PSV wakkert onrust bij Ajax aan Babangida held van Nigeria Ylissingen stelt Theo van Duin een ultimatum Roda op karakter naar zege Topclubs jagen op PSV-spits sport 25 'an Wouters voelt zich in de steek gelaten na 4-0-afstraffing bij PSV Goud voor Ploesjenko vrijdag 11 februari 2000 Barnes krijgt ontslag bij Celtic GLASGOW - De Schotse voetbalclub Celtic heeft gisteren trainer John Barnes ontslagen. Het vertrek van de voormalige vedette van Liverpool komt twee dagen na de beschamende nederlaag in de Schotse beker. Celtic verloor met 3-1 van het nietige Inverness Caledonian Thistle, een club die pas zes jaar bestaat. De taken van Barnes worden voorlopig waargeno men door technisch directeur Kenny Dalglish, die als mana ger de voorganger van Gullit bij Newcastle. Daarvoor was hij dat bij Blackburn Rovers en Liverpool. Bij Celtic staan de oud-Feyenoorders Blinker en Larsson onder contract. In het seizoen 1997/1998 behaalde de club de landstitel. RTR Kluivert scoort voor Barca BARCELONA - Barcelona heeft gisteravond in de kwartfina le van de Spaanse beker een ruime 4-0-overwinning behaald in de uitwedstrijd tegen Osasuna. Patrick Kluivert scoorde een van de vier treffers. Real Madrid won de thuiswedstrijd tegen Merida met 1-0. Atletico Madrid en Rayo Vallecano speelden 0-0 en Espanyol versloeg Compostela met 5-1. AFP Snowboarder verongelukt COURMAYEUR - Op een afgesloten skipiste in Courmayeur is gisteren snowboarder Davide Marciandi verongelukt. De Italiaanse professional, die mee deed in de strijd om de we reldbeker, waagde zich op verboden terrein en veroorzaakte een lawine. De 29-jarige Marciandi kon de voortrazende sneeuwmassa niet meer ontkomen. Twee collega's konden zich wel in veiligheid stellen. Ze alar meerden de hulptroepen. Die vonden het slachtoffer dankzij geavanceerde peilapparatuur snel. Hij overleed echter aan ernstig hoofdletsel. SID Opnieuw operatie Doohan LONDEN - Voormalig motorcoureur Mick Doohan onder vindt nog steeds last van de val in mei op het circuit van Jerez die zijn afscheid inleidde. De Australiër, vijf jaar op rij we reldkampioen in de 500 cc, is donderdag in San Francisco ge opereerd aan zijn rechterbeen,Ik had nooit verwacht dat het zo lang zou duren voordat de problemen voorbij zijn", aldus Doohan in een verklaring. In december besloot hij zijn loop baan te beëindigen na operaties aan been. schouder en pols. RTR Timmer voor vijf jaar naar AZ ZWOLLE - Doelman Henk Timmer verhuist aan het einde van dit seizoen van FC Zwolle naar AZ. De 28-jarige Hierde- naar, die nog een medische keuring moet ondergaan, kwam met de Alkmaarse eredivisionist een contract van vijf jaar overeen. Timmer had nog een tot 2001 doorlopend contract bij FC Zwolle, de koploper in de Toto Divisie waarvoor hij elf seizoenen heeft gespeeld. Bij AZ wordt hij op termijn gezien als de vervanger van Oscar Moens, die mogelijk vertrekt. ANP Camping voor Euro 2000 ROTTERDAM - Rotterdam gaat bezoekers van Euro 2000 op vangen op een geïmproviseerde camping. In de buurt van Rot terdam Airport, op het voormalige terrein van voetbalclub Xerxes, wordt een terrein ter grootte van vier voetbalvelden ingericht. De camping is geopend gedurende de gehele perio de dat er voetbalwedstrijden in Rotterdam plaatsvinden, van 10 juni tot en met de finale op 2 juli. De gemeente verwacht