Timmer in opspraak na bloedtest De Jong opent aanval op Gianni Romme PZC Grote sponsor voor team Verstappen Mislukte start kost Andrea Nuyt medaille Vitesse behoudt kans op Europees voetbal sport 21 Hematocrietwaarde te hoog aan vooravond WK schaatsen Medisch begeleider begrijpt er niets van Levenslange schorsing volleyballer zaterdag 4 maart 2000 door Gijs van Oosten NAGANO - Een hoge hemalo- criel waarde in het bloedmon ster van Marianne Timmer heeft voor opschudding gezorgd in I het Nederlandse kamp in Naga no. Het bloed van de schaatsster dat op donderdagmorgen in Na gano was geprikt bleek een waarde van 47.4 te hebben, een i fractie boven de norm van de i medische commissie van Inter- nationale Schaats Unie (ISU), die ligt op 47.0. Een tweede controle, 24 uur la ter, leverde een hematocriet waarde op van 44.0. De affaire lijkt met een sisser af te lopen, maar de argwaan is gewekt. Vooral omdat de gemiddelde waarde van Timmer niet zo lang geleden opvallend lager was. Timmer was gistermorgen toen ze aan het ontbijt door haar coach Egbert van 't Oever op de hoogte was gebracht volledig van streek. Ze moest een paar uur voor de start van de 500 me ter op het WK afstanden op nieuw haar bloed laten prikken en had het gevoel dat ze in de be klaagdenbank stond. Het was opvallend dat haar tijd op de eerste 500 meterrit (39,44) door Johann Mast LEEUWARDEN - Het resul taat van de eerste bloedtest in Nagano, waarbij de hema tocrietwaarde van schaats ster Marianne Timmer te hoog was, kwam voor me disch begeleider Jillert Ane- ma van het Sanexteam als „een volslagen verrassing". Anema durft zijn handen 'blind' voor Timmer in het vuur te steken. „Als er iemand is bij wie het woord doping niet past, dan is het Marianne. Ze neemt niet eens vitaminepilletjes. Toen ze voorhoofd holte-ont steking had, durfde ze geen medicijnen te nemen. IJzer- pilletjes laat ze staan, omdat ze niet weet wat er in zit", al dus de fysiotherapeut uit Bontebok. die niet in Nagano is. De schaatsers van het Sanex team vallen in Nagano onder de verantwoordelijkheid van Hans Smid. de arts van de to tale Nederlandse afvaardi ging- Hoge waarde Anema heeft niet in het minst een verklaring voor de hoge waarde die in de eerste test bij Timmer werd gemeten. Timmer 'scoorde' donder dagavond een waarde van 47,4 en kwam gisterochtend een drietal keren uit tussen 43 en 44. „Dat verschil is on evenredig groot. Als je be denkt dat de hematocriet waarde na een hoogtestage van drie weken bij de gemid delde schaatser met twee punten omhoog gaat, dan is vier wel heel veel", aldus Anema. „Dit bestaat haast niet." Naarmate de trainingsar- beid afneemt, stijgt de hema tocrietwaarde. Anema ver moedt dat Timmer door het drukke wedstrijdprogram ma de laatste dagen welis waar minder heeft getraind, maar dat kan volgens hem nooit het grote verschil ver klaren. ,,Of de tests dus niet deugen?Tja, dat kun je vanaf deze afstand niet zeggen." Vervelend De medisch begeleider vindt het niettemin een vervelende kwestie voor het team. „Er wordt toch snel gedacht 'waar rook is, is vuur', maar wij zijn zó fel tegen doping. Wij willen het met wortel en tak uitroeien en zijn daarom vanaf het eerste moment vol ledig open en eerlijk geweest. Als je niets te verbergen hebt, hoef je ook nergens over te tobben." GPD [door André Hoogeboom (AMSTERDAM - Het mooie so- jbere zwart van de Arrows van Jos Verstappen zal plaatsmaken jvoor fel oranje, de kleur van de inieuwe sponsors, zoals die gis teren werden gepresenteerd. Het Britse bedrijf in mobiele te lefonie Orange, breedband in ternet-provider Chello en het Britse wedkantoor Eurobet, dat iook Manchester United steunt, hebben zich verbonden aan de renstal van de Nederlandse cou- :e- keur. Ook het softwarebedrijf Baan hoort er nog