Opnieuw hoofdrol voor Verlinde Verschore gaat tot uiterste Broers Blackman heersen in Hoek Zorgelijke tijden voor Aardenburg Eerste bronzen speld voor Eddy Boogaard Terneuzen werkt aan zelfvertrouwen Opmerkelijke reeks trimmer De Koek Sluiskil-spits scoort driemaal tegen IJzendijke (SÈÊSêêSÊêi door Eddy van der Hooft SLUISKIL - Na drie nederlagen op rij wist Sluiskil zondag ein delijk weer eens te winnen. Thuis tegen IJzendijke werd het een overwinning met klinkende cijfers: 7-3. Dominique Verlinde scoorde drie keer en vervulde dus opnieuw een hoofdrol. De vraag na afloop was vooral: was de ruime overwinning de verdienste van Sluiskil of was de zwakte van IJzendijke de oorzaak van het doelpuntenfes- tijn? Beiden, vond Sluiskil-trai ner Arno Zwegers. Het laatste, zei zijn collega Willem van de Broecke. De waarheid lag, zoals gebruikelijk, ergens in het mid den. Arno Zwegers roemde terecht het collectief van Sluiskil, dat veel meer strijd leverde dan de laatste weken het geval was. Maar ook Willem van de Broec ke had gelijk. ,,We misten van daag alles misten wat we anders wel hebben: inzet en werklust. Bovendien maakten we wel erg veel persoonlijke fouten." Hoe dan ook legde Sluiskil het zwaar gehandicapte IJzendijke (dat Michel de Ruijsscher, Peter Harteveld, Patrick Wagenaere, Jacky Canniere en Vincent Ca- lon moest missen) van meet af aan zijn wil op. Nadat Domini que Verlinde en Joey Visser het doel van Menno Heij ens al eens hadden bestookt, opende Per- cey Verlinden al vroeg in de wedstrijd de score. De jonge spits draaide in de zestiende mi nuut, onmiddellijk nadat Frank van de Vijver buiten bereik van Knappe zege Kloetingse vrouwenploeg VLISSINGEN - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal pakte Kloetinge met een 1-4- overwinning prima uit tegen Jo- dan Boys. Bij rust stond het al 0-3 door doelpunten van Annie Molhoek, Anne Rooze en Esther Kole. Vijf minuten voor tijd werd het wel 1-3, maar in de volgende aanval was Anne Rooze opnieuw suc cesvol. Tonnie van der Veen tegen de paal had gekopt, de verdediging van IJzendijke dol en schoot koelbloedig raak in de verste hoek: 1-0. IJzendijke maakte daarna nog wel gelijk (Frank van de Vijver kopte raak uit een voorzet van Nico Aerssens)maar een begin- nersfout van doelman Menno Heijens leidde acht minuten voor de rust de val van de bezoe kers in. Heijens probeerde na een verre terugspeelbal van Sjaak van de Sande Percey Ver linden uit te spelen, maar leed daarbij zo knullig balverlies dat Verlinden geen enkele moeite had om de score naar 2-1 te til len. Die tegenslag kwam IJzendijke daarna niet meer te boven en onvermijdelijk bijna werd het voor de rust nog 3-1 Aan banden Onmiddellijk na de hervatting legde Sluiskil de tegenstander nog verder aan banden. In een tijdsbestek van drie minuten werd IJzendijke op een onover brugbare achterstand gezet. Tweemaal was invaller Michel Cillekéns Paul de Putter op de linkerflank te snel af. De eerste keer werd zijn inzet in eigen doel gewerkt door Frits van Damme (4-1), de tweede keer fungeerde Verlinde als eindsta tion (5-1). Het was daarna aan de lank moedigheid van Sluiskil te dan ken dat de score lange tijd niet verder opliep. Pas nadat Johan Tuin de achterstand terugge bracht had tot 5-2, vond de thuisclub de tijd daar om een tandje bij te zetten. 