Ajax strompelt naar verjaardag Sterrenensemble Manchester verder Betalingen aan amateurs over twee jaar legaal Skister Hausl wint wereldbeker ondanks dubbele beenbreuk Ontluisterende nederlaag tegen Fortuna Ajax stelt commissie in champions league door Henk Hoijtink SITTARD - In het nieuwe stadi on van Fortuna verscheen Ajax weer in de oude, dit seizoen in middels zo bekende en toch tel kens weer verbazingwekkende gedaante. Na drie wedstrijden zonder nederlaag, al een hele prestatie dit seizoen, verviel Ajax in Sittard lijdzaam in een nieuw dieptepunt: 2-0. De jubilaris strompelt naar zijn verjaardag, Zaterdag bestaat Ajax 100 jaar. Dat moet de club vieren op de vijfde plaats in de Nederlandse eredivisie en niet, zoals bij winst gisteren had ge kund, op de tweede. Zondag staat in de Arena een feestelijke dag op het programma. Maar de Amsterdamse beleidsbepalers zullen met angst en beven hun plaats innemen op het ereterras, als FC Twente, één van de num mers twee van Nederland, zich aan de aftrap meldt. Fortuna-trainer Van Marwijk kon zijn nieuwe club Feyenoord een dienst bewijzen in de strijd om Nederlands tweede plaats in de Champions League. De coach toonde zich trots op zijn ploeg, die het resultaat met volle overgave had bereikt. Hij sprak woorden die zijn Ajax-coÜega Jan Wouters een rilling moeten hebben bezorgd. „Onze organi satie was goed. Dat staat of valt met het feit of spelers het willen opbrengen. Het heeft niets met kwaliteit of vorm te maken.'' Kwaliteit Wouters zegt juist steeds dat Ajax te weinig kwaliteit heeft. Aan het schromelijke tekort aan passie tilt hij elke keer, ook gis teren, minderzwaar. Enkele we ken geleden slaagde Feyenoord er in Sittard in een 2-0-achter- stand om te buigen in een over- winning(2-3). Ajax hadgisteren meer tijd, de hele tweede helft, dan Feyenoord destijds voor de inhaalslag. Maar dit keer hing een kentering geen moment in de lucht. Daarvoor viel Ajax na de rust te steriel aan, zonder be leving en daadki-acht. „Ajax wil een bepaald soort voetbal spelen, gebaseerd op balbezit", begon Wouters zuch tend en mompelend. „Daarop worden de spelers gekocht. De meeste van die types hebben weinig strijdvaardigheid in zich. Maar als het voetbaltech- nisch niet lukt, komt het wel op strijd aan. Als blijkt dat wij kwaliteit tekortkomen, zoals nu, dan hebben we een groot probleem." Bij Ajax was Brian Laudrup, hersteld van een rugblessure, teruggekeerd. Voor het overige kon Wouters zijn opstelling van het vorige duel, dat bij Twente van tien dagen geleden (0-0), ongewijzigd laten Dat over kwam hem dit seizoen slechts zelden. Aan de magere partij in Enschede had de Ajax-trainer een voldaan gevoel overgehou den. Er was, heette het in jargon 'goed georganiseerd' gespeeld, en dat is vandaag de dag bij Ajax al heel wat. In Sittard bleek hoezeer Ajax zichzelf zand in de ogen had ge strooid. „We zijn bedrogen uit gekomen", erkende Wouters. De Ajacieden begonnen elkaar de bal met verraderlijk vertrou wen toe te spelen. Maar nie mand werd er stil van. Integen deel, tot hun hoorbare genoegen bespeurden de Limburgers op de tribunes weldra kansen voor hun favorieten. Waar Ajax bal bezit (vaak in achterwaartse richting) weer eens tot doel op zich verhief, koos Fortuna voor een even ongecompliceerd als AMSTERDAM - Het bestuur van Ajax heeft een speciale commissie ingesteld, die de op dracht heeft gekregen de struc tuur en de besluitvorming van de club te bestuderen en aanbe velingen op te stellen. Onderdelen van de studie zijn het raakvlak tussen vereniging en het bedrijf alsmede de tech nische structuur. ANP effectief strijdplan. De bal werd snel en via korte lijnen bezorgd bij de aanvallers, die onbe schroomd en met elan ten strijde trokken. Het contrast met hun gerenommeerde collega's