Brazilië jaagt op familie Bouterse Oprichten Europees leger lijkt onmogelijke opgave PZC PZC VARA moet bij andere omroepen op matje komen Declaraties feiten en meningen Justitie ziet ex-dictator als belangrijke speler in cocaïnenetwerk 11 februari 1950 vrijdag 11 februari 2000 door Armand Snijders Tienduizenden kilo's cocaïne vinden jaarlijks vanuit Co lombia via Brazilië een weg naar Suriname, waar het witte goud de laatste etappe begint op de heimelijke reis naar Europa. De Braziliaanse justitie ver denkt de Surinaamse ex-dicta tor Dési Bouterse ervan een be langrijke rol te spelen bij die smokkel. Onderzoek in de afgelopen drie jaar heeft uitgewezen dat Bou terse in ieder geval medeverant woordelijk is voor het vervoer van ruim tweeduizend kilo co caïne over de grens van Brazilië en Suriname. Maar volgens een informant gaat het om minstens dertigduizend kilo. Voor de Bra ziliaanse politie voldoende aan leiding om niet alleen Bouterse zelf. maar ook zijn zoon Dino scherp in de gaten te houden. De Surinaamse ambassadeur Ru pert Christopher heeft eveneens reden om zich zorgen te maken. Nelson Oliveira heeft samen met zijn advocaat voor een ont moeting het Braziliaanse dorpje Faina uitgezocht, op zo'n twee uur rijden van de hoofdstad Brasilia. De informant van de Braziliaanse politie moet voor zichtig zijn, want de drugsmaf fia is niet gecharmeerd van zijn spraakzame houding tegenover de justitiële autoriteiten. Ruim twee jaar geleden werd hij m de kraag gevat door de politie na een schietpartij tussen rivalise rende bendes. Oliveira had geen enkele kans om weg te komen omdat hij gewond was. Volgens eigen zeggen zweefde hij een paar dagen op de rand de dood. „Ik besefte dat ik geluk heb ge had en van God een tweede kans kreeg om wat van mijn leven te maken. Ik wilde uit de gangster wereld van de drugsmaffia en heb de politie daarom verteld wat ik wist." Oliveira wist ken nelijk veel, want justitie bood hem in ruil voor zijn informatie een straf van slechts twee jaar. Na ruim een jaar werd hij op vrije voeten gesteld wegens goed gedrag. En hij kreeg een nieuwe identiteit. Oliveira ver schafte de politie vooral veel ge gevens over de betrokkenheid van Surinamers bij de cocaïne transporten. Daarbij viel de naam Bouterse opvallend vaak. Bouterse heeft nog altijd aanhang in Suriname hoewel hij vorig jaar steeds verder op een politiek zijspoor werd gezet. Over de mogelijkheid dat hij na de verkiezingen weer aan de macht komt, willen ze in Brazilië liever niet denken. „Ik zat zelf sinds 1989 in de drugshandel. En ik kan mij niet anders herinneren dan dat Bou terse zich daarmee bemoeide. Eerst de vader, later ook de zoon. De cocaïne wordt over het algemeen met lichte vliegtuig jes vanuit Colombia de grens over gebracht. Meestal gaat het om partijen van achthonderd tot twaalfhonderd kilo. Mijn bazen van destijds organiseren samen met de Surinamers het verdere transport naar Surina me.". Vlucht Oliveira zegt Bouterse één keer op Braziliaanse bodem te heb ben ontmoet. In het jaar voordat Oliveira werd gegrepen, was het vooral zoon Dino die met de or ganisatie was belast. Bouterse junior werkte sinds eind 1996 op de Surinaamse ambassade in Brasilia. Maar een jaar geleden moest hij halsoverkop het land uitvluchten nadat hij was afge tuigd. „Niet door de Colombi aanse drugsmaffia, zoals toen werd gezegd, maar door mijn Braziliaanse bazen. De Surinamers hadden gepro beerd de boel op te lichten", is alles wat Oliveira daar over kwijt wil. „Sinds het vertrek van Dino is het vooral ambassa deur Christopher die de contac ten met de Braziliaanse en Colombiaanse leveranciers on derhoudt." De politie is