Koffieshops twee uur langer open Ouders houden hun hart vast PZC Gewonden bij aanrijdingen Noord-Beveland moet nadenken over sportbeleid PZC zeeland b 15 Maatregel tegen straathandel Jubilaris geeft geld aan drie speeltuinen zaterdag 26 februari 2000 doorTheo Giele NIEUWDORP - Een 64-jarige inwoner van 's-Gravenpolder is vrijdagmiddag gewond ge raakt bij een verkeersongeval bij Nieuwdorp. De man was betrokken bij een aanrijding tussen twee perso nenauto's. Het ongeval ge beurde even na vieren op de Stoofweg. Het slachtoffer moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Een 25-jarige Vlissinger be landde gisteravond in het zie kenhuis na een ongeval op de autosnelweg A58 onder 's- Heer Arendskerke. Ter hoogte van het tankstation Selnisse reed hij achterop de auto van een 38-jarigeplaatsgenoot, die op dat moment met een snel heid van honderd kilometer per uur over de rechterrij- strook richting Middelburg reed. Door de aanrijding ver loor de 2 5 -j arige de macht over het stuur. Zijn wagen sloeg en kele malen over de kop en be landde in de bosschages naast de weg. De politie heeft bij hem een bloedproef laten af nemen. Bij een ongeluk op de Stoofweg bij Nieuwdorp is gisteren een 64-jarige man gewond geraakt. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Door een ander ongeval, op de A58, belandde een 25-jarige Vlissin ger in het ziekenhuis. foto Willem Mieras Rechter mild bij burenruzie TERNEUZEN - Een geldstraf zou de burenruzie alleen maar verhevigen, dacht politierechter J. Begheyn. Daarom kwam een 62-jarige Terneuzenaar er met een voorwaardelijke straf vanaf. De man moest voorkomen omdat hij tijdens een ruzie over een schuurtje zijn buurman met een stok in het gezicht had geslagen. De verdachte ontkende dit: „Ik heb me alleen maar verdedigd", zei hij. „Ik wilde alleen maar zijn stok ra ken, niet zijn gezicht. Hij kwam met opgeheven stok op me af gestormd, ik had precies hetzelfde gedaan als u met een stok op me af was gekomen." De politierechter was niet overtuigd: „U had ook weer uw huis in kunnen gaan." Hij vonniste een voorwaardelijke boete van driehonderd gulden. Oostburg eist subsidie van GS OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat waarschijnlijk in beroep tegen de uitspraak van Gedeputeerde Staten van Zee land om de gemeente geen subsidie te verlenen voor de ver huizing van transportbedrijf Fieret vanuit Oostburg naar Zuidzande. De gemeente meent voldoende grond te hebben om via de bestuursrechter haar gelijk te halen. GS besloten deze week het bezwaarschrift van de gemeente ongegrond te verklaren en te volharden in hun weigering geen bijdrage van 108.000 gulden te verlenen in de verplaatsing uit de kern van Oostburg, omdat Fieret uiteindelijk niet volgens afspraak naar bedrijventerrein Stampershoek, maar naar de Bruggen- dijk in Zuidzande ging. Wethouder L. Wille kende vrijdag de argumentatie van GS nog niet, maar gaf aan dat gedeputeer de G. van Zwieten hem had toegezegd vast te houden aan de financiële regeling die met Oostburg was getroffen. „Blijk baar heeft hij het binnen het college niet gered." Trio bestraft voor bestelen baas TERNEUZEN - Drie ex-medewerkers van het verhuurbe drijf Sjaak Moens in Sas van Gent zijn vrijdag bij de recht bank in Terneuzen op het matje geroepen voor de diefstal van een grote gereedschapskist. Zij hadden medio oktober de kist, met behulp van een busje van het bedri j f en een personen auto van het bedrijfsterrein gesmokkeld. Eén van de werknemers, een 28-jarige man uit Terneuzen, verklaarde dat hij met de diefstal alleen maar zijn collega, een 24-jarige Terneuzenaar wilde helpen zich te wreken op hun gezamenlijke werkgever. Het verhuurbedrijf zou de gratificatie van de 24-jarige man met 300 gulden hebben gekort. Deze laatste gaf een andere versie van het verhaal: hij zou wel hebben meegedaan, maar niet om wraak te nemen, alleen maar om zijn collega's te hel pen. Politierechter J. T. Begheyn achtte beiden ondanks de verschillende verklaringen schuldig en veroordeelde de 28- jarige man tot veertig uur dienstverlening en zijn vier jaar jongere compaan tot vijftig uur onbetaalde arbeid. Een hand langer kreeg bij verstek