aan de overzijde was schrijnend. Zwakke plekken De zwakke plekken bij Ajax werden al in de eerste helft on barmhartig blootgelegd. De traagheid van Frank Verlaat openbaarde zich, toen de bal na een slordig passje van Rolf Lan- derl in een niemandslandje viel. Matthew Amoah kon tot zijn ei gen verbazing met speels gemak profiteren (1-0). Daarmee was voor de Ghanese huurling van Vitesse de verwondering nog niet voorbij. Na een onthutsen de passfout van Tim de Cler brachten Remco van der Schaaf en Dennis Gerritsen de bal zon der dralen bij de slagvaardige Amoah (2-0). De Cler mocht na de pauze te rugkomen, Verlaat niet. Hij werd vervangen door Mokoena, Dani door Wamberto. Weer ver dween zo een vermeend nieuw stramien van Wouters in de prullenbak De trainer laakte de opbouw van zijn verdediging, en dus Verlaat en De Cler. Maar Wouters wilde geen namen noe men. „Elk individu heeft ge faald en het team heeft gefaald. Het aankoopbeleid is op be paalde posities niet goed ge weest", herhaalde Wouters. Fortuna kreeg in de tweede helft nog een paar mooie kansen. „Het had 3-0 of 4-0 kunnen zijn", sprak Van Marwijk. Wou ters ging diep door het stof. Hij werd herinnerd aan Ajax' door velen beschimpte inschrijving voor de Intertoto-competitie. „We staan vijfde", zei Wouters. „Ik zou er maar niet meer zo om lachen." GPD Fortuna Sittard: Van Zwam; Kie kens, Roest, Hofland en Hermans; Landerl (90. Evers), Volmer, Van der Schaaf en Kool; Gerritsen (65. Ham ming) en Amoah (76. Gesthuizen). Ajax: Grim; O'Brien, Van Halst, Verlaat (46. Mokoena) en De Cler; Knopper, Winteren Dani (46. Wam berto); Laudrup, Machlasen Gronk- jaer. Matthew Amoah, die twee keer scoorde voor Fortuna, in duel met Ajacied Tim de Cler. foto Toussaint Kluiters/ANP van onze sportredactie DEN HAAG -Met ingang van het voetbalseizoen 2002/2003 laat de KNVB de betalingen aan amateurvoetballers vrij. Als clubs spelers willen betalen kunnen zij dat legaal doen (en opgeven bij de belastingen) of zwart. Het is aan de belasting dienst tegen die illegale betalin gen te gaan optreden. De KNVB trekt de handen daar vanaf. KNVB-functionarissen peilen dezer dagen op informatiebij eenkomsten de mening van de clubs. Op 22 maart komt het sec- tiebestuur amateurvoetbal in een bijzondere vergadering bij een om een formeel voorstel te maken. Dat wordt dan op regio- en districtsvergaderingen be sproken. Op 27 mei moet de al gemene vergadering amateur voetbal knopen doorhakken. Het betalen van amateurspelers mag volgens KNVB-regels nu niet. Er zijn wel vergoedingen toegestaan voor onder meer reis- en verblijfskosten, eten en voetbalspullen. Die zijn aan een limiet gebonden. Het is een pu bliek geheim dat amateurclubs spelers echter veel meer beta len. De KNVB weet dat ook. De voetbalbond neemt in het ei gen plan geen verdere verant woordelijkheid voor de kwes tie-betalen. Clubs die dat willen doen moeten dat zelf weten. Ook hoe men dat doet, zwart buiten de fiscus om of wit met afdracht van belastingen en so ciale premies, wordt een zaak van de verenigingen zelf. Het is vervolgens aan de belasting dienst om uit te maken of beta lingen geoorloofd zijn en even tueel handelend op te treden. De KNVB wil in de nieuwe situ atie nog wel regels stellen ten aanzien van de omvang van de betalingen en het aantal spelers dat betaald kan worden. Een en ander zou gekoppeld moeten zijn aan het niveau waarop ge speeld worden en aan een licen tie die een amateurclub in de toekomst moet hebben. GPD Masseur voor even voetbalheld RIO DE JANEIRO - Voor even mocht hij zich een held voelen. De Braziliaanse voetbalmasseur Raimundo Sabino (55) stond in de Braziliaanse amateur-voetbalcompetitie in de schijn werpers door een opmerkelijke actie. Na een geblesseerde speler behandeld te hebben, stopte