6-2 werd het door opnieuw Verlinde en 7-2 door Michel Cillekens. In de al lerlaatste minuut kopte Frank van de Vijver de eindstand naar 7-3. Sluiskil: Tonnie van der Veen; Barry du Puy, Erwin de Bruin (45. Michel Cillekens), Patrick Boute, Koen van Leuven; Joey Visser, Danny de Vries (52. Andres de Witte), Fabian du Puy, Dimitri Verlinde, Dominique Verlinde, Percey Verlinden. IJzendijke: Menno Heijens; Frits van Damme (74. Youry Loonsteijn), Nico Aerssens, William Aerssens, Sjaalc van de Sande (74. Ivo Knij pers); Paul de Putter, Johan Tuin, Frank van de Vijver, Maarten Schil ders; Willem Fenijn, Luc van Waes (45. Pietro Sicilia). door Michel Verberkmoes HOEK - De gebroeders Dono van en Dylan Blackman waren in het Open Braakman tennis toernooi in Hoek te sterk voor de concurrentie. Donovan Black man eiste de titel op in de B2 -ca tegorie, terwijl jongere broer Dylan in de Cl-categorie de eer ste plaats naar zich toe trok. In Van Schalen zegeviert in Ster van Zwolle ZWOLLE - In dubbel opzicht heeft Paul van Schalen het ver trouwen van zijn ploegleiding beloond. De renner van de BankGiroloterij nam zaterdag met zijn overwinning in de Ster van Zwolle definitief afscheid van het ellendige seizoen '99. Bovendien maakte hij in de tra ditionele openingswedstrijd zijn kopmanschap waar. Van Schalen heeft zijn leven weer in balans. Vorig jaar over schaduwden relatieproblemen zijn prestaties op de fiets. Met vijftien overwinningen als ama teur stapte hij over naar de profs. Zijn debuutjaar dreigde door de tegenvallende resulta ten helemaal te mislukken. „Ik stond met de problemen op en ging ermee naar bed", keek de renner uit Bakel terug. „Dan kun je op dit niveau niet preste ren. Ik ben blij dat de leiding toch vertrouwen in mij heeft ge houden en dat ik mocht blijven. Ik kan mij nu weer 100 procent concentreren op de fiets. Ik heb in de winter hard getraind in Zuid-Afrika en Spanje. Ik wil me dit jaar waarmaken voor mezelf en voor de ploeg." ANP de C2-categorie was Desiree de Schepper in de finale te sterk voor Fred Elliott uit Terneuzen. De gebroeders Blackman moes ten gisteren tot tweemaal toe te gen elkaar in de finale spelen. De broers stonden zowel in de B2- als in de Cl-categorie te genover elkaar. In de B2-poule was Donovan Blackman met 8- 5 te sterk. Blackman, net kers vers Zeeuw-kampioen in de B2- categorie, speelde een sterke wedstrijd en liet zijn jongere ge talenteerde broer niet in de wedstrijd komen. Dylan Black man nam wel revanche in zijn wedstrijd in de Cl-categorie. In een gelijkopgaande wedstrijd was hij met 6-5 de baas over Do novan Blackman. Dylan liet vooral in de halve finale tegen Gino Roctus zien dat hij de C- categorie is ontgroeid. Desiree de Schepper pakte de ti tel in de C2-categorie. De Schepper won in de halve eind strijd van Jos Saman en speelde in de finale tegen Fred Elliott, die in de strijd bij de laatste vier Meivin van Amersfoorth geen kans gaf. In de finale probeerde Elliott vooral zijn tegenstander te laten lopen via slimme ballen. De Schepper, beschikkend over harde groundstrokes en een goede service, probeerde Elliott voortdurend onder drukte hou den. Uiteindelijk was De Schep per de verdiende winnaar via een 8-5 overwinning. In de Dl-categorie ging de over winning naar Hanny Langer- aert. Langeraert had in de finale geen enkele moeite om de als eerste geplaatste Sjacko de Braai van zich af te schudden: 10-2. Bij de vrouwen ging de eerste plaats