Project Nieuwerkerk vergt geduld PZC PZC Schoolkampioenen in de voorleesring Uitbreiding recreatiehoeve Zonnemaire splijt politiek Strao Noordwelle strikt vijftig 'Belgen' Website VVV brengt Schouwen bij toerist zeeland 17 Plaatselijke belangstelling voor bedrijvencomplex donderdag 16 maart 2000 ■door Ali Pankow ;NIEUWERKERK - Projectont wikkelaar Adboma in Rotter dam moet flink wat geduld uit oefenen bij het wachten op 'toestemming voor het bouwen van een bedrijvencomplex op het al vijfentwintig jaar braak liggende terrein aan de Stolp- weg in Nieuwerkerk. Adboma diende medio vorig jaar een glo baal plan in voor het realiseren van een bedrijfsgebouw eventu eel in combinatie met een hore- cavoorziening, maar wacht nog steeds op groen licht van de ge meente voor het verder uitwer ken van dat idee. Straf voor rijden zonder papieren MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft woensdag bij verstek een 39-ja- rige man uit Vlissingen veroor deeld tot twee weken cel. De Vlissinger bleek 5 juni 1998 niet in het bezit van een geldig rijbe wijs te zijn toen hij in zijn woon plaats met zijn auto op de Haaksbergenstraat reed. De verdachte gaf tegenover de poli tie toe geen rijbewijs te hebben. Hij wilde alleen maar zijn auto naar huis brengen. Politie deelt 67 boetes uit bij controles MIDDELBURG - Bij controles in Middelburg en Ritthem heeft de politie woensdagmiddag 67 boetes uitgedeeld. De politie controleerde op de Rouaanse Kaai. de Bierkaai en I de Kleverskerkseweg in Mid- I delburg en de Sloeweg in Rit- them. Voor het niet dragen van I de gordel kregen 59 bestuurders een boete. Verder reden er vijf door rood licht. Eén bromfietser was op pad zonder helm en een automobiliste reed rond met een verlopen rijbewijs. De politie controleert de komende tijd in tensief op de busroute Goese Korenmarkt-Korendijk in Mid delburg, die tijdelijk wordt af gesloten voor autoverkeer. Werkstraf voor diefstal met geweld MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Vlissingen is door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot 240 uur dienstver lening. De Vlissinger had in oktober vorig jaar in zijn woon plaats met geweld een man zijn portemonnee afhandig ge maakt. Diezelfde dag had hij nog een andere man tot bloe dens toe in het gezicht geslagen. De Vlissinger werkte onder in vloed van alcohol in de Wal- straat in zijn woonplaats een man van zijn fiets. Daarbij viel 1 zijn mobiele telefoon kapot op de grond. Hij barstte daardoor in woede uit en eiste ter plekke een schadevergoeding van het slachtoffer. Die zou hem uit ei gen wil zijn portemonnee heb ben gegeven, waarna hij er geld uit had weggenomen. De officier van justitie had twee weken geleden tijdens de zitting achttien maanden gevangenis straf geëist. De raadsman van de verdachte vond een werkstraf meer op zijn plaats. Zijn cliënt was namelijk gefrustreerd door de uitzichtloze positie waarin hij verkeerde en dat had geleid tot zijn woede-uitbarstingen. REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemahs F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl „De gemeente heeft toegezegd dat we in de eerste helft van mei vernemen of we verder kunnen met het ontwikkelen van onze plannen", zegt bouwkundig medewerker B. Verzijl van de Rotterdamse projectontwikke lingsmaatschappij. Volgens hem wil Adboma snel gaan bou wen, want de belangstelling voor de locatie is groot. Vooral in Nieuwerkerk zelf zijn er en kele bedrijven die zich hier graag zouden vestigen", zegt Verzijl. Hij heeft vernomen dat de Dorpsraad Nieuwerkerk in elk geval positief staat tegen over de plannen om een soort bedrijfsverzamelgebouw te rea liseren. Op de strook langs de Stolpweg en de N59 rust een horecabe- stemming, omdat het ooit de be doeling was dat er op