hij bij het eigen doel en passant nog even een inzet van een tegen stander. De doelman van zijn club Juazeiro was al gepasseerd en de bal rolde op de doellijn af toen Sabino het veld instapte. Hij stopte de bal en schoot hem vervolgens over de zijlijn. ,.Ik kon die bal toch niet zomaar in het doel laten gaan", verdedig de de masseur zijn optreden. De verbijsterde toeschouwers lieten na een moment stilte overduidelijk hun waardering blijken. De scheidsrechter was minder gelukkig met de actie, hij gaf Sabino rood. Vervolgens kon hij niets anders doen dan een scheidsrechtersbal geven. Veel zin had Sabino's hulp niet: tegenstander Ceara won met 4-1. DPA Rome ook betrokken bij omkoping SALT LAKE CITY - Rome heeft geprobeerd stemmen te ko pen in de strijd om de organisatie van de Olympische Zomer spelen in 2004. Dat heeft de Amerikaan Alfredo LaMont voor de rechtbank in Salt Lake City verklaard. Hij ontving 90.000 gulden van de Romeinen. LaMont staat terecht wegens belastingontduiking. Hij ont ving 108.000 gulden van Salt Lake City in juni 1995, één maand voor de toewijzing van de Winterspelen van 2002. La Mont, tot vorig jaar lid van het Amerikaans olympisch comi té, gaf het bedrag niet op aan de belastingen. Op de zitting gaf de Amerikaan toe 90.000 gulden van Rome te hebben ontvan gen. Als tegendienst zou hij leden van het IOC bewerken vóór Rome te stemmen bij de aanwijzing van de Zomerspelen in 2004. Die gingen overigens naar Athene. RTR Nieuwe nandrolonzaak in atletiek LONDEN - De Britse atleet Michael Tietz is op doping be trapt. Evenals bij een serie landgenoten gaat het om het ge wraakte middel nandrolon. Bij een controle buiten de wedstrijden in december werden in de urine van sprinter Tietz sporen gevonden van de verboden spierversterker Eerder bleken Linford Christie, Doug Wal ker, Gary Cadogan en Mark Richardson bij controles ook nandrolon in het lichaam te hebben. Over het middel bestaat veel onduidelijkheid, omdat nandrolon ook een lichaamsei gen stof is. De Nederlandse atletiekunie (KNAU) sprak de Ne derlander Troy Douglas vorige week vrij van het gebruik er van. De internationale atletiekfederatie doet een studie naar nandrolon. RTR Weer record voor cricketer Warne SYDNEY - Shane Warne is de beste testbowler van Australië. In de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland veroverde hij gisteren in Sydney zijn 356e wicket. Daarmee verbeterde hij het re cord van zijn landgenoot Dennis Lillee, die 355 wickets nam. Warne, sinds 1992 actief in het testcricket, werd in december in de wedstrijd tegen India de eerste slow bowler in het cricket met meer dan 350 test wickets achter zijn naam. RTR Eerste sprintzege Van Heeswijk MARINHA GRANDE - Max van Heeswijk heeft zijn eerste seizoenszege binnenDe sprinter uit de Mapei-ploeg versloeg gisteren tijdens de eerste rit van de Grote Prijs Portugal al zijn concurrenten. De Spanjaard Angel Edo eindigde als tweede, de Litouwer Saulis Sarkauskas als derde. De eerste etappe van de vierdaagse ging over 194,8 kilometer van Oeiras naar Marinha Grande. Van Heeswijk ondervond in de massaspurt alleen serieus weerwerk van Edo. Een tweede groep renners finishte op anderhalve minuut achterstand. Belga Engelse titelverdediger bereikt kwartfinales Champions League Badmintonster i Beenhakker uitgeschakeld i -ij- BASEL - Dicky Palyama is de ko enige Nederlandse speler die bij j?' het Zwitsers Open nog aanwe lf zig is in hel enkelspel. De bad- >e: mintonner versloeg gisteren in de eerste ronde de Zuid-Kore- '8; aan Lee en in de tweede de Au- 7. straliër van Indonesische af- 15, komst Rio Suryana. de Voor Brenda Beenhakker, Ju- 8- I dith Meulendijks en Tjitte Wet s' stra was het evenement na de 29, eerste ronde voorbijVoor Been- ld: hakker betekende het verlies