Veel presteren met weinig woorden AZVV pakt bij winst op GPC tweede periode Wan Passel (65) klaar voor nieuw seizoen sleutelen Chris van Royen wil wraak op Stormvogel sport vrijdag 11 februari 2000 z 27 vooruitzicht tussen schelde en grens Trainer Wim van de Broecke voelt zich op zijn gemak bij IJzendijke door Aector Dooms TERNEUZEN - Een Zeeuwse waterpoloderby tussen de man nen van De Schelde en Storm vogel heeft al iets speciaals maar als dan ook nog eens blijkt dat het onderlinge krachtsver schil tussen de Zeeuwse ploegen in de derde klasse van de bond klein is, dan mogen de verwach tingen voor het duel, zaterdag in het Terneuzcnse zwembad De Honte, hooggespannen zijn. Stormvogel heeft slechts twee punten meer dan de Terneuze- naren. Bij een overwinning van De Schelde komen de twee Zeeuwse teams op een gedeelde tweede plaats achter koploper Westland '96. Daarop hoopt vanzei fspx-ekend Chris van Roy en. De 21-jarige aanvaller van De Schelde ziet dan ook kansen. „Het eerste duel hebben we te recht met 9-6 verloren, maar nu hebben wij het thuisvoordeel. Dit seizoen is er slechts een keer in De Honte verloren.Tegen de koploper welteverstaan, maar dat was geen schande." Van Royen stroomde twee jaar geleden samen met Chris IJse- baert door naar de senioren. De twee jeugdige talenten verwier- ven snel een basisplaats in de formatie van coach Cees Rijn hout. Sterker nog, zij zijn uitge groeid tot waardevolle spelers, die bovendien vaak scoren. „Ik denk dat Kees van Houwelingen nog topscorer is, maar daarach ter komen wij", verzekert de mts-scholier aan de vooravond van de derby. Het gaat dit seizoen boven ver wachting met De Schelde. „Ons spel is beter geworden. De com binaties lopen vlotter en we zijn mentaal sterker dan vorig jaar", verklaart de Terneuzenaar. Van Royen zint op sportieve wraak tegen de Vlissingers. „Stormvo gel heeft een sterke verdediging met veel fysieke kracht. Daar naast bezit de ploeg veel routi ne. Als het op zwemmen aan komt, zijn wij een tikje sneller. Het maakt allemaal niet zoveel uit. Ik verwacht tenminste een spannend duel. Van Royen re kent op de steun van veel sup porters, hetgeen de sfeer ten goede zal komen. De Schelde mist morgen de niet fitte Maarten de Pooter en de ge schorste Eddie Lambert. Voor de rest blijft de selectie van ne gen, die Rijnhout de laatste we ken in het water bracht, intact. Het duel tussen De Schelde en Stormvogel begint in De Honte om 20.45 uur. AZW-trainer Jaap Goossen. foto Charles Strijd oor Peter van Kouteren Chris van Royen van onze sportredactie TERNEUZEN - Met het vor deren van de competitie is de KNVB er uiteraard veel aan gelegen om de ranglijsten in alle klassen recht te trekken. Het is - met de beslissende fa se van het seizoen in het vooruitzicht - ook niet zon der reden, dat de komende dagen gereserveerd zijn voor een aantal wedstrijden, die al eens eerder op het program ma stonden. Zo speelt Ter- neuzen thuis tegen GSBW, krijgt HW'24 bezoek van RKDVC en hoopt AZW op eigen veld met GPC af te re kenen. Terneuzense Boys en Zaamslag zijn vrij. Terneuzen Zondag-tweedeklasser Ter- neuzen won vorige week, thuis tegen TAC/BWB, ook zijn derde opeenvolgende wedstrijd na de winterstop en koestert intussen een voorsprong van zeven pun ten op naaste belager Longa. „We zijn nu zo ver dat ieder een zegt: we moeten nu maar kampioen worden ook", zegt middenvelder Derrnis de Kraker. „Als je er zo goed voor staat als wij, mag je het in feite niet meer weggeven." Terneuzen heeft de komende weken hoe dan ook het voor deel over een complete selec tie te kunnen