Doelpuntenfestijn bij ZSC: 14-0 Matige prestaties in Renesse PZC Zierikzee gaat in slotfase onderuit bij Moerse Boys Bruse Boys mist zelfvertrouwen 4 Blessureleed nekt vrouwen van WIK Nipte overwinning A-jeugd Zierikzee Renesse handhaaft zijn leidende positie sport s 16 Ploeg Edwin Kriens laat geen spaander heel van SVR maandag 21 februari 2000 door Klaas Verspoor SCHARENDUKE - Wie zater dagmiddag de moeite nam om te wachten op de voetballers van SVR uit Ritthem, kreeg waar voor zijn geld. Met 37 minuten vertraging ging de wedstrijd ZSC'62 - SVR van start. Liever gezegd, de 'one-man-show' van de thuisploeg ging, getuige de 14-0-einduitslag, van start. Het leek op het script van een geslaagde klucht. Iets voor twee uur kreeg de bestuurskamer van ZSC het bericht dat SVR, de ploeg die vorig seizoen zelfs niet op kwam dagen in Scharendij- ke, te laat vertrokken was. Een maal aangekomen in Scharen- dijke bleef het lang wachten op de laatste wagen met een viertal spelers en de shirts. Scheids rechter Sjaak Vleugel uit We- meldinge kon er wel om lachen en besloot om direct na aan komst van de gasten, zonder warming-up, SVR de wei in te sturen. Al snel bleek dat er voor de nummer voorlaatst uit de vierde klasse A in Scharendijke weinig eer te behalen was. ZSC'62, dat Minimaal verlies Zonnemaire: 1-0 HEINKENSZAND - Zonne maire lijkt in de reserve vijfde klasse het kampioenschap uit het hoofd te kunnen zetten. De ploeg van trainer Ed van Lent verloor gisteren met 1-0 van koploper Luctor 88 4 en zag het gat daardoor naar acht pun ten groeien. „En met nog drie wedstrijden te spelen voor ons en vier voor hun. denk ik dat ze dat niet meer weggeven", aldus Edvan Lent. Het enige doelpunt van de wed strijd viel al na tien minuten spelen en Zonnemaire bleek in de resterende tijd niet meer bij machte om tot scoren te komen. „Het was een open, gelijk op gaande wedstrijd met veel in zet", volgens Van Lent. We hebben voldoende kansen gehad, maar konden niet tot scoren komen. Het gat bedraagt nu acht pun ten. Luctor is te ervaren om dat nog weg te geven. speelde zonder de geschorste Jacco Heijboer, is momenteel gedreven genoeg om ook met mindere tegenstanders om te kunnen gaan. In het nog niet zo al te verre verleden werden juist tegen deze ploegen onnodige punten gemorst. Bij ZSC'62 is alles gericht op de confrontaties met Serooskerke en Hoedekens- kerke. Volgende week speelt ZSC'62 in Serooskerke en bij winst pakt de Scharendijkse ploeg de tweede periodetitel. Zijkant Jacco Heijboer, voor vier duels geschorst na zijn rode kaart te gen Mevo, is ook dan nog niet van de partij. De wedstrijd te gen SVR was het tweede duel wat Heijboer vanaf de zijkant bekeek. Hij zag zijn teamgenoten al na veertien minuten op een 4-0- voorsprong staan. Niels van de Moezel opende in de zesde mi nuut, op aangeven van Martin Kiesenberg het doelpuntenfes tijn en een minuut later bewees Van de Moezel zijn collega-spits een wederdienst: 2-0. Met Van de Moezel en Kiesen berg waren direct de meest sco rende spelers genoemd. Kiesen berg tekende voor vier goals en Van de Moezel leefde zich met zes doelpunten eindelijk weer eens echt uit. „Niels zat de laat ste weken qua scoren in een dal letje. Hij heeft zijn gemiddelde nu weer lekker opgevijzeld," al dus trainer