Schouwen stopt strijd over brug PvZ wil tweede kans outletcentrum Kamervragen na beschuldigingen oud-vishandelaar Renovatie mag zonder bouwvergunning Auto over de kop op A58 Nu mobiel bellen vanaf minder dan 7 cent per minuut. Met Libertel Budget. Autokraken Lek leiding oorzaak van brand in kolencentrale zeeuwse almanak Pestkoppen T(r)ips PZC zeeland a donderdag 16 maart 2000 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De provincie hoeft bij de gemeente Schou wen-Duiveland toch geen bouwvergunning aan te vragen voor de renovatie van de Zee- landbrug. Het Schouwse college van B en W schikt zich daarmee in het oordeel van de commissie be- (Advertentie) Boekenweekl in DF. DRVKKERY cot en met 25 maart gratis bij aankoop van ten minste ƒ24,50 aan boeken Het theater de brief en de waarheid zwerven door de bibliotheek van de klassieke oudheid met de cd-rom Lectori salutem onze prijsvraag Lvctor et vinco wedstrijdformulieren in de winkel vandaag vanaf 17.30 uur in De Brasserie) Sala cattabia (salade met kip) ƒ13,50 Patina volgens Apicius (vegetarische notenomelet) ƒ17,50 Klassieke Ossobuco ƒ21,50 vrijdag 17 maart 16.00 uur Romeins debat leerlingen van Nehalennia debatteren over de genomineerden van De Gouden Uil zaterdag 18 maart 11.00- 12.30 lezing Herodotus] door Hein L. van Dolen op ons Forvm Romanum zaterdag 18 maart 14.30- 16.30 uur klassieke muziek Carinc Gregory, (alt)hobo Aagje Ottervanger, piano de DRVK KERY Winkel in Woord Beeld Geluid Brasserie zwaar en beroepsschriften, die een bezwaarschrift van de pro vincie tegen de eerder wel geëis te bouwvergunning gegrond heeft verklaard. De provincie is blij met het herziene besluit van de gemeente. Of ook de gemeen te Noord-Beveland haar eis voor een bouwvergunning voor het werk aan de brug laat val len, is nog niet bekend. Beiden gemeenten verschillen met de provincie van mening over de vraag of voor het ver vangen van de bestaande vang rails op de brug door betonnen barriers, al dan niet een bouw vergunning nodig is. De ge meenten stellen dat er geen sprake is van 'normaal onder houd', maar vaneen ingrijpende operatie waarmee ook het aan zicht van de brug verandert. De welstandscommissie van de Stichting Dorp, Stad en Land gaat nog een stapje verder. Die oordeelt dat de barriers ernstig afbreuk doen aan het karakter van de brug. Silhouet De provincie spreekt tegen dat er sprake zou zijn van een ver andering van ingrijpende aard. Ook het silhouet van de brug wordt volgens de provincie niet aangetast. Over de esthetische kant van de zaak laat de Schouwse commissie beroeps- en bezwaarschriften zich met uit, wel steunt zij de opvatting van de provincie dat het met gaat om ingrijpende verande ringen. Het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland legt zich neer bij het advies van de commissie beroeps- en be zwaarschriften. „Wij vinden dat de commissie geen rekening heeft gehouden met onze inhoudelijke argu menten", zegt wethouder C. W. Veerhoek. „En we houden ook staande dat het aanzien van de brug wel degelijk verandert door die barriers. Dan kun je na tuurlijk als college wel op je strepen blijven staan, maar in dit geval laten wij het algemeen belang prevaleren. Je zit nu ten slotte wel met een onveilige brug." Bakzeil J. J. Dingemanse van de afde ling beheer van de directie in frastructuur en vervoer van de provincie is blij met het Schouwse besluit. ,,Ze hebben nog net op tijd bakzeil gehaald. Daar zijn wij als provincie heel blij mee, maar we zitten nog wel met het probleem dat de ge meente Noord-Beveland over deze kwestie nog geen besluit genomen heeft. Voorzover ik weet heeft ook daar de commis sie beroeps- en bezwaarschrif ten het bezwaarschrift van de provincie gegrond verklaard, maar het college kan dat in the orie nog naast zich neerleggen, al zou het mij hogelijk verbazen als ze dat zouden doen", zegt Dingemanse. Stremming Mocht de