Onderweg met... abel Feesten met Sunclub Veel zwart en wit Mega top 100 Kunstbende was openbaring 13 0 1Abel - Onderweg (1 2. Bomfunk Mc's - Freestyler O 3. Vengaboys - Shalala lala (2) 4. Anton ft. Dj Otzi - Anton aus Tirol i (8) 5. S Club 7 - Bring it all back (3) 6. Madonna - American pie 16) 7 The Artful Dodger - Re-rewind the crowd say(4) 8. 'Nsync - Bye.bye.bye 15) 9. Linda - No goodbyes 123 10. Metallica - Nothing else matters CIO) 11. Scoop - Drop it 19) 12. Montell Jordan - Get it on tonite C11) 13. IMX- Stay the night 1)2) 14. Tom Jones and Mousse T. - Sex bomb C18) 15. All Saints - Pure shores C13) 16. Santana - Maria Maria (-) 17M2M - Don 'f say you love me C16) 18. Dj Jurgen - Higher higher (70) 19. Shania Twain - Don't be stupid (20) 20. Lene Marlln - Sitting down here t CI 5) 21. Five-Don'twanna letyougo(M) f 22. The Sunclub - Movin'on C29) 23. Kelis - Caught out there C14) 24. Zware Jongens - Anton aus Tirol (26) 25. Destiny's Child - Say my name (-) 26. Red Hot Chili Peppers - Other- S side (24) 27. Anouk - The dark (22) 28. William Orbit - Barber's adagio (19) 29. Mariah Carey - Thank God I j found you (25) 30. Backstreet Boys - Show me the meaning.. (21) 31. Pia Douwes - Mijn leven is van mij (83) 32. Dr. Dre - Forget about Dre/Still f D.R.E. (34) 33. Jessica Simpson - I wanna love you forever (62) 34.2 Pac&Outlawz- Baby don't cry (27) 35, Superfunk ft. R. Carroll - Lucky star (45) Brian Mcknight- Back at one (33) j Donell Jones-U know what's up i donderdag 16 maart 2000 37. 38. Rollergirl - LuvU more (89) 39. Gabrielle - Rise (53) 40. Hi-Gate - Pitchin' (56) 41. Mario Piu - Communication (So- mebody..) (28) 42. Lauryn Hill Bob Marley - Turn j your lights down low (32) 43. Christina Aguilera - What a girl i wants (36) 44. De Kast - Hart van mijn gevoel (38) 45. Queen - Princes of the universe j (71) 46. Madison Avenue - Don't call me I baby (39) 47. Blink 182 - All the small things i (52) 48. Westlife - Flying ../I have a dream (35) 49. Rowwen Heze - November(47) 50. Postmen mmv Def Rhymz - De i: bom (31) 51. Wisdome - Off the wall (75) 52. Van Dik Hout - Dromendief (44) 53. Live - Run to the water (51 54. Britney Spears - Born to make you happy (41 55. Marco Borsato - Binnen (43) 56. Paul de Leeuw Je bent m'n maatje/lkheb (37) 57. Volumial - Hoe lang heb ik te le ven (40) 58. Jennifer Lopez - Feelin'so good (-) 59. Aqua Cartoon heroes (49) 60. Will Smith - Freakin' it (74) 61. Sting ft. Cheb Mami - Desert ro se {-) 62. Chicane 8i Bryan Adams - Don't give up I-) 63. Rednex - The way I mate (63) 64. Eiffel 65 - Move your body (46) 65. C. Lownoise 8i M. Theo - Girls (48) 66. The Corrs - Radio (60) 67.City to City-The roadahead (50) 68. The Lawyer -1 wanna mmm (85) 69. R. Kelly - If I could turn back the (58) 70. Ruud - Some broken hearts ne- ver mend (42) 71. Celine Dion - That's the way it is j 72. Moby Natural blues (77) 73. Blaque Ivory - Bring it all to me (54) 74. Stephen Simmonds - Tears ne- ver dry (61) 75. Savage Garden - I knew I loved you (76) 76. Dilana Smith - Do you now (69) 77. Vengaboys - Kiss (when the sun..) (55) 78. De Boswachters - Het bananen- lied (64) 79. Nunca ft. Pat Krimson - Movin' train (68) 80. Lara Fabian - Adagio (66) 81.TLC- Dear lie (73) 82. Rollergirl - Dear Jessie (57) 83. Wolter Kroes - Ik heb de hele nacht liggen(97) 84. Methods Of Mayhem- Get naked i (65) 85. Jamelia feat. Beenie Man - Mo- t ney (-) 86. Acda en De Munnik - School plein/Kees (79) 87. Paul van Dyk - Another way/A ve nue (67) 88. The Notorious B.I.G, - Notorious B.I.G. (80) 89. Def Rhymz - Doekoe (72) 90. Rob de Nijs - Hollandse liefde 91. 