PvdA-dissidenten omzeilen klip PZC Modder zit Poortambacht hoog Scheepswerf neemt loswal over Philips waarschuwt personeel dat bedrijf hoe dan ook sluit zo:-:-»:-:-:-:-:-:-:-:-:-:- zeeland 16 Akdag en Kraan mijden fractieberaad om eigen standpunt te kunnen innemen J. LANDEGENT ra NIEUW! PRIMEUR! GRATIS Vlissingse drankrijder mag rijbewijs houden Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 4 maart 2000 door Ab van derSluis MIDDELBURG - De twee PvdA-dissidenten in Middel burg. Hayati Akdag en Piet Kraan, overwegen de fractie vergaderingen te mijden, zolang er geen begeleidingscommissie is. Die mogelijke stap leidt ertoe dat de twee raadsleden een af wijkend standpunt kunnen blij ven innemen. Akdag en Kraan blijven zich scharen achter het verkiezingsprogramma en het beleidsprogramma van B en W. Deze week besloot de ledenver gadering van de PvdA in Mid delburg een commissie in het le ven te roepen. Die moet orde op zaken stellen in de fractie. De kandidaten van de commissie worden nog gezocht. Het is de bedoeling dat het clubje lang durig aan het werk blijft, want het zou ook dezelfde moeten zijn als de kandidaatstellingscom missie voor de periode 2002- 2006. Tijdens de besloten ledenverga dering werden bindende richt lijnen aangenomen over de frac tievergaderingen. Er wordt in Werkstraf voor drugsdealer MIDDELBURG - Een 28-jarige dealer uit Hulst is vrijdag door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot honderd uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De Hulstenaar gaf toe vorig jaar drie maanden vanuit zijn wo ning te hebben gehandeld in hasj en wiet. Bij een huiszoeking op 6 decem ber stuitte de politie op zeven kilo softdrugs. De verdachte, die weieens een joint rookt, zei de handel te hebben opgebouwd om in zijn eigen onderhoud te kunnen voorzien. In zijn woning werd ook nog 33.000 Belgische franken en 8.300 Franse francs aangetroffen. Het geld was volgens hem slechts voor een klein deel af komstig van de handel: het me rendeel was zwart geld dat hij als loonwerker zou hebben ver diend. de toekomst gewerkt op basis van een vaste agenda. Die bevat altijd vaste punten: een terug blik op commissievergaderin gen. terugblik op de gemeente raadsvergadering. bespreking van de komende commissie- en raadsvergadering. Afgesproken is dat voor elk punt een woord voerder wordt aangewezen. In de commissievergadering wordt alléén het fractiestandpunt ver kondigd. Datzelfde geldt tij dens raadsvergaderingen. Per agendapunt wordt eveneens vastgelegd wie namens de frac tie het woord voert en welk standpunt de fractie inneemt. Slechts één raadslid mag het woord voeren. De afspraken zijn deze week aangenomen. Ze moeten ertoe leiden dat de PvdA in elk geval naar buiten als een heid optreedt. Functioneren De nog te benoemen commissie zal voor de zomer rapport uit brengen over het functioneren van de fractie. De uitkomsten worden voorgelegd aan het be stuur en daarna aan de leden vergadering. In het uiterste geval kunnen de leden hun raadsleden vragen hun zetel ter beschikking te stellen. Dat kan bijvoorbeeld als raadsleden een afw-ijkend standpunt innemen tijdens een commissie- of raads vergadering. Als Akdag en Kraan inderdaad besluiten de fractievergaderin gen te mijden, ontstaat een nieuwe situatie. Zij hoeven zich dan immers niet te conformeren aan het standpunt van de PvclA- fractie, omdat zij niet aanwezig waren tijdens de fractieverga dering waarin het PvdA-stand- punt is ingenomen. Monddood Kraan en Akdag kunnen zo doende hun eigen, eventueel af wijkende verhaal, blijven afste ken. De twee dissidenten overwegen de stap, omdat zij bang zijn monddood te worden gemaakt en zich tijdens com missie- en raadsvergaderingen moeten houden aan PvdA- standpunten die niet de hunne zijn. De twee raadsleden voelen zich gesteund door sympathi santen binnen de partij. Akdag en Kraan wilden vrijdag geen commentaar leveren op hun mogelijke stap. Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. foto Willem Mieras door Inqrid Huibers HANSWEERT - Scheepswerf Reimers waal uit Hansweert mag de loswal in de gemeenten Reimerswaal en Kapelle van Rijkswaterstaat (RWS) overnemen. Om dat RWS niet direct met particulieren za ken doet, fungeert de gemeente Reimers waal als intermediair. De gemeente krijgt de wal van RWS in erf pacht en draagt deze erfpacht vervolgens over aan de scheepswerf. De gemeente Kapelle die het grootste gedeelte van de loswal op haar grondgebied heeft, stemt met de regeling in. De scheepswerf wil de wal gebruiken voor het afmeren van schepen, waaraan repa raties moeten worden uitgevoerd. Die schepen liggen nu nog langszij de twee drijvende dokken van de werf, maar moe ten binnenkort plaatsmaken voor een derde dok. Behalve de eerste honderd meter langs de zuidzijde van de wal die de scheepswerf zelf nodig heeft, blijft de kade openbaar. „We verplaatsen de bergen zand die nu langs de kade liggen wat naar achteren, zodat er meer ruimte ontstaat", zegt di recteur E. Mattheijssen van Scheepswerf Reimerswaal, die blij is dat de gemeente de overname nu mogelijk wil maken. Onderhoud Met de overname van de wal verplicht de werf zich voor het onderhoud te zorgen. Om dat te kunnen bekostigen wil het be drijf liggeld gaan vragen. Volgens Matt heijssen zijn er 'veel belangstellenden' die straks goederen op de wal willen over slaan. In eerste instantie waren de gemeenten Kapelle en Reimerswaal zelf geïnteres seerd in de exploitatie van de loswal. Ook Zeeland Seaports zou daar mogelijk in participeren. Na lang onderhandelen met RWS was een afkoopsom van 1,2 miljoen gulden voor het onderhoud van de wal overeengekomen. Vlak voor de geplande overdracht, afgelopen januari, haakten niet alleen het havenschap, maar ook de beide gemeenten af. Uiterlijk 1 juni - tot die datum verlengt de provincie hoogstwaarschijnlijk de ge doogvergunning - moet de scheepswerf een gedeelte van het bedrijf dat nu langs de Werfdijk ligt verhuizen naar de locatie aan de Kaai. De werf is al jaren met RWS in gevecht over een mogelijke schadever goeding voor die verplaatsing. De verhui zing vloeit voort uit verscherpte milieu- eisen die de rijksdienst ruim vijf jaar gele den afkondigde. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Directeur S. Klawer van de Terneuzense ves tiging van Philips heeft de werknemers gisteren gewaar schuwd dat ze zich geen illusies moeten maken over de kansen van de spaarlampenfabriek. Het uiteindelijke resultaat zal verplaatsing van het werk naar Polen zijn. ongeacht de aan staande uitspraak van de On dernemingskamer. De vakbonden, de onderne mingsraad en de directeur brachten het personeel gisteren op de hoogte van de stand van zaken. Klawer zei dat Philips zich netjes zal houden aan de door de rechter opgelegde spel regels. De Ondernemingskamer heeft twee weken nodig om tot een oordeel te komen over het besluit, de productie van spaar lampen naar het Poolse Pi la te verplaatsen. In de tussentijd mag Philips nog niets naar Pila verhuizen. De Ondernemingskamer denkt dat de directie van Philips de zo genoemde salamitactiek toe past in Terneuzen. Eén van de drie rechters zei dat donderdag tijdens de zitting, die was aan gespannen door de onderne mingsraad (OR). De OR probeert via de Ondernemings kamer de opheffing van de Zeeuws-Vlaamse afdeling te voorkomen. De rechters ver moeden dat Philips, na de slui ting van de montageafdeling in 1998 en het huidige plan om de spaarlampenfabricage te ont mantelen. binnen afzienbare tijd met een initiatief komt om ook de ITM-afdeling (Innova tion To Market) in Terneuzen op te doeken. Hoogwerker De Ondernemingskamer doet over veertien dagen een defini tieve uitspraak. Tot 16 maart geldt een voorlopige voorzie ning, zodat iri. elk geval de ko mende twee weken de produc tielijn van spaarlampen kan blijven lopen. Voorzitter A Can- rinus van de OR suggereerde gisteren dat Philips al een hoog werker gereed had staan om de boel te ontmantelen en naar Po len te verplaatsen. Bonden en OR hebben triom fantelijk gereageerd op de voor lopige voorziening. Zij inter-* preteren de uitspraak als een! 