Beenhakker relativeert succes Van Petegem aast op revanche PZC Texelse arbiters gaan in staking Chateau d'Ax gunt Ockenburgh finale Zwemploegen handhaven zich in bondscompetitie Feyenoord heeft geen ploeg van Europese topklasse sport dinsdag 14 maart 2000 35 Fisker fluit Feyenoord - Chelsea Het ging er maandag op de training van Feyenoord ontspannen aan toe. Bonaventura Kalou en Kees van ROTTERDAM - Knud Erik Fisker leidt vanavond het duel in de Champions League tussen Feyenoord en Chelsea. De 39- jarige Deen floot dit jaar nog niet in het meest prestigieuze Europese voetbaltoernooi. Vorig jaar leidde hij in Amsterdam de tweede ontmoeting in tweede ronde van de strijd om de Uefa-cup tussen Ajax en Hapoel Haifa. ANP Blijlevens niet in Milaan-SanRemo SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Jeroen Blijlevens gaat zaterdag niet van start in Milaan-SanRemo, de opening van het wereldbekerseizoen. De sprinter, die dit jaar voor het Ita liaanse Polti uitkomt, voelt zich niet fit genoeg om in de Pri- mavera een rol van betekenis te kunnen spelen. Blijlevens. momenteel actief in de Tirreno-Adriatico, besloot in overleg met de ploegleiding vanaf donderdag rond zijn woonplaats Bergamo te gaan trainen. Hij richt zich onder meer op de E3 Prijs Harelbeke en Gent-Wevelgem. Ook Jan Ullrich komt niet aan het vertrek. De Tour-winnaar van 1997 geeft de voor keur aan deelname aan de Catalaanse Week, die op 20 maart van start gaat. Ullrich heeft de juiste vorm nog niet gevonden. ANP Muntz maakt sprong op ranglijst DEN HAAG - Door zijn overwinning in het Qatar Masters is golfer Rolf Muntz op de wereldranglijst naar de 194e plaats gestegenHet is de eerste keer in de geschiedenis dat de 3 0-ja- rige Nederlander zo hoog op de ranking staat. Vorige week stond Muntz nog op 289. Op de Europese jaarranglijst, geba seerd op het in 2000 verdiende prijzengeld, steeg Muntz van de 158ste naar de 19e plaats. Hij verdiende dit seizoen in vijf toernooien iets meer dan drie ton. ANP Aalbers terug naar Nederland ARNHEM - Karei Aalbers keert vandaag terug naar Neder land. De voormalige voorzitter van-Vitesse wordt op Schiphol verwelkomd door leden van de actiegroep Red Vitesse. Aal bers vertrok op 16 februari naar Marbella. Twee dagen eerder was hij door de raad van toezicht van Vitesse gedwongen het voorzitterschap van de club en het directeurschap van het Gelredome in Arnhem neer te leggen. Aalbers moest vertrek ken wegens financieel wanbeleid. De club kampt met een schuldenlast van ongeveer 60 miljoen gulden. Dankzij lenin gen van hoofdsponsor NUON is Vitesse voorlopig van een faillissement gered. ANP Egyptische arbiter op EK CAIRO - Tijdens het komende EK voetbal is een Egyptische arbiter aan het scheidsrechterskorps toegevoegd. Als gevolg van de samenwerking tussen de Afrikanen en de Europese Voetbalunie Uefa zal Gamal al-Ghandour tijdens Euro 2000 in Nederland en België wedstrijden fluiten. Al-Ghandour wordt geassisteerd door een grensrechter uit Mali, Dramane Dante. AFP Gunstige loting tafeltennissers BREMEN - Een gunstige loting. De Nederlandse tafeltennis- teams hebben voor het EK in Bremen (21 april tot 1 mei) niets te klagen. Het mannenteam, onlangs in Kuala Lumpur vijfde in het WK, ontloopt in groep B wereldkampioen Zweden en Europees kampioen Frankrijk. Het mannenteam verdedigt in Noord-Duitsland de derde plaats van het EK 1998 in Eindho ven. Het vrouwenteam moet in Bremen degradatie zien af te wenden. Bondscoach Anne Vlieg betoonde zich niet ontevre den over de loting in een groep met Hongarije, Engeland, Kro atië, Tsjechië en