maar al te blij dat ze de praatgrage Oliveira in han den heeft gekregen. „We waren toen al een paar jaar bezig met serieus onderzoek naar de han del en wandel van Bouterse en andere Surinamers", zegt poli tiefunctionaris Geraldo Araujo. „De informatie die we van Oli veira kregen, wierp een helder licht op de zaak en veel puzzel stukjes vielen op hun plaats. We zijn er nu van overtuigd dat de Surinaamse ambassade in Bra silia dient als dekmantel voor il legale praktijken." Staatskas De contacten tussen de Suri naamse en Braziliaanse drugs maffia's bestaan al sinds de grootschalige smokkel van Co lombiaanse cocaïne via Suri naams grondgebied plaats heeft. De eerste concrete aanwijzin gen voor die handel dateren van foto Ed Oudenaarden/ANP 1984. Het militaire regime van Bouterse, dat op 25 februari 1980 de macht greep, was ern stig in de financiële problemen gekomen. Bouterse en zijn kompanen werden toen een gewillige gesprekspartner van de Colom biaanse drugsmaffia, die de voormalige kolonie als ideale doorvoerhaven van cocaïne op het oog had. Pablo Escobar, de in 1993 doodgeschoten leider van het beruchte Medellin-kar- tel, was meermalen te gast bij de Surinaamse legerleiding. Afge sproken werd dat voor forse be dragen de Colombianen drugs naar Suriname mochten trans porteren, veelal via Brazilië. De Surinamers zouden het verdere transport naar Europa en, in mindere mate, de Verenigde Staten, organiseren. De Brazili aanse justitie heeft in de afgelo pen jaren meermalen cocaïne transporten onderschept. De justitiële autoriteiten besef fen dat bij de strijd tegen de drugshandel veel zal afhangen van de medewerking uit buur land Suriname. „Het politieke klimaat daar is op dit moment niet van dien aard dat we daar hoge verwachtingen van heb ben. Er is wel overleg op het hoogste niveau, maar verder dan vage toezeggingen vanuit Paramaribo zijn we nog niet ge komen. Maar wat wil je ook als hier in Brasilia een Surinaamse vertegenwoordiger zit die zelf waarschijnlijk niet helemaal schoon is", zegt Araujo, doelend op ambassadeur Christopher. De naam van deze ex-militair wordt ook herhaaldelijk ge noemd in het Nederlandse strafdossier tegen Bouterse, dat uiteindelijk leidde tot de ver oordeling tot zestien jaar cel van de ex-dictator." Christopher weigerde een interview en kon derhalve niet om een reactie worden gevraagd. Enkele maanden deed hij beschuldigin gen op de Braziliaanse televisie af als vals en ongefundeerd. De Brazilianen hopen dat na de verkiezingen van 25 mei in Suri name door een nieuwe regering de weg wordt vrijgemaakt om de Surinaamse verdachten aan de tand te voelen. Op het ramp enscenario dat Bouterse zelf president wordt, wil Magna Malta, voorzitter van de Brazi liaanse parlementaire commis sie die al jaren onderzoek doet naar de drugshandel, niet rea geren. Araujo is daar ook voor zichtig over. Vast staat echter wel dat Bou terse en zijn zoon niet meer hoe ven te proberen ooit nog een voet op Braziliaanse bodem te zetten, zoals in het verleden nog wel eens gebeurde. Brazilië heeft Nederland duidelijk ge maakt dat ze Bouterse senior in de kraag zullen vatten zodra hij zich in het Amazoneland ver toont. „En ik denk niet dat het dan uitmaakt of hij dat als ge woon staatsburger doet of als president. Iemand die in een an der land is veroordeeld tot een forse gevangenisstraf wegens criminele activiteiten, zal zich nooit kunnen beroepen op zijn status", aldus Araujo. GPD Minister Peper van Binnenlandse Zaken heeft de eerste serieuze slag om zijn declaratiegedrag goeddeels verloren. Hij hoeft het volk welis waar nog geen bonnetjes te tonen van wat hij als minis- ter zoal heeft