Aalbers negeerde verbod Kritiek op olympisch stadion Driebanders 3B-SD vergooien titelkans Farm Frites stuurt Van Calster weg Coach Bari in opspraak wegens racisme Pijnlijke nederlaag schakers Zierikzee Geen geld voor transfers Bulgaarse voetbalclub in verkoop Zeehond Marathon van Eindhoven wil lopers laten adopteren Trainer valt in voor doelman in Schotland uitslagen van onze sportredactie ARNHEM - Karei Aalbers heeft een verbod om spits Pierre van Hooij donk aan te trekken, gene geerd. De ex-voorzitter van Vi tesse kreeg op 29 juni 1999 van de commissie budgetbewaking van de club te horen dat er geen nieuwe spelers gekocht moch ten worden. Op dezelfde dag tekende de van Nottingham Fo rest afkomstige speler een vier jarig contract bij Vitesse. In de commissie budgetbewa king zat voorzitter C. Guyt van de raad van toezicht van Vites se. Ook financieel expert H. Olt- hof van hoofdsponsor Nuon en Vitesse-accountant M. van Roe kei maakten er deel van uit. Het drietal liet Aalbers op 29 juni per brief weten dat er wegens geldgebrek geen sprake kon zijn van de aankoop van welke spe ler dan ook. „Daaronder zeker te verstaan Van Hooij donk." Pas als spits Nikos Machlas was verkocht ontstond er weer fi nanciële ruimte voor aankopen. Machlas vertrok pas op 5 juli naar Ajax. Bovendien eiste de commissie budgetbewaking dat een Nuon-lening van 24 miljoen aan Vitesse eerst werd afbe taald, voordat er nieuwe ver plichtingen werden aangegaan. Aan banden De gang van zaken maakt dui delijk dat Aalbers medio 1999 al flink aan banden lag binnen Vi tesse. De oud-voorzitter trok zich daar echter kennelijk niets van aan. De lening van 24 mil joen werd medio 1998 verstrekt. In feite betrof het een vooruit betaling van drie keer acht mil joen voor de shirtreclame. Afspraak was dat Vitesse die le ning medio 1999 ineens zou af lossen, waarna het energiebe drijf prompt acht miljoen voor het nieuwe seizoen zou uitbeta len. Effectuering van deze af spraak zou destijds onherroepe lijk het faillissement van Vitesse hebben betekend. Vandaar dat alle partijen akkoord gingen met uitstel van betaling, mits Vitesse de hand op de knip zou houden. De commissie budget bewaking moest elke nieuwe uitgave goedkeuren. Die afspraak kwam Aalbers slecht uit. Duidelijk was dat spits Nikos Machlas de club zou verlaten. Al in mei 1999 had Aalbers zijn oog laten vallen op Pierre van Hooij donk. Voor penningmeester Brouwer was de handelwijze van Aalbers aanleiding om op te stappen. Naar nu blijkt heeft Nuon indi rect zelf de hand gehad in het aantrekken van Van Hooij donk waarmee men de commissie budgetbewaking, waar een Nuon-vertegenwoordiger in zat, passeerde. Om het salaris van de spits op een voor hem aanvaardbare hoogte van drie miljoen per jaar te brengen, kocht het energiebedrijf de ima gorechten van de speler. Daar voor werd een miljoen betaald. Nuon-directeur communicatie P. Knoers: „We wilden Pierre ex clusief inzetten voor een cam pagne in de aanloop naar Euro 2000. Het contract daaivoor is in oktober getekend. Toen had Van Hooij donk zijn eerste negen doelpunten er al in liggen." De campagne is door Nuon nog niet gebruikt gezien de recente com motie rond Vitesse. Knoers stelt dat hij zelf de be wuste deal heeft goedgekeurd. ,Het kopen van imagorechten is mijn verantwoordelijkheid." Nuon-topman Swelheim zou er buiten zijn gebleven, al had die destijds voortdurend contact met Aalbers. De oud-Vitesse- voorzitter meent dat hij bij het aantrekken van Van Hooij donk de goedkeuring had van de Nuon-topman. GPD De Australische atleten die deelnamen aan het nationaal kampioenschap, waren niet te spreken over de omstandigheden in het olympisch stadion van Sydney. foto Clifford