'morele opsodemieter' voor de', Philips-directie, meldde J Cu perus van de FNV gisteren aan het personeel. Hij wenste niet- vooruit te lopen op de definitie- ve uitspraak, maar stelde des-', ondanks dat 'de stand 1-0 in het t voordeel van het personeel is' en dat enige vreugde best op zijn plaats is. Stinkei De werknemers wilden van Cu- perus weten hoe de stand van. zaken is in het overleg tussen OR, bonden en de directie. Zo- wel Cuperus als Canrinus stelde dat de deur openstaat, maar dat de directie de eerste stap moet doen. Het initiatief wordt niet door de werknemers genomen, en aan een gesprek over een so ciaal plan willen de bonden niet beginnen voor er een definitieve 1 uitspraak van de Ondeme- mingskamer is. Canrinus: „Phi- lips zit met een stinkei. Klawer doet er met geheimzinnig over. dat de tijd begint te dringen voor de spaarlampentak. Zet willen in september de marktin- troductie van de Deltaburner (nieuw type spaarlamp, red.) doen. Laat ze dus maar verzin-j nen wat ze willen gaan doen. De ondernemingsraad is in elk ge- val bereid als de bliksem te gaan produceren." Boetes voor manco's aan verlichting MIDDELBURG - De politie) heeft donderdagavond tussen.' half acht en half elf op de Se- geerssingel in Middelburg een verlichtingscontrole gehouden. Zeven mensen hebben een be keuring gekregen. The Peepshows in De Piek VLISSINGEN - De Zweedsej i punkformatie The Peepshows: i speelt zaterdag 11 maart in po- i dium De Piek in de Hellebar- 1 dierstraat in Vlissingen. Het i concert begint om 22 uur. Zierikzees belangencomité ijvert ook voor meer voorzieningen door Marqreet van den Broek ZIERIKZEE - De leefbaarheid van de nieuwbouwwijk Poort ambacht 10 laat nog steeds te wensen over. Bij slecht weer veranderen de straten regelma tig in grote modderpoelen. Ook het voorzieningenniveau schiet tekort, vinden veel bewoners. Sinds 21 februari hebben zij een spreekbuis: het belangencomité Beter Wonen Poortambacht 10. Deze week besprak het comité de belangrijkste grieven met de wethouders C. W. Veerhoek (WD, ruimtelijke ordening) en G. J. van de Velde-de Wilde (WD, openbare werken). Diepe gaten Het weer van de afgelopen da gen bezorgde de wijk veel over last. In een aantal straten ligt het slib centimeters dik op de wég en sommige trottoirs zijn beschadigd door het werkver keer. Ook zitten er diepe gaten in de weg, die vollopen bij slecht weer. M. Van Zetten, projectlei der bij de gemeente, erkent dat het in sommige straten nog 'een rommeltje' is. „In de Kieken diefstraat bijvoorbeeld, zijn de huizen aan de één kant al opge leverd, terwijl er tegenover nog volop gegraven en gebouwd wordt." Aannemer Van den Heuvel uit Werkendam vindt de overlast die onstaat bij slecht weer heel vervelend. Maar er is weinig aan te doen. „Bij regenval moeten we de werkzaamheden even stil leggen. Het zand verandert in drijfzand en dan kun je geen goed werk afleveren." De enige oplossing is wachten op een voorjaarszonnetje.Toch ligt de bestrating van de wijk volgens hem nog op schema. Burgemeester J. Asselbergs gaf de voorzet voor de oprichting van het belangencomité. Tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst in Mondragon raadde hij bewo- Modderpoelen in Poortambacht 10. ners van Poortambacht aan de krachten te bundelen. Het kers verse bewonerscomité maakt zich niet alleen hard voor een betere bestrating van de wijk. Ze hebben de afgelopen weken ervaren dat de gemeente daar alles aan probeert te doen, door bijvoorbeeld extra schoon te maken. Openbaar vervoer Voorzitter P.Kemink maakt zich het meeste zorgen over het voor zieningenniveau. „Het aller grootste probleem is het ontbre ken van openbaar vervoer. Er wonen hier veel ouderen en ge zinnen met jonge kinderen. De afstand naar het centrum i s voor hen vaak te groot om te fietsen of te lopen." Connexxion kan de wijk pas aandoen als er een ro tonde is aangelegd waar de bus kan keren. Die komt er waar schijnlijk pas bij de bouw van Poortambacht 11over drie jaar. Ook een ontmoetingsruimte voor de ouderen in de wijk, is waarschijnlijk niet eerder dan over drie jaar te verwezenlijken. „Er zijn 84 ouderenwoningen neergezet, maar die mensen kunnen nergens naartoe. Een zaamheid komt hier vrij veel voor", stelt Kemink. De