Scheepswerf neemt loswal over PZC PZC Jeugd al in carnavalsstemming Bergen op Zoom wil industrie in Auvergnepolder College Goes is voor komst interne klachtencommissie zeeland 15 Reimerswaal en Kapelle akkoord met erfpachtovereenkomst Rijkswaterstaat Thoolse 65-plussers mogen meedenken over geld ouderenzorg 1 Goes wil het geruzie over plantsoen in Gandhilaan afsluiten zaterdag 4 maart 2000 doorlngrid Huibers HANS WEEKT - Scheepswerf Reimerswaal uit Hansweert mag de loswal in de gemeenten Reimerswaal en Kapelle van Rijkswaterstaat (RWS) overne men. Omdat RWS niet direct met particulieren zaken doet, fungeert de gemeente Reimers waal als intermediair. De gemeente krijgt de wal van RWS in erfpacht en draagt deze erfpacht vervolgens over aan de scheepswerf. De gemeente Ka pelle die het grootste gedeelte van de loswal op haar grondge bied heeft, stemt met de regeling in. De scheepswerf wil de wal ge bruiken voor het afmeren van schepen, waaraan reparaties I door Rob Paardekam GOES - Burgemeester en wet houders van Goes willen dat er in de gemeente een interne klachtencommissie komt. Hier kunnen burgers in de toekomst terecht met hun klachten over het optreden van ambtenaren en I bestuurders. Volgens de Algemene Wet Be- I stuursrecht moeten alle ge- meenten een klachtencommis- sie hebben. De Vereniging van I Zeeuwse Gemeenten heeft I daarop voorgesteld om de pro- I cedures in alle gemeenten binnen de provincie gelijk te I stellen. Zo moet voor de burger I duidelijk worden wat te doen bij I een klacht. I De eventueel te vormen com- I missie gaat bestaan uit een Goesenaar bij botsing gewond GOES - Een 45-jarige Goese naar is vrijdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Lijn baan in Goes. j De man reed met zijn bedrijfs- wagen achteruit en botste tegen j een bedrijfswagen die bestuurd werd door een 51-jarige man uit Zierikzee. Beide auto's werden beschadigd. De Goesenaar moest met letsel in het gezicht en rib fracturen worden overge- I bracht naar het ziekenhuis in Goes. moeten worden uitgevoerd. Die schepen liggen nu nog langszij de twee drijvende dokken van de werf, maar moeten binnen kort plaatsmaken voor een der de dok. Behalve de eerste honderd me ter langs de zuidzijde van de wal die de scheepswerf zelf nodig heeft, blijft de kade openbaar. „We verplaatsen de bergen zand die nu langs de kade liggen wat naar achteren, zodat er meer ruimte ontstaat", zegt directeur E. Mattheijssen van Scheeps werf Reimerswaal, die blij is dat de gemeente de overname nu mogelijk wil maken. Met de overname van de wal verplicht de werf zich voor het onderhoud te zorgen. Om dat te kunnen bekostigen wil het be drijf liggeld gaan wagen. Vol voorzitter en tenminste twee le den. De gemeente stelt vervol gens een klachtencoördinator aan die tevens secretaris wordt van de commissie. Deze coördi nator gaat bij een klacht met beide partijen praten om te kij ken of de zaak zonder commis sie afgehandeld kan worden. Pas als dat niet lukt, buigt de klachtencommissie zich over de zaak. Niet overal in de provincie ging de gemeenteraad al akkoord met het oprichten van een inter ne klachtencommissie. Zo zijn de Schouwse raadsleden ver deeld over het onderwerp. En kele partijen daar vinden het onzin om zo'n orgaan op te rich ten, aangezien het binnen enke le j aren waarsch i j nlij k wetteli j k verplicht wordt om een externe commissie te hebben. Daarbij komt de behandeling van een klacht in handen van een onaf hankelijk orgaan. Er zijn al plannen voor een provinciale ombudsman. Daar kan de bur ger heen als hij het niet eens is met de uitspraak van de ge meentelijke commissie. De Zeeuwse gemeenten staan posi tief tegenover zo'n ombudsman. In Goes is de raadscommissie al akkoord gegaan met de komst van een interne klachtencom missie. Of de gemeenteraad dat ook doet, zal blijken