Discussie tekent start onderzoek Nieuwe weg komt langzaam in zicht PZC PZC n Nekkramp treft vier Zeeuws-Vlamingen Commissie stemt voor horeca in siertuin Sequoiahof zeeland 17 Onenigheid over procedure Noord-Beveland Vandalen vernielen kunstwerk Hissings arsenaal ivordt overdonderend Eenzijdig ongeval in Driewegen Activiteiten in Stavenisse vrijdag 11 februari 2000 ietenrfoorlngrid Huibers (ade-fflSSENKERKE - Onenigheid 'lijk. over de samenstelling van een aan klankbordgroep en de geplande be-groepsgesprekken tekent de uidi- ;tart van het onderzoek naar het tmctioneren van de gemeente pro- Xoord-Beveland. Volgende lurei «eek woensdag bespreken de plan vijf fractievoorzitters de proce- iwie- dure met onderzoeksbureau peloitte&Touche Bakkenist. Het loopt niet zoals wij met z'n jjven willen", zegt F. W. Buijze vac PvdA). „Het lijkt alsof in de ge- obea prekken die Bakkenist nu tiet- èpland heeft alleen de fractie- sten voorzitters, het college, de afde- it ec mgshoofden en de onderne- gis- jungsraad aan bod komen, een naar de mensen zelf nauwe- het ijks. Dat is jammer. De mede voor rerkers moeten juist hun zegje o le- unnen doen, anders ben ik ijzi- ang dat bepaalde zaken niet tafel komen." Vorige week woensdag lichtten de onderzoekers van Bakkenist het college, de raad en het amb telijk apparaat in over hun werkwijze. Toen werd onder meer duidelijk dat er individue le gesprekken gevoerd worden met collegeleden, de gemeente secretaris, het hoofd perso neelszaken en een paar ambte naren. De fractievoorzitters, Ondernemings Raad (OR), en afdelingshoofden zijn daaren tegen uitgenodigd voor een groepsgesprek. Ook met mede werkers wordt een tweetal groepsgesprekken gehouden. Tijdens deze sessies zijn telkens maximaal vijftien ambtenaren welkom. Weinig heil In een groepsgesprek met de fractievoorzitters ziet Buijze weinig heil. „Het maakt heel duidelijk verschil of iemand na mens een coalitie- of een op- postitiepartij spreekt", meent hij. Tijdens het nu geplande groepsgesprek wordt wat hem betreft dan ook alleen over pro cedurele zaken gesproken. Die mening is ook A G. C. Ouds hoorn (Noord-Bevelands Be lang) toegedaan. P. L. de Putter (WD) en P. Moll (CDA) onthou den zich van commentaar. Niet alleen de groepsgesprek ken, ook de samenstelling van de klankbordgroep staat nog ter discussie. Volgens Bakkenist zou zo'n groep moeten worden samengesteld uit een raadslid, een OR-lid, de gemeentesecre taris en de stafmedewerker per soneelszaken. Burgemeester BI B oor Lilian Dominicus ERNEUZEN - Sinds novem- tr vorig jaar zijn in Zeeuws- laanderen vier gevallen van ekkramp gesignaleerd. Eén enieuzenaar is als gevolg van esmetting met hersenvliesont- leking deze week overleden, loewel het in alle vier de geval- om een bacterie-infectie ing - een besmettelijke variant volgens de GGD en zieken- uis Zeeuws-Vlaanderen zeker 'oor een sprake van een epidemie. :che De patiënten hadden geen re- itie met elkaar en woonden iet bij elkaar in de buurt", ver- laart neuroloog A Breukelman de an ziekenhuis Zeeuws-Vlaan- 16 eren. „Als we meerdere geval- van d in de directe nabijheid van e patiënten hadden geconsta- eb- ierd, was er reden tot paniek De eweest. We vermoeden nu niet at er meerdere besmettingen in e omgeving zijn." Ie ooi-zaak van een hersenvlies- ntsteking kan een bacterie of en virus zijn. Breukelman: „De virus-infectie is minder besmet telijk en gevaarlijk. De patiënt kan in dat geval zonder hulp van medicijnen genezen. Besmet ting met een bacterie is gevaar lijker. Vooral de meningococ- bacterie, waardoor twee van de vier ziek zijn geworden, is be nacht. Maar zodra de patiënt antibiotica heeft gekregen, is het besmettingsgevaar eigenlijk al geweken. In het ziekenhuis isoleren we geïnfecteerden voor de zekerheid twee dagen lang, hoewel dat strikt gezien niet noodzakelijk is." Hoofdpijn De