Edwin Kriens. „Dit was echt een plichtmatige wed strijd waarin wij niks te winnen hadden. De eerste helft speel den we eigenlijk gewoon slecht. Het belangrijkste van vandaag was dat we geen averij opliepen in de vorm van blessures of kaarten. Kalende doelman Van naast de dug-out zag Kriens hoe Barry Dorreman voor de tweede achtereenvolgende wedstrijd scoorde. De voorstop per kopte de bal na ZSC's eerste corner, genomen door aanvoer der Edwin van Oeveren, achter SVR-keeper Patrick Meeden- dorp. Meedendorp behoedde zijn team voor een veel grotere ne derlaag dan dat het nu al was. Op de inzet van Martin Kiesen berg had de kalende doelman echter geen verweer en in de veertiende minuut haalde hij de bal voor de vierde keer uit het net. In de 37e minuut scoorde Kiesenberg zijn derde treffer van de middag. Na de korte rust pakte ZSC het spel goed op want al in de twee de minuut viel de 6-0, gescoord door Van de Moezel. Ook verde diger Jan-Willem Dorreman droeg zijn steentje bij aan de monsterscore, want hij tekende i l'iBa S.JllpÉ W -N v Een spelmoment uit de ongelijke strijd tussen ZSC'62 en SVR. foto Marijke Folkertsma voor de zevende treffer. ZSC, dat na rust wel aantoonde klaar te zijn voor het binnenhalen van de periodetitel, liep via treffers van Van de Moezel en Erik-Jan Elenbaas uit naar 9-0. Achttien minuten voor tijd was het Niels van de Moezel die voor de dub bele cijfers zorgde. Met drie treffers van Van de Moezel en eentje van John Dor reman (12-0) bleef de teller in Scharendijke pas steken op de veertien. En SVR? Dat bleef on danks het pak rammel een spor tief gezelschap. Een compli ment waard. ZSC'62 - SVR 14-0 (5-0). 6. Niels van de Moezel 1-0, 7. Martin Kiesenberg 2-0, 12. Barry Dorreman 3-0, 14. Martin Kiesenberg 4-0, 37. Martin Kiesenberg 5-0, 47. Niels van de Moezel 6-0, 55. Jan-Willem Dorre man 7-0,62. Niels van de Moezel 8-0, 60. Erik-Jan Elenbaas 9-0, 72. Niels van de Moezel 10-0, 75. Niels van de Moezel 11-0, 78. John Dorreman 12- 0, 85. Niels van de Moezel 13-0, 87. Martin Kiesenberg 14-0. Scheids rechter: S. Vleugel (Wemeldinge). Aantal toeschouwers: 50. ZSC'62: Sander Vaane; Werner Klaassen, Jan van der Linde, Bari-y Dorreman (45. Marco de Jonge) en Jan-Willem Dorreman: Erik-Jan Elenbaas, Edivm van Oeveren (63. Leon Weeda), Remy Flohil en Mark Coomans (45. John Dorreman), Niels van de Moezel en Martin Kie senberg Delta Warenhuis haakt af in strijd kampioenschap BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetballers van Delta Wa renhuis lijken afgehaakt in de titelstrijd in de recreatieve com petitie in Burgh-Haamstede. De nummer drie van de ranglijst verloor met 5-3 van middenmo ter Stulp/Schovers en heeft in middels negen punten achter stand op koploper Eetcafé. De lijstaanvoerder won met ruime cijfers (1-4) van AZC en heeft zes punten voorsprong op num mer twee 7 Bier en een cola dat met 3-2 van Soccer X won. Bekerwinnaar Port Zélande boekte een 3-0-overwinning op hekkensluiter Fire Control. Sportcentrum 2 blijft voorlaat ste na de 8-0-nederlaag tegen het eigen eerste team. door Pieter van Klinken ZUNDERT - Met verdedigend voetbal een wedstrijd winnen is moeilijk. Dat ervoer Zierikzee gisteren tegen koploper Moerse Boys. Lange tijd leek het erop dat de Schouwse zondag-derde