ledental voor VCK Historisch Snel en strak Snuiven aan het Romeinse Rijk \^ee'//70 Zoek de verschillen Amsterdoom: aliens jagen op de Dam Gratis seks 12 Wat zullen ze bij Davilex gelachen heb ben toen ze kort geleden de eerste perspublicaties lazen over het spel Amster doom. De gamer moest jacht maken op Am sterdamse parkeerwachters en die vervol gens neerknallen. Natuurlijk leverde dat - a la Carmageddon - verontwaardigde reac ties op. Schieten op parkeerwachters... dat kon toch niet. Zelfs niet in een spel. Dat kan ook inderdaad niet. Het gebeurt ook niet. Niks parkeerwachters in Amster doom, maar vermomde aliens. En daarop mag natuurlijk wel geschoten worden. Buitenaardse wezens zijn Amsterdam bin nengevallen. Ze zitten overal. In riolen en andere onderaardse ruimtes, maar ook op de Dam, in het museum van Madame Tus- saud en bij het Centraal Station. En de spe ler mag ze verdrijven. Dat doet hij of zij in eerste instantie met een Magnum: 'het krachtigste handwapen', al lijkt het in het spel meer op een klappertjespistool Het lijkt erop dat de oudere popsterren het weer tegen elkaar gaan opnemen, maar de ze keer in een eigentijds jasje: dance. De altijd moderne Madonna was er vroeg bij met het album Ray Of Light. Vorige week be haalde ze de Britse nummer 1 met haar William Orbit versie van American Pie. Deze week wordt ze alweer van de top ge stoten door generatiegenoot Bryan Adams die ook eens aan de nieuwste dance-stromingen wil proeven. Don't Give Up is een samenwerking tussen Bry an Adams en dance-act Chica ne. Zal Sting degene zijn die vervolgens Bryan weer van zijn plaatsje stoot met zijn huidige trance-hit Desert Rose? K. C. De Amerikaanse seksrock- band L7 gaat een stapje verder dan Rockbitch, die rock muziek combineerde met een pornoshow. Tijdens een optreden op 14 april in Londen houdt de groep, die geheel uit vrouwen bestaat, een loting. De winnaar mag een nacht lang het bed delen met drumster Dee Plakas. Met de ac tie wil de band duidelijk maken dat 'Rock 'n Roll in feite neer komt op prostitutie'. ANP Oudjes in trance Wist je dat Rome. de 'Eeuwi ge stad', in 753 voor Chris tus werd gesticht door de twee ling Romulus en Remus? Ze wa ren kort na hun geboorte door een oom van hen in de rivier de Tiber gegooid, maar werden door een wolvin gered en ge adopteerd. Jaren later kregen ze ruzie over wie de baas was. Romulus had een greppel gegra ven om te laten zien waar de stadsmuur zou komen die vijan den buiten moest houden. Toen Remus daar lacherig overheen sprong en zei dat het allemaal weinig voorstelde, sloeg zijn broer hem dood. Wist je dat in het Romeinse Rijk sommigen ontzaglijk rijk wa ren, maar dat de meeste burgers straat- en straatarm waren? Wie rijk was, bezat twee huizen; ar men woonden in een armzalig appartement zonder sanitair. Wist je dat veel kinderen al bij hun geboorte stierven? Van de gelukkigen die de bevalling overleefden, werd de helft niet ouder dan twintig. Wist je dat een Romeinse dokter meestal een Griek was met weinig ver standvan de ge neeskunst? Zo'n man ope reerde een pati ent zonder die te verdoven en hij koos meestal ook nog eens de eenvoudigste chirurgische oplossing: am puteren. Wist je dat Ro meinen liefheb bers waren van bloedige spor ten? Een dagje arena vonden ze pas echt geslaagd als ze eerst leeuwen en tijgers met elkaar hadden zien vechten, daarna slaven tegen wilde dieren en tenslotte de ene boef tegen de andere in een gevecht op leven en dood. Ze genoten vooral van gevechten tussen speciaal opge leide gladiatoren en nog meer van een partijtje tussen twee vrouwen. Wist je dat Romeinen ondergoed droegen dat lekker ruim viel? Beton Wist je dat Romeinen al beton kenden dat