symptonen van hersenvlies ontsteking of nekkramp lijken op griepverschijnselen: hoge koorts, hoofdpijn en overgeven. In ernstige gevallen kunnen pa tiënten het bewustzijn verliezen of huidbloedingen krijgen. Daarnaast kunnen geïnfecteer den hun hoofd niet meer of moeizaam voorover buigen. Mensen die met verschijnselen, worden geadviseerd contact op te nemen met hun huisarts. M. L. Everaers, die personeels zaken in zijn porterfeuille heeft, wordt voorzitter. Een te grote groep, meent A G. Van der Maas (SGP). „Een club van drie personen - één raads lid, één OR-lid en één collegelid - is genoeg. Dan is er sprake van een evenredige vertegenwoor diging." Vice-voorzitter M. C. Filïus van de OR pleit juist voor een wat grotere klankbordgroep. „Wij willen graag met twee mensen van de OR zitting hebben", zegt hij. „Dan heb je wat steun aan elkaar. Tenslotte vertegenwoor digen we honderd mensen. Ter vergelijking, het collegelid ver tegenwoordigt slechts drie mensen." Zowel Filius als Van der Maas zijn het er overigens wel over eens dat één van de onderzoe kers van Bakkenist voorzitter zou moeten zijn. Filius: „Dan zit iedereen op basis van gelijk waardigheid in de klankbord groep. En dat komt het functio neren van zo'n club weer ten goede." Bakkenist heeft het college - de bestuurders zijn immers op drachtgever - gevraagd te be slissen over de samenstelling van de klankbordgroep. Dat doen de bestuurders dinsdag 22 februari. Tot die tijd kan ieder een zijn mening kenbaar ma ken. LISSINGEN - Bezoekers loeten overdonderd worden in oor de attracties in het Arse- aal in Vlissingen. „Ze moeten ruit komen met het gevoel: dat is tas het helemaal. En het liefst in- loeten ze dan nog een keer een ondje willenmaken. Dat willen ie bereiken met deze verbou- ing", zegt Chris Funk, raana- er van het Arsenaal. )e laatste hand wordt momen- sel gelegd aan een ingrijpende erbouwing. Naast het attrac- ecentrum krijgt ook het res- aurant een facelift. Het restau- ant speelt ook in op het algeme- le thema van de piraat. Er zul- en piratenmenu's geserveerd rorden, messenwerpers lopen rond en piraten completeren le bediening. <Ve a het attractiecentrum ont- 'fd ireekt een ronselkamer waar de naak van kapitein Zwart- aard heerst niet. Scheepsram- ien en muiterijen vervullen een «langrijke rol. „Op dit moment rorden er ook nog schepen in de .-ateren rond de Filippijnen ge- aterd. Daar willen we op inspe- oor Edith Ramakers len. Met bijvoorbeeld een tijd machine brengen we het heden en verleden bij elkaar." Funk wil dat het maritieme ka rakter van het attractiecentrum behouden blijft. Op de uitkijk toren is een radarinstallatie ge monteerd, waar via monitoren de schepen op de Westerschelde gevolgd kunnen worden. Het aquarium waar drie jaar lang de reusachtige congeraal Japie te bezichtigen was, heeft een andere bestemming gekre gen. Japie werd vorig jaar te ruggezet in zee. In Japies aqua rium ligt nu een scheepswrak in woelig water. Vorig jaar trok het Arsenaal 185.000 bezoekers. Dat waren er minder dan het jaar daarvoor. „Maar we verwachten door on ze nieuwe attracties het aantal van 200.000 dat we in '98 haal de, in 2000 te verbeteren. Op 26 febnaari opent het Arse naal zijn deuren. De glasplaat van de 'beerput', het pas geplaatste kunstwerk op de Markt in Goes, is kapot gesla gen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Slechts enkele weken na de plaatsing is het kunstwerk van Wim Bakker op de Grote Markt in Goes vernield. Onbekenden hebben de glasplaat kapotgeslagen en een aantal vast geplakte muntjes die eronder lagen losgewrikt. Künstenaarsplatform Trechter 5 bood het kunstwerk medio januari aan de Goese cul tuurwethouder C. R. M. M. Linssen aan. Het werk verbeeldt een 'beerput' die verwijst naar de eeuwenlange rol van Goes als handels plaats. Het buitenlandse muntgeld is weer een symbool van