voor de vijf wedstrijden ongeveer een kwart miljoen bezoekers. Maar juist het aanbod van goedko pe overnachtingsmogelijkheden is in Rotterdam nog aan de krappe kant, aldus de gemeente. ANP n0|)orHenkHoijtink j'jjDHOVEN - ln een week nieuwe wonden in de ujpederschoot van de club wer- geslagen, smeekte Ajax gis- Zjjjj-en in Eindhoven tevergeefs g^n erbarmen. Op een gedenk waardige avond trof PSV de pij msterdamse rivaal in het hart °P een manier die de ver andering van half december in Arena (1-3) nog ver overtrof, hgXenals in dat eerste treffen van .tJV en Ajax in deze competitie QpOrieerde 's lands topscorer ensuud van Nistelrooy gisteren jjgjiet drie doelpunten. Twee taraarvan vielen al in het eerste .oejvartier, waarin PSV accuraat ,in^i efficiënt een vroege beslis- jjgghg forceerde. De koploper ooam °P ranglijst afstand van l 0fjax en vestigde na het vertrek Dean directeur spelersbeleid 30ianny Blind de aandacht weer p de crisis bij Ajax op het veld, bakermat van alle beroering. p vijftien minuten stond het isteravond al 3-0 voor PSV. Vijf (vellende kwartieren later zei an Wouters met gebogen pofd: „Ik voel me in de steek door mijn ploeg." De van Ajax sprak timide er_an een dieptepunt. Hoeveel j0r(rijdbaarheid rest er nog in het ezige lichaam waarin ooit, heel )ening geleden, een karaktervoet- iaraller moet hebben gehuisd? ln)proer lrcjie druk op Jan Wouters zal op- ,n_jeuw toenemen. Het is de vraag enpe lang club en trainer daaraan )0rpg het hoofd kunnen bieden. enIet zijn niet eens in de eerste de resultaten die het op- oer aanwakkeren. Van clubs als JC (eind januari, 1-0 ne erlaag in het bekertoernooi) en gn'SV verloor Ajax ook in betere ln|jden wel. Maar vooral door het van Ajax is de verontwaar- figing niet langer te beteugelen. 2?at is onverminderd ver krampt, slordig en zielloos. Het ,r_eas gisteravond niet anders. e_ trainer, spelers en clubleiding e_ian Ajax lijken te worden mee- erjezogen in een onbeheersbaar urjroces. Steeds meer krachten n_ Deren zich. De supporters ge- ,stjen al geruime tijd uiting aan - - tun ongenoegen. Woensdag zag ^Ijaak Swart ('Cruijff moet op- taan') er geen bezwaar in op Jalabert leider na winst Once 2ADENET-De Fransman Lau- jent Jalabert heeft na de derde itappe de leiding genomen in de ïonde van de Middellandse ïee. De nummer een van de 36 UCI-lijsl dankt die positie aan 2_ ie winst van zijn ploeg Once in 0. ie ploegentijdrit. ,a bnce klopte gistermiddag over 15 kilometer Crédit Agricole net drie seconden Het Italiaan- te Mapei werd derde op 47 se- Jonden. Rabobank eindigde op r l minuut en 19 seconden als 2] Ichtste. >- in de ochtendetappe versloeg de Brit Jeremy Hunt, uitkomend voor het Franse BigMat, de Ita- n liaanse rassprinter Mario Ci- n pollini. De Mexicaan Miguel Meza Flores werd derde. In het n klassement, leidt Jalabert voor de Spanjaard Guttierez en diens landgenoot Olano. Èlio Aggiano heeft gisteren de slotrit van de Ronde van Mallor- ca gewonnen. De 27-jarige Itali- f aan uit de Spaanse Vitalicio- l ploeg liet in de slotkilometer r zijn medevluchters achter. De - eindzege was voor de Spanjaard Francisco Cabello. 