Zierikzee dieper in de zorgen Wea/Mevo'80 één set op dreef Nipte nederlaag drietal Scaldina Tholense Boys meldt zich aan top Verlies volleybalsters Kwiek en Wea/Mevo sport 17 Schouwse derdeklasser heeft lastig programma om zich te handhaven 1 maandag 28 februari 2000 door Peter Godrie ZIERIKZEE - Zierikzee had te gen Virtus een goede slag kun nen slaan voor lijfsbehoud in de derde klasse A van het zondag voetbal. Echter, hét probleem van de laatste weken, niet kun nen scoren, brak de ploeg lelijk op. De Schouwse formatie maakte zondag tegen de Zeven- bergse mededegradatiekandi daat slechts een treffer. En die viel pas toen Virtus er al drie had ingeschopt. De 1-3-nederlaag tegen Virtus maakte de situatie er op sport park Den Hogen Blok niet flo- rissanter op. Door het verlies zakte Zierikzee naar de tiende plaats op de ranglijst. Deze notering geeft het team het 'recht' op een promotie-/degra- datieduel aan het einde van de reguliere competitie. De laatste twee elftallen vl iegen er sowieso uit. Maar Zierikzee moet nog maar afwachten of het een beslissend duel voor lijfsbehoud kan en mag gaan spelen. Het program ma van de ploeg van scheidend trainer Bert Pentury is bepaald niet eenvoudig. Over twee we ken wacht Rood Wit, net als Vir tus een degradatiekandidaat, en daarna ontmoet Zierikzee VES'35 (zo goed als veilig), Dosko en Internos. De laatste twee teams hebben nog alle kans op het kampioenschap in de derde klasse. Pentury: „Het wordt gewoon zwaar." Counter Vanaf de eerste minuut van de wedstrijd tegen Virtus bleek al met welke instelling de Braban ders naar Schouwen-Duiveland waren afgereisd: afwachtend spelen en via de counter toe slaan. Dit spelletje leidde al in de zevende minuut tot succes. Zierikzee verspeelde de bal ter hoogte van de middenlijn waardoor Virtus-spits Erwin Daas aan de rechterkant alle vrijheid had om op te stomen naar het doel van Jacco van der Schee. De keeper van Zierikzee redde in eerste instantie de inzet van Daas, maar zag de mee op geko men Vincent Boot de rebound welbinnentikken: 0-1. Ondanks de vroege en gevoelige tik bleef Zierikzee voetballen en pro beerde het via combinatiespel Virtus lastig te maken. Tot het Zevenbergse strafschopgebied lukte dat vrij aardig. De afwerking liet echter veel te wensen over. Dit kwam onder meer doordat Virtus twee ge vaarlijke spelers van Zierikzee, Thomas Vos en John van der Ha ve, extra in de gaten hield. Daar had Virtus-coach Peter Vrins vooraf op gewezen. „Als wij Vos en Van der Have konden uit schakelen, is er heel veel van Zierikzee weg." Vrins had ge lijk, want pas diep in de tweede helft kon Van der Have een doel- puntje meepikken. Tik Voordat de Zierikzee-spits scoorde, had Virtus het duel al lang en breed beslist. Een per soonlijke fout van Barry Hage leidde het verlies van de thuis ploeg in. Daas (assist) en Vin cent Boot (doelpunt) profiteer den van de misser van de ver dediger. „Door de 0-2 kregen we een tik", sprak Pentury, „en konden we geen vuist meer ma ken." De derde Brabantse treffer volgde een kleine tien minuten later. Weer was het Boot en weer, net als bij de 0-2, hing er een buitenspelluchtje aan het doel punt. Vlak erna werd het leed nog er ger voor Zierikzee. Middenvel der Patrick Roggeband kreeg geel omdat hij een tegenstander van achteren onderuithaalde, een overtreding waarvoor de scheidsrechter eigenlijk rood had moeten geven. Die kleur kwam vijftien seconden later alsnog uit zijn borstzak. Die zelfde Roggeband had namelijk aanmerking op de leiding en zag dat bestraft met rood. Door