97. j 98. 99. 100. Q-Tïp - Breathe and stop (-) 2. Sisqo - Thong song (-) 3. Limp Bizkit- N2gether now (-) t. Romeo - Angel from above (-) j. Ben Liebrand - Music passion (91) R.E.M. - The great beyond (93) Splash - Close harmony (-) Wow - The night before yoo ca- me (100) Eels - Mr. E's beautiful blues 195) Band zonder banaan - De bank zitterH De Nederlandse nummer één werd de afgelopen weken bezet door de vijf jongens van abel. Ooit gingen ze als cover bandje The Acting Crowd door het Bredase leven, maar ze be sloten met zelf geschreven Ne derlandstalige muziek verder te gaan. Met 'Drie Dagen Zon' stond abel al op Pepsipop vorig jaar, maar hun nieuwe hit 'On derweg' betekent de absolute doorbraak. We zijn onderweg met zanger Joris en bassist Robert naar. .hun eerste muziekles Joris: ,,Dan ben ik tien jaar oud. Ik heb net een gitaar gehad van m'n ouders. M'n broer speelde al langer zelf muziek en zat op gi taarles. Toen ben ik eigenlijk bij dezelfde gitaarleraar terechtge komen, hij het eerste half uur en ik het tweede half uur. Ik was best wel zenuwachtig en wist niet wat ik ervan kon verwach ten, maar m'n grote broer was bij mij en dat stelde me wel ge rust." Robert: ,,Ik zat op de basis school, ik was een jaar of acht, en het was blokfluitles. Ik moest daar van m'n moeder heen, maar ik dacht: ik ga niet op zo'n stom fluitje spelen! Ik ben daar dus echt jankend aan m'n haren naar toegesleept. Basgitaar spe len heb ik mezelf pas later aan geleerd." ...de supermarkt Joris: „Appelmoes en rijstepap! Of eigenlijk misschien niet in de supermarkt, want m'n moeder kan het zelf als beste maken. Rijstepap heb ik van kinds af aan al lekker gevonden. M'n va der vertelde daar altijd hele mooie en stoere oorlogsverhalen bij, van hoe ze rijstepap kregen van het leger." Robert: „Ik ga zelf niet zo vaak naar de supermarkt, maar als ik ga, is het om gel te kopen." ...de kroeg Robert: „Tja, dat komt wel eens voor. Ons stamcafé staat in Bre da, waar we tot voor kort nog drie keer per week repeteerden. Ik kom er zelf al een jaartje of acht en heb er ook gewerkt. Je kent er iedereen en de mensen die daar komen, hebben ook meegemaakt hoe het met ons is gegaan. Je wordt tenminste niet de hele tijd aangesproken op abel en dat is wel relaxed. En we hebben daar voor het eerst op getreden met de band." Joris: „Of we dronken worden? Meestal moet ik vanwege mijn instrumenten met de auto, dus dat zit er niet echt in, maar nu met carnaval is die kans wel sterk aanwezig." Robert: „Ik laat m'n instrumenten meestal daar staan, dus dat zegt ge noeg." ...een optreden Joris: „We hebben zo'n busje voor de hele band en alle instru menten. Ik word altijd erg duf van reizen, tenzij ik zelf rij, en lig dus al te slapen voordat we Breda uitzijn." Robert: „Ik rij vaak of zit naast degene die rijdt om hem wakker te houden. Ik vind het wel wat hebben, samen in een busje naar een optreden. Je krijgt ook echt zin om te gaan spelen." Joris: „Robert is trouwens ook nog de dj van het busje." ...TM F Awards Robert: „Jij zegt het... We zou