Sloop van 400 huizen bezegeld PZC Pleidooi voor hervatten verbouw De Piek Files door werk aan Stationsstraat Dienstverlening voor rit zonder rijbewijs en autoverzekering V oorleeszenu wen Man krijgt werkstraf voor brute diefstal zeeland 17 Ingrijpend renovatieplan voor Middelburgse wijken Politie deelt 67 boetes uit bij controles Spreekuur aanvraag bijdrage studiekosten donderdag 16 maart 2000 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Zo'n vijftien frequente bezoekers van eult- café en open podium De Piek in Vlissingen gaven woensdag avond in de raadscommissie Welzijn een signaal af dat de verbouwing van hun centrum broodnodig is. In 1998 besloot de gemeente- raad een half miljoen gulden te reserveren voor een grondige verbouwing van het jongeren centrum aan de Hellebardier- straat. „Maar daarna heeft het werk vertraging opgelopen. Het is zelfs stopgezet, ook al omdat De Piek in een reorgani satie terechtkwam. Het is heel vervelend dat maar een klein deel van het werk is uitge voerd", sprak Natas ja Koole van de Piek de raadsleden toe. Duidelijk werd dat de elektri citeit nog aangepast moet wor den, dat de ventilatie en ge luidsisolatie verbeterd moet worden. Ook de toilet- en dou cheruimten zijn verre van ide aal. Van die vijf ton is intussen 172.000 gulden besteed. N. Af man van de gemeente Vlissin gen voorspelde dat het bedrag overschreden zal worden. „Wij hebben namelijk ook asbest in de wanden van de zaal ontdekt Daardoor hebben we extra fi nanciële middelen nodig. Ik schat het ten minste op 50.000 gulden." Hij zegde de insprekers toe in april de extra kredietaanvraag af te ronden. „Het is de bedoe ling om direct na het speelsei zoen in mei/ juni het werk te hervatten. Dan zijn we klaar in september als het nieuwe sei zoen begint." door Arjan van Westen MIDDELBURG - De gemeente jj Middelburg en Woongoed Mid delburg hebben voor de sloop van vierhonderd woningen in de Magistraalwijk en Stromen- wijk woensdag een overeen komst getekend. De woningen moeten wijken voor nieuw bouw. Totale kosten 110 miljoen gulden. Woongoed neemt daar van het grootste deel voor zijn [3_ rekening, et Wethouder P. Bruinooge (CDA) Woongoed presenteerden gisteren ter gelegenheid van een werkbezoek van gedeputeerde G. van Zwieten (WD) de reno- I vatieplannen. Dat de flats uit de f\ jaren zeventig nu al tegen de vlakte gaan (op de flats in Magi straatwij k zit bijvoorbeeld nog steeds boekwaarde) begrijpt Van Zwieten wel. „Er was toen woningtekort. Men kon alleen maar stenen stapelen." De grootste ingreep wacht de Magistraatwijk. Twee hoog- bouwflats en een winkelcen trum aan de Rentmeesterlaan en de Van Reigerstraat worden gesloopt. Ervoor in de plaats ko men een nieuwe brede school, 45 koop-, 50 huurappartementen en nieuwe winkels. Voor 1 mei ,*e .moeten de flats ontruimd zijn. j_ (Bijna alle 223 flatbewoners ,n ebben deze al verlaten. Met vijf e 'tuurders is Woongoed nog [e steeds in onderhandeling, a De gemeente overlegt nog met !n een aantal winkeliers die (tijde- le lijk) moeten verhuizen Bruinoo- jge verwacht dat dit overleg op [e korte termijn soelaas biedt. Hij -j wil al na de bouwvak met de sloop beginnen. Bedoeling is dat le in 2002 het hele project is gerea- liseerd. (j Hoofd woondiensten van Woon- jgoed, M Boerbooms, legde in MIDDELBURG - Bij controles in Middelburg en Ritthem heeft de politie woensdagmiddag 67 boetes uitgedeeld. De politie controleerde op de Rouaanse Kaai, de Bierkaai en de Kleverskerkseweg in Mid delburg en de Sloeweg in Rit- j them. Voor het niet dragen van de gordel kregen 59 bestuurders een boete. Verder reden er vijf door rood licht. Eén bromfietser was op pad zonder helm en een automobiliste reed rond met een verlopen rijbewijs. De politie controleert de komende tijd in tensief op de busroute Goese Korenmarkt-Korendijk in Mid delburg, die tijdelijk wordt af gesloten voor autoverkeer. Inbraak in auto ZIERIKZEE - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Rogge- plaat in Zierikzee is woensdag ochtend vroeg communicatie apparatuur gestolen. De waarde bedraagt enkele hon derden guldens. