Tholen debatteert over recreatie Skaters bieden petitie aan voor behoud baan PAAUWE PZC Werk aan Banjaardweg van start Wegen zuidelijk deel Tholen gaan eind dit jaar op de schop Laatste bouwkavels Muijepolder verloot ANTON Nederlandse zeeland 17 Gemeente praat met alle betrokkenen over toekomst ÊmB vrijdag 10 maart 2000 jdoor Esme Soesman filNT-MAARTENSDIJK - De tjjfcemeente Tholen wil met be- huïanghebbende organisaties ictfond de tafel om te brainstor- ruinen over de toekomst van de re- i vi ireatie binnen de eigen gemeen- ere egrenzen. pit i Het uitwisselen van gedachten hi jebeurt niet 'uit het niets'. Het is 18! ;r burgemeester en wethouders me on* doen de Nota Recreatieve rjc ^erkenningen, die in 1993 door •la ie gemeenteraad is vastgesteld, :0 Gemeente wil sporters weer echt huldigen ;pr| SINT-MAARTENSDIJK Vii Ihoolse sporters kunnen voort gaan rekenen op wat extra aandacht van de gemeente. De ne jaarlijkse uitreiking van de ge meentelijke sportprijzen wordt uitgebreid met de huldiging van kampioenen. Deze aanbeveling is gedaan door de werkgroep Sportgala Tholen die onlangs aan het col lege van burgemeester en wet houders een advies heeft uitge- et bracht over de te benoemen VCHsportlieden van het jaar 1999. De werkgroep betreurt het dat ee er, sinds de afschaffing van het pr Sportgala na 1993, geen sprake He meer is van een echte huldiging. ws De benoeming van sportman of t -vrouw, sportteam en sportta- L1U lent van het jaar wordt in beslo ten kring gevierd en heeft daar- en door niet echt het karakter van ecieen huldiging. Voor een groot la ontbreekt het geld. Met de nieuwe opzet hoopt de werkgroep meer uitstraling aan 'net festijn te geven. De prijs- •ïinnaars en kampioenen wor den gezamenlijk in het zonnetje ti gezet. Met deze nieuwe opzet is ai wel extra geld gemoeid. De ni, prijsuitreiking werd andere ja- 3C^ren gehouden in de burgerzaal g,in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk Nu moet - omdat rï, er meer publiek aanwezig zal zijn - worden uitgeweken naar een sporthal. Aan gemeentelijk geld is 2500 gulden beschikbaar, aan sponsorgeld is al 3500 gul den toegezegd. aan te passen aan de actualiteit. In deze nota is het recreatiebe- leid van de gemeente vastge legd. In de afgelopen zeven jaar hebben zich echter, constateert het college, allerlei ontwikke lingen voorgedaan. Daarnaast wil het dagelijks gemeentebe stuur kijken of het in de nota uiteengezette beleid overeen komt met het in de tussentijd ontwikkelde provinciale streekplan en het provinciaal sociaal-economisch beleids plan. De m de Nota Recreatieve Verkenningen opgenomen pro jecten worden bovendien nog eens tegen het licht gehouden en getoetst op hun haalbaarheid. Draagvlak De gemeente wil die klus niet in haar eentje klaren. Om draag vlak te krijgen voor de aange paste nota, wil ze in conclaaf met alle partijen op Tholen die een band met de recreatie heb ben. Via een brief worden zij binnenkort op de hoogte ge steld. Gedacht wordt aan de Sa menwerkende Campinghou ders Tholen, Recron, Regio- VW, jachthavens, horeca, ZL- TO en de Stichting Platform Leefbaar Platteland Tholen. De uitkomsten van de gesprekken en inventarisaties worden even eens op haalbaarheid bekeken, waarna kan worden beoordeeld of de plannen of suggesties al dan niet in de nota opgenomen moeten worden. De geactualiseerde nota wordt volgens de gebruikelijke proce dure aan de commissie gemeen telijke ontwikkeling en aan de gemeenteraad gepresenteerd. De bedoeling is deze nota in no vember 2000 aan de raad te overleggen. Kleine projecten Overigens heeft de nota uit 1993 in de tussentijd niet ongebruikt in de kast gelegen. Destijds is besloten uit te gaan van kleine, op de maat van Tholen gesne den, projecten. Behoud van de kleinschalige structuur en een versterking van de kwaliteit