den enorm trots zijn als we er een zouden winnen omdat toch heel wat mensen op je moeten stemmen. Bij muziek gaat het dan niet zozeer om aantallen, maar het zegt wel iets over waardering. Als veel mensen waarderen waar jij dag in dag uit mee bezig bent, ja, dat zou wel een trots gevoel geven." Joris: „Maar verder houden we helemaal niet van competitie met andere bands. Dat je met Joris en Robert van abel. foto Hans Roggen Muzikanten of marionetten van een paar producers? Er zijn verschillende manieren om tegen de leden van de Neder landse dance-act Sunclub aan te kijken. De uit Heiloo afkom stige zanger Adrie Abbo (34), die zich liever A3 noemt, en de twee danseressen/zangeressen Danny Debrichy (20) uit Castri- cum en Sascha de Boer (18) uit Drachten zien zichzelf simpel weg als 'uitvoerende artiesten'. „We schrijven de nummers niet zelf", zegt A3. „Die worden be dacht op de computers van danceproducers Typar, Atbe en JayDee." Dat drietal werkt sa men sinds 1995 en heeft al de no dige dance-hits op zijn naam staan. Het grootste succes van Sunclub was tot nu toe de single 'Fiesta' die over de hele wereld een grote hit werd. „Dat zij de liedjes verzinnen, wil niet zeggen dat we altijd klakkeloos moeten doen wat zij zeggen. We mogen heus wel pro testeren als ze een nummer af geven dat we echt niet zien zit ten." Maar het toeval wil dat dit in het vierjarige bestaan van Sunclub nog nooit is gebeurd. „Alles wat ze tot nu toe hebben gemaakt vinden we lekkere mu ziek, dus waarom zouden we moeilijk gaan doen?" Danny en Sascha zijn pas drie kwart jaar geleden toegevoegd aan de act. De vorige zangeres Sonja is weer teruggekeerd naar het modellenwerk. Zij heeft wel nog de zang op het nieuwe Sun- club-album 'Splash' op zich ge nomen. A3: „Als we optreden la ten we de muziek en de stem van Sonja op de DAT-recorder mee lopen en Danny en Sascha zin gen daar dan live een tweede en derde stem bij." Pardon? Is hier dan nog wel sprake van een live- act? „Ja, natuurlijk. Mijn per cussie is live, de stemmen van Sascha en Danny zijn live, ons zweet is live en we laten live het dak eraf gaan", zegt A3 met een amper zichtbare glimlach. Schoolfeesten Ofschoon 'Splash' alweer bijna vijf maanden oud is, begint de verkoop pas goed op gang te ko men sinds de tweede single 'Mo vin' On' in de hitlijsten begint te stijgen. „Bij dance-acts is het album nou eenmaal veel minder belangrijk dan de singles", zegt A3. „Onze fans zijn kiddies. Die kopen veel sneller een single dan een album. Simpelweg om dat ze vaak minder te besteden hebben dan volwassenen. Pas als twee of meer songs van zo'n album het goed doen, begint de plaat te lopen. Dan is zo'n al bum weer goedkoper dan een paar singles en loont het voor hen de moeite. Zo werkt dat ge woon." Sunclub is dan wel een dance- act, maar toch zul je ze nooit vinden in het underground-cir cuit. Ze worden vooral geboekt op schoolfeesten en in feestten ten in de zomer, of op het strand van Ibiza en Sitges. A3: „Ik zou niet op een underground-feest in de Westergasfabriek (in Am sterdam) willen optreden, waar al die alternatieve acts staan te rammen op hun keyboards. Als we daar op het podium zouden klimmen, vliegen de dranghek ken ons om de oren. Onze com merciële beats passen daar ge woon niet bij." Dat Sunclub niet erg serieus ge nomen wordt door de doorge winterde