overtreffende trap Londense catwalk 38 39 vrije tijd zaterdag 26 februari 2000 Ontwerper Jasper Conran - voor de gelegenheid in een kilt - en model Jodie Kidd tijdens de London Fashion Week. foto Ian Waldie Sensationeel debuut van 'Posh Spice' Victoria Beckham (links) op de catwalk. Ze koos voor kleding van ontwerpster Maria Grachvogel. foto lan Waldie Er zijn echt mensen die zich druk maken over wat er op de NT catwalk verschijnt. Zijn het niet de buitenissige gewaden die f J Cj 1 jaarlijks worden gepresenteerd, dan zijn het wel de modellen die I T I I Fll I li F TT >3 lil de sensatiepers volop voedsel bieden voor speculaties. Londen was deze maand dé show waar iedere ontwerper van naam zich wilde laten zien. Het was een merkwaardig ge zicht waarvan de Britse pers fotografen ook meteen misbruik maakten. Hand in hand namen ont werper Jasper Conran en model Jodie Kidd tijdens de London Fas hion Week het applaus in ont vangst. Maar omdat Conran toch al een klein mannetje is en voor de ge legenheid een kilt had aangetrok ken, en topmodel Jodie haar hoge hakken, had het even meer weg van een geduldige moeder met haar dochtertje aan de hand. Ware het niet dat de gezaghebbende ontwer per zijn model een strakke blouse liet dragen in zwart broderie an- glaise, met daaronder niets en ook nog eens tot de navel opgeknoopt. Zo schemerden de tepels Londen weer tegemoet. Wie verder keek hoe Jasper Conran - ook wel gezien als de hedendaagse Yves Saint Laurent - zijn collectie had gesneden, kon concluderen dat colbert en kostuum weerkeren in herfst-winter 2000. Dat was ook de voorspelling van Marcus Lupfer en Anthony Symonds. Lupfer, in de herfst gedoodverfd als Londens 'Next Best Thing', had het tijdens de vorige Fashion Week nog groot steeds gezocht in gestreept leer. vrolijke minirokjes en gemene kleuren. Trendsetters De blouson jasjes van Symonds bleken zachter dan de double- breasted versie van Conran. Hij gaf als uitleg: „Je kunt het niet in één klap heel scherp snijden, want dat brengt aan het schrikken." Con- rans klanten zijn daar wel aan ge wend en hij trok met zijn collectie ook nu weer belangrijke trendset ters. Jerry Hall zat bij hem op de eerste rij, Carole Bouquet (het 'ge zicht' van Chanel), een aardige do sis Europese beau monde en tot verbazing van de Britten zelf niet de meiden maar wel de jongens van popgroep Steps. De net zo gevestigde ontwerper Betty Jackson liet op dezelfde dag haar voorspellingen zien: volle cir kelrokken, gebreide jurken met veelkleurig gestreepte mouwen, tops met muntgrote lovers en rode zeeroverslaarzen. Maria Grachvo gel had het grote PR-geluk 'Posh Spice' Victoria in haar show te heb ben, echtgenote van voetballer Da vid Beckham en samen met hem Engelands meest zichtbare glitter- paar. Victoria is een dankbare klant bij de couturiers en trouwde in het beruchte paars van Antonio Berar- di. Maar ze koos Grachvogel voor haar debuut als model en daar vloog de hele Britse pers op af, hoe wel een van die journalisten van te voren nog misselijk terugdacht aan de vorige Fashion Week, tóen het modellenwerk van een andere 'Spi- ce' door hem was gekenschetst als noodgreep van Engeland om aan dacht te trekken. Maar 'Posh' verscheen op alle voor pagina's in de voortreffelijke paarsroze flamenco-jurk, voor Grachvogel symbool van de zigeu nerin in de vrije vrouw. De ont- werpster, die deze zomer al een turquoise hotpants bracht, liet Vic toria Beckham daarvan ook een va rengroene versie dragen die de aan zet tot haar achterwerk duidelijk toonde. Daarbij een strakke mouwloze top met 'totempaal'- rand, een ensemble dat haar naast bewondering de observatie 'net een geile Peter Pan' opleverde. 