te- De gen de Zuid-Koreaanse Lee Ky- 12 ung Won tevens het einde van 2S haar olympische droom. IS. De 23-jarige Beenhakker trof ZZ het niet met de loting in Basel. !8- De Koreaanse Lee had door d" haar hoge positie op de wereld ranglijst (twaalfde) een ke beschermde status. Voor de Arnhemse was Basel in de olym pische kwalificatieperiode het laatste toernooi. Met het EK in april in het verschiet heeft ze ook nauwelijks nog mogelijkhe den zich sterk te verbeteren op de wereldranglijst. Beenhakker verzette zich fel te gen haar Aziatische opponente. De Koreaanse won de eerste game, maar moest de tweede aan de Nederlandse laten. In de derde en beslissende game was Lee met 11-6 te sterk. Ook Ju dith Meulendijks verdween uit het toernooi. Ze kreeg te maken met de Chinese Han Jingna: 9- 11 en 4-11Meulendij ks voldeed wel aan de olympische eisen van NOCNSF. Palyama won eerst met 15-915- 13 van de Zuid-Koreaan Lee Hyun II. In de tweede ronde moest de uit Gouda afkomstige speler - tegenwoordig wonend in Denemarken - afrekenen met een zwaardere tegenstander. De Australiër Suryana, die verras send de Indonesiër Santoso (ne gende geplaatst) uitschakelde, hield de Nederlander drie games bezig. De beslissende ging met 15-6 naar Palyama, die uitzicht houdt op olympische kwalificatie. In het viersterren- toernooi in Basel moet hij in elk geval de kwartfinale bereiken. Winst in de derde ronde kan hem vandaag bij de laatste acht brengen. Tjitte Weistra werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij ver loor in twee games van Jeroen van Dijk, die tegenwoordig voor Denemarken uitkomt. Van Dijk, veelvoudig Nederlands kampi oen, won met 15-9 15-10. De dubbels Van Daim/Lens en Jo nathans/Van Hooren speelden zich naar de tweede ronde. ANP van onze sportredactie MANCHESTER - Het sterren ensemble van Alex Ferguson heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Cham pions League. Manchester United bereikte de laatste acht van het toernooi door de lasti ge thuiswedstrijd tegen Fio- rentina in winst om te zetten (3-1). Voor de Italianen dreigt in groep B uitschakeling, omdat Valencia in en tegen Bordeaux de volle winst pakte (1-4). Van het arsenaal grootverdie ners dat gisteravond in Man chester met een kwartier vertraging door een stroom storing het veld bestormde, vestigde goaltjesdief Batistuta als eerste de aandacht op zich. Doelman Bosnich, vervanger van de weer op de bank ge dropte Van der Gouw, greep helemaal mis op de effectvolle dwarrelbal van de Argentijn. De achterstand miste de uit werking niet op de Engelsen. Manchester zette aan, kreeg kansen maar had ook weer hulp nodig van een doelman om de gelijkmaker te produce ren. Cole nam de bal uit een lange haal aan, draaide om de as en liet een houdbaar schot los. Doelman Toldo reageerde heel erg laat: 1-1. Onder controle De Engelse bekerhouder had nog voor de rust de situatie weer helemaal onder controle. Uit een hoekschop van Beek- ham kopte centrumverdediger Berg tegen de lat. Keane, met zijn zesde treffer in de Cham pions League, ramde de terug springende bal in het dak van het doel: 2-1. Ook in de tweede helft controleerden de Engel sen het duel. Kansen op een grotere voorsprong kwamen er, maar bleven aanvankelijk on benut. Toen de Italianen 28 minuten voor het einde ook nog met een man minder moesten spelen - Rossitto kreeg rood na een smerige overtreding op Yorke - was het duel gespeeld en kon Manchester op halve kracht de benodigde drie punten zeker stellen. Yorke haalde zijn gram met een doeltreffende kopbal in de slotfase: 3-1. Valencia hield uitzicht op de kwartfinales door op het ter rein van Girondins Bordeaux drie punten mee te nemen. Dwight Yorke (links) plaatste zich met Manchester United door een overwinning op Fiorentma. foto Phil Noble/AP