beschikken. „Als je al zag wie er vorige week op de bank zaten, dan is dat toch niet normaal meer", meent De Kraker. „Leo Kaijser, Menno den Dekker, Adri van Hanegem: dan praat je toch wel over be hoorlijk wat kwaliteit." De tegenstander van zondag (thuis tegen het Goirlse GSBW) kan de jeugdige mid denvelder zich niet goed voor de geest meer halen („Ik ben wedstrijden binnen twee we ken vergeten"), maar dat neemt niet weg dat zijn ploeg moet oppassen. Uit won Ter neuzen al met 2-1. „Maar ploegen in het nauw, zoals GSBW, kunnen raar voor de dag komen", aldus De Kra ker. HW'24 Na twee nederlagen op rij was er vorige week nog eens een hoopgevend resultaat voor HW'24. Uit tegen Lon ga, de nummer twee van de ranglijst toch, werd het 1-1. „Meer zat er echt niet in", zegt de tot rechtsachter om geturnde middenvelder Nor- bert Baert. „Maar positief was dat we met een goede in zet gespeeld hebben en in alle opzichten beter voor de dag kwamen dan tegen Terneu zen." Het gelijkspel tegen de Tilburgse kampioenspreten dent moet HAW'24 op weg helpen naar lijfsbehoud, hoewel het wat dat betreft een tegenvaller was dat zon dag alle concurrenten pun- tenwinst boekten. „Het zal heel zwaar worden"voorziet Baert. „Maar als iedereen weer fit is, heb ik er best wel vertrouwen in. In deze klasse kan tenslotte iedereen van iedereen winnen en wij dus ook." Zondag speelt HW'24 op ei gen veld tegen het Drunense RKDVC, dat met twee pun ten voorsprong een van de ploegen is waarop het vizier gericht staat. „Uithebben we met 1-0 gewonnen", weet Norbert Baert nog. „Het is geen goede, maar ook geen slechte ploeg. Belangrijk zal vooral zijn om de verdedi ging gesloten te houden. Lukt ons dat, dan zijn we al heel ver, want scoren doen we bijna altijd." HVV'24 mist zondag in elk geval Harald Verschuren en Wim Poppe nog. Carlo Blom- maert (enkel) is nog een vraagteken. Vierde klasse In de vierde klasse van het zondagvoetbal sloeg Bres- kens vorige week in de strijd om de eerste plaats een be langrijke slag door Axel met een 3-0-nederlaag naar huis te sturen. Met nog zes wed strijden te spelen leidt de ploeg van trainer Robbie de Muij nek nu met een voor sprong van vijf punten op Middelburg, terwijl Axel al weer op negen punten volgt. Zondag kan Breskens zich in een nog gunstiger uitgangs positie manoeuvreren in de uitwedstrijd tegen Hans- weertse Boys. Eerder dit sei zoen won de koploper in ei gen huis met 6-1 en ook na dien heeft Hansweertse Boys weinig potten kunnen bre ken. Van de ploegen die op de ranglijst de plaatsen twee tot en met vier innemen, komt Middelburg in actie tegen Zeelandia, treft Axel op ei gen veld Sluiskil en gaat Steen op bezoek bij IJzendij ke. Verder staan nog op het programma Vogelwaarde- Aardenburg en Luctor'88- Hontenisse. AZVV In de derde klasse van het za terdagvoetbal zette AZW de stijgende lijn van de voor gaande weken door. In Nieuwdorp werd met 1-3 ge wonnen en wanneer AZW de inhaalwedstrijd morgen tegen GPC winnend afsluit is de derde plaats op de rang lijst een feit. Naast het inne men van de derde plaats in de rangschikking kleeft er nog een veel belangrijker feit aan de wedstrijd tegen GPC. Bij winst pakken de Axelaars namelijk de tweede periode- titel en is deelname aan de nacompetitie een feit. „Het leeft inmiddels wel binnen de vereniging", weet Goossen. „Het zou sneller dan ver wacht plaatsvinden. AZW is de laatste jaren een beetje in het slop geraakt en dat willen we graag veranderen. We moeten niet in één jaar omhoog, maar het zou wel leuk zijn." AZW speelde dit seizoen nog niet eerder tegen GPC, maar