de toekomst, met onder meer de komst van de euro. Hoewel de glasplaat van de beste kwaliteit was, is het de daders toch gelukt om die in te slaan. R. van Dokkum van Trechter 5 sluit uit dat de vernieling per ongeluk is gebeurd, bij voorbeeld door een vrachtwagen die erover heen is gereden. „Het moet echt een punt- kracht zijn geweest, bijvoorbeeld met zo'n hamertje waarmee je in geval van nood een au toruit kunt inslaan." Van Dokkum had er al rekening mee gehouden dat het kunstwerk het doelwit zou worden vandalen. „Dit is blijkbaar de manier waarop de gemeenschap met zo'n beeld omgaat. Daar moet je ook niet gefrustreerd van raken." Hij heeft geen aangifte gedaan bij de politie. ..De dader ligt toch op het kerkhof en de politie heeft andere prioriteiten." Herstellen Trechter 5 gaat het werk in elk geval her-stellen, al wordt er geen glasplaat meer gebruikt. De bedoeling is de bak helemaal te vullen met muntgeld en die berg tot een geheel te solderen. Dan bestaat nog steeds de kans dat onverlaten er een muntje weten af te slopen, maar dat neemt Van Dokkum dan voor lief. Een dezer dagen wordt de put uit de straat ge tild. Een aannemer zorgt vervolgens voor het herstel. De verwachting is dat het kunstwerk over enkele weken kan worden teruggeplaatst. Ter Valke opent palliatieve unit GOES - Verpleeghuis Ter Valcke in Goes opent vandaag, donder dag, officieel de afdeling pallia tieve zorg. Op deze afdeling worden sinds een half jaar ter minale patiënten verzorgd. Verschillende sprekers, waar onder een verpleeghuisarts zul len in korte toespraken ingaan op de vraag 'wat is palliatieve zorg? Vervolgens krijgt het pu bliek de gelegenheid om aan de deskundigen vragen te stellen. Tot slot bestaat de mogelijkheid de afdeling, waar mensen die in de laatste levensfase verkeren worden verzorgd, te bezichti gen. De bijeenkomst begint om 13.45 uur. Verpleeghuis Ter Valcke is gevestigd aan de Valckeslotlaan 200 in Goes. DRIEWEGEN - Op de kruising Ruigendijk/Platteweg in Drie wegen heeft zich donderdag omstreeks 17.30 uur een eenzij dig ongeval voorgedaan. Een 24-jarige man uit de ge meente Borsele reed over de Platteweg vanuit de richting Ovezande, toen hij in een slip raakte. De auto botste tegen een boom. Er was alleen blikschade. Bijdrage voor koersbalspel HEINKENSZ AND - De Vereni ging Ouderensociëteit in Hein- kenszand heeft van het Juliana- fonds een bijdrage van 2.500 gulden gekregen in de aanschaf van een koersbalspel en score borden. Het Julianafonds streeft ernaar de deelname van iedereen in de samenleving te bevorderen. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.n! te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl doorMieke van der Jagt HEINKENSZAND - Aanne mingsbedrijf Hoondert uit 's- Heerenhoek heeft een begin ge maakt met wat de oostelijke ontsluiting van Heinkenszand moet worden. Aan de Stenevate, het gedeelte tussen het gemeen tehuis van Borsele en de Zuid- zakdijk, is in vage contouren het profiel van een weg te zien. Komend voorjaar, in mei, hoopt de gemeente Borsele de hele ontsluiting, inclusief een roton de op de Drieweg en een nieuw fietspad naar het tunneltje, helemaal klaar te hebben. Dan komt er ook een in- en uitrit voor het bouwverkeer dat in het bestemmingsplan Over de Dijk moet zijn. Op dit moment moet alle bouwverkeer nog via de Kraaiendijk. De Stenevate, nu alleen nog als fietsroute aangesloten op de Drieweg en op de Poelwegen naar het oosten, wordt de direc te uitgang van Over de Dijk naar de Drieweg, de doorgaande noord-zuid-route langs Hein kenszand. Drie fasen De andere route voor het auto verkeer loopt over de Kraaien dijk naar Clara's Pas en naar de Dorpsstraat. De oostkant van de Stenevate is echter niet meer dan een oud dijkje, waarlangs voor ongeveer twee miljoen gul den een moderne ontsluiting moet worden aangelegd. De uit voering