bij. baarmee is Arrows in een klap «^doorgedrongen tot een van de Igrijkste stallen in het Formule 1- iwereldje, vlak achter de Ferra ri's. McLarens, Jordans en BAR. Hoofdsponsor Orange, markt- leider in Engeland, maakte als enige het bedrag bekend; zeven- Itig miljoen pond in drie jaar, of tewel ruim 250 miljoen gulden, los Verstappen glunderde van oor tot oor. Het pakket van Ar rows, de nieuwe auto in combi natie met de Supertech motor, was al veelbelovend. Nu, met de nodige financiële armslag, ziet het er nog beter uit. Tom Walk- .inshaw, de eigenaar van de ren- Stal, lichtte dat toe. „Waren er in P| voorgaande jaren de budgetten J.; te klein om de wagen verder de il ontwikkelen, nu kunnen we dat j| gedurende het hele seizoen doen >-en dat is een behoorlijke stap li vooruit." «Verstappen, zo zei Walkinshaw, i heeft altijd hoog op zijn ver langlijstje gestaan, samen met Olivier Panis. Tom Coronel, de j'andere Nederlander, is nooit echt in beeld geweest. „Dat Jos ii aanzienlijk langzamer was dan die op de tweede rit (38.80) een paar uur later. „Dit heeft me een medaille gekost", zei Timmer, die in het klassement op een tiende plaats eindigde. Vorig weekeinde was Timmer op het WK sprint in Seoel derde ge worden. De hematocrietwaarde geeft de bloeddikte aan en kan duiden op gebruik van het verboden preparaat EPO, een natuurlijk eiwithormoon dat de aanmaak van rode bloedcellen stimuleert. In het schaatsen is de norm voor vrouwen op 47 gesteld, voor mannen op 50. De ISU is dit seizoen begonnen met de bloedtesten. Het is aan de medische commissie om per geval te beoordelen of de ge zondheid van de sporter in het geding is en kan om die reden een startverbod uitvaardigen. In het geval van Timmer moest volgens de procedures een twee de bloedproef worden afgeno men. De uitkomst daarvan lag onder de norm en daarmee was voor de ISU de kous af. Timmer wilde zelf vandaag na de 1000 meter openheid van za ken geven, omdat ze volgens haar coach Egbert van 't Oever niets te verbergen heeft. „We zijn nergens bang voor", zei Van 't Oever stellig. „We zijn eerlijk en brandschoon. Marianne is in het verleden wel eens een fout maakte, is voor mij nooit een maatstaf geweest. Het is een snelle wereld, waarin iedereen fouten maakt. Misschien is Jos te vroeg ingestapt, was hij nog te jong, te onervaren. Nu is hij top- fit en heeft een schat aan erva ring opgebouwd. Daarom heb ik voor hem gekozen." Over de verwachtingen wensten Walkinshaw en Verstappen geen uitlatingen te doen. „Wel hebben we goed getest in Barce lona", meende Verstappen, „maar dat zegt meestal niet zo veel. Ik heb nog geen flauw idee waar we op dit moment staan. Dat zal volgende week in Au stralië moeten blijken. Als we bij de eerste tien kunnen komen, zou dat al fantastisch zijn." Walkinshaw: „Natuurlijk had den we graag wat langer willen testen, maar dat wil ieder team." Glanzend zwart Al in november waren de meeste deals met de sponsors rond en was Walkinshaw zelfs al in bezit van getekende contracten. Waarom dan zo laat bekend ma ken? Tot en met de tests in Bar celona zag het team er vrij bleek uit, reed de Arrows A21 rond in een glanzend zwarte uitvoering, zonder sponsomamen. „Om meteen na een seizoen waarin we nu niet zo bijster goed hebben gepresteerd met onze nieuwe plannen naar bui ten te treden, was niet zo'n goed idee. Bovendien vonden we die waas van mystiek rond het team wel aardig. En'waarom zouden we het eerder doen? Vlak voor de start van het seizoen is vroeg ge noeg." GPD door Gijs van Oosten NAGANO - De tien kilometer op het WK afstanden in Nagano dreigt morgen een spannende aangelegenheid te worden. Als de voortekenen niet bedriegen zal Bob de Jong in een recht streeks duel een serieuze bedrei ging voor zijn ploeggenoot Gianni Romme vormen. Romme