Aanpak overlast disco in impasse mmf "v, -mi PZC PvdA-dissidenten Middelburg blijven eigen koers varen Philips waarschuwt voor illusies 2! Glijbaan en wipkip voor Brave Hendrikjes Nieuw plekje voor Kapels wandkleed I-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:' Geringe nucleaire controle in België schokt Greenpeace zeeland 16 Bestemmingsplan Goes maakt volgens La Plaza maatregelen onmogelijk J. LANDEGENT ra Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 4 maart 2000 door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Directeur S. Klawer van de Terneuzense vestiging van Philips heeft de werknemers gisteren gewaar schuwd dat ze zich geen illusies moeten maken over de kansen van de spaarlampenfabriek. Het uiteindelijke resultaat zal verplaatsing van het werk naar Polen zijn. ongeacht de aan staande uitspraak van de On dernemingskamer. zei Klawer. De vakbonden, de onderne mingsraad en de directeur brachten het personeel giste ren op de hoogte van de stand van zaken. Klawer zei dat Phi lips zich netjes zal houden aan de door de rechter opgelegde spelregels. De Ondernemings kamer heeft twee weken nodig om tot een oordeel te komen over het besluit, de productie van spaarlampen naar het Poolse Pila te verplaatsen. In de tussentijd mag Philips nog niets naar Pila verhuizen. De Ondernemingskamer denkt dat de directie van Philips de zogenoemde salamitactiek toepast in Terneuzen. De rech ters vermoeden dat Philips binnen afzienbare tijd met een initiatief komt om ook de ITM- afdeling (Innovation To Mar ket) in Terneuzen op te doeken. door Rolf Bosboom GÓES - De hinder van het Goese discocafé La Plaza zal door het nieuwe bestemmingsplan voor de binnenstad zeker niet ver minderen. Volgens de eigenaar maakt het plan de maatregelen die hij wilde nemen om de over last voor de omgeving te beper ken juist onmogelijk. La Plaza is gevestigd aan de Grote Kade. Al jaren speelt het probleem dat (vooral vertrek kende) bezoekers voor overlast in het Kadengebied zorgen. De gemeente Goes wil de zogeheten nachthoreca het liefst concen treren in het Koepoortgebied, wat zou betekenen dat La Plaza en enkele andere zaken moeten worden verplaatst. De gemeente had in een eerdere versie van het bestemmingsplan daarom de zaken 'wegbestemd'. Dat stak de Provinciale Plano logische Commissie echter een stokje voor, omdat zij vindt dat de gemeente bestaande bedrij ven die zich aan de regels hou den niet kan dwingen te sluiten of te verhuizen. Sterfhuis In het voorontwerp van het be stemmingsplan, dat vorige maand in de inspraak is ge bracht, is gekozen voor een 'sterfhuisconstructie'. Daarmee wordt de huidige situatie bevro ren: de nachthoreca kan blijven zitten en alleen als de zaak sluit kan er niet meer een soortgelijke zaak voor terugkomen. Bovendien is uitbreiding van het etablissement niet toege staan. Eigenaar A P. R. de Kooning van La Plaza is onaangenaam verrast door het voorontwerp van het bestemmingsplan. Zijn grootste bezwaar is het volledig ontbreken van uitbreidingsmo gelijkheden, zo blijkt uit de in- Bromfietsster breekt pols SINT-ANNALAND - Een 69- jarige bromfietsster uit de ge meente Tholen is donderdag bij een aanrijding op de kruising Oude Zeedijk/Vellingweg in Sint-Annaland gewond ge raakt. Zij werd met een vermoe delijk gebroken pols naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw verzuimde voorrang te verlenen aan een 41-jarige bestuurster uit de gemeente Westvoorne. spraakreactie die het Utrechtse ingenieursbureau LBP namens hem bij het gemeentebestuur heeft ingediend. De Kooning heeft juist een aan tal maatregelen in voorberei ding om de overlast van de zaak te beperken. De Kooning wilde 'susploegen' instellen die de stappers buiten het discocafé tot kalmte moeten manen. Ook zouden er twee entreekassa's moeten komen, zodat de wacht- rij bij de ingang tot het verleden behoort. De stempels die wor den gegeven om bezoekers vrij in en uit te laten lopen, worden afgeschaft. Daardoorzijn de be zoekers meer gedwongen bin nen te blijven. Enkele andere plannen van De Kooning maken uitbreiding