gedeclareerd, maar de formulieren waar op een omschrijving van de kostenpost en het totaalbe drag staan vermeld, worden in ieder geval volgende week openbaar. Wie dit soort informatie zo krampach tig binnenskamers wil houden, moet de uitspraak van de Raad van State van gisteren welhaast als een neder laag ervaren. En nog is Peper niet helemaal verlost van zijn kwel geest, de free-lance journalist Dick Berts, want de Raad van State bekijkt eind volgende maand in een bodem procedure of Peper die meer gedetailleerde gegevens later alsnog moet verstrekken. En dan hebben we het nog niet eens over de kwestie die speelt in de gemeente j waar Peper burgemeester was. De Rotterdamse ge-J meenteraad laat nagaan of Pepers declaratiedrag tij dens diens ambtsperiode wel in de haak was. Hij wordt er door voormalige ambtenaren onder meer van be-1 schuldigd dat hij geen onderscheid maakte tussen zijn I persoonlijke creditcard en die van de gemeente. De manier waarop Peper tot dusver elk onderzoek in deze kwesties dwarsboomt en vertraagt, geeft te den- ken. Als hij ervan overtuigd is dat er niets aan de hand is i en dat hij dus niet beschuldigd kan worden van over- i matige verspilling van overheidsgeld, dan heeft hij im-1 mers van geen enkel onderzoek of van welke rechtszaak ook iets te vrezen. Het bedrag waarom het tijdens zijn J ministerschap gaat, rond de 2300 gulden op jaarbasis, geeft ook niet direct aanleiding om te veronderstellen dat hier van Groot Misbruik sprake zal zijn. Maar het getuigt van verregaande arrogantie dat de mi nister van mening is dat het niemand wat aangaat wat hij bij zijn werkgever, de door de burgers gefinancierde rijksoverheid, in rekening brengt. Op sarcastische toon doet Peper het voorkomen alsof de media willen ach terhalen met wie hij zoal in formele, maar vooral in in formele sfeer dineert. Dat nu is niet het punt. Het gaat erom dat Peper die culinaire uitstapjes alle op rekening van de overheid maakt. De doortastende journalist Berts ziet daar de symboliek in die Peper kennelijk vol ledig ontgaat. Namelijk dat een minister een voor beeldfunctie heeft. Dat hij geen misbruik maakt van zijn positie en evenmin van overheidsgelden. Dat hij verantwoording dient af te leggen voor hetgeen hij als minister doet. Het is buitengewoon irritant dat een her haald beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur, twee zittingen van de Raad van State en tal van onder zoeken nodig zijn om dat minister Peper aan het ver stand te brengen. Ook de andere leden van het kabinet-Kok zullen hun' formulieren bij de media moeten inleveren. Vermoede lijk zal daar geen schokkend materiaal bij zitten. Wat telt, is de voor burgers en gezagsdragers geruststellen de wetenschap dat *wie niets te verbergen heeft, ook niets heeft te vrezen. ivan onze redactie binnenland De VARA heeft de komende tijd heel wat uit te leggen. (Gistermiddag lichtte de leiding van de omroep het eigen perso neel al in over de beslissing om toch in het publieke bestel te blijven. Vandaag krijgt Vera Keur de vakbonden op bezoek en daarna zal de VARA-voorzit- ter moeten plaatsnemen in het 'strafbankje' van de overige pu blieke omroepen. „Er zal zeker een goed gesprek moeten komen", aldus VPRO- voorzitter Sybren Piersma. „Door de plannen van de VARA hebben de andere omroepen de afgelopen weken met twee sce nario's moeten werken Eén voor als de VARA zou blijven, één voor als de VARA commer cieel zou worden. Dat heeft veel onrust bij de programmama kers veroorzaakt en het zal nog een tijd duren voordat bij hen het vertrouwen is terugge keerd." Op bestuurlijk niveau liggen de zaken wat betreft Piersma een voudiger. „Ik