Goossen zag de ploeg wel aan het werk tegen Zaamslag. „Ik vind GPC geen slechte ploeg. Ze zijn vrij leep en hebben ze in Jim my Pinas en Bart Felius twee goede spitsen", aldus Jaap Goossen. Ferry van der Vee ken en Jochem Gajewskizijn er tegen GPC vanwege bles sures niet bij en achter de naam van Wouter Kruisif ikx staat nog een vraagteken. Jo chem van Leeuwen kan een schorsing te wachten staan, hoewel hij tegen Nieuwdorp geen geel kreeg. Freddy Bak ker kreeg geel, maar de kaart werd op naam van Van Leeu wen geschreven. [RESKENS - Hij maakte zelf zo'n lcine twintig jaar geleden naam als Bertjoelpuntenmaker bij Breskens, was in Ry et seizoen '81-'82 topscorer van het nif istrict Zuid 1 en nam zich voor om Ser ooit voetbaltrainer te worden. Willem h d an de Broecke bevindt zich kennelijk n een kentering in zijn leven. Drie jaar cleden koos hij voor een maatschap- rui) elijke carrière als makelaar. Willem i aat tegenwoordig als Wim door het le- clu en en IJzendijke wist hem voor dit sei- mofoen te strikken als oefenmeester. dot let de ontknoping van het seizoen in iet vooruitzicht, kwamen club en trai- Hf ier begin deze week verlenging van het ontract overeen. IJzendijke kende on- 5-tfer Wim van de Broecke een vliegende voo tart. De ontmoetingen met Hontenisse rks uit) en Axel (thuis) leverden zes pun- den en op, maar na de ruime 6-2-zege voor ïgen publiek tegen Aardenburg kwam Rol Ie klad erin. IJzendijke haalde tot af- dul elopen zondag uit de laatste zeven larlluels niet meer dan één schamel punt- ricl e. GT )e dikverdiende winst in Aardenburg 3au zondag, 1-2) was dan ook meer dan een iampsteker. IJzendijke ontdeed zich in ;en rechtstreekse confrontatie van een loe loncurrent en nam wat meer afstand n ii ran de plaatsen die tot degradatie lei- „We moeten het hebben van elke ?in< veek veel wilskracht tonen", stelt de rainer vast. „Dat doen we ook wel. De vie ongens proberen alles uit de kast te ha- 2x1 en, maar tactisch komt het er niet al- irn ijd uit wat ik wil. Ik hoor wel eenszeg- jen dat ik te weinig praat tijdens de aeli redstrijd, maar ik kon er zelf als voet taller vroeger slecht tegen als er veel oei eroepen werd langs de lijn." dl Teruggevallen Vim van de Broecke houdt niet van el- enlange instructies, maar streeft als iefhebber naar verzorgd voetbal. „Ik ri f ïoud geen lange besprekingen vooraf" 1 legt hij. „Maximaal tien minuten. j Meestal haal ik de fouten nog even aan lie de week ervoor zijn gemaakt. We ipelen 4-4-2." di,Ik wil van achteruit voetballen en isse troberen via de backs het centrum van nel tns middenveld te bereiken. Van daar- as- lit moeten de spitsen worden aange- ipeeld. In de eerste wedstrijden liep dat kerjoed. Daarna zijn we, met dezelfde ipelers, teruggevallen. We kunnen heel één echt op balbezit spelen, hoewel ik ook demoet zeggen dat sommige tegenstan- dat afdwingen. Breskens, Middel- de lurg en Axel hebben potentieel nu een- naai meer voetbal. IJzendijke was het ;ewend om diepe ballen op Adri van lanegem te geven. Die moest het ver- Mecanicien is plezier nog niet kwijt 18 X 7 -36 door Peter van Kouteren SLUISKIL - De dagen lengen, de winter lijkt niet echt meer te strengen en het nieuwe wieler- '2 seizoen staat voor de deur. Als io- het aan Juliën van Passel - de ie- vader van oud-wielrenner Pa- ^6' trick - ligt, klaart het weer snel jop en kletsen de renners er weer an lekker in. Vijfenzestig jaar is hij u- [inmiddels, maar nog altijd ver- ïn jslingerd aan het fietsen. Als me al |canicien van wielervereniging el Zeeuws-Vlaanderen reist Van 2 Passel straks opnieuw stad en