Wit-RuslancL ANP I van onze sportredactie ROTTERDAM - Bij een over winning op Chelsea schaart Feyenoord zich vanavond in een uitverkochte Kuip voor het i eerst sinds 28 jaar bij de beste acht clubs van Europa. Door het mogelijke succes te relativeren, I vat trainer Leo Beenhakker het verhaal achter de indrukwek kende prestaties van zijn ploeg in de Champions League tref- fend samen. Feyenoord heeft namelijk geen ploeg van Europese topklasse, onderkent trainer Beenhakker als eerste. „Als we de komende tien jaar vooruitkijken zullen we misschien twee keer Euro pees een succesje kunnen boe ken. Feyenoord kan zich echt niet meer meten met clubs van het kaliber Manchester United. Wat wij hier de afgelopen twee jaar voor elkaar hebben gebokst I is geweldig. Alle eer en glorie I voor Feyenoord! Maar het ver bloemt echt de situatie van het I Nederlandse voetbal. Als er vakmensen zeggen dat het wel meevalt met het niveau van Ne- I derland ten opzichte van de Eu- I ropese top, dan zijn ze niet rea listisch. Er zit een levensgroot gat tussen." „Weet je nog hoe we hier bij de I lot i ng voor de tweede ronde van de Champions League bij elkaar zaten", roept hij in herinnering. „Lazio was poeh poeh poeh, Chelsea was poeh poeh en Mar seille was poeh. En terecht, want als ik naar spelers van on ze tegenstanders kijk, kan ik echt genieten. Stuk voor stuk een fantastische balbehande ling, dito traptechniek en tac tisch erg sterk. En toch maken we hen het moeilijk." Realitisch I Dat komt omdat Feyenoord rea- I listisch durft te voetballen en I bereid is heel hard te werken. Niet schroomt te verdedigen wanneer dat nodig is en zich best wil aanpassen aan de te genstander. Als dat maar resul taat oplevert. „Ik weet al jaren da t ik er niet bij 1 hoor", aldus Beenhakker. „Ik I ben een liefhebber van resul- I taatvoetbal. Als we maar leuk i voetballen en het publiek ver- j maken, is voor mij niet genoeg. Anelka krijgt boete van ruim zeven ton MADRID - Real Madrid heeft Nicolas Anelka de hoogste geld boete in de historie van de club opgelegd. De Franse rebel, die vrijdag besloot de training te boycotten, kreeg een straf van liefst 750.000 gulden. Anelka hield z'n boycot drie da gen vol. Hij traint bij Real nu voorlopig in z'n eentje achter gesloten deuren, ver verwijderd van z'n ploeggenoten. De spits kon dit seizoen zijn naam én transfersom van 70 miljoen gul den nog geen moment waarma ken. Anelka zal ook ontbreken in de Champions Leaguewed strijd tegen Kiev. Real-voorzit ter Sanz meent dat de speler in een diepe psychologische crisis zit. Trainer Vicente del Bosque deed Anelka in de ban. AFP Notaris in fout met Lucky Day DEN HAAG - De directie van De Lotto heef maandag de uit slag van Lucky Day van vrijdag aangepast na een fout van de notaris. Hij nam getal 76 in de uitslag op hoewel getal 79 was getrokken. De directie besloot dat de spelers met getal 76 of 79 in de cijfercombinatie in aan merking komen voor een prijs. Atletiek Federatie doet onderzoek naar nandrolon PARIJS - De Internationale At letiek Federatie gaat een onder zoek doen naar de mogelijke rol van voedingssupplementen en kruidendranken bij doping met nandrolon bij atleten. Aanlei ding hiertoe is de wereldwijde golf van positieve gevallen. UK Athletics, de Britse federa tie die een subsidie heeft ont vangen, zal aan het onderzoek meewerken met experimenten op geselecteerde vrijwilligers. Veel van de betrapte atleten - vooral Zuid-Amerikaanse en Aziatische - gaven als mogelijke oorzaak voedingssupplementen en kruidendranken. Het komende onderzoek staat onder supervisie van een Comité