won gisteren volgens verwachting de wereldtitel op de 5000 meter, maar De Jong viel in positieve zin op door maar twee seconden toe te ge ven. De prestatie sterkt de 23- jarige stayer uit Leimuiden in de gedachte dat hij de wereldre cordhouder op de langste af stand kan verslaan. „Het zal heel spannend worden", blikte titelverdediger De Jong alvast vooruit. De Jong heeft zijn hele seizoen afgestemd op het WK afstanden en is daarom mogelijk in het voordeel. Romme (27) werkte di t j aar een drukker programma af, waardoor hij wel eindelijk zijn allround-aspiraties heeft kunnen verwezenlijken. Hij werd een maand geleden we reldkampioen allround in Mil waukee, nadat hij in januari vanwege een zware griepaanval moest afzeggen voor de Europe se titelstrijd in Hamar. Romme was zelf het minst ver baasd over het sterke optreden van De Jong, zijn maatje in het team van SpaarSelect. „Ik had niet anders verwacht", zei Rom me nuchter. „Bob is gewoon goed. Ik merk dat ik in het einde van het seizoen zit. Ik moet op mijn reserves rijden, want het had geen zin om er als een blinde van door te gaan." De reserves waren toereikend om De Jong op afstand te hou den, hoewel het verschil in de laatste ronden van de 5000 me ter kleiner werd. De Jong reed als enige van het deelnemers veld een persoonlijk record (6.25,40) op het ijs van de M-Wa ve. Hij deed dat bovendien in een ijzingwekkend vlak sche ma. Hij bleef in de twaalf volle ronden onder de 31 seconden. In Nagano bleek andermaal dat Romme op de lange afstanden, behalve van De Jong, weinig concurrentie heeft te duchten. Op termijn zal Sicco Janmaat een bedreiging kunnen vormen. De 21-jarige inwoner van Ab coude schaatste naar een knap pe vijfde plaats waardoor hij zich verzekerd weet van een start op de eerste wereldbeker wedstrijd van het volgende sei zoen. Van de Noren, voorheen een ge vreesde stayersnatie, werd op nieuw weinig vernomen Kjell Storelid is uitgeschakeld door een virusinfectie, Remi Hereide is op de weg terug van een oog operatie en bij Eskil Ervik - ze ventiende - is het mooie er van af. De nummer twee van het EK allround heeft problemen met zijn luchtwegen als gevolg van een stofallergie. De hoogste ge klasseerde Noor, Lasse Saetre, eindigde op een zevende plaats, achter het Nederlandse trio. Ook de Nederlandse schaats- belg Bart Veldkamp was in geen velden of wegen te bekennen. Voor Romme was het alweer zijn zesde gouden medaille op het WK afstanden. Met zijn titel op het WK allround plus de twee olympische plakken van de Spelen van 1998 telt zijn verza meling in totaal negen interna tionaal aansprekende gouden medailles. Aan zijn heerschap pij lijkt voor de volgende Olym pische Spelen over twee jaar in Salt Lake City geen einde te ko men, al zal De Jong hem een in cidentele nederlaag kunnen toebrengen. GPD een anti-pillenmeisje. Dit doet zeer. Ze dacht in eerste instantie aan het einde van haar sport- loopbaan, ze vroeg zich af wat haar olympische medailles nog waard zouden zijn." Wat bevreemding wekt is dat de hematocrietwaarde van Tim mer in 24 uur met ruim drie pun ten is gezakt. Hans Smid, arts van de KNSB, zei de verklaring te zoeken in de vochthuishou ding van de schaatsster. „Het zou kunnen zijn dat door weinig vocht de hematocrietwaarde tijdelijk omhoog is geschoten. Een fluctuatie van vier punten op een dag is niet abnormaal." In de tweede helft van het vorige jaar is bij Timmer door haar ploegarts van Sanex diverse malen bloed afgenomen en de hematocrietwaarde gemeten. De uitkomsten van die metin gen lagen aanzienlijk lager dan de waarden die de afgelopen da gen zijn geconstateerd. Ze vari eerden over een periode van vier maanden tussen 38 en 41 pun ten. Betrouwbaarheid De betrouwbaarheid van de procedure staat ter discussie. De schaatsers werden