een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een boete van vijfhonderd gulden. Oostburg experimenteert met fonds OOSTBURG - De gemeente Oostburg is van plan eenderde van haar liquide middelen in een institutioneel garantiefonds te stoppen. Dit levert de gemeente heel wat meer op dan het geld in deposito's te stoppen, wat maximaal drie procent rente opbrengt. Volgens wethouder L. Wille van financiën wijkt de constructie weliswaar iets af van de regels die de raad heeft vastgelegd, maar kleeft er aan deze vorm van kasgeldbeheer geen enkel risico. „Het geld wordt voor drie maanden vastge zet en na die maanden krijg je altijd de ingelegde som terug." De commissie financiën wilde van de wethouder, die het idee nog moest voorleggen aan de rest van het college, de garantie dat het om een 'loepzuivere constructie' gaat, die elke kritiek van de provincie kan doorstaan. „Het is geen Ceteco- of Nuon-constructie, we gaan niet speculeren. Het enige nega tieve is dat je gedurende die drie maanden geen rente ont vangt", reageerde Wille. De wegwerkzaamheden aan de Molenvlietsedijk en de Ten Ankerweg in Tholen leveren gevaarlijke situaties voor het verkeer op. Voor kinderen zijn de grote graafma chines vooral interessant. foto's Willem Mieras Werkzaamheden zorgen voor gevaarlijke situaties bij scholen is bedoeld om de verkeerssitu atie veiliger te maken, al is niet iedereen overtuigd van het nut van alle maatregelen. Verschil lende raadsfracties lieten eer der al weten de voorkeur te ven aan de bestaande stoplichten op de kruising Molenvlietse- dijk-Ten Ankerweg, in plaats van de geplande rotonde. Heel wat ouders zijn dezelfde me ning toegedaan. „Kinderen weten dat ze niet mogen oversteken als het stop licht op rood staat", redeneert Gladdines. „Maar die stop lichten zijn nu weg. Op de ro tonde hebben fietsers straks wel voorrang, maar daar hou den auto's ook niet altijd reke ning mee." joor Mieke van de Jagt GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders wil het gedoogbeleid voor soft drugs wijzigen. De belangrijk ste wijziging is het langer open stellen van de twee toegestane koffieshops in Goes. Nu moeten die nog om tien uur 's ivonds sluiten. Het college wil toestemming geven de legale verkooppunten tot midder nacht open te houden. Aanlei ding voor de wijziging vormen je problemen tussen tien en jwaal f uur 's avonds. Juist dan is ie vraag naar softdrugs onder jongeren groot. Als wiet en hasj op die tijdstippen niet legaal serkrijgbaar zijn, werkt dat iealen op straat in de hand. Juist dat willen de gemeenten die het Bevelandse drugsbeleid onderschrijven, voorkomen. De wijzigingen komen naar aanleiding van een evaluatie van het gedoogbeleid. Met de koffieshophouders en de politie is het Goese college tot de con clusie gekomen dat de vroege sluitingstijd illegale verkoop van softdrugs stimuleert. Volgens burgemeester D. J. van der Zaag neigt het college ertoe te onderzoeken of het zoge naamde Tilburgse model ook in Goes kan worden ingevoerd. De Tilburgse burgemeester J. Ste- Zangdienst in Kapelle KAPELLE - In de Nederlands hervormde kerk in Kapelle wordt zondag 5 maart een zang- dienst gehouden met als thema Laat God zijn gang gaan'. Dominee P. van den Beukei is de voorganger; organist M. van Westen, kindercantorij Kapelle en jeugdorkest Ons Genoegen verzorgen de muziek. De zang- dienst begint om 19.00 uur Vernieling s-HEERENHOEK - Op een af gesloten bouwterrein in 's-Hee- renhoek hebben onbekenden de iuchtslang van een aanhangwa gen en de afvoerslangen van een puinbreker doorgesneden. De schade bedraagt enkele duizen den guldens. Winterconcerten in kerk Goes GOES - Brassband ONDA uit Ritthem geeft zondag 5 maart een concert in de Grote- of Ma ria Magdalenakerk in Goes. Het is het begin van een serie van drie winterconcerten, die georganiseerd wordt door de commissie Manhuistuinconcer- !en. Zondag 26 maart treedt de Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen uit Vlissingen op en zon dag 9 april speelt fanfare Eup- honia uit Goes in de Grote Kerk. De concerten beginnen steeds om twaalf uur 's middags en du ren een uur. Blijspel HOEDEKENSKERKE - To neelvereniging Baarland