klasser één punt zou pakken in Zundert. Vijf minuten voor tijd werd die hoop echter aan flarden gescho ten. Een wedstrijd die voorna melijk uitblonk in hard spel ein digde in een 1-0-overwinning voor Moerse Boys. „We speelden vandaag met. drie aanvallers", vertelde Zierikzee- aanvoerder Peter van der Linde gisteren na de wedstrijd. Het was echter niet aan het spel van de roodhemden te zien. Op papier stonden John van dei- Have, Thomas Vos en Jan-Jaap Padmos inderdaad van voren. Rechtsvoor Padmos bleek ech ter meer op het middenveld te voetballen dan in de aanval. Ook linksvoor Vos liet zich vaak terugzakken richting de verde diging. Alleen centrumspits Van der Have bleef in de voorhoede han gen. Het was duidelijk dat Zierikzee verdedigend voetbalde tegen koploper Moerse Boys. Het duel was hard, met weinig voetballende hoogstandjes. Het was slechts het zonnetje dat de toeschouwer ertoe verleidde ne gentig minuten langs de lijn te blijven staan. Af en toe lukte het Moerse Boys voor het doel van keeper Jacco van der Schee te komen. Kansen Zierikzee kon zelfs helemaal geen grote kansen creëren. De enige keer dat Maarten Padmos namens Zierikzee serieus op het doel schoot, ging de bal naast. Vooral bij Thomas Vos riep dat frustraties op. Vooral toen de Brabanders ook nog eens op een 1-0-voorsprong kwamen vijf minuten voor tijd. Met twee benen vooruit torpe deerde hij in de laatste minuut een verdediger van Moerse Boys. Het werd zijn tweede gele kaart en scheidsrechter Schel lens kon niet anders dan Vos van het veld af sturen. Eén hoogte punt had de wedstrijd. Dat w« J het doelpunt dat Moerse Boi |i tegen het einde van de wedstnj i maakte. n Via een hoekschop van Reg va li Tichelt kopte Bas Schrauweni bal naar Barry Gommers, d |i voor open doel niet faalde. B b was bijna een herhaling van moment dat zich een halfu; e eerder afspeelde. Toen mist-1 Martin Snepvangers en Richa: Driessens het doel door goj verdedigen van Zierikzee. Op( doellijn werd tot drie keer t< v een doelpunt voorkomen. Slecht Hoewel het voor de toeschot l wer geen goede wedstrijd wa: a was het voor de spelers zo Ij nog niet. „We hebben niet slech gevoetbald", vond Van der Lit ti de. „We hebben alleen geen grt b te kansen gekregen." Hoewi Zierikzee verloor, leek het to< lang goed te gaan. In Zierika bleef Moerse Boys wel stekenc een gelijkspel. „Moerse Boys is een voetballa de ploeg", vertelde de Zien! zeese aanvoerder. „Hierda komt er ruimte vrij die wij ku> nen benutten. Zo spelen wij o< lekker en kon het lang blijven. Deze speelstijl beva ons wel, in elk geval beter d: degradatievoetbal." Cruciale weken breken aan va Zierikzee. Volgende week speelt de plot van trainer Bert Pentury tegt Virtus, de nummer elf, en o\i drie weken tegen Rood Wit Sint Willebrord, dat op de tie de stek staat. Nummer Zierikzee zal deze beide we strijden moeten winnen om ni ,te degraderen. „Met dezelfi werklust als vandaag moet* we die kunnen winnen." Eent genvaller voor Zierikzee is eci ter dat de regelmatig scorent' aanvaller Thomas Vos da waarschijnlijk verstek moet< laten gaan vanwege een scho sing. Zierikzee: Jacco van der Schee; Pe ry Lulcus, Peter van der Linde, Ba ry Hage, Erwin Nelissen; Maart'. Padmos, Robbert Roggeband, Jan Vermeulen (37. Marco Jonker); Ja Jaap Padmos (75. Patrick Rogg band), John van der Have, Thom -Vos. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Het blessureleed deed zich zaterdag voelen bij het vrouwenvoetbalteam van WIK uit Kerkwerve. Met slechts tien speelsters kon de ploeg van trainer Wim Kom mer het in de tweede klasse niet bolwerken tegen Berkel: 4-0- verlies. In de vierde klasse ver loren de voetbalsters van SKN- WK kansloos bij de reserves van Kloetinge: 6-0. Berkel - WIK 4-0: Vier speel sters van WIK zijn langdurig ge blesseerd en-daardoor kon trai ner Wim Kommer slechts tien speelsters in het veld brengen. Om uiteenlopende redenen kan Kommer al tijden geen beroep doen op Simone van Tiggelho- ven, Ellen Vaane. Mariska Hart en Yoeri van Beveren. Kommer: „En dat breekt de ploeg op." Slecht veld „Tegen Berkel speelden we bo vendien op een erbarmelijk slecht veld. Er was een wed strijd voor die van ons gespeeld en daarbij was het veld volledig omgeploegd. Het was gewoon onbespeelbaar." Toch liet de scheidsrechter het duel beginnen. Het eerste half uur hield WEK nog stand, maar na een halfuur brak Berkel de wedstrijd open: 1-0. In de twee de helft kreeg Veronica Berre- voets een kans om door de de fensie van Berkel te breken, ware het niet dat de bal in de plassen en de blubber bleef lig gen. Weg kans. Berkel was ge lukkiger en liep in de tweede helft vlot uit naar 4-0 Kloetinge 2 - SKNWK 6-0: Het eerste kwartier hadden de Nieu- werkerkse vrouwen niets in te brengen bij Kloetinge 2. Kloe tinge had een beter positiespel en de speelsters waren individu eel technisch beter ondergelegd Toch hield de SKNWK-ploeg de stand wonder boven wonder op 0-0. Toen SKNWK enigszins in het spel kwam. sloeg Kloetinge in de eerste helft echter tweemaal toe: 2-0. Het was typerend dat het vrouwenteam van trainer Adri van Male de eerste kans pas na ruim een uur spelen kon af dwingen. Brenda de Bruine rondde de mogelijkheid echter niet doeltreffend af. In de slotfa se liep Kloetinge 2 uit naar een regelmatige 6-0-overwinning. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De A-junioren van Zierikzee boekten zater dag een moeizame 2-1-over- winning op de hekkensluiter in de hoofdklasse, HVV'24. Zierikzee-trainer Leen Kos ter: „Ons positiespel was be ter dan dat van HW en we hadden een veldoverwicht. Dat had eigenlijk moeten re sulteren in een grotere over winning." Zierikzee had een voortvarende start. In het eerste kwartier raakte Pa trick Verkaart de lat. Michiel Tamerus de paal en John Ber- revoets loste een gevaarlijk afstandsschot. Het was wachten op de ope ningstreffer van Zierikzee, maar na twintig minuten viel het doelpunt prompt aan de andere kant De Schouwse defensie verkeek zich op een diepe bal van de Hulster ploeg: 0-1. Zierikzee was van slag en kwam in de eerste helft niet meer tot vloeiende combinaties. In de tweede helft herpakte Zierikzee zich HW kwam niet meer onder de druk van daan en dat resulteerde bin nen twee minuten in twee doelpunten. Na een uur spe len bracht Robin van Welt een corner in de doelmond; Frank Bolier wilde de bal met zijn hak verlengen maar tikte de bal pardoes in het doel: 1-1. Een minuut later bracht Michiel Tamerus zijn ploeg zelfs op een 2-1-voor- sprong. Zierikzee hield de Hulster ploeg in het vervolg onder de