ou- derencomplexen zijn bovendien slecht bereikbaar voor hulp diensten. Er zijn geen parkeer plaatsen naast de ingang en voor één van de complexen ligt een groenstrook van zo'n vijftig meter. Deze en andere punten, zoals het ontbreken van de Rei gerstraat op de stadsplatte grond en het verzoek om hon- denpoepbakken, zijn ter sprake foto Marijke Folkertsma gekomen in het overleg dat het comité maandag had met de wethouders Veerhoek en Van de Velde. Het verslag van deze bijeen komst wordt door de gemeente binnenkort huis-aan-huis in de wijk verspreid. Het comité gaat over enkele weken in gesprek metZeeuwland. ALTIJD VERTROUWD DICHTBIJ □A.hatsu DAIHATSU Charade, rood 1.3i 16V '91 8.950,- Charade, rood TS 1,3i '94 14.500,- Charade, wit TS '90 7.950.- Charade, I.blauw 1.3 16V '95 14.450.- Applause, grijs 1.6 EFi '90 6.950,- Applause, groen 1.6 EFi '92 12.950,- ANDERE MERKEN Audi 80 CD S5, zilver '82 3.950,- BMW M5, zwart '87 4.950,- BMW 316, grijs '87 3.450,- Chrysler GR Voyager, grijs '91 12.950,- Chrysler Voyager '97 38.950,- Citroen AX. wit '89 3.950- Ford Mondeo. automaat, rood '90 14.950- Ford Scorpio, beige '89 4.950- Nissan Primera. grijs 1 6i '93 9.850,- Opel Corsa GSi. wit 16 EFi '88 3.950- Peugeot 405 estate GLD, rood '92 12.950,- Suzuki Swift, groen 1.3 GX '95 15.950,- Toyota Corolla 1.8 D. bruin '90 4.950,- Volvo 440 DL, rood '91 9.450,- Volvo 440 DL, d.rood '95 17.950.- Volvo 440 CL, rood '90 8.950.- TERREINWAGENS Jeep Cherokee, grijs '88 14.950,- Mitsubishi Pajero. zwart '95 14.450,- Nissan Patrol, wit 3.3 d '90 19.950,- Suzuki Vitara, grijs '92 14.450,- Toyota Hillix, grijs '90 23.450.- BEDRIJFSWAGENS Opel Campo 2.5 D. zwart '90 12.450.- Opel Combo, blauw '95 13.950.- Peugeot J5 Pick-Up, wit '91 8.950.- VW Transporter. wit '91 13.750,- GRAAG TOT ZIENS BIJ!!! Autobedrijf J. LANDEGENT De Roterij 22 - 4328 BA Burgh-Haamstede Tel. 0111-658042 - Fax 0111-658053 WIL JIJ OOK KAPITEIN OP EEN SCHIP WORDEN? Wie? Wat? Kinderen van 4 tot 12 jaar die de zwemkunst machtig zijn. Varen met elektrische bootjes in de vorm van dierfiguren een beer, krokodil, een zebra en een lieveheersbeestje of een tijger. Waar? In één van de bassins van n.v. Sportfondsenbad Vlissingen. Waneer? In de voorjaarsvakantie van zaterdag 4 maart tot en met zondag 12 maart dagelijks van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten? Tegen betaling van het normale tarief kan gevaren worden. C2^3 n.v. Sportfondsenbad Vlissingen Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen Telefoonnummer: 0118-417442 MIDDELBURG - Een 62-jarige man uit Vlissingen is vrijdag in Middelburg veroordeeld tot 3300 gulden boete en een voor waardelijk rijverbod van negen maanden voor rijden met te veel drank op. Met die straf kon de verdachte uit de voeten, want hij zei giste ren tijdens de zitting van de po litierechter zijn rijbewijs niet te kunnen missen. „Ik help mijn zoons, die in de vishandel zitten, door regelma tig met vis naar Urk en Scheve- ningen te rijden. Ik ben de enige die een groot rijbewijs heeft." De man was 27 november 1998 met te veel drank op van een parkeerplaats in Grijpskerke weggereden, waarbij hij een au to raakte. Een bloedproef wees 1,66 milli gram uit, ruim drie keer zoveel als toegestaan. Officier van jus titie F. van Es eiste een boete van 1650 gulden en een rijverbod van zes maanden. Politierechter W. ter Berg kwam de Vlissinger, die nog nooit eer der was veroordeeld voor rijden onder invloed, tegemoet door het voorwaardelijke rijverbod te compenseren met het verdub belen van de boete. „Ik wil niet iemand brodeloos stellen", motiveerde de politie rechter zijn beslissing. Aan alle bewoners van NIEUWLAND ARNEMUIDEN VEERE Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in NIEUWLAND, ARNEMUIDEN en VEERE aan het waterleidingnet vanaf maandag 6 t/m vrijdag 10 maart 2000 en vanaf maandag 13 t/m vrijdag 17 maart 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 483676 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DÈLtA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat I bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16