naar Irmgard Broeders. van onze sportredactie OOSTBURG - Als eerste Zeeuw heeft Eddy Boogaard een bron zen speld van de Nederlandse Tourfiets Unie gekregen. De Oostburger ontving de onder scheiding vanwege zijn ver diensten voor het trimfietsen in Zeeland. Boogaard is lid van de oudste Zeeuwse fietsvereniging Trim men Is Ontspanning (TIO) uit Oostburg. Als bestuurslid, een functie die hij nu om gezonds- heidsredenen moet neerleggen, was hij betrokken bij de organi satie van het grote evenement Oostburg-Geraardsbergen. De Oostburger dankte de onderscheiding ook aan zijn be trokkenheid bij de Sterritcom- petitie, een internationale com petitie met België. Dit werk blijft hij wel doen. van onze sportredactie TERNEUZEN - Na een aantal teleurstellende resultaten in de competitie herwon Terneu zen zaterdag aan zelfvertrou wen in een oefenduel met Vlis- singen. In Vlissingen won de zondag tweedeklasser met 7- 1. Ruime overwinningen wa ren er ook voor Terneuzense Boys en RCS tegen Steen (5-0) en Breskens (0-5). Vlissingen-Terneuzen 1-7: Terneuzen had in het bij vla gen te harde treffen met Vlis singen van meet af aan het bes te van het spel en leidde bij de rust al met 1-4. Mike But scoorde voor de rust tweemaal en Barry van der Hooft en Pe ter Nieskens elk eenmaal. De doelpuntenmakers in de twee de helft waren Barry van der Hooft (tweemaal) en Antoine Thoen. De laatste benutte een strafschop. Voor Vlissingen scoorde Lio nel Lord tegen bij een 2-0-ach- terstand. Beide ploegen beëin digden de wedstrijd overigens met tien man. Jos Kayser moest het veld voor de rust al verlaten omdat hij een doorge broken speler onderuit haalde en trainer/speler Abdoe Ben Khedda (Vlissingen) kreeg rood voorgeschoteld toen hij een tegenstander natrapte. Terneuzense Boys-Steen 5-0: Terneuzense Boys had weinig of geen moeite om zondag vierdeklasser Steen naar een ruime nederlaag te spelen. Halverwege de wedstrijd was het nog slechts 1-0maar na de hervatting werd de score met de regelmaat van de klok op gevoerd naar 5-0. Robbie Jonkman en Tim Louwiesse scoorden elk tweemaal. Marco Faassen trof één keer doel. De paal stond tot tweemaal toe nog meer treffers in de weg. Breskens-RCS 0-5: RCS bleek een maatje te groot voor Bres kens en won verdiend met 0-5. Vooral voor de rust hadden de bezoekers het beste van het spel en had de thuisclub een onvoldoende antwoord op het aanvalsspel van RCS, dat via Wessel Vermeulen (tweemaal) en Martin Jansen vlot op 0-3 kwam. In de tweede helft, toen Bres kens wat meer in de aanval was, bepaalden Geoffry Geld of en Al win van Ham de eind stand op 0-5. foto Peter Nicolai Marco van der Meulen (640) leidt de korte cross in de duinen van Cadzand. Atleet uit Breskens winnaar laatste Natuurloop doorWim de Vos CADZAND-BAD - Frank Verschorre glunderde zondag na afloop van de laatste Natuurloop van dit seizoen. De atleet uit Breskens had zijn zinnen gezet op deze loop en wilde vooral zijn streekgenoot Sjaak Luteijn kloppen. Het verliep allemaal zoals Verschorre het zich had voorgesteld, al moest hij wel tot het uiterste gaan om in de aantrekkelijke wedstrijd Luteijn voor te blijven. Met slechts vier seconden voorsprong finishte Verschorre als eerste. Verschorre en Lu teijn hebben elkaar de afgelopen maan den al verschillende malen het vuur na aan de schenen gelegd. Telkens kwam Lu teijn echter als winnaar uit dat gevecht te