voert op 10 en 11 maart het blijspel Vooruit met de Geit' op in het dorpshuis De Griend in Hoede- kenskerke. Beide voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. kelenburg heeft een lange reeks collega's achter zich gekregen met het idee om productie en in koop van softdrugs te legalise ren. Ook Van der Zaag vindt het niet stroken om aan de ene kant de verkoop van softdrugs te le galiseren en daarmee de koffie shophouders te dwingen clan destien geproduceerde drugs illegaal in te kopen. Met de wijzigingen in het ge doogbeleid wil de gemeente ook stekken steken voor een apart jeugdbeleid in de verslavings zorg. De voorstellen moeten nog aan de orde komen in de com missies en in de gemeenteraad. De wijzigingen zullen derhalve pas op zijn vroegst in mei in gaan. door Jeanne de Nijs THOLEN - Een grote graafma chine draait aan de Molen vlietsedijk in Tholen tussen bergen zand. Twee kleine meis jes staan op de onderkant van de dranghekken langs het werkgebied. Ze vinden het duidelijk erg interessant om het grote werktuig aan de gang te zien. Ze hebben er totaal geen erg in dat de poten van de dranghekken in los zand staan en dat ze met hek en al zo voor over kunnen duikelen. Zoiets zie je alleen als ouder. En als ouder houdt je je hart meermaals vast bij het zien van de gevaarlijke situatie in het werkgebied aan de Molen- vlietsedijk-Ten Ankerweg. Vier keer per dag passeren zo'n duizend basisschoolleerlingen de grote machines die voor- en achteruit rijden met wielen die wel twee keer zo groot zijn als sommige kleuters. En na schooltijd is de Molenvlietse- dijk-Ten Ankerweg de route waarlangs veel kinderen naar sportvelden en gemeenschaps centra gaan. Dranghekken „Er moet eerst wat gebeuren voor er maatregelen getroffen worden", maakt E. Gladdines zich boos. Ze haalt haar klein dochter Linsay van zes jaar van school. „Moet je toch kij ken, dat is toch niet normaal", wijst ze.„Die auto's gaan slip pen door de blubber op het wegdek. Dat is toch geen toe stand waar je kinderen langs stuurt?" Er is de afgelopen tijd al flink geklaagd door ouders en de lei ding van de scholen. Dat heeft er toe geleid dat er dranghek- ken zijn geplaatst tussen de trottoirs en het weggedeelte van de Molenvlietsedijk waar de machines bezig zijn. „Maar van de week lagen die hekken weer om", weet Gladdines te vertellen. „Wanneer je zo'n project begint, vlakbij scholen, moet je van tevoren maatrege len treffen om die kindjes alle maal veilig naar school te kun nen laten gaan." Ook Elly Bruins heeft geen goed woord over voor de situa tie. Normaal gesproken mag haai' zoon Thijs best wel eens alleen van en naar school. „Maar nu niet. Ik denk dat hij dan nooit meer thuiskomt. Jongens zijn toch avontuurlij ker dan meisjes. En daar bij die rotonde vind ik het nu een beetje te gevaarlijk. Pas gele den speelden er ook volop kin deren hier op die zandbergen, ondanks de hekken." Bijna aangereden „Zo zijn kinderen nu een maal", redeneert J. H. Ooster- boer, die wacht op kleinzoon Rick van zeven. Zijn klein dochter Miranda van tien, zo weet hij te vertellen, is pas nog huilend thuisgekomen omdat ze bijna was aangereden. Me nig ouder kent ook het verhaal van het meisje dat afgelopen week bijna onder een tractor kwam. „Wanneer er een kind wordt doodgereden, is dat nooit meer te herstellen", waarschuwt Oosterboer. Op de Ten Ankerweg even ver derop wordt intussen druk ge werkt aan de asfaltering van een fietspad. Ook weer een bij zonder bezienswaardig karwei voor kinderen. Een jongetje van een jaar of zes staat met zijn fietsje op het trottoir te kijken. Hij kan er duidelijk geen genoeg van krijgen. In tussen racen andere basis schoolleerlingen over het smalle voetpad, rakelings langs het jongetje en het fiets pad in wording, waar een wals het asfalt aanrolt. De reconstructie bij de scholen Goedkeuring Andere maatregelen ten be hoeve van de verkeersveilig heid kunnen wel de goedkeu ring van ouders wegdragen. Zoals bijvoorbeeld de parallel weg die aan de Molenvlietse dijk komt, om kinderen veilig te laten in- en uitstappen wan neer ze met de auto naar school gebracht worden. Dat moet een verbetering zijn ten op zichte van de chaos