gemeente Noord-Be- veland onverhoopt toch roet in het eten gooien, dan zit de pro vincie Zeeland met een enorm probleem. „Dan moet je óf besluiten om het Noord-Bevelandse deel van de brug - en dan praat ik over enkele honderden meters- niet te renoveren óf je moet de hele operatie een jaar uitstellen en dat kost een hoop geld, niet al leen voor ons maar ook voor be drijven die hun bedrijfsvoering nu op de komende stremming van de brug hebben afgestemd." door Frank Balkenende RILLAND - De zuidelijke rijbaan van rijksweg A58 is woensdag ter hoogte van Rilland twee uur ge stremd geweest, nadat een auto over de kop was geslagen. Daarbij raakte een 42-jarige inzittende uit Zundert gewond aan haar hoofd en hand. De 44-jarige bestuurder, ook uit Zundert, bleef ongedeerd. Hij reed vanuit Goes richting Ber gen op Zoom en was bij Rilland door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloren, waarna de auto enkele malen over de kop sloeg. De brandweer moest het tweetal uit het autowrak bevrij den. Beiden zijn voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Door het onge val ontstond een file van vijf kilo meter. De politie leidde het verkeer over de vluchtstrook. Hulpverleners halen op de A58 de inzittenden uit de vernielde auto. foto Willem Mieras Advertentie Abonnementskosten Gesprekskosten* Piek Dal 19,95 per maand Lokaal 18,7 ct./min. 10 ct./min. Nacht- en weekendtarief 6,7 ct./min. Interlokaal 55 ct./min. 30 ct./min. 30 ct./min. Mobiel 75 ct./min. 50 ct./min. 50 ct./min. Piek: ma t/m vr 08,00 - 20.00 uur. Dat: ma t/m vr 20.00 - 24.00 uur. Nacht- en weekendtarief: ma t/m vr 00.00 - 08.00 uur, za 00.00 uur tot zo 24.00 u Het actie-abonnement van Libertel waarmee u mobiel belt voor de prijs van vast. Als u voor 22 mei kiest voor Libertel Budget geniet u voortaan van alle gemakken van mobiel bellen. Bovendien betaalt u nu tot 3 april geen aansluitkosten. Voor meer informatie en de actievoorwaarden kunt u bellen naar 0800-0560. We horen graag van u. "Bellen en betalen per seconde na een starttarief van 10 cent per gesprek en pri)swijzigingen voorbehouden Libertel Budget is o a verkrijgbaar bij Libertel City Point. Libertel Business Point, BelCompany. Dixons. Expert. Halfords. The Phone House en T for Telecom door Richard Hoving MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland (PvZ) dringt aan op een nieuw onderzoek naar de gevol gen van de komst van een facto ry outletcentrum naar Zeeuws- Vlaanderen. Een meerderheid in Provinciale Staten voelt hier voorlopig weinig voor. Het college van Gedeputeerde Staten nam onlangs het besluit om geen mega-winkelcomplex voor afgedankte merkartikelen toe te staan in Zeeuws-Vlaan- deren. Volgens het dagelijks provinciebestuur zijn de econo mische gevolgen voor bestaan de winkelcentra in de regio 'on aanvaardbaar'. Het college baseert zich op een studie van het onderzoeksbureau BRO uit Vught. De PvZ gaat het dagelijks pro vinciebestuur vrijdag tijdens een vergadering van Provincia le Staten om opheldering vra gen. De driemansfractie is niet overtuigd van de argumenten die het college aanvoert. De ge meenten Sas van Gent en Hulst, twee van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten die plan nen hebben voor de ontwikke ling van een outletcentrum, hebben eerder al in felle be woordingen gereageerd op het standpunt van GS. Woordvoerders van twee van de drie collegepartijen, WD en CDA noemen de reactie van de PvZ voorbarig. Zij wijzen erop dat begin volgende maand in de Statencommissies economie en ruimte, milieu en water over het onderwerp wordt gesproken. Ook de SGP, met zeven zetels de grootste oppositiepartij, wacht volgens fractievoorzitter W. Ko- lijn liever tot de commissiever gaderingen. Vooruitlopend op de behande ling in de verschillende commis sies scharen zowel CD A als WD zich achter het college. Hoewel de SGP vraagtekens heeft bij de