Toch behoud consultatiebureau Hof Sint J PZC Kloetinge wordt 30-kilometerzone ipzc zeeland Vlissingen aast op leefbaarheidsprijzen Ronkend pleidooi voor behoud crossbaantje Staatssecretaris Remkes geeft Middelburg pluim ten Heere huiszorg is bereid tijdelijke post te handhaven in Westkapelle peeltuin wil randjutter anschaffen i joor Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen wil met twee projecten meedingen naar de hoofdprijs in de IPP- Participatieprijsvraag. Het idee komt van het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP). De activiteiten moeten een sti mulans zijn voor bewoners waarbij 'het samen maken van plannen om de leefbaarheid in een wijk te vergroten belang rijk onderdeel is'. Allochtonen zijn daarin opvallend aanwe zig. Volgens GroenLinks ko men de Interculturele Wijkdag Middengebied en Vlissingen Mozaïekstad voor de prijs in aanmerking. Deze Vlissingse fractie stipt aan dat het beide succesvolle inititatieven zijn. „Door mee te doen aan de par ticipatieprijsvraag worden an dere instellingen of groepen gestimuleerd om ook iets te on dernemen op het gebied van acceptatie en integratie in de multiculturele samenleving", stelt A Soplantila. De winnaar van de landelijke participatie prijsvraag kan een bedrag van 25.000 gulden tegemoet zien. De nummers twee en drie krij gen respectievelijk 10.000 gulden en 5000 gulden. Dit voorjaar wordt de uitslag be kendgemaakt. r-J 'REDACTIE teMIDDEN-ZEELAND *1 foorstad 22 ?ostbus31 -4460 AA GOES -Tel: (0113)273000 :ax: (0113)273030 l-mail: redgoes@pzc.nl pGoes: ltl. Bosboom lv|Huibers VM. van der Jagt /j. Soesman Vlissingen: n« liA.A. van der Sluis (chef) ety Fransen ••L. Ramakers jJl.J. van der Schot ^■L. de Vries (sport) :SI_ I CENTRALE REDACTIE M aiostsouburgseweg 10 ;pfostbus 18 r >380 AA VLISSINGEN iel: (0118) 484000 r!jax: (0118) 470102 p j-mail: redactie@pzc.nl "titernet TlttpV/www.pzc.nl afmail: redactie@pzc.nl bureau in het dienstencentrum voor rekening van Thuiszorg. „Dat is toch logisch", zegt Hen- drikse. „Ik heb gehoord dat ze zes ton hebben gevangen voor een gebouw dat van Westkapel le is. Geld moet dus geen pro bleem zijn." Phernambucq zegt dat Thuis zorg bereid is tijdelijk een pro visorisch consultatiebureau in te richten. „Op voorwaarde dat we kunnen rekenen op iets per manents. De gemeente moet ga randeren dat we binnen twee jaar een goed alternatief hebben op Westkapelle." Thuiszorg is niet bereid meer dan ongeveer tienduizend gul den te betalen voor het drie mid dagen per week openstellen van het consultatiebureau. „Dat is het bedrag dat we overeen zijn gekomen met de voormalige ge meente Westkapelle voor het huisvesten van het bureau in het Polderhuis." Twee locaties Als overeenstemming met de gemeente kan worden bereikt, is Thuiszorg bereid twee locaties te onderzoeken voor het tijde lijk huisvesten van het consul tatiebureau: het dienstencen trum en de praktijk van de huisarts. Phernambucq: „Zo'n bureau moet wel aan een aantal zaken voldoen, zoals hygiëne- en temperatuureisen." Wethouder J. Korstanje is blij dat Thuiszorg bereid is te praten over het behoud van het consul tatiebureau voor Westkapelle. Over de door Phernambucq ge vraagde garantie wil hij mets zeggen. „We gaan kijken hoe we het samen kunnen oplossen." De wethouder zegt dat de ge meente in eerste instantie niet mee wil betalen aan het open houden van het consultatiebu reau. „Pas als Thuiszorg aantoont het zelf niet te kunnen betalen, kijken we hoe we het samen kunnen oplossen. Maar met de verkoop van het gebouw in Westkapelle zitten ze er weer even warmpjes bij." IUT-ANNALAND - Om speel- n Vrij en Blij in Sint-Anna- jd ook toegankelijk te