gebeurt in drie fasen. Hoondert is nu aan de eerste be zig. Over ongeveer twee weken is die zo ver gevorderd dat de aannemer aan het fietpad kan beginnen. De fietsroute van de Heinkenszandse kinderen die in Goes het voortgezet onderwijs volgen, blijft in alle fasen van de uitvoering te gebruiken. De laatste fase omvat het laatste stukje weg en de aanleg van een duurzaam veilige rotonde. Die Brandstichting in Biezelinge BIEZELINGE - De politie vermoedt dat brandstichters ver antwoordelijk zijn voor een brandje, woensdagavond in een pand aan de Gildenstraat in Biezelinge. Buren ontdekten rond half negen woensdagavond enorme rookontwikkeling in het huis, waarin niemand aanwezig was. De gewaarschuwde brandweer had het vuur snel geblust. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden bij het politiebureau in Kruiningen: 0113-381810. Cel dreigt voor nalatige verdachte MIDDELBURG - Als het aan de officier van justitie ligt, gaat een 3 3-j arige Vlissinger alsnog voor een j aar de gevangenis in De officier legde die eis gisteren neer bij de rechtbank in Mid delburg, omdat de verdachte zijn afspraken niet na was geko men De Vlissinger was na zijn veroordeling in gebreke geble ven bij het terugbetalen van 1.200 gulden schadevergoeding aan twee slachtoffers en verder had hij zich niet gehouden aan de afspraken met de reclassering. Voor de offcier aanleiding om aan de rechtbank te vragen de twaalf maanden voorwaar delijke gevangenisstraf ten uitvoer te leggen. Uitspraak: 23 februari. School Aagtekerke damt het best MIDDELBURG - De pupillen van de Diaconieschool in Aag tekerke (groep 7 en 8) hebben het Walchers damkampioen schap gewonnen. Het team versloeg in de finale de Acaciahof uit Middelburg. Bij de welpen (leerlingen van groep 1 tot en met 6) won de Regenboog uit Oostkapelle. De Diaconieschool uit Aagtekerke behaalde een tweede plek. Aan het toernooi namen in totaal ruim negentig scholieren deel. Aandacht voor stiekeme slopers MIDDELBURG - Bezitters van monumentale gebouwenheb ben veelal geen weet van de schade die ongedierte kan aan richten. Een rondreizende tentoonstelling moet de eigenaren meer informatie geven over de stiekeme slopersHet project is een initiatief van de provinciaal consulent voor natuurhisto- rie. Het dagelijks provinciebestuur neemt de kosten, 25.000 gulden, van de tentoonstelling voor rekening. Het begin van 'Stiekeme Slopers' valt samen met de Open Monumentendag die op zaterdag 9 september wordt gehouden. Zorg over korting gemeentefonds MIDDELBURG - Het bedrijfsleven dreigt te moeten bloeden voor de korting van 7,5 miljoen gulden op de uitkering aan de Zeeuwse gemeenten uit het gemeentefonds. De Kamer van Koophandel (KvK) vreest dat de gemeenten die kortingzullen doorberekenen in de lokale lasten voor burgers en bedrijven. De KvK schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer. Door de korting van 7,5 miljoen gulden kunnen gemeenten ongeveer 77 miljoen gulden minder investeren, rekent de KvK voor. Als alternatief zouden zij de lokale belastingen moeten verhogen. Dit is slecht voor het bedrijfsleven en voor de werkgelegen heid, vindt de KvK. Justitie wil geld van drugsdealers MIDDELBURG - Officier van justitie D. van derBel heeft gis teren de rechtbank in Middelburg verzocht een 32-jarige man uit Sas van Gent te veroordelen tot terugbetaling van 186.000 gulden aan de Nederlandse Staat. Dat bedrag zou volgens de officier de verdachte hebben verdiend aan de handel in xtc- pillen en cocaïne. Ook een 22-jarige plaatsgenoot heeft vol gens de officier ruim 22.000 gulden overgehouden aan het dealen in speed en xtc-pillen. De rechtbank doet 23 februari uitspraak. komt net ten zuiden van het fietstunneltje, dat gehandhaafd blijft. Aan de rotonde komt geen afrit naar het Poelgebied ten oosten van de Drieweg. Aannemingsbedrijf Hoondert is begonnen met de aanleg van de oostelijke ontsluitingsweg van Heinkenszand. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KRUININGEN - Met uitzonde ring van een gedeelte van de fractie van Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR), stemde de commissie wonen en milieu van de gemeente Reimerswaal don derdagavond in met een horeca- bestemming voor siertuin Se quoiahof in Vlake. In het gehucht lopen de emoties rond een eventuele horecabestem- ming voor de tuin inmiddels hoog op. Een flink aantal omwonenden was naar het gemeentehuis ge komen om de beraadslagingen over het Sequoiahof te volgen. Zes belanghebbenden spraken de commissieleden toe. Zo pas seerde onder meer de vrees voor toekomstig geluidoverlast, van dalisme van benevelde gasten en parkeeroverlast de revue. „Niemand in Vlake zit te wach ten op een discogelegenheid", hield een van de insprekers de commissieleden voor. „Ik zou u allen willen vragen zich eens voor te stellen hoe het zou zijn als er bij u om de hoek een party centrum gevestigd werd, terwijl u juist gekozen hebt voor de rust", zei een ander. Waarop de advocaat die eige naar J. de Koeijer van de Se quoiahof inmiddels in de arm genomen heeft, de gemoederen tot bedaren probeerde te bren gen. „Het gaat om ondersteu nende horeca", zei hij. „Het bedrijf wil helemaal niet uit groeien tot een partycentrum. De siertuin staat»centraal in de onderneming. De Koeijer is al een paar jaar be zig een horecabestemming voor- zijn bedrijf te regelen. In af wachting van een beslissing kreeg hij van het gemeentebe stuur- een gedoogverklaring, goed voor tien feesten per jaar. Belemmerd Afgelopen voorjaar wezen bur gemeester en wethouders het verzoek van De Koeijer van de hand. De uitbreidingsmogelijk heden van een naastgelegen boerenbedrijf zouden door eventuele horeca belemmerd worden. Inmiddels lijken de afstandscri teria waarop de bestuurders zich baseerden achterhaald, waarop De Koeijer een nieuwe kans krijgt. Een kans die de commissie hem wel wil geven. „De siertuin past uitstekend in onze recreatievi sie", zei P. A Koeman (CDA). .Het bedri j f mag natuurli j k niet tot een partycentrum uitgroei en, maar ik denk ook niet dat dat gebeurt" Dat vond ook J. P. Kramer (BBR). „Een disco is niet aan de orde. Het gaat om de voortzet ting van de huidige horeca-acti- viteiten". meende hij. Daarmee was hij overigens de enige in zijn fractie. De rest stemt niet met een horecabestemming in. Rond de tafel „Men verstaat elkaar niet meer in Vlake. Dat is de grondslag van het hele probleem", meende A Jumelet (RPF). Hij riep - in navolging van De Koeijers ad vocaat - de aanwezige bewoners op met elkaar rond de tafel te gaan zitten om de plannen sa men met De Koeijer eens rustig door te spreken. Ook de rest van de commisie liet zich in dergelij ke bewoordingen uit. Het voorstel komt opnieuw aan de orde in de raadsvergadering van dinsdag 29 februari. Dan zal de raad gevraagd worden een voorbereidingsbesluit te ne men. zodat de bestemmings- planwijzigingsprocedure in gang kan worden gezet. Die ver gadering vindt plaats in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur. De Stichting Stavenisse 400 jaar houdt morgen, zaterdag 12 februari, een aantal activitei ten. Van 13.30 tot 18.00 uur is er een foto-uitwisseling in de Stove. Belangstellenden kunnen him foto's laten zien of foto's van an deren bijbestellen. Om 19.00 uur begint een lam pionoptocht, Kindefen mogen een gratis lampion en waxine lichtje ophalen bij de Stove, waar de tocht begint. De stoet wordt begeleid door fakkeldra gers en muziekvereniging Eu terpe. Na de optocht, om 20.30 uur, is er een videovertoning in de Sto ve. Op een groot scherm wordt een compilatie vertoond van amateur-beelden die gemaakt zijn van evenementen die vorig jaar in het dorp plaatsvonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 31