Treffers van Djukic in de eerste helft en Mendieta uit een straf schop kort na de rust brachten Valencia in een uitstekende positie, Saveljic kreeg voor het neerleggen van spits Sanchez rood. Bordeaux deed met een man minder nog wel snel iets terug via Wiltord, maar werd door Gonzalez en Sanchez uit eindelijk uitgeteld: 1-3 en 1-4. Door de zege kwamen de Spanjaarden, eerder verant woordelijk voor de uitschake ling van PS V, op negen punten Twee meer dan Fiorentina, dat op de laatste speeldag het kansloze Bordeaux ontvangt. Valencia krijgt de titelverdedi ger op bezoek. Een punt is vol doende om de kwartfinales binnen te stappen. FC Porto is FC Barcelona gis teren nog niet gevolgd naar de kwartfinales van de Cham pions League. De Portugese kampioen speelde tegen Spar ta Praag, de overgebleven con current in groep A gelijk (2-2) en liet de Tsjechen daarmee nog een kans. Barcelona Barcelona, al zeker van een plek bij de laatste acht, had geen briljante prestatie nodig om Hertha BSC de baas te blij ven. Met 3-1 gebeurde dat veel te zuinig, om niet te zeggen halfbakken. Louis van Gaal had met het oog op de topper van komend weekeinde tegen Deportivo la Coruna Patrick Kluivert best rust willen gun nen. De Nederlandse spits is echter bezig aan een sterke se rie en voelde er weinig voor zijn plaats even af te staan aan Dani. Omdat ook Rivaldo en Figo er geen probleem in zagen drie belangrijke duels in acht dagen af te werken, speelde Bar^a met zijn vertrouwde aanval. Daarachter waren wel de nodi ge veranderingen. Boudewijn Zenden is nog altijd niet be schikbaar, maar ook Philip Co- cu kampte met een lichte lies blessure. Gabri verving hem. Guardiola bleef uit voorzorg eveneens aan de kant, ten gun ste van Xavi, die de voorkeur kreeg boven Litmanen. Ruud Hesp, Frank en Ronald de Boei en Winston Bogarde begonnen in de basis. Michael Reiziger zat op de bank. Kluivert demonstreerde zijn gedrevenheid van dit moment al na vijf minuten. Zijn schot met links ging rakelings naast. De socios gingen er eens lekker voor zitten. De openingstreffer viel vlak daarna aan de andere kant. Abelardo lette even niet op en Hertha's Braziliaanse aanwinst Alex Alves kopte fraai raak. Lang duurde Berlijnse opwin- Groep A: FC Barcelona (Spa) - Hertha BSC (Dui) 3-1 (1-1). 7. Alves 0-7, 77. Xavi 1-1, 49. Gabri2- 7,83. Kluivert 3- 7. Scheidsrech ter: Piraux (Bel). Gele kaart: Figo, Abelardo (Barcelona), Hartmann, Rehmer, Michalke, Neuen dorf (Hertha). Aantal toeschouwers: 55.000. FC Porto (Por) - Sparta Praag (Tsj) 2-2 (1-0). 16. Costa 1-0, 64. Capucho2-0. 74. Lokvenc 2-1, 90. Fukal 2-2. Scheids rechter: Benko (Oos). Gele kaart: Jardel, Capucho (FC Porto). Jarosik, Gabriel, Baranek, Obajdin- (Sparta). Aantal toeschouwers: 27.400. Barcelona 5 4 1 013 15-4 Porto 5 2 1 2 7 7-8 Sparta Praag 5 1 2 2 5 4-10 Hertha BSC 5 0 2 3 2 3-7 FC Barcelona geplaatst voor de kwartfi nale. Programma zesdespeeldag (21 maart): Hertha BSC - FC Porto, Sparta Praag - FC Barcelona. ding over deze onverwachte meevaller niet. Xavi herstelde het evenwicht al in de elfde mi nuut. Zijn schot werd van rich ting veranderd, waardoor de net op tijd fit geworden doel man Kiraly kansloos was. De wedstrijd werd al vlak na rust beslist. Gabri kwam van ver, zocht de geschiktste hoek uit en schoot beheerst raak. Bar celona gunde de trouwe aan hang vervolgens wel de dikke winst, maar faalde jammerlijk in de afwerking. Hertha stelde daar bijna niets tegenover. De komst van Wosz voor centrale verdediger Dick van Burik bleek ook geen op lossing. Hesp hoefde slechts af en toe een bal op te rapen, dan wel op te vangen. In de slotfase begonnen de Duitsers, bij wie Bryan Roy in het trainingspak bleef, zowaar even te geloven in de mogelijkheid van een ge lijkspel. Kluivert maakte daar een eind aan. Porto kwam gesterkt aan de start door de rentree van doel man Vitor Baia, terug na een knieoperatie, en middenvelder Deco. Verdediger Jorge Costa deed daar na zes minuten een schepte bovenop door voor 1-0 te zorgen. Halverwege de tweede helft maakte Nuno Ca pucho er 2-0 van. Dat was niet genoeg. De Tsjechische top schutter Lokvenc bracht een kwartier voor tijd de spanning terug. Fukal kreeg de Portuge zen in blessuretijd doodstil. ANP Groep B: Manchester United (Eng) - Fiorentina (Ita) 3-1 (2-1). 