White/AP van onze sportredactie SYDNEY - Australische atleten hebben veel kritiek op de omstandigheden in het olympisch stadion in Sydney. Na afloop van de Australische titelstrijd klaagden de atleten over de windoverlast in de sporttempel. Die waait op de raarste mo menten vanuit allerlei richtingen over de baan. De regering van New South Wales verklaarde dat de eigenaren een onderzoek doen naar het ontstaan van de turbulentie. Het resultaat daarvan kan wel zo'n acht we ken op zich laten wachten. David Richmond, chef van het olympisch coördinatieteam, zei gisteren dat er na het onderzoek overlegd zal worden met het or ganisatiecomité van de Olympische Spelen en de Internationale Amateur Atletiek Fe deratie (LAAF),Pas dan zullen we beslissen of er al dan niet actie wordt ondernomen." De architect van het stadion, John Whatmo- re, verklaarde dat alleen het aanbrengen van een dak de circulerende wind kan voor komen. „En dat idee is voor het IOC en de organisatoren onacceptabel." Whatmore zei te verwachten dat door de weersomstan digheden in september de wind minder van invloed zal zijn op de prestaties. ANP van onze sportredactie HILVERSUM - Farm Frites slaagt er maar niet in het sei zoen een positieve draai te ge ven. Na alle berichten over mui terij van renners, ontevreden met het strenge beleid van ploegleider Teun van Vliet, haalt de profploeg nu het nieuws met het wegsturen van Guido van Calster. De Belg, vorig jaar bij TVM nog de organisatorische rechter hand van Cees Priem, was door de wisseling van de wacht bij Farm Frites overbodig gewor den. Als pr-man had hij nog maar weinig te doen. De nieuwe manager Jacques Hanegraaf maakte hem bovendien in tal van andere zaken overbodig. Zijn vertrek was dan ook slechts een kwestie van tijd. Van Calsters tijd bleek afgelo pen weekeinde gekomen. Ardie den Hoed, woordvoerder van Farm Frites: „Zo er met de ren ners afspraken zijn gemaakt, en ze daarbij inspraak hebben ge had, zo is er ook met de rest van het personeel gesproken. Tot de buschauffeur aan toe. Van Cal ster heeft ook de kans gehad zijn zegje te doen, maar nooit aange geven ontevreden te zijn met de gemaakte afspraken. Welke? Gewoon, allerlei praktische en beleidsmatige zaken. We zijn geen speeltuinvereniging, er moeten nu eenmaal afspraken gemaakt worden." „Van Calster had daar zijn ja woord aan gegeven, maar hield zich er gaandeweg de rit steeds minder vaak aan. Hij was er al eerder op aangesproken. Wat er nu precies is voorgevallen, hou den we liever intern, maar het was in ieder geval wel de spreekwoordelijke druppel die de emmer deed overlopen. Ga je door met zo iemand, dan wordt hij op een gegeven moment al leen maar contra-productief. Dat hebben wij willen voorko men. Van Calster is niet ontsla gen. Hij staat op non-actief. We hebben hem gezegd dat hij alles maar eens goed voor zichzelf op een rijtje moet zetten. Hij weet wat de afspraken waren, en weet waar hij de mist is inge gaan." GPD door John Haqe ZIER1KZEE - Het standaard team van 3B-SD Meubelrama heeft door een 6-2-nederlaag de kans op de kampioenstitel in de derde divisie (poule 8) uit han den gegeven. Bij winst op directe concurrent Biljarta Bizarra uit Rotterdam hadden de Zierikzeese drieban ders de kop van de ranglijst over kunnen nemen. Het lot besliste echter anders. „Een terechte ne derlaag", aldus kopman Rinus Pankow. Ook het tweede team van 3B-SD Meubelrama verloor met 6-2-cijfers, Smikkelhoekje bleek met 2-6 te sterk. Positief was het 4-4-gelijkspel van het derde team tegen Hogendoorn Schilders. Biljarta Bizarra - 3B-SD Meu belrama 6-2: Waar vooraf nog hoop was op een klinkend resul taat, bleek na afloop een te groot krachtsverschil. „Deze