van bestaande voorzieningen waren enkele van de kernpun ten van het destijds uitgezette beleid. Een project als de aanleg van een boulevard met recrea tiewoningen bij Tholen-stad is terug te vinden in het inmiddels vergevorderde plan Waterfront, door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - Eind j| dit jaar moet hel zuidelijke deel van Tholen een 60-kilometerzo- ne zijn. Behalve dat de maxi- t mumsnelheid wordt terugge- r bracht, komen er plateaus op j gevaarlijke kruisingen. Thole- J naren kunnen woensdag 15 maart tijdens een inloopavond reageren op de plannen van wa terschap Zeeuwse Eilanden. Het gaat om het deel van Tholen ten zuiden van de provinciale weg tussen Tholen en Stavenis- se en ten westen van de weg Tholen-Rilland. In het gebied worden gemiddeld zeven onge vallen per jaar geregistreerd. Een uitschieter in de afgelopen jaren was 1995 met elf ongeluk ken. Per jaar vallen er gemid deld vier a vijf gewonden, voor het overgrote deel inzittenden van personenauto's. De meeste ongelukken gebeuren in het ge bied tussen de Oesterdam en Sint-Maartensdijk, met als be- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van derJagt E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl dat voorziet in een compleet nieuwe woonwijk op de land tong aan de baai van Van Dui- vendijk. Andere zaken zijn nog niet gerealiseerd. Het plan om een groot recreatief centrum bij Gorishoek te stichten, waarin sport voorzieningen, kantoren en een supermarkt onderdak zouden krijgen, kwam tot op de dag van vandaag niet van de grond. ruchte kruispunten onder meer de Krengeweg-Brij hoekseweg- Platteweg, Hokweg-Schoon- dorpweg-Lange Zandweg en Kettingdijk-Gortzakweg. Bijna de helft van de ongelukken vindt plaats in het derde kwar taal, als er veel recreatief verkeer is. Verderzijnerveel on gevallen waarbij landbouwver- keer is betrokken. De belangrijkste klachten die het waterschap krijgt, zijn af komstig van camping Irenehoe- ve bij Stavenisse en camping De Hoeve bij Sint-Maartensdijk. De Keetenweg. waaraan de Irenehoeve ligt, wordt veel ge bruikt als sluiproute. De Ha venweg bij De Hoeve is vooral in de zomer druk, waardoor er ge vaar ontstaat voor fietsers en voetgangers. Een ander knel punt is de sluiproute Poortvliet - Strijenham-Oesterdam. Zeeuwse Eilanden heeft een eerste ontwerp gemaakt voor de inrichting van de toekomstige 60-kilometerzone. Er zijn, naast de zes bestaande, zes nieuwe kruispuntplateaus voorzien: op de kruisingen Keetenweg-Piersweg (bij de Irenehoeve), Scheldseweg- Kerkstraat ten zuiden van Sta venisse, Geerweg-Snabbeweg- Hokweg ten zuiden van Poort vliet (sluiproute), Kettingdijk- Gortzakweg nabij de aanloop van de Oesterdam (kruising fietsroute) en bij de uitrit van camping De Hoeve aan de Ha venweg en camping De Pluim- pot op de Gorishoeksedijk. Borden Op 28 locaties komen borden te staan die de automobilist erop wijzen dat hij een 60-kilometer- gebied binnenrijdt. Langs de Gorishoeksedijk en de Haven weg wordt een wegmarkering aangebracht. Verder is het, in het kader van het Landinrich tingsplan Oud-Vossemeer, de bedoeling om bij het begin van de Oesterdam maatregelen te nemen die sluip verkeer via de plattelandswegen voorkomen. De plannen zijn nog niet defini tief. Deze maand legt het water schap die voor aan een groot aantal betrokken organisaties. Bewoners en belanghebbenden kunnen meer informatie krijgen en hun mening geven tijdens een inloopavond. Zij zijn woensdag 15 maart tussen 19.30 en 21.00 uur welkom in De Haestinge in Sint-Maartensdijk. Het water schap wil in oktober met de uit voering van het plan beginnen. De voorbereidende werkzaamheden voor het veiliger maken van de Banjaardweg op Noord-Beveland zijn gisteren begonnen. foto Willem Mieras door Alwin Baart KAMPERLAND - De Ban jaardweg op