16. Batistuta 0-1, 20. Cole 1-1, 33. Keane 2-1, 70. Yorke 3-1. Scheidsrechter: Wojcik (Pol). Rode kaart: 62. Rossitto (Fiorentina). Gele kaart: Beckham (Manchester United), Torricelli, Adani, Pierini (Fiorentina). Aantal toeschouwers: 59.926. Girondins Bordeaux (Fra) - Valencia (Spa) 1-4 (0-1). 41. Djukic 0-1, 48. Men dieta 0-2 (strafschop), 54. Wiltord 1-2, 72. Gonzalez 1-3, 90. Sanchez 1-4. Scheidsrechter: Stuchlik (Oos). Rode kaart: 47 Savelli (Bordeaux). Gele kaart: Pavon (Bordeaux), Carboni, An- gulo (Valencia). Aantal toeschouwers: 27.000. Man. United 5 4 0 1 12 10-4 Valencia 5 3 0 2 9 9-5 Fiorentina 5 2 1 2 7 4-5 Bordeaux 5 0 1 4 3 2-11 Manchester United geplaatst voor de kwartfinale. Programma zesde speeldag (21 maart): Fiorentina - Bordeaux, Valencia - Man chester United. van onze sportredactie BORMIO - Regina Hausl heeft gisteren in Bormio de wereldbe ker afdaling gewonnen. De Duitse skister deed dat ondanks een zware val, waarbij ze een dubbele breuk aan het rechter been opliep. De laatste wed strijd was een prooi voor de Fran^aise Regine Cavagnoud. De Oostenrijker Hermann Mai- er won de wereldbeker afdaling bij de mannen. Hausl werd na de wedstrijd in een plaatselijk ziekenhuis be handeld en daarna teruggevlo gen naar Duitsland. Haar ne gende plaats was voldoende om tot eindwinnares te worden ge kroond. Hausls Oostenrijkse ri vale Renate Goetschl werd der de en kwam vijf punten tekort (529 punten om 524). De Itali aanse Isolde Kostner verspeelde met enkele fouten haar kansen op de titel. Cavagnoud was de snelste van de dag in 1.33,01, voor de Zwit serse Rey Bellet en Goetschl. De laatste is vrijwel zeker van de wereldbeker algemeen. Ze heeft 1467 punten. Haar naaste be laagster Michaela Dorfmeister (1204) kan op de slalom nog in halen, maar doet dat onderdeel vrijwel nooit. Hermann Maier veroverde na de algemene wereldbeker en de Super-G ook de wereldbeker af daling. Maier finishte gisteren in de slotwedstrijd in Bormio in 1.58,71, voor zijn enig overge bleven rivaal, de Italiaanse ski- er Kristian Ghedina (2.00,34). De Oostenrijker, tweevoudig olympisch kampioen, had voor de wedstrijd in Bormio al een voorsprong van 63 punten op Ghedina. Een andere Oostenrij ker, Hannes Trinkl, won de wed strijd. Maier werd tweede, voor landgenoten Christian Greber en Fritz Strobl. De wereldbeker afdaling ontbrak tot nu toe in Maiers prijzenkast. Zaterdag kan hij zijn vierde WB-eindzege van het seizoen boeken, in de wereldbeker reu zenslalom. „Als ik niets stoms doe, win ik die ook", aldus Mai er. „Ik heb drie superseizoenen achter de rug. Nu moet ik de mo tivatie zien te behouden." RTR/DPA Schalken wint van Kafelnikov INDIAN WELLS (ANP) - Sjeng Schalken is in het tennistoer nooi van Indian Wells doorge drongen tot de derde ronde. De Limburger schakelde Jevgeni Kafelnikov uit: 7-5 6-2. Pete Sampras had veel te stellen met de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira: 3-6 7-6 (7-4) 7-6 (7-5). Tim Henman, Greg Rusedski en Lleyton Hewitt werden in de tweede ronde uitgeschakeld. Regina Hiiusl in actie tijdens de wereldbekerfinale afdaling in Bor mio. Bij een valpartij vlak na de finish brak Hausl even later haar been. foto Ruben Sprich/Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 25