deze plek een motel zou verrijzen. Verder dan de aanleg van de funderin gen is dat project echter nooit gekomen. Al meer dan een kwart eeuw ligt het terrein braak. De funderingen staan vaak onder water en vormen daardoor een gevaarlijke situa tie voor kinderen. In de loop der jaren liepen alle plannen - woningbouw, super markt, grote discotheek - op niets uit. De gemeente deed drie jaar geleden een poging de grond te kopen, maar ook dat ketste af omdat ze het met toen malig eigenaar Pro Team uit Zundert met eens kon worden over de prijs. Groot bord De omwonenden geloven er al lang niet meer in, dat er ooit nog iets tot stand komt op deze loca tie. Ook het feit dat Adboma in juni vorig jaar door middel van een groot bord als nieuwe eige naar van de grond zijn bouw plannen aankondigde, boezem de weinig vertrouwen in bij de bewoners. Ten aanzien van het 'motel-terrein' overheerst bij de bevolking een houding van 'eerst zien en dan geloven'. Er rust op het terrein nog steeds een horeca-bestemming. Om het project van deze projectont wikkelaar te kunnen realiseren zal een bestemmingsplanwijzi ging nodig zijn. Adboma richt zich in eerste instantie beslist niet op de horeca. „Wij zien daar helemaal van af, of het wordt slechts een kleine voorziening. Het gaat ons vooral om bedrijf s- bebouwing", aldus Verzijl. Wethouder C. W. Veerhoek er kent dat 'de bal nu bij de ge meente ligt'. Verder wimpelt hij alle vragen opvallend resoluut Voorlopig kan de jeugd nog volop spelen op het braakliggend terrein aan de Rijksweg bij Nieuwerkerk. foto Janne Wolterbeek af. Hij wil niet ingaan op het gehad en hij zegt ook nog geen Hij zegt evenmin te weten wan- overleg dat hij inmiddels met de idee te hebben welke kant het neer Adboma nader uitsluitsel provincie over dit project heeft ambtelijk advies zal uitgaan, wordt gegeven. Leonie Jansen van basisschool De Welle in Kruiningen leest voor tijdens de halve finale in Goes. foto Willem Mïeras door Rob Paardekam GOES - Scholieren uit de gemeenten Reimerswaal en Schouwen-Duiveland streden woensdag in Goes om een plaats in de Zeeuwse finale van de voorleeswedstrijd. In zorgcentrum Het Gasthuis lazen acht kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool voor uit hun favoriete boek. Carolien Govers uit Rilland nam aan het einde van de middag de hoofdprijs mee naar huis. Ruim vijftig mensen hadden zich woensdagmiddag verzameld in de hal van Zorgcentrum Gasthuis in Goes Onder hen bevonden zich zenuwachti ge moeders, enthousiaste leraren, luid ruchtige klasgenootjes en natuurlijk de voorlezers zei fSom m ige toeschouwers hadden er behoorlijk wat werk van ge maakt. Met spandoeken en ingestu deerde yells werden de deelnemers aan de halve finale van de voorleeswed strijd aangemoedigd. De acht voorle zers hadden zich geplaatst door op hun eigen school kampioen te worden. Na een praatje van presentator Gert Jan Verburg, mocht Andrea Tatsis uit Krabbendijke het spits afbijten. Het werd stil in de zaal toen de leerlinge van basisschool De Zevensprong onwennig het podium opliep. Na een babbeltje met de presentator, vertelde ze wat over het boek dat ze bij zich had. Vervolgens las ze haar favoriete deel uit We zijn niet alleen van R. L. Stine voor. En hoewel het voorlezen prima ging, was ze duide lijk opgelucht toen ze vijf minuten later weer kon gaan zitten. De zeven andere scholieren zaten toen nog in spanning, maar brachten het er allemaal prima van af. Nadat de enige mannelijke voorlezer, Paul van Nieuwenhuijze uit Zonnemai- re, als laatste zijn zegje had gedaan, trok de driekoppige jury zich terug voor beraad. De jury bestond uit Jennie Boonman van het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ), lerares G. Steketee en A Bos namens de bewoners van het zorgcentrum. Terwijl