Noord-Beveland is tot begin april afgesloten voor het verkeer. In het Ban- jaardgebied worden verschil lende werkzaamheden uitge voerd om de verkeerssituatie te verbeteren. In januari 1999 besloten het waterschap Zeeuwse Eilan den en de gemeente Noord-Be veland de problemen aan te pakken. De voorbereidende werkzaamheden begonnen donderdag. Vandaag worden verkeersborden opgeruimd en wordt het asfalt van de Ban jaardweg in stukken gezaagd. De komende weken zullen pla teaus aangebracht worden op verschillende plaatsen op de Banjaardweg. waardoor au to's minder hard kunnen rij den. In de toekomst moeten weggebruikers in de Banjaard hun snelheid minderen. De maximumsnelheid wordt op verschillende plaatsen terug gebracht naar 30 of 60 kilome ter per uur. Doordat op hoogtijdagen overal wordt geparkeerd heeft het verkeer last van in- en uit rijdende auto's. Dit wildpar keren wordt tegen gegaan door het plaatsen van anti- parkeerpaaltjes langs onder andere de Vredenhofweg. Roompot Recreatie, eigenaar van het Résidencepark dat een van de oorzaken is van de toe genomen drukte, financiert de aanleg van een voetpad vanaf het park. De overige kosten van het pro ject bedragen ruim 300.000 gulden en worden betaald door de gemeente Noord-Be veland en het waterschap Zeeuwse Eilanden, dat onge veer tweederde voor zijn reke ning neemt. Het werk is uitbe steed aan Merwecombinatie BV uit Ritthem. Maarten Ket en Ester de Laat spraken gisteren met wethouder M. 't Hart over oplossingen voor de overlast rond de skatebaan aan de Bergweg in Goes. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - De Goese skaters die gebruik maken van de skate baan aan de Bergweg hebben donderdag de trom geroerd op het stadskantoor in Goes. Er is nu, in de korte tijd dat ze be schikken over de funbox, al zoveel over ze gezegd, dat ze zelf ook weieens een duit in het zakje willen doen. Maarten Ket en Ester de Laat kwamen donderdagmiddag naar wethouder M. 't Hart met een petitie: de problemen op en rond de funbox kunnen makkelijk worden opgelost, maar niet zonder overleg met de skaters. Het hek rond de skatebaan, dat al een paar keer sneuvel de, werd donderdag vervan gen door een stalen hek. Tot grote verbazing van de ska ters, want een hek op die plaats maakt de hele voorzie ning waardeloos. Dat is ook de reden waarom er planken uit de houten afrastering ver dwenen: zonder goede aan loop en zonder ruime uitrij- mogelijkheden kom je de funbox niet op en af en kun je elke stunt wel vergeten, 't Hart bracht de problemen, samen met Maarten en Ester, in kaart. Er is om te beginnen een veiligheidsprobleem. De skaters vliegen heen en weer over de Bergweg en veroorza ken levensgevaarlijke situa- ■ties. „Dat kan absoluut niet", stelde 't Hart maar Maarten kon uitleggen hoe het kan worden voorkomen. Als de oriëntatie van de funbox een klein beetje verandert en als er een geasfalteerd pad wordt gemaakt langs de Bergweg, staat een stalen hek niemand in de weg. De skaters kunnen over het pad een aanloop ne men. Hetzelfde geldt aan de andere kant op de parallelweg, al zien de skaters er weinig gevaar in als daar wordt volstaan met een gat in het hek. „Daar rij den toch haast geen auto's." Vandalisme Een ander probleem is het vandalisme: niet alleen het slopen van de hekken maar vooral de leuzen die op de ge reformeerde Oostkerk zijn ge schilderd. Over de hekken sta ken de vertegenwoordigers van de skaters de hand groot moedig in eigen boezem, maar de geschilderde leuzen had den niets, maar dan ook niets, met de skatejeugd te maken. „Er is één persoon die dat doet en daar willen we niets mee van doen hebben", verzekerde Ester de Laat. En dan de vervuiling. Dat kan ook niet, volgens de wethou der en de skaters gaven hem gelijk. „Daar moeten we op letten. Er staat een afvalbak tussen de