heren spelen allemaal op hoog niveau en we waren niet bij machte om ons hiertegen te weren", waren de woorden van kopman Pan kow, die de openingspartij ver loor met 30-20 en eindigde met een moyenne van 0.666. Pan kow knokte zich nog terug na een 20-6-achterstand in 14 beurten, maar hij dolf toch het onderspit tegen Zeeman. Johan Flik weert had de wed strijd kunnen keren met een 1- 12-voorsprong in 11 beurten. Maar ook Flikweert, die eindig de met een moyenne van 0,742, bleek niet bij machte zijn partij te winnen en verloor met 30-26. Ook Cees den Boer verloor zijn partij met 25-14 en een moyenne van 0,404. De eer werd gered door Peter van Houwelingen, die met een overtuigende zege van 15-25 en een moyenne van 0,454 de eindstand bracht op 6- 2 voor de thuisspelende Rotter dammers. De kampioenskansen van 3B- SD Meubelrama zijn door dit verlies zo goed als verkeken, slechts meerdere keren punt verlies van tegenstander Biljar ta Bizarra kan het eei-ste team nog uitzicht geven op de titel. „Maar die kans is heel klein, "al dus Pankow. 3B-SD Meubelrama - Smikkel- hoekje 2-6: Geen van de spelers van het tweede team van 3B-SD Meubelrama kwam tot grootse daden. Slechts Jan Eickenboom wist zijn partij te winnen met 25-22 met een moyenne van 0,480. Kopman Wil Ernst ver loor met duidelijk cijfers (9-30) en een moyenne van 0,250. Ook Jaap Verboom kon geen gevolg geven aan zijn bevrijdende winstpartij van vorige week. Een nederlaag met 18-25 en een moyenne van 0,276 was het re sultaat. Joop van den Oudenho ven bleek ook geen potten te kunnen breken, want ook hij verloor met 9-30 en een moyen ne van 0,219. 3B-SD Meubelrama - Hogen doorn Schilders 4-4: Het derde team van 3B-SD Meubelrama bleek als enige team deze week punten bijeen te sprokkelen.' Een 4-4-gelijkspel was een juis te afspiegeling van de verhou dingen en mede gezien de 0-4- achterstand, een prima presta tie. Ton van Beveren verloor de openingspartij tegen Mulder' met 15-30 en een moyenne 0,517. Dat bleek geen schande gezien het moyenne van tegen stander Mulder: 1,034. Ook Jan Suykerbuyk verloor zijn partij, hoewel slechts nipt met 27-30 (moyenne 0,435). De winstpartij van Wim Flik weert op tegenstander Heynin- gen met 25-18 en een moyenne van 0,446 bracht het derde team i terug in de wedstrijd. Hoewel Wim Streefkerk 66 beurten no dig had, won hij de laatste partij met 25-16. Met het moyenne van 0,378 bezorgde Streefkerk het derde team van 3B-SD Meubel rama het verdiende punt. Dion Bergmans geplaatst voor NK groot biljart HULST - De Hulster biljarter Dion Bergmans heeft zich ge plaatst voor de nationale finale tweede klasse driebanden groot biljart. De titelstrijd wordt gehouden van 10 tot en met 12 maart in Steen wijk. De voorwedstrijden voor deze finale, waarin Berg mans was opgenomen, werden in Hulst gespeeld. De Zeeuw zat in zes partijen bo ven de promotiegrens van 0.650. Bergmans haalde 0.707 en plaatste zich als derde speler voor de eindstrijd. SOFLY - De Bulgaarse voetbal club Neftochimik Bourgas heeft al haar spelers te koop aangebo den. Volgens voorzitter Hristo Por- tochanov is het de enige manier om de in financiële problemen verkerende vereniging in leven te houden. „Ik heb de prijs van alle spelers in een lokale krant bekendgemaakt. We hebben 45.000 gulden per maand nodig om de club te redden", aldus Portochanov dinsdag. De duur ste speler is doelman Yordan Gospodinov. De international moet ruim 4 miljoen gulden op leveren. SID Antillen trappen WK voetbal af PORT-OF-SPAIN - De Neder landse Antillen en Trinidad en Tobago zijn de eerste twee ploe gen die in actie komen in de voorronden voor het WK voet bal van 2002 in Japan en Zuid- Korea. Beide landen treffen el kaar