voorschijn. Zondag had Verschorre het idee dat de laatste Natuurloop het ge schikte moment was om Luteijn achter zich te laten. Luteijn had zaterdag immers de zware Kustloop van de Zeeuwse competitie ge lopen en dat had nogal van zijn krachten gevergd. Vanaf de eerste meters beheers ten Verschorre en Luteijn de wedstrijd over bijna elf kilometer.Ze liepen beurte lings aan de leiding waarbij Verschorre vooral op het strand behoorlijk wat me ters prijs moet geven omdat Luteijn de be tere crosser is van de twee. Toch slaagde Verschorre er telkens in om terug aan te komen en in de slotmeters slaagde hij er in om een kleine bres te slaan die voldoende bleek voor de overwinning. De strij d op de 4700 meter werd bij de mannen gewonnen door Marco van der Meulen uit Oostburg. Kleine nederlaag HVV'24 Al ETTEN-LEUR - De A-junioren van HW'24 konden zaterdag tegen Internos Al de 8-1-overwinning van vorige week op Al liance Al geen passend vervolg geven. In Etten-Leur verloor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser met 1-0. Het enige doel punt van de wedstrijd werd al na zo'n twintig minuten spelen gescoord. Internos was de gehele wedstrijd beter en kwam de zege ook toe op basis van de vele kansen, die het schiep. „We hebben wel een paar mogelijkheden gehad", zei HW-trainer Bennie van de Branden na afloop. „Maar Internos was zo veel beter dat op de 1-0 niets af te dingen viel." Terneuzen Cl naar ruime zege TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen hadden op ei gen veld tegen het laaggeklasseerde TSC Cl geen enkele moeite tot scoren te komen. Na een 2-0-ruststand werd het uiteindelijk 7-0. Joost van der Steen was met drie treffers top scorer. Jules Basselier trof tweemaal doel en Mike de Wolff eri Alexander Amani-Passialis elk een keer. Swagemakers doet goede zaken SAS VAN GENT - Met twee overwinningen in één week deden de volleybalsters van Swagemakers in de recreatieve compe titie v£in Sas van Gent prima zaken. De Westdorpse formatie zette niet alleen de zegereeks voort, maar nam daardoor ook de koppositie over van Peters Cleaning. Swagemakers stuitte in de ontmoeting met Savok 3 in de eerste set op taaie tegen-. I stand (17-15), maar won daarna twee keer met veel overtui ging: 15-4, 15-4. Savok/Johan de Block werd met 15-1, 15-2 en 15-3 verslagen. Place du Marché werkte zich door een zege op Esplanada 2 (2,5-0,5) verder op naar de middenmoot. Het gemengde team van Garage Bode kwam door een ruime zege; (2,5-0,5) tegen C1000 V&K weer alleen aan de leiding in de eerste klasse. In de tweede klasse spitst de strijd om de titel zich toe tussen de ploegen van C-Line en Acke. Beide forma ties wonnen met 3-0. Handbalsters Hontenisse in nood VLISSINGEN - De handbalvrouwen van Hontenisse staan voor een loodzwaar karwei. Met nog drie duels voor de boeg moet de formatie van Margriet Doorns alles op alles zetten om niet af te glij den naar de derde klasse. Naaste concurrent He- lius pakte onverwachts de winst tegen Walburg 13 -11) en zet te Hontenisse op een achterstand van twee punten. DesLniet-. temin hoopt de Zeeuws-Vlaamse ploeg dat degradatie niet aan de orde komt, zeker gezien het vertoonde spel van de laat ste weken. Zondag werd er nipt verloren van Atomium 2 (19- 16), maar er werd tenminste weer geknokt voor de punten. Belangrijk voor Hontennise was in ieder geval de terugkeer I van trainer/speelster