de domme actie dupeerde Roggeband Zierikzee nog meer, juist nu de ploeg zo diep in de zorgen zit. Het mag een schrale troost zijn dat Pentury tegen Rood Wit weer over Robbert Roggeband en Erwin Nelissen kan beschikken. Maar of zij Zie rikzee uit de vierde klasse kun nen houden? Zierikzee: Jacco van der Schee; Per ry Lukus (63. Michiel Tamerus), Pe ter van der Linde, Barry Hage, Maarten Padmos; Patrick Rogge band, Marco Jonker, Jarno Vermeu len; Jan-Jaap Padmos, John van der Have, Thomas Vos. door Jasper van der Bliek THOLEN - Bij Tholense Boys blijven ze volhouden dat de club slechts op verkenning is in de tweede klasse. Feit is echter dat de ploeg die vorig seizoen kam pioen werd in de derde klasse na de knappe 2-1-overwinning op SSV '65 op de tweede plaats staat. Met de zege op SSV '65 won de brigade van trainer Leendert Geelhoed de tweede periode. Door diezelfde overwinning heeft het team, mits het goede spel wordt doorgezet, een reële kans op het kampioenschap. Tholense Boys staat nu tweede, met drie punten achterstand op Seolto. Voor SSV liggen de kaarten wel iswaar nog steeds niet slecht, maar een stuk minder florissant dan voorheen: nog geen periode en een magere derde plaats, of schoon de ploeg van Cees Hou tepen een wedstrijd minder speelde. De wedstr.jd van zaterdag, die onder een vriendelijk zonnetje werd gespeeld, was alleen in de tweede heft leuk. Na 45 verve lende miniten stond de 0-0 nog op het bo:d. Onder leiding van captain Johan Schot werd in de tweede helft echter uit een an der vaatje getapt. Rechtsbuiten Rick van de Velde kreeg de bal na een defensief foutje voor zijn voeten en schoot van dichtbij de 1-0 binnen. Na de explosie van blijdschap voelde Tholense Boys dat een zege werkelijk mogelijk was. Amper tien minuten na de eerste goal was er opnieuw succes. Ditmaal schoot Piet den Boef op korte afstand van doelman Wie- brand Boonstra raak. De thuis ploeg toonde in de tweede helft zeer effectief te kunnen voetbal len. Twee kansen, twee goals. Dat zegt iets over de defensie van SSV, de minst gepasseerde in de tweede klasse. Ook zater dag speelden de verdedigers een goede partij. Ondanks de 2-0 gaf de Goese ploeg niet op. SSV viel veelvul dig aan en kreeg een groot aan tal vrije trappen en hoekschop pen. Resultaat bleef lang uit. Pas een kwartier voor tijd tikte invaller Armando Probert, na een mooie solo, de aansluitings treffer binnen. Hierna volgde een hectisch slotfase, waarin Tholense Boys slechts door ge luk en heel veel doorzettings vermogen overeind bleef. Roeisters winnen in Groningen GRONINGEN - De roeisters van De Honte uit Middelburg^ hebben afgelopen weekeinde de Gyas-Hunzewedstrijd 'in Groningen gewonnen. Het kwintet, uitkomend in de C4-kl£js- 'LI se, was in de achtervolgingsrace over drie kilometer in {Ie® grachten van Groningen het sterkst. Het team bestond uit Miora Rijk, Ellen Goesije, Joyce van Nij-1 endaal, Thamar Hengeveld en Cathelijne Vossen. De twee® mannenteams van De Honte werden respectievelijk tweede» en vierde in de klasse Gladde vier. Vierde plaats Patrick Tolhoek STADEN - Wielrenner Patrick Tolhoek uit Yerseke is bij eeni'ï wedstrijd in het Belgische Staden op de vierde plaats geëin-M digd. De wedstrijd, met start in Gent en finish in Staden, ging over een afstand van 138 kilometer. Winnaar werd de Belg» Chris Scharmin uit Veldegem in een tijd van drie uur en 2 8 mi nuten. Tolhoek, die zich eerder deze maand op het komende moun-fl tainbikeseizoen in Spanje voorbereidde, eindigde twaalf s'e->j conden achter Scharmin. Volgende