van de IAAF met vice-voorzitter Arnje Ljungqvist (Zweden), Abby Hoffman (Canada), Jose Maria Odriozola (Spanje) en Jean Poczobut (Frankrijk). Tot de op het anabool steroid nandrolon betrapte atleten be horen Dieter Baumann (Duits land). Merlene Ottey (Jamaica), Linford Christie (Groot-Brit- tannië) en Troy Douglas (Neder land). AFP Voetbal is namelijk geen spelle tje meer. Verliezen en vervol gens in de businessruimte la chend de consumptiebonnen opmaken is leuk voor een mid denmoter. Niet voor een club met grote belangen. De voorzit ter, sponsors en supporters van Feyenoord verwachten dat ik win. Daar gaat het om. En dat kan in ons geval niet door vro lijk met vijf man aan te vallen." Respect „Ik weiger slachtoffer te worden van onze eigen Nederlandse voetbalcultuur. Ik vind verdedi gen geen vies woord en heb net als mijn Italiaanse en Spaanse collega's net zoveel respect voor een goede aanvaller als een ver dediger. Gelukkig is iedereen bij Feyenoord bereid tijdens elke wedstrijd van de Champions League met gepaste beschei denheid heel hard te werken." Daardoor kunnen we inciden teel een succesje in Europa boe ken. Het verschil met rijke clubs uit Spanje, Engeland en Italië zal in de toekomst alleen maar groter worden. En het verschil is nu al groot." Juist daarom is Beenhakker trots op de resultaten van zijn ploeg in de Champions League. „Met onze beperkte middelen zijn we in tien duels slechts een maal van de mat gespeeld. Dat was tijdens de uitwedstrijd bij Chelsea. Zij speelden toen hun beste wedstrijd van het seizoen. Wij misschien onze slechtste. En achteraf gezien voetbalden we toen wellicht te aanvallend." Vandaag tijdens de thuiswed strijd tegen de nummer drie van de Engelse competitie zal Feye noord dezelfde strijdwijze als tijdens beide duels tegen Lazio hanteren. Met de linies dicht bij elkaar en een versterkt vier- mans middenveld. Over de in vulling van de basiself wilde Beenhakker een dag voor het duel nog niet reppen. „Ik weet nog niet wat ik met Ka lou ga doen. Hij trainde van daag voor het eerst in een week volledig mee. Aan mij de keus of hij moet beginnen en kijken hoe lang hij het volhoudt of zijn eventuele beslissende actie tij dens een invalbeurt moet ma ken. Ik ben daar nog niet over uit." Bij een overwinning op Chelsea van onze sportredactie VLISSINGEN - De Zeeuwse zwemclubs, die in de bonds competitie uitkomen, hebben in de laatste ronde hun posities veiliggesteld. Alleen zwemelub Koewacht verkeert nog in onze kerheid, omdat de derde wed strijd nog niet in de algemene stand is opgenomen. De Stormvogel presteerde in Vlaardingen uitstekend, on danks het ontbreken van Eelco van Gemert en Dennis van de KetterijVooral de jeugdige Mi- chiel Soolsma deed het goed is Feyenoord zeker van deelna me aan de kwartfinale en ziet het de bruto-inkomsten van de Champions League dit jaar op lopen tot circa 35 miljoen gul den. Als het duel tegen Chelsea door zijn winst op de 200 wissel en de 100 meter schoolslag. Op de wissel zwom hij een NK-li- miet. Ook Tamarah Loppies toonde haar klasse met winst op de 50 vlinder. Marinka Bil won ver rassend de 200 rug in een per soonlijk record. Charles Potin liet zich op de vlinder en de vrije slag niet verrassen door de snel le tegenstander en hield zich keurig staande. Maartje van Keulen zwom een sterke 200 rug. De Vlissingers verloren nipt van Vlaardingen maar lieten Zwijn- drecht ruim achter zich, waar- onbeslist eindigt, hebben de Rotterdammers volgende week bij Marseille aan een gelijkspel voldoende voor een plaatsje bij de laatste acht in de Champions League. „Toch