dand af. Het is nog volstrekt onduidelijk [hoe zijn renners zullen preste ren maar met de conditie van de monteur zelf zit het wel snor. Ju liën van Passel kruipt wekelijks verschillende keren op de fiets en trapt soepeitjes honderden kilometers weg. „Ikrijdnogveel hoor", wil hij na enig aandrin gen wel kwijt. „Vorig jaar zomer zo'n vijfhonderd kilometer in de week. In deze tijd van het jaar toch zeker al driehonderd kilo meter. Da's ook al naar, wat voor het weer het is." „Doordeweeks rijd ik meestal alleen, zo'n zestig tot tachtig ki lometer. Als het gewoon weer is, kom ik gemiddeld nog wel aan dertig kilometer per uur. 's Zon dags vertrekt er uit Sluiskil al tijd een groepje voor de grote ronde naar Cadzand. Een man netje of twaalf. Een ploegje Bel gen erbij. Ik vertrek altijd een halfuurtje eerder. Onderweg kom ik ze dan tegen. Ja, dan gaat het wel wat sneller." Het is een prettige tik, overge houden aan een op latere leef tijd ontstane passie. Juliën van Passel was erbijtoen in de jaren zeventig trimkoersen als pad denstoelen uit de grond rezen en de Tour de Flic in Zeeuws- Vlaanderen een waar trimspek- takelwas. „Ik kon niet spurten", bekent hij. „Maar ik reed wel al tijd een prijsje." Herman Mobach, ploegleider en destijds een drijvende kracht, haalde hem bij de wielervereni ging binnen. „De fietsen zijn voor het vertrek natuurlijk in orde. Ik breng de banden op spanning, steek de kaderplaat jes en onderweg is het voor mij spreekt hij vaktaal. „Als er nie mand lek rijdt, heb je een mooi leven. Maar als ze veel pech heb ben, is de aardigheid er gauw af. Dan is het altijd jagen en zie je niks van de koers. Ik steek nieu we wielen, de ploegleider rijdt. Dat kun je aan Ab Verplanke (de huidige chef d 'équipe) trouwens wel overlaten. Hij weet overal de weg en vliegt overal tussen. Maar als je van achter rijdt en de koei's niet kunt volgen, is het een lange zit. Als je dan eens opge roepen wordt, is het nog een heel eindje voordat je vooraan bent." „Het materiaal is natuurlijk verschrikkelijk veel verbetei'd", stelt hij vast. „Het trapstel is van veel betere kwaliteit. Als het vroeger had geregend, be gon dat altijd te roesten. De pionnen zijn niet meer te verge lijken. Ik heb nog geweten dat er pionnetjes waren met vier of vijf radjes. Tegenwoordig zijn er al met negen. Stuurversnelling is zó veel gemakkelijker en veili- Julicn van Passel: „Ik heb mijn hele leven niet anders gedaan dan lagers gerepareerd." ger. Maar vroeger kon je veel meer herstellen. Nu is het alle maal wegwerpmateriaal. Als er een beetje sleet op zit, wordt er iets nieuws gemonteerd." Het druist een beetje tegen zijn na turn1 in, omdat Juliën van Passel als erkend knutselaar graag sleutelt. „Ik ben altijd monteur geweest", zegt hij. „Pompenhei-steller. Ik heb mijn hele leven niet anders gedaan dan lagers gerepareerd. Kijken of er speling op zat. Voor de wielervereniging repareer en onderhoud ik de fietsen van jon gens die net beginnen. Voor een tientje per maand kunnen ze een fiets huren. Da's natuurlijk voor niks." „Wat er zoal aan die fietsjes moet worden gedaan? In de win ter kijk ik of er speling op de wielen zit en haal ik eigenlijk al les uit elkaai'. Water van tussen de lagertjes, alles netjes op nieuw invetten. Het balhoofd zit meestal los of heeft bescha digde kogels. Die slijp ik zelf, zodat ze weer als nieuw zijn. Ach, de meeste mensen hebben er geen verstand van. En ik heb er wel plezier in." Genoten Als de koers voorbij is, maakt de mecanicien zich al op voor een nieuwe race. „Het komend sei zoen zal ik het niet zo druk