duim. maar kwam niet meer tot scoren. Hoewel Niels Verkaart (paal) en John Ber- revoets (kopbal) er dichtbij waren. foto Marijke Folkertsma Amber Muehlhaus schreef met Ludyfleur de tweede proef in de klasse Z2 op zijn naam. Ruiters en amazones veroveren weinig winstpunten door Lucien Roelandt RENESSE - In tegenstelling tot een dag eerder tijdens het Zeeuws KNF kampioenschap werd zondag in manege Grol op de dressuur wedstrijd van de RV Renesse zeer wisselvallig en ma tig gepresteerd. Het geringe aantal winstpunten bevestigde die indruk. In de eerste proef van de klasse Z2 ging slechts het erelint van Astrid van de Ende met Kadino van een bonuspunt vergezeld. De amazone uit Rockanje kwam met haar 180 punten overigens maar met de hakken over de sloot. De als tweede eindigende Amber Muehlhaus uit Renesse kwam voor dit extraatje vijf punten tekort. In de tweede proef had Muehlhaus met de merrie kennelijk de juiste ca dans te pakken. Goed voor waarts rijdend en het ritme niet verstorend reed Muehlhaus de viervoeter naar een tötaal van 184 punten. De als tweede eindigende Astrid van de Ende sleepte met haar score van 181 punten haar twee de winstpunt op deze dag in de wacht. Ronduit matig werd er gepres teerd in de klasse Z1SI ordig af gewerkte proeven niet aan het bit lopende paarden waren er van de oorzaak dat de jury geen enkel winstpunt kwijt kon. Er ger nog, men bleef zelfs ver ver wijderd van een voldoende. In de eerste rubriek had Liesbeth van Oosten met Transparent's Lunitaaan 170 punten voldoen de voor de eerste stek. Philly Geluk, bleef zondag ook duidelijk onder haar normale niveau. De anders in NBVR kringen zo gevreesde Brabantse kwam in de eerste proef met Re- dhill Mikado niet verder dan 168 punten. Met de 171 punten waarmee Geluk de tweede proef op haar naam schreef presteer deze, evenals de overige deelne mers, ook weer ver onder haar niveau. Straatlengte In de klasse Ml bleek Lennard Bouwman met Karachek duide lijk een maatje te groot voor de concurrentie. De ruiter uit Re nesse schreef met respectieve lijk 166 en 162 punten beide proeven op zijn naam. In de eer ste proef bleef Bouwman zijn naaste concurrente, de Westka- pelse Annelies van Rooyen met Norton (152 punten), een straat lengte voor. In de tweede proef beperkte Lennard Boumans clubgenote Leontine Schouten met Jasper Callan Ickx de ach terstand tot vijf punten. Voor de deelnemers in de klasse M2 valt er nog heel wat huis werk te verrichten. Dat blijkt uit het feit dat Esmee Nijpjes met Rural's Mister Flip aan de magere score van 140 punten in de eerste proef al voldoende had voor de oranje overwinningsro zet. In de tweede proef stak Annelies de Koning met Ilona met 157 punten enigszins boven de grauwe middelmaat, die deze klasse kenmerkte, uit. Lucie Louws was in manege Grol spekkoper. De amazone uit Oostkapelle stuurde met scores van respectievelijk 173 en 179 de voortreffelijk bewegende en veel uitstraling tonende Lars in beide proeven naar de overwin ning. Beide erelinten gingen hiermee vergezeld van twee winstpunten, waarmee Lucie Louws weer duidelijk een stap zette richting promotie klasse Ml. door Jos van Belzen ZIERIKZEE - Renesse hand haafde zondag zijn leidende po sitie in de zesde klasse A De ploeg van trainer Cees van Dijk won de