Rietjens leidt HVV'24 naar winst Goes schiet niets op met punt PZC Laat doelpunt van Zeeland Sport goed voor overwinning Middelburg kraakt Vogelwaarde: 8-0 DFS vrijwel zeker van lijfsbehoud sport maandag 28 februari 2000 1 5 Overwinning Matisse/Farao Kloetinge 2 blijft leider in vrouwenzaalvoetbal Hulster ploeg pakt broodnodige punten tegen Dongen: 3-2 Derde klasse A door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na hel 2-2-ge- lijkspel bij Walcheren moet het raar lopen, wil Clinge de titel in de vijfde klasse A nog ontglip pen. Met nog zeven duels te gaan heeft de ploeg van trainer Bou- dewijn van Craenenbroeck nu drie punten voorsprong op de Vlissingers die bovendien twee duels meer hebben afgewerkt. Zeeland Sport won met 1-0 van Philippine en blijft hierdoor meedoen in de strijd om de tweede plaats. Aan de onderkant van de rang lijst is het nog wel spannend. Jong Ambon verloor het belang rijke duel met Graauw met 2-0 en blijft daardoor hekkenslui ter. Graauw daarentegen is na deze overwinning nu vrijwel veilig. Corn Boys won met 3-2 van Koewacht en nam de elfde plaats over van Biervliet dat niet in actie kwam omdat het duel met Hoofdplaat werd afge last. Zeeland Sport-Philippine 1-0: In een sportief duel waren de kansen in een eerste helft, waar bij de ploegen duidelijk aan el kaar gewaagd waren, op de vin- SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) E.M.S. Pentury S. Remijnsen P.B. Godrie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl gers van één hand te tellen. Na rust waren het de gasten die en kele malen gevaarlijk voor doel man Remco Wisse verschenen, maar niet tot scoren kwamen. Dat deed wel Ronald Cosijn na mens de Vlissingers; in de 85e minuut rondde hij een fraaie aanval af met de enige treffer van dit duel. Corn Boys-Koewacht 3-2: In een gelijkopgaande eerste helft sloeg de thuisploeg kort voor rust tweemaal toe. Eerst was het Marco Gerritsen die in de 44e minuut uit een vrije trap van Marc Maes de score opende, waarna Stijn Buijsse er een mi nuut later 2-0 van maakte. In de tweede helft had de thuisploeg een overwicht. In de 55e minuut bouwde Manuel Dhondt de voorsprong verder uit door 3-0 aan te tekenen. Koewacht bleef echter gevaarlijk met uitvallen, wat in de laatste tien minuten van dit duel leidde tot twee te gentreffers van Gregory van Hecke (strafschop) en Menno Fruytier. Graauw-Jong Ambon 2-0: De thuisploeg was voor rust iets sterker. Na een halfuur profi teerde Ronald Vael van slecht uitverdedigen bij de Middel burgers: 1-0. De tweede helft werd gekenmerkt door veel middenveldspel. Jong Ambon had een licht overwicht, maar wist nauwelijks kansen te creë ren. Kort voor tijd werd het duel definitief beslist door Marcel Vael die raakschoot vanaf de strafschopstip. Walcheren-Clinge(l-2). 15. Vincent de Rijke 1-0, 21. Peter Drumont 1-1, 27Johnny Jacobse 1-2, 61. Edward Laarman 2-2. Scheidsrechter: P. Maes (Biervliet). Aantal toeschou wers: 125. GOES - In de reserve eerste klasse zaalvoetbal heeft Matis se/Farao 2 een forse 6r-2-over- winning behaald op het team van Gilze '84. In eigen huis speelden de Goese zaalvoetballers - dit keer ge coacht door Theo Hoogerland - een goede wedstrijd. Na een 4- O-ruststand werd het 6-2. Voor de Goese ploeg scoorden Edwin Moens (2x), Niels Kreukniet, Humphrey Scholten, Ronnie Proos en F rank Saunier. Door de zege komt Matisse/Farao op een vierde plek in de rangschikking. van onze sportredactie VLISSINGEN - In de eerste klasse van het zaalvoetbal voor vrouwen blijft Kloetin ge 2 aan de leiding dank zij 6- 5-overwinning op Kerkhove Verhuur. De stand aan kop is wat ^vertekend omdat Bie- zentrappers/Gerka Sport 1 en 2 respectievelijk één en twee wedstrijden achterlo pen. Kerkhove Verhuur - Kloetin ge 2 5-6 (2-2): De ploegen wa ren aan elkaar gewaagd. Er werd over en weer gescoord. Kloetinge 2 werd de gelukki ge winnaar. Doelpunten voor Kloetinge 2 van Christel Ganseman, Tamara Jaco- busse (beiden 2x), Arme Rooze en Loes Oosterom. Voor Kerkhove Verhuur scoorden Tina Blokpoel (2x), Sonja van Eenennaam, Jes- semijn Krijger en een speel ster van de tegenpartij Schinkel Assurantie Tympaan 5-1 (1-0): Saman- tha Hoefnagels (3x) en Inge Lugtenburg (2x) waren suc cesvol voor Schinkel Assu rantie. De enige tegentreffer kwam van de voet van Lian- ne de Nooijer. Eggermont - De Vliegher 3-4 (0-2): Doelpunten voor Eg germont van Anneke Meeu- se. Marly van Ham en Caro- lien Kouijzer. Diana Broeck- aert en Jenny Sinac (beiden 2x) bezorgden De Vliegher de overwinning. Kloetinge 3 - Kloetinge 4 6-1 (2-1): Tot aan de rust ging de strijd gelijk op; in de tweede helft werd de vierde formatie van Kloetinge weggespeeld. Doelpunten van Corina Eek- hardt (3x), Natalie van Ee, Judith da Souza en Emmy Moelhoek. De enige treffer van Kloetinge 4 was een schot in eigen doel van de te genpartij Biezentrappers/Gerka Sport 1 - Biezentrappers/Gerka Sport 3 3-2 (1-2): Biezen trappers/Gerka Sport 1 ze gevierde dank zij goals van Jaimy van Beveren, Suzanne van de Knijff en een eigen doelpunt van de tegenpartij. Inge Suy en Imelda de Poor ter scoorden voor Biezen trappers/Gerka Sport 3. Evert Eikenhout scoorde viermaal voor Middelburg foto Ruben Oreel door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A lijkt Hansweertse Boys aan een serieuze eind sprint bezig in de strijd om lijfsbehoud. Zondag boekte de ploeg uit Hansweerteen 1- 0-overwinning in en op Hon- tenisse. Uit de laatste vier duels werden maar liefst ne gen punten behaald, waar door de Boys nu tiende staan. Bij Sluiskil tegen Ijzendijke vielen maar liefst tien tref fers te bewonderen; het duel eindigde in 7-3. Ook bij Mid delburg-Vogelwaarde werd veel gescoord. Onder meer door vier treffers van Evert Eikenhout werd het hier 8-0. Axel behield de tweede plaats op de ranglijst dankzij een 0-3-zege bij Aardenburg, dat door deze nederlaag nu elfde staat, een positie die aan het eind van het seizoen degradatie betekent. Middelburg-Vogelwaarde 8- 0: Een sterk gestart Middel burg kwam na vijf minuten op voorsprong door Evert Ei kenhout. Op slag van rust maakte Pascal van de Berg er 2-0 van. Nadat Evert Eiken hout kort na het begin van de tweede helft 3-0 had aange tekend, kreeg Bart Mangnus namens de gasten een goede kans op een tegentreffer. Doelman Michel Jansen van Galen gaf zijn rentree na een langdurige ziekte echter ex tra glans door diens inzet fraai te stoppen. Hierna was het hek van de dam en liep de thuisploeg verder uit tot 8-0 dankzij doelpunten van Mark Roose, Ronald Jonge- lings, Turan Dogan en Evert Eikenhout (tweemaal). Hontenisse-Hansweertse Boys 0-1: In een van beide zijden matig duel had de thuisploeg het moeilijk tegen het fysiek sterke Hansweert se Boys. Hontenisse combi neerde beter, echter zonder dat dit tot kansen leidde. Na tien minuten in de tweede helft kopte Ron Krijger uit een heokschop de enige tref fer van dit duel binnen. Ook na deze achterstand kon Hontenisse het initiatief niet echt in handen nemen, zelfs niet nadat Toon Zoetewei van de gasten in de 80e mi nuut na tweemaal geel vroegtijdig de kleedkamer kon gaan opzoeken. Sluiskil-IJzendijke 7-3 (3-1). 16. Percey Verlinden (1-0), 34. Frank van de Vijver (1-1), 37. Percey Verlinden 2-143. Dominique Verlinde (3-1). 46. Frits van Damme (e.d.. 4-1), 48. Domini que Verlmde (5-1), 64. Johan Tuin (5-2), 68. Dominique Verlin de 6-2,80. Michel Cillekens (7-2), 90. Frank van de Vijver (7-3). Scheidsrechter: M. Hellemons (Kruisland). Aantal toeschou wers: 100. Aardcnburg-Axel 0-3 (0-1). 