krij gen als andere jaren", wijst hij op een samenwerkingsverband met wielervereniging Zuid westhoek. „Ik ben wel be nieuwd hoe Mario de Ritter het in zijn eerste jaar bij de ama- foto Charles Strijd teurs zal doen. Ik heb altijd ge noten, maar vooral van Patrick natuuiiijk. Rob Bijvank vond ik ook altijd een goed coureurtje. Ab Verplanke en zijn maat Wer ner Wieme uit IJzendijke", somt hij op. „Vorig jaar hadden we twee goede Belgen, maar zijn we ven-aden. Een paar jaar geleden won onze Nieuw-Zeelander Na than Dahlberg twee wedstrij den in de Topcompetitie. Dat was natuurlijk geweldig. Ja, als er iemand wint, dan is dat fan tastisch voor de hele ploeg." durf geen uitspraken over het niveau van de vierde klasse te doen. Vroeger was het toch altijd beter. Maar het valt me bijvoorbeeld wel op dat er maar weinig spelers tweebenig zijn. Ik ben van nature links, maar heb er heel veel met rechts binnen geschoten. Links kappen, rechts schieten." „We hadden natuurlijk een mooie ploeg. Toen ik 28 jaar was, ben ik bij Breskens gestopt en heb ik nog een jaartje bij IJzendijke gespeeld. Daarna heb ik nog jai'en in het derde en vierde van Breskens gevoetbald. Delaatste ja ren met Bram weer in de spits. We voel den elkaar geweldig aan en gunden el kaar wat. Bram maakte in één seizoen 75 doelpunten. Ik had als spits net zo veel voldoening van een assist." volgens maar uitzoeken. De aanslui ting vanuit het middenveld bleef uit, wat op zich ook wel te begrijpen was." „De spelers zijn nog steeds niet gewend aan die aansluiting. Of ze durven het niet. Het is moeilijk om dat in te slijpen, waarschijnlijk ook omdat ik met veel oudere spelers te maken heb. Ik heb een selectie van dertig-plussers. De mid denvelders moeten zich constant aan bieden. Johan Tuin is onze man achter de spitsen. Hij moet nogal eens te ver mee terug, waardoor hij aanvallend met zijn tong op zijn schoenen speelt. Johan laat geweldige dingen op de trai ning zienmaar is nog te bescheiden Het is een euvel dat zijn hele ploeg mag worden aangerekend, vindt de trainer. „Ik heb bij Breskens jaren met Robbie de Muijnck en Jimmy Pietersz gevoet bald. Die praatten hele dagen en eisten de bal voortdurend op. Ik sprak vroeger met Bram (van de Broecke) over de kleinste dingetjes. Of ik hoor het niet, óf ze doen het niet. Ik denk dat het het laatste is. Johan Tuin is de enige die uit zichzelf veel over voetbal praat. Hij wil zelf later trainer worden en beleeft het allemaal toch anders." Mooie klasse Met het streven om in de vierde klasse mee te draaien, zijn de verwachtingen in IJzendijke niet buiten proporties, vindt de trainer. „De vierde klasse is voor ons een mooie klasse. Spelen we van boven mee, dan is dat leuk. Staan we van onder, dan is het wat minder. Ik Als zelfstandig ondernemer besloot Wim van de Broecke ook op een lager niveau een punt achter zijn carrière te zetten. „Ik werd vorig seizoen na af loop van Hoof dpi aat-Breskens door mensen van IJzendijke benaderd. Aan de bar, en eigenlijk met een lachertje. Ik ging er niet op in, totdat ze er later op terugkwamen. Ik heb zelf altijd een broertje-dood gehad aan trainen", geeft hij toe. „Ik kon ook slecht tegen kou. Ik ben in het verleden verschillen de keren door Breskens benaderd om jeugd te gaan trainen, maar heb het nooit gedaan. Ik moet zeggen dat het trainerschap is meegevallen. Ik heb lang genoeg zelf gesport om te weten dat er overal altijd probleempjes zijn. Maar ik vind het toch leuk. Wim van de Broecke: „Ik houd geen lange besprekingen vooraf." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 53