praat gewoon met de VARA-leiding, en óf Vera Keur daar nu wel of niet in zit, maakt me niet uit. Maar het feit blijft dat dit niet ongemerkt voorbij kan gaan." Ook NPS-directeur Willem van Beusekom wil eerst een goed ge sprek met de VARA-leiding voordat weer tot 'de orde van de dag' wordt overgegaan. De NPS en VPRO zijn, net als de andere omroepen, overigens wel blij dat de VARA in hun midden blijft. Gerrit-Jan Wolffensper- ger, voorzitter van de Raad van Bestuur van de NOS, is zelfs 'buitengewoon opgelucht' over het besluit van de VARA om in het publieke bestel te blijven. Maar ook hij wil met de omroe pen overleggen over wat er nu verder gaat gebeuren. „Er zijn over en weer wel dingen gezegd die nog moeten worden uitge sproken, maar de VARA moet eerst maar zelf orde op zaken stellen." Excuses NCRV-voorzitter Frits Brink zou het 'netjes' vinden als de VARA tegen de andere omroe pen zou zeggen: 'Excuses voor de overlast.' Staatssecretaris Rick van der Ploeg van Media zaken'is blij dat er een einde ge komen is aan 'een periode van onzekerheid en bestuurlijke verlamming in Hilversum'. „Het is nu zaak dat NPS, VPRO en VARA weer gaan samenwer ken aan een cultureel progres sief derde net." Van der Ploeg wil niet reageren op de handel wijze van het VARA-bestuur, maar volgens de bewindsman blijft Keur 'een ijzersterke om- roepbazin'. Vera Keur spreekt vandaag al lereerst met de journalistenvak bond NVJ over de gang van zaken rond de commerciële ori ëntatie. Volgens een woordvoer der van de bond zou het omroep- personeel in de toekomst nauwer betrokken moeten wor den bij ingrijpende beslissin gen. Er is niets op tegen om de mogelijkheden in kaart te bren gen. 'maar doe het nooit meer zoals de VARA het gedaan heeft', zegt NVJ-voorzitter Abram. De NVJ hoopt van Keur bovendien de toezegging te krij gen dat de VARA de komende vijf jaar niet opnieuw commer ciële plannen op stapel zet. Opluchting Vooral bij de radiomakers heerst grote opluchting. „We zijn de afgelopen maanden ge gijzeld geweest", zo drukte een radiojournalist het gisteren uit. Onder tv-presentatoren heerst verdeeldheid. „Jammer dat we nu niet kunnen bewijzen ook als private omroep kwalitatief hoogstaande televisie- en ra dioprogramma's te kunnen ma ken". aldus presentator Felix Meurders. „Je kunt beter blij ven en houden wat je hebt, dan kwaliteit verkwanselen omdat je daar door een commerciële partner toe wordt gedwongen", meent Paul Witteman daarente gen. Ondanks de onzekere periode lijkt het voltallige personeel achter voorzitter Keur te blij ven staan. Nova-verslaggever Jan van Loenen: „Bij mijn we ten heeft niemand voorgesteld dat Keur zou moeten opstap pen, er waren zelfs mensen die haar uitdrukkelijk verzochten om aan te blijven. Zelf ben ik het niet eens met haar analyse, maar dat neemt niet weg dat zij een sterke voorzitter is. Het is nu aan ons als programmamakers van Nederland 3 om Keur te la ten inzien dat haar sombere voorspelling over de toekomst van de publieke omroep niet klopt." GPD door Nico Hylkema Volgende week praat de Tweede Kamer over de toekomst van de krijgsmacht. De Europese Unie wil een ei gen interventieleger, dat zowel onder NAVO- als onder EU- vlag kan opereren. De vraag is hoe Nederland daaraan moet en kan bijdragen. Vóór 1989 had niemand voor zien dat de betekenis van het traditionele leger zo snel zou afnemen. De val van de muur, het uiteenvallen van de Sov jet-Unie - feitelijk bestaans recht van de NAVO - en de daarop uitgebroken burger oorlogen aan de grenzen van Europa hebben de situatie grondig veranderd. Nooit eer der was het nut van een groot leger voor Nederland zo wei nig voor de hand