Doorns. Gisteren was de handbalsteri goed voor vijf treffers. „Met wat meer geluk win je hier ge- woon" keek Doorns tevreden terug. „Bijna iedereen wist het doel te vinden en dat geeft toch een goed gevoel voor de ko mende weken." Over drie weken pakt Hontenisse de draad weer op tegen de Meeuwen. Dooms tekent voor een gelijkspel. „Met dit spel en een beetje meer geluk in de afronding weet je maar nooit." Eerste plaats roeisters De Honte GRONINGEN - De roeisters van De Honte uit Middelburg hebben dit weekeinde de Gyas-Hunzewedstrij d in Groningen gewonnen. Het kwintet, uitkomend in de C4-klasse, was in de achtervolgingsrace over drie kilometer in de grachten van Groningen het sterkst. Het team bestond uit Miora Rijk, Ellen Goesije, Joyce van NijendaalThamar Hengeveld en Cathelij- ne Vossen. De twee mannenteams van De Honte werden res- j pectievelijk tweede en vierde in de klasse Gladde vier. Axel dicteerde toen wel het spel, Omdat de voorsprong niet kon worden uitgebouwd, werd het? i initiatief uit handen gegeven en. j kreeg de thuisclub plotseling enkele kansjes die echter allen werden gemist. In het vervolg I van de wedstrijd bleef Aarden- burg lange tijd moeizaam over eind en moest een verdediger tot driemaal toe de bal van de lijn 1 halen. Toen Meivin Heerenveep Carlo van Grimberghe onder- uithaalde en Nieuwelink van elf meter raak schoot, was de wed-, f strijd gelopen. In de slotfase voerde Nieuwelink de score op j tot 0-3. Aardenburg: Arjan Worst; Meivin i Heerenveen, Bart van de Wijnckel, Remco d'Hont, Ronald de Cock (40. 1 Martin van Voor en); Martin Diele- j man, Henk Ottens, Michel Cocquyt; Gino de Croock, Fratik Staelens (46. J Arjan Quaak), Robin van Hal (46. Michel van de Walle). Axel: Carlo de Deckere; Michel MuL laert, Menno van Gremberghe, Pa- trick de Guchteneire (52. Jürgen Naeije), Alex de Klerk; Randy Zand- stra (87. Mike van de Bergen), Bas van Hoeve, Joep Frusch, Leo Brac- ke; Tom Nieuwelink, Carlo van Grimberghe (80. Kim van Bremen). doorWim de Vos TERNEUZEN - Jos de Koek presteert de laatste weken op merkelijk. De tegenwoordig in Graauw wonende trimmer weet zich telkens bij de eersten in de uitslag te lopen met als opmer kelijkste resultaat ongetwijfeld de derde plaats van afgelopen zaterdag tijdens de Bodyline- loop in Terneuzen. De overwin ning was voor de Belgische subtopper Garry van de Walle terwijl bij de vrouwen Trees Vermeersch de snelste was. In Terneuzen werd zaterdag middag het kaf al vrij snel van het koren gescheiden in de ruim dertien kilometer lange Bodyli- neloop. Vier lopers wisten zich al vrij snel van de rest af te zon deren. Jos de Koek was erbij en hij had gezelschap van het Bel gische trio Garry van de Walle, Kurt Vanhaverbeke en Ivan Mees. Dit kwartet liep behoorlijk ver van de rest weg en nadat de eer ste omloop (drie ronden van 4500 meter) achter de rug was, dunde de kopgroep steeds ver der uit totdat er slechts één kop loper resteerde. Achtereenvol gens Ivan Mees, Jos de Koek en Kurt Vanhaverbeke konden het tempo van Garry van de Walle niet volgen. Subtop Met Van de Walle kreeg de trim- loop in Terneuzen een sterke winnaar. De atleet uit Anzegem behoort in zijn land tot de subtop in het veldlopen. Ko mend weekend staat het natio nale kampioenschap op het programma en Van de Walle verwacht daar zeker binnen de eerste tien te kunnen lopen. „Een zesde of zevende plaats moet tot