zullen we op on door zij zich in de toplö van de ranglijst handhaafden. In Oostburg kregen de zwem elub Koewacht (B-afdeling) en Scheldestroom (C-afdeling) te genstand van een sterke ploeg van de Brugs Zwemkring. Stephanie Rombout won de 100 school en de 50 vlinder. Stein de Maeyer en Ruud Pieterse zorg den met goede tijden op de 200 vrije voor heel wat punten, het geen Tonny Koekkoek en Ste ven van den Berghe eveneens deden op de 200 rug. De Maeyer won ook de 200 school in een goede tijd. Maarten van der Zwan en Ruud Hameling zorg- ze manier voor de winst gaan", voorspelt Beenhakker. „Je kunt namelijk niet op een gelijkspel spelen. Dan word je vlak voor tijd door eén corner verrast die in het doel waait. We zullen den voor een dubbele zege voor Koewacht op de 100 school. Koewacht won eveneens de af sluitende estafette bij de jon gens 1984 en later. Voor Scheldestroom zwom Let- ty Witterick uitstekende tijden op de 100 en 200 vrij en de 200 wissel. Op de wisselslag estafette bij de vrouwen was Scheldestroom oppermachtig met Letty Witte rick, Ellen van de Velde, Ryan Verplanke en Marlinda Egger- mont. Op de 200 rug zorgden Ryan Verplanke en Ellen van de Velde voor een dubbele over winning. Wonderen dollen wat. foto Ed Oudenaarden/ANP Chelsea met gepaste beschei denheid heel realistisch bestrij den en kijken wel waar we uit komen. Hopelijk in de kwartfi nale, want dat zou een fantasti sche prestatie zijn." ANP De Schelde ontving in Terneu- zen de ploeg van TRB-RES uit Tilburg. Daarmee moest de Schelde, dat uitkomt in een groep van acht Brabantse clubs het doen. De rest liet verstek gaan. De Schelde deed het pri ma. Tilburg won de tweekamp slechts met 7,5 seconden ver schil. Kevin de Jong bracht het Zeeuwse record op de 50 vrij naar de snelle tijd van 30,12 en de 13 -j arige Stefan de Die zwom de NK-limiet op de 100 vrij met de prachtige tijd van 58,76. Hij zwom ook een NK-limiet op de 200 wissel met zijn tijd van 2.28,39. van onze sportredactie TEXEL - De twaalf zaalvoet balscheidsrechters op Texel fluiten de komende week geen wedstrijden van senioren, om dat ze het verbale geweld van de spelers spuugzat zijn. „Sommi ge spelers lopen constant te zie ken en hebben een grote bek. Dit gaat zo niet langer", verklaarde een woordvoerder van de scheidsrechters. Tijdens een vergadering hebben de Texelse arbiters tot de sta king besloten. Volgens de zegs man gedroegen de spelers zich de laatste tijd steeds agressiever en uitten ze steeds meer bedrei gingen. „Steeds meer goede fluiters hebben het veld verla ten en met de huidige arbiters wordt een loopje genomen." Met de actie willen de Texelse arbiters een signaal afgeven aan de KNVB en de rest van Neder land. „Verbaal geweld wordt niet meer geaccepteerd. De spe lers geven de schuld aan de emo ties, maar dat is onzin. Ze moe ten blij zijn dat we nog fluiten, ook 's avonds om half elf." Secretaris J. Lahuis van de Cen- doorEldridge Pentury GOES - Het kort geding dat de driebanders van het Goese Brasserie Ockenburgh tegen de Nederlandse biljartbond heb ben aangespannen, gaat woens dag niet door. De ploeg ziet van de rechtszaak af, omdat Cha teau d'Ax de Zeeuwse formatie de veelbesproken finaleplaats in de nationale bekercompetitie gunt. Ockenburgh wilde aanvanke lijk bij de rechter protest aante kenen tegen het beslissingduel dat het van de biljartbond moet spelen tegen,Chateau d'Ax. Beide ploegen troffen elkaar al in de voorronde, maar omdat Ockenburgh met een extra bui tenlander (Sang Lee) speelde, was Chateau d'Ax in opstand gekomen. Volgens de bond was daarom een nieuwe beslissingswed