de jury in conclaaf was ver maakte entertainer Peter Heyt het pu bliek met liedjes van de Vengaboys, Blof en Guus Meeuwis. De gespannen sfeer was in en mum van tijd weg en al snel ontstond er een polonaise, waarin zowel ouders als deelnemers meelie pen. De jury vond Carolien Govers van ba sisschool de Horizon uit Rilland de bes te, Eva Verwijs uit Yerseke werd twee de. Carolien, die al voor de tweede keer meedeed, had voorgelezen uit het boek Morgenster van Ellen Tijsinger. Vol gens de jury deed ze dat op een heel be trokken manier. „Je wist de spanning prima op te bouwen," sprak Jennie Boonman. „En daarom mag jij naar de Zeeuwse finale." Die finale vindt plaats op 15 april in Middelburg, maar voor die tijd zijn er nog halve finales met scholieren uit an dere Zeeuwse gemeenten. In het Goese Gasthuis strijden de komende twee woensdagen leerlingen uit Borsele, Goes, Kapelle en Tholen om de andere twee finaleplaatsen. De winnaar van de Zeeuwse finale zal de provincie op 24 mei vertegenwoordigen in Muziekcen trum Vredenburg in Utrecht. Daar vindt dan de landelijke finale van de voorleeswedstrijd plaats. In Zeeland deden er dit jaar een record aantal van 81 scholen mee. Dat is ruim 25 procent van alle basisscholen in de provincie. Schrijfster Carrie Slee was veruit het populairst onder de scholie ren. In de top tien van de meestgelezen boeken staan er vijf van haar hand. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwse po litieke fracties hebben verdeeld gereageerd op het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om uitbreiding van recreatiehoeve Villetta in Zon- nemaire mogelijk te maken. Te genstanders vrezen overlast voor omwonenden. Het uitbreidingsplan voor het Zonnemairse recreatiebedrijf aan de Zuidweg ligt er al enige jaren. De voormalige gemeente Brouwershaven kwam er in 1996 niet uit of ze het nu wel of niet goed moesten vinden. Het zelfde beeld vormde zich woensdagavond in Zierikzee tijdens de vergadering van de commissie grondgebiedszaken, ruimtelijke ordening en econo mische zaken. Schouwen-Duivelands dage lijks bestuur is voor uitbreiding van Villetta. Het is volgens hen nodig om een kwalitatief goed recreatieprodukt te kunnen blijven bieden. Kan zijn, maar dat is niet zaligmakend, oor deelden verschillende politieke fracties. „Het hoeft niet, maar Villetta kan na die uitbreiding overlast veroorzaken voor om wonenden", stelde CDA'er R. J. van der Wekken. SGP/GPV- vertegenwoordiger P. van der Meiden sloot zich daarbij aan en hetzelfde deden GroenLinks- commissielid H. de Vries en D66'er J. van der Veer. „Uitbrei ding van recreatie in een dorps kern is vragen om problemen", stelde de laatste vast. PvdA- voorman W. G. Renden bleek eveneens zo zijn twijfels te heb ben over het plan en hetzelfde gold voor de fractie RPE Alleen de WD-fractie schaarde zich zonder reserves achter het colle gevoorstel. Kruispunt Wethouder ruimtelijke orde ning C. W. Veerhoek probeerde de sceptici te overtuigen van de noodzaak tot uitbreiding van Villetta. „Ze staan op een kruis punt. Te groot voor een mini- camping, maar te klein om goe de kwaliteit te kunnen blijven leveren. En Villetta ligt niet midden in het dorp maar aan de rand. Wat dat betreft past het uitbreidingsplan perfect in het streekplan, want daarin wordt juist gepleit voor uitbreiding van recreatievoorzieningen aan de randen van kernen. Veerhoek kon met zijn betoog de tegenstanders niet helemaal overtuigen, maar bleek wel de scherpe kantjes van het verzet te hebben geslepen. Van der Mei den (SGP/GPV) en De Vries (GroenLinks) bleven tegen, maar Van der Veer (D66) en Van der Wekken (CDA) draaiden enigszins bij. Zij lieten weten dat ze him oordeel af laten han gen van de reactie van de inwo ners van Zonnemaire op de Vil- Controle