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl een van de flats in de Magi straatwijk aan de gedeputeerde het waarom van de sloop en nieuwbouw uitDe huidige flats zijn in een slechte staat, voldoen niet meer aan de veiligheidsei sen en staan regelmatig leeg Uit een leefbaarheidsonderzoek bleek dan ook dat veel bewoners zich in de wijk onveilig voelen. Grootste ergernis van de buurt zijn de twee hoogbouwflats. Bedoeling is dat mede door de bouw van nieuwe moderne ap partementen de grootste wijk van Middelburg een flinke im puls krijgt. Voor sloop en nieuw bouw in de Magistraatwijk heeft Woongoed een bedrag van zestig miljoen gereserveerd. De gemeente Middelburg draagt verder voor een bedrag van der tig miljoen gulden bij aan de bouw van een brede school. De ze school gaat in het centrum van de Magistraatwijk ook als wijkgebouw functioneren. Van Zwieten was onder de indruk van de plannen. Hij zag vanuit milieuoogpunt een minpuntje. „In het project is geen bijzonde re aandacht besteed aan duur zaam bouwen. Dat is jammer." Leefbaarheid Woongoed investeert in de Stro menwij k twintig milj oen gulden in de renovatie van de Grevelin- genstraat en Volkerakstraat. Een groot deel van de twee ver diepingen hoge flats verdwijnt vanaf januari 2001 onder de sloophamer. Voor bijna dertig bewoners die hebben aangege ven in hun eengezïnsfat te wil len blijven wonen, is een oplos sing gezocht. Die woningen kunnen gewoon blijven staan. Tevens sloot Woongoed gisteren een overeenkomst met de Huur dersvereniging Middelburg. Hierin hebben beide partijen vastgelegd dat wanneer er bij sloop sprake is van een gedwon gen verhuizing, Woongoed voor vervangende woonruimte zorgt en de verhuiskosten vergoedt. Voor Zeeland zijn dit soort over eenkomsten nog zo goed als uniek. Van Zwieten was er we derom enthousiasts over. „Vroe ger moest een huurder dit soort zaken individueel zien te rege len of hopen dat een buurtver eniging wilde bemiddelen." Agressieve bromfietser krijgt boete MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft woensdag een 19-jarige man uit Oost-Souburg conform de eis veroordeeld tot 1.000 gulden boete plus 500 gulden voorwaar delijk. Ook moet hij de 1.400 gulden schade, toegebracht aan een motorhelm van een hoofdagent, betalen. De Souburger had 22 juni vorig jaar geweigerd zijn bromfiets, die voor een technisch onderzoek naar het politiebureau moest worden gebracht, af te staan. Hij zag daarbij kans om op zijn brommer weg te rijden. De verdachte werd later in Middelburg opge spoord in de woning van zijn neef. Zijn woede koelde hij op de motorhelm van de agent die hij op straat kapot gooide. Rechter bestraft diefstal en heling MIDDELBURG - Een 26-jarige inwoner van Vlissingen is woensdag in Middelburg veroordeeld tot drie weken voor waardelijke gevangenisstraf. Politierechter G. Nomes achtte diefstal en heling bewezen. De Vlissinger had 7 juni vorig jaar samen met een 46-jarige Rotterdammer een aantal pallets bij een transportbedrijf in Krabbendijke weggenomen. Daarnaast had de verdachte een gsm voor 125 gulden van iemand gekocht, terwijl hij kon ver moeden dat de zaktelefoon van diefstal afkomstig moest zijn. De Rotterdammer werd bij verstek veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijk. Politie onderzoekt gedrag agent MIDDELHARNIS - Het bureau interne zaken van de politie Rotterdam-Rijnmond is een disciplinair onderzoek begonnen naar de gedragingen van een 49-jarige hoofdagent van de ba siseenheid Goeree-Overflakkee. De