dance-puristen, stoort hem niet. „Je moet in dit vak voor een bepaalde doelgroep kiezen en daarvoor gaan. We hebben met z'n drieën een we reldleven, vieren elke avond feest op het podium en hoeven ons nergens om te bekommeren. Zelfs de muziek wordt kant en klaar afgeleverd. We hebben nu gewoon een goede act en houden daaraan vast totdat we merken dat het niet meer loopt." Volgens A3 zal Sunclub in de huidige vorm geen tien jaar meer bestaan. „Je moet eigen lijk stoppen op het hoogtepunt, ik geef de band nog twee jaar. Meer niet. Maar op dit moment is het nog geweldig en ik weet nu al dat we een waanzinnig druk ke zomer tegemoet gaan." Er zullen op de stranden van Ibiza en Sitges ongetwijfeld heel wat liefdes opbloeien en af sterven onder de klanken van Sunclub. Jongeren met kratten bier en mandflessen vol sangria zullen dansen op 'Movin' On' tot de zon weer opkomt en dat is waar A3, Danny en Sascha het voor doen. „Kiddies uit hun dak zien gaan is het mooiste wat er is. En dat er dan alternatievelin gen zijn die op ons neerkijken. So what?" Hanneke van den Berg andere bands vergeleken wordt, is dus wel het nadeel ervan. Wij gunnen het andere bands ook', maar zouden het natuurlij k heel leuk vinden om te winnen." ...het vaderschap Joris: „Daar ben ik nog niet zo veel mee bezig, hoewel: mijn zus heeft nu een kleine en ik merk wel dat je dat op den duur ook wel wilt. Maar voorlopig nog niet." Robert: „Ik denk daar nog niet over na, maar ooit zou ik het me wel kunnen voorstellen." .een etentje bij je ouders Joris: „Nou, dat is elke avond, want ik woon nog thuis. Het is altijd Hollandse pot: aardap pels, groente, vlees en we eten om zes uur." Robert: „Ik woon ook nog bij m'n ouders en bij ons is het om half zes etenstijd met een echte Hollandse maaltijd. De laatste tijd wordt het vaak laat voordat we thuiszijn, maar dan heeft m'n moeder altijd een bordje be waard." ...een zonnige vakantiebestem ming Robert: „Ik ga dit jaar naar Azië en ik weet nu al dat ik daar, op het moment dat ik in het vlieg tuig stap, heel erg veel zin in heb. Abel kan ik dan wel even helemaal achter me laten." Joris: „Ik.ga vaak naar Spanje. Een vriend van mij is daar naar toe verhuisd en woont aan een plaatsje aan de kust. Maar het is geen Lloret de Mar hoor. Als ik daar kom, neemt hij me altijd mee naar plaatselijke barretjes met z'n Spaanse vrienden." .een muziekwinkel Joris: „Ik kom alleen maar in een muziekwinkel om nieuwe snaren en een plectrum te ko pen. Ik snap niet waar die din gen blijven, maar m'n plectrum ben ik altijd zo weer kwijt." Robert: „Óp dit moment zou ik een muziekwinkel binnenlopen om een nieuwe basgitaar te ko pen. Mijn eigen basgitaar is na melijk pas gejat. Dan sta je wel even raar te kijken, maar geluk kig heb ik nog een reserve." .je vriendinnetje Joris: „Nou, die is straks eigen lijk onderweg naar mijWe heb ben hier afgesproken." Robert: „Ik ben vrijgezel en ge niet nog lekker van mijn vrij heid." .je laatste tentamen Joris: „Was het maar zo'n feest. Ik moest nog één tentamen doen om de Pabo af te ronden, maar dat komt er nu niet zo van." Robert: „Hetzelfde verhaal. Ik was bijna klaar met mijn studie Rechten en moest alleen nog af studeren. Maar dat kan altijd later nog, deze kans moeten we ook niet laten schieten." de volgende single Joris: „Daar zijn we nog niet he lemaal uit, maar we zijn nu wel bezig een volgende uit te kie zen." Robert: „Het is nu ook ineens zo druk met optredens en inter views." Joris: „En aan nieuwe nummers schrijven komen we ook bijna niet toe nu. Eigenlijk zijn we alleen maar onder weg..." Kyra Goede De Nederlandse dance-act Sunclub. 