gevolgde procedures komt het GS-besluit niet onverstandig over, zegt fractievoorzitter Ko- lijn. Gedeputeerde J. G. van Zwieten (WD, ruimtelijke or dening) heeft eerder al te ken nen gegeven niets in een nieuw onderzoek te zien. „We blijven niet aan de gang." PvZ-Statenlid J. P. Hageman heeft weinig vertrouwen in een (Advertentie) DONDERDAG 23 MAART Het Zeeuwse Gezicht OPENBAAR DEBAT over kunst in de openbare ruimte Stadhuis, Markt te Middelburg 20.00 uur, toegang gratis commissiebehandeling. De nota met het standpunt van GS staat ter kennisneming op de agenda, stelt hij vast. „Dat biedt weinig mogelijkheid tot discussie." De commotie die in Zeeuws-Vlaan deren is ontstaan, rechtvaardigt volgens Hageman, ook behan deling in de eerstkomende Sta tenvergadering. Middenstand De PvZ vraagt om een nieuw on derzoek, omdat de twee reeds bestaande studies elkaar tegen spreken. Het Rotterdamse ad viesbureau Kolpron stelde vorig jaar mei een rapport op in op dracht van de gemeente Sas van Gent. Kolpron concludeerde dat de komst van een factory outletcentrum nauwelijks na delen opleverde voor de regio. Het bureau BRO dat onlangs onderzoek deed voor de provin cie, hield rekening met een forse inkomstenderving voor de Zeeuws-Vlaamse middenstand na de komst van een mega-win kelcomplex in Sas van Gent, Hulst of Terneuzen. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft het dagelijks bestuur van de gemeente eerder deze week opgedragen om opnieuw met het college van GS te gaan praten over het outlet-besluit. Provinciale Staten moet ge vraagd worden de discussie open te houden, totdat dit over leg heeft plaatsgevonden. door Harmen van der Werf DEN HAAG - CDA-Kamerlid A van Ardenne-van der Hoeven heeft Kamervragen gesteld over een forse overschrijding van Europese visquota door Neder landse vissers. Zij heeft dit ge daan naar aanleiding van uitla tingen eerder deze week van C. de Ridder, die in Arnemuiden een vishandel heeft gehad. De Ridder beweert dat in Ne derland nog steeds te veel vis wordt aangevoerd. De Neder landse overheid weet daarvan, heft btw op de grijze vis en laat vissers belasting betalen over de winst, aldus de beschuldigingen van de voormalig vishandelaar. Hij heeft de Europese Commis saris voor Visserij, H. Fischler, in een brief om onderzoek ge vraagd. Het CDA in de Tweede Kamer is gealarmeerd door de stevige aantijgingen. Kamerlid Van Ar denne-van der Hoeven eist op heldering van staatssecretaris G. H. Faber (PvdA) van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij. Zij wil met name van de be windsvrouwe weten of visfrau- de 'van deze omvang' plaats vindt met medeweten van ambtenaren van haar ministe rie. En of Faber bereid is de door De Ridder geuite beschuldigin gen te onderzoeken. Visfraude Het ministerie van LNV heeft begin deze week, toen De Ridder naar buiten trad, direct alles met kracht ontkend. Volgens een woordvoerder zal er af en toe wel een visje door de contro le glippen, maar overtredingen van regelgeving komen in elke bedrijfstak voor. De Ridder handelde eind jaren tachtig in vis, die buitenom de vismijn in Vlissingen werd aan gevoerd. Zijn bedrijf is op de fles gegaan na justitieel onderzoek naar die activiteiten. Omdat het ministerie de visfraude alsmaar niet onder controle kreeg, moest CD A-minister G Braks van LNV in 1990 aftreden onder zware politieke druk De rust is begin jaren negentig teruggekeerd in de visserij, on der meer dankzij de oprichting van beheersgroepen, waarin vissers zelf de verantwoorde lijkheid hebben genomen voor het beheer van de visquota. De Algemene Inspectie Dienst (AID) van LNV is blijven con troleren. Overtredingen wor den, volgens gegevens van het ministerie, nauwelijks meer ge constateerd. AXEL - Uit twee auto's in Axel is in de nacht van dinsdag op woensdag gereedschap gesto len. In de Johannastraat werden uit een busje een boormachine, slij