banken dus als ie dereen daar z'n rommel in doet, moet het goed zijn." Dat daarmee de problemen niet zijn opgelost, wilde Maarten Ket toch wel onder strepen. Er werd per slot van rekening donderdag al een stalen hek 'misplaatst', 't Hart zegde toe er alles aan te doen om de zaak samen met de jeugd op te lossen. „Maar dan moeten jullie beloven dat je de boel niet meer vies maakt en dat er geen onveilige situaties meer ontstaan. Ik ga ervan uit dat de groten ook op de klein tjes letten", zei de wethouder. Daar had Maarten Ket toch een beetje moeite mee want „de kleintje luisteren niet naar ons. Er zitten erbij van een jaar of vier." Ester en Maarten vinden dat de ouders van die kinderen ook wel een oogje in het zeil kunnen hou den." Dorkas helpt Mozambique ZIERIKZEE - De Dorkasgroep Schouwen-Duiveland doet mee met de landelijke actie voor hulp aan het door natuurgeweld getroffen Mozambique. Deze actie is gericht op het inza melen van voedsel en keukenge rei. Dorkas zet zich in om alle ingezamelde goederen binnen zo kortst mogelijke tijd naar Mozambique te sturen. De inle- veradressen op Schouwen-Dui veland zijn: familie Den Boer, Zandweg 33, Zierjkzee; familie Vaane, Platteweg 12-14, Scha- rendijke en familie Slaager, Bouwmansweg 10, Burgh- Haamstede. Het eerste transport naar het centrale verzameldepot van Dorkas in Andijk staat gepland op woensdag 15 maart vanuit de Zandweg 33 in Zierikzee. Majoor vertelt ZOUTELANDE - De afdeling Zoutelande van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft voor dinsdag 14 maart ma joor Bosshardt van het Leger des Heils uitgenodigd. Majoor Bosshardt vertelt die avond over haar werk en haar leven. Alle belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur in zaal Middendorp aan de Smids traat in Zoutelande. Auto's beschadigd door aanrijding LEWEDORP - Bij een aanrijding op de kruising Schelde- straat-Deltastraat in Lewedorp zijn donderdagmiddag twee auto's beschadigd. Het ongeval gebeurde doordat een 61-jan- ge automobilist uit de gemeente Borsele onvoldoende rechts aanhield op de Deltastraat. Daardoor botste een 35-jarige plaatsgenoot, die vanaf de Scheldestraat de Deltastraat wil de inrijden, tegen de auto van de 61-jarige bestuurder. Er was alleen materiële schade. 'Hengelaars' actief in Vlissingen VLISSINGEN - De politie Zeeland waarschuwt voor 'henge laars'. De afgelopen weken is in Vlissingen een aantal inbra ken gepleegd door middel van de zogenaamde hengelmetho- de Inbrekers maken met behulp van een ijzerdraadje via de brievenbus de deur open. De dieven hadden het voornamelijk voorzien op geld en cheques. De schade per inbraak liep op tot enkele honderden guldens. Volgens de politie zijn dit soort in braken te voorkomen als de deuren goed worden afgesloten met een nachtslot. Van der Doef moderniseert GBA VLISSINGEN-Oud-burgemeester J. C. Th. van der Doef van Vlissingen is donderdag door minister R. van Boxtel (Grote Steden- en Integratiebeleid) benoemd in een adviescommis sie die zich gaat bezighouden met de modernisering van de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (GBA). Voorzitter is I. Th. Snellen, emeritus hoogleraar aan de Eras mus Universiteit in Rotterdam. De GBA is halverwege de ja ren tachtig ontworpen. Sinds de invoering ervan in 19 94 is het uitgegroeid tot de belangrijkste bron van persoonsgegevens voor de (semi-)overheid. De snelle ontwikkelingen op het ge bied van de informatie- en communicatietechnologie zijn aanleiding om de GBA tegen het licht te houden. De commis sie brengt uiterlijk september dit jaar advies uit. Middelburgse brandstichter bekent MIDDELBURG - De Zeeuwse recherche heeft woensdag een 22-jarige inwoner van Middelburg aangehouden. De man wordt verdacht van brandstichting in een duplexwoning aan het Prinses Marijkeplein in Middelburg. Hij