de mogelijkheden be horen", vertelde hij in Terneu zen. Van de Walle was de laatste we ken geblesseerd geweest en wil de in de aanloop naar het cross kampioenschap zijn vorm nog eens testen buiten het gezichts veld van de andere Belgische veldlopers. Over die test was hij tevreden. doorWim de Vos AARDENBURG - Voor Aarden burg breken er nog zorgelijke tijden aan. Vorig jaar werd de ti tel in de vijfde klasse behaald waarna de ploeg van trainer Henk Ottens een voortvarende start kende in de vierde klasse. Maar dat goede begin kreeg in het verdere verloop van de com petitie geen vervolg en inmid dels wordt er angstig naar onde ren gekeken in de Kikkerstad. Zondag, thuis tegen Axel, liep Aardenburg opnieuw tegen een nederlaag aan. Dankzij drie doelpunten van Tom Nieuwe link wonnen de bezoekers met 0-3. Aardenburg in de zorgen dus. Niet zo verwonderlijk eigenlijk want de kampioensploeg van vorig seizoen moest fikse ader latingen doen door het vertrek van enkele spelers die het ho gerop gingen zoeken. Ottens be schikt over een smalle selectie en kan dus feitelijk geen schor singen en blessures gebruiken. Zo moest hij het zondag stellen zonder Frans van Dongen. De middenvelder is aan een oog ge opereerd en was nog niet in staat te spelen. Hierdoor moest Ot tens zelf meespelen, maar ook hij kon de ploeg niet langs Axel spelen al kreeg Aardenburg in de eerste helft wel wat kansjes. Die kwamen er echter alleen maar omdat Axel opnieuw niet echt kon imponeren. Gelet op de ranglijst - Axel is nog steeds niet uitgeschakeld voor het kampioenschap - was de verwachting dat Axel het spel zoi? gaan maken. Dat pro beerde de ploeg van trainer Paul van Kouteren ook wel. Evenals een week eerder tegen Honte nisse werd er veel te veel balver lies geleden, kwamen passes niet aan en had het vooral een gebrek aan overtuiging. Blunder Aardenburg leek tegen de ver houding na ruim een kwartier op voorsprong te komen toen Frank Staelens Remco d'Hondt volledig vrij speelde. d'Hondt schoot echter naasj. In de daar opvolgende aanval scoorde Ax el wel. Met dank aan doelman Arjan Worst die een afschuwe lijke blunder maakte. Een verre hoge bal van Leo Bracke, samen met doelman Carlo de Deckere de enigen bij Axel die hun gewo ne vorm haalden, liet Worst val len voor de voeten van Tom Nieuwelink die de bal hoog in het doel schoot. Ralph Schaalje wint koers in Beveren-Waas BEVEREN-WAAS - Ralph Schaalje van Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft in het Belgische Beveren-Waas een koers voor nieuwelingen op zijn naam geschreven. De 15-jarige Schaalje, tweede jaars nieuweling, was met een groep van vier man vooruit en de wedstrijd eindigde in een sprint. Daarin toonde Ralph Schaalje zich met overmacht de sterkste. Dennis Martens, eer stejaars nieuweling en tevens, lid van Zeeuws-Vlaanderen, eindigde op de vijfde plaats. Vierde plaats Patrick Tolhoek STADEN - Patrick Tolhoek is bij een mountainbike wedstrijd in het Belgische Staden op de. vierde plaats geëindigd. De wedstrijd, met start in Gent en finish in Staden, ging over een afstand van 138 kilometer. Winnaar werd de Belg Chris Scharmin uit Veldegem in een tijd van drie uur en 28 minuten. Tolhoek eindigde twaalf secon den achter Scharmin. 1 d - foto Peter Nicolai Luc van Waes van IJzendijke zit Sluiskil-speler Koen van Leuven op de huid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 43