woens dag op de hoogte gebracht van het voornemen van de ISU om op donderdag bloedtesten af te nemen. Er was derhalve genoeg tijd om voorzorgsmaatregelen te treffen. In het geval van Tim mer werd de tweede test nog een dag later afgenomen. In het wielrennen maakt de interna tionale unie (UCI) de testen slechts tien minuten van te vo ren bekend, om manipulatie van de bloeddikte te voorkomen. Van 't Oever en Smid laken om andere redenen de gehanteerde procedure van de ISU, waarvan Timmer in dit geval volgens hen de dupe is geworden. Er waren problemen met de apparatuur waardoor de uitslagen van de metingen niet een kwartier maar pas twaalf uur later - om 23.00 uur op donderdagavond - werden vrijgegeven. De uitslag van de tweede test van Timmer was al na tien minuten bekend. „Er is de sporter groot onrecht aangedaan", aldus Van 't Oever. „Marianne wil naar buiten tre den om een verklaring af te ge ven dat zo niet met sporters dient te worden omgegaan." GPD Bob de Jong kon op de 5000 meter in het spoor van Gianni Romme blijven. foto Jasper J uinen/ANP «jyan onze sportredactie YNAGANO - Gerard Kemkers voelde dat hij cA^iet Andrea Nuyt op de 500 meter van het |WK afstanden in Nagano goud in handen J «had, maar na de tweede rit droop hij zwaar J gefrustreerd af. De 25-jarige schaatsster noteerde de snelste tijd van de dag (38.68) Kmaar viel door een mislukte start op de tweede 500 meter terug naar een negende plaats in het klassement. Marianne Timmer werd tiende op de sprint en Yvonne Leever |lzag haar WK-debuut worden verstoord li door een diskwalificatie na twee valse ,1! Marts. I.Een week eerder had Nuyt haar kansen op l'een medaille op het WK sprint in Seoel ver- Jknald door een val, gisteren liet zij zich een loer draaien door de eivaren Svetlana Zhu- rova. De Russische schaatsster, die als twee de eindigde achter Monique Garbrecht uit Duitsland, zakte voor het startschot laat door haar knieën. Nuyt, die de starthouding al had aangenomen, raakte hierdoor uit ba lans en viel bijna voorover. „Vorige week sprak ik nog van een leermo ment", zei Kemkers. „Maar nu overheerst de frustratie. Ik wil niet het verhaal horen dat het meisje niet met spanning kan om gaan, want dat is niet zo. Andrea ging bij de start gewoon de fout in. Er zit een mechanis me in je lijf, na anderhalve seconde komt dat startschot. Dat duurde nu een seconde lan ger Het is heel onfortuinlijk." Nuyt sprak tegen dat ze nerveus was ge weest voor de tweede rit met de wereldtitel in het zicht. „Ik wilde zo goed mogelijk schaatsen en daarna zou ik wel zien wat er van zou komen. Ik kan heel blij zijn met mijn eerste race, maar het ging uiteindelijk om de tweede." Kemkers gokte en verloor later op de dag met een andere schaatsster uit zijn kern ploeg. Hij had met Renate Groenewold op de 3000 meter snode plannen, maar de aan vallende strategie kwam het tweetal duur te staan. Groenewold eindigde op een teleur stellende zesde plaats. „We gingen voor goud", aldus Kemkers. „Ik houd van aan vallen en daar moet je respect voor hebben Tonny de Jong was de beste Nederlandse schaatsster op de 3000 meter. Ze werd vier de achter de twee Duitse vrouwen Claudia Pechstein en Gunda Niemann-Stirnemann en de Japanse Maki Tabata. De Jong liep het brons op twee-honderdste van een seconde mis. Tabata griste de derde plaats vóórhaar neus weg: 4.09,18 om 4.09,20. Barbara de Loor werd achtste. GPD Roemeense doelman naar Ajax AMSTERDAM - De Roemeen Bogdan Lobont heeft vrijdag een contract ondertekend dat hem voor zes jaar en vier maan den aan Ajax verbindt. De 13-voudig international komt van UFC Rapid Boekarest. Lobont (22) is na Cristian Chivu de tweede Roemeen in de selectie van Ajax. De doelman, ook vijftien maal actief voor Jong Roemenië, kwam eerder uit voor FC