zaak kwam dinsdag naar buiten naar aanleiding van een recente aanhouding van de diender. De agent was tegen een lantarenpaal gebotst en ver volgens doorgereden. Vermoedt wordt dat er alcohol in het spel was, al dan niet in combinatie met medicijnen. De poli tieman zit al enige tijd ziek thuis. Het onderzoek loopt sinds eind vorig jaar, in verband met twee eerdere aanrijdingen waarbij de hoofdagent was betrokken. De botsingen vonden plaats buiten werktijd. Controle tijdens renovatie brug ZIERIKZEE - De politie gaat scherp in de gaten houden of weggebruikers zich houden aan de snelheidslimiet van 50 ki lometer per uur die geldt tijdens de zes maanden durende re novatie van de Zeelandbrug. Gedurende de werkzaamheden - die begin april van start gaan - kan het wegverkeer tot 18 sep tember gebruik blijven maken van de brug, maar heeft ze minder ruimte dan nu. Dat kan volgens de politie tot gevaar lijke situaties leiden, niet in de laatste plaats voor de wegwer kers. De vaste flitscamera op de brug is weggehaald. De poli tie gaat mobiel controleren. Politie zoekt getuigen mishandeling MIDDELBURG - De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling van een 20-jarige vrouw in Middelburg. De vrouw werd zaterdagmiddag rond 14.45 uur bij een bushalte in de Oosterscheldestraat bedreigd en mishandeld door een man. Deze is daarna via de Sloestraat weggelopen. De politie roept mensen die iets van de mishandeling gezien hebben, zich te melden bij het bureau in Middelburg. Boete wegens rijden onder invloed GOES - Een 20-jarige inwoonster van de gemeente Veere is dinsdagavond op de Nansenbaan in Goes betrapt op rijden onder invloed. Ze kreeg hiervoor een boete van vierhonderd gulden en een rijverbod van twee uur. De Stationsstraat wordt grondig op de schop genomen. foto Ruben Oreel door Lukas Fransen door Arjan van Westen MIDDELBURG - Werkzaam heden in de Stationsstraat in Middelburg hebben woensdag in de ochtendspits tot enige ver- keerproblemen geleid. De Sta tionsstraat is vanwege een grootscheepse herinrichting vanaf de Loskade tot aan de Kousteensedijk tot 1 mei afge sloten Het verkeer wordt gedu rende deze periode omgeleid. De werkzaamheden bestaan uit het opnieuw asfalteren van de straat en het rooien van de bo men. Het gemotoriseerde ver keer moet daardoor de komende weken worden omgeleid via Houtkaai, Turf straat en Hoog straat. Tijdelijk vindt er dus in deze straten tweerichtingsver keer plaats. De omleiding is door middel van gele borden duidelijk aangegeven. Woensdagochtend werden er in de Zeeuwse hoofdstad agenten ingezet om het verkeer te rege len. Het was noodzakelijk. „We konden niet voorkomen dat 's morgens toch een file ontstond. Mensen zijn toch gewend om de vaste route te nemen", aldus J. van 't Hof technisch beleidsme dewerker van de gemeente Mid delburg. Hij verwacht dat het woon-werkverkeer na enige da gen aan de gewijzigde situatie gewend zal zijn. In de avond- spits heeft de politie eveneens extra mankracht ingezet. De politie heeft in de avonduren overigens geen grote opstoppin gen geconstateerd. Het openbaar vervoer en taxi's mogen tijdelijk van een omlei dingsroute via de Goese Koren markt gebruik maken. Voor het overige wegverkeer, uitgezon derd (brom)fietsers is het tijdens de werkzaamheden verboden om van deze kortere route ge bruik te maken. De komende zes weken zal er door de politie streng gecontroleerd worden of er geen gebruik gemaakt wordt van deze sluiproute. Om het busverkeer verdere overlast te besparen, is het tevens verboden op de Kousteendsedijk, vanaf de Stationstraat tot aan de Ko rendijk de auto te parkeren. Voor veel bewoners van de Sta tionsstraat zal het tijdens de werkzaamheden moeilijk zijn om een parkeerplaats voor de auto te vinden. Zij moeten con- door Johannis Kosten MIDDELBURG - „Ik