 774455. Belgische lotto: 12 - 19 - 21 - 29 - 40 - 41. Reservegetal: 18. Jokergetal: 2330342. Tennis Indian Wells. ATP/WTA Masters Series. 10 miljoen gulden. Mannen, eerste ron de: Sampras (VSt/2) - Medvedev (Oek) 6- 46-3, Henman (GBr/11) - Alami (Mar)7-5 6-2, Santoro (Fra) - Kiefer (Dui/4) 6-1 6-4, Rafter (Aus/13) - Ondruska (ZAf) 6-3 7-6, Costa (Spa/14) - Koubek (Oos) 3-6 7-5 6-3, Hrbaty (Slw) - El Aynaoui (Mar) 7-5 6-2, Hewitt (Aus) - Moya (Spa) 6-4 3-6 6-3, Chang VSt) - Ferrero (Spa) 7-5 6-4, Za- baleta (Arg) - Vicente (Spa) 7-5 7-6, Way ne Ferreira (ZAf) - Gambill (VSt) 6-4 6-7 6- 4. Voetbal Eredivisie: Fortuna Sittard - Ajax 2-0 (2-0). 23. Amo- ah 1-0, 42. Amoah 2-0. Scheidsrechter: Temmink- Gele kaart: Volmer, Hamming (Fortuna). Aantal toeschouwers: 12.500. PSV 25 19 2 4 59 75-21 Feyenoord 25 14 7 4 49 49-29 FC Twente 25 13 10 2 49 41-21 Heerenveen 25 15 3 7 48 47-29 Ajax 24 14 5 5 47 56-34 AZ 26 14 4 8 46 56-41 Vitesse 25 12 8 5 44 48-36 RodaJC 25 12 4 9 40 43-35 Willem II 25 11 5 9 38 41-46 FC Utrecht 25 10 3 12 33 41-46 RKC 25 10 3 12 33 34-50 Sparta 25 9 3 13 30 36-51 Graafschap 25 6 8 11 26 32-38 Fortuna S. 25 6 7 12 25 33-39 NEC 25 5 4 16 19 29-48 MW 25 4 6 15 18 31-54 CambuurL. 25 2 6 17 12 20-52 Den Bosch 25 2 6 17 12 22-64 Zürich. Fifa-wereldranglijst: 1. Brazilië 834 punten, 2. Tsjechië 767, 3. Frankrijk 758, 4. Spanje 747, 5. Duitsland 735, 6. Noorwegen 717 (7), 7. Argentinië714(6),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 44