liggend en nooit eerder heeft het instituut zo weinig weerstand onder vonden. Sinds het NAVO-optreden in de Balkan heeft zich een ver andering in het denken over het leger voltrokken. Europese legers dienen in feite niet meer voor de landsverdediging, maar veeleer voor ingrijpen in landen waar een flagrante schending van de mensenrech ten plaatsheeft. Het leger als 'een kracht van het goede', zo als de Britse premier Tony Blair het omschreef, heeft tra ditionele tegenstanders van het leger veranderd in voor standers tegen wil en dank. Defensiespecialisten zijn vol gens hoogleraar internationa le betrekkingen Koen Koch van de Groningse universiteit nu onder te brengen in twee stromingen. De eerste is een behoudende, die in Rusland nog immer een bedreiging ziet. De Sovjet-Unie is weliswaar uit elkaar gevallen, maar Rus land is nog wel een nationalis tische grootmacht met een ge vreesd kernwapenarsenaal. Daarvoor alleen al willen de behoudenden een stevig de fensief leger houden. Daar naast doemen er nieuwe be dreigingen op in de vorm van 'boevenlanden' als Irak, Libië en Iran. Deze landen beschik ken over massavernietigings wapens, biologisch en soms nucleair, en raketten om die Zolang geen enkel Europees land over Awacs beschikt, zijn gevechtsmissies vrijwel onmogelijk zonder hulp van de Verenigde Staten. foto EPA wapens over grote afstanden in te zetten. De tweede stroming put zijn inspiratie uit het optreden in crisishaarden als voormalig Joegoslavië, Irak en Somalië. Daarvoor is geen groot defen sief leger nodig, maar bestaat juist de behoefte aan snel in zetbare flexibele eenheden. Dat vergt een enorme omslag in het denken over het leger. De omslag is merkbaar in de Defensienota, maar een echte keuze ontbreekt, constateert Koch. De Defensienota van minister De Grave is een echt politiek compromis van voor standers van een traditioneel leger en voorstanders van een interventiemacht. Het Haagse instituut voor internationale betrekkingen Clingendael kiest wel m de nota 'Tussen Euroleger en Madurodam- compagnie'. De schrijvers Bert Kreemers en Dick Zandee be pleiten een interventieleger dat onder de Europese Unie en de NAVO op alle geweldsni veaus kan opereren. Dat is, zo menen zij, wat de Europese ministers van Defensie hebben besloten. Voor het zover is, moet er nog heel wat gebeuren Afhankelijk Uit de Kosovo-oorlog valt de conclusie te trekken dat Euro pa nog sterk afhankelijk is van de Verenigde Staten. Techno logisch, maar ook op andere niveau's loopt Europa ver ach ter. Alleen al de transportca paciteit van Europa steekt schril af bij die van de Verenig de Staten. Enkele conclusies: Zonder Ameri kaanse vliegtui gen kan geen enkele gevechts missie worden uitgevoerd. Geen enkel Europees land be schikt over een gronddoelver- kenningssysteem vanuit vlieg tuigen. de zogeheten Awacs. Slecht weer maakte bijna alle Europese vliegtuigen vleugel lam, door het ontbreken van een satelliet-waarnemings systeem. Ook op minder modern tech nologisch terrein blijft Europa achter. Het mankeert aan snel inzetbare parate troepen. Op papier zo'n 1,8 miljoen man schappen. maar in de praktijk kost het de grootste moeite 50.000 man bij elkaar te krij gen voor vredeshandhaving in Kosovo. Met uitzondering van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is geen land in staat veel meer dan de helft van zijn troepen snel in te zetten. Ne derland doet het nog niets eens slecht met 58 procent snelle in zetbaarheid. De vraag is of de Defensienota ver genoeg gaat om de Neder landse krijgsmacht groot scheeps te veranderen. Koch: „De omvorming van het leger stuit in de eerste plaats op het dode gewicht