't Beest Sint Palabras uit Cuba, een band die wereldmuziek mixt met dance en trance, treedt vrijdag op in 't Beest in Goes. Dj Gingerburns sluit de avond af. Aanvang 21.30 uur. Bar Americain Bar Americain in Middelburg houdt vrijdag een hardcore-avond met optredens van Right Direction, Homethrust en Counterpart. Aan vang 20 uur. De Piek Comboys of the sky is een Limburg se band die twee muzikale uitersten alspunken blues metelkaarweette verbinden. Ook snufjes metal, funk en country zijn in hun muziek terug te horen. Het optreden in De Piek in Vlissingen begint om 22 uur. Brogum De Haagse rockband Billy The Kid geeft zaterdag een concert in Bro gum in Zierikzee. De Niro verzorgt het voorprogramma. Aanvang 22 Stadsschouwburg De internationale jongerengroep Up With People treedt zondag in de Stadsschouwburg Middelburg twee keer op met de muziek- en dansproductie Roads. Aanvang 15 en 20 uur. Jessica Keerssemeeckers (13) M'n moeder heeft de kast op geruimd. Zij legt alles al tijd netjes opgevouwen erin, maar als ik er dingen uithaal om te kijken wat ik aan ga doen, krijg ik het niet meer zo netjes terug! Ik heb best veel kleren, maar er zitten ook dingen bij die ik nooit aan doe. Die zijn dan te klein of zo. Van de kinderbijslag wordt er kleedgeld op een bankreke ning gezet, en dan ga ik winke len. Dat doe ik altijd met mijn moeder; samen is gezelliger dan alleen. Meestal zijn we 't wel eens, we hebben een beetje dezelfde smaak. Soms laat mijn moeder dingen zien die ik niet leuk vind, en dan kies ik wat anders. We kopen vaak bij de Esprit-win kel, bij Jeans-Inn en bij Hennes Maurits. Ik sta niet zo in felle kleuren, dus ik heb heel veel zwart en wit. De leukste kleren op dit moment zijn mijn nieuwe grijze broek met zo'n pijpomslag, een wit t-shirt met vierkante halslijn en een zachte grijze sweater met capuchon. Een miskoop is deze gebreide trui die kriebelt en die ik heel moeilijk uit krijg. Die kan ik dus niet aan als ik gym heb op school. Ik krijg ook heel vaak kleren van mijn tantes. Zij kopen dat dan zelf, zomaar of voor mijn ver jaardag. Ze wagen de maat aan mijn moeder. Meestal is het leuk. Schoenen krijg ik ook vaak, die koop ik eigenlijk nooit zelf. Ik zat pas bij een van mijn Robbert Jan Proos. foto Ton Kastermans De Kunstbende bestaat tien jaar. De landelijke kunstwedstrijd voor jon geren heeft sinds 1990 flink wat Zeeuwse winnaars gekend. Een aan tal van hen timmert vandaag de dag flink aan de weg in de wereld van kunst en cultuur. In een vijfdelige se rie laat de PZC gedurende de maand maart een aantal Kunstbende-vete ranen aan het woord. In de derde af levering cabaretier Robbert Jan Proos. Robbert Jan Proos timmert hard aan de weg. De 23- jarige cabaretier, geboren en getogen in 's-Heer Hendriks kinderen, staat momenteel met zijn derde show op de planken. .Interactief theater' noemt hij het zelf. Het succes van Robbert Jan Proos begon met zijn eerste voorstelling Wat ik ook zeg. Die speelde hij eerst in 's- Heer Hendrikskinderen. Omdat het programma goed aansloeg, ging hij ook in Hil