't Kggiano klopte in de straten van Palmanova zijn landgenoot Palumbo en de Spanjaard Ochoa. In het eindklassement j werd de Spanjaard Horrillo tweede op 15 seconden van Ca bello, de Duitser Zabel werd derde. Beste Nederlander was Rabo-renner Jan Boven met een vijfde plaats. Rik Reinerink viel op door het klassement van de tussensprints te winnen. ANP/AFP Ijshockeyers starten zwak ODENSE - De Nederlandse ijs hockeyers zijn ondanks een goe de wedstrijd tegen Denemarken :ver verwijderd van deelneming aan de Olympische Winterspe len van 2002 in Salt Lake City. Oranje verloor het openingsdu- <el van het preolympisch toer nooi in Odense met 1-3 (1-2 0-0 0-1) van het gastland. jNederland heeft nu overwin- jningen op Japan en Hongarije nodig om nog eerste te kunnen worden en de volgende ronde te halen. Bovendien moeten de Ja panners de Denen verslaan. Hoewel het resultaat daartoe igeen aanleiding gaf, heerste er toch tevredenheid over het spel. De Deense voorsprong kwam dubieus tot stand. Ronny Lar- sen mocht vlak na de gelijkma ker een zeer omstreden penalty benutten. Daarna hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Pas zeven minuten voor het ver strijken van de speeltijd besliste j Jens Nielsen de wedstrijd. ANP een uitnodiging van de NOS in te gaan. 'Mister Ajax' sprak voor de camera's van Studio Sport zijn teleurstelling uit over Wouters. Hij kon geen enkel ar gument ter ondersteuning van de coach aandragen. In de huidige sferen bij Ajax is zo'n tv-optreden veel meer dan wat onschuldig gemonkel van een oud-voetballer, die weer eens een beetje mooi voetbal wil zien. In de huidige sferen bij Ajax kwam de leiding gisteren plots met de aankondiging dat vandaag na het aanvankelijke stilzwijgen alsnog zal worden ingegaan op de kwestie-Blind. Ajax zwalkt binnen en buiten het veld. Stromen Tegen alle stromen in wil Wou ters zich op het spel concentre ren. Maar wat moet hij doen? Wat kan hij nog? Zijn middelen lijken uitgeput. Onlangs zocht hij ten einde raad zijn heil in een verandering van het systeem met vleugelspitsen dat door de zogenoemde clubcultuur wordt voorgeschreven. Ook dat biedt geen soelaas. Woutexx ervaart in de donkerste dagen van zijn eerste klus als hoofdtrainer dat tactiek toch in de eerste plaats een onderge- schikt hulpmiddel is. Hoe door- KERKRADE - Roda JC is niet verslagen voor het laatste fluit signaal heeft geklonken. Dat ondervond Ajax dit seizoen al twee keer en ook FC Utrecht kan er nu over meepraten. De Lim burgse ploeg trok gisteravond voor eigen publiek in een hecti sche slotfase de winst alsnog naar zich toe. Via 0-1 werd het 2-1, 2-2 en uiteindelijk toch nog 3-2 in amper twintig minuten tijd. Roda JC, dat in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 2-1 zege vierde ook al via een treffer in blessuretijd, dankte de zwaar bevochten triomf vooral aan Bob Peeters. De slungelachtige Belg bracht twee treffers op zijn naam. In valler Doomei-nik maakte het beslissende doelpunt in de laat ste minuut. De thuisclub ver diende de sensationele over winning, de eerste in een serie van zes competitieduels, op basis van een karaktervolle tweede helft. Roda JC'-FC Utrecht 3-2 (0-1). 