op 23 maart. Dan staat het onderwerp op de agenda voor de raadsver gadering. Deze wordt gehouden in het stadhuis op de Grote Markt en begint om 19.30 uur. gens Mattheijssen zijn er 'veel belangstellenden' die straks goederen op de wal willen over slaan. In eerste instantie waren de ge meenten Kapelle en Reimers waal zelf geïnteresseerd in de exploitatie van de loswal. Ook Zeeland Seaports zou daar mo gelijk in participeren. Na lang onderhandelen met RWS was een afkoopsom van 1,2 miljoen gulden voor het onderhoud van de wal overeengekomen. Vlak voor de geplande over dracht, afgelopen januari, haakten niet alleen het haven schap, maar ook de beide ge meenten af. Er zat te weinig mu ziek in de wal, die vanaf de Westerschelde bekeken achter de sluis ligt en waar bovendien van RWS niet gebouwd mag worden. Hoewel de onderhan delingen tussen de werf en de gemeente Reimerswaal nog niet zijn afgerond, ziet het ernaar uit dat het bedrijf in ieder geval moet bijdragen aan een 'dam- wandfonds'. De gemeente stort daar op haar beurt een gedeelte van de afkoopsom in. ,Het ziet ernaar uit dat de dam- wand over een jaar of 45 ver nieuwd zal moeten worden", legt bedrijf scontactfunctiona- ris P. van Dijke van de gemeente Reimerswaal uit. „Om de vol gende generatie niet met een vervelende erfenis op te zade len, willen we daar nu alvast geld voor reserveren." Over de overname van de wegen in het gebied onderhandelt de ge meente nog met het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Uiterlijk 1 juni - tot die datum verlengt de provincie hoogst waarschijnlijk de gedoogver gunning - moet de scheepswerf een gedeelte van het bedrijf dat nu langs de Werfdijk ligt verhui zen naar de locatie aan de Kaai. De werf is al jaren met RWS in gevecht over een mogelijke schadevergoeding voor die ver plaatsing. De verhuizing vloeit voort uit verscherpte milieu-ei sen die de rijksdienst ruim vijf jaar geleden afkondigde. Het voorstel van het college van Reimerswaal om de loswal over te dragen wordt donderdag 16 maart behandeld in de commis sie wonen en milieu. Die bijeen komst vindt plaats in het gemeentehuis in Kruiningen vanaf 19.30 uur. Harde wind zorgt voor overlast VLISSINGEN - De harde wind heeft vrijdagmorgen in Vlis- singen voor overlast gezorgd. Van een woning aan de Burge meester van Woelderenlaan zijn enkele dakpannen van het dak gewaaid. Bij de bouwplaats van de Sardijntoren zijn bouwmaterialen weggewaaid. Nabij de Bosjeslaan is een mo biel toilet omver gewaaid. In Dreischor werd vrijdag een bushokje vernield. De hevige wind blies de zij panel en er u i t. Een melding dat er iets mis was met de graansilo aan de Vissersdijk in Zierikzee, bleek achter af loos alarm. Het lawaai bestond uit kabels die door de harde wind tegen de daarvoor bedoelde kabelgoot sloegen. Op de Elkerzeeseweg bij Scharendijke viel een boom om in een tuin Ook daar bleef de schade beperkt. De boom kon later op de dag door gemeentepersoneel weer overeind worden gezet. Oververhitte sterilisatie-oven GOES - Het brandweerkorps Goes rukte vrijdagavond rond half zeven met twee bluswagens, een ladderwagen en een hulpverleningsvoertuig uit voor een oververhitte sterilisatie oven in het Oosterscheldeziekenhuis. De oven vatte geen vlam, maar zorgde wel voor een aanzienlijk rookontwikke ling op de tweede verdieping van het ziekenhuis. Vrienden en familieleden van de patiënten die voor het bezoekuur kwa men moesten in de hal beneden wachten totdat de brandweer de zaak had gecontroleerd. Nadat de oven was uitgeschakeld en de verdieping geventi leerd, kon de laatste blus wagen rond kwart over zeven 's avonds weer naar huis. Tegelijkertijd konden de bezoekers toen het ziekenhuis weer in. Vijf weken cel voor steunfraude MIDDELBURG - Vijf weken gevangenisstraf voor een 35-ja- rige man uit Oost-Souburg wegens