maken >r minder valide kinderen én wassenen overweegt de leltuinvereniging de aan- af van een strandjutter: een itoel met luchtbanden speci- bedoeld voor vervoer over ld. Woensdag 16 februari rdt een geleend exemplaar est. t bestuur van de speeltuin- iBniging, die dit jaar haar Jrtigjarig bestaan viert, is al ■gere tijd bezig om de speel- Id toegankelijker te maken, [speeltuin is aangelegd als p grote zandbak. Verharding It de sfeer van de speelplek I en kost bovendien te veel d. Op aanraden van provin- pl consulent speelruimte H. wordt woensdag gekeken Sjeen strandjutter uitkomst ■i deze speciaal voor het alnd ontwikkelde rolstoel 3lden in principe alle speel- getellen bereikbaar kunnen Ivoor alle kinderen. Westkappelse crossers protesteren op het dorpsplein tegen sluiting van de plaatselijke crossbaan en pleiten tegelijkertijd voor een alternatieve plek. foto Lex de Meester door Martine Bruynooge WESTKAPELLE - Na een luidruchtige protestactie op het dorpsplein in West kapelle heeft een tiental jeugdige cros sers maandagmiddag schoorvoetend deelgenomen aan een overleg met de Dorpsraad Westkapelle en het Jongeren Informatie Punt. Hierin werd duidelijk dat de jeugd een eigen plek voor zijn cros shobby wil. Het overleg had tot doel de crossers seri eus te betrekken bij de plannen voor een nieuwe jeugdvoorziening, nu de gemeen te Veere heeft besloten het crossterreintje aan de Vroon wegeling in Westkapelle de finitief te sluiten. Crossend over het dorpsplein maakte de jeugd uit Westka pelle en directe omgeving duidelijk het niet eens te zijn met de sluiting van de crossbaan. Met behulp van tientallen supporters, media en politie vroegen de veertien jongeren om aandacht voor hun standpunt. „Als het terrein echt dicht gaat dan moet er ergens buiten de bebouwde kom maar iets komen. We willen een hangplek. Zo niet, dan crossen we in de toekomst ge woon door het dorp heen", vertelt Martin Peene (16). Hij staat met een spandoek boven zijn hoofd op het dorpsplein. Jongerenwerker W. Mingelen: „Ik pro beer de jongeren te overtuigen van het feit dat meedenken naar alternatieven zinvol is." Mingelen werkt vanuit het Jongeren Informatie Punt (JIP) in Mid delburg. De gemeente Veere benaderde het JIP voor de bemiddeling tussen de jongeren en de gemeente. Nadat Mingelen de crossers enthousiast had gemaakt, kwamen zij met eigen idee- en. „Ze willen een hangplek waar ze kun nen knutselen aan hun motor", aldus M. Roelse van de Dorpsraad Westkapelle. „De hangplek hoeft niet in de buurt te zijn. Ze willen er best een stuk voor lo pen. Een paar jongens stelden ook voor de gemeente transport te laten regelen naar De Uitlaat, een officiële crossbaan bij Scheldepoort." Roelse nam het initiatief tot de protest actie. Ze liet zich na afloop positief uit over het verloop van de bijeenkomst. „De j ongens hebben zich keurig gedragenNa de afsluiting van het overleg liepen ze met de crossmotor aan de hand naar huis terug. Op 25 februari hebben we op nieuw overleg met de jeugd en het JIP", zegt Roelse. Een maand geleden besloot de gemeente Veere op last van de regionale inspecteur van de gezondheidsdienst de crossbaan te sluiten. Volgens de inspecteur is de crossbaan in strijd met het plaatselijke bestemmingsplan en ontbreekt ook een milieuvergunning. De gemeente heeft het crossen jarenlang gedoogd. Kwaliteit nieuwbouw imponeert staatssecretaris ior Lukas Fransen lis kiel ITKAPELLE - Thuiszorg Icheren is bereid tijdelijk een isultatiebureau open te hou- op een andere locatie in itkapelle. De gemeente Veere :t dan wel binnen twee jaar definitief onderkomen aan- len, vindt directeur L. Pher- ibucq. liszorg Walcheren heeft be- tn het