op 4 maart in Port of Spain. Aan de. kwalifcaties nemen 198 landen deel. Om tot het uitein delijke deelnemersveld van 32 te komen worden tussen de 700 en 800 wedstrijden gespeeld. Voor de WK van '98 waren dat 643 duels, die werden bezocht door meer dan 15 miljoen men- sen; een gemiddelde van 24.000 toeschouwers per wedstrijd. AFP Uefa verbiedt uittrekken shirt na een doelpunt GENEVE - De Europese voet balbond UEFA heeft dinsdag de regels omtrent juichen na een doelpunt nogmaals aange scherpt. Spelers die als vreugde-uiting hun shirt uittrekken zullen voortaan worden bestraft. Een speler die zijn shirt optilt om een commerciële of politieke slogan te tonen krijgt niet direct een kaart. Wel zal zijn optreden door de disciplinaire commissie van de UEFA worden onder zocht. Ook de richtlijnen bij wissels in wedstrijden om de Champions League en de UEFA Cup zijn vanaf dinsdag verscherpt. De vierde man krijgt voortaan hulp van een van de assistent- scheidsrechters. Die keert als de wissel is dporgevoerd terug naar zijn positie waarna de wedstrijd wordt hervat. RTR M - wm m gfPlfc: AUCKLAND - Een hondje wordt voortgetrokken op een surf plank in het Nieuw-Zeelandse Auckland. De opvallende balan- ceer-act vormde het tijdverdrijf van de deelnemers aan de presti gieuze zeilrace America's Cup. De vierde race in de finale werd gisteren afgelast wegens gebrek aan wind. De finale gaat tussen Nieuw-Zeeland en de Italiaanse boot Luna Rosso. De Nieuw- Zeelanders leiden met 3-0. Voor de wedstrijdleiding levert de af wikkeling van de finale problemen op. Voor de vierde keer werd een race afgelast. Besloten is de rustdag op woensdag te gebrui ken voor de vierde race. Donderdag volgt de vijfde race. Vijf overwinningen zijn nodig voor de totaalzege. foto Steve Holland/AP van onze sportredactie EINDHOVEN - De organisatie van de marathon van Eindho ven wil een nieuwe manier van sponsoring invoeren. Men wil bedrijven de mogelijk heid geven voor de editie van dit jaar (8 oktober) individuele top- lopers te adopteren. Premies voor scherpe tijden zouden dan ook door deze sponsor uitge keerd moeten worden. Met deze manier van sponsoren denkt de organisatie van de marathon van Eindhoven, waar dit jaar voor het laatst om de nationale titel wordt gestreden (Rotter dam is daarna gastheer), zich in te dekken voor de hoge kosten die toptijden met zich meebren gen. Vorig jaar finishten drie lo pers in Eindhoven onder de 2 uur en 10 minuten: de Keniaan Ngetich in2.09.24, de RusKapi- tonov in 2.09.32 en diens land genoot Shevtsov in 2.09.38. Daarnaast liep Nadezda Wijen- berg, een in Nederland wonende Russin, met 2.28.45 een par koersrecord. Dit betekende dat de premies 35.000 gulden hoger uitvielen dan begroot, waar door de organisatie haar reser ves moest aanspreken. ANP van onze sportredactie ROME - Eugenio Fascetti is als trainer van de Italiaanse voetbalclub Bari in opspraak geraakt wegens racistische uitlatingen richting de Senegalese verdediger Djibrill Diawara van Torino. Fascetti loopt het risi co van een fikse schorsing. De club dreigt een hoge boete. Fascetti en de clubleiding van Bari moeten zich binnenkort voor de tuchtcommissie van de Italiaanse bond verantwoorden voor „een uitgesproken mening die de reputatie van een lid van een andere voetbalfederatie heeft geschaad". De uitbarsting van de trainer richting de verdediger volgde op de reactie van Diawa ra na een overtreding tegen hem. De speler stuurde een klodder spuug richting zijn aanvoerder Luigi Garzja van Bari. Fascetti, die zich later verontschuldigde, verklaarde dat het speeksel infecties kon veroorzaken en dat sommige spelers beter buiten het veld konden blijven. „Ik heb gezegd dat sommi