steunfraude was vrijdag het vonnis van de Middelburgse politierechter. De verdachte had in het tweede halfjaar van 1998 aan de gemeentelijke so ciale dienst niet opgegeven dat hij naast zijn uitkering werk te. Hij verkeerde in de veronderstelling dat vakantiewerk niet moest worden gemeld aan de gemeente Vlissingen. Het nadeel voor de gemeente was 14.000 gulden. School steunt De Mikke MIDDELBURG - Leerlingen uit groep zeven en acht van de Franciscusschool in Middelburg hebben vrijdag een cheque ter waarde van 610 gulden overhandigd aan Coby Louwerse, beheerdster van vogel- en egelopvangcentrum De Mikke. Het geld was ingezameld op een spelletjesavond. De Mikke gaat het geld gebruiken voor de bouw van een nieuw buitenbassin, dat 25.000 gulden kost. Boete voor mishandelen vrouw MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft vrij dag een 39-jarige man uit Vlissingen veroordeeld tot vijfhon derd gulden boete voorwaardelijk. De verdachte had 26 janu ari vorig jaar in Middelburg zijn ex-vrouw in haar woning mishandeld door haar een duw te geven.Spanningen in de re latie vormde de aanleiding tot de mishandeling. Vlissinger trapt deurruit in VLISSINGEN - Een 25-jarige man uit Vlissingen is vrijdag morgen door de politie aangehouden, nadat hij een deurruit in de Nieuwstraat in zijn woonplaats had ingetrapt. De man raakte hierbij lichtgewond aan zijn been en wilde zich laten behandelen in het ziekenhuis. De politie kon hem op weg daar naartoe aanhouden. Na verhoor mocht de Vlissinger weer gaan. door Mieke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - De j gemeente Tholen gaat de oude ren in de gemeente heel direct vragen wat ze met de middelen moet doen die voor ouderenbe leid beschikbaar zijn. Het Vlissingse bureau Stichting Ad viesgroep P20, gaat een schrif telijke enquête houden onder 2000 Thoolse ouderen over ge zondheid, wonen en vrijetijds besteding. Nog eens 200 oude ren zullen hun verhaal doen in I een mondeling vraaggesprek over dezelfde onderwerpen. De geldstromen in de ouderen zorg zijn sterk veranderd. Met het verdwijnen van de Wet op de Bejaardenoorden, heeft de ge meente alle bemoeienis met de zorgkant van de zaak verloren. Voor ouderenhuisvesting zor gen de particuliere sector en woonslichtingen. Voor de ge meenten blijft het zogenaamde flankerende beleid over: voor waarden scheppen zodat ook de mensen-op-leeftijd kunnen REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl teGoeS: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder E.L. Ramakers M.J. van der Schot A. van Westen K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl blijven participeren in de sa menleving. Liever dan het beschikbare geld in kleine beetjes over de hele breedte vari het terrein in te zet ten, wil de gemeente Tholen doelmatig met de centen om gaan. Wat het bestuur wil weten is waar de behoeften van oude ren liggen en hoe zij zelf denken dat die moeten worden inge vuld. Inmiddels hebben alle organi saties en instellingen die ook maar iets met ouderen te maken hebben, een brief ontvangen over het onderzoek. Er wordt hen gevraagd toch vooral de deelname te stimuleren en zono dig het invullen van de schrifte lijke vragenlijst te ondersteu nen. De vragenlijsten worden per post gestuurd aan 2000 van de 3200 ouderen die op Tholen en Sint Philipsland wonen. Naar verwachting worden daarmee nagenoeg alle mensen die ouder zijn dan 65 jaar benaderd. Het adviesbureau moet minstens 40 procent van de formulieren te rugkrijgen om een goed beeld te krijgen van wat de ouderen wil len. Leden van de scouting ha len de ingevulde formulieren op op afgesproken zaterdagen, eind maart en begin april. Voor de mondelinge vraagge sprekken worden, verspreid over de Thoolse kernen, 200 mensen geselecteerd. In de vra gen formulieren wordt niet al te specifiek naar de