consultatiebureau in :apelle per 1 april te slui- omdat het gebouw aan de imbrootstraat te duur is. De jsraad Westkapelle is tegen voorgenomen sluiting. Hij lt dat het consultatiebureau :n behoefte voorziet, mede lat er momenteel circa veer- vrouwen zwanger zijn in itkapelle. Ook de gemeente graag zien dat het consulta- iureau behouden blijft voor vidorp. lorpsraad heeft Thuiszorg in brief voorgesteld tijdelijk consultatiebureau in te iten in het dienstencentrum de Molenwal in Westkapel- Us het geplande woonzorg- hfcplex er over enkele jaren is, het consultatiebureau ver- gijgens daar naar toe verhui- atf „We begrijpen dat het Paeilijk is het huidige gebouw te houden als er alleen een mltatiebureau in is geves- I", zegt A Hendrikse, waar- lend secretaris van de israad. „De huisarts in itkapelle zegt dat er op korte lijn alleen behoefte is aan laatsbare aankleedtafels ioxen. Die kunnen worden lergebracht in de aparte dok- d^kamer in het dienstencen- ld hj het aan de dorpsraad ligt, it de verhuizing en het on- rengen van het consultatie- door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Staatssecre taris Remkes van Volkshuisves ting is onder de indruk van het woningbouwprogramma van de gemeente Middelburg. Hij zei dat maandagmiddag tijdens een rondetafelgesprek na afloop van een werkbezoek. Vooral de diversiteit aan woningen sprak de bewindsman aan. Middelburg is een rap tempo aan het bouwen. Jaarlijks wor den honderden woningen opge leverd aan nieuwe bewoners. Het gemeentebestuur besteedt daarbij niet alleen aandacht aan nieuwbouwwijken, ook herstructurering van naoorlog se buurten wordt niet vergeten. „Ik ben onder de indruk van het enthousiasme van de wethou der volkshuisvesting (P. M. Bruinooge). Dat Middelburg vooral aandacht besteedt aan kwalitatief bouwen, sluit aan bij mijn eigen denkwijze. Dat je kwaliteit moet leveren, staat als een paal boven water. De tijd dat de kwantiteit centraal stond, is voorbij, zeker in een ontspannen woningmai-kt als Zeeland. Het gaat om kwaliteit, kwaliteit en nog eens kwali teit." Flats Remkes bracht maandagmid dag een bezoek aan Middelburg. De staatssecretaris kreeg onder meer een rondrit door de bin nenstad, gaf het startsein voor de verkoop van Hof Sint Jan in de Veersche Poort en woonde een presentatie bij over de her structureringsplannen in de Magistraat wijk. Woongoed Middelburg wil daar flats slo pen, die plaats moeten maken voor koopwoningen. „Mijn in druk is dat de plannen voor bin- StartSCh««a,tssecie. Uniek ontwerp van Herman Hertzberqer Supervisor en architect van De Veersche Poort Staatssecretaris Remkes geeft met de onthulling van een bord het startsein voor de verkoop van Hof Sint Jan in de Veersche Poort. foto Lex de Meester nenstedelijke vernieuwing en de herstructurering, toch ge voelige processen, op zorgvuldi ge en soepele wijze zijn doorlo pen." Goed doen Middelburg wil ook bij de her structurering van de Magi straatwij k streven naar kwali tatief goede woningen. „Want", zei Bruinooge, „je kunt dat maar één keer doen en dan moet je 't wel goed doen. De kwaliteit die je nastreeft bij binnenstede lijke vernieuwing en bij nieuw bouwprojecten, moet je ook na streven in naoorlogse wijken." De Goese makelaar M. Faasse, die ook uitgenodigd was voor het rondetafelgesprek, uitte enige kritische kanttekeningen. Wat hem betreft moet Middel burg het vergroten van het Veer- se Meer, dat pas in 2008 op het programma staat, in tijd naar voren halen. „De consument vraagt luxe en kwaliteit en dat mag best een paar centen kos ten. Middelburg bouwt nu te veel rijtjeswoningen. Middel burg moet een échte luxe wijk bouwen. Het Veerse Meer kan wat mij