week rijdt Tolhoek de J Omloop van de Vlaamse Ardennen, een koers over 144 kilo--'-5 meter. Goede prestaties Middelkamp BREDA - De wielrenners van ZRTC Middelkamp namen ai-I I gelopen weekeinde in Breda aan de voorjaarscompetitie deefl en hebben een aantal goede prestaties neergezet. Zo eindig-H den de 9-jarigen Dimitri Mulder en Jacob de Roo in categorie I twee respectievelijk op een vierde en vijfde plaats. Agnitasfl Francke eindigde in categorie drie op de zesde plaats en in ca4'fc tegorie vijf waren er een tweede en een zevende plaats voorn respectievelijk Rik Lugtenburg en Marlijn de Munck. Nie'kftfl Rentmeester finishte als zevende in de zesde categorie. In ca4S tegorie zeven eindigden Wouter Lugtenburg als tweede ëntjl Raoul Poortvliet als vijfde. Judoka's Geelhoed in prijzen BERLICUM - Een aantal judoka's van Sportschool Geelhoed. is tijdens een toernooi in Berlicum in de prijzen gevallen. Rob-;.-v bin van de Bor, uitkomend bij de 8-jarigen tot 34 kilogram, en Crum van de Linden, die in de klasse tot 45 kilogram bij de 15- 5 jarigen uitkwam, werden beiden kampioen in hun klasse bi] j dejeugd. Gelijkspel voor Vosmeer VOSMEER - In de zesde klasse B kwam Vosmeer tegen Val Aan niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De gasten zochten voor rust meer de aanval, maar Donald van Dam opende in de 44e minuut de score namens Vosmeer. In de tweede helft sloég Arno Dekkers namens Val Aan binnen een minuut tweemaal toe en stond het na een uur 1 -2Vi j f minuten later zorgde Rini Plompe voor 2-2. Beide ploegen kregen in het restant van dei wedstrijd nog goede kansenmaar in de stand kwam geen vef-| andering meer. Twee zeges rolstoelbasketballers 's-GRAVENPOLDER - De Middelburgse rolstoelbasketbal-j Iers (RBVM) hebben afgelopen weekeinde in de zesde ron^g: van de derde divisie in 's-Gravenpolder twee duels gewonner en één verloren. De eerste wedstrijd tegen Grave werd gewon nen met 22-20. De tweede wedstrijd ging tegen Peperbus (Zwolle) werd met 31-20 gewonnen. In de laatste wedstrijd té gen het team van Pioniers (Odiliapeel) werd met 51-22 verlo ren. De topscores van de dag waren Bennie Dingemanse en'r. Marc Tasma met 25 punten. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de promotie klasse A bleek koploper VCO/Ervea een niet te nemen hindernis voor de volleybalsters van Kwiek. In Bruinise verloor Kwiek met 1-3. Ook de vrouwen van Wea/Mevo'80 kwamen niet tot een goed resultaat, want te gen het Dordrechtse Futora werd een 3-0-nederlaag gele den. Kwiek - VCO/Ervea 1-3: „Het was een ingecalculeerde neder laag", redeneerde Kwiek-trai- ner ArjanBreeman. „Toch over heerste bij mij het gevoel dat er meerin had gezeten." Kwiek startte goed en ging in de eerste set lang mee met de koploper. Toch ging de winst met 15-9 naar VCO/Ervea en dat gold ook voor de tweede set. In de derde set speelde de bezoeksters met de tweede garnituur en Kwiek profiteerde direct. Met 15-9 kwam de set in Bruse handen. VCO/Ervea speelde de vierde set weer compleet en pakte snel een 7-2-voorsprong. Kwiek kwam met 13-7 achter, knokte zich nog wel terug, maar kwam niet verder dan 15-11. Futora - Wea/Mevo'80 3-0: Het Zierikzeese zestal van trainer Cor Juffermans trof in Futora een tegenstander die net iets meer inhoud had. Het gebrek aan wissels brak Wea/Mevo'80 op, maar toch speelde de ploeg geen onaardige wedstrijd. De eerste twee sets bleken span nend. Wea/Mevo'80 moest de eerste met 15-12 en de tweede met 15-11 aan Futora laten. De derde set was het geloof in eigen kunnen weg bij Wea/Mevo'80 