strijd op zijn plaats. Ocken burgh dacht daar anders over. trale Organisatie van Voetbal scheidsrechters ziet niets in de stakingsactie. Volgens hem is het verbale geweld op het veld juist afgenomen en zijn het vaak slechts een paar mensen die zich agressief gedragen. Hij vindt dat de Texelse arbiters in over leg met de KNVB naar een op lossing moeten zoeken omdat voetballers die zich goed gedra gen, ook de dupe zijn. Nijmegen krijgt NK dammen APELDOORN - Het Ordina Open damtoernooi van Nijme gen, dat van 23 tot en met 29 juli wordt gehouden, krijgt de sta tus van Open NK. De Koninklijke Nederlandse Dam Bond kent die status ieder jaar aan een ander zomertoer- nooi toe. De andere zomërtoer- nooien zijn dit jaar in Hierden (27 juni tot en met 1 juli), Goes (3 tot en met 8 juli), Den Haag (17 tot en met 22 juli) en Brunssum (4 tot en met 12 augustus). GPD Het verrassende verzoek van Chateau d'Ax om Ockenburgh alsnog toe te laten tot de finale, gaf de kwestie gistermiddag een nieuwe wending. Ockenburgh- teamleider Raymond Nicodem: „Eerst kregen we het telefo nisch van Chateau d'Ax-kant te horen, later werd dat bevestigd per fax. Ze hebben in eigen kring uitge breid over alles gesproken. Ik heb meteen contact opgenomen met de sectievoorzitter van de biljartbond. Hij kon niets toe zeggen, maar beloofde dat de zaak woensdag het eerst punt zal zijn tijdens de sectieverga dering." Een kort geding is daardoor van de baan. „Voorlopig wel ja", zegt Nicodem die gematigd op timistisch is. „want met alleen het verzoek van Chateau d'Ax kunnen we niets. De bond is de enige die kan be palen of wij over anderhalve week in Heiloo mogen meedoen aan de finale." van onze sportredactie MONTE SAN GIUSTO - Luttele centime ters kwam Peter van Petegem maandag in Monte San Giusto te kort voor de winst in de zesde etappe van de Tirreno-Adriatico. Oscar Freire Gomez bewees met zijn tweede ritzege in zes dagen opnieuw dal de regenboogtrui niet om de schouders zit van een kleine renner. Van Petegem is dat ook niet. De kopman van Farm Frites had zijn ploegmakkers champagne beloofd, maar de beoogde ze ge in een etappe die hem op het lijf ge schreven was bleef uit. „Het is jammer", klonk het amper ontgoocheld. „De benen zijn goed, een geruststelling voor zater dag." Dan is Milaan-SanRemo. een koers die hem ligt. „Daar wil ik Freire Gomez nog wel eens in dezelfde omstandigheden tegenkomen." De sprint sloot een levendige etappe af, waarin Rolf Sörensen te vroeg alleen op kop verscheen. De Deen van Rabobank had medevluchter Luis Perez drie kilome ter voor de streep gelost, maar ging in de beklimming naar Monte San Giusto (236 meter) ten onder aan het achter hem ont ketende geweld. Ingezet door Sergei Ivanov van Farm Frites, afgerond door het Mapei-koppel Bartoli en Freire Go mez, die Sörensen met de groep in hun spoor achtex-haalden. Plaagstootjes van Boogerd en Den Bak ker, noch de sprintcapaciteiten van Van Petegem konden de Spaanse wereldkam pioen van de ritwinst afhouden. Boogerd werd met een zesde plaats de beste Neder lander. De leiderstrui van Abraham Ola- no kwam niet in gevaar. „Een goede test", keek Van Petegem, die ploeggenoten McEwen en Van Bondt zag opgeven, terug. De Belg ziet winstkansen in Milaan-SanRemo, maar beseft dat de omstandigheden mee moeten zitten. „Als ik wil winnen, moet ik eigenlijk in een kleine groep aankomen. In een massa sprint red ik het alleen met een dosis ge luk." ANP Oscar Freire Gomez verslaat in de sprint met klein verschil Peter van Petegem. foto Sergio Penazzo/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35