18. Tom Nieuwelink 0-1, 77. Tom Nieuivelink 0-2, 84. Tom Nieu welink 0-3. Scheidsrechter: C. Markus (Oosterhout). Aantal toeschouwers: 100. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zaterdagvoet bal pakte AZVV door een 2-0- overwinning op GPC de tweede periode. Zaamslag versloeg Meeuwen met 1-0. DFS en Be velanders speelden gelijk (1-1), waardoor de Schouwse ploeg zo goed als veilig is. DFS-Bevelanders 1-1: Bevelan ders kwam in een gelijkopgaan de eerste helft na een halfuur op voorsprong via Cherry Strating. Die profiteerde optimaal van matige timing in de DFS-verde- diging bij een hoge vrije trap. Na rust speelde de thuisclub voluit op de aanval. Zeven mi nuten voor tijd leverde dat via René Brussé de verdiende ge lijkmaker op. Zaamslag-Meeuwen 1-0: Een knappe individuele actie van Jordy Bakker leverde na een uur 1-0 op. Vervolgens kreeg de thuisploeg de betere kansen, terwijl Meeu wen nooit echt gevaarlijk werd. SKNYVK-Zwaluwe 0-2: Op nieuw ontbrak bij SKNWK het geloof in eigen kunnen en het besef dat een ploeg die in degra datieperikelen verwikkeld is vooral moet knokken. Hierdoor leed de thuisploeg een kansloze nederlaag. SKNWK-trainer Jos Wesdorp was hevig teleurge steld. „Ik voel me in de steek ge laten." WIK'57 - Brouwershaven 1-2 (0-0). 78. Patrick de Broekert 1-0, 86. Pe ter van Mourik 1-1, 88. Remy Lie- vense 1-2. Bijzonderheden: In de 72e minuut wordt op last van de scheids rechter assistent-scheidsrechter Henk Fondse van WIK'57 vervan gen door Eric van de Sande. Rode kaart: Ferrie Berrevoets (WIK'57). Gele kaart: Richard Verhage (WIK'57). Scheidsrechter: Kees van de Kreeke (Yerseke). Aantal toe schouwers. 150. AZW'-GPC 2-0:5. Jaap den Doelder 1-0, 10. Robby Visser 2-0 (eigen doelpunt). Scheidrechter: C. Spek (Zevenbergen). Gele kaart. Robby Visser (GPC). Aantal toeschouwers 200. door Aector Dooms HULST - HVV'24 behaalde gis teren op het sportpark van Hulst een broodnodige 3-2-overwin- ning op Dongen. Met dank aan Dennis Rietjens. De middenvel der groeide uit tot de man van de wedstrijd. Zijn aandeel in alle doelpunten was opvallend. De routinier stond met twee vrije trappen aan de basis van de treffers van Eddy van den Bosch en het tweede doelpunt nam Rietjens zelf voor zijn reke ning. „Dennis Rietjens drukte zijn stempel op de wedstrijd", beaamde de dolgelukkige Ko Stoutjesdijk, die zijn ploeg complimenteerde voor de strijdlust. De HW-trainer had in de slotfase nog even in angst gezeten, maar zijn ploeg bleef niet veel inzet op de been. „We hadden het al eerder moeten af maken, maar dat gebeurde dan niet. Daardoor werd het moei- lijk." Ondanks de winst bivakkeren de Zeeuws-Vlamingen in de on derste regionen van de tweede klasse. „Elke wedstrijd is in dit stadium cruciaal. Van belang is dat we nu de aansluiting met de middenmoot hebben gekregen, waardoor nog andere ploegen in degradatiegevaar komen", meende Stoutjesdijk. De laatste weken viel er al een verbetering in het spel van de Hulstenaren waar te nemenHet onterechte verlies tegen TAC/BWB en het gelijke spel in het bekerduel met Hoek (HVV verloor met strafschoppen) was even slikken, maar de ploeg kreeg gisteren dan toch de belo ning in de vorm van drie punten. .Tegen TAC/BWB speelden we een betere wedstrijd, maar dat leverde geen punten op. Nu was het minder, maar ja, we pakken de punten en daar gaat het om", zei Hubert van den Hemel na af loop. De Terneuzenaar schikt zich in zijn rol als laatste man. „Het is tegen de natuur van Hu- bert in om op die manier te spe len Hij houdt er niet van om een bal zomaar weg te trappen, maar hij speelt daardoor wel in dienst van het elftal. Door de omzettingen hebben we meer evenwicht binnen de ploeg ge kregen", stelde Stoutjesdijk. Van