van een grote or ganisatie, die zich niet zomaar laat omvormen. Van veertien naar twaalf fregatten is voor de marine geen probleem. Die twee waren toch nauwelijks te bemannen. Maar kom niet aan met ingrijpender maatrege len." Een belangrijk obstakel voor een interventieleger acht hoogleraar Koch de politiek- culturele omslag die nodig is bij het denken over het leger. „Wij zijn bereid een leger te hebben, maar willen wel dat iedereen na acties veilig thuis komt. Het kenmerk van een in terventiemacht is juist, dat er echt wordt gevochten en dat er dus ook slachtoffers kunnen vallen." Sneuvelen Personeel werven voor zo'n strijdmacht lijkt Koch een be langrijk probleem: „Nu al kampt het leger met een perso neelstekort van dertig pro cent. Dat zijn dan nog een soort geüniformeerde wel zijnswerkers. Maar we willen eigenlijk echte soldaten, die ook kunnen sneuvelen. Daar zijn ze toch voor! Kom daar eens om in een krappe arbeids markt." Zandee iets minder pessimistisch: „Dat laatste is toch een beetje de situatie in de Randstad. In het noorden en zuiden van het land ligt dat een beetje anders." Inmiddels is Clingendael op het idee ge komen in het buitenland per soneel te werven. Hoe dan ook, in 2003 moet er een begin van een Europees le ger zijn. Het lijkt vooralsnog een onmogelijke opgave, in een politiek nog verdeeld Eu ropa, waar menig land louter bezuinigt op defensie-uitga ven. GPD Kerk De Nederlands hervormde ge meente in Schoondijke neemt vandaag een nieuw kerkge bouw in gebruik. De oude kerk, die van 1656 dateerde, werd in de oorlog verwoest. Het nieuwe gebouw is ontwor pen door A Eibink uit Amster dam. Een zustergemeente uit Voorburg heeft de nieuwbouw financieel ondersteund. Jungle Prins Bernhard heeft tijdens zijn bezoek aan Suriname een kanotocht gemaakt naar de bosnegerdorpen aan de Bo- ven-Suriname rivier. In het dorp Gansee woonde hij een raadsvergadering bijDe hoofdlieden spraken de wens uit een kanon te mogen ont vangen, om dit bij feestelijke gelegenheden af te kunnen schieten. Prins Bernhard be loofde voor de levering van het kanon zorg te dragen. Volgen de maand brengt de prins een bezoek aan Canada Censuur De senaat van Georgia in de Verenigde Staten heeft met grote meerderheid besloten de films van Ingrid Bergman en Roberto Rosselini te censure ren. „Zij hebben klaarblijke lijk samengezworen om de vrije liefde in Amerika aan te prijzen. De overgrote meer derheid van de burgers van Georgia is hier niet van ge diend." Uitgever: J. C Boersema Hoofdredactie: A L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118) 484000 Redactiefax (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel (0115)686000 Fax (0115)686009 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax (0114)373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur Zierikzee en Hulst: 8,30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie redactie@pzc nl exploitatie internet@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag, op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14 00 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22 00 uur Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen bij automatische incasso (tussen haakjes prijs met acceptgiro) per maand 36,70 (nvt) perkwartaal 100.00 101,65) per jaar ƒ380.00 (ƒ381.65) Voor toezending per post geldt een toeslag Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers maandag t/m vrijdag' 1,85 per stuk zaterdag 2,75 per stuk Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65 597 Postbank 35.93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel'0118-484321

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 2