zat hele maal te bibberen toen ik moest voorlezen." De twaalfjarige Miriam de Swart won woens dagmiddag ondanks haar ze nuwen de eerste halve finale van de Walcherse voorlees- wedstrijd. De drie juryleden vonden dat zij van de tien deelnemers het beste voorlas. De Midelburgse mag 15 april meedingen naar de titel beste voorlezer/ster uit de provincie Zeeland. De lan delijke finale is 24 mei in Utrecht. De scholiere van basisschool De Beverburch uit Middelburg las een stukje voor uit het boek Afblijven van schrijfster Carry Slee. Over haar motivatie om mee te doen aan de voorlees- wedstrijd, hoefde Miriam niet lang na te denken. „Het is ge woon heel erg leuk om een boek voor te lezen en door een groot publiek gezien te wor den. Spannend is het natuur lijk wel, maar daar moet je ge woon doorheen bijten." Winnares Miriam de Swart deed vorig jaar ook al mee aan de voorrondes voor de provin ciale voorleeswedstrijd. Toen wist ze de finale niet te halen, nu wel. Ik heb vooraf alles op een cassette opgenomen en keer op keer afgeluisterd. Je haalt dan de fouten er zo uit. Daarnaast hebben mijn ou ders me ook flink geholpen, ik heb thuis vaak genoeg voorge lezen m de hoop goede tips te krijgen." De Nationale voorleeswed strijd is een initiatief van de stichting Lezen. De Walcherse voorrondes worden elk jaar georganiseerd door de Zeeuw se Bibliotheek, in samenwer king met de Walcherse biblio bussen. Stichting Lezen hoopt dat door de wedstrijd, die in middels al voor de zevende keer wordt gehouden, jonge ren meer gaan lezen. Op grond van het aantal deelnemers zal dit wel lukken. Dat is vergele ken met vorig jaar met ruim twaalf procent gestegen. Jurylid E. Kwast: Aan het aantal deelnemende basis scholen en scholieren kan het dus niet liggen. Kijk maar eens hoe vol het hier zit. Ik denk dat het succes van de nationale voorleeswedstrijd voor een groot deel te verklaren valt door de onderwerpkeuze van jeugdboekenschrijvers. Vroe ger was dit heel anders. Boe ken waren toen veel stichtelij- ker, het verhaal moest altijd een moraliserende werking hebben. Nu zijn de onderwer pen alledaagser en staan daar door veel dichter bij de jonge ren." Presentator B. van Leerdam gaf de aanwezige ouders en grootouders dan ook een dui delijke tip mee. Wilt u weten wat uw kinderen en kleinkin deren zoal bezighoudt Loop dan naar de boekhandel of bi bliotheek en lees een jeugd boek." Richard Blom van 't Vierschip in Arnemuiden tijdens zijn voor leesbeurt. foto Lex de Meester tact opnemen met de sectie par keerbeheer van de gemeente Middelburg. Deze biedt de ge dupeerden de mogelijkheid om de auto in de parkeergarage aan de Kousteensedijk te parkeren. Op 15 april beginnen de werk zaamheden rondom de Kousteensedijk en Konings- brug. Ook hier krijgen tijdens de herinrichting alleen taxi's en bussen vrije doorgang. Voor be zoekers van de Zeeuwse Biblio theek en de A&P supermarkt zal vanaf 15 april tot 1 mei een toe gang vanaf de Blauwendijk worden opengesteld. VLISSINGEN - Bij adviesbu reau 't Spui, begane grond, wordt vrijdag 7 april tussen 16 en 20.30 uur een speciaal spreekuur gehouden voor men sen die hulp nodig hebben bij het aanvragen van een studie- kostenbijdrage voor 12 tot en met 17-jarigen. Het gaat daarbij om de kosten van lesgeld en stu dieboeken. Ouders van leerlingen van het voortgezet onderwijs, voortge zet speciaal onderwijs, beroeps onderwijs of de vavo met een ge zamenlijk inkomen van minder dan 53.324 gulden komen hier voor in aanmerking. Medewerkers van de Informatie Beheer Groep (IBG) geven ad vies of hulp bij het invullen van de aanvraagformulieren. Daar voor hebben zij gegevens nodig. Belangrijk zijn bewijsstukken voor het inkomen van beide ou ders in 1997. Voor mensen die niet de Neder landse nationaliteit hebben is een verblijfsdocument van