en won Futora simpel met 15-5. Mannen Micro E1/SR.7 - Kwiek 2 0-3: In de tweede klasse E pakte de Bruse koploper opnieuw twee punten, In Roosendaal werd de nummer vijf van de ranglijst weinig gegund. Met 15-10 pakte Kwiek de eerste set, maar in de tweede set liet het Bruse team de teugels iets te veel vieren. Daar door kwam Kwiek met 7-1 en 12-7 achter, maar daarna pakte de ploeg het spel weer op en won met 15-12. De derde set werd een eenvoudige 15-4-overwin- ning voor Kwiek. Gavok 2 - Wea/Mevo'80 2 2-2: Tegen de nummer vier uit Oud- Gastel begon de formatie van Wim van der Zande zonder al te hoge verwachtingen. „Er waren drie man niet en we waren maar met zes spelers. De coach zag Gavok de eerste set winnen met 15-9 maar zag in de tweede set al verbetering in het eigen spel. Wea/Mevo ging lang, tot: 12-10, mee met Gavok, maar de Bra banders pakten de set toch met 15-10. In de derde en vierde set zette het Zierikzeese herstel van de laatste weken zich door. Met 15-10 en 15-9 stelden de bezoe kers een punt veilig. HSD verslaat Tempo 4 ZIERIKZEE - In de reser ve derde klasse hebben de vrouwen van HSD korte metten gemaakt met het vierde team van Tempo. De Zierikzeese vrouwen verpletterden de tegen stander uit Bergen op Zoom met maar liefst 15- 0. De mannen van HSD gin gen na een 2-1-voor- sprong bij de rust in de tweede helft uiteindelijk met 2-5 ten onder tegen Zevenbergen 2. Tempo 4 verscheen in Zie rikzee met slechts tien speelsters en daar maak ten de vrouwen van HSD dankbaar gebruik van. Het werd een zeer eenzij dige wedstrijd waarin HSD maar liefst vijftien keer wist te scoren. Op vallend was ook dat keep- ster Ankie Smit in de tweede helft niet meer keepte, maar gewoon als veldspeelster meespeelde. De produktie van HSD werd verdeeld onder Cyn thia Spiekerman, Hester Timmermans, Vivian Bij- devate en de invalsters Renée van Houten en Ma ria Hohmann. In de thuiswedstrijd tegen Zevenbergen 2 ging HSD voortvarend van start. Na een één-twee-combinatie tussen Ike Joziasse en Frank Huisson zette de laaste de thuisclub op voorsprong. Zevenbergen kwam snel daarna op ge lijke hoogte, maar HSD nam door Chris Schoone- man opnieuw de leiding. Na de rust was Zevenber gen duidelijk de betere ploeg en legde het HSD zijn wil op. Dat leidde tot. de gelijkmaker van de Brabanders en gedurende de tweede helft liepen de bezoekers uit naar 2-5. foto Lex de Meester Ralph Koper (rugnummer 8) en Peter Langerak 10) blokken een smash van VVS. Zierikzeese volleyballers verliezen Zeeuwse derby van VVS: 3-1 door Ron de Waal VLISSINGEN - De Zeeuwse volleybalder by in de derde divisie tussen VVS'92 uit Vlissingen en WEA/Mevo'80 uit Zierikzee is net als de eerste ontmoeting geëindigd in een 3-1-overwinning voor WS'92. Aanvankelijk leek de thuisploeg af te steve nen op een 3-0-zege. WS trok de eerste twee sets eenvoudig naar zich toe. Daarna kende Mevo een opleving in de derde set (15- 9-winst), maar de ploeg uit Zierikzee moest de overwinning daarna aan WS'92 laten. Hoewel Mevo uit de laatste drie wedstrij den de volle negen punten had gehaald, was het vertrouwen in een goede afloop voor aan vang niet bijster groot. Mevo trad niet com pleet aan (middenaanvaller Ferdi Reedijk en libero Reginald Weeber waren afwezig) en bovendien zag de ploeg van trainer Arie de Kreij op tegen het spelen in de sporthal Baskensburg. Volgens De Kreij hebben veel ploegen er moeite om de juiste diepte in te schatten. „Maar als we in staat blijken om ons eigen spelletje te spelen, zijn we moei lijk te verslaan", vervolgde hij. Bij