thuiswedstrijd tegen SDO'63 met ruime cijfers: 4-1. Dreischor kon zijn eilandgenoot geen dienst bewijzen in de race om de titel. De ploeg van Toine Tiggelman kon nummer twee Ria W in eigen huis geen punten afhandig maken. In de zesde klasse C pakte Ouwerkerk het zeventiende punt in zijn zeven tiende duel. Tegen TVC'39 speelde Ouwerkerk met 1-1 ge lijk. Renesse-SDO'63 4-1: Halver wege de eerste helft opende Cle ment Rijnberg na een uitval de score voor Renesse: 1-0, tevens de ruststand. Na de rust had de thuisploeg een duidelijk over wicht. Mischa van den Hoek, Krispijn de Jonge en Vincent Goedegebure waren trefzeker namens Renesse. Voor SDO'( scoorde Patrick van de Vou nog tegen. Renesse behield do<11 de overwinning vier puntf f voorsprong op nummer twi Ria uit Westdorpe. Dreischor-Ria W. 0-5: De gaste waren sterker, hetgeen leidt 1 tot 0-2 halverwege door doe punten van Marino Dhooge f Arjan Roost. Ook in de tweete helft kende Ria W. een ove wicht en dat werd ook in de so: re uitgedrukt door Pascal Letter en nogmaals Marin1 Dhooge (tweemaal). Dreisch' blijft door de nederlaag met' punten uit 18 duels in de mie J denmoot. De Schouwse ploe 1 staat echter slechts drie puntf achter op nummer drie SDO'6!!i TVC'39-Ouwerkerk 1-1: In etu matige wedstrijd bracht Adrn van Laare de thuisploeg in c eerste helft op een 1-0-voa sprong. Halverwege de tweed helft bracht Erwin van der Mas l Ouwerkerk vanaf de stra schopstip weer langszij. door Klaas Verspoor KAPELLE - Bruse Boys zit in een dipje. Die conclusie mag getrokken worden na de vierde nederlaag in de laatste vijf com petitiewedstrijden. In Kapelle, tegen de ploeg van oud-Bru- trainer Alexander van Keulen miste Bruse Boys vooral het ver trouwen in eigen kunnen. Ka pelle, dat beter met de kansen omging, won met 2-0. Kapelle-trainer Van Keulen was, na de vijfde zege op rij, een opgetogen man. „We zijn op koers voor de periodetitel. Van daag was het geen goede partij maar wel een open wedstrijd." Collega Ronald van Oeveren beaamde dat, maar zag zijn ploeg wel in de eerste zeventig minuten van het duel meer kan sen krijgen. Simon Boogaard raakte in de eerste helft de paal maar aan de andere kant ont snapte Bruse Boys aan een ach terstand toen Edwin van Dam me, die doelman Jacob Muller al gepasseerd was, voor open doel naast schoot. In de tweede helft kwam Bruse Boys, dat speelde zonder Erik Bleiji en Johan Benard, op een 1-0-achterstand door Ramon Pieters. Pieters' tegendraads1!: schot bleek onhoudbaar voo Muller. De achterstand was het seif voor Bruse Boys om nog meer i de aanval te spelen, maar wissel, B-junior Ben Schot v de evenoude George Geluk, sulteerde niet in doelpunte:* Wel kreeg Peter Willemse no een goede kans op de 1-1 maa Willemse schoot tegen zijn nieu we ploeg over. Zeven minute voor tijd viel de beslissing. Ec win van Damme bediende Ra mon Pieters die met een simpe! lichaamsschijnbeweging e aantal Bruse verdedigers 1 nakijken liet en Muller voor tweede keer passeerde. Van Oeveren:,,Qua veldsf vond ik ons niet slecht spelen. 1 hoop op een ommekeer en da we weer eens kunnen gaan scc ren. Het vertrouwen ontbra gewoon." Bij Bruse Boys speelde Tonni van den Berge weer eens op zij ouderwetse linksbuitenpositie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 36