per, drukmeter met een totale waarde van duizenden guldens gestolen. Een boor, accuboor en zaagmachine verdwenen in de Pieter Brueghelstraat uit een bedrijfsauto De waarde daar van is niet bekend BORSSELE - De brand op de kolencentrale Borssele is ver oorzaakt door een lek in de poe- derkoolleiding. Dat blijkt uit onderzoek door de Elektrici- teits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ). De schade wordt geraamd op een kleine 70.000 gulden. De steenkool die door EPZ wordt gebruikt om elektriciteit te maken, wordt eerst vermalen tot poeder. De leiding waardoor het poeder in de ketel wordt ge bracht, bleek te lekken. Daar door is poeder op het isolatie materiaal aan de buitenkant van de ketel gekomenOmdat de leiding rechtstreeks de brand haard in gaat, kon het poeder vlam vatten. Hoe het lek is ont staan, weet EPZ nog niet. Dat wordt de komende dagen on derzocht. EPZ is woensdagochtend be gonnen met het repareren van het lek. Venvacht wordt dat dat zaterdagochtend klaar is. Dan zal de kolencentrale weer in ge bruik worden genomen. EPZ stelde die direct na het ontdek ken van de brand buiten wer king. Andere energiecentrales in Nederland namen de stroom- productie over. De hoge schadekosten, naar schatting 60.000 tot 70.000 gul den, hebben vooral te maken met arbeidsloon en materiaal kosten voor de reparatie van het lek. Hoeveel inkomsten EPZ misloopt, omdat de kolencen trale vier dagen lang geen stroom kan leveren, wil woord voerder R. Kok niet zeggen. „Dat weten we wel, maar dat zeggen we niet. We leven tegen woordig in een vrije energie markt. Dergelijke gegevens ver strekken we dus niet meer. Dat is interne bedrijfsinformatie." HIRVHihRI In Theater De Parel, Domburg Zondag 19/03 't Kliekske 'Neri toffen avond" Een Vlaamse 'avond' met muziek en Vlaamse caféspelen 15.00 uur, entree 27,50 p p Zondag 02/04 Samba Salad 'In mijn droom' voor kinderen van 4 tot 8 jr. kind t/m 3 jr gratis! kind. t/m 12 jr. 10,- pp.* volw. 15,- p.p.* narnraifn Huur eens een camper! Reizen, slapen en genieten in een volledig ingerichte luxe camper voor 4, 5 of 6 pers. Weekend (vr.-ma.) al vanaf 750,- incl 100 km vrij reizen per dag! (Excl. bijkomende kosten.) RESERVEER SNEL, WANT VOL VOL! Tou ristSljop Markt 65c, 4331 LK Middelburg TeL 0118-674300 Fax:0118-674333 Deze prijzen gelden alleen als u van tevoren via bovenstaand nummer reservei Vader is onderwijzer. Dus ook pa, weet de vijfjarige Je roen uit Oost-Souburg, zit gewoon op school. En heeft het daar ook ivel eens moei lijk. Deze week kwam hij dan ook iji niet zo'n beste stem ming thuis, 's Avonds aan ta fel, klaagde hij dat de klas zo rumoerig was geweest, en dat een paar klierende pestkop pen het hem knap lastig had den gemaakt. Jeroen keek zijn vader enigs zins meewarig aan en besloot hem een wijze raad mee te ge ven. „Als ze je dwars zitten pa, dan zeg je dat toch ge woon tegen de juf." De provincie wil de bestaande vangrails op de Zeelandbrug vervangen door betonnen barriers. Dat mag nu van Schouwen-Duiveland zonder bouwvergunning, maar de vraag is of Noord-Beveland ook daartoe besluit. foto Janne Wolterbeek (Advertentie) De leukste in uw omgeving ltllUI.'llll Vrijdag 17/03 Roompot, Kamperland en De Parel, Domburg Familiebuffet vanaf 17.00 uur met 1 uur bowlen volw. 26,50 p.p.* kind. (6 t/m 12 jr.) 16,- p.p.* kinderen t/m 5 jr gratis! Zondap 19/03 Roompot, Kamperland 10.00 -12.00 uur Wandeling oi.v. g.ds gratis! 12.00 - 14700 uur Familiebrunch volw. 23,50 p.p.* kind. (6 t/m 12 jr.) 13,- p.p.* kinderen t/m 5 jr. gratlS Zon dap 26103 De Banjaard, Kamperland Brunch 11.00 -14.00 uur met aansluitend zwemmen in het subtropisch zwemparadijs volw. 28,50 p.p.* kind. (6 t/m 12 jr.) 18,- pp* kinderen t/m 5 jr gratis! Wo ens dap 05/04 Roompot, Kamperland en De Parel, Domburg Kinderfeestje (frietmenu bowlen of zwemmen) 9,50 p p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 37