noodzakelijk. Zo was het idee ook de eerste verdieping bij de zaak te trekken, zodat het min der druk wordt op de begane grond en bezoekers minder snel buiten blijven hangen. Verder was het de bedoeling om in het naastgelegen pand de gardero be en de toiletten onder te bren gen. Met de uitbreiding wil De Koon ing niet alleen de overlast be perken, maar ook extra inkom sten genereren. Die zijn weer nodig om alle investeringen te kunnen betalen. Nu het bestem mingsplan uitbreiding niet toe laat, ontstaat er volgens de eige naar een impasse. „Daarmee wordt de deur voor het verbete ren van het leefmilieu rondom de horecagelegenheid door u dichtgegooid", zo schrijft het door Wout Bareman DOEL - De milieuorganisatie Greenpeace heeft ernstige kri tiek op de manier waarop in Bel - gië wordt gecontroleerd op ra dioactieve straling. Door een falend meetsysteem werd half februari een stralingsbron bij de kerncentrale in het Waalse Ti- hange pas na acht uur ontdekt. Greenpeace vindt dat onaan vaardbaar. „Nucleaire controle stelt in België zo goed als niets voor", stelt een woordvoerder van Greenpeace België vast. De milieuorganisatie maakt zich grote zorgen over het ontbreken van die controle, omdat die es sentieel voor het waarschuwen van de bevolking bij een calami teit. Doet die zich voor in bijvoor bureau LBP namens hem aan het gemeentebestuur. „Een sterfhuis in de zin zoals die nu is gekozen maakt de situatie er ze ker niet beter op." LBP stelt voor een vergroting van het bedrijfsoppervlak mo gelijk te maken door in de voor schriften bij het bestemmings plan een vrijstellingsbepahng op te nemen. Daardoor kan het college toch medewerking ver lenen aan uitbreiding als het er tenminste van overtuigd is dat de omgeving erbij is gebaat. Bo- beeld de kerncentrale van Doel, dan dienen de hulpdiensten om wonenden snel te kunnen infor meren over het gebruik van jo- diumtabletten, die bescherming bieden tegen eventuele straling. Met het oog daarop beschikken ook grensgemeenten als Hulst, Hontenisse, Reimerswaal en en kele gemeenten in westelijk Noord-Brabant over een grote voorraad pillen. Snuffelpalen De zorg van Greenpeace is inge geven door het uitvallen van Te- lerad, het netwerk van snuffel palen, dat in heel België de radioactiviteit in de lucht moet meten. Het is sinds de jaarwisse ling buiten bedrijf. Het systeem bleek niet millenniumbesten dig. Dat was op het ministerie van Binnenlandse Zaken in juli vendien houden de omwonen den inspraakmogelijkheden. LBP bespeurt verder een tegen strijdige houding bij het ge meentebestuur. Aan de ene kant past het een sterfhuisconstruc tie toe, aan de andere kant maakt het volgens het bureau weinig werk van het daadwer kelijk verplaatsen van de nacht horeca. „Deze (twijfelende) houding maakt het ondernemen voor cliënt extra lastig in de harde concurrentiestrijd in deze sector." WM vorig jaar al bekend, maar aan passing van het computersys teem kost vele miljoenen gul dens; daarom werd volstaan met een minder omvangrijke in greep. Het netwerk werd in 1998 in ge bruik genomen; dat kostte bijna vijftig miljoen gulden. Een woordvoerder van de kern centrale in Doel, op een steen worp afstand van de grens met Zeeland en Brabant ziet geen reden voor paniek. De centrale beschikt over een eigen meet systeem, dat zelfs het kleinste 'lek' direct signaleert, waarna de overheidsdiensten worden geïnformeerd. Greenpeace noemt het absurd dat de over heid afhankelijk is van meetre sultaten van de nuclaire sector zelf. Het systeem moet in april weer operationeel zijn. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De twee PvdA-dissidenten in Middel burg, Hayati Akdag en Piet Kraan, overwegen de fractie vergaderingen te mijden, zolang er geen begeleidingscommissie is. Die mogelijke stap leidt ertoe dat de twee raadsleden een af wijkend standpunt kunnen blij ven innemen. Akdag en Kraan blijven zich scharen achter het verkiezingsprogramma en het beleidsprogramma van B en W. Deze week besloot de ledenver gadering van de PvdA in Mid delburg een commissie in het le ven te roepen. Die moet orde op zaken stellen in de fractie. De kandidaten van de commissie worden nog gezocht. Het is de bedoeling dat het clubje lang durig aan het werk blijft, want hetzouook dezelfde moeten zijn als de kandidaatstellingscom missie voor de periode 2002- 2006. Tijdens de besloten ledenverga dering werden bindende richt lijnen aangenomen over de frac tievergaderingen. Er wordt in de toekomst gewerkt op basis van een vaste agenda. Die bevat altijd vaste punten: een terug blik op commissievergaderin gen, terugblik op de gemeente raadsvergadering, bespreking van de komende commissie- en raadsvergadering. Afgesproken is dat voor elk punt een woord voerder wordt aangewezen. In de commissievergadering wordt alléén het fractiestandpunt ver kondigd. Datzelfde geldt tij dens raadsvergaderingen. Per agendapunt wordt eveneens vastgelegd wie namens de frac tie het woord voert en welk standpunt de fractie inneemt. Slechts één raadslid mag het woord voeren. De afspraken zijn deze week aangenomen. Ze moeten ertoe leiden dat de PvdA in elk geval naar buiten als een heid optreedt. Functioneren De nog te benoemen commissie zal voor de zomer rapport uit brengen over het functioneren van de fractie. De uitkomsten worden voorgelegd aan het be stuur en daarna aan de leden vergadering. In het uiterste geval kunnen de leden hun raadsleden vragen hun zetel ter J beschikking te stellen. Dat kan bijvoorbeeld als raadsleden een 'J afwijkend standpunt innemen j tijdens een commissie-of raads- I vergadering. Als Akdag en Kraan inderdaad 1 besluiten de fractievergaderin- i gen te mijden, ontstaat een I nieuwe situatie. Zij hoeven zich j dan immers niet te conformeren 1 aan het standpunt van de PvdA-1 fractie, omdat zij niet aanwezig J waren tijdens de fractieverga- J dering waarin het PvdA-stand- 1 punt is ingenomen. Monddood Kraan en Akdag kunnen zo- j doende hun eigen, eventueel af- wijkende verhaal, blijven afsté- ken. De twee dissidenten! overwegen de stap, omdat zij bang zijn monddood te worden gemaakt en zich tijdens com-1 missie- en raadsvergaderingen moeten houden aan PvdA- j standpunten die niet de hunne zijn. De twee raadsleden voelen j zich gesteund door sympathi santen binnen de partij Akdag en Kraan wilden vrijdag I geen commentaar leveren op hun mogelijke stap. Cursus voor te zware mensen GOES - In Goes begint in de zo-j mermaanden zomer een cursus j voormensen die last hebben van overgewicht. Naast de verstrekking van eenj nieuw medicijn bestaat de cur-j sus uit een bewegingsprogram-1 ma onder leiding van een sport-J instructeur. Daarnaast zijn er) regelmatig lezingen van artsen,! gedragstherapeuten en diëtis-. ten. Met dit gecombineerde! programma moet voorkomeii worden dat mensen telkens op-I nieuw problemen krijgen met» hun gewicht. De cursus wordt georganiseerd door huisarts R.G.G. Groot uit Arnemuiden, in samenwerking met High Five Lifestyle Center in Goes. De cursus gaat deze zo mer van start. Aanmelden kan via de eigen huisarts of bij Groot, via telefoonnummer 0113-271411. Met z'n allen tegelijk genieten van het nieuwe speelgoed in de peuterzaal. door Ingrid Huibers ■s-H-HENÜRIKSKlNDEREN-Een glij baan en een wipkip, waar je met zijn vie ren tegelijk op kan zitten. Dat kregen de peuters van peuterspeelzaal De Brave Hendrikjes uit 's-Heer Hendrikskinde ren vrijdagmorgen cadeau. Met de opening van de nieuwe speeltuin werd het 25-jarige bestaan van de Brave Hendrikjes gevierd. De speeltoestellen zijn uitgezocht door de ouderwerkgroep van de peuterspeelzaal. De ouders leg den zelf de rubberen tegels, waarop de glijbaan is geplaatst. Om het benodigde bedrag van tiendui zend gulden bij elkaar te krijgen, deed de ouderwerkgroep een beroep op de pot 'premie op actie' van de gemeente Goes. Die beloonde het inititatief met driedui zend gulden. De stichting dorpshuis Heer Hendrikhuis droeg nog eens twee duizend gulden bij. De overige vijf dui mt uit de spaarpot van de peuterspeelzaal. De geplande feestelijl karrentocht viel giste in het water. Daar tri Hendrikjes zich ovei aan. Die lieten zich de smaken. Museummedewerkster J. Hemmes bereidt de onthulling van het wandkleed voor. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KAPELLE - In het fruitteeltmuseum in Kapel- le werd vrijdag het wandkleed 'Gezicht op Ka- pelle' gepresenteerd. Het kleed hing sinds eind jaren zestig in dienstencentrum De Vroone, maar daar hadden ze er na de verbouwing van vorig jaar geen plaats meer voor. Een van de maaksters van het kleed was me vrouw M. Sturm (88). In 1969 was zij lid van 'de dames van de Welfare', een afdeling van het Rode Kruis in Kapelle. Deze club, bestaande uit ongeveer tien vrouwen, besloot om het Ka- pelse centrum bij de opening een wandkleed aan te bieden. Daar heeft het tot vorig jaar ge hangen Toen de eigenaar van De Vroone aangaf geen interesse meer in het kleed te hebben, moest er een nieuwe plek gevonden worden. In eerste instantie was het gemeentehuis in beeld, maar ook daar was geen plaats. H. Dommisse, werk zaam als telefoniste bij de gemeente, stelde voor om het fruitteeltmuseum te benaderen. Daar waren ze graag bereid het doek op te han gen. Dit tot groot genoegen van mevrouw Sturm. „Het heeft daar nu een mooi plekje in de hal," zei ze opgetogen. De aanbieding van het kleed vrijdag had veel weg van een reünie. Zeven dames die eind jaren zestig bij de Welfare zaten, bezochten het mu seum. Na veel gekus, koffie en een heuse toe spraak van M. Sturm werd het kleed onder toezicht van zo'n twintig belangstellenden onthuld. Vervolgens konden nog enkele andere kleden van Sturm worden bekeken, want on danks haar hoge leeftijd maakt ze die nog steeds. Deze kleden zijn nog tot eind april te zien. Het grote kleed blijft ook na die datum hangen. ALTIJD VERTROUWD DICHTBIJ daihatsu DAIHATSU Charade, rood 1.3i 16V '91 8.950,- Charade, rood TS 1,3i '94 14.500,- Charade, wit TS '90 7.950,- Charade, l.blauw 1.3 16V '95 14.450,- Applause, grijs 1.6 EFi '90 6.950.- Applause, groen 1.6 EFi '92 12.950,- ANDERE MERKEN Audi 80 CD S5, zilver '82 3.950,- BMW M5, zwart '87 4.950.- BMW 316, grijs '87 3.450,- Chrysler GR Voyager, grijs '91 12.950,- Chrysler Voyager '97 38.950,- Citroën AX. wit '89 3.950,- Ford Mondeo, automaat, rood '90 14.950,- Ford Scorpio, beige '89 4.950.- Nissan Primera. grijs 1.6i '93 9.850,- Opel Corsa GSi, wit 16 EFi '88 3.950.- Peugeot 405 estate GLD, rood '92 12.950,- Suzuki Swift, groen 1.3 GX '95 15.950,- Toyota Corolla 1.8 D, bruin '90 4.950.- Volvo 440 DL, rood '91 9.450,- Volvo 440 DL, d.rood '95 17.950,- Volvo 440 CL, rood '90 8.950.- TERREINWAGENS Jeep Cherokee, grijs '88 14.950.- Mitsubishi Pajero. zwart '95 14.450.- Nissan Patrol, wit 3.3 d '90 19.950,- Suzuki Vitara, grijs '92 14.450.- Toyota Hillix, grijs '90 23.450.- BEDRIJFSWAGENS Opel Campo 2.5 D. zwart '90 12.450,- Opel Combo, blauw '95 13.950.- Peugeot J5 Pick-Up, wit '91 8.950.- VW Transporter, wit '91 13.750.- GRAAG TOT ZIENS BIJ!!! Autobedrijf J. LANDEGENT De Roterij 22 - 4328 BA Burgh-Haamstede Tel. 0111-658042' - Fax 0111-658053 Opdat u niet struikelt over ons werk. Aan alle bewoners van BAARLAND N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in BAARLAND aan het waterleidingnet op 7 en 8 maart 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven le Goes, telefoon (0113) 232333 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DELT/\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat mi bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. aal. uwe speeltuin van de Brave peeltoestellen derwerkgroep »e ouders leg- ls, waarop de van tiendui- zend gulden komt zend gulden bij elkaar te krijgen, deed de ouderwerkgroep een beroep op de pot 'premie op actie' van de gemeente Goes. Die beloonde het inititatief met driedui zend gulden. De stichting dorpshuis Heer Hendrikhuis droeg nog eens twee duizend gulden bij. De overige vijfdui- uit de spaaipot van de foto Willem Mieras peuterspeelzaal. De geplande feestelijke opening en huif- karrentocht viel gistermorgen letterlijk in het water. Daar trokken de 27 brave Hendrikjes zich overigens weinig van aan. Die lieten zich de taart en friet goed smaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 52