inkomenssitu atie gevraagd en ook problemen als eenzaamheid komen er niet in aan de orde. Peter Gillissen, die het onderzoek voor P20 co- orclineert, hoopt dat dergelijke zaken in de gesprekken aan de orde zullen komen. De gemeente wil de onderzoeks resultaten, conclusies en aanbe velingen presenteren tijdens de landelijk Dag van de Ouderen, die 30 september of 2 oktober zal worden gehouden. Voorstel len die voortvloeien uit het on derzoek zullen daarna worden gefomuleerd en in de gemeente raad behandeld. Auto beschadigd HEINKENSZAND - Een 31-ja- rige vrouw uit Heinkenszand heeftbij de politie aangifte ge daan van de beschadiging van haar auto. Het linker voorspat bord en de bumper zijn kapot. De hoogte van het schadebe drag is nog niet bekend. W- 'dl Af» *3 De kinderen van de Sint Antoniusschool kregen vrijdagmiddag een uitbundig voorproefje op het narrenfeest. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt OUD-VOSSEMEER - Prins Weijte en zijn gevolg (de Nar, de Pliesie en de Gróöste Boer) zijn vrijdagmiddag de scholen in Oud-Vossemeer afgeweest om een narre- tje en een prinsesje te kiezen. Van de Vossemeerse schooljeugd hadden zich 20 kandidaten aangemeld. Daaruit werden de 11-jarige Marjolein Dam, leer linge van de Sint Antoniusschool en Pie- ter Laban uit groep zes van de Heenet- rechtschool, gekozen. Marjolein en Pieter werden vrijdagavond op de Stasse Mistpit, het parkeerterrein- tje in de Ring, aan het vastenavondpu- bliek voorgesteld. De kinderen zullen gedurende de carnavalsviering dit week einde, de jeugdige feestneuzen aanvoeren. De schoolkinderen, maar ook de peuters van Peuterspeelzaal de Pluus, die vrijdag morgen een bezoek kreeg van Prins Weij te, hadden de carnavalsstemming er al goed in. Verkleden, zingen, dansen, la waai maken en lol trappen vormen het re cept voor een bourgondische vasten avondviering in Oud-Vossemeer. door Anita Hoekman BERGEN OP ZOOM - Bergen op Zoom wil oude bedrijventer reinen opofferen aan woning bouw en de Auvergnepolder voor industrie bestemmen. Dat blijkt uit de structuurvisie 2030 waarin een beeld wordt ge schetst hoe de stad er over dertig jaar uit zal moeten zien. De commissie Ruimtelijke Orde ning boog zich afgelopen week over de ruwe toekomstvisie die deze maand ter inspraak komt. Hoewel de plannen nog lang niet vastliggen lijkt de gemeen te er in elk geval vast van over tuigd dat de industrie in Bergen op Zoom maar één kant op kan. De kant van de Auvergnepolder. Op een steenworp afstand van Bergen op Zoom droomt de ge meente Reimerswaal van een multimodaal bedrijventerrein in de Kreekrakpolder. De vraag naar grond is er nu al en de afgelopen jaren was het aanbod zeer schaars. Onlangs wist de gemeente nog de hand te leggen op een klein aantal hec tare industriegebied. Maar vol gens de structuurschets is dat over een aantal jaren bij lange na niet voldoende om aan de vraag te kunnen voldoen. In de structuurvisie staat daarom dat er over tien jaar negentig hecta re bedrijventerrein moet bijko men in het westen van de Auvergnepolder en twintig jaar later, in 2030, moet het totale terrein zo'n 155 hectare be slaan. Een groot gebied, maar dat komt doordat er in de struc tuurvisie vanuit wordt gegaan dat bestaande bedrijventerrei nen zoals de Lage Meren, De Poort en de Geertruidapolder over dertig jaar verouderd zul len zijn en meer geschikt voor bijvoorbeeld woningen. De opoffering van de Auvergne polder stuit veel mensen tegen de borst. Waarom een nagenoeg ongerepte polder bebouwen als je op nog geen twintig kilometer rijden van het industrieterrein van Antwerpen zit en binnen enkele jaren misschien ook con currentie vanuit Zeeland erbij krijgt? Volgens een woordvoer der richt de gemeente zich voor de Auvergnepolder op de ty pisch lokale industrie en wordt er geen bovenregionale activi teit gepland. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil dat er nu definitief een einde komt aan het langdurige con flict rond de tuinen in de Indira Gandhilaan in de Goese Polder. Zij heeft een laatste poging gedaan om het geschil, dat neer komt op een slepende burenru zie, op te lossen. Wat de gemeen te betreft is de maat nu vol. Zij wenst er geen tijd meer in ste ken. De bewoners van drie naast el kaar gelegen panden namen in oktober 1998 het onderhoud van het plantsoentje achter hun woningen over van de gemeen te. Dat deden zij omdat zij von den dat het gebied er wat ver waarloosd bij lag. De drie gingen enthousiast aan de slag. Mede door het hekje dat ze eromheen plaatsten oogde het plantsoentje na korte tijd echter meer als privétuin dan als openbaar groen. Dit tot grote ergernis van enkele andere be woners van de straat, die uitkij ken op het gebied. Die trokken bij de gemeente aan de bel. De gemeente kwam net als hen tot de conclusie dat er sprake was van oneigenlijk gebruik. Met veel moeite werd vorig jaar juli een oplossing bereikt. De drie bewoners waren bereid de zorg voor het gebied terug te ge ven aan de gemeente. Daarmee leek het probleem uit de wereld. Tijdens het geruzie was echter ook duidelijk gewor den dat de eigen tuin van de drie bewoners verder doorliep dan de kadastrale grens. Het ging om een strook van zeventig cen timeter. De tegenpartij eiste bo vendien dat de schutting waar zij op uitkijkt zou worden ver laagd. Verder werd er nog gere detwist over de staat waarin het plantsoen moest worden terug gebracht. Eind vorig jaar wilde de ge meente de zaak oplossen door alles te combineren. De drie be woners konden de strook van de gemeente kopen, maar dan moesten zij wel de beplanting die ze hebben aangebracht in het plantsoentje weghalen. Ver der diende de bewoner van het pand waar de tegenpartij op uit kijkt zijn schutting te verlagen tot maximaal een meter. Ook daarmee was het conflict niet afgedaan. De gemeente bleek de eis van het verlagen van de schutting niet te mogen stellen, omdat voor een schut ting aan de achterkant van een perceel geen vergunning nodig is als die niet hoger is dan twee meter. Bovendien was gebleken dat niet alleen de drie bewoners maar ook hun tegenstanders zich ten onrechte een strook achter hun tuin hebben toegeëi gend. Die moeten de grond dus ook kopen om te voorkomen dat de gemeente de strook terugeist en zij de beplanting die ze daar hebben aangebracht moeten verwijderen. De gemeente heeft het aanbod de grond te kopen nu nogmaals aan alle betrokkenen meege deeld, inclusief de goede voorwaarden. Daarbij laten burgemeester en wethouders nadrukkelijk weten dat dit 'van onze zijde de laatste poging is om de zaak naar ieders tevre denheid af te handelen'. Bromfietsster bij botsing gewond SINT-ANNALAND - Een 69- jarige bromfietsster uit de ge meente Tholen is donderdag rond half twee 's middags bij een aanrijding op de kruising Oude Zeedijk/Vellingweg in Sint-An- naland gewond geraakt. Zij werd met een vermoedelijk ge broken pols naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw verzuimde op de kruising voorrang te ver^ lenen aan een 41-jarige be stuurster uit de gemeente West7 voorne. Zes auto's opengebroken WISSENKERKE - In Wissen- kerke zijn in de nacht van don derdag op vrijdag in het totaal zes auto's opengebroken. Daarbij is hoofdzakelijk ge- luidsappartuur weggenomen. Uit één auto werd een autotele foon gestolen. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Winkeldiefjes GOES - Twee Goese jongens van 11 en 14 jaar zijn donderdag aangehouden voor winkeldief stal. De jongste had een reep chocola achterovergedrukt. Na zijn aanhouding bekende hij nog twee andere winkeldief stallen. Zijn moeder heeft de ge stolen waar betaald. Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 51