Corvinu Hunedoara. ANP Ranieri stapt op bij Atletico MADRID - Claudio Ranieri is opgestapt als trainer van de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid. De Italiaan is deze competitie al de zesde oefenmeester in de Primera Division die zijn contract niet uitdient. Hij hield de eer aan zichzelf, omdat zijn ploeg beneden de verwachting presteert. Atletico verkeert ondanks de vele doelpunten van de Nederlandse in ternational Jerrel Hasselbaink in degradatiegevaar (17e) en speelde woensdag in het toernooi om de Uefa Cup voor eigen publiek gelijk tegen Lens (2-2). EFE/ANP Lammers naar Nieuw-Zeeland ROOSENDAAL - John Lammers gaat zijn loopbaan afsluiten bij Kingz FC in Nieuw-Zeeland. De 36-jarige Tilburger, die aan zijn laatste seizoen bij RBC bezig was, heeft deze week een aanbieding gekregen om voor twee maanden met de club in de Australische competitie te gaan spelen. RBC heeft als vervanger voor Lammers I wan Reda n voor de rest van het sei zoen van Vitesse overgenomen. ANP Golfer Rolf Muntz haalt cut DUBAI - Voor het eerst dit seizoen heeft golfer Rolf Muntz in een wedstrijd van de Europese Tour de cut gehaald. De Bra bander speelde de tweede ronde van de met ruim 3 miljoen gulden gedoteerde Dubai Desert Classic in 76 slagen. Met een totaal van 145 staat hij na 36 holes op de gedeelde 36e plaats. Maarten Lafeber miste voor de derde keer op rij kwalificatie voor de finaleronden. Halverwege het toernooi gaat de Ai*- gentijn José Coceres aan kop. ANP Olympic order Van der Reijden LAUSANNE - Joop van der Reijden krijgt de Olympic order. Dit is vrijdag in Lausanne besloten door Juan Antonio Sama ranch, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comi té. Van der Reijden was in 1998-99 gedurende anderhalf jaar voorzitter van de nationale sportkoepel NOCNSF: Sama ranch zal de onderscheiding persoonlijk uitreiken, bij voor keur in tegenwoordigheid van alle drie Nederlandse IOC-le- den; prins Willem-Alexander, Verbruggen en Geesink. ANP Wotte drie jaar naar Den Bosch DEN BOSCH - Mark Wotte is volgend seizoen de trainer van FC Den Bosch. Hij heeft wij dag met de Brabantse club een akkoord voor drie jaar bereikt. Wotte staat nu nog onder con tract bij FC Utrecht. Zijn verbintenis werd daar niet ver lengd. Bij FC Den Bosch neemt Wotte de taken over Martin Koopman, die besloot na deze jaargang op te stappen. ANP Zenden geruime tijd uitgeschakeld BARCELONA - Barcelona kan zeker een maand niet beschik ken over Boudewijn Zenden. De international liep woensdag in het Champions League-duel met Porto (4-2) een zware lies blessure op. Zenden mist in ieder geval de twee volgende wed strijden in de Champions League op 7 en 15 maart tegen res pectievelijk Porto en Hertha Berlin. RTR HSV verspeelt 4-1-voorsprong WOLFSBURG - Hamburger SV heeft vrijdagavond in de Bun- desliga twee belangrijke punten laten liggen in Wolfsburg. Centrale verdediger Nico-Jan Hoogma waande zich met zijn Hamburgse ploeggenoten al vlak na rust winnaar. Na 53 mi nuten stonden ze immers met 4- 1 voor. De voormalige speler van FC Twente kreeg daarna echter in tijdsbestek van 20 minuten drie tegentreffers te incasseren. Hekkensluiter Arminia Biele feld pakte een punt in de uit wedstrijd tegen Freiburg: 1-1. Labbadia zette de bezoekers in de 18e minuut op 0-1. Müller maakte na ruim een uur gelijk. ANP/DPA BUENOS AIRES - De Argen tijnse volleybalbond heeft de Braziliaan Rogerio da Silva een levenslange schorsing opge legd. De speler van Regates de Resis- tencia kreeg de straf, omdat hij in de verloren kampioenswed strijd tegen Social Monteros de scheidsrechter uit frustratie in het kruis schopte. Da Silva werd door zijn club eerder al geschorst. Hij ver scheen vrijdag niet voor de tuchtcommissie waar zijn zaak werd behandeld. De Argentijn se