buitengewoon sterk was, omdat het gemaakt was van cement vermengd met poz- zolana, een vulkanisch materi aal? Ze konden daardoor ook sneller en hoger bouwen dan wie ook voor hen. Wist je dat de Romeinse keizer Hadrianus dwars door Enge land van oost naar west een ver dedigingsmuur van 120 km lang, ruim 4 m hoog en 3 m dik liet bouwen om de Schotten aan de andere kant te houden? Wist je dat de Griekse godin van de liefde Aphrodite bij de Ro meinen Venus heette? Haar zoon Cupido (Eros bij de Grieken) droeg altijd een magische pijl en boog bij zich. Als hij raak schoot was er voor een man en een vrouw geen redden meer aan. Wist je dat vrouwen tweede rangsburgers waren, geen on derwijs kregen en vaak trouw den als ze nog maar dertien wa ren? Wist je dat het succes van het Romeinse Rijk vooral te maken had met de goed georganiseerde en gedisciplineerde legers? Een zo'n leger, een legioen, bestond uit vijfduizend infanteriesolda- ten aangevuld met hulptroepen te paard en gewoon voetvolk. Aan het hoofd stond een cen turion die bovenop zijn helm een pluim droeg waardoor hij op het slagveld goed te zien was. Wist je dat Romeinse wegen bouwers nergens voor opzij gin gen, omdat de kortste weg naar een plek kaarsrecht is? Drollenstokje Wist je dat Romeinen hun billen afveegden met een drollenstok je? Het kan geen pretje geweest zijn om 's winters met zo'n be vroren sponsstok buiten op het openluchttoilet te zitten. Wist je dat Romeinen ordinaire wildplassers waren? Maar la- kenvollers, die voor iedereen de was deden, waren maar wat blij Barry van der Hooft Handig is dat die buitenaardse wezens overal munitie en medicijnkoffers achterla ten. Die munitie spreekt voor zich. de voor raad moet immers op peil worden gehou den. Met het oppikken van de medicijnkof fers blijf je gezond. Komt het gezondheids- metertje op 0, dan is het gedaan met de spe ler. Af en weer opnieuw beginnen. Overi gens kan de speler wel wat hebben. Zeven kogels vol in de borst zijn bijvoorbeeld niet genoeg om 'het leven' te beëindigen. Korrelig Amsterdoom is feitelijk een simpele shoot 'em up. Achter de aliens aan, even mikken en knallen. En niks geen bloedspetters op de muren of resten ingewanden op de grond. Amsterdoom is een keurig schietspelletje. Vergeleken bij al die spellen van de laatste tijd is Amsterdoom niet echt mooi. Net als meer Davilex-producties (A2 Racer) is het allemaal nogal korrelig en zij n de decors op gebouwd uit wel erg zichtbare blokken. Amsterdoom heeft 3d-effecten, maar die komen er niet altijd uit. Het spel 'herkent' namelijk niet alle videokaarten. Van bij voorbeeld de ATI Rage Fury 128 hebben ze bij Davilex in Eist blijkbaar nog nooit ge hoord. Wie zo'n kaart in z'n pc heeft, moet het zonder 3d doen. Vreemd. Maar wat Amsterdoom voor heeft op tal van andere spellen is de herkenbaarheid. Jagen Amsterdoom is een simpel shoot-and-kill-game. op aliens in Amsterdam is leuker dan op ze schieten in een wildvreemd decor. En daar naast is er het prijsvoordeel. Een beetje game kost tegenwoordig honderd piek. Voor Amsterdoom hoeft maar de helft neergeteld te worden. Niet gek dus dat de spellen direct al als warme broodjes over de toonbank gin gen. Roy Touker Amsterdoom, Davilex Eist, aanbevolen systeem eisen: pentium II266, 64 mb intern geheugen, 128 mb harde schijfruimte en 3d-kaart, prijs: f 49,95 hebben veel verenigingen te maken met zogenaamde golfbe wegingen. Jongetjes die gaan voetballen nemen vaak vriend jes mee. En ik vind dat er bij VCK ook best wel veel voor de jeugd wordt gedaan. Ook buiten het voetbal om worden er veel activiteiten georganiseerd", zegt Gertie de Jonge. ,,Ik heb drie zoons en die voetballen al ledrie bij VCK. Ik stond dus elke