die tot voor kort bij de scholen heerste door een steeds toenemend aantal her en der parkerende auto's met openklappende portieren. Iemand schreef daarover ooit in een van de schoolkranten iets in de trend vanVraagt de ene moeder aan de andere: Waarom breng jij je kinderen altijd met de auto naar school? Antwoordt de andere moeder: het is er zo druk en gevaarlijk. Vraagt de ene moeder weer: Hoe komt dat dan? Met als re actie: Omdat er steeds meer ouders hun kinderen met de auto naar school brengen." door Inqrid Huibers WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland moet eerst be denken welke rol zij voor zich zelf weggelegd ziet als het gaat om de aankoop, het beheer en het onderhoud van sportaccom modaties, voordat er afspraken met de sportverenigingen kun nen worden gemaakt. Dat con cludeert de Zeeuwse Sportraad, die in opdracht van de gemeente de buitensportaccommodaties op het eiland heeft onderzocht. Het onderzoek beperkt zich hoofdzakelijk tot een analyse van de bestaande sportfacilitei ten. Verder worden beleidsma tig een aantal voorzetjes gege ven. Zo kunnen sport- en welzij nstaken meer met elkaar worden verweven en zou Noord-Beveland op het gebied van sport met de buurgemeen ten kunnen samenwerken. Ove rigens raadt de sportraad de gemeente aan verdere beleids ontwikkeling op het sportge bied vooral uit te besteden. De Zeeuwse Sportraad wil die taak wel op zich nemen, zo blijkt uit de conclusies. Het eiland beschikt over vijf voetbalverenigingen, waarvan bij eentje ook kan worden ge tennist, en een tennisvereni ging. De tennisvereniging van Kortgene en Colijnsplaat is ge privatiseerd en doet in het on derzoek dus niet mee. Behalve die van de voetbalvereniging Cortgene, die om een niet nader genoemde réden verder niet meer aan bod komt, zijn alle ac commodaties bekeken. Het onderzoek heeft geen schokkende bevindingen opge leverd. Het hoofd veld van de Colijnsplaatse Boys kan beter worden gedraineerd; de sport vereniging in Kats zou er goed aan doen samen te werken met een buurvereniging; sportver eniging Slagvast zou, wil zij verder groeien, de vier tennis banen moeten verlichten en mocht sportvereniging Wissen- kerke verder groeien, dan moet eens naar de accommodatie worden gekeken. Relatie Op dit moment heeft de gemeen te met al deze sportclubs een 'beleidsrelatie', schrijft de sportraad. Dat houdt in dat de gemeente zich wil en kan bemoeien met de invulling van de activiteiten van de verschillende clubs. Of zij dat ook in de toekomst met alle verenigingen wil blijven doen, is voor de raad een vraag die in eerste instantie door de gemeente zelf beantwoord moet worden. De huurtarieven van de accom modaties op het eiland zijn his torisch bepaald en niet gerela teerd aan de werkelijke kosten. Voorstellen voor een nieuw ta rievenstelsel doet de sportraad echter niet. Wel merkt de raad op dat het zonder meer verho gen van de tarieven kan leiden tot een afnemende vraag en een ontmoediging van nieuwe spor ters. Voordat het rapport met de commissie maatschappelijke zaken en de gemeenteraad wordt besproken, krijgen de sportverenigingen de kans hun zegje te doen. VLISSINGEN - De keuze van schoonmaakbedrijf Bleijenberg voor de donatie van tienduizend gulden is gevallen op drie speel tuinverenigingen in de gemeen te Vlissingen. Tot die keuze kwam het jubilerende bedrijf in samenspraak met de gemeente. Het bedrijf bestaat 25 jaar. „En dat wilden we vieren, maar niet op de traditionele manier", zegt Coby Bleijenberg. Tegen iedereen zei Bleijenberg dat ze géén bomen of planten wilde hebben, maar dat ze de voorkeur gaven aan een bijdra ge voor een goed doel. Klanten en personeel brachten 6000 gul den bij elkaar. Het bedrijf, dat 450 personeels leden heeft, vulde dat aan tot 10.000 gulden, waarna de direc tie op zoek ging naar een goede bestemming. Bleijenberg kwam op het idee van een speeltuin, nadat ze een bezoek had ge bracht aan de Oude Stad aan de Paardenstraat. De Oude Stad zal er een loopton voor aanschaffen; Lammeren- burg kiest voor een satelietwieg en de Souburgt breidt haar speeltuingebouw uit met een pergola of serre. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 49