36. John de Jong 0-1, 68. Peeters 1-1, 79. Peeters 2-1, 88. Dijkhuizen 2-2, 90. Doomernik 3-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Van Dessel, Zafarin (Ro da JC), Jean-Paul de Jong, Zwaans- wijk, Cairo (FC Utrecht). ANP John de Jong breekt neus KERKRADE - John de Jong van FC Utrecht heeft gisteravond in de uitwedstrijd tegen Roda JC (3-2) zijn neus gebroken. De middenvelder kreeg bij het ma ken van de openingstreffer de schoen van tegenstander Regi- lio Vrede hard in het gezicht. Per brancai'd verliet hij het veld. In de catacomben zette de clubarts van FC Utrecht de neus van John de Jong recht. Daarna werd de onfortuinlijke doelpun tenmaker voornader onderzoek naar een ziekenhuis in Limburg gebrachtHet is nog niet bekend hoe lang De Jong uit de roulatie is. ANP dacht een strategie ook is (en dat zijn de meeste ideeën van Wou ters wel), het plan kan pas wer ken als het door concentratie, saamhorigheid en, niet te verge ten, zelfvertrouwen wordt ge dragen. Wouters denkt en schuift zich suf, maar het lukt hem niet de noodzakelijke bin ding in zijn ploeg aan te brengen - in welke samenstelling dan ook. van onze sportredactie EINDHOVEN - Elke thuis wedstrijd wordt hij wel beke ken door Europese topclubs, maar in de topper tegen Ajax (4-0) waren er zoveel scouts dat er bijna geen plaats voor hen was. Manchester United, Lazio Roma, AS Roma, Inter, Barcelona: alle grote clubs waren naar Eindhoven geko men voor Ruud van Nistel rooy. Met drie treffers en goed spel maakte hij een grootse in druk. De opvallendste aanwezigen op het ereteiras waren Gian- Genadeloos profiteerde PSV gisteren in de wonderlijke ope ningsfase van de defensieve kwetsbaarheid van Ajax. dat zijn zaakjes met het centrum Vierklau/Chivu eindelijk op or de dacht te hebben. Mark van Bommel liep na een weergaloos tikje van Luc Nilis weg bij Aron Winter. Het eerste PSV-schot betekende, na vijf minuten: 1-0. Wilfred Bouma draaide weg van luca Vialli en Colin Hutchin son, manager en vice-voorzit- ter/ directeur van de Engelse topclub Chelsea. Zij volgen de spits al maanden, maar kwa men voor de topper zelf maar eens een kijkje nemen. Vialli wilde Van Nistelrooy vorig jaar zomer al aantrek ken, maar toen voelde de ve dette uit Oss niets voor een transfer Vialli raakte op nieuw gecharmeerd van Van Nistelrooy, die door zijn drie goals nu al op 26 competitie treffers staat. „Hij is een abso lute topspits, die bij elke grote club meekan", sprak de Itali aanse manager van Chelsea. John Nieuwenburg en Ferdi Vierklau en vond Ruud van Ni stelrooy voor het lege doel (2-0). Dat was de twaalfde minuut. Bouma zette weer voor en plots stond Cristian Chivu op de hak van de reeds kansloze Van Ni stelrooy. De topschutter benutte zelf de strafschop (3-0). Diep in de tweede helft, nadat PSV ook al heel lang' onbestraft onnauwkeurig had gespeeld, Het was hem opgevallen dat Van Nistelrooy meer is dan een goaltjesdief. „Hij wacht niet op zijn kansjes, naar dwingt zelf kansen af. Con stant is hij gevaarlijk", aldus Vialli. Chelsea zou de interna tional prima kunnen gebrui- ken, erkende hij. Ruud van Nistelrooy zelf houdt zich niet bezig met de belangstelling voor hem. Hij weet ook dat zich nog geen en kele club officieel heeft ge meld bij PSV. Zijn trainer Erik Gerets stelde na de wedstrijd dat zijn speler klaar is voor een overgang naar een grote competitie. ANP zorgde Van Nistelrooy voor een vlammend slotakkoord (4-0). Wat moest Wouters zeggen over Dani, de onbekommerde ego tripper? Over de slappe Laud- rup, die wel erg schril afstak bij zijn gedreven generatiegenoot Nilis? Over Winter, de anonieme aanvoerder? Over zijn hulpeloze backs, De Cler en Nieuwen burg? De trainer van Ajax kon zowaar nog iets verzinnen, over de opening van zijn team. „Op tisch", zei Wouters, „maar dan ook alleen optisch speelden we toen nog vrij redelijk." Op een dramatische avond in Eindhoven, waar hij zelf als PSV'er ooit het goede voorbeeld gaf, leek zelfs de trainer van Ajaxhet geloof in zijn spelers op te geven. PSV- Ajax 4-0 (3-0). 