tijdens renovatie brug ZIERIKZEE - De politie gaat scherp in de gaten houden of weggebruikers zich houden aan de snelheidslimiet van 50 ki lometer per uur die geldt tijdens de zes maanden durende re novatie van de Zeelandbrug. Gedurende de werkzaamheden - die begin april van start gaan - kan het wegverkeer tot 18 sep tember gebruik blijven maken van de brug, maar heeft ze minder ruimte dan nu. Dat kan volgens de politie tot gevaarlijke situaties leiden, niet in de laatste plaats voor de wegwerkers. De vaste flitscamera op de brug is weggehaald. De politie gaat mobiel controleren. Inbraak in auto's ZIERIKZEE - In Zierikzee is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in twee auto's. De ene auto stond ge parkeerd in Haringvlietstraat, de andere op het Zeesterpad. Uit beide voertuigen werd voor enkele honderden guldens aan geluidsapparatuur gestolen. Politie onderzoekt gedrag agent MIDDELHARNIS - Het bureau interne zaken van de politie Rotterdam-Rijnmond is een disciplinair onderzoek begonnen naar de gedragingen van een 4 9-j arige hoofdagent van de ba siseenheid Goeree-Overflakkee. De zaak kwam dinsdag naar buiten naar aanleiding van een recente aanhouding van de diender. De agent was tegen een lantarenpaal gebotst en ver volgens doorgereden. Vermoedt wordt dat er alcohol in het spel was, al dan niet in combinatie met medicijnen. De poli tieman zit al enige tijd ziek thuis. Het onderzoek loopt sinds eind vorig jaar, in verband met twee eerdere aanrijdingen waarbij de hoofdagent was betrokken. De botsingen vonden plaats buiten werktijd. Agressieve bromfietser krijgt boete MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft woensdag een 19-jarige man uit Oost-Souburg conform de eis veroordeeld tot 1.000 gulden boete plus 500 gulden voorwaar delijk. Ook moet hij de 1.400 gulden schade, toegebracht aan een motorhelm van een hoofdagent, betalen. De Souburger had 22 juni vorig j aar geweigerd zijn bromfiets, die voor een technisch onderzoek naar het politiebureau moest worden gebracht, af te staan. Hij zag daarbij kans om op zijn brommer weg te rijden. De verdachte werd later in Middelburg opgespoord in de woning van zijn neef. Zijn woe de koelde hij op de motorhelm van de agent die hij op straat kapot gooide. Rechter bestraft diefstal en heling MIDDELBURG - Een 26-jarige inwoner van Vlissingen is woensdag in Middelburg veroordeeld tot drie weken voor waardelijke gevangenisstraf. Politierechter G. Nomes achtte diefstal en heling bewezen. De Vlissinger had 7 juni vorig jaar samen met een 46-jarige Rotterdammer een aantal pallets bij een transportbedrijf in Krabbendijke weggenomen. Daarnaast had de verdachte een gsm voor 125 gulden van iemand gekocht, terwijl hij kon ver moeden dat de zaktelefoon van diefstal afkomstig moest zijn. De Rotterdammer werd bij verstek veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk. Boete wegens rijden onder invloed GOES - Een 20-jarige inwoonster van de gemeente Veere is dinsdagavond op de Nansenbaan in Goes betrapt op rijden onder invloed. Ze kreeg hiervoor een boete van vierhonderd gulden en een rijverbod van twee uur. door Piet Kleemans NOORDWELLE - Het strao- feest in Noordwelle op zaterdag 18 maart wordt opgeluisterd door de komst van vijftig Belgi sche trekpaarden. Dat past per fect in het streven van het strao- comité Noordwelle om het oor spronkelijke strao zoveel moge lijk in ere te houden. Vroeger waren het vooral de boerenknechten die met de paarden het strand op gingen voor het traditionele wassen van de paardenbenen nadat de dieren een winter lang op stal hadden gestaan. Toen de tracto ren kwamen verdwenen de trek paarden langzaam maar zeker uit beeld en waren de straorui- ters gezeten op manegepaarden. Op Noordwelle echter liepen al tijd