bond kondigde een uitbrei ding van de schorsing in heel Zuid-Amerika aan. SID van onze sportredactie ARNHEM - In een ambiance van een dreigende spelersuit loop en de zoveelste suppor tersprotesten heeft Vitesse vrij dagavond de nabije sportieve toekomst van enige kleur kun nen voorzien. Door een 2-0- thuiszege op Roda JC hebben de Arnhemmers via de competitie en het bekertoernooi nog uit zicht op een ticket voor Euro pees voetbal. Het fanatieke deel van de aan hang van Vitesse droeg niet bij aan de rust rond het duel tegen Roda JC. De supporters be schouwen Karei Aalbers nog steeds als hun idool. Uit protest tegen Nuon bleef de Zuidtribu ne tij dens de eerste tien minuten van het duel leeg. Tijdens de wedstrijd vervolgden de sup- Bedrukte gezichten bij Andrea Nuyt en haa r coach Gerard Kemkers na de mislukte tweede 500 meter. foto Jasper Juinen/ANP Koeman krijgt garanties ARNHEM - Ronald Koe man blijft bij Vitesse. Gis terochtend kreeg de trai ner van Nuon-topman Tob Swelheim opnieuw de garanties dat komende zomer aankopen mogelijk blijven. Donderdag had Koeman zijn onvrede kenbaar ge maakt over de onrust rondom de club, die tel kens in het nieuws kwam met nieuwe verhalen over de invloed van Nuon. Woensdag floten de aan deelhouders de top van Nuon terug. Vitesse moet binnen twee jaar de lening van zestig miljoen gulden terugbetalen aan Nuon. „De garanties zijn be kend, maar door publica ties twijfel je wel eens", zei Koeman na de 2-0 zege op Roda JC. „Swelheim heeft me verteld dat de ga ranties gewoon staan. Daar vertrouw ik op." Koeman is met de clublei ding achter de schermen druk bezig de selectie voor volgend seizoen te ver sterken. „Volgend jaar staat er een elftal dat kwalitatief beter is dan dat van dit seizoen"aldus Koeman, die ook na de zo mer in Arnhem op de bank zal zitten. „Zeker weten." GPD porters hun protest met spreek koren en spandoeken. In de ambiance van financiële onrust en supportersprotesten kon Vitesse, zonder de geschors te Van Hooydonk en geblesseer de Van den Broiffl niet overtui gen. Pas een kwartier voor tijd scoorde Kreek de openingstref fer. Tien minuten later maakte Sikora 2-0. Ramzi Adil Ramzi redde tegen AZ een punt voor Willem II. In de Alk- maarderhout scoorde hij tien minuten voor tijd de 2-2. AZ, onlangs voor de beker nog de betere in Tilburg, kwam twee maal op voorsprong. Eerst voor rust door toedoen van Huiberts, daarna door Bosman. Sjoekov herstelde tussentijds het even wicht. Vitesse - Roda JC 2-0 (0-0). 75. Kreek 1-0, 85. Sikora 2-0. Scheids rechter: Wegereef. Gele kaart: Luy- pers, Van Houdt (Roda JC). Aantal toeschouwers: 25.500. AZ-Willem 112-2(1-1).37. Huiberts 1-0,38. Sjoekov 1-1,48. Bosman 2-1, 81. Ramzi 2-2. Scheidsrechter: Luinge. Aantal toeschouwers: 6780. ANP Nottingham eist 22 miljoen van Anderlecht BRUSSEL - Nottingham Forest eist zo'n 22 miljoen gulden scha devergoeding van Anderlecht. De Engelse club legde die eis vrijdag bij een rechtbank in Brussel. Volgens Nottingham werd arbiter Muro in 1984 om gekocht, in de halve finale van de strijd om de Uefa-beker. An derlecht schakelde Nottingham toen uit. Aan de Spaanse scheidsrechter Muro, in 1987 omgekomen bij een auto-ongeluk, zou destijds door Anderlecht-voorzitter Constant Vandenstock een le ning zijn verstrekt van zo'n 60.000 gulden. Nottingham ver loor in Brussel met 3-0, een En gelse treffer werd om onduide lijke redenen afgekeurd. Elke speler die destijds voor Nottingham uitkwam, klaagt de Brusselse club aan voor 350.000 gulden aan gederfde in komsten, samen zo'n 15 miljoen gulden. De club eist daarnaast zo'n 7 miljoen gulden, onder meer ter genoegdoening van ge miste tv-mkomsten. Nog voor het einde van dit jaar wordt eén uitspraak verwacht. SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21