ge spelers beter thuis konden blijven als ze tegenstanders menen te moeten onder spu gen. Ik heb daarbij niet verwezen naar her komst of kleur, zoals anderen dat interpre teerden", aldus de trainer. Een woordvoerder van de bond verklaarde dat er nog geen datum voor het onderzoek is bepaald. „Maar het is zo goed als zeker dat de club een boete krijgt en Fascetti een schorsing voor een aantal wedstrijden." RTR GLASGOW - Trainer Steve Morrison van de Schotse eerste- divisieclub Clydebank trok dinsdagavond voor het beker duel met Hibernian (0-3) een keeperstrui aan. Eerste doelman Colin Scott liep afgelopen zaterdag tegen Mor ton een hersenschudding op en was niet inzetbaar. Morrison nam zijn plaats in, omdat de club zich geen reservekeeper kan permitteren. D e invalbeurt was echter weinig succesvol. Clydebank leverde strijd op zijn Brits. Ook na de openingstreffer van Stuart Lo- vell waren de gastheren abso luut niet kansloos. Een foutje van Morrison stelde Dirk Lehmann echter in staat om een kwartier voortijd de 0-2 binnen te schieten. Acht minu ten voor tijd schoot Frank Sau- zee de derde treffer achter Dave Morrison in het Clydebank- doel. Hibernian bereikte hierdoor de laatste acht, evenals Aberdeen (1-0-winst op reuzendoder In- verness) en Falkirk (3-0-winst op Berwick). SID Biatleet levert gouden medaille in na fraude OSLO - De Noorse wereldkam pioen biatlon Frode Andresen levert zijn onlangs in Oslo ge wonnen gouden medaille weer Hij heeft bekend dat hij deze winter verscheidene keren met een geladen geweer aan de staid is verschenen en dat is ten steng- ste verboden. De 26-jarige sportman hangt nu een schorsing van de internatio nale skifederatie boven het hoofd. „Ik ben zwaar in de fout gegaan. Deze winter heb ik offi cials vier of vijf keer in de ma ling genomen door met de lader in het geweer van start te gaan. Niemand heeft het recht om op die manier een wedstrijd te win nen. Daarom ga ik ook mijn me daille inleveren", aldus Andre sen. De Noor veroverde op 19 febru ari de wereldtitel op de 10 kilo meter sprint. De internationale skifederatie gaat nu onderzoeken of Frode Andresen ook heeft gesjoemeld tijdens de wedstrijden om de wereldbeker. Hij won het lopen de seizoen al zes WB-races. AFP Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie. Twintigste ronde: R. van der Veken - J.A.J. van der Made 1-0, M.M. Krijger- H. Jukkenekke 1-0, A.M. van der Westen -A. de Jonge 0-1, P. van Welt - A. van Wijn gaarden 1 -0, C. van Eldik - A. de Nie 1-0, J. Bom - J. Heiligers 1-0, J. Verkerk- Mej. K. Philippo 1-0, T. Brouwer - K. Fierens re mise, A. Bandsma - B. Plaisier 1-0, P. Ro- mijn - J. Barïs 0-1, G.J.v.d. Waarden - J. Maaskant 0-1, S. Tillema - P. Yuen 1-0. Stand: 1. R. van der Veken 948 punten, 2. M. Krijger 895,3. C. Polderman 698,4. A. Brakel 650,5. A. van der Westen 590,6. N. Kordes 572,7. J. Verduin den Boer 565,8. J. van Dalsen 559,9. A. Bloom 558,10. S. Stoel 547,11. P. de Vrieze 521,12. J. van der Made 519, 13. P. van Welt 512, 14. Mw. H. de Jonge 500, 15. A. de Jonge 479. Sportprijsvragen Lucky Day: 1 -7- 10- 14-20-25-28-29- 36-42-43-45-51-53-56-65-67-69-77- 80. (onder voorbehoud) Tennis Kopenhagen. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui/4) - Manta (Zwi) 6-1 6-2, Liukko (Fin) - Johansson (Zwe/2) 3-6 6-47-5, Heuberger (Zwi) - Del- gado (GBr) 6-1 6-1, Kroslak (Slw) - Voinea (Roe) 6-3 6-3, Federer (Zwi/7) - Dewulf (Bel) 6-4 4-6 6-3, Safin (Rus/1) - Lareau (Can) 6-47-6. Delray Beach. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: llie (Aus) - Chang (VSt/7) 7- 6 6-4, Clavet (Spa/8) - Woodforde (Aus) 6- 2 6-4, Goldstein (VSt) - Pavel (Roe) 6-3 6- 4, Bryan (VSt) - Gaudenzi (Ita) 6-0 4-6 7-6, HipfKOos)-Srichaphan(Tha) 7-64-6 6-3, Tïeleman (Ita) - Roddick (VSt) 7-6 7-5, Mamiit (VSt) - Mirnyi (WRu) 3-6 6-3 6-2. Santiago. Mannen, 800.000 gulden. Eer ste ronde: Kuerten (Bra/1) - Lisnard (Fra) 7-5 6-1, Alvarez (Spa) - Diaz (Spa) 5-7 6-1 6-3, Stanojtsjev (Bul) - Hantschk (Dui) 6-3 6-4. Scottsdale. Vrouwen, 1,2 miljoen gul den. Eerste ronde: Capriati (VSt) - Ste venson (VSt) 6-3 6-0, Rubin (VSt) - Black (Zim) 6-3 6-3, Frazier (VSt) - Huber (Dui) 7- 6 6-2, Sugiyama (Jap) - Raymond (VSt) 6- 2 6-3, Shaughnessy (VSt) - Lucic (Kro) 6-4 6-4, Plischke (Oos) - Likovtsjeva (Rus) 6-3 2-6 7-5, Testud (Fra/7) - Van Roost (Bel) 3- 6 6-3 6-2, Nacuk (Joe) - Nagyova (Slw) 6-2 6-0. Singapore. Mannen, challenger, 110.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Krazert (Tsj) 6-2 3-6 6-1, Cadart (Fra) - Kempes (Ned) 6-3 6-0. Voetbal Eredivisie. Roda JC - Cambuur 3-1 (2-0). 38. Tchout- ang 1-0,45. Luijpers2-0, 51. Goudmijn 2- 1, 51. Goudmijn 2-1, 63. Lawal 3-1. Scheidsrechter: Westerink. Gele kaart: Goudmijn, Tammer (Cambuur). Aantal toeschouwers: 6740. PSV 24 18 2 4 56 73-20 Ajax 22 14 4 4 46 56-32 Feyenoord 23 13 7 3 46 46-26 FC Twente 23 12 9 2 45 40-21 Heerenveen 23 13 3 7 42 41-27 AZ 24 13 3 8 42 50-39 Vitesse 24 11 8 5 41 46-36 Roda JC 23 11 4 8 37 39-32 Willem II 23 11 4 8 37 37-41 RKC 23 10 3 10 33 33-43 FC Utrecht 23 9 3 11 30 39-44 Sparta 23 8 3 12 27 32-46 Graafschap 23 4 8 11 20 27-38 FortunaS. 23 4 7 12 19 29-38 NEC 23 5 4 14 19 28-45 MVV 23 4 5 14 17 29-50 Den Bosch 23 2 6 15 12 22-58 Cambuur L. 23 2 5 16 11 18-49 Uefa Cup. Vierde ronde, eerste wed strijd. Parma. Parma (Ita) - Werder Bremen (Dui 1-0(1-0). 5. Crespo 1-0. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Gele kaart: Vanoli, Sousa, Thuram, Fuser (Parma), Baumann (Wer der Bremen). Aantal toeschouwers: 12.000. Praag. Slavia Praag (Tsj) - Udinese (Ita) 1- 0 (0-0). 76. Zancchi 1-0 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Aantal toeschouwers: 13.000. Schotse FA-Cup, vierde ronde, replays: Aberdeen-Inverness Thistle 1-0, Clyde- bank-Hibernian 0-3, Falkirk-Berwick 3-0. Waterpolo Zeist. Vrouwen, oefenwedstrijd: Neder land - Verenigde Staten 6-5 (3-2 0-1 2-1 1- 1). Topscorer Nederland: Kuipers: 2. door Johan Hoogstate ZIERIKZEE - Het tweede acht tal van schaakvei'eniging Zie rikzee kreeg maandagavond de doodsteek van Koudekerke. Hoewel het verlies minimaal was (3-4 kan het team zich gaan voorbereiden op degrada tie uit de tweede klasse van de ZSB. Het Zierikzeese team bood hef tig verweer, maar de overmacht was te groot. Hoogstrate, Mw. de Jonge en Van Dalsen wonnen hun partij enKlootwi j k behaal de remise en de rest verloor. In de twintigste ronde van de huishoudelijke competitie won nen zowel koploper Richard van der Veken als nummer twee Martin Krijger zijn partij. Van der Veken overklaste Han van der Made. Reeds in de opening won hij een toren met een zoge naamde Reti-variant. Daarna moest Van der Made lijdzaam toezien dat zijn stelling steeds slechter werd en hij verloor te recht. Martin Krijger kwam goed uit de opening, die Herman Jukke nekke niet goed behandelde. Krijger had twee pionnen voor sprong. De winst zat er toen dui delijk in. Toch werd het nog heel spannend. Jukkenekke kwam goed terug en slaagde er nog in om Krijger in lichte paniek te brengen. Uiteindelijk bezorgde een klein pionnetje hem nog de overwinning. Adrie de Jonge won op fraaie wijze van Janus van der Westen. Lange tijd ging het gelijk op, maar in het eind spel hanteerde De Jonge zijn stukken op betere wijze dan Van der Westen, omdat hij eerder de overkant bereikte. Zo kon De Jonge glimlachend de overwin ning binnen halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 44