be lang en een bewijs van inschrij ving in Nederland en voor mensen uit de EU/EER een werkgeversverklaring. Behalve dit speciale spreekuur geeft de IBG vanaf 1 april elke woensdag- en donderdagmid dagvan 13 tot 17 uur informatie over studiefinanciering in 't Spui. MIDDELBURG - Een 33-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats is woensdag door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een boete van 350 gulden en veertig uur onbetaal de arbeid. De man reed in mei 1999 in zijn auto over de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Toen de politie hem aanhield, bleek dat hij geen rijbewijs had en dat zijn auto niet was verzekerd. De man erkende dat hij geen rij bewijs had, maar zijn auto zou wel degelijk verzekerd zijn ge weest. „De premie voor de ver zekering werd maandelijks in gehouden. Misschien is het fout gegaan met de betaling, vlak voordat.ik ben aangehouden." Kantonrechter M. Klarenbeek vroeg of de man bij zijn verzeke ringsmaatschappij had nage vraagd of zijn auto inderdaad verzekerd was op die bewuste dag in mei. Dat had hij niet ge daan. „Er is de laatste jaren zo veel gebeurd, dat ik dingen over het hoofd heb gezien. Dit is één van die dingen." De man had zich over een lange re periode al verscheidene ma len schuldig gemaakt aan het rijden zonder rijbewijs. Dat was voor officier van justitie J. Groen aanleiding een gevange nisstraf van twee weken te eisen. „Om hem ervan te door dringen dat hij niet zonder rij bewijs mag rijden." Voor het niet verzekeren van zijn auto eiste Groen een boete van 720 gulden. Als het aan de officier lag, kreeg de man ook zijn in beslag genomen auto niet terug, die twee mille waard is. De verdachte vond dat wel een erg zware straf. „Ik heb net vier weken gezeten voor rijden zon der rijbewijs. Dat was zwaar. Ik ben met de reclassering bezig mijn leven weer op pootjes te zetten." Klarenbeek was niet onder de indruk. „U bent dan wel een nieuw leven aan het op zetten, maar u moet wel even met justitie afrekenen voor het verleden." Op verzoek van de man zette Klarenbeek de gevan genisstraf om in dienstverle ning, zodat hij zijn baan niet zou kwijtraken. Omdat de man zijn auto niet terugkreeg, bracht hij de geëiste boete terug tot 350 gulden. Straf voor rijden zonder papieren MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft woensdag bij verstek een 39-ja- rige man uit Vlissingen veroor deeld tot twee weken cel. De Vlissinger bleek 5 juni 1998 niet in het bezit van een geldig rijbe wijs te zijn toen hij in zijn woon plaats met zijn auto op de Haaksbergenstraat reed. De verdachte gaf tegenover de poli tie toe geen rijbewijs te hebben. Hij wilde alleen maar zijn auto naar huis brengen. door Lukas Fransen MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Vlissingen is door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot 240 uur dienstver lening. De Vlissinger had in oktober vorig jaar in zijn woon plaats met geweld een man zijn portemonnee afhandig ge maakt. Diezelfde dag had hij nog een andere man tot bloe dens toe in het gezicht geslagen. De Vlissinger werkte onder in vloed van alcohol in de Wal- straat in zijn woonplaats een man van zijn fiets. Daarbij viel zijn mobiele telefoon kapot op de grond. Hij barstte daardoor in woede uit en eiste ter plekke een schadevergoeding van het slachtoffer. Die zou hem uit ei gen wil zijn portemonnee heb ben gegeven, waarna hij er geld uit had weggenomen. De officier van justitie had twee weken geleden tijdens de zitting achttien maanden gevangenis straf geëistDe raadsman van de verdachte vond een werkstraf meer op zijn plaats. Zijn cliënt was namelijk gefrustreerd door de uitzichtloze positie waarin hij verkeerde en dat had geleid tot zijn woede-uitbarstingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17