de thuisploeg leefde het besef dat er be ter gestald moest worden dan in Zierikzee. Toen ging Mevo, na het winnen van de eerste set, ook inde tweede set nog xiant aan de lei ding. Pas daarna kon de ploeg van Joop Dees orde op zaken stellen. De rollen leken nu omgekeerd. Tot aan 8-8 in de eerste set ging de strijd gelijk op. Daarna pakte WS'92 het initiatief en werd onder aanvoe ring van spelverdeler Ruurd Wagenaar en de aanvallend sterk spelende Jan Swartjes een kloof geslagen van drie punten. Mevo moest het antwoord schuldig blijven, en zag de eerste set met 15-10 naar WS gaan. Wat coach Arie de Kreij in enkele ti me-outs en tussen de eerste twee sets ook probeerde, het had weinig effect. In een mum van tijd liep WS'92 in de tweede set uit naar 7-1. Mevo was de weg kwijt. De aanvallen waren te voorspelbaar en het tempo was te laag om de Vlissingers onder druk te zetten. Smash Spelverdeler Wagenaar kon, in een periode waar de lichaamstaal van de Zierikzeese ploeg niets aan duidelijkheid overliet, naar hartelust aanvallende patronen inzetten. Ook het inbrengen van de jeugdige Martijn Hoozemans verzwakte in die periode de ploeg van Joop Dees niet. Via een geplaatste smash van Peter Verburg werd het tenslotte 15-5 in die tweede set. Het wachten was op een snelle en tegelijk laatste derde set, „Maar zo makkelijk wil den we WS'92 er niet vanaf laten komen", verklaarde spelverdeler Joost Timmermans van Mevo achteraf. „We hadden iets recht te zetten. Er was toch nog wel het nodige vertrouwen in de groep." Mevo liet zich in derdaad niet naar de slachtbank leiden en nam brutaalweg een 13-3-voorsprong. Bij WS liepen elementaire zaken ineens niet meer en de wedstrijd kreeg een andere wending. „Het probleem in die fase zat ge woon tussen de oren", legde Joop Dees uit. De Vlissingers kwamen nog wel terug tot 14-9, maar een uitstekend blok van Ralph Koper betekende het vijftiende punt voor Mevo. In het begin van de vierde set ging de strijd even gelijk op, maar toen WS de basisploeg weer binnen de lijnen bracht, was het ge beurd. Arie de Kreij probeerde bij een 11-4- achterstand verder onheil af te wenden met een time-out, maar dat was tevergeefs. WS'92 speelde de vierde set op routine uit. De ploeg komt met nog vijf wedstrijden te gaan weer een stap dichterbij het kampi oenschap. „We moeten nog twee uitwedstrijden spelen tegen de twee staartploegen. Maar of wij volgend seizoen in de tweede divisie te be wonderen zijn, is nog maar zeer de vraag", blikte Joop Dees alvast vooruit. „Als het rallypointsysteem doorgevoerd wordt, is het bij ons einde verhaal. Dit gaat ontzet tend veel leden kosten, en mij als coach zien ze dan zeker niet meer terug." Volgens Joost Timmermans spelen deze pro blemen voor Mevo'80 een veel minder grote rol. „Alleen Ralph Koper zal in verband met werk stoppen. Onze coach blijft gewoon aan, en wij willen als groep ook verder. Daar verandert een rallypointsysteem niets aan. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltenniss- sers van Scaldina hebben in eer ste klasse met 6-4 verloren van Yerseke. Het Zierikzeese trio had kans op meer, maar strand de telkenmale in het zicht van de haven. Alledrie Scaldina-spelers won nen één partij en het vierde winstpunt kwam uit het dub belspel. Een typerende neder laag was de partij van Hans Vol- keri tegen Sjaak Tange. In de eerste game stond de kopman van Scaldina met 19-11 op voorsprong, maar hij liet zijn opponent terugkomen tot 19- 19. Uiteindelijk verloor Volkeri de game nog met 30-28. Die mentale tik kwam hij niet