zaterdag langs de lijn en van het één komt dan het ander." Meisjesteam Toch brengt een uitbreiding van het aantal jeugdleden ook wel wat problemen met zich mee. Gertie de Jonge: „We hebben ons oor ook bij andere clubs te luister gelegd en daar blijkt het ook steeds moeilijker om vol doende vrijwilligers te krijgen. Op dit moment kunnen we ge lukkig nog alles bemannen, want we hebben best wel een breed kader. Maar het zal in de toekomst misschien best wel moeilijk worden." Het is overigens niet zo dat Do minique van den Boom in een team terecht komt dat alleen uit meisjes bestaat. „We hebben in feite nog te weinig meisjes van dezelfde leeftijd om één team te maken en daarom spelen alle meisjes nu samen met jongens. Maar we hopen met ingang van het komende seizoen, wanneer de elftallen weer moeten wor den herschikt, om daar veran dering in te brengen. Misschien hebben we dan wél genoeg meisjes om een meisjesteam op de been te brengen", aldus Ger tie de Jonge. met alle urine. Ze verzamelden het spul, vulden er grote ketels mee, stookten er een vuurtje onder en spron gen dan in zo'n bak vol stomen de pies een tijd lang op en neer. Ze dachten dat de was op die manier pas echt schoon werd. Wist je dat het onderwerp van de Boekenweek de verhalen uit de Griekse en Romeinse Oud heid is? Slechts een paar dui zend verhalen uit die tijd zijn bewaard gebleven. Wist je dat je over wat hierboven staat nog meer kunt lezen in Het leven van de Romeinen door John Guy en in Geurige geschie denis-Romeinse reukwaar door Mary Dobson? Wist je dat er ook nog Corona Gidsen zijn over Het leven van de Grieken, Het leven van de Vi kingen en Het leven van de EgyptenarenDe boeken met veel illustraties kosten 24,95 per stuk en worden uitgegeven door Ars Scribendi. Wist je dat er nog Geurige Ge schiedenissen zijn over Gore Grieken, Muffe Mummies en Vunzige Vikingen. In elk boekje kun je door met je nagel over het papier te krassen afschuwelijke luchtjes opsnuiven. De boekjes kosten 4,95 per deel en ver schenen bij Könemann. Jan Smeekens fr'A -f. ,'t r w- jpu .froetbal De voetbalvereniging VCK uit Koudekerke verwel komde deze week week in speel ster Dominique van den Boom een nieuw jeugdlid. Afgelopen dinsdag werd de 10-jarige Do minique in het zonnetje gezet, want haar naam werd als hon- derdvijftigste in het jeugdle denbestand van VCK bijge schreven. En daarmee bereikte de zaterdag-derdeklasser een historisch hoogtepunt in het 52- jarige bestaan van de club. En dat is opvallend, want wie een kijkje neemt in het archief van VCK kan zien dat de club al in 1987 over 145 jeugdleden be schikte. Hoe kan het dan dat pas dertien jaar later de magische grens van honderdvijftig wordt bereikt? „De oorzaak daarvan weet ik ook niet precies", laat Gertie de Jonge, sinds oktober vorig jaar voorzitter van het jeugdbestuur, weten. „Er is waarschijnlijk een behoorlijke terugloop geweest in de jaren daarna. Wat ik wel weet is dat VCK in september 1997 87 jeugdleden had. Op een vrij kor te tijd is er dus sprake van bijna een verdubbeling van dat aan tal." De fikse stijging van het aantal jeugdleden van de Walcherse voetbalclub is volgens De Jonge een samenloop van omstandig heden. „In de eerste plaats is Koudekerke de laatste jaren re delijk uitgebreid en daarnaast Dominique van den Boom is het 150ste jeugdlid van voetbalvereni ging VCK. foto Lex de Meester donderdag 16 maart 2000 v>. Naam: Bastiaan en Stijn Steunenberg Woonplaats: Vlissingen Groep 7 We zijn niet alleen broers, we zijn ook nog eens el- kaars beste vrienden." Bastiaan en Stijn lijken in alles veel op elkaar. Niet alleen hun uiterlijk is bijna hetzelfde, ook in het doen en laten van de jongens is het zoeken naar ver