6. Van Bommel 1-0, 13. Van Nistelrooy 2-0, 16. Van Nistelrooy 3-0 (strafschop), 84. Van Nistelrooy 4-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Faber (PSV), Chivu, Vierklau (Ajax). PSV: WaterreusVan der Weerden, Nikiforov (42. Ooijer), Faber (62. Dirkx) en Heintze; Stinga, Van Bommel, Vogel en Bouma: Nilis (80. Bruggink) en Van Nistelrooy. Ajax: Grim; Nieuwenburg, Chivu, Vierklau en De Cler; Knopper, Win ter, Dani en Gronkjaer (68. Wamber- to); Laudrup en Machlas. GPD door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het bestuur van de voetbalvereniging Vlis- singen heeft oud-penningmees ter Theo van Duin een ultima tum gesteld. De club heeft het toenmalig bestuurslid gisteren per aangetekend schrijven ver zocht om vóór 25 februari ken baar te maken of hij genegen is een bedrag van ruim 15.000 gul den terug te betalen. Volgens het bestuur heeft Van Duin zich dat geld onrechtmatig toegeëigend. De zaak kwam maandag aan het rollen, toen het bestuur van VC Vlissingen de oud-penning meester in het clubblad be schuldigde van verduistering van geld. De club baseerde zich hierbij op bevindingen van ac countant Cees Lobbezoo, die de boeken had gecontroleerd. Van Duin zou zich tijdens zijn zit tingsperiode eigenmachtig een onkostenvergoeding van 6.000 gulden hebben toegekend en zich ook nog eens 9.176 gulden hebben toegeëigend. Volgens Van Duin, die zich vorig jaar een week voor de ledenver gadering terugtrok - was daar niks mis mee. De 6.000 gulden betrof een reiskostenvergoe ding, die hij had genoten voor de vele reisjes van zijn woonplaats Budel naar Vlissingen. Dat hij daarnaast een bedrag van ruim negen mille had teruggevorderd was in zijn ogen niet meer dan normaal, omdat hij destijds de club in financieel moeilijke tij den had ondersteund. Van Duin gaf VC Vlissingen in het seizoen 97/98 28.400 gulden. Volgens zijn zeggen maakte hij toenter tijd met de toenmalige voorzit ter Nico Dellebeke de afspraak dat wanneer Vlissingen weer over voldoende liquide midde len zou beschikken, hij weer wat geld zou terugnemen. „Van Duin beroept zich op be paalde afspraken, maar uit de officiële stukken blijkt dat hij geen recht heeft op dat geld", stelt interim-penningmeester Rinus ten Haaf. „In het jaarrap port staat onder het rubriekje overige opbrengsten een schen king van 28.400 gulden. Als het om een schenking met een ont bindende voorwaarde was ge gaan, was dat in het rapport op genomen, maar er staat nergens iets over vermeld. Dus moet je het als een normale schenking zien en dan kan het niet zo zijn dat later onder de noemer nega tieve schenking een deel wordt teruggevorderd. Hij heeft geen poot om op te staan, daarom denk ik ook dat hij ons zal laten weten het geld terug te betalen. We willen de zaak heus niet op de spits drijven, ik snap ook wel dat hij dat geld niet zo op de plank heeft liggen, daarom valt er over een betalingsregeling te praten." Van Duin verklaarde maandag, nadat hij kennis