heeft inmiddels bekend en zal vandaag worden voorgeleid. Het motief voor de brand is onduidelijk. Mobieltje uit auto gestolen ZIERIKZEE - Genotsmiddelen en een mobiele telefoon wa ren de buit van een inbraak in een auto die geparkeerd stond op het Havenplein in Zierikzee. De diefstal moet gepleegd zijn tussen woensdagavond 18.00 uur en donderdagochtend 9.00 uur. Speel-o-theek krijgt subsidie HULST - Speel-o-Theek Aap Noot Mies in Hulst krijgt 16.530 gulden van de gemeente voor onder meer de aanschaf van speelgoed en een computer en voor een bijdrage in de huur kosten. De speelgoeduitleen verhuisde in 1999 van basis school De Nobelhorst naar cultureel centrum Den Dullaert. Door de hogere huur zijn de kosten gestegen. Bijkomend pro bleem is het grote succes dat de Speel-O-Theek sindsdien kent, want sinds de verhuizing is het aantal leden en uitlenin gen aanmerkelijk vergroot. Daarom is er meer speelgoed no dig. De stichting heeft de uitleenprijzen inmiddels verhoogd maar rekent ook op een bijdrage van de gemeente. B en W willen voortaan jaarlijks 8.780 gulden subsidie geven en daarnaast nog een eenmalige bijdrage leveren voor een aan geschafte computer en voor de hogere huurkosten. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Van de laatste zeven bouwkavels van het plan Muijepolder in Sint-Maartensdijk gaan er vijf naar Thoolse inwoners en oud inwoners. De twee overige per celen zijn door loting terechtge komen bij belangstellenden in Bruinisse en Hellevoetsluis. Zevenenvijftig kandidaten schreven zich in om in aanmer king te komen voor een kavel. De loting is donderdagmorgen verricht door notaris P. C. Knook uit Tholen-stad. Van de gelukkigen zijn er twee afkomstig uit Sint-Maartens dijk en één uit Tholen-stad. Twee anderen, nu wonend in Et- ten-Leur en Uden, zijn van oor sprong eveneens uit de regio Tholen afkomstig. Twee van de zeven komen van elders. De eerst getrekkenen heeft eerste keuze. Zo wordt het rijtje afge werkt. De toekomstige kavelbe- zitters krijgen over een dag of tien officieel bericht van de ge meente. Daarna gaat de selectie van kavels van start Tegelijkertijd zijn drie bouw blokken verloot onder aanne mers. Kleinbouw Techniek uit Sint Philipsland, aannemersbe drijf P. J. J. Deurloo uit Tholen- stad en Muller Franken uit Sint- Maartensdijk behoorden tot de eerste drie. Eveneens op volgor de van trekking kunnen zij kie zen tussen een blok van vier vrijstaande woningen, een blok van vier half vrijstaande wonin gen en een blok van vier half- vrijstaande en een vrijstaande woning. De grootte van het tota le verlote gebied bedraagt ruim 11.000 vierkante meter. Hobbybeurs GOES - Het Buurtwerk Goes- Zuid houdt zaterdag 18 maart een hobbybeurs in buurthuis De Pit. De deelnemers laten de re sultaten van hun liefhebberijen zien. De beurs is open van 9.30 uur tot 15.00 uur. Snuffelmarkt MIDDELBURG - De wijkver- eniging Zuid houdt zaterdag 8 april tussen 10.00 en 15.00 uur een hobbydemonstratie en snuffelmarkt.. Er kunnen nog tafels gereserveerd worden (in formatie: 0118-625399). Advertentie naam, internationale allure! Nou ja, Jan des Bouvrie klinkt niet bepaald alledaags Nederlands. Toch is hij een van Nederlands succes volste ontwerpers. Hij tekende voor Anton - eetkamertafels en - stoelen. Massief Amerikaans geolied kersenhout. Je kunt ook Anton salontafels krijgen. Kenmerk is puur natuur. Door groei en tijd getekend hout. Er zit leven in zo'n tafel, zo'n stoel. Niet cosmetisch, maar eerlijk van karakter en structuur. Zo n oerhollands design van Jan des Bouvrie's internationale allure vind je bij Paauwe in Goes. Waar anders? des Bouvrie ,e<^ ottóe col,ect,'e, 12000m2 showroom Marconistraat 15. Goes Tel. 0113 - 220840, Donderdag koopavond ÏINTEIWIEUBEl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 31