schillen. „Daarom kunnen we het zo goed met elkaar vinden", vertelt Bastiaan. „We begrijpen elkaar, spor ten veel samen en we vinden dezelfde dingen leuk om te doen. Zelfs over keuze van de tv-programma's zijn we het altijd eens." Tweeling zijn wordt nog altijd gezien als iets bijzonders. Toch is in Nederland één op de tachtig geboorten een meerlinggeboorte. Eigenlijk komt het dus best vaak voor. „Maar als we door de stad lopen of gewoon aan het fietsen zijn, kijken mensen ons na alsof we beroemdhe den zijn", zegt Stijn. Tweeling zijn, heeft voordelen. Zo is er altijd iemand om mee te spelen, je kunt elkaar overhoren voor een repeti tie en het is erg eenvoudig om anderen voor de gek te houden. Bastiaan: „In de klas hebben we voor de grap eens van plaats gewisseld, niemand had dat in de gaten. En de juf maar vragen stellen! Naast alle voordelen, kan het tweeling-zijn ook erg las tig zijn. Tweeling'helften' worden vaak gezien als alle bei hetzelfde, terwijl het gaat om twee aparte mensen met hun eigen gevoelens en hun eigen gedachten. „Men sen willen ons altijd met elkaar vergelijken, dat is niet altijd even prettig", merkt Stijn op. Hoewel de twee fanatieke tennissers dikke maatjes zijn, hebben ze ook geregeld ruzie. „We zijn allebei best drif tig, het gaat er dan even heftig aan toe. Gelukkig is het meestal snel weer over en dan kruipen we weer gezellig samen achter de Nintendo." Gido van der Broek Bastiaan en Stijn Steunenberg zijn niet alleen broers, maar ook eikaars beste vrienden. foto Dirk-Jan Gjeltema Zes scholieren in de geschie- denszaal van de Vlissingse bibliotheek 't Spui. Drie jon gens, drie meisjes, rond de zes tien jaar. Zes jongeren type 24- 30 punten tegen sluitingstijd. -Ik heb geen sigaretjes meer, de laatste was gisteren. -Wat ga jij doen vanavond? -Heb jij vanochtend nog Ricky Lake gezien? -Ja, maar die uitzending heb ik al zestig keer gezien man. -Ga jij zorgen dat ik een sigaret krijg. -Hee, jij ziet echt vet geel. -Geef nou die sigaret, stomme kankerzwever. -Wat ga jij nou vanavond doe hoen? -Hoe laat is het eigenlijk? -Dus jij gaat vanavond lekker aan de wiet? -Na, ik wil nu ook wel eens een keertje coke roken, -Kom vanavond nou gewoon naar mij dan. -God, nou mist hier nou net een bladzijde. -Ik ben een keer vet lijp van paddo's geweest. -Ik ga echt geen paddo's eten hoor. -Weet je niet hoe strak dat is? -Het lijkt me heel eng. -Ik heb een keer met m'n bek bij de boulevard in het zand gele gen. Zogoed. En alleen maar la chen, de hele dag gelachen. Strak hé? -Hoe laat is het? -Ben jij nou kwaad op mij? -Hoezo kwaad? Doe toch nor maal. -Kom, ik wil even roken man. -Ga jij morgenmiddag nog naar de stad? -Ik weet het niet. Ik bel je van avond. -Weet je dat de boeken hier vijf- endertig cent per dag kosten? -Nee. -Dan weet je het nu. Op een lege stoel ligt de Fancy ('Voor meiden die alles willen weten') open. Een test over hoe 'snel' je bent. Questione 1: Ik merk voor het eerst dat een jon gen me leuk vindt, als... A)...hij langer dan twee seconden in mijn richting blikt, B)...hij een doos bonbons (formaat drie eta ges) en een bos anjers door mijn brievenbus propt, C)...hij lief naar me lacht en zijn beste vriend me ineens gedag zegt. En meer van dat soort vragen. 10-17 punten: Jij hebt je hele le ven al het idee dat je De Dingen net drie seconden langzamer doet en door hebt dan de rest van de wereld. Nee, dan het 24- 30-pimten-type want: „Jij bent met alles snel, een kipje de voor ste. Je bent heel intelligent en spontaan. Alleen vergeet je soms dat niet iedereen zo ad rem is als jijProbeer af en toe je voet van het gaspedaal te halen." Roelf Reinders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 12