versum optreden. Met de show won hij de Wendeline B van Son prijs, die jaarlijks wordt uitgereikt aan een bij zondere theaterproductie. Na Wat ik ook zeg en zijn tweede show Alleenzaam- heid, gooit Proos nu hoge ogen met Dit Huis. Het bij zondere aan de show, die op 4 maart in première ging, is dat het zijn afstudeerproject is. Proos volgt de opleiding in teractief ontwerpen aan de Hogeschool voor de Kunst in Hilversum. Voorlopig brengt hij zijn nieuwe programma alleen vijf keer in zijn woonplaats Hilversum op de planken. Of het daarbij blijft, kan de jon ge cabaretier niet zeggen. „Er komen mensen van het Amsterdamse Engelenbak theater kijken, en wellicht ga ik de show daar ook opvoe ren." In Zeeland staan voor alsnog geen optredens op het programma. In Dit Huis staat de wissel werking tussen publiek en cabaretier centraal. Proos experimenteerde tijdens zijn vorige programma Alleen- zaamheid al met dit 'interac tief theater'. Door het pu bliek bij de show te betrek ken, probeert Proos een min der afstandelijke sfeer te cre- eren. Zo krijgen de bezoekers bij zijn nieuwe show, vooraf gaand aan de voorstelling, allemaal een zaklamp en col lectezakje uitgereikt. Als tij dens de show plotseling het licht uitvalt of er iemand be gint te collecteren, wordt pas duidelijk waarom. Volgens Proos reageert het publiek erg leuk op deze onverwachte situaties. In tegenstelling tot veel ca baretiers wil Proos zijn pu bliek geen boodschap meege ven. „Dat moeten anderen maar doen, ik wil het publiek puur amuseren. De mensen moeten een leuke avond heb ben." Impuls Robbert Jan Proos deed op zeventienjarige leeftijd mee aan de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende. Hij be haalde de eerste plaats en viel vervolgens in de landelijke finale, met een vierde plaats, net buiten de prijzen. Hij kreeg wel een eervolle ver melding. Proos: „De Kunst bende was een openbaring voor me. Voor die tijd had ik nog nooit serieus overwogen om het podium op te gaan, maar door de Kunstbende ontdekte ik dat het me uitste kend lag." Proos zegt veel aan de Kunst bende gehad te hebben, maar hij vindt het overdreven om te stellen dat hij zonder het evenement niet was gekomen waar hij nu staat. „Ik denk dat ik het ook zonder de Kunstbende wel had ge haald, maar het heeft mijn carrière zeker een impuls ge geven," vertelt hij. Proos raadt jonge kunstenaars ze ker aan om aan de Kunstben de deel te nemen. „Het is een prachtige manier om als jon ge kunstenaar te laten zien wat je in huis hebt. Als je de Kunstbende niet leuk vindt, is niets leuk." Voor de komende tijd heeft Proos geen grote plannen. Hij wil zich vooral op festivals richten. Het Leids Cabaret festival staat daarbij boven aan zijn lijstje. Door deelna me aan dit soort evenemen ten wil Proos landelijk wat meer bekendheid krijgen. „Ik kan nu wel door het land gaan toeren met mijn show, maar als niemand me kent, zal het niet storm lopen." Rob Paardekam Jessica: „Ik leg de kleren zelf niet zo netjes gevouwen terug in de kast." foto Dirk-Jan Gjeltema tantes, zij had nieuwe schoenen die ik leuk vond. De volgende dag kreeg ik ze in mijn maat! Ik vind dus dat ik genoeg heb. Kle ding is niet echt belangrijk. Maar het moet wel met de mode mee zijn, niet iets van een paar jaar geleden." Petra de Bil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13