den Hemel: „Zoals die tweede helft tegen Dongen is het een kwestie van geen risico ne men en hopen dat de bal voorin goed valt. Voor het overige be valt het me prima op die stek." Gedreven HVV ging gedreven van start, maar kwam telkens net een stap te kort bij de laatste voorzet. Jacky Lambert, niet altijd ge lukkig in zijn acties, bediende de heroptredende Carlo Blom- maert. De spits kon de bal niet voldoende vaart meegeven. De combinaties van de Braban ders, die met de wind in de rug speelden, strandden veelal in het strafschopgebied van de thuisclub. HW-doelman Martijn Heyens, die zich een prima vervanger van de geblesseerde Jean-Pierre de Keijzer toonde, moest twee ZIERIKZEE - In de derde klasse van het zondagvoetbal werd één wedstrijd afgewerkt. Zierikzee verloor van Virtus: 1-3. Zierikzee-Virtus 1-3 (0-1). 7. Vin cent Boot 0-1, 64. Jorig Semler 0-2, 73. Jorig Semler 0-3, 79. John van- Ier Have 1-3. Scheidsrechter: L. Wintermans (Hank). Rode kaart (2x geel): Patrick Roggeband (Zierikzee Gele kaart: Thijs van Schendel (Virtus). Aantal toeschouwers250. HVV'24-speler Johnny Lensen (voorgrond) probeert de bal onder controle te krijgen. Tweedeklasser laat te veel kansen onbenut tegen Hekelingen: 1-1 door Barry van der Hooft GOES - De cornerverhouding (10-2 voor Goes) gaf het wed strijdbeeld het beste weer. Goes was tegen de directe con current, niet uitzondering van de eerste tien minuten, de be tere ploeg en mocht het meest aanspraak maken op een over winning. Na ruim negentig minuten stond het echter 1-1 en daar schoten beide ploegen helemaal niets mee op. „Als je realist bent, dan weetje dat het over en uit is", zei Goes-aan- vallcr Michel Leonhart na af loop. Met Michel Jonckman vormde Leonhart tegen Hekelingen het spitsenduo van de Beve- landse formatie. In de laatste minuut van de reguliere speel tijd leek het duo zijn ploeg als nog de volle winst te bezorgen. De Hekel ingen-verdediging tastte mis bij een verre uittrap van keeper Mart-Jan Goud en plotseling stond Jonckman oog in oog met keeper Danny Voets. Leonhart stond vijf me ter naast Jonckman helemaal vrijmaar Jonckman ging voor eigen succes. Zijn haastige in zet hield echter het midden tussen een voorzet en een schot en verdween naast het Heke lingen-doel. Een minuut later kreeg Goes uit eenzelfde situatie opnieuw een kans. Maar Serge Berre voets zag zijn inzet voorlangs gaan en Jonckman arriveerde net te laat om de bal binnen te tikken. Michel Leonhart had na af loop wel een verklaring voor de gemiste kansen. „Michel Jonckman traint door zijn werk te weinig. Op zulke mo menten zie je dat hij niet scherp genoeg is. Als hij net zo veel als de andere spelers zou kunnen trainen, dan tikt hij dat schot van Serge Berrevoets denk ik wel binnen", aldus Leonhart. Zijn trainer Hugo Barends was het daar echter niet mee eens. „Als je ziet hoeveel kansen we vandaag creëeren dan moet je eigenlijk met 4-1 winnen. We hebben Hekelingen met uit zondering van de eerste tien minuten weggespeeld en daar uit blijkt dat het wel mogelijk is. Maar het gaat nog altijd om het maken van doelpunten. We spelen nog vier finales en daarin moeten we proberen het maximale te pakken. We richten ons vizier in eerste instantie op de derde plaats van onderen", aldus Hugo Barends. Noodlot Het is voor Goes te hopen dat de ploeg in die resterende vier wedstrijden meer geluk heeft dan in het treffen met Hekelin gen. Want na negen minuten sloeg het noodlot al toe. Een corner van Hekelingen-aan voerder John Kleyn kwam on gelukkig tegen de arm van Serge Berrevoets en scheids rechter Mohan wees resoluut naar de stip. Dave Zaal voltrok van elf meter het vonnis: 0-1. Vanaf dat moment trok Heke lingen zich massaal terug en nam Goes het heft in