had genomen van de beschuldigingen, een rechtszaak te beginnen. Rinus ten Haaf is daar niet van onder de indruk. „Een rechtszaak kan natuurlijk geld kosten en gezien onze moeilijke financiële posi- tie hebben we dat liever niet, maar bij een rechtszaak komt wel de onderste steen boven. Dat is iets dat we toejuichen, want er zitten veel onduidelijk heden in de boekhouding." Verantwoording De financiële perikelen leidden eind vorig jaar, overigens op een moment dat nog niet alle details in kwestie-Van Duin bekend waren, tot het aftreden van het voltallige bestuur. Wel werd af gesproken dat de bestuursleden onder voorzitterschap van Jan Kapelle tot 14 februari de lo pende zaken voor hun rekening zouden nemen. Komende maandag leggen zij tijdens een buitengewone ledenvergade ring verantwoording af voor de ze periode en zal de staat van baten en lasten van het boekjaar 98/99 worden vastgesteld. De vrees is dat de positie van de club opnieuw wankel is. „Ik zou de situatie niet als penibel wil len omschrijven", is het enige wat Ten Haaf hierover kwijt wil. WENEN - Evgeni Ploes jenko is in Wenen Euro pees kampioen kunstrij den geworden. De Rus hield zijn landge noot Alexej Jagoedin van het goud af. De Oekraïner Dmitri Dmitrenko eindig de als derde. RTR van onze sportredactie LAGOS - Tijjani Babangida mag dan in Amsterdam niet goed genoeg bevonden worden voor een basisplaats bij Ajax, in Nigeria werd hij gisteren tot volksheld uitgeroepen. Twee doelpunten van de 26- jarige aanvaller brachten zijn land in de halve finale van de strijd om de Africa Cup langs Zuid-Afrika. In de finale stuit Nigeria op Kameroen, dat gisteravond Tunesië in Accra met 3-0 versloeg. Mboma (tweemaal) en Samuel Etoo waren de doelpuntenmakers. Roda JC-speler Bernard Tchoutang begon in de basis, maar werd i,n de rust vervangen. De eerste treffer in het duel tussen Nigeria en Zuid-Afrika viel al na veertig secon den. Babangida verraste doelman Andre Arendse, opnieuw verkozen boven Hee- renvener Hans Vonk, met een hard schot. Na 34 minuten was de Ajacied opnieuw succesvol. De ruim 40.000 toeschouwers klapten hun handen stuk toen de Neder landse coach Jo Bonfrère Babangida een kwartier voor tijd een publiekswissel gunde. De tegenvallende Zuid-Afrikanen, in 1996 nog winnaar van de Africa Cup, kwamen er niet aan te pas. Zij komen za terdag uit in de troostfinale. Voor Jo Bonfrère lonkt, na het winnen van het olympisch voetbaltoernooi in 1996 in Atlanta, een nieuw succes als bonds coach. „De druk is groot", beseft de trai ner. „Zes, zeven maanden geleden wist ie dereen in Nigeria al dat we dit toernooi in eigen land zouden gaan winnen. Toen ik daar bovenop nog eens werd aangesteld als coach heerste helemaal de gedachte dat ze niet konden verliezen." Leeg knokken Van tegenstander Kameroen weet de Lim burger voorlopig niet veel. „We gaan ons de komende dagen in ze verdiepen. Maar ik heb er alle vertrouwen in. Nigeria is in Lagos amper te kloppen. De jongens zul len zich zondag volledig leeg knokken." ANP foto Koen Suyk Ruud van Nistelrooy, de onbetwiste uitblinker bij PSV, heeft uit een strafschop voor 3-0 gezorgd. De Ajacied Tiijana Babangida, die twee keer scoorde, viert op de schouders van Taribo West de 2-ü-zege van Nigeria. foto Peter Andrews/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 25