wel een paar 'Belgen' mee. Dit omdat er op het Wester- schouwse dorp enkele liefheb bers van de stoere, breedge bouwde boerenpaarden wonen. Die liefhebbers legden contac ten met andere liefhebbers en dit jaar heeft dat geresulteerd in de komst van een West Brabant se vereniging van trekpaard-ei genaren. Samen met de andere strao-rijders verzamelen zij zich met hun versierde paarden om 12.00 uur op de dorpsring. Na het keuren van de paarden vertrekt de stoet richting strand waarbij Kijkduin om 13.30 uur de paardenvoeten in het zoute zeewater gespoeld worden. Na een rondrit, inclusief een koffie- stop in Renesse, worden de rui ters om 15.00 uur terug in het dorp verwacht. Muziekvereni ging Luctor et Emergo zorgt voor een muzikaal onthaal. Na een welkomstwoord door bur gemeester J. J. P. M. Asselbergs begint het ringsteken rond de kerk. Jeugd 's Middags is er voor de jeugd een eigen straofeest op de fiets. Versierde fietsen worden ge keurd waarna het ringsteken per rijwiel van start gaat. Aan het einde van de middag - om streeks 17.45 uur - worden de prijzen voor de mooist versierde fietsen en paarden uitgereikt. In het dorpshuis - waar s middags de dames van de Welfare hun zelfgemaakte spullen aan de man proberen te brengen - is het 's avonds Bal met muziek van Trio Lennard Hoekman. letta-plannen. Renden (PvdA) liet weten dat zijn fractie inner lijk verdeeld is over de kwestie: 50 procent voor en 50 procent tegen. Woningen Enige oppositie kwam ook te gen het plan om aan de Oostzij de van dezelfde Zuidweg bij de bouw van drie woningen moge lijk te maken. Volgens CDA'er Van der Wekken zou dat in strij d zijn met de Structuurschets Schouwen-Duiveland. Door woningbouw op die plaats zou volgens de christen-democraat het bestaande doorzicht vanuit het dorp naar de polder bedor ven worden. Het verwijt van wethouder Veerhoek aan het adres van Van der Wekken dat deze wel erg star omgaat met de structuurvisie maakte op de CDA'er geen indruk. De andere fracties hadden geen moeite met het woningbouwplan. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De site is al een tijdje te bezoeken, maar de VVV van Schouwen-Duiveland heeft woensdag haar website officieel in gebruik genomen. In Theater Mondragon werd www.vvv- schouwenduiveland.nl/ aan ge nodigden en pers gepresen teerd. 'Schouwen-Duiveland: De kroon op Zeeland', zo kopt de startpagina. De homepage is een bron van toeristische infor matie over het eiland. Restau rantjes en overnachtingsplaat sen zijn per stad of dorp te vinden. Een extra service voor potentiële toeristen is de route planner. „Wie vanuit Groningen een jeugdherberg in Burgh- Haamstede zoekt, kan door zijn postcode in te voeren een route beschrijving en een kaartje op vragen," vertelt B. Roessingh van de VW Schouwen-Duive land enthousiast. En omdat Schouwen-Duiveland voor toe risten meer is dan alleen 'zon, zee en strand', laat de site ook zien wat het eiland te bieden heeft aan natuur, cultuur en wa tersportmogelijkheden. Het is een mooie, overzichtelij ke site waar veel tijd in gestoken is. „Wezijner al eenjaarmee be zig." En een goede homepage blijft om onderhoud vragen. Zo staat er een evenementenkalen der op, die wekelijks bijgewerkt moet worden. „Als je het goed wilt doen - en dat willen we - kost dat tijd," legt Reissingh uit. Webcam Naast het onderhoud wordt ook aan nieuwe items voor de site gewerkt. De VW is druk bezig met de installatie van een web cam op het eiland. „Zo kun je continu zien wat voor weer het hier is." Ook is de bedoeling de informa tie toegankelijk te maken voor buitenlandse toeristen. Nu kun nen bezoekers kiezen voor de Nederlandse of Duitse versie van de homepage, maar op ter mijn wil de VW meerdere talen aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39