betreft eerder naar Mid delburg worden toegegraven." Gedeputeerde J. G.vanZwieten was het volstrekt oneens met de opvatting van de makelaar. Hij wil eerst inzicht hebben in wat mensen willen. Op dit moment loopt een provinciaal woning behoefte-onderzoek. „Op de uitkomsten zit ik met smart, te wachten. Dan pas hebben we in zicht in de markt. Je moet niet alleen bouwen voor dikke por temonnees. Ook ouderen en starters moeten aan bod kunnen komen." Remkes steunde maandag tij dens een bezoek aan Goes de keuze van de provincie om de grootste hap van de investe ringsbudgetten voor stedelijke vernieuwing naar acht project gemeenten te schuiven, waar onder Goes, Middelburg, Vlis singen en Temeuzen. Die acht krijgen 35 miljoen gulden voor stadsverbetering. Voor platte landsvernieuwing in de overige negen projectgemeenten, waar onder Borsele, Reimerswaal, Noord-Beveland en Kapelle, is dan nog vijf miljoen over. Te weinig, vindt een groot aantal bestuurders van deze projectge meenten. dinsdag 15 februari 2000 w 1 5 Vuurwapen gevonden na tip VLISSINGEN - Na een anonieme tip heeft de politie maan dagmiddag bij een huiszoeking in een woning in Vlissingen een vuurwapen in beslag genomen. In verband met de vondst is een 29-jarige Vlissinger aangehouden. Manege mag verder bouwen HEINKENSZAND - Manegehouder Ruster in Heinkenszand is maandagochtend begonnen met de bouw van een binnen- manege. De bestuursrechter in Middelburg heeft een schor- singsverzoek van de buurman afgewezen. Die vreesde voor zijn uitzicht. Tegen de manege bestonden geen planologische bezwaren en een milieuvergunning was al afgegeven. Aan de verplaatsing van de binnenbak, waarnaar de buurman streef de, zag de gemeente grote milieubezwaren. De bouwvergun ning geldt nu op grond van de oorspronkelijke tekening. Schipper weet niks van stuwplan MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft maandag een 39-jarige schipper uit Dordrecht ver oordeeld tot 1750 gulden boete. De man vervoerde 9 mei vorig jaar op de Schelde-Rijnverbinding in Tholen met twee sche pen containers met gevaarlijke stoffen zonder een stuwplan. De containers waren niet voorzien van een lijst met nummers van de gevaarlijke stoffen. De verdachte zei gisteren nooit van een stuwplan te hebben gehoord. Politierechter J. Begheyn wees de schipper op zijn verantwoording.,U moet daarvan op de hoogte zij n als u gaat varen. Stel je voor dat er een ramp gebeurt en men weet niet welke stoffen u vervoert." Schouwse reserve is te laag ZIERIKZEE - De algemene financiële reserve van de gemeen te Schouwen-Duiveland is onder de kritieke grens van vier miljoen gulden gedoken. Volgens wethouder G. van der Salm (PvdA) is de krapte ontstaan door een verkeerd budgette- ringsbesluit in 1998. Van der Salm denkt dit zogeheten weer standsniveau nog voor de zomer te kunnen herstellen, door gebruik te maken van verwachte overschotten op de jaarreke ning 1999. Boete voor vervuilen kanaal MIDDELBURG - Een 63-jarige schipper uit Sneek heeft een klusje duur moeten bekopen. De economische politierechter J. Begheyn legde maandag in Middelburg de verdachte een geldboete van drieduizend gulden op. Bij het schilderen van zijn schip waren er 31 maart vorig jaar verfresten in het ka naal van Gent naar Temeuzen terechtgekomen. Het schip lag tegen de Goese kade in Temeuzen. Drie bemanningsleden hielden zich bezig met de opknap beurt, toen de marechaussee een kijkje kwam nemen. De ver balisanten constateerden een blauw gekleurde olievlek van drie bij vijf meter aan de voorkant van het schip. Officier van justitie J. Valente wees de verdachte erop dat hij die dag al eer der gewaarschuwd was. Een agent had bij zijn