meer te boven en hij verloor de partij. Smalheer was tegen Marcel Pre- voo dicht bij de winst, maar hij verloor tweemaal met 22-20. Arjan Bom kon in de laatste partij de stand niet gelijktrek ken. Hij moest in Peter van Iwaarden zijn meerdere erken nen (19-21 9-21). In de derde klasse A deed het eerste team van Kerkwerve goe de zaken. De koploper behaalde een maximale overwinning op Kapelle 3: 10-0. Na vijf wed strijden heeft het Schouwse trio veertig punten verzameld. Naaste belager Westerzicht heeft 27 punten uit vier wed strijden. De overwinning van Kerkwerve kwam tegen Kapelle geen moment in gevaar. Maurice van Slobbe speelde solide; Al- bert de Vos had tweemaal een driegamer nodig, maar won wel; Stoffel van der Wekken won al ledrie partijen in twee games. Het dubbel ging met 21-15 14- 21 en 21-17 naar Van Slobbe/De Vos. Erik Stoel In dezelfde klasse boekte Scal dina 2 een 6-4-overwinning op nieuwkomer MZ 6. Alledrie Scaldina-spelers wonnen twee maal. De opvallendste zege boekte Erik StoelHij verloor de eerste game tegen Rudi Bruik- man en in de tweede stond hij met 20-14 achter. Stoel werkte achtereenvolgens fees match points weg en stootte vervol gens door naar de winst in de tweede game (22-20) en winst in de derde game (21-15). Ad de Graaf en Erik Stoel hadden in het dubbelspel winstkansen, maar verloren de derde game: 18-21Jan Kik boekte een fraaie zege op de streke Mirjam Wille- boordse. Het tweede team van Kerkwer-S ve kwam niet in actie tegen Weé-' N terzicht 2, omdat het duel werd uitgesteld naar komende week.' In de vierde klasse B boekte', Kerkwerve 3 een 6-4-zege dp' I Westerzicht 3. Jos Lindeman-1 had een moeilijke avond met I twee verliespartijen en slechts I één zege. Gerard Knol en voor-il zitter Henk 't Hart wonnenS daarentegen beiden tweemaal» en het zesde winstpunt kwamffl uit het dubbel Knol/'t Hart. Na» vier wedstrijden heeft Kerk-3 werve 26 punten. Dubbel Het derde team van Scaldina» verloor van Biggekerke 3, of ei-;G genlijk van de 75-jarige Guusjfl Visscher (3-7). Visscher won zo-B wel van Gerrit van den Bosch,» Jan Remmers als van PangB Yuen. Ook in het dubbel zege-B vierde hij met Henk Krijger.B Scaldina kon alleen puntenK pakken van invaller Henk de-;.: Waard. Het vierde team van Scaldiiiaij speelde verdienstelijk met 5-51 gelij k tegen Kapelle 6Vooral de overwinning van Bert de Jongj op Rik van Groningen (21-12 11-21 en 21-12) sprak tot de ver-1 beelding. Femke Saman won verder twee enkelpartijen, te gen Barbara van de Zande en Van Groningen, en het dubbel aan de zijde van De Jong. Oemoemenoe verliest bekerduel DEN HELDER - De rugbyers: van Oemoemenoe hebben zon dag het bekerduel met Den Hel der verloren. De ploeg van speelster/trainster Annemieke van Waveren uit Scharendijke verloor met 27-14. Oemoemenoe verscheen gehan-" dicapt aan de start. Door het ontbreken van een aantal spe lers moest een beroep gedaan H worden op een drietal jeugdspé- I Iers van zeventien jaar. Govert van Hoek, Jurre Blauw en Wou ter Krikke kenden een geslaafd j debuut en Oemoemenoe kon de middenmoter uit de derde Idas-1 se C tot aan de rust bijbenen. Door tries van Jan Verhoeven eh Joep Rosenboom en twee con- J versions van de Nieuw-Zeelan- i der Pat Scrimshaw gingen de Middelburgers nog met een 14- 10-voorsprong de rust in. In de tweede helft ging het mis met Oemoemenoe toen Pat Scrims haw en Herbert-Jan van der Waal uitvielen. Zierikzee-verdediger Barry Hage aan de bal in het duel met Virtus. foto Janne Wolterbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35