'More. more' scandeerde het publiek, dat niet lang geleden nog gretig wilde lezen dat Posh misschien wel lijdt aan anorexia. Hype „Het gaat om de hype. Als een mo dehuis een catwalk zou kunnen bouwen op de maan, dan zou het zeker gebeuren", schreef zondags krant 'The Observer'. „Op voor waarde dat Cameron Diaz, Madon na, Julia Roberts. Gwyneth Paltrow, Hillary Clinton, Cherie Blair en Marilyn Monroe allemaal zouden optreden als model. Top less. De modeshow zelf is niet meer voldoende. Het gaat niet meer om hoe hoog de zoom is, maar om het vliegen afvangen van de concur rentie. Nu moet Grachvogel het volgende seizoen iemand weten te trekken die nog dunner en nog be roemder is om dezelfde publiciteit te halen." Het feit dat de ontwerper uit Wales Julien Macdonald de Dome-koe- pelzaal had 'gescoord' als locatie voor zijn modeshow kon ook al niet rekenen op sympathie voor de overtreffende trap. „Het moet net zoveel pit hebben als een musical. Het moet multimedia-video-mu- ziekmode zijn." Zijn gehaakte spinnewebcreaties en fraaie brei- sels kregen daardoor zelfs mis schien wel minder aandacht. Modekoning Alexander McQueen trok klanten in een studio in Noord-Londen zonder supermo dellen in te zetten. De in Engeland begeerde rijpere actrices Francesca Annis en Helen Mirren kwamen, zangeres Björk en, in een luipaard jurk, de kunstenares Tracey Emin die vaak goed is voor een rel. Bont Maar het schandaal werd geleverd door de vermoedens dat na New York ook Londen weer zou zwich ten voor het gebruik van bont. Daarom was er veiligheidspolitie na geruchten dat militante dieren beschermers een bom hadden ge plaatst, omdat ook McQueen bont in zijn collectie had opgenomen. Julien Macdonald werd gespon sord door Saga Furs, maar een woordvoerder zei snel dat de ont werper alleen nepbont gebruikte. McQueen, die zijn collectie in de herfst alleen in New York had laten zien, had nu voor Londen een Afri- ka-thema. Sommige stukken wa ren bijna klassieke variaties: jas sen, jurken, blouson jasjes en kokerrokken in weldadig kasjmier, leer en zachte wol oogstten bijval. Maar McQueen kreeg ook te horen dat hij eigenlijk gewoon een vrou wenhater is doorzijn meer sinistere creaties met enge zilveren beugels, accessoires met punten die ver vaarlijk dicht bij de ogen van zijn model priemden. De term 'Cool Britannia', het etiket dat de ont werpers van nu dringend achter zich willen laten, viel in Londen in ieder geval nergens meer. Supermodel Naomi Campbell in een kanten jurkje van ontwerper Alice Broeksma JulienMacDonald. foto Dylan Martinez Modekoning Alexander McQueen kreeg te horen dat hij eigenlijk ge woon een vrouwenhater is door zijn sinistere creaties met enge zilveren beugels; accessoires met punten die vervaarlijk dicht bij de ogen van zijn model priemen. foto's Dylan Martinez Nieuwe collectie meubelen van Thonet Hogedrukrein iger voor auto en tuin Jugendstil-bestek in Gouda Nederland eet jaarlijks miljoenen pannenkoeken Personal shopper voor wie geen tijd heeft om te winkelen Amerikaanse kazen in de supermarkt Hyundai Trajet biedt veel ruimte en comfort Roadster van Mercedes krijgt sterkere motor Ruimtebesparend reservewiel steeds populairder Simulatiespel The Sim$ speelt het echte leven Gateway maakt mooie computers in mooie kasten Puzzel en postzegels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 37