boot de verfblikken op de kade zien staan. „U heeft het risico genomen. Het is duidelijk dat u verf in het water heeft gemorst", achtte de politierechter de ver vuiling bewezen. Kat beschoten op Tholen THOLEN - De kat van een vrouw uit Tholen is afgelopen zon dag thuisgekomen met een kogel in het lijf. Volgens de Tholense is het in de Slabbecoornpolder in Tholen gebeurd, omdat de kat daar bijna altijd rondhangt,. De kat maakt het inmiddels goed. Van de daders ontbreekt elk spoor. door Rolf Bosboom KLOETINGE - De gemeente Goes stelt een verkeersplan voor de kern Kloetinge op. Daarvoor wordt een werkgroep in het leven geroepen, waar de Vereniging Dorpsbelangen zit ting in kan nemen. Die toezeg ging deed burgemeester D. J. van der Zaag maandagavond tijdens de jaarlijkse praat avond, de opvolger van de ge meentelijke informatieavond, in Kloetinge. Al langer is er sprake van de op richting van een verkeerswerk- groep voor Kloetinge, waar ook de dorpsvereniging een rol in zou krijgen. Tot nu toe is het daar niet van gekomen. Tot er gernis van de dorpsvereniging, die juist nauw betrokken wil worden bij verkeersmaatrege len die voor het dorp op stapel staan. Daarom had zij het on derwerp aangekaart voor de praatavond. Burgemeester Van der Zaag stelde dat de toezegging er nog steeds ligt en dat de verkeers- werkgroep er snel komt. Er moet namelijk een verkeerscir culatieplan voor Kloetinge worden opgesteld, dat er toe leidt dat het hele dorp .zoals alle kernen in de gemeente, een der tig-kilometerzone wordt. Verkeersplan Volgens Van der Zaag staan de sessies van de werkgroep, die worden geleid door verkeers wethouder M. L. 't Hart, op het programma voor de eerste helft van dit jaar. De werkgroep moet de huidige problemen in kaart brengen en oplossingen zoeken. Dat leidt tot een verkeersplan dat, zo zei Van der Zaag, 'binnen één en drie jaar' zal zijn inge voerd. Op de drukbezochte praat avond in dorpshuis Amicitia kwam ook een groot aantal an dere onderwerpen aan bod. De dorpsvereniging stelde de over last van bedrijventerrein West einde aan de orde, met het drin gende verzoek het terrein op termijn te saneren. Van der Zaag zei dat de gemeente die nood zaak volledig onderschrijft. „Dit soort zaken horen niet thuis in een woonbuurt als Westeinde." Aan de andere kant is sanering op korte termijn niet realistisch, omdat er veel geld mee gemoeid is. „Het is een kwestie van lange adem. De breed levende wens dat de voormalige herberg op de hoek van de Lewestraat en het Geer- tesplein wordt opgeknapt, vond direct gehoor. In de pauze van de bijeenkomst werd afgesproken dat de eigenaar en de gemeente om de tafel gaan zitten.De eige naar dient dan een plan in te dienen, zodat de gemeente mo gelijk een restauratiesubsidie kan bijdragen. Voorzitter J. A Hosté van de Vereniging Dorpsbelangen kon digde aan dat het bestuur van de vereniging een 'brief op poten' gaat schrijven om de mogelijke sluiting van het postkantoor te voorkomen. Volgens de normen van de PTT verricht het kantoor momenteel zeventig handelin gen per maand te weinig om als volwaardig kantoor te blijven bestaan. (Advertentie) Veel lentegroen en sprankelende voorjaarsideeën Tuinarchitectuur en tuinadviezen Nieuwste trends in tuinmeubelen en tuinaccessoires Tuingereedschap, -machines, -huisjes en kassen Verzorgingsartikelen voor en informatie over dieren Presentaties en keuringen van verschillende veerassen Voor de kinderen: kleindieren en voorbrengwedstrijd van kalfjes Vrijdag van 10.00-22.00 uur Zaterdag van 10 00 tot 22.00 uur Zondag van 10.00 tot 18 00 uur Bezoek ons ook op internet: www tuinbeurzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15