handen. Het leidde tot kansen voor Leonhart, Jonckman en Jacco de Kok, maar hun inzetten werden allemaal door de uit blinkende keeper Danny Voets gekeerd. In de 35e minuut moest Voets het antwoord schuldig blijven. Marcel Kole stuurde Mart van de Guchte de diepte in en de routinier teken de voor de gelijkmaker. Na de rust bleef Goes aandrin gen en kreeg het de beste kan sen via Leonhart (kopbal naast), Berrevoets (vrije trap rakelings over) en invaller Jimmy Nieuwdorp (kopbal op de lat). Doelman Voets werd echter niet meer gepasseerd en met nog vier wedstrijden te spelen staan Goes nog moeilij ke weken te wachten. Goes-Hekelingen 1-1 (1-1). 9. Da ve Zaal 0-1, 35. Mart van de Guch te 1-1. Scheidsrechter: K. Mohan ('s Gravenhage). Gele kaart: Serge Berrevoets en Marcel Kole (beiden Goes), Dennis Smid en Arno Oos terhout (beiden Hekelingen). Aan tal toeschouwers: 350. Goes: Mart-Jan Goud; Sebastiaan Verburg, Marco Groeneveld, Jacco de Kok (61. Peter Nieuwdorp), Serge Berrevoets: Rinze Back. Mart van de Guchte (50. Pearl Doesburg). Wander Snoeck (71. Jimmy Nieuwdorp), Marcel Kole: Michel Leonhart en Michel Jonck man. Goesenaar Rinze Back (rechts) probeert het strafschopgebied van Hekelingen binnen te dringen. Hekelingen-aanvoerder John Kleyn tracht dat te voorkomen. foto Dirk-Jan Gjeltema 1-0. In de slotfase van de eerste helft zat de thuisclub helemaal op rozen. Een schot van Lam bert werd door Dongen-doel- man Mark Verhagen in de voe ten van Rietjens gebokst. De middenvelder kapte de bal voor zijn rechter en schoot beheerst in de verre hoek: 2-0. Een prima opsteker tegen de mat spelende Brabanders, die echter na rust herboren op het veld kwamen. Het was natuur lijk logisch dat Dongen de aan val moest zoeken, maar de Hul stenaren kropen nogal ver in de verdediging. Dat leverde enkele hachelijke momenten op. Vrijheid Aan de andere kant kreeg HW veel vrijheid, maar daarvan werd niet geprofiteerd. Lam bert kreeg nog de beste kans op aangeven van Blommaert, maar de ijverige spits schoot in vrije positie de bal niet overtuigend in, waardoor de Dongen-doel- man zijn hand er nog tegen kon krijgen. Twintig minuten voor tijd was de organisatie even zoek bij de Zeeuws-Vlamingen. John Mouthaan scoorde simpel: 2-1. Nadat Lambert weinig geluk kende bij een volley werd de spits gewisseld voor Angelo Verbraeken. „Een spits wordt afgerekend op doelpunten, maar het siert Lambert dat hij keihard blijft werken", merkte Stoutjesdijk op. In de slotfase kregen de geelblauwen een vrije trap toegewezen. Het duo Rlet- jens-Verbraeken zetten geraffi neerd de Brabantse verdediging te kijk. De sterk spelende Van den Bosch het karwei simpel kon afmaken: 3-1. Een minuut later sneed Stefan Smits door de Hulster verdediging en tekende voor 3-2. Daar bleef het bij. HVV'24-Dongen 3-2 (2-0). 28. Eddy van den Bosch 1-0. 44. Dennis Riet jens 2-0, 71. John Mouthaan 2-1, 86. Eddy van den Bosch 3-1, 87. Roel Willemse 3-2. Scheidsrechter: C. Ripmeester (Breda). Gele kaart: Ed dy van den Bosch, Gino van de Broecke (beiden HW'24), Stefan Smits (Dongen). HW'24: Martijn Heyens, Jurgen de Block, Hubert van de Hemel, Maar ten Thomas, Maarten Scheerders; Marvin Hamelink (83. Norbert Baart), Dennis Rietjens, Eddy van den Bosch, Johnny Lensen (88. Gino van de Broecke), Jacky Lambert (72. Angelo Verbraeken). keer in actie komen. Eerst tikte hij een bal van Roel Willemse over de lat en vervolgens keerde de interim-doelman gepast met de voet op een inzet van Stefan Schuts. Na een klein halfuur kwam HW verdiend op voorsprong. Dennis Rietjens belastte zich vanaf veertig meter met een vrije trap. De bal werd precies op het hoofd gemikt van de in komende Eddy van den Bosch: foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15